"De Mortiere Woonboulevard voldoet perfect aan onze wensen" Beveiliging Media Markt is een klus van formaat Media Markt Middelburg en het CWI: een dreamteam in werkgelegenheid "Beveiligingsbeambte is Kennismakingskrant Barry van Ruiveny vestigingsdirecteur Media Markt Middelburg: I Niets ontgaat de mannen van MAN Beveiliging. Daarmee is de beveiliging van Media Markt Middelburg in goede handen. Onopvallend, maar altijd scherp zorgen zij ervoor dat de klant ontspannen en veilig kan winkelen. MAN Beveiliging: dat klinkt verbazing wekkend Hollands. Heel bewust kozen directeuren Mark Bosschaart en André ter Weijden niet voor een Engelse, maar een Nederlandse term in de naam van hun bedrijf. Er spreekt nuchterheid uit, een kwaliteit die een beveiligingsbeambte in meer dan gemiddelde mate moet bezitten, aldus Mark Bosschaart. "Beveiliging is een vak dat veel mensen associë ren met snelle jongens, formaat koel kast, die voor het oplossen van een probleem bij voorkeur hun lichaams gewicht in de strijd werpen. En dat is nou precies waar het bij goed beveili- gingswerk niet om draait. Mensenkennis, een sterk observatie vermogen en zelfbeheersing zijn cruci aal in ons vak. Ook hier geldt: voorko men is beter dan genezen." Uiteraard hebben Bosschaart en Ter Weijden de nodige vakkennis in hun bagage. Dat geldt ook voor hun medewerkers. Zware beveiligingsopleidingen schei den tegenwoordig het kaf van het koren en wie bij MAN Beveiliging wil komen werken wordt scherp tegen het licht gehouden. Gastheren Media Markt Middelburg heeft de niet-geringe omvang van 5000m2, waarvan 3000m2 winkeloppervlak. Alle faciliteiten, de medewerkers en het winkelend publiek vallen onder de beveiligingsopdracht van MAN Beveiliging. Plus natuurlijk het assor timent: optimale beveiliging moet de derving op jaarbasis zo klein mogelijk houden. Want een winkel als Media Markt, met een schitterend aanbod dat op een aantrekkelijke manier wordt gepresenteerd, trekt nu een maal niet uitsluitend belangstellen den die netjes aan de kassa willen afrekenen. Bosschaart: "Winkelsurveillance is een vak apart. Je hebt immers te maken met men sen, die allemaal hun eigen-aardighe den hebben. En dat is precies waar- Mark Bosschaart en André ter Weijden om mensenkennis zo belangrijk is. Je moet bijzondere situaties snel kun nen inschatten, de stemming van de betrokkenen peilen en daar je hou ding op afstemmen". De medewer kers van MAN Beveiliging gaan gekleed in uniform en zijn zodoende duidelijk herkenbaar als beveiligings personeel, maar hun rol is in eerste instantie die van gastheer, benadrukt Bosschaart. "Op een vriendelijke en correcte manier zijn zij de klant van dienst. Want prettig winkelen vraagt om een goede sfeer en perfecte serv ice. Waar nodig treden zij kordaat, maar altijd beheerst op." Media Markt: de trots van MAN Beveiliging MAN Beveiliging heeft een fraaie staat van dienst. Door heel Nederland verzorgt het de beveilig van horeca-etablissementen en omvangrijke evenementen als po? concerten en wedstrijden van grol voetbalclubs. Maar Media Markt Middelburg is toch wel de parel m kroon, zegt een trotse Mark Bosschaart. "Een multinational als Media Markt is een topbedrijf dat» sluitend met het allerbeste gen<$ neemt. Dat hun keuze op ons len is, wil zeggen dat zij een groot vertrouwen hebben in onze cap» ten. Beveiliging van het hoogste, niveau vraagt een enorme inzet,! uur per dag, 7 dagen per week. De opdracht van Media Markt be» dat MAN Beveiliging