Zege van GPC valt mager uit PZC Sterk debuut van menner Boogaard 't Hooft wint opnieuw Smash-toernooi Voortvarende start van Bevelanders Dave de Jonge slaat alle aanvallen af Alleen driebanders Hoondert/De Waar verder in de beker Vlissingers winnen duel der debutanten van Tholense Boys Zilveren Panda's voor echtpaar Koole-Maat uitslagen EBssasaaaahaHBi agenda maandag 5 september 2005 vb2 door Ron de Waal THOLEN - Over het eindresultaat heer ste alom tevredenheid bij GPC Vlissin gen, maar het aantal gemiste kansen zal de Vlissingse revue ongetwijfeld nog een paar keer passeren. Van de bei de naar de tweede klasse gepromoveer de ploegen maakte GPC Vlissingen za terdag een veel betere indruk dan Tho lense Boys, maar door de slordige afron ding kwam dat niet in de score tot uit drukking: 0-1. Opluchting en zelfkritiek leken bij Björn Ronde om voorrang te vechten toen hij het veld verliet. Hij werd matchwinnaar bij zijn debuut in de tweede klasse, maar wist tegelijkertijd dat hij veel meer had moeten scoren dan die ene keer. ,,Bij de rust had het al 0-3 moeten staan. Scoren was vanmiddag ons grote manco, maar gelukkig bleef dit zonder gevolgen", aldus de spits. Al vroeg in de wedstrijd had GPC Vlis singen op voorsprong moeten komen, maar keeper Marius Bal hield Tholense Boys overeind door een inzet van Dan ny Bomer te stoppen. In de tiende mi nuut was het echter wel raak, toen Björn Ronde knap overeind bleef tus sen enkele Thoolse verdedigers en keeper Bal verschalkte: 0-1. De thuisploeg ging al vroeg opportunis tisch spelen, maar kon daarbij geen ech te kansen creëeren. „Je zag duidelijk dat we een speler als Jaben Kortland misten. Hij zette de lijnen uit en kon rust in het spel brengen", verklaarde Tholense Boys-trainer André Maas na afloop. Kortland is gestopt. Toch scheelde het weinig of Michael de Jong had zijn ploeg op 1-1 gezet, maar Jeroen van Ommen tikte de bal net voor de instormende De Jong tot cor- n'er. GPC Vlissingen bleef ondertussen geduldig wachten totdat zich de moge lijkheid voordeed om toe te slaan. Die kans kreeg Björn Ronde na slordig uit verdedigen aan Thoolse zijde, maar op nieuw stond keeper Bal in de weg. Presenteerblaadje „Verschillende mogelijkheden werden door ons op een presenteerblaadje aan geboden", bekritiseerde André Maas zijn ploeg terecht. Kort na de hervatting kreeg GPC Vlis singen een flinke domper te verwerken toen routinier Marco Schroevers gebles seerd het veld moest verlaten, maar GPC-spits Björn Ronde schiet de bal langs keeper Marius Bal van Tholense Boys. Het schot zal echter net naast gaan. aan de speelwijze veranderde dit niets bij de bezoekers. Een vlijmscherpe te genaanval van GPC Vlissingen had op nieuw voor een ruimere marge moeten zorgen, maar weer bleef het resultaat uit. Na ruim een uur spelen kwam Tholense Boys ook nog eens in ondertal te staan, toen Ronny de Graaff het nodig vond om Leo de Groot keihard van achter on deruit te schoppen. Het betekende een terechte rode kaart die totaal niet in het wedstrijdbeeld paste. Opvallend genoeg veranderde het niets aan de speelwijze van GPC Vlissingen. „We bleven gewoon vanuit dezelfde