luivelandse derby doelpuntloos Werk aan de winkel bij WIK Zierikzee gaat hard onderuit op kunstgras Dosko rouwershaven en erseke in balans ,23 ise Boys en SKNWK zijn allebei blij met een punt libbele breuk cky de Bruine Winnend debuut Zierikzee 2 Haperende start vrouwen WIK'57 Tennisuitslag bij Zonnemaire lotte zege >orDFS RCS opent met winst op Voab maandag 5 september 2005 IN1SSE - Hét moment in «dstrijd tussen Bruse Boys jfljWK was in de 58e mi- te aanschouwen. Bruse i-speler Peter Willemse rde.maar scheidsrechter IJ- ir keurde, nadat hij kort roor een vlagsignaal van ffK-grensrechter Freek larie wegwuifde, de treffer gaf. Mede daardoor eindig- e Duivelandse derby zoals tgon: 0-0. dsrechter LJpelaar gaf na p uitleg over de situatie die ond, toen Bruse Boys een al opzette over de rechter- :en Peter Willemse de voor op fraaie wijze achter «K-doelman Léon Quik ot „Ik dacht dat de grens eer voor buitenspel vlagde, r dat kon het absoluut nooit [Vandaar dat ik in eerste in- lie door liet spelen. Na de UWERKERK - SKNWK- 'aller Jacky de Bruine is za- agavond in het Oosterschel- ekenhuis in Goes geope- d aan zijn linkerarm na een ilukkige valpartij eerder die in de wedstrijd tegen Bruse 5(0-0). Iruine botste in de 63e mi jnde wedstrijd tegen Bru- jys-vei'dediger Alex Ande- op. De verdediger wilde de aten achterlopen en stopte. Iruine kwam vervolgens ten waarbij hij een dubbele kopliep in zijn linkeronder- i Zowel het spaakbeen als lepijp bleek gebroken. [WK komt door het ongeval dunner in de aanvallers te i. Nadat Jan-Jaap Padmos ér al stopte met voetballen, itiaan van Vossen nog enke eken met zijn pols in het zit, is Jacky de Bruine nu blgende aanvaller die weg- goal kwam de aanvoerder van SKNWK naar me toe om te ver tellen dat de grensrechter vlag de omdat de bal buiten zou zijn geweest. De grensrechter beves tigde dat en daarom keurde ik de goal alsnog af", aldus LJpe laar. Na de aanvankelijke protesten van SKNWK-zijde was het daar na Bruse Boys dat zich opwond over het terugdraaien van IJpe- laars besluit. Vooral Olaf Wil lemse. die de bal binnenhield, moest tot kalmte gemaand wor den. En zo bleef het een wel- les-nietes-spelletje. „Die bal was echt niet uit", beklaagde Bruse Boys-trainer Nico Schou- te zich achteraf. „De bal was echt uit", reageerde SKNWK's assistent-grensrechter Freek van Marle nadien. Vóór het opwindende moment kon de wedstrijd kort samenge vat worden: SKNWK had voor rust het beste van het spel, vond elkaar eenvoudig en via Gert-Jan Tierie (schot naast), Jacky de Bruine (kopbal van de doellijn gered door Eric Giljam) en Emiel Kuijten (voorzet van Martin Huisman verkeerd ge raakt) was de ploeg dicht bij een treffer. Verkeerde kant Bruse Boys speelde daarentegen onverzorgd en onrustig, maar kreeg vlak voor rust in de per soon van Peter Willemse nog wel de grootste kans van de wed strijd tot dat moment. Oog in oog met Quik schoof de routi nier de bal echter langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Met Thomas Groeneveld in de ploeg voor Ralph van den Ouden kwam er na de pauze meer lijn in het spel van Bruse Boys. En doordat aan SKNWK-zijde Léon de Bruine, na tien minuten uit het veld ging, om te gaan genieten van een vakantie in verre oorden, kantelde de wedstrijd. Toen in de 63e minuut Jacky de Bruine in de buurt van de achterlijn van Bruse Boys ongelukkig ten val kwam, zijn