De Bruijn heeft ritme te pakken Tjoba moet de lijnen beter lopen Domburg krijgt acht goals tegen -J Noormannen kraaki ambities van HVY s Domburg Classic valt in het water Letitia Vriesde viert haai; afscheid met vierde plaat Goese driebanders al tevreden met gelijkspel tegen Crystal Kelly Henny Rovers veteraan met snelle benen maandag 5 september 2005 door Jos van Belzen VLISSINGEN - De openings wedstrijd van debutant Dom burg in de derde klasse A van het zondagvoetbal is in een re gelrecht debacle geëindigd. De Walcherse ploeg verloor op ei gen veld met 8-0 van MOC'17. Veel doelpunten vielen er ook bij Vlissingen-Goes, dat in een ruime 5-0-zege voor de thuis ploeg eindigde. Bij Patrijzen te gen het in deze klasse debuteren de HSC'28 wisten beide ploegen de goal nog niet te vinden. Zee- landia Middelburg won met 2-0 bij Steen. Domburg-MOC'17 0-8: Doel man Oscar Jacobs had zich zijn rentree bij de thuisploeg wel licht anders voorgesteld. Binnen een minuut moest de 40-jarige Jacobs de bal al uit het net ha len na de eerste de beste aanval van de Brabanders: 0-1. Ook in het verdere verloop van de wed strijd bleek Domburg minstens een maat te klein voor de tegen stander. Na een 0-3-stand hal verwege sloeg MOC in de twee- de helft weer in de eerste;: nuut toe om daarna uit te if naar 0-8. Topscorer was van de Watering, ooit in langstelling bij Hoek, met Li treffers. Steen-Zeelandia Middel 0-2: Bij de bezoekers berto Conde Morgado o;Fj bank, omdat hij te laat zig was voor het vertrek, hendige aanvaller kwam, uur in het veld en toen Zeelandia Middelburg al 1-0. Freerk Koelma benut! vijf minuten een strafschop] minuten voor tijd zorgdeB Mesu uit een scrimmage vc beslissende 0-2. Patrijzen-HSC'28 0-0: Voo:| had HSC een licht ovt maar kansen waren er trijzen-doelman Dries mans verhinderd halvei tweede helft een tegengt der leiding van de Edwin Capello nam Patnj de slotfase het initiatief,® meer dan enkele kansjes Dennis Weijers en Richard] denbol leverde dat offei op. 'ooi metji van onze sportredactie HILVERSUM - Letitia Vriesde is gisteren als vierde geëindigd in haar laatste officiële wed strijd. De uit Surinaamse afkomstige Rotterdamse finishte bij de Are na Games in Hilversum, de slot- race van het nationale baancir- cuit, in een tijd van 2.09,71. De winst ging in 2.03,40 naar de Ja- maicaanse Michelle Ballentine. De 40-jarige Vriesde nam vorige maand bij de WK in Helsinki voor het laatst deel aan een groot toernooi. Ze strandde daar in de halve finales. Ze kreeg na de race in Hilversum uit handen van waarnemend voorzitter Wim Slootbeek van de KNAU de Wim de Beer Pla quette voor al haar sportieve prestaties en zestien rozen het aantal internationale! toernooien waaraan ze ctó Hoogtepunten in haar loop waren een zilveren plakt WK in 1995 en brons bij 4 reldtitelstrijd in 2001. Gregory Sedoc en de Ier D O'Rourke kregen de dagje voor de beste prestatie inH sum. O'Rourke verbeterdt 13,15 het baancircuitrecoi de 100 meter horden. Sedo gevierde ook op de 1101 horden, maar kreeg zijn voor zijn persoonlijk reco: het verspringen. Hij kwarai bij tot 7,82 meter. Dit nm werd gewonnen door de A kaan James Beckford met! Op de 100 meter ging dei naar Caimin Douglas. Me tijd van 10,33 bleef hij de Morten Jensen net voor. Af door Roeland van Vliet GOES - Delta/Ockenburgh mag dan de regerend landskampioen driebanden zijn, Crystal Kelly is bij aanvang van het nieuwe sei zoen gewoon weer de grote favo riet voor de titel. Het deed de Goese biljarters dan ook deugd dat ze hun Waalwijkse concur renten in de eerste competitie wedstrijd op een gelijkspel hiel den. Ockenburgh verraste vorig sei zoen nogal. Van Roland For- thomme, Jean Paul de Bruijn, Martin Spoormans en Henk Ha- braken was bekend dat ze bedre ven zijn in het maken van caram