or ganisatie spelen", verklaarde Carlos de Jonge. „Ik kan dan wel diverse omzet tingen gaan doen, maar dit was beter zo. Het bleef achterin goed dicht, waar door we in tegenstelling tot het verle den, niet tegen een domme tegentreffer aanliepen." Op slot Onder aanvoering van een steeds domi nantere Wouter Labrujère bleven de be zoekers gedisciplineerd spelen, maar vergaten ze om de wedstrijd op slot te gooien. Ook Ralph Wiessner en Maar ten Peene kregen het in de slotminuut niet voor elkaar de score op te voeren. De eerste zege kwam niet meer in ge vaar, maar trainer Carlos de Jonge kon toch niet anders dan opgelucht ademha len. „We hadden het onszelf al voor rust een stuk makkelijker kunnen ma ken, maar gelukkig zijn de eerste pun ten binnen." Collega André Maas kon niets anders dan zich neerleggen bij de terechte ne derlaag. „Vervelend bij je eerste thuis wedstrijd, maar GPC Vlissingen heeft een heel uitgebalanceerde ploeg." Tholense Boys - GPC Vlissingen 0-1 (0-1). 10. Björn Ronde 0-1. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Rode kaart: 62. Ronny de Graaf (Tholense Boys). Gele kaart: Jeroen foto Con Clasquin Nieuwkoop (Tholense Boys) en Erik de Ruyter (GPC Vlissingen). Aantal toeschou wers: 150. Tholense Boys: Marius Bal; Carlo Heij- boer, Jeroen Nieuwkoop, Johan Schot (60. Niels Hopmans), Marien Hopmans; Ronny de Graaf, Rick van de Velde (78. Moham med El Jilali), Jan de Graaff; Piet de Graaff, Mourad Tihani (68. Hicham Benha- mou) en Michael de Jong. GPC Vlissingen: Henry Guingo; Joris Bei- lo, Marco Schroevers (47. Maarten Peene), Jeroen van Ommen, Sven Ronde; Ralph. Wiessner, Leo de Groot, Wouter Labrujè re, Danny Bomer (83. Bart Poerstamper); Erik de Ruyter (80. Asdine Boufrahi) en Bjom Ronde. van onze sportredactie GOES - Op de eerste speeldag in de vierde klasse A van het za terdagvoetbal boekte Bevelan ders de grootste overwinning. SVD werd met 6-0 verslagen. VCK klopte Borssele met 2-0 en Hoedekenskerke-DFS eindigde in 1-5. In de vierde klasse B maakte Krabbendijke een goede start door Mevo met 5-1 terug te wijzen. Wemeldinge en Smer- diek wonnen ook met ruime cij fers SVD-Bevelanders 0-6: De Noord-Bevelandse ploeg was duidelijk een maat te groot. In de eerste helft scoorden John Riemens en Michel Verburg. Na de thee waren Leo Koole en Mi chel Verburg ieder twee keer succesvol. Borssele-VCK 0-2: Halverwege de eerste helft werd het 0-1 door Erik Goudt. Merijn Dek maakte er een kwartier voor tijd 0-2 van, waarna doelman Anders Ooms met enkele prima reddin gen een nog ruimere nederlaag voorkwam. Hoedekenskerke-DFS 1-5: De thuisploeg kwam via Jeroen de Winter op voorsprong, maar nog voor rust werd het door Anco van der Linde gelijk. De tweede helft drukte DFS door. Lennart Padmos tekende na tien minu ten voor 1-2; een eigen doelpunt betekende even later 1-3 en in de slotfase werd het via Van der Linde en Brussé 1-5. ApoIlo-MZVC 1-1: De bezoe kers waren voor rust beter en kwamen via Sander de Vries op 0-1. De tweede helft was hele maal voor Apollo. Bas de Koeyer scoorde vanaf elf meter de gelijkmaker, maar de thuis ploeg liet daarna vele mogelijk heden op de