Vlissingen veel verder dan Goes PZC Jeugd EMM krijgt een kans Tennissers Braat en Geers maken status waar Lewedorpse Boys vermorzelt Vosmeer 23 Eenzijdig duel tussen titelkandidaten van derde klasse: 5-0 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊEÊÊÊ Sterke competitiestart .ZeelandiaMiddelburg in de derde klasse Goede generale Oemoemenoe Crosser Boot op dreef in Lierop Van der Hoff wint NK handboog De Kort wint in Ronde Toekomst Paolini wint in Groot-Brittannië Zware nederlaag voor Zierikzee Prima debuut van RCS in tweede klasse maandag 5 september 2005 wb Hnnr Jasper Harthoorn ^VLISSINGEN - Een echte spits denkt niet na, hij schiet gewoon. Dat was dan ook precies wat Mervin Niemantsverdriet deed. J Hij nam de bal \ol op de wreef en besliste met zijn tweede tref fer het treffen met Goes. De be- j zoekers, die toch al niet overlie- - pen van vertrouwen, waren na de 3-0-achterstand rijp voor de slachtbank. Scoren is de achttienjarige Nie- i mantsverdriet nooit moeilijk af- gegaan. Hij schopte het tot de jeugd van RBC, waar hij vijf jaar heeft gespeeld. Ondanks een goede competitie, waarin hij met elf doelpunten clubtopsco rer werd, kreeg hij eind vorig sei zoen te horen dat hij niet meer nodig was. „Dat was een grote teleurstelling. Ik zag het hele maal niet aankomen. We draai den een moeizaam jaar en ein- digden voorlaatste. Als je er dan toch elf inschiet, doe je het niet i .slecht.'" De overstap van RBC naar Vlis singen zorgde voor een omslag bij Nianantsverdriet. „Ik woon nog steeds in Vlissingen, dus moest ik vijf keer per week naar Roosendaal. Daar ging veel tijd in zitten. Het was allemaal best 1 lastig te combineren, zeker met pchod erbij." i Hij had het er echter graag voor j over. Een carrière in het prof il voetbal heeft Niemantsverdriet r dan ook nog niet opgegeven. „Ik jU wil mei weer hogerop, het liefst met Vlissingen zelf. Als ik goed blij; spelen val ik vanzelf wel op. Twee doelpunten in mijn eer ste competitiewedstrijd is in ie der geval een goed begin." r. Het is zeker niet onwaarschijn- J lijk dat Niemantsverdriet sa tiren met Vlissingen hogerop a kan. De thuisploeg liet in de sei- js lensopening, die begon met i: een minuut stilte om het overle- ien icoon Pierre van der :hraaf te herdenken, weinig leel van concurrent Goes. De Bevelandse verdediging :hutterde regelmatig. Zo kon [iemantsverdriet ongedekt een ige pass van Youssef Ahrouch Nasser Gashi scoort 5-0 voor Vlissingen. binnenschieten. De wedstrijd zakte na de vroege openingsgoal in tot een bedenkelijk niveau. Vlissingen heerste in de duels, maar had lang moeite om het doel te vinden. Vlak voor rust kreeg de ploeg echter weer hulp van de Goese verdediging. San- der Goedegebure gooide een in- worp over de defensie heen. Jor- dy Bakker had daarna -geen moeite om de bal met een droge schuiver achter Jean Pierre de Keijzer te schieten. De tweede helft speelde de thuis ploeg Goes soms helemaal dol. De 3-0 van Niemantsverdriet ontnam de Bevelanders alle hoop op een ommekeer. De lin kerspits volleyde de bal snoei hard in de benedenhoek. Vlissin gen bleef oppermachtig en legde een paar mooie-coöibinaties op de .mat: Khaled Boufrahi stelde na een wonderschone combina tie invaller Hoessein Bouzam- bou in staat de 4-0 op het score bord te zetten. Ook Nasser Gashi, luisterde zijn invalsbeurt op met een treffer. Met een bekeken schot dat via de binnenkant van de paal bin nenviel, bracht hij de eindstand op 5-0. Daarna had hij het halve dozijn moeten volmaken, maar stuitte van dichtbij op de keeper. Trainer Romeo van Aerde heeft nog veel werk te verzetten, wil Goes zijn favorietenrol waar ma ken. „Maar ik heb dan ook niet gezegd dat we een kampioens kandidaat zijn. Dat hebben an dere trainers gedaan. We