pzc Raad tegen tol tunnel Sluiskil BLIJ MET ALLES Aanpak N58 bij Breskens komt voor velen te laat Jeugd maakt plaats voor ouderen r»n% t Steun voor college Lezing Commissie dubt over beleid parkeren Sluis I wat ik je nog wilde vragen geef je me een kans? [fit, JU. Plaats uw familieberichten in de PZC donderdag 1 september 2005 z 11 Commissaris van de koningin Van Gelder bekijkt de gedenksteen die hij juist heeft onthuld. Bh foto Peter Nicolai ddoor René van Stee TERNEUZEN - De raadscom missie Omgeving in Terneuzen onderschrijft de conclusie van het college van B en VV dat de aanleg van een tunnel bij Sluis kil de beste oplossing is voor de verkeersproblemen bij de brug over het kanaal Gent-Terneu- zen. De commissieleden ging gisteravond unaniem akkoord met de reactie van het dagelijks gemeentebestuur op de trajectnota/ milieueffectrappor- tage kanaalkruising Sluiskil van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Net als B en W wijzen zij tolheffing bij de tun nel in Sluiskil af. Het gevolg hiérvan is veel sluipverkeer, niet alleen in Sas van Gent en Terneuzen. maar ook in de rest van Zeeuws-Vlaanderen. Het zou ook een stagnatie van de eco nomische ontwikkeling van de streek betekenen. P. van der Heijden (D66) vond dat er in de reactie naar het mi nisterie krachtiger stelling geno men mag worden tegen tolhef fing. „Dat mag gerust in de brief naar het ministerie wor den opgenomen. Het staat nu TERNEUZEN - In de biblio theek aan de Oostkant in Ter neuzen geeft Menno Jurgen de Bruijn vandaag een lezing over de kracht van communicatie. Hij brengt de aanwezigen aller lei wetenswaardigheden en tech nieken bij om beter te communi céren en maakt hierbij gebruik van instrumenten uit de hele we reld. Aanvang: 20.00 uur. slechts in een bijlage", aldus Van der Heijden. In een eerder stadium werd de bouw van een tweede brug ten zuiden van Sluiskil ook als reële optie gepresenteerd. Volgens verkeerswethouder J. van Schaik is dit inmiddels een ge passeerd station. De bestaande brug bij Sluiskil over het kanaal Gent-Terneuzen blijft echter be houden voor langzaam verkeer en het vervoer per spoor. Van Schaik noemde de discussie over tolheffing tweeslachtig. Enerzijds zal het passeren van de tunnel in Sluiskil nooit finan cieel worden belast. Anderzijds wordt er indirect toch tol gehe ven, omdat de tolheffing voor de Westerscheldetunnel met tien tot vijftien jaar wordt verlengd. Van Schaik: „De tunnel in Sluis kil wordt met die opbrengsten gefinancierd. Dat kan voor nie mand een verrassing zijn. Zeker niet als er uit de meerjarenra mingen van het Rijk blijkt dat er geen euro voor de tunnel bij Sluiskil is vrijgemaakt." Volgens Van Schaik zijn de meeropbrengsten van de Wester scheldetunnel onvoldoende om de tunnel bij Sluiskil te financie ren. De opbrengsten zijn dit jaar conform de prognoses. G. Noorthoek (CDA) en J. Plad- det (SGP) wilden weten of de Belgen meebetalen aan de tun nel bij Suiskil. De aanleg kost 285 miljoen als hij op 13,5 meter komt te liggen en 25 miljoen meer als hij op 16 meter komt te liggen, zoals de Belgen willen. Van Schaik zei dat het logisch is dat België meebetaalt als zij een diepere tunnel, in combinatie met een nieuwe zeesluis bij Ter neuzen en een verbreding van het kanaal, van levensbelang vindt voor Gent. door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Met de onthul ling van een gedenkplaat heeft Commissaris van de koningin W. van Gelder gisteren het wooncomplex KWL aan de Bre- destraat in Oostburg geopend. Het wooncomplex ontleent zijn naam aan het voormalige Konin gin Wilhelmina Lyceum. De omstreeks 1920 gebouwde school kwam leeg te staan nadat het KWL fuseerde met scholen gemeenschap St. Eloy. De laat ste werd met nieuwbouw uitge breid waardoor één centrale huisvesting ontstond. De voormalige gemeente Oost burg wilde het karakteristieke schoolgebouw van het KWL be houden. Het project werd ontwikkeld door de projectafdeling van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, de voorloper van de fusie tussen de Zeeuws-Vlaamse