volle winst liggen. Colijnsplaatse Boys-Nieuwland 0-1: De thuisploeg leek tot twee minuten voor tijd een punt over te houden aan de wedstrijd, waarin Nieuwland de betere ploeg was. Mike van Kleef teken de toen echter voor de 0-1. Cadzand-Wolfaartsdijk 1-2: In een gelijkopgaande wedstrijd liet Cadzand voor rust kansen op de openingstreffer liggen. Twintig minuten voor tijd coun terden de bezoekers via Fluijt naar 0-1. Daarna r Danny de Blaeij de 0-2 en vijf minuten later maakte Pi Nieskëns vanaf elf meter 1-2 Vierde klasse B SPS-Kruiningen 0-0 gestai Scheidsrechter Van Schilt Nieuw-Vossemeer moest vier minuten geblesseerd ai ken. De ploegen konden ven gens niet tot overeenstemt; komen over een (mogelijke)! vanger. Brouwershaven-Yerseke Brouwershaven kreeg in des ste helft de beste kans et rust acteerde Yerseke iets b- Twintig minuten voor tijdso| de Dennis van Grunsven een afstandschot 1-0. Het; woord van Yerseke liet niet; op zich wachten. Adriaan de Plasse maakte 1-1. Vrederust-Smerdiek 1-4: goede start voor Smerdiek nog wel op achterstand ks toen Stefan Bal de score oa de. Door Souliman el en Erik van Haaften leidde: bezoekers bij rust al met Kort na rust gooide El Bous de wedstrijd in het slot en kwartier later bepaalde N« Achabar de eindstand. Krabbendijke-Mevo 5-1: Ne gentien minuten leidde K; bendijke al met 2-0 dankzijü ny Weber en Martin Bal. D; na zakte de thuisploeg ietsti en kon Lee Mol profiteren.: In de tweede helft kwam dei van Krabbendijke niet mee gevaar. Danny Weber zorgi na tien minuten voor de waarna Theo van Houte er. nieuw Martin Bal de score ruimer aanzien gaven. Stavenisse-Wemeldinge Stavenisse kwam door Jen Gierman nog wel aan de len maar Wilco Zuijddijk nog voor rust de gelijknn Door een doelpunt van Royl miasse kwam Wemeldinge tweede helft op voorsprong.' ne Gijzel tekende vervol; voor 1-3 waarna Mario Smit score naar 2-3 tilde. Koole, met de mooiste gi de middag, en Wilco Zuijdt zorgde daarna voor de la; twee treffers. door lep Triou VLISSINGEN - Dave de Jonge blijft de onbetwiste topper in de 125cc in de Zeeuwse clubcompe tities. Ook zaterdag won hij met overmacht beide manches in de gecombineerde 125/250-500cc tijdens de clubwedstrijden van de MSV De Uitlaat. Ook Joris van Strien won in een gecombineerde klasse, de veteranen/25Occ beide manches met overmacht. De 125cc junio ren ging naar Jan Peter van de Weele na felle duels met Sven Breen. Johnny van Eekelen en Kevin Spruijt deelden de winst bij de 85cc, Percey Karelse was de sterkste in de 65cc en bij de mini's werd de winst gedeeld door Lars de Nood en Jochem van Dorpel. Door een wat mindere opkomst besloot de MSV De Uitlaat de 125cc en de 250/500cc samen te voegen. Vooral voor de 250/ 500cc-rijders was dat de kans om het Dave de Jonge eens las tig te maken. Er werd met name gerekend op Willem-Jaap Janse, maar al snel bleek dat ook hij ZOUTELANDE - De twee zilve ren Panda's, die als wisselprijs voor de Pandaloop door het We reld Natuurfonds beschikbaar zijn gesteld, staan na zaterdag middag beiden op de schoor steen van het echtpaar Koole- Maat uit Zoutelande. Na negen kilometers, die de deel nemers