linkeronderarm brak en per brancard van het Marco Ketting van Bruse Boys beschermt de bal voor SKNWK-speler Martin Huisman. veld afgedx-agen werd, verander de het spelbeeld definitief. Voorin kon SKNWK geen pot ten meer bi-eken. BruseBoys zet te aan eji.kreeg kans op kans. In dé 72 e minuut was Mats Willem se te zelfzuchtig, terwijl Gerard Vogel in een betere positie stond en negen minuten later schoot Peter Willemse na een solo.op- de paal. - Jan-Peter Dekker volleerde in de 87e minuut een bal via een SKNWK-been over Quiks goal en de doelman redde in de 90e minuut prima op een kopbal van Vogel. „Ik was blij dat ik er nog net bij kon", reageerde Quik later opgelucht. Twee mi nuten in de extra tijd was Mats Willemse dicht bij de winnende treffer. „Ik had hem graag ge maakt", baalde de jonge speler voor de kleedkamer. Zijn kop bal, na een vrije trap van broer Olaf Willemse. werd gekeerd door de paal. Blessuretijd Vijf minuten in blessuretijd hielp Vogel de laatste Bruse kans om zeep. Daarna liep SKNWK-aanvaller Emiel Kuij ten nog tegen een domme gele kaart op, waardoor zijn ploeg met tien man eindigde. SKNWK-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse was blij met het punt. „Achtex-af wel. De eerste helft was goed, maar in de twee de helft waren er geen jongens die opstonden. Gelukkig haal den we hier een 0-0 weg, want na de twee wissels bij ons was het allemaal paniek." Collega Schoute was ook blij met het eerste punt. „Al hadden wij op basis van de tweede helft iets meer verdiend dan het ge lijkspel. Maar als je tegen dit SKNWK zoveel kansen weet te creëren... We komen nog wat kracht tekort in de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. En als dat gaat lukken, dat komt het zeker goed met Bru." Bruse Boys - SKNWK 0-0. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheuvel). Rode kaart (2x foto Marijke Folkertsma geel): Emiel Kuijten (SKNWK). Ge le kaartAlex Andeweg, Marco Ketting, George Geluk en Peter Willemse (allen Bruse Boys), Mark den Haan (SKNWK). Aantal toe schouwers: 200. Bruse Boys: Mark Giljam, Alex An deweg, Wilko Hanzen, Ralph van den Ouden (46. Thomas Groene veld) en Eric Giljam; Marco Ket ting (79. Johan Benard), Olaf Wil lemse, Peter Willemse (83. Jan-Peter Dekkerjen Mats Willem se; George Geluk en Gerard Vogel. SKNWK: Léon Quik, Frank Boe- re, Marlijn Neele, Mark den Haan en Martin Huisman (89. Emiel Pol lemans); Leon Goedegebure, Leon de Bruine (55. Jurjen Vermeer), Gert-Jan Tierie en Maarten Pad mos; Emiel Kuijten en Jacky de Bruine (63. Sytze Stins). ZIERIKZEE - Het tweede team van Zierikzee is als pro movendus prima aan het seizoen begonnen. In eigen huis won Zierikzee 2 gisteren met 1-0 van Baronie 2. „Beter hadden we niet kunnen starten", meldde de nieuwe trai ner van Zierikzee Walter de Jonge. De wedstrijd die om 14.00 uur gepland stond, begon een half uur later. De busschauffeur van Bredase club kende de weg naar de nieuwkomer in de reserve hoofdklasse nog niet. De voor bereiding van de thuisploeg werd door dit voorval aardig in de war gegooid. De Zierikzeeënaars begonnen toch fris aan het duel. In het begin van de wedstrijd ging het gelijk op. Na een lan ge bal van Peter van de Linden vond Patrick Verkaart in de 30e minuut het doel van Baronie (1-0). Na de treffer werd er veel op de helft van Zierikzee gespeeld. „We speel den achterin erg compact. Daardoor kreeg