PZC Straks naakt zonnen in Vlissingen k Middelburger richt popkoor op NU 3 HALEN laatste dagen 1 betalen! SieMatic Individueel Design /lissingse nota maakt horeca mogelijk onder glooiing Badstrand 1 inhlüll r WINTERSPORT ERIK 17 Oversteken Zwaanweg veiliger KRO zoekt held van Hulst Vaarverbod voor Yersekenaren Inbraak in vakantiewoning Gemeente geeft fouten toe na wateroverlast Nog geen motief en dader bekend voor moord Asil Klinkers 0113-315649 l/vw. pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl 31, 4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; Btionaal: 020-4562500. Lmderdag 1 september 2005 Wisman doet ervaring op in Armenië editie Walcheren )or Edith Ramakers LISSINGEN - De gemeente üssingen vindt dat een deel m het Duinstrand ter hoogte m de Vijgheter en het strand j Ritthem in aanmerking ko en voor een naaktstrand. Dat ijkt uit de jongste strandnota. nder de glooiing bij het Bad- rand kan een brasserie met ter- is worden ingericht. 1 de strandnota wordt aangege- ;n wat de gemeente met haar randen wil. „We kiezen voor ülige en schone stranden en e willen klantvriendelijk jn", verduidelijkt wethouder Walrave-Troost. et college van B en W heeft in 2 nota voorwaarden opgesteld aaraan een naaktstrand moet >ldoen. De strandvakken moe- in rustig zijn, goed afgebakend orden, de duinovërgangen mo rn niet aansluiten op het ;randvak en er mogen geen pa- ljoens en slaaphuisjes op het randvak staan. „De strandvak- en bij Ritthem en bij het Duin rand voldoen aan die crite- a", stelt Walrave-Troost. ver naaktrecreatie bij Ritthem al veel te doen geweest. Rit- ïemmers lieten tijdens een in- nrnatieavond merken niet ge iend te zijn van een naakt- rand. „Bij de Ritthemmers is ïen draagvlak. Maar het colle- heeft gekeken naar de crite- (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes bulthaup vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met soep, wrap en ijs €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Positief denken Brahma Kumaris zaterdag 3 september 11.30-12.30 uur Het spek van slager Blom Diny Schouten over 'wat er nog te eten is' 1400-16.00 uur Peter Pontiac (diverse stripschapprijzen) signeert 15 00-16.30 uur Gert de Meijer gitaar solo zondag 4 september 13.00-17.00 uur Koopzondag presenteert Jewelleiy/Sieraden Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www.de-drvkkery.nl ria waaraan een naaktstrand moet voldoen en daaraan vol doen deze twee stranden." Het college wil nu van de ge meenteraadsleden horen of zij het eens zijn met de voorwaar den en of zij beide of een van de twee strandvakken willen aan wijzen voor naaktrecreatie. „Tot op heden hebben we nooit stranden aangewezen voor natu risme. Toch gebeurt het op een aantal stranden, zoals bij Rit them, al lange tijd. Af en toe wordt ook ongekleed gezond op het Badstrand en dat willen we niet. Om dat te voorkomen en om op te kunnen treden, moeten we heldpre regels opstellen." Behoefte Het college concludeert dat er behoefte blijkt te zijn aan naakt recreatie. „Kijk ook maar naar die ophef die is ontstaan in de gemeente Veere bij Neeltje Jans nadat het verbod op naaktre creatie werd ingesteld." Het college zegt klantvriende lijk voor naturisten te willen zijn, door hen een plaats te ge ven. „Met naturisme hebben we geen moeite. Voor alle duidelijk heid: we hebben het niet over seks in het openbaar die voor komt in de duintjes bij Ritthem. Daar kunnen we en zullen we te gen optreden." Er is onderzocht wat de moge lijkheden zijn om onder de glooiing bij het Badstrand een horecavoorziening te realiseren. „Het zou een oppepper zijn voor het Badstrand." De horecaon dernemer moet dan wel reke ning houden met een kort sei zoen. Omdat de ruimte onder deel uitmaakt van de zeewering moet de brasserie gesloten wor den tijdens het stormseizoen van 15 oktober tot 1 april. Het terras op het strand mag van het De strandnota van de gemeente Vlissingen biedt de mogelijkheid voor naaktrecreatie op het strand bij de Vijgheter. foto Ruben Oreel door Selma Osman MIDDELBURG - Van rustige ballads tot ruige rock. Dat wordt het repertoire van het Middelburgse popkoor in oprich ting. Na