Nijskens zet principes even opzij I Leerlinge Babahmetovic klopt leermeester Nijpjes Krappen praat zichzelf naar zege op De Boer Zes Zeelandbekers voor De Stormvogel Crosser Van de Ven mist kwalificatie GP Van Lare pakt tiende wisselbeker triatlon Tienduizend meter in de benen Zwemster uit Clinge pakt brons tijdens ONK 3000 meter schoolslag Osse wint goud #p NK pony's Wisse wint incourante 200 horden Skeeleraar Ostyn tweede in Twello Mountainbiker Maas grijpt zilver Steenbakker derde in Puttershoek Van der Meet verliest tennisfinale jjnnr Roeland van Vliet VL1SSINGEN - Van de elf te verdelen Zeelandbekers gingen er gisteren liefst zes naar De Stormvogel. In zes van de zeven ieugdcategorieën pakte een lid van de Vlissingse zwemclub de hoofdprijs. Bij de senioren gin gen drie van de vier trofeeën .jjjee naar Zeeuws-Vlaanderen. Zoals verwacht behielden Niek en Carmen de Ridder hun voor sprong in het klassement in de laatste twee Zeeuwse wedstrij den van het seizoen makkelijk vast. Niek de Ridder finishte zater dag in Wilhelminadorp als vier de op de 3000 meter vrije slag en gisteren in Vlissingen als vijf de op de 2000 meter. Zijn twee lingzus tikte tijdens de Ganze- trek eveneens als vierde aan en gisteren bij de Kanaalrace werd ze zesde. Beide zeventienjarige zwem mers uit Zuiddorpe, uitkomend voor De Bruinvis, zijn bezig aan een goed seizoen. Op de nationa le ranglijst zullen ze net buiten de prijzen gaan vallen. Niek de Ridder weet waar dat bij hem door komt. „Aan het begin van het seizoen was ik bang om echt hard te gaan", legde hij uit. „Ik dacht dat als ik steeds met de snelle jongens mee zou gaan, dat ik dan zou instorten en een beetje af zou gaan. Dus hield ik me wat in en zwom mijn eigen race. Maar ik merkte na een paar wedstrijden dat ik het ho ge tempo best tot het einde kon volhouden en daarom probeer ik nu wel met de voorsten mee te zwemmen. In Wilhelmina dorp lukte dat niet helemaal, in Vlissingen wel." Scheldestroom-zwemster Ryan Verplanke won het klassement op de schoolslag. Bij de mannen deed René van Oudenaarde (Zee- landia) dat. Hij passeerde Ruud Hamelink in de laatste twee wedstrijden. VLISSINGEN - Sebastiaan Reijnen (foto, rechts) uit Almere heeft net als enkele an deren afgelopen weekeinde meer dan tien kilometer gezwommen in de Zeeuwse wa teren. Zaterdag legde hij in het kanaal bij Wilhelminadorp de 3000 meter vrije slag af en gisteren nam hij in Vlissingen deel aan de 2000 en 5000 meter. De negentienja rige atleet van Y-mere, die vorige week in Tilburg Nederlands kampioen op de 10 kilometer werd en onlangs als negende finishte op het EJK in Ljubljana, won twee van de drie afstanden. Tijdens de Ganzetrek en de 5000 meter in Vlissingen was hij de één jaar jongere Hellas-zwemmer Michel Heijnen (foto, links) net de baas. Ook op de 2000 bleef Reijnen Heijnen nog voor, maar Thomas Feiten (PSV) was hem in de laatste meters net te snel af. Bij de vrouwen won Bianca de Bruijn (MNC Dord recht) twee van de drie afstanden. Ook zij liet zich kloppen op de 2000 meter, door Femke Heemskerk van De Zijl/LGB. foto Ruben Oreel ^ioor Roeland van Vliet ^VLISSINGEN - Toen Eline Nijs kens gisteren het water uit kwam na het open Nederlands kampioenschap van de 3000 me ter schoolslag, wist ze even niets uit te brengen. Ze stamelde wat in de microfoon