goed op koers ligt." Barry van Ruiven vestigingsdirecteur José Gerris: Vestigingsmanager CWI Het van oorsprong Duitse Media Markt heeft vestigingen door heel Europa. Sinds 1999 timmert het bedrijf ook in Nederland goed aan de weg, met als resultaat 18 vestigin gen verspreid over het hele land. Met de opening van Media Markt Middelburg doet de koploper in con sumentenelektronica ook in Zeeland zijn intrede. Vestigingsdirecteur Barry van Ruiven ziet de toekomst rooskleurig in. £en interview. Wie is Barry van Ruiven? BvR Ik ben 32 jaar, ben geboren in Rotterdam en groeide op in Oud- Beijerland. Ik woon in het pittoreske plaatsje Standdaarbuiten, in West- Brabant. Sinds 3,5 jaar werk ik bij Media Markt, tot nu toe op het hoofd kantoor in Rotterdam, als product- en marketingmanager. Dé functie voor mij is toch wel die van vestigingsdi recteur en bij Media Markt Middelburg mag ik die ambitie waar maken. Het gaat goed met Media Markt BvR Het gaat bijzonder goed met Media Markt. Sinds 1999 is het con cern neergestreken op 19 locaties verspreid over heel Nederland, inclu sief de winkel in Middelburg. Daar komen dit jaar nog winkels in Ede en Eindhoven bij. Waarom is nu ook gekozen voor Middelburg? BvR Wanneer zich een bedrijfspand en een locatie aandienen die aanslui ten bij onze wensen en behoeften, dan springen we daar zo snel moge lijk op in. Uiteraard moet ook het ver zorgingsgebied voldoende mogelijkhe den bieden. De Mortiere Woonboulevard voldoet perfect aan alle criteria. De ligging pal aan de A58 maakt de winkel gemakkelijk bereikbaar voor de consument.Daar komt bij dat er een pracht van een parkeerterrein voor de deur ligt, waar de klant gratis kan parkeren. IVat heeft Media Markt de consument te bieden? BvR Media Markt heeft letterlijk alles op het gebied van consumentenelek tronica en dan ook nog eens onder één dak. Hierin is Media Markt uniek. Koelkasten, cd's en dvd's, brood roosters, televisies in alle soorten en maten, accessoires, wasmachines, scheerapparaten, fotoapparatuur, computers: je kunt het zo gek niet bedenken of Media Markt heeft het, van de beste merken en voor de laag ste prijs. In de winkel mag elk appa raat worden aangeraakt en uitgepro beerd. Desgewenst geven onze verko pers advies of verlenen ze assisten tie, maar kan de klant het allemaal zelf af dan is dat ook prima. En moet een product worden bezorgd dan wel aangesloten, dan zorgen wij dat het voor elkaar komt. De formule van Media Markt slaat sterk aan. Waar zit hem dat In? BvR Media Markt heeft een zoge noemde decentrale bedrijfsstructuur. Iedere vestiging vormt een zelfstandi ge BV. Ons assortiment en de prijzen stemmen we af op de lokale behoef ten. Alle beslissingen daaromtrent neemt elke vestiging zelf. In Zeeland zorgen we er bijvoorbeeld voor dat we werkelijk alles in huis hebben van Een internationaal bedrijf met uitste kende papieren opent een fonkel nieuwe vestiging en is op zoek naar niet minder dan 100 medewerkers: als dat geen perspectieven voor de arbeidsmarkt biedt! Media Markt Middelburg en het Centrum voor Werk en Inkomen staken de koppen bij elkaar en stelden een ijzersterk bedrijfsteam samen. Vestigingsdirecteur Barry van Ruiven van Media Markt Middelburg heeft het er druk mee gehad: naast alle technische en logistieke aspecten van de opbouw van 'zijn' zaak stond hij voor de omvangrijke taak een team van medewerkers samen te stellen. Maar liefst 100 vacatures moesten er worden ingevuld, voor banen op