woning bouwverenigingen RZVW en AWZV. Het ontwerp is van Tjitske Schaap van Sturm architecten. Dit bureau kreeg de opdracht nadat verschillende architecten hun visie hadden gepresenteerd aan een jury. In het oude schoolgebouw zijn twaalf luxe koopapppartemen- ten en zorginfrastructuur voor extramurale zorgverlening aan 45 mensen gerealiseerd. De zuid vleugel van de vroegere school is gesloopt. Op deze plaats zijn 24 zorgap- partementen verschenen. Deze zijn via een atrium aan het ver bouwde gedéelte verbonden. Op het KWL terrein aan de ach terzijde van het voormalige schoolgebouw zijn twaalf onder een kapwoningen en acht pa tiowoningen gebouwd. De huurwoningen zijn op dit mo ment allemaaal bewoond. Er zijn alleen nog drie appartemen ten en drie patiowoningen te koop. Van de acht beschikbare kavels is er nog een te koop. Directeur C. Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wees er op dat voor zijn organi satie dit project historisch was. „Niet eerder hebben we een der gelijk gebouw omgebouwd tot woningen. Dat het zover geko men is, kan geheel op het conto van de toenmalige wethouder van Oostburg Carien Bolijn wor den geschreven. Zij heeft duide lijk gemaakt hoe zij het wilde hebben, zij heeft ook de voor waarden voor ons geschapen om dit project te ontwikkelen." Commissaris van de koningin Van Gelder vond het tekenend voor deze tijd, waarin de groep ouderen relatief nog steeds toe neemt, dat een schoolgebouw wordt omgevormd tot apparte menten voor onder andere oude ren. „Jeugd maakt plaats voor ouderen. De gemeente Sluis weet hier als de meest vergrijs de gemeente van Zeeland alles van." Hij zei blij te zijn met de zorg die in het complex wordt aange boden. Van Gelder: „Het KWL complex is bij uitstek een voorbeeld wat aan de visie van de provincie vol doet. Het is kleinschalig, het draagt bij aan de spreiding van zorgwoningen in Oostburg en het biedt variatie in de soort wo ningen. Wij willen dat Zeeuwse ouderen zolang mogelijk in hun eigen omgeving moeten kunnen blijven wonen, zodat ze zo lang mogelijk deel kunnen blijven uit maken van de samenleving. Het is mogelijk zoals we hier zien, dus waarom zouden we daar niet voor gaan?" door Wilma Valk BRESKENS - „Te duur en over bodig," was de mening van een groot aantal omwonenden van de rijksweg N58 tussen Bres kens en Schoondijke over de aanpak van de weg in het kader van Duurzaam Veilig. Gister avond werd in Breskens een in formatieavond over de N58 ge houden. Overbodig vindt juist Daniel de Kramer van Rijkswaterstaat de vernieuwing van de weg niet: „We moeten nog steeds trachten het aantal verkeersslachtoffers terug te brengen. Daarom wordt hier het snelle en langzame ver keer gescheiden door een hoofd rijbaan en parallelwegen. Er komt een maximumsnelheid van 80 kilometer en een inhaal- verbod. Aan de oostzijde komt een fietspad voor beide richtin gen. Er is geen ruimte voor twee fietspaden en zo voorkomen we ook kruisend fietsverkeer." De meeste omwonenden hadden al eerder informatie ontvangen over de plannen: „Jammer, het is allemaal dertig jaar te laat. Nu het autoveer weg is. is de ver keersdrukte sterk afgenomen. Alles had ook veel simpeler ge kund. Dit plan is gewoon veel te duur." Werkzaamheden De werkzaamheden aan de weg zijn indirect al begonnen. Delta is al bezig nabij Schoondijke lei dingen te verleggen. Hierna moe ten er alle bomen gekapt, maai er komen veel meer voor terug. Daarna wordt begonnen aan de rotonde bij Roofack. Rijkswater staat hoopt dat deze gereed is zo dra de rondweg van Breskens medio november klaar is. Het doorgaande verkeer zal niet veel hinder ondervinden. Na gereed komen van de ventwegen rechts en links kan daar het verkeer over, al is het met beperkingen. Voor de fietsers tussen Breskens en Oostburg blijft een fietspad open. We hopen half april 2006 met het wegvale Roofack - Schoondijke klaar te zijn." Veel aanwezigen vonden ht jammer, dat niet eerst het stu Hoek - Schoondijke wordt aa: j gepakt. „Het verkeer naar c j tunnel is veel drukker danc^ het stukje tussen