grotendeels over het Kustmarathonparkoers voer den, was Niels Koole als eerste terug in Zoutelande waar de streep getrokken was op de Bou levard, in het verlengde van het marathonstandbeeld dat later die avond onthuld werd. Met zijn tijd van 30 minuten en 12 se conden had Koole een kleine mi nuut voorsprong op Franky Bel- jaars uit Vlissingen. Erik Poppe (Biggekerke) werd derde en bleef Wim Vos (Oostkapelle) en Jan van Vaardegem voor. Chantal Koole-Maat had na ne gen kilometer in 38.31 een halve minuut voorsprong op Wille nden de Nooijer (Koudekerke). niet opgewassen was tegen het geweld van De Jonge. In de eerste manche nam Janse nog wel kopstart en kwam na een ronde als leider door, maar toen al nam De Jonge de leiding over en won met grote voor sprong. Janse had. lang uitzicht op de tweede plaats, maar Gre gory de Nooijer bekroonde een imposante inhaalrace en pas seerde Janse alsnog. In de tweede manche verwacht te iedereen dat De Nooijer het De Jonge misschien lastig kon maken. Hij pakte inderdaad kopstart maar al in de tweede ronde stelde De Jonge op zaken. De Nooijer moest zich tevreden stellen met de tweede plaats en Erik Koote klom vanuit het mid denveld op naar de derde plaats. Janse werd de beste 250/500-rijder in beide man ches. Ook de veteranen werden gekop peld aan een andere klasse. Zij mochten het opnemen tegen de junioren 250ec. In de eerste man che gaven de veteranen de junio ren een pak slaag. Joris van Strien won met overmacht voor Mykel van de Goor. Luuk Beli- saert (B) was de beste junior op de derde plaats. In de tweede manche was Van Strien weer di rect na de start als eerste weg en finishte met voorsprong. Danny Minnaard wilde perse de beste junior van de dag worden en reed een prachtige tweede man che wat hem de tweede plaats opleverde en de eerste plaats bij de junioren. Achter hem voch ten de veteranen Bos en Boone een pittig duel uit, dat Boone in zijn voordeel besliste. De 125cc junioren reed apart. Hier vochten Jan Peter van de Weele en Sven Breen felle duels uit, waarbij Van de Weele zich tweemaal de sterkste toonde. Bij de 85cc blijft de strijd tussen Kevin Spruijt, Johnny van Eeke len en Luuk Dybala boeiend. Za terdag deelden Spruyt en Van Eekelen de winst met Dybala twee keer als derde. Percy Karelse is vooralsnog niet te verslaan in de 65cc. Hij won tweemaal met overmacht. Spannend blijft het ook bij de mini's waar de strijd gaat tus sen Lars de Nood, Jochem van Dorpel en Guido Boone. Dit keer ging de winst in de eerste manche naar De Nood, de twee de was voor Van Dorpel terwijl Boone een tweede en derde plaats paökte. Een deelnemer in actie op een mistige De Piet. door Lucien Roelandt ARNEMUIDEN - Perry Boogaard kon zater dag na afloop van de op De Piet bij Arne- muiden gehouden menwedstrijden terugkij ken op een uitstekend debuut in de klasse Z dressuur. De koetsier uit Oudelande stuur de aan de boorden van het Veerse Meer de Friese merrie Regina met respectievelijk 159 en 166 punten naar de overwinning. Boogaard werd onlangs overtuigend Neder lands kampioen in de klasse M en was van mening dat Regina klaar was voor de over stap naar het