>zc Meer afval ondergronds verzameld SVD is trots op vrijwilligers Schapenhonden smaakmakers op Krekenfeest 41 Nederlands Kustpad officieel geopend jGemeente geeft uitleg plannen pcharendijke ieDRVKKERY Dode zeehond gevonden Vernieling ruit taxi Boete voor baldadigheid Botsing met gestolen bestelbus Vrouw beroofd op Jaagpad zeeuwse almanak Spuitgastje \0nderzoek naar geschiktheid zes plekken in Havenkwartier Redactie. 0113-315649 tww.pzc.nl tmail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Mvertentie-exploitatie: woord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Euws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 5 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Catjouw Rademaker HERKENDE VERHUIZERS verhuizingen in binnen- en buitenland, piano- en vleugel transport, antiekvervoer, meubelopslag, overzeeverpakkingen E-mail: info@caljouw-rademaker.nl Middelburg Goes Terneuzen Burgh-Haamstede 0118 - 626 649 0113 - 227 062 0115 - 617840 0111 -650 165 editie Schouwen-Duiveland BcHARENDI.TKE - De gemeen de Schouwen-Duiveland geeft sdagavond 6 september een lichting op het woningbouw plan aan de Dijkstraat in Scha- lendijke. Op deze inbreidingslo- catie moeten zestien woningen [verrijzen. |ln samenwerking met bouwbe- Irijf Louwerse is een woning- fcouwplan opgesteld dat plaats jbiedt voor twee twee-onder- pn-kapwomngen, vier vrij staande woningen en tien ge schakelde woningen. Vat hel ruimtelijk aanzien betreft ligt er al het één en ander vast. Zoals de toepas sing van gebakken materialen töe passen bij het dorpse karak ter. Ook moet het transformator- station bij de entree van het [Plangebied omwille van de beeldkwaliteit worden ver plaatst. pe informatieavond van de ge meente Schouwen-Duiveland wordt gehouden in dorpshuis ,De Putmeet in Scharendijke en ■begint om 19.30 uur. (Advertentie) vanavond 20.00 uur Abdijplein Zeeland Nazomer Festival literatuur, met Bernlef 1 -V- Thomas Rosenboom Boeschka Meijsing Monika van Paemel Margot Vanderstraeten Wim Hofman Anne Vegter Aijen Duinker Keest Hart Sart Moeyaert Stijn van der Loo Niels 't Hooft |oke van Leeuwen presentatie; bette Mellaerts gratis entree Markt511 Middelburg To"8 886 886 ZIERIKZEE - Duikers hebben zaterdagmiddag rond vijf uur een dode zeehond aangetroffen bij de Zeelandbrug. Zi] werden door omstanders aan de kant gewezen op een drijvend object enkele tientallen meters van de kant. Na der onderzoek wees uit dat het om een zeehond ging. De duikers hebben het dier met rust gelaten, omdat het in vergaande staat van ontbinding was. BRUINISSE - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een onbekende een ruit van een taxibus vernield. De be stuurster van de bus liet rond half vier passagiers uitstap pen. Toen zij weer wegreed kwamen drie personen uit de struiken en gooide één van hen iets tegen de bus. Daarbij werd één van de ruiten vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG - Een 31-jarige Middelburger is zaterdag in zijn woonplaats aangehouden voor baldadigheid. Agen ten zagen omstreeks twee uur dat de man in de Zuster straat een trap tegen een auto gaf. Hij was onder invloed van alcohol. Hij is aangehouden en naar het politiebureau gebracht waar hij zijn roes heeft uitgeslapen. Hij heeft boetes gekregen voor baldadigheid en voor openbare dronkenschap. VLISSINGEN - Een 46-jarige Vlissinger heeft in de nacht van zatei'dag op zondag in Vlissingen een aanrijding ver oorzaakt met een gestolen bestelbus. Hij was doorgere den, maar kon even later alsnog worden aangehouden. De aanrijding gebeurde in de Kanariesprenk. De Vlissinger kwam met de bestelbus tegen een geparkeerde auto aan, maar reed door. Kort daarna werd de bus in de Nieuw- straat gesignaleerd. Daar is de man aangehouden. De bus was eerder die nacht gestolen van een bedrijfsterrein aan de Kleverskerkseweg in Middelburg. De Vlissinger is inge sloten voor verder onderzoek. MIDDELBURG - Een 23-jarige vrouw uit Oost-Souburg is zaterdagochtend op het Vlissings Jaagpad in Middel burg beroofd van haar