anderhalf jaar voorbe reiding gaat een grote wens van Middelburger John Volk in ver vulling. Een eigen popkoor waarin hij lekker kan zingen en na afloop gezellig kan nababbe- len vlakbij huis. Volk zet de stereo wat harder. Uit de speakers klinkt het swin gende Boogie Wonderland. Niet de versie van Earth Wind Fire maar die van SuperVoices, een megakoor dat elk jaar voor een dag wordt samengesteld uit meer dan tweeduizend zangers. Sinds 2001 is Volk een fervent bezoeker van deze dag. „Maar na afloop van een leuk concert zit je dan in je eentje in je hotel kamer in Utrecht." Drie jaar ge leden rijpte bij hem het idee om een eigen koor op te richten. In Zeeland zijn wel andere popko ren, maar het repeteren op een doordeweekse avond ver van huis vindt de Middelburger een nadeel. „Het wordt al snel laat." Een repetitieruimte heeft hij nog niet. „Daarvoor moet ik eerst weten hoe groot het koor wordt." Volk heeft minstens 25 zangers nodig. De groep kan uit groeien tot een kleine tweehon derd man. Omdat hij een volwas sen koor wil, heeft hij de leef tijdsgrens gesteld op zestien jaar. Een maximumleeftijd is er niet. „Iedereen die het leuk vind om dit repertoire te zingen is welkom." Drempel De Middelburger stelt geen ho ge eisen. Er komt geen noten schrift of stemtest aan te pas. Hij werkt met de Singergy-zang- methode. Dat zijn cd'tjes waar op verschillende stempartijen worden voorgezongen en waar mee thuis kan worden geoefend. „Op de repetitie kan het er dan ontspannen aan toe gaan. Het moet ook gezellig worden." Er zijn volgens hem heel weinig mensen die écht niet kunnen zin gen. „Maar er zijn wel veel men sen die het leuk vinden om tij dens de afwas of het autorijden te zingen en over een drempel heen moeten om bij een koor te gaan." Op donderdag 22 september houdt Volk een start-workshop in Middelburg. Loek van Kers- (Advertentie) OP EEN GROOT DEEL VAN DE COLLECTIE HET DUURSTE ARTIKEL BETAALD U lieuwe Burg 28,4331 AH Middelburg, tel 0118-611741 (Advertentie) John Volk droomt van een eigen popkoor: „Er zijn veel mensen die het leuk vinden om tijdens de afwas of het autorijden te zingen". foto Ruben Oreel AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Amestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Waterschap Zeeuwse Eilanden alleen van houten vlonders wor den gemaakt. De ruimte wordt nu gebruikt als post voor de strand wachten en er zijn kleed hokjes voor de badgasten. De strandnota ligt ter inzage in het stadhuis, de bibliotheek van Oost-Souburg en 't Spui. Don derdag 22 september, aanvang 19.30 uur, volgt een voorlich tingsbijeenkomst in het Theo van Doesburgcentrum. bergen (docent aan de Rockaca demie in Tilburg) komt de deelnemers coachen. Wie mee wil doen, moet zich voor 8 sep tember aanmelden via popkoormb@zeelandnet.nl. Zij krijgen materiaal thuisgestuurd om twee popsongs in te stude ren. Volk heeft aanmeldingen van popliefhebbers uit Vlissingen tot aan Goes. De workshop is vrijblijvend. „Schrijven mensen zich niet in voor het koor, dan hoop ik dat ze een leuke muzikale avond hebben gehad." DISHOEK - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat ervoor zorgen dat fietsers de Zwaanweg bij Dishoek veiliger kun nen oversteken. Het middeneiland dat daar in de jaren negentig is aange legd, heeft de veiligheid onvoldoende verbeterd, aldus het waterschap. Fietsers voelen zich nog steeds niet veilig. Daarom wordt het binnenkort weggehaald. De rijbaan wordt weer vijf meter breed, zoals voorheen. Voor de vei ligheid van de fietsers wordt een plateau aangelegd. Dat moet er tevens voor zorgen dat automobilisten minder hard rijden. HULST - Wie is de held van Hulst? Daarnaar gaat de KRO-televisie vanaf morgen op zoek. Zondag weten we wie volgens de inwoners van Hulst hun held is. „Er zijn nogal wat mensen in de samenleving die klaar staan voor anderen", zegt N. Bouman van de KRO. „Deze mensen willen we eens in het zonnetje zetten." Volgens Bouman is er gekozen voor plaatsen met wat historie en een inwo nertal van maximaal 30.000. „En ze moeten er ook nog een beetje mooi uitzien." Morgen peilt de KRO door middel van straatinterviews wie de mensen als