Koegorsstichting wil snel besluit PZC Tijdelijk reddingstation werd blijvertje PZC Eerste officiële stappen op Kustpad PvdA-plan theater niet goedkoper 11 Belangenvereniging vraagt garanties voor leefbaarheid Automobiliste rijdt tegen slagboom Drankrijders gesnapt 65 jaar KNRM in Breskens Contactmiddag voor ouders overleden kind Vrouw beroofd op in Middelburg Fietser gewond bij aanrijding Botsing met gestolen bestelbus Boete voor baldadigheid Nieuwe lessen bij Kreatieve Vorming Hulst agenda AAZET maandag 5 september 2005 IdoorRenévanStee TERNEUZEN - De Stichting Houdt Woonomgeving Koegors- polder Leefbaar staat achter het voornemen van de gemeente Ter- neuzen om het noordelijke deel van de Koegorspolder in te rich ten als bedrijventerrein. Deson danks tekent de actiegroep be waar aan tegen planologische manier waarop de gemeente Ter- neuzen de komst van een groot vrijetijdscentrum (leisurecen- ter) nabij de kruising van de Mr F, J. Haarmanweg met de Koe- gorsstraat in dezelfde polder wil regelen. Na het afblazen van de plannen voor een slibdepot zijn volgens stichtingsvoorzitter H. Jonge- pier veel andere bedreiginging voor de leefbaarheid van de Koe gorspolder geweken. Grote che mische bedrijven en bedrijven die sterk vervuilen zijn immers niet welkom op het nieuwe be drijventerrein ten zuiden van Terneuzen. Ook de aanleg van een groenbuffer tussen de bebou wing op het bedrijventerrein en een toekomstige recyclingzone juicht de actiegroep toe. Bovendien is de stichting voor stander van de komst van het leisurecentrum, omdat dit ande re positieve ontwikkêlingen in het plangebied kan stimuleren zoals die ook ooit zijn vastge legd in het in 2003 afgesloten ruimtelijke ordenings- en mi lieuproject Kanaalzone. Niette min houdt zij vast aan haar be zwaar. Jongepier: „En dan niet om dwars te liggen, maar om de ge meente te prikkelen spijkers met koppen te slaan. Op basis van een totaalvisie willen wij meer zekerheid die negatieve ontwikkelingen op korte ter mijn blokkeren en de leefbaar heid garanderen. Het is te verge lijken met garanties die Win- wind al heel snel kreeg om wind molens in de Koegorspolder te mogen bouwen. Ook moeteen in tegrale benadering voor meer sa menhang in de planontwikke ling zorgen. De ad hoe benade ring ten aanzien van het leisure- center zorgt daar niet voor." Wethouder A. van Waes (ruimte lijke ordening) kan de redene ring van de stichting volgen. Niettemin staat de ontwikke ling van de komst van het leis- urecenter volgens hem los van verdere ontwikkelingen in de Koegorspolder, omdat het in dit geval gaat om de invulling van de zuidelijke stadsrand. Van Waes: „Bovendien gaat het in de noordelijke Koegorspolder om een strategische grondreser ve voor de langere termijn." Net als Jongepier vindt de wet houder dat de gemeente moet waken voor al te grote gretig heid als plannenmakers zich aandienen. Anderzijds moet de gemeente volgens hem wel een zeker enthousiasme aan de dag leggen. „In principe is alles welkom wat in het plangebied past. Dat geldt ook voor het leisurecenter. los van het feit dat dit plan zich spontaan aandiende. Het is een geweldige ontwikkeling en een kans die we niet mogen mislo pen", aldus Van Waes. De ver wachting is dat de bouwvergun ning nog dit jaar wordt afgege ven. SLUISKIL - Op de brug bij Sluiskil over het kanaal Gent-Terneuzen is zondagochtend een 75-jarige automo biliste uit de gemeente Terneuzen met haar auto tegen een slagboom gereden. Door de laagstaande zon zag zij niet dat de verkeerslichten van de brug op rood stonden. Ook zag zij niet dat de slagboom naar beneden was. De vrouw botste tegen de slagboom. Die raakte evenals haar auto beschadigd. BRESKENS - Tijdens een alcoholcontrole zijn zater dagnacht drie automobilisten betrapt op rijden onder in vloed. In de Dorpsstraat in Breskens kregen twee bestuur ders een rijverbod. Een 35-jarige man uit die plaats moest zijn auto een uur laten staan omdat hij iets meer had ge dronken dan de toegestane hoeveelheid. Een 40-jarige man uit Terneuzen kreeg een rijverbod van die uur. Hij had meer dan anderhalve keer teveel alcohol gedronken. Op de Watervlietseweg in IJzendijke kreeg een 45-jarige vrouw uit Gent een rijverbod van twee uur. Zij had de li miet bijna anderhalve keer overschreden. sop. Reddingboot Zeemanshoop kiest het ruit door Wilma Valk BRESKENS - „Leuk, maar wel een beetje eng!De broers Max (4) en Floris (6) zagen toch wel wat wit rond hun neus na de trip met de Zeemanshoop, de reddingboot van Breskens. Voor klei ne jongetjes, en ook sommige grotere, is een reddingboot die op volle snelheid over de Westerschelde koerst een hele ervaring. Tijdens de viering van 65 jaar KNRM-station Breskens was er de hele zaterdagmiddag de mogelijkheid met de boot het ruime sop te kiezen. 