van de speaker, die haar om een eerste reactie had gevraagd na het winnen van brons. En vervolgens kwa men heel langzaam de tranen. De uit Clinge afkomstige Nijs- likens huilde niet van geluk. Ze ;had min of meer wel verwacht "bij de besten te zullen eindigen ijn Vlissingen. Nee, de zeventien jarige zwemster van ZC Koe vacht hield het niet droog van wege schaamte. Direct na de fi nish voelde ze zich rot omdat ze gie podiumplaats min of meer I had gestolen. „Geheel tegen 1mijn eigen principes in ben ik in [je laatste meters nog één meisje ivoorbij gegaan, terwijl ik in de :est van de race alleen maar was r keegezwommen", legde ze even uit. Vlooi meegenomen let was de Zeeuws-Vlaamse ei genlijk niet om de Nederlandse '[titelstrijd te doen geweest. Ze rilde de Zeelandbeker winnen, en mooi resultaat tijdens het JNK was alleen maar mooi mee genomen. Maar het lukte haar 'naar niet gedurende de Kanaal ace flink afstand te nemen van I tyan Verplanke, die na de Gan strek in Wilhelminadorp het nog steeds aanvoer- idsje. Nijskens: „Ik zag dat ze nog "licht achter me zat en ik wist "lat de Zeelandbeker naar haar zou gaan. Maar ik lag vierde en had kansen op een medaille. Ik heb er toen eentje ingehaald, hoewel ik dat anders nooit zou doen. Na de finish dacht ik met een: wat heb je nou gedaan?" Nijskens sloeg zichzelf dus voor het hoofd, maar werd getroost door Karin van Dijk, die nota be ne door haar toedoen vierde werd. „Gelukkig vond ze het niet erg. Ze snapte het wel", ver zuchtte Nijskens. Verplanke, die op acht seconden van Nijskens finishte en haar in haalactie had gezien, vond het echter not done. „Als je de hele wedstrijd geen kop werk hebt ge daan, moet je er ook op het laatst achter blijven. Dit is niet netjes", zei ze. De Nederlandse titel ging gisteren naar Larissa Brak (De Zijl/LBG), die een kwart seconde eerder aantikte dan Astrid Koert (MNC Dord recht). Bij de mannen ging de Nederlandse titel op de 3000 me ter schoolslag voor de tiende keer achter elkaar naar Lesley Voorn (Oceanus). Hij bleef Paul van den Heuvel (Nauthusa) en Paul Oudendijk (Ouza) ruim voor. De beste Zeeuw was René van Oudenaarde (Zeelandia) op driekwart minuut. 'vlRMELO - De ponyruiters zijn et fundament van de hippische port. Tijdens het NK in Ermelo loonde de jeugd dat het met de asis goed zit. Promotie voor de onysport, zo was het oordeel a afloop. Met dressuurgoud Maxime Osse, springbrons i oor Marit Huige en het viertal an de Schouwse ruiters, droe- en de Zeeuwen hun steentje bij an deze propaganda. i under lof was er voor de jury, ie in het zonovergoten Ermelo et gesprek van de dag was. De Erschillen van inzicht waren ge- ïgeld enorm groot. „Vervelend, laar als dressuurruiter moet je e;f mee leven", zei Maxime Osse, v,-ie met Easy Dancer in de klas- i:; M2 grote maat won. De vos- ierrie van de 12-jarige amazo- 3'^ uit Baarland deed haar naam 1 tie eer aan, de 10-jarige Speyks- os Nelson-dochter danste door r :ebaan. De Zeeuwse combina- I:'e was in de ogen van het Gel derse jurylid Blanken overtui gend de beste. Brabander Char- t'onnens dacht er anders over en 'tfónd de proef slechts goed voor b vijfde plek. Dat bracht het ge roddelde van de Weelruiter- Ómbinatie op 66.50 procent. :oor Osse bleef dat zonder ge- 5 olgen. Zij bleef de Werkendam- rt Maria van den Dungen met odo