Breskens e, Schoondijke." u Üf SLUIS - De raadscommiss Ruimte stelt nog de nodij vraagtekens bij de Beleidsvis: Parkeren in de gemeente Sluis Het college van burgemeestert wethouders wil een eenduidq meerjarenbeleid voor de hele g meente laten vaststellen. T\vq hoofddoelen van het nieuwe bi leid zijn het tegengaan van wilt parkeren aan de kust en het uiL breiden van betaald parkereni de gemeente. Nieuw West, De Oostburgse ondernemi J. Boidin maakte via het it spreekrecht zijn ongenoegen dü delijk over de invoering van bi j taald parkeren in Oostbur „Veel mensen hebben het ce:, trum van Oostburg de rug toeg. j keerd. Het doel van het parket i beleid moet zijn om het winfc] lend publiek terug te-krijgen. B talen voor kort parkeren mof daarom worden afgeschaft m langparkeerders dienen naartJ omringende parkeerterreinenI" worden geloodst. En wat te de ken van een blauwe zone, waa in de eerste anderhalf uur park j ren gratis is?" D&T-commissielid L. Baarenq kon zich daar deels in vindej „Wij zijn altijd tegen betaa, parkeren in Oostburg gewee Het is volgens ons een goed ia om het betalingssysteem in r wintermaanden af te schaffen^ Kamphuis stond daar niet me, een onwelwillend tegenovq „We willen met de parkeerviSj maatwerk afleveren." De gemeenteraad besluit op !j september over de Beleidsvis^ Parkeren. Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 Enige en Algemene kennisgeving Stil ben je van ons heengegaan Je hebt altijd voor ons klaargestaan Geborgenheid en liefde heb je ons gegeven Zo was je hele leven Je was een schat voor ons allen Je te moeten missen zal ons zwaar vallen. Bedroefd, maar zeer dankbaar voor de goede herinne ringen, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader, opa en grote opa Hendrik Reijerse echtgenoot van Blanche Marie De Decker Aardenburg, t Oostburg, 4 augustus 1918 30 augustus 2005 Oostburg: B. M. Reijerse-De Decker Kinderen. klein- en achterkleinkinderen Wij zijn dankbaar voor de goede en liefdevolle zorgen, die hij in verpleeghuis "De Stelle", afdeling Klaproos, mocht onh'angen. .Correspondentieadres: C. M. Vermeulen-Reijerse Traverse 12, 4503 BM Groede 'De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitge nodigd. zal plaatsvinden op zaterdag 3 september om 10.00 uur in crematorium "Terneuzen", Bellamy- straat 28c te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de hal van het crematorium. Een uniek mens is heengegaan. Nu zijn we bedroefd, maar hij zal altijd bij ons blijven door de onuitwisbare indruk die hij achterlaat. Overal en altijd verspreidde onze opa Hendrik Reijerse warmte en liefde Bianca en Mamix Tamara •Hein Margreet en Menno Peet Groede, 50 augustus 2005 Thijs, Imke Lilianer Km I Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Bedroefd, maar met dankbare herinneringen in ons hart, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve, zorgzame broer, zwager en oom Marinus Raas in de leeftijd van 88 jaar. Hengstdijk: M. C. Steijn-Raas J. Steijn Ovezande: A. C. B. Steijn-Raas M. Steijn Neven en nichten 's-Heer Arendskerke, 50 augustus 2005 Zorgcentrum 'Poelwijck' Correspondentieadres: Hoofdstraat 3a, 4441 SG Ovezande De üitvaartdienst zal worden gehouden zaterdag 3 september om 10.30 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Ovezande, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op de R.K. Begraaf plaats aldaar. Na de begrafenis is er in verenigingsgebouw 'Trefpunt' gelegenheid tot condoleren. Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorg centrum 'Poelwijck' voor de liefdevolle verzorging. HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT.. Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-576 94 76 of www.amref.nl Al^REF FLYING DOCTORS Yl V'L Supporting Africa Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent, als je mensen ziet, maar ze niet echt meer herkent, als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gegeven. Bedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat zij voor óns heeft betekend, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in verpleeg huis De Stelle, afd. Boterbloem, omringd door haar kinderen is heengegaan onze lieve moeder, schoon moeder, oma en overgrootoma Elisabeth Baecke weduwe van Leman Petrus de Mul in de leeftijd van 89 jaar. Philippine: Raymonda en Ilére t de Clerck-de Mul Jacintha en Henk - Femke, Lonnelce, Evelien, Ricky Werner en Bianca - Tiana Ankie en Arjan - Lilian, Sander Philippine: Renaldo en Alice de Mui-Hofman Angelo en Maud - Jarno, Eva Zuiddorpe: Henri en Magda de Mul-Roelandt Veronique en Wim - Roxanne, Kirsten Eric en Natasja Koen en Mariëtte - Jan, Isa Mara Philippine: Gemma en Mon Pieters-de Mul Ellen en Willy - Kirsten, Esmeé Sigrid Axel: Antoine en Marion de Mui-Pollet Dieuwertje en Bas Alieke en Marcel Oostburg, 30 augustus 2005 Correspondentieadres: Oude Kerkstraat 6, 4553 AS Philippine De uitvaartdienst, waarvoor u bent uitgenodigd, wordt gehouden op zaterdag 3 september om 10.00 uur in de parochiekerk H. Maria Hemelvaart te Phi lippine, waarna de begrafenis volgt op de R.K. be graafplaats aldaar. Samenkomst aan de kerk. Na de begrafenis kunt u de familie condoleren in Restaurant "De Zwaan". Havenstraat 2 te Philippi ne. Vrijdag 2 september is er van 19.30-20.00 uur gele genheid om afscheid te nemen in uitvaartcentrum "de Ridder", Hughersluys 22 te Terneuzen. Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken 3,60). Geluk is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28, 2517 HZ Den Haag Het behaagde de Heere tot onze droefheid van ons weg te nemen onze lieve schoonzus en tante Tannetje de Jonge in de leeftijd van 93 jaar. Onze dank gaat uil naar het personeel van Zorgcentrum "Rehoboth" voor de liefdevolle verzorging. W. de Jonge-Witvliet Gerard en Ria de Jonge-van Kralingen Bert de jonge Hans en Els de Jonge-Kleppe Leonard en Sjanie de Jonge-Kieviet Eddy de Jonge René en Marga de Jonge-v.d. Bosch Marjolijn en Hans Jansen-de Jonge Eric en Sandra de Jonge-Flipse Ronald en Natasja de Jonge-Cosijnse en verdere familie Goes, 28 augustus 2005 Zorgcentrum "Rehoboth", kamer 33 Correspondentieadres: Loospad 1 6815 GA Arnhem. De rouwdienst zal worden gehouden op D.V. vrijdag 2 september 2005 om 11.00 uur in Zorgcentrum "Rehoboth". Aansluitend hieraan zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Goes. Na afloop van de begrafenis is er in de aula op de Al gemene Begraafplaats, Geldeloozepad 50 te Goes ge legenheid tot condoleren. Geen bloemen. Een ieder de wij vergeten zijn een rouwbrief te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te beschou wen. De Fiere is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 Na een leven van eb en vloed is rustig ingeslapen onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Neeltje Annigje Verduin-Schipper weduwe van Willem Verduin 09-09-1915 50-08-2005 Kloosterzande: Addie en Jo Zeist: Maarten en Adrie Tilburg: Bas en Nellie Oude-Tonge: Jan en Hannie klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Emmastraat 22, 5255 BE Oude-Tonge Een dienst van Woord en gebed, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden D.V. zaterdag 3 september om 10.50 uur in de grote zaal van "Ebbe en Vloed", Washingtonstraat 2 te Oude-Tonge. Aan sluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algeme ne begraafplaats te Oude-Tonge. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie condo leren in "Ebbe en Vloed". Veel dank aan het personeel van '"Ebbe en Vloed" voor de liefdevolle verzorging. In Memoriam 01-09-200)1 i 01-09-2001 In Memoriam Willeke Wish you were here Jack Fabian - Charis Floris - Femke Silas •I» Yoshi - Doodle World Vision Door jouw keus kan mijn leven veranderen, maar dat wist je wel. Tijd voor aktie? Als je 80 cent per dag kunt missen, sponsor dan een kind bij World Vision. Je zorgt ervoor dat je sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Help mee, alles wat we nodig hebben is jouw keuze voor een kind! giro 99 world vision, amersfoort Bel 0900 0255 of surf naar www.worldvision.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 60