boles, maar dat ze de gevestigde orde konden verstoren wist haast niemand. De teams van Crystal Kelly (met Frédéric Caudron en Raymond Burg man), Twentevisie (met Dick Jas pers en Marco Zanetti) en Ge broeders Van Wanrooij (met Torbjörn Blomdahl en Daniel Sanchez) waren nog een maatje te groot, zo dacht men. Maar Ockenburgh stelde op de laatste speeldag een plaats in de play-offs veilig, om daarin ver volgens doodleuk Crystal Kelly (4-4 en 6-2) en Twentevisie (6-2 en 6-2) opzij te zetten. Titelkandidaat Dat alles wil echter niet zeggen dat Ockenburgh zich dit jaar titelkandidaat nummer één waant. „Nee hoor, we staan nog met beide benen op de grond", zei Jean Paul de Bruijn za- terdag, nadat hij Raymond Burgman had verslagen. Team- genoot en kopman Roland For- thomme, die zijn duel met Frédéric Caudron verloor, was het met hem eens. „Wij zijn in staat de grote jongens te ver slaan, dat hebben we laten zien. Maar niet elke dag, hè. Met dit gelijkspel mogen we heel tevre den zijn." Ockenburgh heeft zich ten doel gesteld weer de play-offs te halen. Dat houdt in dat de Goesenaren in de eredivisie bij de eerste vier willen komen. Daarna zien de driebanders wel verder. De Bruijn: „We hebben een lastig competitieschema, met veel toppers in het begin. Met het oog daarop is het goed dat we nu in elk geval niet verliezen. Anders loop je gelijk achter op de anderen en dat is niet goed voor een kampioen." De biljarter uit Hulst, in juni nog tweede op het wereldkampi oenschap driebanden, gaf zelf het goede voorbeeld. Hoewel Raymond Burgman het hem flink lastig maakte, bleef hij rus tig en hield hij zijn kleine voor sprong voortdurend vast. „Ik had wel wat geluk", zei De Bruijn eerlijk. „Maar ja, wat is geluk in het biljarten? Je speelt op het randje van de ballen en bij mij schampten ze elkaar steeds net wel en bij hem net niet. Daar zat 't hem vandaag in." De Zeeuws-Vlaming kwam met 25-17 voor, maar zag hoe zijn op ponent in de zeventiende beurt haast langszij kwam: 28-26. Daarna hep hij weer prima uit, met na 32 beurten een 52-43-eindstand. De Bruijn: „Ik voel dat ik in vorm ben. Kijk, Dick Jaspers is natuurlijk de beste driebander van ons land, maar Frans van Kuijk, Ray mond Burgman en ik vechten om de tweede plaats. Dat ik van hem win, is dus ook weer niet zo heel raar." Voor zijn deelname aan het we reldbekertoernooi in Hurghada (Egypte) was de partij een goede generale. „Tuurlijk is het lekker om met winst te beginnen, maar dit geeft geen garanties", leerde De Bruijn. „In Egypte kan ik er in de eerste ronde ook weer uit- liggen. Toch hoop ik wel een paai' ronden te overleven. De pe riode dat ik van de echte top pers dacht te gaan verliezen, is namelijk voorbij." Vermoeid Henk Habraken had op de an dere tafel niet al te veel moeite met de oude meester Raymond Ceulemans. De 68-jarige Belg, die in zijn carrière meer titels heeft verzameld dan wie dan ook in de biljartsport, oogde vermoeid en kwam maar moeilijk op gang. Dat was ook niet vreemd, gelet op zijn programma van afgelopen week. Eerst reed hij - terwijl de rest vloog - op en neer naar Monaco, waar hij zeven toppartijen speel de tijdens het Crystal Kelly toer nooi. Vrijdag was Ceulemans nog even in Groningen, ook om te biljarten, en zaterdag meldde hij zich alweer in Goes. Pas nadat Habraken op een 22-8-voorsprong was gekomen (in vijftien beurten), zette Ceule mans een tandje bij. Maar zijn achterstand op de Brabander maakte hij nooit meer helemaal goed. Habraken won met 50-42, in 39 beurten. In zijn 29e beurt toverde hij nog een serie van ne gen uit zijn keu. Bij de pauze stond de thuisploeg derhalve al op een 4-0-voor- sprong. Dat Martin Spoormans (50-33, 37 beurten) en Roland Forthomme (50-41, 30 beurten) daarna van Frans van Kuijk en Frédéric Caudron