willen wel om de prijzen strijden, maar dat kan ook een periodetitel zijn." De Bevelanders kenden een be labberde voorbereiding waarin sommige spelers nauwelijks kon den trainen, met veel blessure leed en een trainingsachter stand tot gevolg. „Maar dat wil ik niet als reden geven. We wis ten dat we het hier heel moeilijk zouden krijgen, maar 5-0 is wel een heel groot verschil. En met 8-0 hadden we ook niet mogen klagen." Collega-trainer Ruud Pennings Hoorde het relaas van zijn collega glimlachend aan. Vlissingen staat er dan ook veel beter voor. „We hebben goed ge speeld. Het veldspel was ver zorgd en we hebben ge discipli- neerd onze taken uitgevoerd. We kregen in de voorbereiding nogal waf doelpunten tegen, maar daai; was nu niets van te merken. Ik kan ons team alleen maar een groot compliment ma ken." Vlissingen L Goes 5-0 (2-0). 5. Mer vin Niemantsverdriet 1-0, 41. Jor- dy Bakker u-0, 66. Mervin Nieman tsverdriet lf-0, 73. Hussin Bouzam- foto Ruben Oreel bou 4-0, 88. Nasser Gashi 5-0. Scheidsrechter: F.G.J. Rooy (Ter- neuzen). Gele kaarten: Jèröme Ri- verola. Peter de Jong (Vlissingen Aantal toeschouwers: 120 Vlissingen: Mohamed Elbekkaoui, Sander Goedegebure, Peter de Jong, Jacques Blijlevens, Youssef Ahrouch, Tim van der Vlies, Da niël Palinama, Jordy Bakker, Jëróme Riverola (46. Hoessein Bou- zambou), Khaled Boufrahi (77. Nasser Gashi), Mervin Niemants verdriet. Goes: Jean Pierre de Keizer, Jas per Huysman (79. Paulus Wagema- Icer), Sennen Braafhart, Mark van Hanegem, Ernst Smit (46. Rosano Acton), Wander Snoeck (46. Koen Wisse), Trung Tran, Manous Ga- der, Rick de Punder, Niels Paarde- koper, Patrick Ketting. door Jack Begijn SINT JANSTEEN - Trainer Erik Brems van Steen was tevre den over het optreden van zijn ploeg. Ook al verloor die met 41-2 van Zeelandia Middelburg. )e wijze waarop scheidsrechter ftodemond uit Vlissingen zich ^manifesteerde, leidde bij Brems .daarentegen tot louter veront- waardiging. Hij hield de arbiter verantwoordelijk voor de neder laag De Belgische oefenmeester had .geen goed woord over voor de leidsman. „Al na een paar minu ten geeft hij ons een strafschop tegen. Eerst kwam de bal tegen 4e hand van een .egenstander. (Daarna viel de bal per ongeluk légen de hand van Jeroen van ,Houte. Dat zag hij en daar gaf >hij een penalty voor." „De scheidsrechter bepaalde ook daarna het verdere verloop van de wedstrijd. Er waren veel jblessurebehandeiïngen, maar Bij trok geen tijd bij. Het moet maar eens gezegd. Ook vorig nar werden we op beslissende •inenten bensdeeld door een teidsrechter. Het niveau van leze mensen is reer laag." 'eelandia Middelburg had aan iet geklaag geen boodschap. De doeg nam in de eerste tien minu ien het heft ir handen, scoorde it een strafschop, maar moest aarna het initiatief aan Steen aten. De thuisploeg kreeg moge- jkheden voor het deel van de toen-witten, maar echt uitge- peelde kansen waren het niet. Iet vele balbezit resulteerde miet in het gewenste resultaat. Te laat le bezoekers startten zonder Al- >erto Conde Morgado, die te aat kwam voor vertrek. Trainer Kees van der Sluis liet de behen dige spits daarom op de bank. Van der Sluis heeft lak aan na men en is wars van vedetten. Conde Morgado ondervond het een uur lang aan den lijve. Het laatste halfuur mocht hij zijn op wachting maken. De bezoekers kregen daarmee een aanspeel punt voorin. Naast de behendi ge Mimo Fafona, Gaza Ambiti en Bouba Keita kreeg Conde Morgado twee opgelegde kan sen. Geen van allen kwamen ze tot scoren. Periodetitel Daardoor bleef Steen hopen op de aansluitingstreffer. Die zou er niet komen. Krap vijf minu ten voor tijd maakte Ronnie Me nu aan alle twijfel en hoop van Steen een einde. Uit een scrim mage gaf hij invaller-doelman Maik de Reus het nakijken. Aanvoerder Geert Bosschaart onderstreepte na afloop nog maals de ambities van Zeelan dia Middelburg. „Het is nog even zoeken naar de juiste men sen op de juiste posities. Wij gaan in eerste instantie voor een periodetitel. Alles wat we meer binnenhalen is meegenomen. Vandaag hebben we de eerste stap op weg naar die doelstel ling gezet." Steen-Zcclandia Middelburg 0-2 (0-1). 