Baronie wei nig kansen. En de mogelijkheden die ze kregen, werden met geweldige reddingen van onze keeper Vanya van Iwaarden om zeep geholpen", vertelde De Jonge trots. Het laatste deel speelden de Brabanders met uitermate veel druk. „Het was even knijpen op de bank. Vooral om dat de scheidsrechter, om voor mij onbegrijpelijke reden, tien minuten langer door liet spelen." Toch wist Zierikzee het doel schoon te houden en als winnaar van het veld te stappen. „Met zo'n begin is het nu feesten. Er zullen nog veel wedstrijden komen, waarbij we diep moeten gaan", concludeerde De Jonge. DORDRECHT - De vrouwen van WIK'57 zijn het voetbal seizoen met een nederlaag begonnen. Het elftal uit Kei'k- werve verloor zaterdag in Dordrecht met 4-2 van Wield- recht. Na een aftastend begin van beide kanten waren het de gasten die als eerst op voorsprong kwamen. In de zesde minuut was Jaimy van Beveren de achterhoede van de Dordtse formatie te snel af en maakte 0-1. De bezoeksters lieten zien zich niet thuis te voelen op het kunstgi'asveld. Vlak voor nist gleed verdedigster Femke van de Linden onhandig ondei'uit, waardoor de gelijkmaker op het bord werd gebracht door Wieldrecht. Na de mist kwam de Dordtse ploeg uit een vrije trap als eerst tot scoren (2-1), maar Bianca Kloet maakte uit een hoekschop direct 2-2. Tien minuten voor tijd kwam de thuisploeg weer op voorsprong (3-2). WIK besloot alles of niets te spelen en incasseerde in de 85e minuut de 4-2. „Die laatste goal was meer voor de statistiek", reageerde WIK trainer Ko Goudriaan na afloop. „Er werd vandaag door beide ploegen aardig gevoetbald. Enkele van onze middenvelders hielden zich niet aan de afspraak en lieten beslissende gaten vallen." DOMBURG - Het vaandelteam van Zonnemaii-e kreeg gis teren een nederlaag om de oren. In Domburg verloor de ploeg van trainer Geelhoed van het derde team van Dom burg (6-4). Zonnemaire kwam tot drie keer toe op voor sprong, maar moest na rust in korte tijd drie keer de bal uit het eigen net halen. Geelhoed vond dat zijn mannen beter verdienden. „Vorig jaar werden we door Domburg van de mat gespeeld. Nu waren we gelijkwaardig. Een ge lijkspel was dan ook terecht geweest." In de laatste minuut misten de Schouwse bezoekers nog een strafschop. Klaas Verspoor S - In de vierde klasse B rte Mevo zaterdag een ma- i start met een 5-1-neder- - Soms wil DFS nog wel loeite hebben met Hoede- kerke, maar zaterdag was piet het geval op de ope- jdag van de vierde klasse et een duidelijke 5-1-zege [1de de ploeg van trainer jle Bruine zich meteen in de Toep. boekte de grootste in deze klasse. I werd met 6-0 verslagen, Borssele met 2-0 en [wland won verrassend met pColijnsplaatse Boys. [Bevelanders 0-6: In de eer- öft scoorden John Riemens Schel Verburg. Na de thee pLeo Koole en Michel Ver nedert wee keer succesvol. 0-2: Halverwege pte helft werd het 0-1 door poudt. Merijn Dek maakte voor tijd 0-2 van. 1-5: De ploeg kwam via Jeroen de p na ruim een half uur op voorsprong, maar nog N werd het door Anco jcrLinde ook weer gelijk. taede helft drukte DFS Tennart Padmos tekende minuten voor 1-2; een ei- leverde twee minu- 1-3 op en in de slotfase n« door Anco van der Lin- (RenéBrussé 1-5. lo69-MZVC 1-1: Sander de 'maakte na twintig minu- rl. De tweede helft was (Apollo. Bas de Koeyer vanaf elf meter na ne- de gelijkmaker, Boys-Nieuwland ^uisploeg leek tot twee mn voor