Weststrate gevallen voor cyclo's Van Grimberghe legt andere accenten Kloetinge speelt zaterdag niet Constancia traint bij Terneuzen Van Remortel en Vervaet in finale Nieuw contract Schumacher Renner uits-Heer Arendskerke beste Nederlander in loodzware fietsmarathon Drie Zeeuwen in Radmarathon uitslagen Goossen geeft carrière draai agenda donderdag 1 september 2005 KLOETINGE - Alle duels van voetbalvereniging Kloetin ge voor komende zaterdag gaan niet door. Op die dag wordt Frank Bouwmeester, de voetballer die vorige week tijdens een bekerwedstrijd door de bliksem werd getrof fen en dinsdag overleed, in Goes begraven. Voor de overle den speler van Kloetinge 2 is op internet een condoleance register geopend (www.kloetinge2.tk), waarop aan de na bestaanden massaal steun wordt betuigd. TERNEUZEN - Jonathan Constancia houdt zijn conditie voorlopig op peil bij zondag-eersteklasser Terneuzen. De negentienjarige aanvaller is momenteel in afwachting van een plaats bij een club uit de ere- of eerste divisie. De spits van Antilliaanse afkomst kreeg zijn leerschool bij Terneuzen. Op twaalfjarige leeftijd verkaste hij naar AA Gent, waar hij twee jaar geleden zijn eerste profcon tract kreeg. Constancia werd afgelopen seizoen uitge leend aan Heracles Almelo, maar die club wenste na de winterstop geen gebruik meer te maken van zijn diensten. Ook kwam de Terneuzenaar uit voor Oranje onder 19 jaar en werkte hij onder leiding van Foppe de Haan een toer nooi in Mexico af. Nadat zijn contract met AA Gent was verbroken, kreeg Constancia vorige maand de gelegenheid zich te bewijzen bij MW. Omdat de Maastrichtse club hem geen contract aanbood, moest Constancia opnieuw naar een andere club uitkijken. Tot die tijd traint hij bij zijn oude club Ter neuzen mee. VOGELWAARDE - De tennissers Ronald van Remortel en Patrick Vervaet zijn in het Bossepielendubbeltoernooi te Vogelwaarde ook in hun tweede poule wedstrijd in het dubbel 3 ongeslagen gebleven. Ze wonnen met tweemaal de hoogst haalbare score van 4-0 van Frank Lammens en Leo Verbunt. Door deze fraaie overwinning bereikten de favorieten voor de eindzege de finale van zondag. Voor Frank Lammens en Leo Verbunt was er in deze categorie nog niet veel eer te behalen. Voor de nederlaag tegen Van Remortel/Vervaet liepen ze ook al tegen een fikse afstraf fing op tegen Dennie Cappendijk en Gino Roctus. Ook de ze partij eindigde met de klinkende setstanden van twee maal 4-0. Bij de vrouwen lijkt het als eerste geplaatste koppel in het dubbel 3 Renee Pieters en Sophie de Schepper er met de toernooizege vandoor te gaan. Het duo won hun eerste poulewedstrijd op zeer eenvoudige wijze van Vick Her mans en Rianneke de Ritter met 4-0 4-1. Ze kunnen zater dag tegen het duo Dingenouts/De Schepper vanaf 13.00 uur hun beslissende slag slaan voor de toernooizege. MONZA - Formule-1-coureur Michael Schumacher heeft gisteren een nieuw sponsorcontract ondertekend. De over eenkomst met het financiële bedrijf Deutsche Vermögens- beratung AG loopt tot en met 2010. De huidige verbinte nis, met een waarde van 4 miljoen euro per jaar, zou na volgend jaar aflopen. De vernieuwing van het sponsorcon tract zegt volgens zijn manager Willi Weber echter niets over de voortgang van zijn loopbaan. Zijn verbintenis met renstal Ferrari loopt volgend jaar af. ANP/DP A door Ben van den Aarssen 'S-HEER ARENDSKERKE - Roedie Weststrate is terug in het vlakke Zeeuwse polderland. De 38-jarige coureur uit 's-Heer Arendskerke legde de voorbije s weken beslag op diverse ere plaatsen in zogeheten cyclospor- tieve wedstrijden in de Dolomie ten en Alpen. Zondag nog was hij met een dertiende plaats de beste Nederlander in de presti gieuze Oetztaler Radmarathon, een tocht over zowat 240 kilo meter met 5500 hoogtemeters vanuit het Oostenrijkse Solden. In zijn leeftijdscategorie be- t hoort hij tot de allerbesten. „Ik geloof wel dat ik klimmersbe- nen heb." f Op grote woorden laat Weststra zich niet betrappen. Daar- voor is hij te bescheiden, te 'Zeeuws misschien wel. Liever *laat de voormalige middenvel- der van voetbalclub 's-Heer Arendskerke de benen spreken. In een onder barre weersomstan digheden verreden Oetztaler 11 Radmarathon hield Westrate 'zich staande tussen Italianen die de cyclo's als semi-profs be- naderen. Rond de 3500 deelne- stonden er in de Tiroler wintersportplaats in alle vroeg- te aan de start. Vier cols later, met de verschrik kelijke Timmelsjoch aan het 1 GOES - Aan de Oetztaler Rad- marathon deden in totaal 86 Ne derlanders mee, onder wie drie Zeeuwse renners. De precieze tijd van de als dertiende geëin- 1 digde Roedi Weststrate was 7.53.37. 'Johnny Janse uit Renesse vol tooide de tocht in 9.15.19, goed plaats 336. Ben van den 'Aarssen uit Tholen had 11.55.53 nodig, wat resulteerde in positie 2236. Van de ruim 3500 gestarte bietsers gaven er bijna 700 voor tijdig op. eind, maakte Weststrate de ba lans op. Binnen de acht uur had hij de klassieker voor trimmers afgelegd, ruim achter winnaar Christian Ceralli, maar veruit als beste Nederlander. Waarbij moet aangetekend worden dat favoriet Bert Dekker wegens ziekte niet van start ging. West strate was tevreden. „Al kun je het als individueel renner nooit van die Italianen winnen. Al die jongens rijden in ploegverband. Ze hebben volgauto's op het par cours, hoewel dat officieel niet mag. Ze worden tussentijds be voorraad en maken gebruik van communicatiesystemen. „De jongens zijn ook gehard op dit soort parcoursen. In Italië is er elk weekend wel een fondo, zoals ze daar de cyclo's noemen. Ik moet het hebben van de Zeeuwse wegen. Tegen de wind intrappen, voor mij is het een goede training. Ook dan moet je doortrappen en niet stilvallen, net als op een berg. En ik reis ruim op tijd af naar de wedstrij den om te wennen aan de hoog te. Op het laatste moment aanko men, dat zou bij mij niet wer ken." Zowat een maand verbleef West strate deze zomer in het hoogge bergte. Eerst een week in Italië als voorbereiding op de Dolomie ten Marathon, een dagtocht waarin de Pordoi en andere gro te cols uit de Giro worden be klommen. Weststrate werd er 36e, om vervolgens door te rei zen naar de Franse Alpen voor de bekende Marmotte. Zeven keer op rij heeft hij deelgeno men aan die klauterpartij over Croix de Fer, Télégraphe, Gali-- bier, met finish boven op dë Al- pe d'Huez. In 2002 werd hij vijf tiende, dit jaar eindigde Westra te als 28e. Even keerde hij terug naar Zeeland, om vervolgens in Zwitserland de Alpen Challenge te rijden. In stromende regen werd hij tweede, om daarna door te reizen naar Solden. Weststrate verbleef in hetzelfde hotel als kort daarvoor de Gerol- steinerploeg tijdens de Ronde van Duitsland, de etappekoers voor profs die in het Oetztal zijn beslissende