2. Freerk Koelma 0-1, 85. Ronnie Mesu 0-2. Scheidsrechter: A. Rodermond (Vlissingen). Gele kaart: Ronnie Mesu en Eddy de Looff (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 150. Zeelandia Middelburg: Milad Og- habian; Geert Bosschaart, Paul Constandse, Ronnie Mesu, Freerk Koelma; Eddy de Looff, Alper Koq (89. Frank Leeman), Gaza Ambiti, Joel le Due (60. Alberto Conde Morgado); Mimo Fofana en Bouba Keita. van onze sportredactie MIDDELBURG - De B-jeugd van de Middelburgse handbal club EMM heeft afgelopen weekeind z'n kans gegrepen. Door de vele afmeldingen was trainer Eric Dingemanse ge noodzaakt de mannenéquipe voor twee oefenduels aan te vullen met Peter Schmelzer en Pepijn Marinissen. Geen verkeerde keuze, zo bleek achteraf. Met name Mari nissen toonde in de verliespar- tijen tegen Helius (17-19) en het Duitse Wirtberg (11-16) veel initiatief. Dingemanse: „Pepijn heeft lekker meege draaid. Hij toonde veel lef. Ik mag dat wel." De Middelburger was tevreden over de tweede ronde van de oe- fenstage. Beide partijen wer den verloren maar de schade bleef beperkt. „Tegen Wirt berg was het gewoon zaak het verstand erbij te houden", ver telde Dingemanse na afloop. „We hebben bijtijds gas terug genomen, want tegen een fy siek sterke ploeg als Wirtberg loop je zo blessures op. Als je op snelheid binnen de negen- meter kwam, vloog je er even hard weer uit." Vrouwen Bij de vrouwen van EMM zit de vaart er al goed in. Gisteren werden zonder al teveel moeite Walburg (12-4) en Helius (11-4) aan de kant geschoven. Vooral de stugge 5-1-dekking geeft de eersteklasser vleugels. Trainer Vincent van der Meij- den: „Diana Niemantsverdriet en ik zijn van de systemen afge stapt. Dat is een beetje de ba sis. Aanvallend zijn de meiden vrij." Overigens doet het Zeeuwse zaalhandbal komend seizoen Een speler van EMM tracht de muur van Helius te slechten. weer een jasje uit. Olympus heeft voor de mannenploeg nog maar vijf spelers over en dat is veel te weinig voor een team. EMM biedt de Vlissin- gers de helpende hand. De Mid delburgers kwamen in proble men met jiet tweede team. Zij hadden njog maar acht man over. Koipend seizoen worden de spelèrs samengevoegd. Olympus-trainster Rita van den Veldé neemt het samen raapsel dat in de vierde klasse foto Ruben Oreel gaat spelen onder haar hoede. Welke naam het team krijgt is nog onbekend. Wel bekend is dat de thuiswed strijden om en om in Middel burg en in Vlissingen gespeeld gaan worden. joorSven Bakker 'INT-PHILIPSLAND - Edwin •raat en Max Geers lebben hun tatus als nummer «én van de R.. -o—j-» waargemaakt. 1 het Open dubaeltoernooi 'an tennisvereniging De Ruuc- toppelen in Sint Philipsland varen Braat en Gee;s de sterk te in de vierde ca.egorie van 'et mannendubbelspel. )e plaatsing hadden Braat en Geers te danken aan hun actue le speelrating van tussen de 4,4 en 4,5. Daardoor hadden ze in de eerste ronde van het schema van acht een bye en hoefden zo doende pas in de halve finales in actie te komen. Daarin versloeg het duo ge makkelijk Mats Vermeulen en Jeroen Helmons: 6-4 en 6-2. In de eindstrijd waren ook Jean- Paul Fleurbaay en Marco van Herpen geen partij. Zij werden met 6-4 en 6-1 verslagen. Fleurbaay en Van Herpen had den in de halve finales nog voor een verrassing gezorgd door de als tweede ingeschaalden Hans Jan Goedegebure en Chris Polle mans in drie sets te verslaan (4-6 