VVV verhuist naar Oostburg k NU 3 HALEN Efficiëntere inzet brandweerkorpsen Koeienstrand 1BETALEN LAATSTE DAGEN SieMatic Individueel Design Oudjes in huifkar langs de Westerschelde Uuis haalt hoofdkantoor toeristische organisatie weg uit Terneuzen W .v. Oplichter moet drie weken cel in Vrees voor stroom schadeclaims Inbreker moet twee jaar zitten Geen oplossing voor park VINTERSPORT ERIK Klinkers dactie: 0113-315649 pzc.nl stbus 314460 AA Goes lord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. snderdag 1 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen jor Raymond de Frel - Het hooi'dkan- van de VVV Zeeuws-Vlaan- verhuist hoogstwaar- hijnlijk in november van de Markt naar de in Oostburg. aarmee wordt tegemoetgeko- jep aan een wens van een meer- [rheid van de Sluise gemeente- die anderhalf jaar geleden veel discussie zeventigdui- euro beschikbaar stelde de toeristische organisatie In de ondergang te redden. is de grootste subsidiever- rekker aan de VW van de drie eeuws-Vlaamse gemeenten, parom wilden wij de backoffi- j - de marketingafdeling en de Jensen die achter de schermen j> grote lijnen uitstippelen •aag naar onze gemeente ha- n": zegt wethouder L. Kamp- ïis. amen met de voorzitter en vice- •zitter van het WV-bestuur irde Kamphuis door cle streek verschillende locaties te be- ijken, maar een geschikte plek- erd in eerste instantie niet ge- tantoorgebouw het voormalige kantoor bouw van accountantsbedrijf BAB op de Markt in beeld Advertentie Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoom Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes bulthaup Advertentie déDRVKKERY anavond vanaf 17.30 uur rasseriemenu net soep, wrap en ijs €12,50 [af €10,00 (vegetarisch) eserveren: 0118 - 886 866 /anavond 19.30-20.30 uur Positief denken Irahma Kumaris aterdag3 september 1.30-12.30 uur Het spek van lager Blom 4-00-16.00 uur Peter Pontiac I diverse stripschapprijzen) igneert 5.00-16.30 uur 3ert de Meijer ;itaar solo ondag 4 september 300-17.00 uur (oopzondag neke Otte ewellery/Sieraden f arkt 51 Middelburg 0118 886 886 uvww.de-drvkkery.nl kwam. Dat pand staat te huur. Wij vinden dit het moment om spijkers met koppen te slaan. Ook om het centrum van Oost burg een positieve impuls te ge ven", aldus Kamphuis. De vestiging van de zogenoemde backoffice in Oostburg gaat voor Sluis gepaard met jaarlijk se meerkosten van zo'n tiendui zend euro. „De verhuiskosten, beraamd op 32.750 euro, komen voor rekening van de gemeente Sluis. De gemeenten Terneuzen en Hulst betalen daar niet aan mee, omdat wij zo nodig de. WV-vestiging naar Oostburg wilden halen. Wij zullen Hulst en Terneuzen nog wel benade ren om financieel bij te dragen voor de activiteiten van de back office, want die behelzen heel Zeeuws-Vlaanderen", aldus Kamphuis. De gemeenteraad van Sluis be slist 29 september of de hoofd vestiging van de VW daadwer kelijk naar Oostburg verhuist. Kamphuis: „Als de raad in stemt, zal de verhuizing niet al te lang meer op zich laten wach ten. We richten ons op novem ber, al moeten we nog wel bekij ken of er wat dingen in het pand moeten worden verbouwd. Als dat het geval is, duurt het wat langer." De backoffice van de VW ver trekt dus uit Terneuzen, maar de balie- en voorlichtingsfunc tie blijft nog wel in het ANWB- kantoor op de Terneuzense Markt gesitueerd. VW-voorzitter H. Enkelaar weet nog niet of de huidige VW-hulppost in het Oostburg- se Ledeltheater wordt overgehe veld naar het nieuwe kantoor op de Markt. „We zullen eerst moeten bekij ken of daar überhaupt wel een frontoffice is in te passen. Het is ook niet per se nodig, omdat de mensen van de frontoffice heel andere dingen doen dan de back office." Enkelaar noemt de nieuwe loca tie een flinke verbetering. „We zitten straks dichter bij de kust, waar toch het zwaartepunt van de toeristische ontwikkelingen ligt. Bovendien is het kantoor in Terneuzen sterk verouderd. Ar- botechnisch kan het daar ge woon niet meer." KLOOSTERZANDE - Bewoners