drietiende procent voor. •et twintig combinaties die in ït basisparcours de nul hiel- ?r sn- bleek de klasse M springen erk bezet. Reden om in de bar- r 48e de balken op de maximale -5ogte te leggen. Daarin hielden i echts vijf combinatie voor de tfreede keer het strafblad blank, r'uder hen Marit Huige, die Pra- a in 31.62 seconden naar brons De 14-jarige amazone t' it Nisse was er tevreden mee. Achteraf bekeken had er mis skien iets meer ingezeten", zei brige. „Prana sprong super in ;e;j basisparcours. Dat gaf mij -t gevoel dat ik in de barrage i-sico kon nemen en ook toen i .aakte ze geen fout. Vooraf had ■F, voor de derde plek getekend, t aar achteraf gezien had ik na laatste hindernis meer gas n oeten geven. Dan had de twee- nlplaats gekund. Nu kwam ik flifeehonderdtse tekort voor zil- ;af. Jammer." 4 de viertallen in de klasse Z tiejthet kwartet van de Schouw- ■E ruJ1lers een pnrna indruk ach- I punten werden de landbewoners derde. Het rauw Gele Vendel uit acker won met 357 punten. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Tijdens het door de ruiterclubs Oranje zon en Sé-Ros gezamenlijk ge organiseerde concours hippique op manege De Eendracht in Vrouwenpolder versloeg in de klasse Z1 dressuur leerlinge Esmeralda Babahmetovic haar trainster en regerend Zeeuws kampioen Chantal Nijpjes. De amazone uit Aardenburg won met Isaros beide proeven. Met ook nog winst in de klasse L2 (met Uvarea Vero) was Ba bahmetovic de succesvolste ama zone van het concours. Babah metovic timmert al een tijd aan de weg. „Het ontbrak aan zelf vertrouwen om iedere wedstrijd te pieken", zei ze. „Maar sinds ik bij Chantal Nijpjes train, gaat het steeds beter." Nijpjes werd zaterdag zelf de du pe van het groeiende zelfvertrou wen van haar pupil. De 21-jari- ge Aardenburgse stuurde de vijf tienjarige ruin Isarus naar 64.83 en 63.66 procent. „Isarus is heel mooi, maar moeilijk te rijden. Maar het gaat de laatste tijd steeds beter. Met de hulp van Chantal komt het wel goed." In de eerste proef moest Nijpjes ook Sandra van der Hoofd (28) met Pretty Woman voor zich dul den. Dat verraste ook de amazo ne uit Gapinge. „Pretty Woman was er wegens een botontste- king vijf maanden uit. Dat is nu verholpen en ze loopt makkelij ker dan voorheen. Maar ik had echt niet gerekend op een twee de en derde plaats, met scores van meer dan zestig procent." Chantal Nijpjes, die Zeeland ko mend weekeinde met Hexagons Tweety op de Hippiade vertegen woordigd, hechtte weinig waar de aan de uitslag. „Ik reed Twee ty met een ander bit, dat is wen nen voor haar. Maar zoals ze nu aanvoelt, is ze klaar voor de Hip piade. Ik heb er zin in." In de klasse Z2 blijft Mary Kors- man verbazen. In de eerste proef stuurde de amazone uit Sirjansland de ruin Mario met 66.16 procent naar de zege. „Ik ben zelf ook verbaasd. Ander half jaar geleden zat ik ook al in Z2. Toen liep het van geen kanten en ben ik gestopt. Al die tijd liep Mario in de wei. Kenne lijk had hij rust nodig. Enkele maanden geleden heb ik de draad weer opgepakt en het loopt als een trein. Ik ben ge woon aan een nieuwe uitdaging toe en ga het binnenkort eens in de klasse nationaal ZZ-licht pro beren." In de tweede proef stond er geen maat op Chantal Nijpjes. Ze stuurde Hexagons Parmanda (66.83) naar de eerste en Hexa gons Rodinde (66.66) naar