hoogste niveau. Naar bleek een juiste inschatting. Vooral in de uitge strekte gangen liet de Friezin zich fraai zien. Onderdelen die bij dit eerste optreden beloond werden met achten. Het succes schrijft Boogaard voor een groot deel toe aan echtgenote Florien. „Mijn vrouw heeft Regina onder het zadel dres- suurmatig getraind en daar pluk ik nu de vruchten van." In de vaardigheidsproef haalde de aanspan ning uit Oudelande in de klasse L een balle tje naar beneden. Een fout die onbestraft bleef, want ook hier ging het oranje erelint naar Boogaard en zijn gitzwarte Fries. In de klasse M vaardigheid kreeg ook Leo Paauwe met zijn Arabische volbloed Dex een fout aan zijn broek. De koetsier uit van onze sportredactie SINT-ANNALAND - Hel invita- tietoernooi van tafeltennisvere niging Smash uit Sint- Anna- land is net als vorig jaar gewon nen door Johan '1 Hooft. De speler van SAR uit Klooster- zande versloeg in de beslissende partij Erwin Drayer van ttv Woerden. Christian van 't Hof van de orga niserende vereniging kwam met drie uit zeven niet verder dan de vijfde plaats. Hij had nog nau welijks getraind. Zijn clubge noot Merijn van der Klooster won evenals Van 't Hof drie van de 7 partijen, maar moest op on derling resultaat genoegen ne men met de voorlaatste plaats. In de B-klasse haalde Smash-speler Remco Vroegop de eindstrijd, waarin hij Darko Milovic van Hotak uit Hooger- heide trof. Vroegop won met 3-0. De C-klasse werd gewonnen door Mathijs van cje Graaf van door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de meeste Zeeuw se driebandenteams zit het be- keravontuur er al op. Voor een deel een logisch gevolg van de lo ting daar 3B SD Partyservice uit Goes het moest opnemen te gen Hoondert/de Waard uit Ril land. Dat werd een 0-8-zege voor de Rillanders. De Stene Brug speelde in Don gen 4-4 gelijk tegen Vinks Vaten maar moest de zege toch in Bra bant laten op basis van de sets tanden: 7-5 voor de thuisploeg. De streekderby tussen 3BSD Partyservice en Hoondert/de Waard was een formaliteit. De een divisie hoger spelende for matie uit Rilland was meer dan een klasse beter. Alleen Jan Suy- kerbuyk kon gelijke tred hou den met zijn tegenstander Frans de Koek: 13-15, 14-15 en 15-13 Hoondert/de Waard komt in de volgende ronde tegenover een te genstander van ander for te staan. Dan wacht Bet E uit Tilburg, een tweededit team. 3B SD Partyservice - Hoonde Waard 0-8, sets 1-11: Philif der Male - Vic Herreivegk (8-15, 7-15 en 3-15), Jan Sk buik - Frans de Koek 1-2, 14-15, 15-13); Piet Kox - van Kuylc 0-3 (6-15, 13-1: 5-15), Ron Speijer - Waard 0-3, (2-15, 13-15 en 13 Voor de Stene Brug viel he sultaat flink tegen. Aan Koek lag het niet. Die sp: een gedegen partij tegen MJ ta: 2-1. De andere winstf kwam op naam van ArjoH stelle. Pas toen de buit bi was stond hij de gasthee setje toe. Vink's Vaten - De Stene B sets 7-5; M. Iiayta - Piet Kol (15-9, 5-15 en 4-15); J. Sm -Wim de Kok 2-1 (15-7, I 13-15); R. Lockamper - Arjol stelle 1-2 (15-7, 9-15, 12-15);i sers - Ries Rijn 3-0 (15-12, 15-4). foto Ruben Oreel Nisse maakt zich echter meer zorgen over de dressuur. „Dat loopt nog niet zoals het