verloren, drukte de pret nauwelijks. „Voor ons was het al goed dat we op 4-0 kwamen", legde For thomme uit. „Ik heb zelf ook nog kansen gehad om te win nen, maar maakte in het tweede deel van mijn partij twee fou ten. Dat ik verloren heb is op zich geen schande. En het doet ook niets af aan onze goede sei zoensopening." Raymond Ceulemans, de oude meester op het groene laken, toonde in Goes een wankele vorm. De Belg heeft drukke weken achter de rug en ging kansloos onderuit tegen Henk Habraken. foto Willem Mieras door Wim de Vos WAARDE - Wielrenner Jo hnny van der Klooster had zich zaterdag in de tijdrit van TMZ in de afstand vergist. Daardoor had de Lewedorper zijn race in Waarde verkeerd op gebouwd. Hij won des ondanks toch bij de ama teurs A. Van der Klooster ging er vanuit dat het parkoers vijf kilometer langer was dan in werkelijkheid, waardoor hij te rustig van start was gegaan. Dat had hem over de totale lengte van 27 kilometer volgens eigen zeggen een halve minuut ge kost. Masters De snelste tijd van alle categoriën werd in Waarde gerealiseerd door Henny Rovers, de wereldkampi oen op die discipline bij de masters. Van der Klooster had wel ingecalculeerd dat hij de specialist Rovers voor moest laten gaan. „Zelfs als ik mijn race wel goed opgebouwd had." Desondanks kon Van der Klooster tevreden terugkij ken. Er stond zaterdag in de Be- velandse polders geen maat op Henny Rovers. De Brabander, vorige maand wereldkampioen tijdrijden bij de masters in het Oos tenrijkse Sank Johann, raf felde de rit tegen het horlo ge af met een gemiddelde snelheid van ruim 46,5 per uur. Niemand kon ook maar enigszins in de buurt blijven. Gemiddelde De gemiddelde snelheid van Van der Klooster lag net onder de 45 per uur. Verrassende derde werd Maarten Goeree, bijge naamd de beer van Driewe gen. Bij de amateurs B ging de overwinning naar Olav Prins uit Goedereede. Jeroen van der Pluijm uit Zonnemaire was de sterk ste was in de S/P-catego rie. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Hoofdplaat is de competitie in de vierde klasse van het zondagvoetbal spectaculair begonnen. De debu tant speelde in Aardenburg een prima wedstrijd en won met 3-1. In Westkapelle kraakte De Noor mannen de hoge ambites van HW'24. De Hulstenaars, vooraf door velen als de grote titelkan didaat gezien, werden met 2-1 verslagen. In de vierde klasse B won zowel Luctor'88 als Walcheren het openingsduel op vreemde bo dem. Aardenburg-Hoofdplaat 1-3: De thuisploeg begon met enkele basisspelers, die niet hadden getraind, op de bank. Veel leek dat niet uit te maken, omdat Martin van Vooren al in de 10e minuut de score opende: 1-0. Op slag van rust maakte Pascal Pijcke gelijk: 1-1 halverwege. In de tweede helft speelde Aar denburg zonder veel overleg. Erik de Rechter profiteerde na een kwartier door via een uitval de 1-2 binnen te schieten. De thuisploeg ging steeds meer i'i si- co's nemen. Kort voor tijd was het echter opnieuw De Rechter die de partij besliste: 1-3. Hulsterloo-Hontenisse 3-3: In een aardige wedstrijd met veel toeschouwers waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Na de openingsgoal van Alain Joos bracht Dave de Booij de thuisclub uit een strafschop weer langszij: 1-1 bij rust. Hal verwege de tweede helft kopte William Faes de 1-2 binnen. En kele minuten later was de stand weer in evenwicht via Eric Goos- sens: 2-2. Via een eigen doel punt van een Hontenisse-speler kwam de thuisploeg voor de eer ste keer in deze wedstrijd op voorsprong. Een fel aanzettend Hontenisse leek met lege han den achter te blijven, maar in de laatste minuut bezorgde Tom de Rijk zijn ploeg toch nog een punt: 3-3. Noormannen-HW'24 2-1: Veel verschil in klasse was er niet. Toch kon de thuisploeg halver wege de eerste helft de score ope nen met een afstandschot