Bomen wijken voor natte natuur PZC Hobbel van Napoleon is genomen dankzij pc Breed strand roept sfeer van blues op Mieke de Poorter isl de held van Hulst Stedenband blijft l oneindig bestaan Ingreep maakt Rammekenshoek mooier volgens Staatsbosbeheer lezers schrijven Tax Theater XII Station Logica Campers Vies Agressie Plus II maandag 5 september 2005 door Rinus Antonisse RITTHEM - Het natuurgebied Rammekenshoek gaat verande ren. Het wordt groter en natter. Half september beginnen de werkzaamheden, die nog dit jaar afgerond moeten zijn. Het meest in het oog springende onderdeel is het kappen van een deel van het Ritthemse bos. Aan de westrand, richting dorp, wordt ongeveer één hectare aan bomen geveld. Tussen de bosrand en de Groene Landweg komt een nieuw na tuurgebied van circa zeven hec tare, de Weitjes genaamd. Het huidige land wordt deels afge graven en de Rammekenskreek wordt doorgetrokken. Het waterpeil in de kreek gaat stapsgewijs, in vier jaar, met to taal veertig centimeter omhoog. Het wordt zowel in het bos als in het nieuwe natuurgebied nat ter. Om te voorkomen dat de wandelpaden in het bos te dras sig worden, komt er een nieuwe schelpenlaag op. Ook de Weitjes krijgt een wandelpad, tussen de Groene Landweg en het bos (met brug over de uitgebreide kreek). Na de inrichting, die nog dit jaar afgerond moet zijn, zullen de Weitjes bestaan uit bloemrijk en zilt grasland. Door het afgra ven ontstaan laagtes, waarin 's winters (brak) water staat en die in de loop van het jaar droog vallen. Voor kustvogels zijn dat gunstige omstandigheden om te broeden. Deze dieren hebben dringend behoefte aan meer zondere soorten planten en die ren zitten in de knel. De maatre gelen nemen we juist voor die soorten." De uitbreiding van Rammekenshoek met de Weitjes is onderdeel van de natuurcom pensatie vanwege de schade die de tweede verdieping van de Westerschelde teweegbracht. Al eerder zijn in dat kader de Ram- mekensduinen aangelegd (2002) een strandvlakte met duinen en valleien. Het gebied van tien hectare is nu nog van het water schap, maar Staatsbosbeheer hoopt het in beheer te krijgen. Karnemelkshoek Als één grondeigenaar wil mee werken, wordt de natuur van Rammekenshoek in de toekomst verder uitgebreid. Er moet nog bijna dertig hectare aangekocht worden. Het gaat dan om de Karnemelkshoek en de inlaag Zuidwatering. De provincie wil die graag om vormen, zodat er vanaf fort Rammekens langs de binnen kant van de dijk richting Vlissin- gen een aaneengesloten groen ge bied ontstaat. Aan de oostkant van het fort, richting Vlissin- gen-Oost, is ook nieuwe natuur gepland, als compensatie voor aanleg van de Westerschelde Container Terminal (in de Scho- rer- en Welzingepolders). Het werk wordt uitgevoerd on der verantwoordelijkheid van de Dienst Landelijk Gebied (DLG) te Goes. Die draagt de nieuwe natuur daarna over aan Staatsbosbeheer. Uit de pot na- tuurherstel is bijna 100.000 euro beschikbaar gesteld. Het natuurgebied Rammekenshoek bij Ritthem. broedgelegenheid. Volgens dis trictshoofd Kees de Lange van Staatsbosbeheer Zeeland zor gen de maatregelen ervoor dat de natuurwaarden in het gebied toenemen. Er ontstaan meer overgangen van zoet naar zout en van nat naar droog. De ver scheidenheid aan planten en die ren wordt hierdoor groter. Dat er bomen gekapt moeten worden, heeft daar ook mee te maken, zegt De Lange. Bedoe ling is dat er tussen de nieuwe natuur in de Weitjes en het bos een geleidelijker overgang ont- foto Lex de Meester bos ingeplant zou zijn. Zeeuwse natuur, zeker direct achter de zeewering, is vooral open en wa terrijk. „Ik kan me voorstellen dat mensen het zonde vinden dat er bomen verdwijnen. Maar er komt iets mooiers voor te rug", aldus De Lange. „Veel bij staan dan nu het geval is. Zo'n boszoom van struweel en krui den is goed voor veel dieren en