de tweede plaats. „Het zijn twee fij ne, maar totaal verschillende paarden. Parmanda heeft aan leg voor uitgestrekte gangen, Ro dinde voor de verzameling. Dat vraagt een andere aanpak. Daar om was ik ook hier." Ellen Briquet uit Vogelwaarde kwam gisteren door een weige ring van Rocket Power ten val en kreeg een klap van de ruin op haar cap. Amper van de schrik bekomen, zadelde ze haar twee de troef (Prinses Chanti) en won in een barrage de strijd met Wil- ma Stouten met Stouten's Katin- ka in de klasse M. Terwijl ze de afdruk van de hoef in haar cap toonde, beweerde ze nooit meer zonder cap te rijden. „Ik dacht altijd: waarom moet dat nu, zo'n veiligheidscap? Ik weet nu beter. Misschien heeft die cap mijn leven wel gered." In de wedstrijd over twee fasen nam Stouten revanche. Ze was een fractie sneller dan Briquet. door Bauke Boersma UTRECHT - Het niveau van de partij was, op zijn zachtst ge zegd, matig. Maar daar maalde Karin Krappen naderhand niet om. De Vlissingse dartster speel de zich zaterdagavond ten koste van landgenote Mieke de Boer naar de halve finale van de World Darts Trophy in Utrecht. Dat telde, meer niet. „Ik gooide een gemiddelde van 21 punten per pijl, Mieke bleef steken op 19,5. Nee, een beste wedstrijd was het allerminst. Maar ik heb gewonnen en dat is het belangrijkste", zei Krappen na haar 2-0-zege (3-0 en 3-2). Met de overwinning legde Krap pen de toeschouwers in Utrecht het zwijgen op. Nagenoeg elke aanwezige in de Vechtse Banen was op de hand van Mieke de Boer, niet de beste, maar alom wel beschouwd als leukste darts- ter van Nederland. „Tijdens de eerste set was het echter muis stil", gniffelde Krappen. „In de tweede set barstte er wel een or kaan van geluid los omdat Mie ke toen eindelijk iets terug kon doen. Maar uiteindelijk was het weer doodstil." Dat de winst voor de Vlissingse gepaard ging met mager spel is opvallend omdat ze de laatste weken juist in een uitstekende vorm stak. „Wat dat betreft had ik natuurlijk veel beter moeten gooien", erkende Krappen. Stress „Het zal de stress zijn geweest. Ik gooide tijdens de WDT al vier keer eerder in de eerste ronde te- De Vlissingse dartster Karin Krappen speelt donderdag de halve finale van de World Darts Trophy in Utrecht tegen Trina Gulliver, de Engelse nummer één van de wereld. foto Ad van Hasselt gen Mieke, en ik verloor drie keer. Dat was bepaald geen ge ruststellende gedachte." Het betekende dat Krappen zich zelf tijdens de partij constant moest oppeppen. „Het moet voor het publiek een komisch ge zicht zijn geweest, ik stond con tinu tegen mezelf te praten. 'Kom op, blijf geconcentreerd, laat de pijlen goed los', dergelij ke teksten sprak ik tegen me zelf. Het valt niet mee om gecon centreerd te blijven tegen een speelster die heel mager staat te gooien. Ik móest mezelf op deze manier bij de les houden." Wat dat betreft, verheugt Karin Krappen zich op de halve finale van komende donderdag (21.15 uur), waarin ze Trina Gulliver treft. De Engelse nummer één van de wereld maakte zaterdag korte metten met het Russische talent Anastasia Dobromyslova: 2-0. „Trina is zo goed, dat je van zelf geconcentreerd gooit. Als zij geregeld 140 gooit, dwingt ze jou om dat ook te doen. En dat speelt wel zo prettig." „Ik ben ook helemaal niet bang voor die partij, ik gooi tegen Tri na