tas. Ze fietste tussen kwart voor tien en half elf van Souburg naar Middelburg toen een bromfietser haar tegemoet kwam en de tas van haar schouder rukte. In de tas zaten een gsm en een portemon nee met persoonlijke papieren en een paar honderd euro. door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - De ge meente Sluis opende gisteren het Nederlands Kustpad. Vanaf Retranchement trok 's morgens een groep wandelaars onder lei ding van gedeputeerde H. van Waveren en de wethouders J. Provoost en L. Kamphuis van de gemeente Sluis naar Cad- zand-Bad voor het begin van de eerste etappe. Op het zelfde moment gingen op verschillende plaatsen aan de kust tientallen wandelgroepen op stap om het nieuwe pad in te lopen. Elke groep deed een etap pe. In onze provincie werden acht etappes afgelegd vanaf de grens bij Retranchement tot in Ouddorp. In Zeeland kan gelo pen worden door oude en nieu we duinen, over hoge duintop pen. Over mooie, groene dijken en over de dammen van het Del taplan. Gedeputeerde Van Waveren moedigde voor de start zijn me dewandelaars aan vooral een ste vig tempo te hanteren. Dan zou de tocht naar Breskens vlot afge legd kunnen worden. Wethou der Kamphuis haakte in Cad- zand-Bad ter hoogte van de Blanke Top af. Zijn collega Pro voost hield het vol tot strandpa viljoen Saint Pierre in Nieuw- vliet. „Nu is het luie zweet er tenminste uit", grapte de wet houder in Nieuwvliet. Voor T. Maenhout, hoofd afde ling toerisme van de gemeente Sluis, wil West Zeeuws-Vlaan deren zich op wandel - en fiets- gebied manifesteren als de bui tentuin van Vlaanderen. „We willen ons onderscheiden van de rest. Wandelaars die door ons ge bied hebben gelopen moeten ont dekt hebben dat we iets extra's bieden. Zo was het verrassend dat de route door de verdronken Zwarte Polder liep. Fijn dat ook de natuurorganisaties op die ma nier laten zien open te staan voor medegebruik voor recrea tie en toerisme." Maenhout wil in de toekomst ontmoetings plaatsen creëren voor wande laars en fietsers. Het plaatsen van meer informatiepanelen staat ook op het verlanglijstje. Met bijna zevenhonderd kilome ter is het Kustpad verreweg de langste wandelroute van het land. Tot nu toe was dat, met on geveer vijfhonderd kilometer, het bekende Pieterpad van Gro- ningen naar Limburg. Het Ne derlands Kustpad maakt deel uit van de North Sea Trail. In de loop van volgend jaar zal die vol ledig zijn bewegwijzerd. Schotland Dit Lange Afstandspad van Schotland naar Noorwegen loopt door Engeland, Neder land, Duitsland, Denemarken en Zweden. Wie de finish be reikt heeft zo'n vijfduizend kilo meter in de benen. In Nederland komt de route in Sluis bij de Kaai binnen. Van daar gaat het op het grondgebied van Zeeuws-Vlaanderen langs de kust naar Breskens. Goed voor; ruim 25 kilometer wandelen. Het einde van weer zo'n bloed hete zomerdag naderde. Die Ouwerkerkse huisvader zat in de koele huiskamer terwijl hij zijn jongste defies gaf. On dertussen vermaakte de oudste zich buiten nog even met de tuinslang. Tot het tijd ivas voor het avondeten. Niet veel later lagen de koters te bed en liep vader de achter deur uit om het speelgoed bij een te rapen dat rondom het huis was blijven liggen. Met de armen vol autootjes en le- goblokken opende hij de voor deur en stapte binnen. Direct voelde hij het water door zijn schoenen dringen. Hij keek omlaag, in het spiegelende wa ter, en toen in lichte wanhoop omhoog het trapgat in, naar de slaapkamer op de over loop. Daar droomde een klein jon getje, zich van geen kwaad be wust, over glorieuze heldenda den als brandweerman. Europees kampioen schapendrijven Serge van der Zweep onder grote belangstelling in actie met zijn honden. Ogenschijnlijk haast zonder zich te verroeren houdt hij de kudde onder controle. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman OUWERKERK - De Ouwer kerkse Ring mag op doorsnee dagen dan geen gigantisch uit gestrekt park lijken, tijdens het Krekenfeest kunnen er op eens opmerkelijk veel activitei ten op de vierkante meter wor den gecombineerd. Shoppen, eten, muziek en kinderplezier - op enkele meters afstand van een schapendrijffestijn met bor dercollies. En dat alles in een uiterst relaxte sfeer. Op het eerste gezicht lijkt het of kersvers Europees kampioen Serge van der Zweep - meer voudig Nederlands en Euro pees en voormalig wereldkam pioen - nauwelijks iets doet. Dankzij het commentaar van partner Ellen van Hoorn wordt het publiek zich echter bewust van de lichaamstaal, comman do's en fluitsignalen die Van der Zweep gebruikt. En van het effect dat hij daarmee op zijn bordercollies - en daarmee op de schapen en ganzen die hij drijft - heeft. Nog inzichte lijker wordt de sport doordat de vorige week wereldkampi oen geworden Van der Zweep honden in verschillende trai ningsfasen hun 'kunstje' voor het publiek laat doen. Van de elf weken oude puppies Peppi en Kokki, die puur instinctma tig achter de schapen aanren nen, tot en met kampioenshond Roy - die na zijn prestatie vori ge week van zijn welverdiende pensioen mag gaan genieten. Klodderen Dat kampioenschap maakt het aantreden van Van der Zweep in Ouwerkerk nog leuker. Com penseert ook enigszins het uit vallen van de kettingzaagact op de programmering. En er valt genoeg elders te doen. Slechts een paar stappen van het met strobalen afgezette grasveld, klodderen kinderen in de muziektent een megaschil- derij vol gewijd aan het thema water. Dat schilderij is later in het plaatselijke dorpshuis te rug te zien. Ook daar is het tijdens het Kre kenfeest trouwens lekker druk. Terwijl muziekschoolleerling Frans van der Male (15) de sna ren van zijn gitaar beroert, keu ren bezoekers het gevarieerde werk (van elf makers) dat in het Ouwerkerkse dorpshuis te zien is. In de kerk van de her vormde gemeente is een bazaar ingericht. Daar valt rond te kij ken onder neerdalende orgel klanken. Kleinschalig Op de Ring zijn er demonstra ties van de brandweer en zijn er 25'kwaliteitskramen', zoals mede-organisator Wim in 't Veld het noemt, neergezet. „Ja, het is een goede locatie. Kleinschalig. We proberen ook alles zoveel mogelijk bij elkaar te houden." In de avonduren ge beurde dat in de feesttent met onder meer een demonstratie street- en breakdance, muziek van entertainer Joop en een op treden van de Zeeuwse cover band Bad Hairday. Met als ge volg een bomvolle tent tot in de kleine uurtjes, schetst In 't Veld. „Het is moeilijk in te schatten, maar ik denk dat dit één van de drukste Krekenfees ten is geweest." Volgend jaar volgt de vijfde edi tie. hor Esme Soesman 0ERIKZEE - De ondergrondse afvalinzameling in Zierikzee Wordt mogelijk uitgebreid. De Schomven-Duivelandse afde- ing reiniging heeft zes plekken in het Havenkwartier op het oog waar wellicht ruimte is voor on dergrondse containers. Aan de Nieuwe Haven worden er, in sa menhang met de herinrichting tot boulevard, al zeven van der gelijke opslagplaatsen aange legd- Hei Zierikzeese havengebied is een 'zakkenwijk'. wat vooral te maken heeft met het bij vele wo ningen ontbreken van een plek om een mimcontainer neer te zetten. Het werken met onder grondse afvalcontainers in zo'n buurt biedt voordelen, denkt hoofd van de afdeling reiniging N. Eilers Mensen kunnen dage lijks hun afval kwijt, dat wordt opgeslagen in koele en afgeslo- er. - en dus minimale stank af wende - ruimten. Ook valt er iet één en ander te doen met de Kgangspasjes, die moeten voor komen dat mensen van buiten Ie wijk hun afval illegaal ko men storten. Zoals lagere tarie- pen voor mensen die weinig af val aanbieden, schetst Eilers een mogelijk toekomstperspec tief. 3e afvalinzameling op centrale junten betekent wel dat mensen met hun zakje vuil moeten gaan lopen. Ook is het nog niet ge zegd dat de ondergrondse contai ners in het Havenkwartier daad werkelijk haalbaar zijn. Het is onder meer de vraag wat er op Me zes beoogde plekken al onder fae grond ligt en wat het kost om [die locaties als inzamelplek ge- ■BB- schikt te maken. Die aspecten worden nader onderzocht. Ook de acceptatie door de burger speelt, benadrukt Eilers, een