insecten. De Lange geeft aan dat er meer kenmerkende Zeeuwse natuur (nat, brak) ge vormd wordt. Hij merkt op dat met de inzichten van nu, er geen door Esme Soesman RENESSE - Het strand bij duinovergang Zeerust in Renes- se associeert Piet Witvliet met blues- en jazzklanken. Dat ver klaart het Bluesfestival dat za terdag, voor de tweede keer, werd gehouden op het terras van strandpaviljoen De Bran ding. Witvliet 'himself was daarbij als drummer van de partij. Hij is muzikant 'sinds mensen heugenis', maar normaalgespro ken bespeelt Witvliet het pu bliek als zanger van een negen koppige band met een jaren zeventig/tachtigrepertoire. Het op het bluesgenre leunende Re- nesser festival vergt een andere aanpak en de reacties van het publiek op Witvliets gelegen heidsformatie de Branding Bluesband, die vorig jaar in een andere samenstelling ook al van zich liet horen, geven aan dat die insteek wordt gewaardeerd. Hoofdact is Magic Dave and the Wheelers, die met de piano als middelpunt, stevig rock 'n rol len. De vijfkoppige formatie heeft al mooie optredens op het cv'tje staan; zoals onder meer bij Barend Van Dorp en in The Cavern Club in Liverpool (bekend van The Beatles). Bad Luck en Jeu de Blues, die een funky uitstapje niet schuwt, ma ken de programmering op zo maar een zonnige zaterdagmid dag compleet. Samen met pavil joeneigenaar Leo Hart bedacht Witvliet vorig jaar, tijdens een sabbatical in de zorg waarin hij als bedrijfsleider in het pavil joen werkte, dat het leuk zou zijn iets muzikaals op poten te zetten in De Branding. Het bre de - aan het eind van de dag steeds desolater ogende - strand roept bij Witvliet de sfeer op van jazz en blues. Via persoonlij ke contacten heeft de organisa tor bands bij elkaar gezocht. „Zo kun je het gratis toeganke lijk maken en dat vind ik heel belangrijk. Je moet hier geen drempel hebben. Iedereen op het strand kan langskomen", geeft hij aan. Dat gebeurde dan ook grif, maar minstens zo leuk was het om vanaf zand of duintop van de nu en dan melan cholieke maar meestal opzwe pende klanken van het Bluesfes tival te genieten. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. 'Kilometertax spaart levens'. (PZC 31-8). Minister Peijs denkt waarschijnlijk als je het nu een nieuwe naam geeft valt het niet zo op dat we hier de gewone, platte kilometerheffing mee be doelen. Deze heffing heeft wei nig maatschappelijk draagvlak, en is keer op keer afgeblazen. Men probeert nu door het spa- rep van levens te berde te bren gen, meer begrip voor deze x-axjipzalige heffing te krijgen. Ja, als je helemaal niet rijdt spaar je nog meer levens, hoe wel, met paarden, koetsen en ketsen gebeurden óók ongeluk- Dat de overheid een onbe trouwbare partner is, blijkt weer eens uit het artikel. Men wil wél beginnen met invoeren i van knelpuntheffingen, maar de wegenbelasting en de BPM blij ven gewoon. Met 18.000 km per jaar zouden de kosten gelijk blij ven. Dit kilometeraantal geldt misschien voor de randstad, maar in de provincie, met gecen traliseerde voorzieningen en een afkalvend openbaar vervoer, rijd je al gauw veel meer. Ook heeft de overheid gretig de door fundamentalistische milieube wegingen aangeblazen hetze te gen terreinwagens overgeno men. Je zou er belasting over kunnen heffen. De meeste SUV 's worden gebruikt door markt kooplieden, strandpaviljoenhou ders en andere bedrijven. Als Nederland een normale die sel-wegenbelasting had,zouden het ook geen 'benzineslurpers' hoeven te zijn.Wat is de volgen de stap van de overheid; MPV's, kleine bedrijfswagens en derge lijke een flink aanpakken?! Heffingen zijn overigens minder effectief dan de overheid denkt, als er minder wordt gereden, zijn er minder inkomsten, düs, gaan de heffingen omhoog. T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3 Zierikzee Jammer dat de naam al bedacht is voor een