uiteenlopende niveaus. Media Markt had plaats voor leiding gevenden, kassa- en verkoopmede werkers, logistieke en administratieve krachten en servicemedewerkers. Advertenties in de media leverden de nodige belangstellenden op. Maar ook het Middelburgse Centrum voor Werk en Inkomen liet zich bij de zoek tocht naar de juiste mensen niet onbetuigd. Vestigingsmanager José Gerris: "De start van Media Markt neelswerving van Media Markt werd de beursvloer gedomineerd door een groot spandoek van het bedrijf, met daaronder de nodige vacatureposters. De actie werd een groot succes en talloze sollicitatiegesprekken volgden. Het managementteam van Media Markt kon daarbij op alle fronten rekenen op de ondersteuning van adviseurs Kapias en Rianna. Om gericht en doeltreffend te werk te kunnen gaan verdiepten zij zich voor af ondermeer in de bedrijfscultuur van Media Markt. Hun kennis en kunde, gekoppeld aan de specifieke wensen van Media Markt hebben geresulteerd in een ijzersterk bedrijfsteam. Media Markt Middelburg is er klaar voor! Bldf. Alle marketingcampagnes voor Media Markt Middelburg krijgen daar ter plekke vorm. Ook heeft elke vesti ging zijn eigen logistieke centrum en servicecenter. Daardoor kan snel en flexibel worden ingespeeld op de wen sen van de consument. Media Markt heeft vestigingen in 10 Europese lan den en is zo succesvol, omdat het zich overal aanpast aan de plaatse lijke omstandigheden. Een log, cen traal gestuurd bedrijf zou dat nooit voor elkaar krijgen. De samenstelling van je bedrijfsteam is een stevige klus geweest BvR Dat is nog zacht uitgedrukt. Het duurt even voordat je 1700 brieven plus cv hebt doorgenomen. De animo voor een baan bij Media Markt heel groot. Toch is alles soepel verlopen, m dankzij de inspanningen van het Centrum voor Werk en Inkomen in Middelburg. Er dienden zich veel geschikte personen aan voor de schillende functies en niet zeldeij ik de keus uit meer mensen dan feitelijk nodig had. Ik ben indruk geraakt van de uitstekende werkhouding van de Zeeuwen langs deze weg alle telijk bedanken voor hun enthousi aste reacties. Aan hen die het delijk toch niet zijn geworden willen zeggen: hou de vertenties van Media Markt in de gaten, want wat niet is kan nog komen. aan de Mortiere Boulevard betekent een fantastische bron van werkgele genheid, in een regio waar de banen nu eenmaal niet voor het oprapen lig gen. Onze werkgeversadviseurs Karol- Beurs vloer De centrale hal van het CWI in Middelburg wordt ook wel de beurs vloer genoemd: de vraag naar en het aanbod van werk ontmoeten elkaar Jan Kapias en Alessandra Rianna benaderden Barry van Ruiven en boden hem onze diensten aan op het gebied van werving en selectie voor Media Markt. Een vruchtbare samen werking was het gevolg. Wij stelden Media Markt ondermeer een spreek kamer in ons kantoorgebouw ter beschikking, voor het voeren van sol licitatiegesprekken. De groep via advertenties geworven kandidaten werd aangevuld met werkzoekenden uit de databank van het CWI. Deze gang van zaken geeft perfect aan hoe het CWI werkt. Wij helpen bedrijven aan de ideale werknemers, en werk zoekenden aan de ideale baan. En: onze dienstverlening is geheel gra tis." op deze plek. Mededelingenborden en computers informeren werkzoeken den over vacatures. Wie zich in wil schrijven op www.werk.nl, of advies nodig heeft over werk en inkomen kan de hulp inroepen van adviseurs ter plaatse. Ten tijde van de perso-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28