rol Langs de Nieuwe Haven en in nog te bouwen wijken als Poortambacht 11 en Noorderpol der zal zeker gebruik gemaakt gaan worden van ondergrondse afvalcontainers. Bij het Luitje is al een dergelijke stalen bak die in een betonnen constructie hangt, gerealiseerd. Efficiënter Voor de afdeling reiniging heeft de centrale inzameling onder meer als voordeel dat er niet meer op een exacte tijd op een bepaalde wijk hoeft worden ge reden. Medewerkers en materi eel kunnen zo efficiënter wor den ingezet. Met datzelfde doel voor ogen neemt de reinigings dienst vanaf 1 januari ook het le gen van de grote (papier-, tex tiel- en glas-)inzamelingscontai- ners voor haar rekening. Tot dusverre werd dat werk uitbe steed. Er is nu een nieuw, zwaar der voertuig besteld. Als deze wagen multifunctioneel kan worden ingezet, kan er een klem positief saldo kan worden be reikt. En dat kan als inzameling van de ondergrondse containers met het legen van de openbare containers wordt gecombineerd. Het grote voordeel is dat dan ook de zestien medewerkers be ter ingezet kunnen worden. Zij beschikken stuk voor stuk over een groot rijbewijs, maar mogen - afhankelijk van hun leeftijd - maar een beperkt aantal uren per dag laden. Zij kunnen, om overschrijding van de normen te voorkomen, op toerbeurt op an dere werkzaamheden worden ge zet. door Andrea Bolle OOSTERLAND - Zoals de offi ciële papieren aantonen, is er za terdag eigenlijk tien dagen te vroeg feestgevierd in Ooster- land. De vereniging Sport Staal en Spieren (SSS) is namelijk pas op 13 september 1945 opge richt. Inmiddels heet de club Sport Vereniging Duiveland (SVD) en mag na zestig jaar trots zijn op wat ze opgebouwd heeft. „Het is prachtig als je ziet wat hier allemaal als vrijwilli ger rondloopt", aldus voorzitter J. van der Laan. Met een lawaaioptocht werden de inwoners vrijdagavond attent gemaakt op de start van de festi viteiten die zaterdagavond pas werden afgesloten met een optre den van de band Dexter. Gelijk tijdig met de viering van het jubi leum werd ook de vernieuwde sportkantine officieel geopend. Wethouder A. Croné onthulde het logo van de vereniging dat op de gevel van de kantine. Tien den vrijwilligers hebben de af gelopen maanden meegeholpen aan de uitbreiding van het ge bouw en de verwezenlijking van een nieuwe bestuurskamer. „Daar mag de vereniging trots op zijn, want zonder hen kan dit niet en lukt dit niet", zei Croné. Eén van die vrijwilligers is oud-trainer P. Roks. Altijd al geïnteresseerd in de historie van Oosterland, heeft hij deze gele genheid aangegrepen om een ex positie over SVD samen te stel len. Oude foto's, krantenknip sels en zelfs decennia oude spe- lerskaarten werden in de kanti ne tentoongesteld. Leuk voor le den, maar ook oud-leden kwa men zichzelf tegen op de oude kiekjes. „Veel mensen weten niet eens dat de vereniging in het begin alleen bestond uit korfbal, gymnastiek en de wan delclub. Tien jaar later is de voetbal daar pas bijgekomen", vertelt Roks. Het bewijs van op richting en de oude foto's vindt hij heel speciaal en hij zou alles dan ook het liefst archiveren in de bestuurskamer. Vanger Laan is pas sinds april Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe kantine waren leden, oud-leden en belangstellenden de hele dag welkom op het SVD-terrein, waar van alles te zien en te doen was. foto Marijke Folkertsma voorzitter van SVD, maar was altijd al betrokken bij het voet bal. Hij heeft dan ook grootse plannen die hij nog graag uitge voerd ziet. „We willen de keu ken en de kleedruimte uitbrei den en er w$rdt zelfs gesproken over een tribune. Wat dat be treft zijn vrijwilligers, maar ook sponsors erg belangrijk." Een eventuele samenvoeging van voetbalverenigingen op Schou wen-Duiveland lijkt hem nog geen probleem. hebben al een beleidsplan voor de gemeen te gemaakt. Het gaat weliswaar om de lange termijn, maar wij zijn van mening dat naast Zie rikzee en Bruinisse ook Ooster land een mooie plek is om te cen traliseren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41