moet. Mijn prestaties op nationaal niveau hebben mij een startbewijs voor het na tionaal kampioenschap, dat het laatste weekend van september in Rijssen wordt gehouden, opgeleverd. Het zijn de beste acht aanspanningen van Nederland die daar aan mee mogen doen. De vaardigheid, marathon en hindernissen lijkt mij geen pro bleem. „Maar de dressuur moet beslist beter. Dus er is nog heel wat werk aan de winkel. De voorbereiding is kort. Maar met de hulp van Perry Boogaard moet ik Dex dressuurmatig beter aan het lopen krijgen." Smash. De hoogste klasse van de jeugd werd een prooi van Erik Bruijnzeel van Smash. Ook de verenigingsprijs was voor Smash. Aan het toernooi namen dertig verenigingen uit de provincies Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht en Zuid-Holland deel en één club uit België. Clubwedstrijd MSV de Uitlaat. MX1/MX2 1 e manche: 1 Dave de Jon ge (mx2), 2 Gregory de Nooijer (mx2), 3 Willem-Jaap Janse (mx1), 4 Kevin Ha- merlinck (mx2), 5 Eric Koote (mx2); 2e manche: 1 De Jonge, 2 De Nooijer, Koote, 4 Hamerlinck, 5 Janse. 125cc ju nioren 1e manche: 1 Jan Peter van de Weele, 2 Sven Breen, 3 Ard Struik, 4 Au- ke van Steenbergen. 2e manche: 1 Van de Weele, 2 Breen, 3 Struik, 4 Van Steenbergen. Vet/jun 250 1e man che: 1 Joris van Strien (v), 2 Mykel van de Goor (v), 3 Luuk Belisaert (j), 4 Ron Bos (v). 2e manche: 1 Van Strien, 2 Minnaard, Koote, 4 Bos. 85cc 1e man che: 1 Kevin Spruijt, 2 Johnny van Eke- len, 3 Luuk Dybala, 4 Jeffrey van Kem pen. 2e manche: 1 Van Ekelen, 2 Spruijt, 3 Dybala, 4 Van Kempen, 5 Joosse. 65cc Ie manche: 1 Percy Ka relse, 2 Jens van Meer, 3 Björn Oreel, 4 Jorony Roose. 2e manche: 1 Karelse; 2 Van Meer, 3 Oreel, 4 Bas van Strien, 5 Roosse. Miniklasse 11 manche: 1 Lars de Nood, 2 Guido Boone, 3 Jo chem van Dorpel, 4 Sil Bogers; 2e man che: 1 Van Dorpel, 2 De Nood, 3 Boone, 4 Bogers. Sint Annaland. Invitatietoernooi Smash. Senioren A-klasse: 1. Jo han 't Hooft Sar'72, 2. Edwin Drayer Woerden. Senioren B-klasse: 1. Rem co Vroegop Smash'76, 2. Darko Milovic Hotak'68. Senioren C-klasse: 1. Ma thijs v.d. Graaf Smash'76, 2. Klaas Grinwis Kerkwerve. Senioren D-klas- se:1. Hannie Rosenboom Het Markie- zaat, 2. Kim Huygens TCO'78. Jeugd A-klasse: 1. Patrick de Backer De Pin- pongers, 2. Erik Bruijnzeel Jeugd B-klasse: 1. Koen vanD'n' 't Batje, 2. E Teegelbeckers Woerö EZSEBHMMtf Sint Philipsland. Open dubbf nooi De Ruucstoppelen. Fi HD4: E. Braat/M. G& Fleurbaay/M. van Herpen 6-4 6-1 M. Vermeulen/J. Helmons-F- Engelsman/S. van der Peet 6! HD6: A. Stoutjesdijk/P. van df gel-R. van Treyen/P. van Treyenj HD7: T. Moerland/A. van Dijt Struijer/A. Toussaint 7-6 4-6 6-4 D. Jansen/A. Quist-T. Hartmanns1 Steenpaal 6-4 6-1. DD5: L. Ven; Verwijs-F. van Meer/L. van Donf 7-6 7-5. DD6: R. Slootmakeril braak-L. Kot/B. Huijsmans 1-6 f DD7: M. de Bont/F. de Frel* Dongen/J. van der Cingel 4-6 f DD8: H. Jumelet/G. Leerstra Zeeuw/J. Gommans 6-4 5-7 6-2. A. Kouwenberg/L. NoW Verwijs/P. van der Est wo. 6" Boogaart/W. Bosters-M. Krijger/J. Kot 6-3 6-3. GD8: L. van Steenpaal-N. Bakker/T. Harft 6-2 6-7 6-4. maandag Tennis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22