6-2 6-3). In de eerste ronde werden Niels Bosters en Jeroen Bakx nog met 7-6 en 6-3 afge troefd. Een categorie lager, in de vijf, waren het ook de als eerste ge plaatsten die er met de titel van door gingen. De favorieten Mats Vermeulen en Jeroen Helmons versloegen in de finale Frank den Engelsman en Stephan van der Peet met 6-2, 6-4, In de hal ve eindstrijd had het koppel nog drie sets nodig om met Noud Hoogendoórn en John Geluk af te rekenen,(6-3 4-6 6-2). Bij het vrouwendubbelspel in de vijfde categorie werd er in een poule gespeeld vanwege het feit dat zich m^aar vier koppels had den inschreven. Op de eerste toernooiddg bleek al de wed strijd te zijn gespeeld tussen de nummers eén en twee uit de pou- PURMEREND - Een week voor de start van de vaderland se rugbycompetitie beleefde het Middelburgse Oemoeme noe een goede generale repetitie. In Purmerend werd Wa terland, uitkomende in de tweede klasse noord, met 35-19 verslagen. Bij rust leidden de Middelburgers al met 25-14. LIEROP - Mark Boot uit Burgh-Haamstede debuteerde met een zevende plaats in de eerste van vier wedstrijden om het Nederlands kampioenschap in de klasse 85 cc gro te wielen. De openingswedstrijd vond plaats op het zware zandcircuit De Herselse Bossen in Lierop. Zaterdag werd de eerste manche verreden en daarin werd Boot negende. Een dag later vond de tweede manche plaats, daarin werd de Yamaha-rijder na een goede start zevende. Dat was ook zijn plaats in het dagklassement. Op 18 september is de volgende wedstrijd in het Drentse Emmercompas- BAARSCHOT - Ron van der Hoff is in Baarschot Neder lands kampioen handboogschieten geworden op het on derdeel recurve. In de finale versloeg de 27-jarige schut ter uit het Limburgse Ysselstein zijn tegenstrever Wietse van Alten uit Hilvarenbeek met één punt verschil. Titelverdediger Pi eter Custers haalde de eindstrijd niet. In een van de drie voorrondes miste hij één keer, omdat hij werd afgeleid. Uiteindelijk eindigde hij als vijfde. Bij de vrouwen ging de titel recurve voor de tweede opeen volgende keer naar Dorien Blom uit Almere. De pas 18-ja- rige Blom had een shoot-off nodig om uiteindelijk te win nen van Femke Boonen (Herkenbosch). De finale was in 100-100 geëindigd. In de discipline compound ging de eindzege naar Peter El- zinga uit Almere. Hij was in de finale te sterk voor Fred van Zutphen (Eerde). De echtgenote van Van Zutphen, Jo anna, verloor bij de vrouwen ook in de eindstrijd. Irina Markovic (Almere) won door die zege de titel. ANP CHAUVIGNY - Koen de Kort heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van de Toekomst gewonnen. De Ne derlander van de Spaanse Liberty Seguros-ploeg versloeg na 151 kilometer, tussen Sassay en Chauvigny, de Frans man Rony Martias in de sprint. De Kroaat Danculovic werd op 2 seconden derde, de Nederlander Mathieu Heij- boer eindigde op de vierde plaats. In het klassement gaat de Sloveen Bozic aan de leiding. Kai Reus van de oplei- dingsploeg van Rabo is de eerste Nederlander, op de 17e plaats. Zijn achterstand op Bozic bedraagt 32 seconden. LONDEN (ANP) - De Italiaanse wielrenner Luca Paolini heeft de laatste etappe van de Ronde van Groot-Brittan- nië gewonnen. De renner van Quick-Step versloeg na 60 kilometer, met start en finish in Londen, zijn landgenoot Degano en de Brit Roger Hammond in de sprint. Zijn Bel gische ploeggenoot Nick Nuyens behield de leiderstrui en haalde zo de eindzege voor Quick-Step binnen. ANP le: Leni Verwijs/Mirjam Verwijs en Fleur van Meer/Lieke van Dongen. Verwijs en Verwijs gin gen in drie spannende sets met de zege aan de haal. De eerste set was nog met 7-5 voor Van Meer en Van Dongen, maar in het tweede en derde bedrijf toon den Verwijs en Verwijs veer kracht door met 7-6 en 7-5 de overwinning binnen te slepen. Het gemengddubbelspel vijf ging naar Angela Kouwenberg en Leo Nouwen. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B kende Lewedorpse Boys een goede seizoenstart met een 6-1-overwinning bij Vos meer. Ditzelfde geldt voor Zee land Sport dat Robur in Goes met 2-1 versloeg. Rimboe-Volharding 3-0: In een eenzijdig duel bracht Gijs Goos- sens met twee treffers de stand halverwege op 2-0. Nadat paal en lat verdere treffers hadden voorkomen bepaalde Marinus Knoops in de 80e minuut de eindstand op 3-0. Volharding be perkte zich vooral tot verdedi gen en kwam slechts enkele ke ren voor het doel van de thuis ploeg. Vosmeer-Lewedorpse Boys 1-6: Een verdedigend zwak Vosmeer kwam na twaalf minuten op ach terstand via Ronald Onderdijk. Vrijwel vanaf de aftrap bracht Benjamin Suurland zijn ploeg weer langszij: 1-1. Hierna liep Lebo nog voor rust uit tot 1-3 via Simon en Ronald Smits. Hoe wel de bezoekers de nodige kan sen onbenut lieten, werd in de tweede helft toch de score ver der uitgebouwd tot 1-6 via Ro nald Smits, Ronald Onderdijk en Wesley Schipper. Robur-Zeeland Sport 1-2: De be zoekers toonden aan dat de jon ge ploeg al redelijk op elkaar is ingespeeld. Halverwege leidden de Vlissingers met 1-0 via Wou ter van Leersum. Een na rust fel ler Robur kwam in de 70e mi nuut op gelijke hoogte via Dan ny Scholten. Beide ploegen kre gen hierna enkele kansjes, maar tien minuten voor het einde werd Roy Verkerk matchwin naar namens Zeeland Sport: 1-2. Dreischor-Kwadendamme 3-1: Binnen een minuut leidden de bezoekers met 0-1 via een doel punt van Martin Smaardijk. De BERGEN OP ZOOM - Zierikzee heeft op de eerste speeldag van de tweede klasse een flinke ne derlaag moeten slikken. Na een sterk eerste halfuur raakte de Schouwse ploeg de kluts kwijt, wat resulteerde in een 4-0-ne- derlaag bij Dosko uit Bergen op Zoom. ploegen waren hierna aan el kaar gewaagd en halverwege de eerste helft maakte Frank van de Helm op aangeven van Daan Ruitenbeek gelijk: 1-1. De wed strijd kende hierna een opont houd nadat Peter van Beveren ongelukkig ten val was geko men en per ambulance naar het ziekenhuis moest worden afge voerd. Na rust kende Dreischor een licht overwicht en na de tweede treffer van Daan Ruiten beek (2-1) in de 55e minuut, be sliste Erwin Nelissen de wed strijd kort voor tijd definitief: 3-1. GOIRLE - RCS is het eerste sei zoen in de tweede klasse goed begonnen. In Goirle werd Voab met 0-2 verslagen. De doelpun ten kwamen op naam van Mar tin Janse en Dennis de Nooijer (strafschop). Trainer Alexander van Keulen sprak van een terechte overwin ning. „Hoewel Voab een goede ploeg heeft en dit jaar de inten tie heeft kampioen te worden, zijn wij uitgegaan van eigen kracht." Bij de twee doelpunten was er een hoofdrol voor aanvaller Mar tin Janse. Bij de 0-1 soleerde hij door het midden en schoof hij de bal tussen de benen van de keeper door. Bij de tweede goal werd Janse na een knappe actie aan de rechterkant neergelegd binnen het zestienmetergebied, waarna aanwinst Dennis de Nooijer van elf meter de eind stand op 0-2 bepaalde. Van Keulen: „Dit is een goed be gin. Volgende week tegen Made- se Boys moeten we hier een goed vervolg aan geven." Voab-RCS 0-2 (0-1). 40. Martin Janse 0-1, 65. Dennis de Nooijer 0-2 (pen.). Scheidsrechter: M.J.C. Hermus. Gele kaarten: Joey van de Zweep (RCS), Koen de Rooy, San- der Vermeulen, Bryan Bouwhuis, Hetzer Ubbens, Camiel Boor (allen Voab). Aantal toeschouwers: 300. RCS: Arvid Pieterse, John Beul schap Knook, Alfaro Pentury, De lano de Keuning, Niels Toumoy; Rodi Urani, Alwin van Ham, Aschraf Elhrouz; Joey van de Zweep (80. Remco Felius), Dennis de Nooijer, Martin Janse (75. Be- sar Xhoxhaj).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23