theater dat echt be staat. Volgens Van Dale bete kent het onder meer '..als juist aanvaarde maar ongefundeerde voorstelling omtrent een per soon, zaak of toedracht'. Voor het Middelburgse theater was geen benaming meer toepasse lijk geweest dan 'De Mythe'. Janet Weststrate Flamingoweg 7 Vlissingen Gemeentebestuur Vlissingen in onderhandeling met NS over verplaatsing station in de (ver re?) toekomst. Misschien kun nen dan meteen bok eens de pro blemen aan de orde komen, die verband houden met de stelsel- matige afbraak van de stations voorzieningen op dit moment. Mijn reactie daarop in de ru briek Lezers Schrijven van eni ge tijd geleden heeft me links en rechts instemmende opmerkin gen opgeleverd, helaas echter niet één in Lezers schrijven. Zelfs de politiek schijnt het niet te interesseren, terwijl over elke scheve stoeptegel twintig vra gen aan het college van B en W gesteld worden. Ik hoop nu toch echt op wat meer zichtbare res pons, als er tenminste nog wat ruimte overblijft naast alle lang- door Frank Balkenende KAPELLE - Internet is een ze gen voor mensen die naar hun voorouders speuren. Waar stam boomonderzoekers vroeger da gen in archieven doorbrachten en genealogische contactdagen afliepen, kunnen ze nu in een mum van tijd informatie vinden op internetpagina's. R. Deurloo (54) en zijn partner D. Vermeulen (52) uit Zaandijk hopen zaterdag op de Zeeuwse Genealogische Contactdag in Kapelle nog een paar ontbreken de puzzelstukjes te vinden. Ze zijn op zoek naar Thoolse voor ouders. „De meeste namen heb ben we via internet opgedui keld. Via de Geneanet en de in ternetpagina Isis van het Zeeuws archief vind je alles tot 1811, het jaar waarin Napeleon volkstellingen hield en namen netjes werden geadmini streerd." Voor wie verder terug in de ge schiedenis wil kan tijdens con tactdagen snuffelen in de tastba re archieven van genealogievere nigingen. „We zijn op zoek naar de naam Knuist, die in de fami lie voorkomt", melden Deurloo en Vermeulen. Anderhalf jaar te rug zijn ze besmet door het vi rus en sindsdien is het graven naar de namen van verre voorou ders dagelijkse kost. „Je kunt dan heel grappige zaken tegen komen. Zo blijkt dat wij familie van elkaar zijn. We hebben een gemeenschappelijke voorouder, een zekere Aleijdis Persijn, die in de twaalfde eeuw leefde. Ze is van adelijke komaf, dus ja, dat is wel chique." Door het gemak van internet wordt het misschien wel minder druk op contactdagen, het voor deel is dat steeds meer jongeren stambomen onderzoeken en kwartieren maken. Computers verkorten de zoektocht, maar ie mand moet natuurlijk wel gege- zamerhand ziekmakende gedoe over de theaterput in onze zus terstad. Chris Verheul. Paul Krugerstraat 2 flat 39 Vlissingen vens in de pc zetten. Genealo gen mogen zich dan gelukkig prijzen met W. Lases uit Tiel (ge trouwd met een 'volbloed Thool se'), die 150.000 namen met het handje heeft ingevoerd. Die na men heeft hij uit volkstellingen, statuten van goed, weesboeken, monsterrollen van reders en seinsboeken (belastingboeken). „Vijf jaar terug ben ik ermee be gonnen. Het was monniken werk, maar het is een zegen voor iemand die namen van voor 1811 zoekt. Het voordeel van het programma is dat het losse gegevens kan koppelen. Wemeldingse K. Fransen trekt zaterdag profijt van Lases' werk. „Mijn man en ik richten ons op belangrijke namen uit Wemeldinge. Een vriend van ons heet Goedemondt. Voor hem zoeken we nu de stamboom uit. We kwamen eerst niet verder dan 1811, maar met dit program ma zitten we in 1757. We zijn over de hobbel van Napoleon." Na bijna 4 jaar kabinetten Bal kende vindt de regeringscoalitie het tijd voor zoete broodjes. De rekenmeesters Balkenende, Zalm, Brinkhorst De Geus en Hoogervorst denken zo hun mor rende achterban te kunnen paaien en voor zich terug te win nen PZC 26 en 27-08). Nog even