meestal wel lekker. Ik ga me de komende dagen rustig voorbe reiden op de halve finale. Beetje trainen, winkelen, gezond eten en relaxen. En dan hoop ik er donderdag klaar voor te zijn." maandag 5 september 2005 HILVERSUM - Yvonne Wisse heeft gisteren de 200 meter horden tijdens een wedstrijd in Hilversum gewonnen. De atlete uit Vlissingen, normaal actief op de meerkamp, vol tooide de incourante afstand in een tijd waar de organisa tie van het evenement zo op hoopte: onder de 27 secon den. Al was het met 26.99 maar nipt voor Wisse. TWELLO - Jean-Luc Ostyn is tijdens de Paul van Vilste- rencup in Twello tweede geworden. De Belgische skeeler aar van het Zeeuws-Vlaamse team Cijsouw sprong vijf ronden voor het einde weg uit het vetera nenpeloton en kreeg Robert Welle met zich mee. Het duo werkte een drachtig samen om de ontsnapping te laten slagen, maar dat vergde zo veel van Jean-Luc Ostyn dat hij kansloos was in de eindsprint. Kees Cijsouw uit Oostburg werd twaalfde, Jaap van Tatenhove uit Axel moest enkele ron den voor het einde uitstappen. Bij de C-rijders reden drie man al vroeg in de koers weg. André van Espen uit Axel probeerde om met een vijftal anderen naar de vluchters te rijden, maar die bleven ver buiten schot. Van Espen finishte uiteindelijk als negende. HOLTEN - Mountainbiker Bart Maas uit Hansweert is gisteren tijdens de Goossens-Merida mountainbike Trop hy 2005 voor nieuwelingen tweede geworden. Maas reed lange tijd in derde positie, maar wist in de laatste ronde de nummer twee nog ver achter zich te laten. Marco Min- naard uit Wemeldinge legde beslag op de vijfde plaats, Maurice van den Berge uit Goes werd negende. PUTTERSHOEK - Niels Steenbakker uit Biggekerke is zaterdag bij de skeelerwedstrijd op de baan van Putters hoek derde geworden. In de eindsprint van een kopgroep van vijf man moest hij alleen Jarno van Wingerden uit Zwijndrecht en Wim Ceulemans uit Antwerpen voor zich dulden. Olivier Goud uit Waarde werd vierde. Robertjan Aarnoutse uit Middelburg finishte als eerste van het pelo ton en werd zesde. Door de vierde plek verstevigde Oli vier Goud zijn koppositie in het algemeen klassement. GOES - Angelique van der Meet heeft de finale van de re gionale jeugdkampioenschappen tot en met zestien jaar verloren. De tennisster uit 's-Heer Abtstkerke eindigde als eerste in haar poule, maar moest in de eindstrijd haar meerdere erkennen in Kiki Bertens, die Van der Meet slechts één game gunde: 1-6, 0-6. Dat Van der Meet verloor, is geen schande. Bertens, zesde van Nederland tot en met veertien jaar, stak er met kop en schouders bovenuit en heeft een actuele rating van 2,6. Van der Meet, elfde van Nederland, staat op 3,0. Bernice van der Velde uit Kapelle won het duel om de zevende en achtste plaats tegen Sharon Partoredjo: 6-4 en 6-3. Bij de jongens tot en met zestien werd Frank den Engels man tweede in zijn poule. De tennisser uit Sint-Philips- land besloot het weekeinde met de derde plek. Hij ver sloeg Boy Vergeer (uit de regio-Rotterdam): 6-2, 6-1. door Herman Heuvink LIEROP - Motorcrosser Rinus van de Ven was er kapot van. De hele zaterdag zwoegen in het Brabantse zand leverde hem geen startplaats op voor de GP van Lierop. „Ik wist dat het niet makkelijk zou gaan. Maar dit had ik niet verwacht", zei de Vlissinger, terwijl hij moeite had zijn