tijd een punt over aan de wedstrijd, m Nieuwland de betere was. Mike van Kleef teken- pr de 0-1. jnd-Wolfaartsdijk 1-2: ,8 minuten voor tijd coun- de bezoekers zich via 'kiuijtnaar 0-1. Tien minu- maakte Danny de Blae- A'tjf minutén daarna Peter laag tegen Krabbendijke. We- meldinge en Smerdiek wonnen ook met ruime cijfers; Brouwers haven en Yerseke deelden de punten. Het duel tussen SPS en Kruiningen haalde het einde niet. SPS-Kruiningen 0-0 gestaakt: Scheidsrechter Van Schilt uit Nieuw-Vossemeer moest al na vier minuten geblesseerd afha ken. De ploegen konden het ver volgens niet eens worden over een vervanger en de wedstrijd werd vroegtijdig afgeblazen. Brouwershaven-Yerseke 1-1: Brouwershaven kreeg in de eer ste helft, via René Dalebout, de beste kans; na rust acteerde Yer seke beter. Twintig minuten voor tijd bezorgde Dalebout de bal bij Dennis van Grunsven die met een afstandschot Brouw aan de leiding bracht. Het ant woord van Yerseke liet niet lang op zich wachten, want vier mi nuten na de openingsgoal maak te Adriaan van de Plasse al de gelijkmaker. Daarna kregen bei de ploegen in het sportieve duel nog enkele kansen, maar ge scoord werd er niet meer. Vrederust-Smerdiek 1-4: Een goede start voor Smerdiek dat nog wel op een 1-0-achtei-stand kwam toen Stefan Bal namens Vrederust de score opende. Door treffers van Souliman El Bouzzaui en Erik van Haaften leidden de bezoekers bij ïnxst al met 1-2. El Bouzzaui maakte 1-3, Nordin Achabar 1-4. Krabbendijke-Mevo 5-1: Een mislukte start voor Mevo dat naast de ruime nederlaag ook doelman Jeroen van de Dries zag uitvallen met een gebroken pink. Na negentien minuten leid de Krabbendijke al eenvoudig met 2-0 door treffers van Danny Weber en Martin Bal. Daarna zakte de thuisploeg iets terug en kon Lee Mol namens Mevo profi teren waardoor de ruststand 2-1 werd. In de tweede helft kwam de zege van Krabbendijke niet meer in gevaar. Danny Weber, Theo van Houte en opnieuw Martin Bal scoorden. Stavenisse-Wemeldinge 2-5: Sta- venisse kwam door een goal van Jeremy Gierman aan de leiding, maar Wilco Zuijddijk scoorde voor rust de gelijkmaker. Roy Je- remiasse maakte 1-2, Toine Gij zel 1-3, waarna Mario Smits de score naar 2-3 tilde. Chris Kole en Wilco Zuijddijk zorgden voor ■■i WIK-spits Ferrie Berrevoets (nummer 11) sticht gevaar voor het doel van ZPR'84, waar doelman Peter de Loos en verdediger Omer Ozturk te laat zijn om hem af te stoppen. foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder KERKWERVE - De kop van het nieuwe seizoen is eraf. Maar doordat WIK'57 vergat met het koppie erbij te spelen, bleef het uiteindelijk met lege handen achter op Sportpark De Vospit. Het bezoekende ZPR'84 was zelfs met tien man te slim en be paalde de eindstand op 2-3. De wedsti-ijd zal in de herinne- ï-ing blijven hangen door zijn randverschijnselen. Zo wai'en daar de miscommunicatie tus sen leidsman en spelers, de on- vei*wachte en totaal overbodige drinkpauze en het vele praten van alle betrokkenen. ZPR-trainer Ben Kannekes na afloop: „Er is te veel energie ge stoken in allerlei dingen die niets met voetballen te maken hebben. Ik zal daar deze week op de trainingen zeker op terug komen. Maar zelfs toen wij met tien man kwamen te staan, had den we nog duidelijke mogelijk heden de score op te voeren." WIK-trainer Peter Aertssen na afloop: „We speelden meer met het gevoel dan met het