plooi kreeg. Een Roedi Weststrate eindigde als beste Nederlander in de loodzware Oetztaler Radmarathon. „Maar iedereen die de Oetztaler uitrijdt, levert een geweldige prestatie", vindt hij. foto Willem Mieras week lang bereidde hij zich voor op de Oetztaler. Weststrate, in het dagelijks le ven programmeur bij McCain Foods in Lewedorp, heeft zijn hart verpand aan de cyclo's. Graag offert hij zijn vakantieda gen er aan op. „Je rijdt altijd door een schitterende omgeving. Zeker ook in Tirol als je richting de gletsjers klimt. Het is hard werken. Boven komen op een col geeft zoveel woldoening. Je moet de afdaling echt verdie nen. En ook dat is een genot." Marmotte Tot zijn dertigste was Weststra te gewoon voetballer, totdat spierblessures het plezier in die sport steeds verder deden afne men. In de zomermaanden fiets te hij altijd al en via de plaatse lijke toerclub rolde hij na zijn voetballoopbaan vanzelf- het wielrennen in. Na zijn eerste deelname aan de Marmotte in de Franse Alpen was hij voor goed verkocht. Ondertussen is hij in het wereld je van de cyclosportieve fietsers een bekend gezicht. Soms doet hij mee aan de trimkoersen in Zeeland. In de wintermaanden draait hij mee in het regionale mountainbikecircuit. Zijn pas sie ligt echter in het hooggeberg te. Zoals in de Oetztaler Radma rathon, zijn voorlopige hoogte punt. De rit door Oostenrijk en Italië wordt alom beschouwd als zowat de zwaarste in zijn soort. Met achtereenvolgens be klimmingen van de Kühtai (2020 meter), Brennerpas (1370 meter), Jaufenpas (2090 meter) en tenslotte de 2509 meter hoge Timmelsjoch, aan de Italiaanse zijde van de grens Passo Rombo genoemd. Wieier kenners vrezen deze der tig kilometer lange beklimming, vooral vanwege de ultieme steil te in het laatste halfuur als de percentages tot ruim boven de tien procent reiken. Weststrate is opgetogen over het evene ment. „Bij de start waren er, on danks alle regen en het vroege uur, duizenden toeschouwers. Grote gedeelten van het par cours waren urenlang autovrij voor de deelnemers. Tunnels voor de gelegenheid verlicht. Overal brandweerauto's die met zwaailichten de gevaarlijke pun ten markeerden. Dat is nog eens wat anders als een vent met een vlaggetjes zoals je bij profkoer- sen meestal ziet. Ook op de cols stonden overal mensen aan te moedigen, met Van die koeien- bellen en ratels. In de dorpen die we passeerden precies het zelfde." „Aan de Italiaanse kant van de bergen was het beter weer. Op de Timmelsjoch was het op nieuw hopeloos. Potdichte mist, net boven nul. In de afdaling reed ik nog bijna in een kudde schapen die in die nevel de weg overstak. Al die dingen bij el kaar maken het tot een lastige opgave. Iedereen die de Oetzta ler uitrijdt, levert een geweldige prestatie. Het publiek weet dat ook te waarderen. Want ook bij de streep stonden weer duizen den mensen te klappen, niet al leen voor de eersten, maar ook voor de laatste deelnemers." Zaamslag-trainer Carlo van Grimberghe: „Belangrijk is de start. Uit de eerste drie, vier duels moet je minimaal zes punten halen." foto Peter Nicolai Wim de Vos TERNEUZEN - Erik Goossen igaat een wending geven aan zijn atletiekloopbaan. Niet meer de korte afstanden maar het lange re werk komt nu aan bod. Te be ginnen met volgende maand de Kustmarathon en dan via enke le andere wedstrijden volgende zomer in het Westvlaamse Tor