65 jaar geleden leek de thuishaven Bres kens voor de reddingmaatschappij een tijdelijke oplossing. Men was bang, dat Vlissingen in de oorlog een strategisch doelwit zou zijn. De oorlogsjaren waren zwaar. Het werk van de redders werd tegengewerkt door mijnen, het ontbre- kenvan bakens en de Duitsers. Niette min ging het werk door. Veel schipbreukelingen en in zee gestor te vliegeniers konden worden gered. Tij dens het bombardement van Breskens op 11 september 1944 kwamen zowel de schipper als ook de machinist om het le ven. Het station bleef na de oorlog in Bres kens. Na het eerste schip, de Maria Carolina Blankenheijm volgden de President Wierdsma, de Javazee en de Prinses Margriet. De laatste twee waren nu sa men met de boten uit Stellingdam, West- kapelle, Cadzand en Oostende in de ha ven van Breskens te bezichtigen, terwijl de Zeemanshoop uitliep met de vele be langstellenden. Op het schip van de poli tie te water, de P41 uit Vlissingen, hielp brigadier Hen van Elzelingen de men sen aan boord en gaf tevens uitleg over hun werk: „Wij zijn hier vandaag voor al omdat we nauw samenwerken met de reddingdiensten in de Scheldemond." Op de Zeemanshoop hielpen de opstap pers, waaronder Yorick Paridaen, ieder een van en aan boord. Yorick is de jong ste opstapper van Breskens. Hij vierde zaterdag zijn achttiende verjaardag: „Ik draai al enkele maanden volop mee en heb al zeker bij tien acties meege werkt. Het leukste is het bij slecht weer, gaat de boot lekker bonken." foto Peter Nicolai Schipper Harry de Lobel was vooral in zijn nopjes door de gift van de Lions Club Zeeuws- Vlaanderen. Tijdens een actie was maar liefst 8500 euro opge haald. Dit bedrag werd door Delta aan gevuld tot 10.000 euro: „Precies het bedrag dat we nodig heb ben voor de aanschaf van het Automa tisch Identificatie Systeem (AIS). Het voordeel hiervan is, dat alle schepen die er mee uitgerust zijn te zien zijnop een scherm. De kustwacht weet waar wij zijn en wij kunnen zien, waar een schip in nood zich bevindt." Het station Breskens van de KNRM, zal zeker ook haar volgende jubilea kunnen blijven vieren. Nu de zeescheepvaart een verdubbeling in de volgende drie jaar verwacht en het aantal plezierjach ten stijgt, is de Westerschelde met de vissers en de zandwinning een van de meest bevaren rivieren van Europa. Drukbezochte open dag bij westernstal OOSTBURG - Westernstal C - Ranch in Oostburg vierde zater dag het tienjarig bestaan met een drukbezochte open dag. Bezoekers konden genieten van een aantal demonstraties van het westernrijden dat zijn oor sprong in Amerika heeft door het werk van de cowboy. Door het omgaan met het vee moesten de cowboys een paard ter be schikking hebben dat ontspan nen, rustig, werkwillig en mee denkend was. Uiteindelijk is hier een western rijstijl uit ont staan. In het begin van de jaren negentig werd deze manier van paardrijden in Nederland inge voerd. Tijdens de voltigedemonstratie werd op het fjordenpaard Nes- lor getoond hoe bepaalde turnoe feningen op een paard worden uitgevoerd. Acrobatische toeren op een paard dat aan de longe loopt onder leiding van Conny Jansen en Karin Leenhouts. De wedstrijddemonstratie liet zien dat het plezier voor paard en ruiter voorop staan. Zo moes ten tijdens de trail een spoor ge volgd worden met veel hinder nissen., zoals een hek openen en sluiten en over balken heen stap pen. Kinderen konden ervaren ïoe het is om op een westernza- lel te rijden. TERNEUZEN - De landelijke organisatie Vereniging Ouders yan een Overleden Kind afde ling Zeeland houdt zaterdag een contactmiddag in Terneuzen. De bijeenkomst begint om 13.30 fiur in het Zeldenrust Steelant- Voor de pauze wordt over het werk van de ver en daarna spreekt Mie- ke Curtius. Zij is als pastores Verbonden aan het Amphia zie in Breda en is zelf van een overleden kind. Na de pauze kunnen de aanwezi gen wagen stellen of deelnemen iap gespreksgroepjes, of een ölm bekijken. Omstreeks 17.00 jiur wordt de middag afgeslo ten. De toegang is gratis. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Rene Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl MIDDELBURG - Een 23-jarige vrouw uit Oost-Souburg is zaterdagochtend op het Vlissings Jaagpad in Middel burg beroofd van haar tas. Ze fietste tussen kwart voor tien en half elf van Souburg naar Middelburg toen een bromfietser haar tegemoet kwam en de tas van haar schouder rukte. In de tas zaten een gsm en een portemon nee met persoonlijke papieren en een paar honderd euro. VLISSINGEN - Een 56-jarige fietser uit Vlissingen is zon dagavond rond half zes gewond geraakt toen hij de Sloe- weg in zijn woonplaats wilde oversteken en door een auto werd aangereden. De fietser is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Een 46-jarige Vlissinger heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Vlissingen een aanrijding ver-: oorzaakt met een gestolen bestelbus. Hij was doorgere-" den, maar kon even later alsnog worden aangehouden. De; aanrijding gebeurde in de Kanariesprenk. De Vlissinger kwam met de bestelbus tegen een geparkeerde auto aan, maar reed door. Kort daarna werd de bus in de Nieuwst-- raat gesignaleerd. Daar is de man aangehouden. De bus' was eerder die nacht gestolen van een bedrijfsterrein aan. de Kleverskerkseweg in Middelburg. De Vlissinger is inge-: sloten voor verder onderzoek. MIDDELBURG - Een 31-jarige Middelburger is zaterdag in zijn woonplaats aangehouden voor baldadigheid. Agen ten zagen omstreeks twee uur dat de man in de Zuster straat een trap tegen een auto gaf. Hij was onder invloed van alcohol. Hij is aangehouden en naar het politiebureau gebracht waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een theater op de Punt is niet goedkoper dan aan de Zuidsingel. Dat zegt het Middelburgs gemeentebe stuur naar aanleiding van een berekening van de PvdA. De PvdA-fractie presenteerde vorige week een eigen begroting van een nieuw theater op de Punt. Volgens de partij kan het theater daar voor minder geld worden gebouwd dan de ge meente had berekend. Het thea ter zou zelfs goedkoper kunnen worden dan aan de Zuidsingel. Het college heeft het voorstel van de PvdA laten doorrekenen door het adviesbureau Toorn end en Partners. Zijn conclusie luidt dat de Punt niet goedko per is dan de Zuidsingel. Er wordt erkend dat sommige be zuinigingsvoorstellen haalbaar zijn, maar die zouden dan ook gelden voor de Zuidsingel. Bedrag De stelling dat voor bijna het zelfde bedrag een theater met filmzalen en een kleine zaal kan worden gebouwd, moet volgens het college 'genuanceerd' wor den. De fractie zegt bijvoor beeld dat er op de plaats van de bouwput aan de Zuidsingel ne- HULST - Kreatieve Vorming Hulst heeft in het komende cu- susjaar een aantal nieuwe lessen opgenomen. Kreatieve Vorming biedt een grote verscheidenheid aan cursu- sen voor jong en oud. Zo zijn er vijf toneelworkshops voor tie ners en volwassenen, uitgebrei de lessen tekenen en schilderen en keramiek. Vandaag is er een informatie- en inschrijvingsavond in Den Dullaert van 19.30 tot 21.30 uur. Docenten geven uitleg over de lessen. Het cursusjaar 2005-2006 begint maandag 12 september. De lessen worden ge geven in de eigen ruimte in Den Dullaert in Hulst, de Warande in Sint Jansteen en in basis school Ter Duinen in Klooster- zande. gentig woningen kunnen ko-' men, in plaats van zeventig. Dat', brengt meer geld op. Maar vol-' gens het college zijn die extra woningen in strijd met het be leid. Bovendien stuit de Punt in ver-; gelijking met de Zuidsingel,;: weer op andere problemen die- geld kosten, zegt het college. De!. PvdA zegt verder dat de afkoop som voor de aannemer die het theater aan de Zuidsingel zou bouwen, door de gemeente te hoog wordt ingeschat. Het colle ge durft deze opmerking niet te.' onderschrijven. Vanavond besluit de gemeente-, raad of het theater gebouwd' wordt aan de Zuidsingel. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het Stadskantoor. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur KBO. koersbal en biljarten; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten! en biljarten; KIELDRECHT Dorpskern, 12.00 uur: Polderfeesten; KLOOSTERZANDE - Woonzorgcen trum Antonius, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00" uur: Biljarten; 13.30 uur; Koersbal; Kerklaan, 19.00 uur: Creatieve bijeen komst; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur; KBO koersbal en handwerken; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur Bingo; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon. 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 19.00 uur: Jeugdtoneel; 19.30 uur: bijeenkomst Lotus; 20.00 uur Bijeenkomst toneelvereniging, TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur:' Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; Café Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur: Free Country Dancers; ZANDBERG - Feesttent aan de Zoute- straat, 9.00 uur: Kermiskaarting; 15.00" uur: Schieting; 19.00 uur: Mosselmaal tijd. (Advertentie) ■^KOZIJNEN -ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De ge meente Sluis opende gisteren het Nederlands Kustpad. Vanaf Retranchement trok 's morgens een groep wandelaars onder lei ding van gedeputeerde H. van Waveren en de wethouders J. Provoost en L. Kamphuis van de gemeente Sluis naar Cad- zand-Bad voor het begin van de eerste etappe. Op het zelfde moment gingen op verschillende plaatsen aan de kust tientallen wandelgroepen op stap om het nieuwe pad in te lopen. Elke groep deed een etap pe. In onze provincie werden acht etappes afgelegd vanaf de grens bij Retranchement tot in Ouddorp. In Zeeland kan gelo pen worden door oude en nieu we duinen, over hoge duintop pen. Over mooie, groene dijken en over de dammen van het Del taplan. In Cadzand-Bad werd bij grens paal 369 even halt gehouden en vanaf die plek ging het in vlot tempo in de richting van Bres kens. Gedeputeerde Van Wave- ren moedigde voor de start zijn medewandelaars aan vooral een stevig tempo te hanteren. Dan zou de tocht naar Breskens vlot afgelegd kunnen worden. Wethouder Kamphuis haakte in Zo was het verrassend dat de route door de verdronken Zwar te Polder liep. Fijn dat ook de natuurorganisaties op die ma nier laten zien open te staan voor medegebruik voor recrea tie en toerisme." Maenhout wil in de toekomst ontmoetings plaatsen creëren voor wande laars en fietsers. Het plaatsen van nog meer informatiepane len staat eveneens op het ver langlijstje. Met bijna zevenhonderd kilome ter is het Kustpad verreweg de langste wandelroute van het land. Tot nu toe was dat, met on geveer vijfhonderd kilometer, het bekende Pieterpad van Gro ningen naar Limburg. Het Nederlands Kustpad maakt deel uit van de North Sea Trail. In de loop van volgend jaar zal die volledig zijn bewegwijzerd. Schotland Dit Lange Afstandspad van Schotland naar Noorwegen loopt door Engeland, Neder land, Duitsland, Denemarken en Zweden. Wie de finish be reikt heeft zo'n vijfduizend kilo meter in de benen. In Nederland komt de route in Sluis bij de Kaai binnen. Van daar gaat het op het grondgebied van Zeeuws-Vlaanderen langs de kust naar Breskens. Goed voor ruim 25 kilometer wandelen. N-365! Gedeputeerde Van Waveren voorop met naast hem wethouder Provoost (links) en wethouder Kamp huis van de gemeente Sluis wandelen langs de grenspaal bij Het Zwin. foto Peter Nicolai Cadzand-Bad ter hoogte van de Blanke Top af. Zijn collega Provoost hield het vol tot strandpaviljoen Saint Pierre in Nieuwvliet. „Nu is het luie zweet er tenminste uit", grapte de wethouder in Nieuw vliet. Voor T. Maenhout, hoofd afdeling toerisme van de ge meente Sluis, wil West Zeeuws - Vlaanderen zich op wandel - en fietsgebied manifesteren als de buitentuin van Vlaanderen. „We willen ons duidelijk onder scheiden van de rest. Wande laars die door ons gebied heb ben gelopen moeten ontdekt heb ben dat we iets extra's bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51