de werkelijkheid: de consu ment heeft heel wat stukken zu re appel moeten slikken: het af schuiven van diverse overheid staken naar private ondernemin gen en de veelgeprezen markt werking heeft het leven er niet goedkoper op gemaakt. Open baar vervoer, energie, zorgverze kering, kinderopvang, boeken geld, motorbi'andstof, enzovoort zijn flink in prijs gestegen. Tel daarbij op het gevoel, dat we ons met invoering van de Euro belazerd voelen en dat 60% van de Nederlanders de huidige coa litie niet heeft gewild en nog steeds niet op prijs stelt, en je kunt grote vraagtekens zetten bij de Haagse logica van goed- makertjes op dit moment. Bijko mend negatief effect is de toena me van regelgeving om deze re paraties uit te voeren: ingewik kelde aanvragen voor subsidies en toeslagen en overbelasting van overheidsinstanties en ge meenten om alles te controleren. En wat te denken van kleine on dernemers, die steeds meer tijd kwijt zijn aan het invullen van formulieren. De technocraten vervallen weer in de oude fout van inkomensplaatjes met tien de procenten achter de komma inkomenverbetering voor de mi nima en onderschatten het diep gewortelde gevoel van onbeha gen bij veel mensen over toege nomen bureaucratie, betutteling en misleiding. De Haagse logica houdt voor mij in, dat een euro wordt afgepakt en 50 eurocent wordt teruggegeven. Ton Overbeek Voltastraat 10 Terneuzen In de PZC van 31-8-05 wordt ge steld dat gemeenten zouden moe ten voorzien in gratis overnach tingsmogelijkheden voor cam pers. Want, zo wordt gesteld een camper heeft alle faciliteiten zelf bij zich en is geheel zelfvoor zienend. Dit is bij moderne cam pers inderdaad zo, maar bij mo derne caravans eveneens. Die zouden dus ook uitstekend op een parkeerplaats terecht kun nen. Men stelt ook nergens te recht te kunnen, hetgeen ik be strijd. Onze camping heeft even als vele andere campings verhar de camperplaatsen die ook in het piekseizoen beschikbaar zijn voor doortrekkende cam pers. Mede door deze plaatsen en overige camperfaciliteiten is onze camping door zowel de Franse, Italiaanse en Spaanse kampeerautoclub aangemerkt als campervriendelijk bedrijf. Vreemd genoeg vinden deze mensen, die uit landen komen waar wild kamperen eerder re gel dan uitzondering is het geen probleem om op een camping te overnachten omdat ze weten dat het in Nederland zo is geregeld. Als laatste argument wordt ge steld dat een campertoerist ge middeld 45 euro per dag in de bezochte stad besteedt. Een be drag dat volgens mij ook opgaat voor mensen met een caravan of tent die ook uit eten gaan en at tracties bezoeken. Mijn mening is dan ook dat er geen enkel ar gument is om in Nederland cam- perbezitters een uitzonderings positie te geven boven andere toeristen. Rene Kalverboer Camping Middelburg Koninginnelaan 55 Middelburg Staatssecretaris van Geel wil vieze auto's weren uit de stad (PZC 30-8). Dat wil hij doen door op sommige snelwegen bin nenkort een limiet van 80 kilo meter per uur in te stellen, zo dat Nederland enig uitstel krijgt voor de EU voor de fijnstof nor men. De staatssecretaris is terug van vakantie en heeft zijn mail nog niet gelezen. Op 10 augus tus stuurde Minister Peijs mede namens hem een persbericht, dat er geen snelheidsbeperking komt, omdat nationale maatre gelen niets uithalen. Ook is het zo dat we de EU jaarnormen voor 2010 van de fijnstof lucht kwaliteit al ruimschoots halen. In het Besluit Luchtkwaliteit van 5 augustus worden de Ne derlandse dagnormen nog eens bijgesteld voor het aandeel zee zout (9-20%) in fijnstof. Daar door halen we nu ook al de EU dagnonnen van 2010. Aange zien de autofabrikanten de au to's al steeds schoner maken, zijn extra maatregelen overbo dig. We kunnen overgaan tot de orde van de dag; wegen verbre den of wegen en huizen bouwen. Wim Boogaart Erling Steenstraat 14 Nieuiverkerk