hout weer een marathon. Afgelopen zaterdag trainde de Terneuzenaar in de halve mara- .thon van Burgh-Haamstede en gisteravond gaf Goossen dat een vervolg in de Kreekloop in zijn woonplaats. Die tien kilometer lange wedstrijd won hij met overmacht. Lange tijd had Goos sen last van lichamelijke onge makken. Daardoor was zijn ge zicht bij wedstrijden minder in de voorste gelederen te zien, maar inmiddels is dat allemaal .achter de rug en kan hij zich gaan toeleggen op het komende werk. „Ja, ik heb nu ge nergens meer last van. Ik heb zaterdag lekker gelopen in Burgh-Haamstede en nu in de ging het ook lekker. past goed in de voorberei ding op de Kustmarathon. Het is de eerste maal dat ik die ga lo pen. Vorig jaar ben ik naar de aankomst wezen kijken. Ik heb £oen gezien wat een geweldig evenement het is en daarom ga ik nu deelnemen", vertelde Goossen gisteravond na de test in Terneuzen. Goossen gaat zijn loopbaan nu beter doseren. Niet meer aan al les deelnemen, maar de wedstrij den uitzoeken. Na de Kustmara thon volgt een wedstrijd op Ter schelling, daarna de Midwinter marathon in Apeldoorn en dan gaat hij toewerken naar de ma rathon in Torhout. „In de tussen liggende periodes zal ik het rus- jtigaan doen; natuurlijk als trai ning wel enkele wedstrijdjes lo pen, maar niet echt serieus", al dus Goossen, die inmiddels ze pen marathons achter de rug peeft. In Terneuzen liep hij van start tot finish aan de leiding. Hij won uiteindelijk met bijna drie minuten voorsprong op Edwin de Jaeger uit Axel. Bij de vrouwen ging de overwinning paar Monique Allefs uit Hulst. De middenafstand (vijf kilome ter) werd bij de mannen gewon nen door Michael den Hamer uit jTerneuzen en bij de vrouwen door Hester Vink uit Westdorpe. Niek den Exter en Esther Plat teeuw (beiden uit Terneuzen) de drie kilometer. ZAAMSLAG - Er dreigde dit jaar bij Zaamslag een spelersuit tocht. Waar de streekrivalen Ter- neuzense Boys en vooral AZW zich op verschillende posities versterkten moest de dorpsclub de nodige inspanningen leveren om de selectie intact te houden. De schade bleef uiteindelijk be perkt tot het verlies van twee vaste krachten: Hubert van den Hemel (naar Zelzate) en Jaap Pijpelink (gestopt). Er zijn geen nieuwe spelers bij gekomen. De belangrijkste mu tatie is de trainerswissel: Carlo van Grimberghe volgt Mare de Kunder op. De nieuwe trainer, eigenzinnig en ambitieus, wil Zaamslag een nieuw gezicht ge ven. Hij spreekt zelfs over een cultuuromslag. „Ik wil mijn spe lers aan het voetballen krijgen. Meer initiatief nemen. Bij balbe zit moeten spelers inschuiven om een overtalsituatie te creë ren. Voorin wil ik twee sterke balvaste spitsen met drie mid denvelders die voor de aanslui ting zorgen. In het verleden heeft men te veel de lange bal ge hanteerd. Begrijp me goed. Dit is geen verwijt naar mijn voor ganger, want elke trainer heeft zo zijn eigen opvatting over het spelletje", vertelt de 30-jarige le raar lichamelijke opvoeding. Van Grimberghe is deze week begonnen met lesgeven op scho lengemeenschap Zwincollege in Oostburg. Tijdens zijn studie ALO (Academie Lichamelijke Opvoeding) nam hij samen met Marco Groeneveld (huidige trai ner van Breskens) de Bl-jeugd van RBC onder zijn hoede. Voor de rest heeft hij vier jaar Koe wacht, dat in de vierde klasse uitkomt, op zijn conduitestaat staan. „De overstap naar een ho ger niveau past