vanaf zo'n 45 meter van Niek Minder- houd: 1-0. Vijf minuten na de rust zorgde opnieuw Minder- houd, nu met een kopbal, voor de 2-0. Evert van de Berg bracht vanaf elf meter de spannii rug in de wedstrijd: 2-1. Hi fensief van HW'24 in diej de helft stuitte steeds op lifl stekende doelman Matthil Wageningen, waardoor diL rassend stand op het bord*" Hansweertse Boys-Metoi( Tot kort voor de rust waslij tasten en gebeurde er 4 niets. Na de openingsgo% Remco Broos werd er in dit ste vijf minuten van de^ helft echter nog drie lm scoord: 1-1 via Mohammefy zagari en door twee maalk van Hooijdonck stond hi, halverwege. In de tweed™ was het Meto dat de klokjj en al snel werd het 1-4 v% Pijnen. Kort vqor tijd deflf Back nog wat terug nan% Boys. In blessuretijd t?2 Broos de marge terug: 2-ifc, Axel-RIA 4-2: Verdiend4 winst niet helemaal, imaa® was slagvaardiger op heil. van de wedstrijd. Patiici'o cke (1-0) en Pascal Wedagi scoorden voor rust. RIA:-r door Wedage op 1-2, sloeg Axel zijn slag doorfc Schot (twee keer) en Patri») ke. Koewacht-Clinge 2-2; 'b Govaert opende de scoif|j Koewacht, Martin Leefo bracht de partijen gelijk rust. Na rust kwam Clifify voorsprong door Peter mont. Jacky Lambert een puntje uit de strijd vo(t| wacht. |j WVV'67-Luctor'88 1-3] goals, maar desondanksvft de wedstrijd van de gemis™ sen. De bezoekers kwaa" vroeg op voorsprong doe' de Groene: 0-1. Dat was,'»* de ruststand. Serge de Blal dubbelde de voorsprong}] tweede helft, waarna via Mark Almekinders kwam: 1-2. De thuispl<% na die treffer nog fanatiefa, zoek naar de gelijkmaker»; door er ruimte ontstond fli aanvallers van Luctor. V£ nuten voor het einde ]g Martij n Priem de wedstnf;di nitief door na een uitval |l binnen te schieten. „1 Divo-Walcheren 0-3: Hei|< tief lag vooral na de rust Itöi cheren. Dat leidde totee% treffer van Bart Felius: iLD vo ging achterin één op Ma len en Walcheren pm-(E' met goals van Michel varpj en Martijn Jansen. er Fortis start op veld met zege, Swift komt één korf tekort tegen Koag door Jan Roovers GOES - Met een overwinning voor Fortis bij Sparta Zwolle (8-13), een gelijkspel (11-11) voor Tjoba tegen Kinderdijk in Alblasserdam en een nederlaag met het kleinst mogelijke ver schil van Swift uit bij Koag (11-10) deed de Zeeuwse korf- baltop het zaterdag bij de start van de veldcompetitie niet on verdienstelijk. Voor Fortis was het na een kwar tier al duidelijk dat er van de Zwolse tegenstander, die ent housiasme en opportunisme als belangrijkste wapens inzette, weinig was te vrezen. „Kwalita tief hadden wij meer te bieden", vond coach Leonard Debbaut. Maar uit een veelvoud aan kan sen scoorden de ploeg te weinig. Bij 3-8 voor Fortis halverwege was de wedstrijd natuurlijk al wel beslist en de beslissende tik team had gebracht: „Discipline en inzet waren voorbeeldig. Ver dedigend zat het, op de slotmi nuten na dan, ook goed. Wel hadden we moeite om kansen te scheppen." Na een gelijkopgaande eerste helft (4-4) leek Swift bij 8-9 kort voor tijd voor een verras sing te zorgen. De bezoekers mis ten echter de rust en routine om het duel bekeken uit te spelen en kregen in de slotfase drie doelpunten om de oren. Scores Swift: Roel Klootwijk 5, Mabel van de Velde 2, Angela Ver duin, Ivo de Hond en Richard Gel dof 1. Tweede klasse TOP A-Olympia S 14-7. Het sterk verjongde team van coach Arie Schroevers heeft een prima indruk achter gelaten. Verdedi gend attent en aanvallend scherp werd de tegenstander al vroeg kansloos weggespeeld naar 8-2 bij rust. De demonstra tie ging na de pauze nog even door, maar na 10-4 haperde de machine even en mochten de gasten wat terugdoen. Bij 10-6 pakte TOP de wedstrijd weer op, daarna liep de ploeg moeiteloos naar 14-7. Scores TOP: Petra de Ridder 4, Hannuel Kramer 3, Nelleke van Belzen en