Ik wil graag reageren op het arti kel in de PZC van 1 september 'Netanyahu wil meer nederzet tingen op de Westoever Jor- daan' door Hendrikus Wiltjer. Als je dit artikel leest kun je con cluderen dat de Israëliërs geen vrede willen. Het is maar te ho pen dat deze Netanyahu niet aan het bewind komt mede door zijn uitspraken als: '5000 nieuwe woningen neer te zetten in bezet Maleeh Adumin, zodat dit altijd Israëlisch blijft'. En:Sharon had de nederzettin gen in de Gazastrook nooit moe ten vrijgeven, daardoor loopt Jeruzalem gevaar'. De Pales- tijnen hebben groot gelijk dat ze tegen deze uitbreiding zijn van Maleeh Adumin, want dan wordt de rest van het Palestijns gebied afgesloten. Nog steeds heeft Israël lak aan de interna tionale politiek over de nog be zette gebieden in de Westelijke Jordaanoever. Als het aan Neta nyahu ligt, zou hij alle Pales- tijnen daar weg willen hebben, wat natuurlijk veel agressie op roept bij Hamas,die uiteraard weer aanslagen gaat plegen. Cor van der Poel Opaal 6 Middelburg Op de brief de heer Hoogstrate uit Goes in de krant van 30-8 wil ik graag reageren. Hoogstra te schopt graag tegen dit kabi net. Hij is kennelijk iemand uit de 'Sinterklaasperiode' toen al les mocht en alles kon en er met gulle hand werd uitgedeeld. Maar waar kwam het geld van daan Wel, de goudstaven ver dwenen uit de kluis van de Ne derlandse Bank en daarmee werd mooi weer gespeeld. Maar de staatsschuld werd wel groter. Het is gemakkelijk om voor Sin terklaas te spelen met ander mans geld. Gelukkig hebben we nu een minister van Financiën die de hand op de staatsknip weet te houden en hierdoor onze staatsschuld niet groter wordt. In de periode Den Uyl leek het alsof de bomen tot in de hemel groeiden. Wat wel steeds groter werd, was onze staatsschuld. En hoewel het momenteel voor veel mensen niet meevalt om rond te komen toch zal er een tijd ko men dat het ons allemaal in fi nancieel opzicht weer beter gaat zonder dat we daarvoor de kluis van de Nederlandse Bank moe ten plunderen. J.M.Dootjes Lijnbaan 26 Goes door Jeanette Vergouwen HULST - „Stop maar, want nu ga ik janken", was de spon tane reactie van Mieke de Poorter-de Schepper (50), na de lovende woorden van bur gemeester J.P. Mulder. Zij werd door de jury en het pu bliek gisterenavond uitgeroe pen tot de Held van Hulst. Het was een spannende strijd, maar Mieke de Poorter kreeg veel stemmen van zowel jong als oud. De jury bestaande uit Ben Pi- cavet (horeca), Anjo d'Hondt (middenstand), Jan Knibbeler (onderwijs) en burgemeester Mulder vond dat er veel hel den waren in Hulst. „De verkiezing wat het ge sprek van de dag in Hulst en er zijn vele namen genoemd in de bus van de KRO, maar Mieke heeft verdiend gewon nen. Het is een dappere vrouw met een ruim leeuwen hart. Ze vecht voor zichzelf, haar familie en voor vele an deren. Ze staat voor iedereen klaar en luistert ook naar an deren. Nooit is het te veel, ze werkt hard en is altijd opge ruimd. Ze werd zowel door jong als oud vaak de moeder van Hulst genoemd." De uitverkiezing kwam voor Mieke als een totale verras sing. De mensen van de KRO moesten haar van achter hei fornuis plukken. „Mijn l|° zit vol en ik moet voor deit/ei mensen dit menu klaarffi^' ken," riep de eigenaresse$6 Brasserie Le Retour. 'e Maar toen ze op de Grtfe Markt arriveerde en de Noijoc krakers een feestelijke dcM speelden, had de kokkin vla; Le Retour er snel plezier in jar Ze vond het fijn om in de b!>aa metjes gezet te worden enbjM gon meteen aan een polonaiffi met de omstanders. Ir „Ik doe mijn best, ook e§° beetje om Hulst te promotor maar dit is niet normaal.