precies in de planning." Dat ging in het begin van de voorbereiding (letterlijk) niet zonder slag of stoot. Een handge meen met een speler van het vierde elftal escaleerde en leid de zelfs tot aangifte van mishan deling bij de politie. De aangifte trok Van Grimberghe vervol gens in. „Het incident is opge blazen. We hebben het uitge praat. Meer wil ik er niet over zeggen." Speelwijze De trainer focust zich liever op zijn spelersgroep, die hij voor zijn systeem heeft weten te win nen. „Ik heb met de spelers indi viduele gesprekken gehad. Ze zien de speelwijze helemaal zit ten. Er zit voldoende kwaliteit in deze groep." Zodra zijn overgang naar Zaam slag (eind vorig jaar) vast stond, heeft hij zich een goed beeld over de selectie gevormd door wedstrijden van het eerste en het tweede elftal te bekijken. Van Grimberghe realiseert zich dat de omschakeling tijd kost. Hij haalt de bekerwedstrijden te gen Nieuwdorp en Breskens als voorbeelden aan. „Tegen Nieuw dorp liep het mis door persoon lijke fouten. We lieten ons ver rassen door tegenstoten, maar we bleven vasthouden aan onze speelstijl. Als de wedstrijd dan niet kantelt, verlies je dik. De winst is dat we het tegen Bres kens goed hebben opgepikt. Het is belangrijk dat we erop voort borduren." Tegen Terneuzen was het een an der verhaal. „Ze zetten zoveel druk op ons dat we wel gedwon gen waren om de lange bal te spelen." Van Grimberghe ligt niet wakker van de oefenduels, die wisselend resultaat oplever den. „Ik zie de progressie op de training. De spelers moeten fou ten durven maken. Vertrouwen krijgen. Dan komt het plezier vanzelf, maar dat vergt tijd", weet hij. Van Grimberghe heeft goede hoop dat zijn aanpak aanslaat. Is Zaamslag klaar voor de com petitie? „Belangrijk is de start. Uit de eerste drie, vier duels moet je minimaal zes punten ha len. Gebeurt dat niet, dan zal ik niet in paniek geraken. Als we nipt verliezen met goed spel dan zal ik mijn taktiek volharden. Het wordt anders als de ploeg te gen grote nederlagen aanloopt. Dan word je min of meer ge dwongen anders te gaan spe len." In dat opzicht kan hij Mare de Kunder goed volgen. „Zaamslag startte vorig jaar slecht en moest dus wel behoudender gaan spelen om punten te ha len." Van Grimberghe wil zich ook niet teveel bezig houden met de tegenstanders in de twee de klasse. „Daar wil ik niet te veel de nadruk opleggen. Dan heb je de neiging om teveel aan passingen te doen. Ik heb over de tegenstanders wel contact met Jaap Goossen, maar het liefst wil ik van eigen kracht uit gaan." Favoriet Zo heeft voor hem zaterdag de derby in Zaamslag tegen Temeu- zense Boys geen speciaal tintje. „Het maakt me niet uit, want je moet alle tegenstanders een keer krijgen. Terneuzense Boys vind ik wel de favoriet, want zij gaan voor de titel. De druk ligt bij hen. Hun selectie is ook veel breder dan die van Zaamslag. Ik ben tevreden met een plaats in het linkerrijtje", bouwt hij eni ge reserves in. Terneuzen. Kreekloop, 10 kilome ter. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneu zen) 33.30, 2. Edwin de Jaeger (Axel) 36.28, 3. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 36.43, 4. Jan de Wilde (Hoedekensker- ke) 37.32, 5. Rinus Reijngoudt (Terneu zen) 38.20, 6. Henk van Tatenhove (Ter neuzen) 38.55, 7. Mare Willaert (Hulst) 39.17, 8. Marco Ottjes (Ossenisse) 39.23, 9. Jan van Hoeve (Oostburg) 39.45, 10. Nico Ros (B) 40.16. Vrou wen: 1. Monique Allefs (Hulst) 49.00, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 53.25, 3. Anne- marie de Zwarte (Axel) 54.37. 