verstand. Geen enkele keer kwamen wij tweede bal en we hadden te wei nig balafpakkers deze middag. Hadden we de zaken iets slim mer aangepakt, dan hadden wij hier zeker meer uit kunnen ha len. Toch zie ik al verbetering ten opzichte van het spel van vo rig' seizoen, maar er valt nog veel werk te verzetten." Hoewel de eerste kansen voor de bezoekers waren, werd het reeds in de vierde minuut enigs zins verrassend 1-0 voor de thuisclub. Aanvoerder Marco Ganzeman bracht de bal van rechts voor en Ferrie Ben-evoets kroop achter de verdediging en scoorde. In de vijftiende minuut hield diezelfde Ganzeman aan valler Erkan Bicil vast en dat le verde ZPR'84 een directe vrije trap op. Scheidsrechter Tatarlis stak echter zijn hand op (het te ken voor een indirecte vrije trap). Erkan Bicil boog de bal in de rechterbovenhoek en de 1-1 werd toegekend. Alles dat WIK was, ging verhaal halen bij de ar biter maar die zei dat zijn hand beweging het teken was dat de vrije trap bal genomen kon wor den. In de twintigste minuut kwam WIK'57 weer op voorsprong, het strafschopgebied werd neer gehaald en Ferrie Berrevoets met het benutten van de toege kende strafschop de stand op 2-1 bracht. Buitenspel In de dertigste minuut viel op nieuw een doelpunt als gevolg van een communicatiestoring; nu tussen de assistent-scheids- rechter van WIK'57 en de scheidsrechter. WIK'57 dacht aan buitenspel, maar Mui*at Gu- cun zorgde 'gewoon' voor de 2-2. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee leek WIK'57 uit een ander vaatje te tappen. Jan Ber revoets kopte een voorzet op maat van Elmar de Kok echter recht in de handen van ZPR-doelman Peter de Loos. Vervolgens nam toch ZPR'84 weer de leiding. De goed spelen de spits Murat Gucun wandelde als het ware door het hart van de WIK-defensie zonder aange pakt te worden en hij maakte 2-3. Het duel werd grimmiger en een minuut na de goal kon ZPR-spe- ler Booy Landa na zijn tweede gele kaart met rood vertrekken. meersituatie te benutten. De eer lijkheid gebood te zeggen dat het aan het slecht afwerken van vooral Gucun lag dat ZPR'84 niet verder uitliep. WIK-doelman Krijn Hendrikse, die na de rust enkele fraaie red dingen verrichtte: „We hebben dom gespeeld. We zullen scher per moeten worden en ons niet de kaas van het brood laten eten. Als we daar gezamenlijk aan werken, kunnen we best nog de nodige punten verzame len. Vorig seizoen uit bij ZPR'84 werden we kansloos wegge speeld, maar daar was vandaag geen sprake van." WIK'57-ZPR'84 2-3 (2-2). 4. Fer rie Berrevoets 1-0, 15. Erkan Bicil 1-1, 20, Ferrie Berrevoets 2-1 (strafschop), 30. Murat Gucun 2-2, 58. Murat Gucun 2-3. Scheidsrech ter K. Tatarlis (Gorinchem). Rode kaart (2x geel): Booy Landa (ZPR'84). Gele kaart: Ferrie Berre voets, Krijn Hendrikse en Marco Ganzeman (allen WIK'57). Aantal toeschouwers: 60. WIK'57: Krijn Hendrikse, Leen- dert de Jonge (72. Gert-Jan Broe- re), Patrick de Broekert, Bram Brakenburg, Erik de Vlieger, Ar jen Berrevoets, Marco Ganzeman, Elmar de Kok (80. Oscar Meijer), Ferrie Berrevoets, Jan Berrevoets* door Bas Abresch BERGEN OP ZOOM - Zierikzee heeft op de eerste speeldag een flinke nederlaag moeten slik ken. Na een sterk eerste halfuur raakte de Schouwse ploeg de kluts kwijt, wat uiteindelijk re sulteerde in een 4-0-overwin- ning voor Dosko uit Bergen op Zoom. Zierikzee startte sterk tegen het op kunstgras spelende