Ad Bezemer 2, Corola Meulmeester, Jantine Meulmees- ter en Niels Wattel 1 Derde klasse Togo-Blauw Wit 9-7. De derby was meer spannend dan goed en had ook twee gezichten. Blauw Wit had in de eerste helft het vi zier beter afgesteld. Het liep via 2-5 naar de voordelige 5-6-stand bij rust. Na rust toon de de thuisploeg veerkracht en bracht coach Sjaak Joziasse Roel Schipper en Yvonne Jozias se in. Dat duo zorgde voor de ommekeer. „Hun ervaring was beslissend", vond Bert Mol van Blauw Wit. Ondo-Stormvogels 11-8. De uit slag doet anders vermoeden, maar de wedstrijd werd zoals als verwacht een 'makkie' voor de thuisploeg. Meteen voluit liet Ondo 5-1 op het scorebord zet ten en na 7-3 bij rust en 10-5 hal verwege de tweede helft leek het verder een verplicht num mer te worden. De vele gemiste kansen van de thuisploeg brach ten Stormvogels daarna wel wat dichterbij, maar van dreiging was geen sprake. Coach Ollefers van Stormvogels had wat moeite met de strafwor- penverhouding (5-0 voor Ondo), Coppoolse van Ondo met de af werking van zijn ploeg. Wim Al- laart (Ondo) en Niek Peene (Stormvogels) waren de topsco rers van beide ploegen. In de vierde klasse C verloor At las uit Ritthem in Hellevoetsluis met 16-10 van 't Capproen. „We waren zeker gelijkwaardig, had den vaak ook het beste van het spel, maar deden daar te weinig mee", zei coach Hans de Meij. Na 6-6 deed de tussensprint naar 11-6 van de thuisploeg At las de das om. In Kapelle verraste KVK met de 11-6-overwinning op het be zoekende BKC Breskens. Star tend coach Collin Sonke van KVK zag een uitstekend col lectief, inzet en scorend vermo gen. Na de degradatie van vorig seizoen wordt het Vlissingse Seolto als titelkandidaat gezien in deze klasse. Niet ten onrech te, zo bleek in de thuiswedstrijd tegen Zaamslag: 6-1 bij rust, met topscorer Rob Harthoorn daarna naar 14-6 bij het eindsig naal. uitgedeeld. In de tweede helft spartelde de thuisploeg nog wat tegen, kwam naar 8-11 omdat Fortis niet voluit meer ging, maar van enige dreiging was geen sprake. Scores Fortis: Wander Koole, Ja cob van Mourik en Jouri van den Broeke 3, Ruth Hoogwerf, Marieke de Rijke, Elze Blankenburgh en I-Iagar Hoogwerf 1 Kinderdijk-Tjoba 11-11. Een mi nuut voor tijd, bij 10-11 voor Tjoba, dacht coach Ko Crucq de volle buit al in de tas te steken. Maar een afzwaaier vond de korf en zorgde voor de puntende- ling. „Toch een terechte uit slag", vond Crucq. Hij had geen beste wedstrijd van zijn ploeg gezien: „De lijnen werden niet goed gelopen, waardoor het aan vallend niet klopte. Daar zullen we aan moeten sleutelen." Met twee teams die beurtelings op voorsprong kwamen (2-4, 5-7, 9-8) kon de wedstrijd alle kanten op. Het duel werd afge sloten op 11-11. Scores Tjoba: Petra Rijn, Kim Hol- lestelle, Sander Harink en Robert van Schaik 2, Esther van Boven, Sandra Goedegebure en Marcel de Dreu 1. Koag-Swift 11-10. Zelf gepro moveerd uit de tweede klasse verwachtte coach Ralph Gillis sen dat zijn jeugdige achttal het tegen het uit de overgangsklasse gedegradeerde Koag erg moei lijk zou krijgen. Achteraf gezien viel dat best mee. Gillissen was dan ook tevreden met wat zijn DOMBURG - De Domburgse surfgolfwedstrijden zijn dit weekein de grotendeels afgelast. Door een te zwakke wind kon slechts één onderdeel doorgaan. In de categorie longboarden won de uit Melis- kerke afkomstige Quint Leduc. Het publiek werd toch vermaakt. De surfers hielden onderling een estafettewedstrijd en speelden een partijtje voetbal. Het was in elf jaar tijd de eerste keer dat de Dom burg Classic werd geannuleerd. Organisator Jan Sanstra was on danks alles een tevreden mens. „Geweldig. We hebben geen golven en toch komt driekwart van de deelnemers voor de gezelligheid op dagen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20