5 kilome ter, mannen: 1. Michael den Hamer (Terneuzen) 18.52, 2. Quinten Volleman (Terneuzen) 20.18, 3. Chris den Exter (Terneuzen) 20.27, 4. Roland Volleman (Terneuzen) 20.41, 5. Albert Platteeuw (Terneuzen) 21.38. Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 25.46, 2. Carla Zegers (Koewacht) 25.53, 3. Annet van der Lin de (Haamstede) 26.44. 3 kilometer, mannen: 1. Niek den Exter (Terneuzen) 10.06, 2. Sebastiaan Bouterse (Terneu zen) 11.46, 3. Lyam Jones (Terneuzen) 14.11, 4. Bob Villerius (Hoek) 14.19, 5. Bart Verbeke (B) 16.24. Vrouwen: 1Es ther Platteeuw (Terneuzen) 11.36, 2. Claire Volleman (Terneuzen) 11.57, 3. Dascha van den Hout (Biervliet) 12.16. Gifu. WK, derde dag, herkansingen. Acht, gekwalificeerd voor finale: Polen 5.28,23, Rusland 5.29,71, Italië 5.26,64, Groot-Brittannie 5.28,59. Uitge schakeld: Nederland (Glazenborg, Coen- ders. Kuiper. Blink, Rom Colthoff, Vos, Van Andel, Steenman, stm Cheung) 5.32,93. Vier-zonder-stuurman licht gewicht, gekwalificeerd voor fina le: Polen 5.52,86, Zuid-Afrika 5.54,98, Japan 5.56,02. Uitgeschakeld: Neder land (Delis, Dormans, Greidanus, Van den Broek) 5.57,72. Goes. ZK skeeleren. Mannen, 500 meter: 1. Rinus Wisse (Krabbendijke) 46.06; 2. Niels Wisse (Waarde) 48.10; 3. Niels Steenbakker (Middelburg) 48.10; 4. Kees de Goffau (Rilland) 48.16; 5. Leo Janse (Yerseke) 49.10; 6. Jaap Nieuwen- huijze ('s-Heer Arendskerke) 49.34; 7. Er- win Mesu (Middelburg) 49,63; 8. Olivier Goud (Waarde) 49,98; 9. Vincent de Vrie- ze (Burgh/Haamstede) 50.46; 10. Jan de Visser (Kloetinge) 50.60. 1500 meter: 1. Niels Steenbakker 2.28.58; 2. Erwin Mesu 2.29.69; 3, Rinus Wisse 2.30.28; 4. Olivier Goud 2.32.97; 5. Leo Janse 2.33.13; 6. Jaap Nieuwen- huijze 2.33.42; 7. Maarten Janse jr (Yer seke) 2.37.53; 8. Kees de Goffau 2.37.76; 9. Niels Wisse 2.39.13; 10. Jan de Visser 2.40.26. Eindstand: 1. Rinus Wisse, 2. Niels Steenbakker, 3. Erwin Mesu, 4. Leo Janse, 5. Jaap Nieuwenhuijze. 6. Kees de Goffau, 7. Olivier Goud, 8. Niels Wisse, 9. Maarten Janse jr, 10. Jan de Visser. Vrouwen. 500 meter: 1. Martje Wisse (Goes) 50.68; 2. Francien Wisse (Waar de) 52.39; 3. Silke de Klerk (Goes) 56.32. 1500 meter: 1. Martje Wisse 2.56.44; 2. Francien Wisse 2.53.39; 3. Corina Boe kei (Brouwershaven) 2.59.07. Eind stand: 1Martje Wisse, 2. Francien Wis se, 3. Corina Boekei. Jeugd. 100 meter: 1. Anthony Janse (Yerseke), 2. Laurens Janse (Yerseke), 3. Kees de Visser (Kloetinge). 500 me ter: 1. Anthony Janse, 2. Laurens Jan se, 3. Kees de Visser. Eindstand: 1 Anthony Janse, 2. Laurens Janse, 3. Kees de Visser. Sportprijsvragen Lucky Day 3793: 4-6-19-22-23-28-29- 45-48-52-59-60-62-63-66-70-73-74-75-77 (onder voorbehoud). Tennis New York. US Open. Vrouwen, eer ste ronde: Vaidisova (Tsj/26) - Jie (Chn) 6-3 6-0, Lisjak (Kro) - Bichkova (Rus) 7-5 6-1, Bartoli (Fra) - Perry (VSt) 4-6 6-1 6-0, Davenport (VSt/2) - Na (Chn) 6-4 6-4, Schnyder (Zwi/11) - Martinez (Spa) 4-6 6-4 6-2, Pierce (Fra/12) - San- tangelo (Ita) 6-2 6-4, Golovin (Fra/23) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 2-6 7-6 (5), Tsjakvetadze (Rus/29) - Koetoezova (Oek) 6-3 3-6 7-5, Groenefeld (Dut/31- Brandi (Pri) 6-2 6-3, Medina Garrigues (Spa/32) -Sprem (Kro) 6-2 6-3, Smashno va (Isr) - Klösel (Dui) 6-3 6-3, Razzano (Fra) - Spears (VSt) 7-6 (6) 6-3, Parment- ier (Fra) - Serra Zanetti (Ita) 2-6 6-3 6-4, Craybas (VSt) - Jackson (VSt) 6-4 2-6 7-5, Sucha (Slw) - Bammer (Oos) 4-6 6-4 7-5. Tweede ronde: Clijsters (Bel/4) - Zuluaga (Col) 7-5 6-0. Mannen, eerste ronde: Hewitt (Aus/3) - Costa (Spa) 6-1 6-2 6-1, Dent (VSt/25) - Burgsmüller (Dui) 6-3 3-6 6-1 6-4, Hrba- ty (Slw/15) - Seppi (Ita) 6-2 6-4 6-7 (6) 6-2, Lammer (Zwi) - Kim (VSt) 3-6 6-3 7-5 6-4, Almagro (Spa) - Carlsen (Den) 7-6 (4) 7-5 6-4, Acasuso (Arg) - Horna (Per) 4-6 6-3 6-4 7-6 (11), Muller (Lux) - Roddick (VSt/4) 7-6 (4) 7-6 (8) 7-6 (1), Da- videnko (Rus/6) - Zib (Tsj) 6-2 6-0 6-4, Clement (Fra) - Ferrero (Spa/20) 7-5 7-5 6-1, Gonzalez (Chl/21) - Moodie (ZAf) 4-6 6-4 7-5 7-5, Olivier Rochus (Bel) - Vik (Tsj) 5-7 6-2 6-2 6-2, Kiefer (Dui) - Vanek (Tsj) 6-4 6-2 6-3, Phau (Dui) - Popp (Dui) 6-1 6-3 6-3, Murray (GBr) - Pavel (Roe) 6-3 3-6 3-6 6-1 6-4, Toersoenov (Rus) - Baghdatis (Cyp) 6-4 6-3 6-7 (7) 6-2, Mir- nyi (WRu) - Gimelstob (VSt) 6-2 7-5 6-2, Ginepri (VSt) - Garcia-Lopez (Spa) 6-3 6-2 7-6 (5), Srichaphan (Tha) - El Ay- naoui (Mar) 6-4 6-3 6-0, Serra (Fra) - Koubek (Oos) 6-1 4-6 6-4 6-4. Vogelwaarde, Bossepielendubbel toernooi. VD 3-4: Pieters/De Schep per-Hermans/De Ritter 4-0 4-1. VD 7: Van Gassen/Sponselee-Bastiaansen/ Hubregsen 4-1 5-4, De Hosson/Pari- daen-Brandt/Brandt 4-1 4-2. VD 7+: Dankaart/Van Puyvelde-Strobbe/Witte 5-3 4-1, Hubregsen/Ysebaert-Dobbelaar /Campfens 4-2 4-2, Dobbelaar/Camp- fens-Vink/De Rijk 2-4 4-2 4-2 MD 3-4: Cappendijk/Roctus-Lammens/Verbunt 4-0 4-0, Van Remortel/Vervaet-Lam- mens/Verbunt 4-0 4-0. MD 5-6: Van Avermaete/Faas-Hermans/Moens 4-1 4-1. MD 6: Van Drongelen/Rouw- Diele- man/Vermeulen 4-0 5-4, Matthijssen/Ze- gers-Aarnoudse/Visser 5-4 2-4 4-2, Vonk/Vonk-Matthijs/Statujew 4-1 4-2. MD 7: Bakels/Van Beest-Boerjan/Rom- pa 4-2 4-1. GD 5-6: Hermans/Hermans- De Schepper/De Schepper 4-2 4-1. GD 7: Van Minnen/Verplanke-Dieleman/ Rompa 4-0 5-3. GD 7+: Dees/Plas- schaert-Van den Berg/Meerman 4-1 4-2 GD 8-9: Pieters/Van der Meijden-Van de Giessen/Boerjan 3-5 4-0 4-1. [Wielrennen ProTour. Ronde van Spanje, vijfde etappe Alcazar de San Juan - Cuen- ca: 1Hushovd (Noo) 176 km in 3.41.51 (47,59 km/uur), 2. Martin (Spa), 3. Jufre (Spa), 4. Gutierrez (Spa), 5. Blanco (Spa), 6. Yus (Spa). 7. Ardila (Col). 8. Ro driguez (Spa), 9. Sanchez (Spa), 10. Mar tinez (Spa); Nederlanders: 47. Van Bon 0.51, 65. Moerenhout, 124. Van Hees- wijk 3.38, 127. Veneberg, 128. Boven, 141. De Groot, 173. Scheuneman 7.52. Algemeen klassement: 1. McGee (Aus) 18.13.53, 2. Bertagnolli (Ita) 0.32, 3. Rodriguez 0.41, 4. Vila (Spa) 0.42, 5. Yus 0.53, 6. Mentsjov (Rus) 1,05, 7. Ver- brugghe (Bel), 8. Sastre (Spa) 1.12, 9. Danielson (VSt) 1.17, 10. Heras (Spa) 1.20; 40. Moerenhout 2.36, 98. Van Heeswijk 9.59. Donderdag Golf Open Dames Four Ball Better Ball (stableford). Achttien holes. Locatie: golfbaan De Woeste Kop in Axel. Aan vang: 09.00 uur. Zaamslag-trainer is tevreden met plaats in linkerrijtje In de aanloop naar het begin van de voetbalcompetitie voor amateurs brengt de PZC de ko- mende dagen enkele verhalen met betrokkenen van clubs in Zeeuws-Vlaanderen. Vandaag in deel 3: Carlo van Grimberg he, trainer van Zaamslag. door Aector Dooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 61