tranen te bedwingen. In het zware zand van Lierop spatte een jongensdroom uiteen. Van de Ven (17): „Maar ik hoop nog de nodige kansen te krijgen. Uiteindelijk deed Mare de Reu ver er ook vier jaar over om wat te bereiken." Van de Vens aanloop naar de GP was niet vlekkeloos. Pas en kele dagen voor het evenement kreeg hij een wildcard. Dus reis de hij niet naar Oostenrijk voor een EK-race, maar naar Lierop. „Ik was me al aan het voorberei den op Oostenrijk. Maar toen ik hoorde dat ik in Lierop aan de bak kon, ben ik me vliegensvlug op zand gaan prepareren." Na twee vrije trainingen volg den zaterdag de kwalificaties. Van de Ven startte goed, maar na een val zakte hij af naar de achterhoede. Hij reed zich nog de longen uit zijn lijf, maar een plek bij de beste 12 (goed voor plaatsing voor de GP) zat er niet in. Ook in de herkansing kon de Vlissinger zich niet met de bes ten meten. Hij kwam bijna vier seconden tekort. Van de Ven be reidt zich nu voor op de laatste wedstrijd om het ONK in het Brabantse Mill op 9 oktober. doorSjaakSinke HALSTEREN - De tweede plaats van Terese van Lare uit Sluis in de korte zwemloop van Halsteren was genoeg voor haar tiende wisselbeker van het triat loncircuit van de Werkgroep Zuidwest Nederland. Remy Vas- seur uit Vlissingen prolongeerde zijn titel bij de mannen door de korte zwemloop te winnen. De zwemloop werd ingevoerd omdat kort voor het evenement duidelijk werd dat het fietspar- cours onbegaanbaar was en er geen alternatief was. Zo bracht de zwemloop de beslissing in het triatloncircuit. Van Lare en Vasseur kozen beide de korte versie over 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen, omdat ze woensdag starten in de Zwin triatlon van Sluis naar Knokke. Van Lare moest Anette de Bot (Oud-Gastel) achter zich hou den. In het zwembad nam Van Lare vijf seconden voorsprong. Anne Kwist (Tholen) was de snelste in 7 minuten en 30 secon den. Van Lare maakte tijdens het lopen veel goed, maar kwam op de meet 12 seconden tekort op Kwist. De Bot werd tweede in de eindrangschikking. In exact zes minuten op de 500 meter zwom Vasseur sterk. Jur- gen Danen (Oud-Gastel) gaf een halve minuut toe, Kees Akers- hoek (Ouddorp) veertig secon den. Vasseurs voorsprong kwam bij het lopen niet in gevaar, met 26.31 bleef hij Danen bijna een halve minuut voor. Leon Jacobse leefde zich uit op de lange afstand. Na 1000 meter zwemmen in 12.13 had de Vlis singer een voorsprong van bijna twee minuten op Mare Riemens (Middelburg) en Tom de Jonge (Bergen op Zoom). Op de 10 kilo meter lopen leverde Jacobse iets in, maar de marge was genoeg voor de zege. Riemens kwam bij het lopen sterk naar voren en fi nishte als tweede. Bij de vrouwen had Bianca van den Kieboom (Schoten) weinig te duchten van Nicole Constand- se uit Middelburg en Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom). Voor Van den Kieboom was het een tussendoortje in haar aan loop naar de Ironmantriatlon op 15 oktober op Hawaii. Over de toekomst van het cir cuit wordt door de Werkgroep Triatlon Zuidwest Nederland de. komende winter nagedacht. Door de terugloop aan wedstrij den en deelnemers - er kwamen maar 18 triatleten met de vereis te vijf races voor in het klasse ment - is het niet rendabel op de huidige wijze door te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25