Dosko, dat zich vorig jaar pas aan het einde van het seizoen veilig speelde in de tweede klasse. De ploeg legde goede combinaties op de mat, maar sprong slordig om met de kansen. Dosko was er aanvallend nog niet aan te pas gekomen, totdat laatste man Lars Hommes besloot om van 35 meter uit te halen: 1-0. „Hierna raakten we behoorlijk de kluts kwijt", vond trainer Gaby Nie- mantsverdriet. „De 2-0 was een indirecte vrije trap vanaf de zij kant, die nog net werd gescham pt door één van onze spelers. En dan sta je 2-0 achter, terwijl je beter bent." „Dosko kon eigenlijk niet veel meer dan de lange bal hante ren", vervolgde Niemantsver- diiet, die zelf jarenlang in de hoofdmacht van Dosko speelde. „Ook in de tweede helft kregen we weer kansen, maar liepen we tegen een counter aan waaruit ze de 3-0 scoorden. Toen was de wedstrijd natuurlijk gespeeld." Volgens Niemantsverdriet moes ten sommige van zijn spelers wennen aan het kunstgras. „Al in de warming-up klaagden som mige jongens over het veld, maar dan ben je met andere din gen bezig dan voetbal, en dat is niet de bedoeling." De oefenmeester wilde het kunstgras echter niet gebruiken als excuus voor de nederlaag. „Als je met 4-0 verliest, dan heb je gewoon verdiend verloren. Maar we zijn niet weggespeeld, Dosko was niet heer en meester over ons. Ik stap hier wel rede lijk makkelijk overheen, nu is het afwachten hoe de ploeg hier op reageert. Want 4-0 verliezen in de eerste wedstrijd kan na tuurlijk wel een flinke klap bete kenen voor de jongens." Dosko-Zierikzee 4-0 (2-01. 35. go 2-0, 65. José Cadiego 3-0, 83. Pieter Burremans 4-0. Scheids rechter: A.C.G. Kerstes. Gele kaart: Jeroen Alleman (Dosko). Aantal toeschouwers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha- ge, Serge Berrevoets, Mariko Rouw, Martijn van Grunsven; Vin cent Bakker (72. Freek Torensma), Jarno Vermeule, Elmar Verhage; Patrick Roggeband (80. Thomas Vos), Wesley Quist (60. Niels Lode- wijk), Matthijs Hage. GOIRLE - RCS is het eerste sei zoen in de tweede klasse goed begonnen. In Goirle werd Voab met 0-2 verslagen. De doelpun ten kwamen op naam van Mar tin Janse en Dennis de Nooijer (uit een strafschop). Trainer Alexander van Keulen sprak van een terechte overwin ning. „Hoewel Voab een goede ploeg heeft en het ook dit jaar weer de intentie heeft om kam pioen te worden, zijn wij ge woon uitgegaan van eigen kracht. Organisatorisch schort te er bij ons soms nog iets aan, maar aan de andere kant had den we er wel meer dan twee mo gen maken." Bij de twee doelpunten was er een hoofdrol voor aanvaller Mar tin Janse. Bij de 0-1 soleerde Janse door het midden en schoof hij de bal door de benen van de keeper. Bij de tweede goal werd Janse na een knappe actie aan de rechterkant neerge legd binnen het zestienmeterge bied, waarna aanwinst Dennis de Nooijer van elf meter de eind stand op 0-2 bepaalde. Voab-RCS 0-2 (0-1). 40. Martin Janse 0-1, 65. Dennis de Nooijer 0-2 (pen.). Scheidsrechter: M.J.C. Hermus. Gele kaarten: Joey van de Zweep (RCS), Koen de Rooy, San- der Vermeulen, Bryan Bouwhuis, Hetzer Ubbens, Camiel Boor (allen Voab). Aantal toeschouwers: 300. RCS: Arvid Pieterse; John Bent- schapknook, Alfaro Pentury, Dela no de Keuning, Niels Tournoy; Ro- di Urani, Alwin van Ham, Aschraf Elhrouz; Joey van de Zweep (80. Remco Falius). Dennis da Nnniie.r.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47