held van Hulst zien. Zaterdag tussen 11.00 uur en 13.00 uur staat er een bus op de Grote Markt, waarin mensen hun stem kunnen uitbrengen. Verslaggever S. Stasse gaat aan de hand van de sugges ties die hij dit weekeinde krijgt op zoek naar de held van Hulst. Een jury bestaande uit onder andere burgemeester J.F. Mulder, een kroegbaas en een bakkersvrouw bepaalt zondag wie de titel 'held van Hulst' krijgt. Het televisieprogramma wordt in december uitgezonden. GOES - Twee Yersekenaren hebben een gisteren op het Veerse Meer een vaarverbod gekregen omdat ze met te veel alcohol op in snelle motorboten voeren. Ze kregen een vaarverbod voor zes en acht uur De Waterpolitie van het Korps landelijke politiediensten, groep Wemeldinge controleerde op het meer de schippers op alcoholgebruik. Ze lieten 32 personen blazen. KOUDEKERKE - In een vakantiewoning in het Vebena- bos is woensdagmiddag tussen half drie en vijf uur 's mid dags ingebroken Door het ingooien van een ruit wisten de daders de wo ning binnen te dringen. Uit de woning zijn onder meer vi deoapparatuur, een mobiele telefoon en dvd's gestolen. Een schadebedrag is niet bekend. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - De rioolpro blemen in Oost-Souburg waren al langer bekend. Dat heeft de gemeente Vlissingen gister avond toegegeven tijdens een in formatiebijeenkomst met bewo ners van de Middenhofsingel. Om wateroverlast, zoals die van twee weken terug, te voorko men, had de gemeente zelfs al een plan opgesteld. Maar het stadhuis kampte met geldge brek en legde daarom de priori teiten ergens anders. Inmiddels heeft een extern bureau een op lossing bedacht. Het water schap heeft de berekeningen ge controleerd. De sommen zijn ook openbaar voor buurtbewo ners, vertelt Martin Geluk, een van hen. „Maar ik denk niet dat die behoefte erg groot is. Wij zijn geen deskundigen en boven dien liet de gemeente ons met een goed gevoel naar huis gaan. Over de oplossing dan, want over de communicatie zijn we nog steeds niet erg te spreken." Hoewel ook die frustratie na gis teren wat is weggeëbt in de Mid denhofsingel, vermoedt Geluk. „Eindelijk is open gesproken over oorzaken en oplossingen. De gemeente heeft op vrijwel el ke vraag uit het publiek beant woord." Op de bijeenkomst kwa men zo'n veertig mensen af. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het zal nog enige tijd duren voordat er nieuws is over het onderzoek naar de moord op Erdal Asil. Volgens burgemeester K. Schou- wenaar van Middelburg zijn voorlopig geen mededelingen te verwachten die duidelijkheid ge ven over motief en dader(s). De politie is volop bezig met het onderzoek. Het team bestaat uit ongeveer twintig mensen. Over een dader is nog niets bekend en ook een motief is nog niet gevon den. Volgens woordvoerder J. van Mounck is de politie nog bezig met het in kaart brengen van de geschiedenis en de socia le omgeving van het slachtoffer. Dat wil niet zeggen dat zij ook de dader(s) onder bekenden van Asil zoekt, benadrukt hij. De 21-jarige Asil was een Mid delburger van Turkse afkomst. Hij werkte als koerier bij een shoarmazaak in Middelburg. Hij was in 2003 veroordeeld voor bedreiging met de dood en verboden wapenbezit. In 2004 zat hij enige tijd op verdenking van betrokkenheid bij een ont voering, maar daarvan werd hij vanwege zijn geringe aandeel door de rechtbank vrijgespro ken. Volgens mensen uit zijn di recte omgeving had hij zijn le ven inmiddels gebeterd. Alle mogelijkheden over motief en dader liggen sinds de moord, anderhalve week geleden, nog open, zegt Van Mourick. zeeuwse almanak Een genoeglijke vakantie, dat was het. Dit maal had het Zeeuwse gezelschapje Kroa tië als reisdoel gekozen. Prachtig land, met eilanden als Cres en Krk. Moeilijk hoor, dieplaatsaanduidingen daar, met al die aaneengere gen medeklinkers: Grmov, Pr- zuni, Vrb. Tijdens weer een autotochtje door hun vakan tiestreek, stuitte het gezel schap op een plaatsbord met Vrbnik. „Hier gebruiken ze bijna geen klinkers", stelde een van de vakantiegangers vast. Vanaf de achterbank klonk een bevestiging: „Ja, 't is al as falt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9