® een held, voor mij is iedei$e een held. Ik merk dat ik niet berucht, maar wel Hee kend ben,"stelde de HelddJe; Hulst. p üe Genomineerden k Er waren vier genomin#1- den: Mathieu van Bellen (]'-c ge violist), Jan van Dorssel#® (vrijwilliger bij HW), Pï11 Hamelink (inzet voor rest#1 ratie basiliek) en Mieke |ur Poorter. Jr „Dat zij gewonnen h#1 komt vooral omdat ze luisifei naar de mensen en er (fn voor gezorgd heeft dat er#1 ven kwam en blijft in de Bi# kaaistraat." De Held Hulst wordt uitgezon® door de KRO begin decemb|e' op een vrijdag. De voetballers van Jong Ambon uit Middelburg brengen I zeventien dagen door op het Molukse eiland Ambon. Het verblijf is onderdeel van het herstel- en verzoeningsproces daar - na een jarenlang geweldsconflict - gaande is. PZC-redacteur en Jong Ambonspeler Eldridge Pentury doet verslag. Vandaag deel 10: Vlissingen Tussen de vele fietstaxi's, taxibusjes en motoren in het hart van Ambon-stad is de blauwe vuilniswagen uit Vlissin gen, waarvan er bijna een jaar geleden twee zijn overgebracht, een opvallende verschijning. Het is zo op het oog het enige tastbare bewijs van de steden band tussen de twee steden. Maar achter de schermen speelt meer. Zondagavond in Ambon, restau rant Tirta Kecana in Amahusu. Aan de vooravond van de slot wedstrijd heeft burgemeester Jo- pie Papilaija van Ambon-stad de selectie van Jong Ambon uit genodigd voor een diner. Zijn Vlissingse collega Van Dok-van Weele is ook van de partij. Van Dok woont woensdag de 430e verjaardag van Ambon-stad bij en ze komt praten over de zuster stadrelatie. Ambon-stad heeft veel profijt van de stedenband, die in maart 2006 tien jaar bestaat. „Met na me in de laatste drie jaar loopt het goed", vindt Papilaija. „Daarbij moet je vooral denken aan activiteiten op medisch ge bied. Een goed voorbeeld is het opleiden van verpleegkundigen in Nederland." Toch moet de sa menwerking veel uitgebreider worden, vindt Papilaija. „Ik heb overleg gehad met mensen van de Indonesische ambassade over een toer door Nederland die we dit najaar zouden willen maken. Het gaat hier om een culturele toer met dans en zang. Vlissin gen zou de organisatie op zich kunnen nemen." Papilaija wil Vlissingen ook ge bruiken om hulp te krijgen van andere lariden. „Bij de wederop bouw van Ambon hebben we ook steun van andere landen no dig. Vlissingen kunnen we als zusterstad gebruiken bij ons lob bywerk." Een ander vlak waar op volgens Papilaija samenwer king mogelijk is, is de vissenjj, „Onze technische ontwikkel^ kan verbeterd worden doors sen op te leiden in Vlissingen Actueel is nu het afvalprobltfo van Ambon-stad. Overal e zwerfvuil. De twee vuilnisu; e gens die Vlissingen heeft ge-1 stuurd, zijn bij lange na nietig noeg om alle rommel in de>:y, op te ruimen. „Het straatbee [e in Ambon-stad is na de onltifo flink veranderd", zegt Papii^ „Op de trottoirs staan overa jj stalletjes van mensen die di: c verkopen. Dat komt doordal oorspronkelijke markten zijt )i platgebrand en verkopers z:he uitweken naar plekken in de a nenstad. Ze wax'en destijds ijk ook te bang om terug te kere e; naar hun oude stek. Uiterlijl a gin 2006 wil ik dat alles wee a het oude is en dat de stalletj-fa; verdwenen zijn.Ijl Voor het afvalprobleem wor; ri een nieuw schoonmaakprogi a ma gemaakt. „De grote hoen ie heid zwerfvuil ligt er doordsnii le vluchtelingen die nog steego niet teruggekeerd zijn naar hm woonplaats. Ze gooien alles e maar weg. Als ze terug zijn,® is het probleem minder groo'iti Het is duidelijk een verschilgj de periode voor het conflict.^: nen een jaar moet ook hetarfni probleem over zijn.E Papilaija zal de invulling valei stedenband bespreken meUcu Dok-van Weele. Als het aanfo Molukse burgemeester ligt, mi blijft de stedenband oneindige lang bestaan. „De stedenbaae belangrijk voor Ambon-staÉi En ook omdat er veel Molum in Zeeland wonen, moet der/e denband behouden blijven.le Mieke de Poorter maakt een dansje nadat ze is uitgeroepenI e de held van Hulst. foto Camile Schelstraefa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12