van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande hadden gisteren onderweg de grootste lol tijdens de huifkarrit die ze door de pol ders rond Kloosterzande en over de Westerscheldedijk maakten. Gisteren ging de tweede groep bewoners met de huifkar op stap, want in vier dagen tijd maken verre weg de meeste bewoners van het tehuis dit uitstapje. Ook vandaag en morgen rijdt de huifkar nog de prachti ge route die mede dankzij de medewerking van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen ook langs de 'zoute kant' van de Westerschelde voert. De enthousiaste mensen van tachtig jaar en ouder konden in de huifkar op het Gemeente Terneuzen tekent overeenkomst met Dow door René Hoonhorst TERNEUZEN - De brandweer van de gemeente Terneuzen en de bedrijfsbrandweer van Dow Benelux gaan meer samenwer ken om brandweerlieden en materieel efficiënter in te kunnen zetten in de regio. De gemeente en Dow ondertekenen volgende week een convenant om die intentie vast te leggen. De brandweerkorpsen van de ge meente en Dow werken al lan ger samen. Zo rukt het korps van Dow sinds jaar en dag direct uit bij een melding vanaf een van de terreinen van omliggende bedrij ven als Air Liquide, Elsta of Del ta Milieu. De officier van dienst van de ge meentelijke brandweer neemt het commando dan over zo gauw hij ter plaatse is. De af spraken tussen de korpsen kun nen echter nog sterk worden ver fijnd om personeel en materieel in de toekomst nog 'slimmer' in te kunnen zetten, stelt comman dant J. Meijering van de brand weer Terneuzen. Grootste Met nog geen 350.000 telt Zee land een beperkt aantal inwo ners. De grootte van de brand weerkorpsen is aan de bevol king gerelateerd. Maar het cala miteiten- en ongevallenrisico is in Kanaalzone en Sloegebied na Rijnmond en Maasvlakte het grootste van Nederland, bena drukt Meijering. „Het is dus zaak om mankracht en materieel zo slim mogelijk in te zetten." Ondeiiing doen bedrijven dat al langer. Zo heeft spoorwegonder nemer Railion een overeen komst met Dow. De bedrijfs brandweer van de chemiegigant schiet te hulp als er zich een ca lamiteit op het spoorwegnet voordoet. Meijering: „Natuurlijk komen wij ook, maar het is handig dat Dow alle kennis en materialen heeft voor specifieke hulp. Zij kennen bijvoorbeeld de tiental len afsluiters van tanks en kun nen ze ook uit voorraad vervan gen. Als gemeentelijke brand weer assisteren wij bijvoorbeeld regelmatig bij een bedrijf als Broomchemie als daar op avon den niet de minimale man kracht aanwezig kan zijn." De bestaande samenwerking is nog op veel punten te verbete ren, weet Meijering. Personeel, materieel en materiaal kunnen nog efficiënter worden ingezet. Zo zou Dow bij ongelukken of eventuele calamiteiten in de Westerscheldetunnel kunnen helpen en loopt er ook nog over leg over rampenbestrijding en hulpverlening op de Wester schelde. „Een blusboot voor de brandweer is veel te kostbaar, HULST -De meteorologische zomer nam gisteren op een waardige manier afscheid met een overvloed aan zonneschijn en hoge temperaturen. Niet alleen de kust en de zwembaden werden druk bezocht, maar ook dit 'koeienstrand' bij het Groot Eiland in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. foto Wim Kooyman MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Rei- narz heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Terneuzen wegens oplichting tot drie weken cel veroordeeld. De man, die als veelpleger teboek staat, deed zich 21 augus tus voor als collectant voor dieren in de binnenstad van Terneuzen of vertelde geld in te zamelen voor een dieren asiel. De Temeuzenaar ging met een echte collectebus, op schrift 'dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen', langs de deuren. Ook droeg hij een logo van de gemeente Terneuzen. Op die manier probeerde hij vooral ouderen en gehandicap ten geld af te troggelen. Het collecteren leverde hem bij el kaar vijf euro op. Een van de bewoners vertrouwde het niet en schakelde de politie in. „Doortrapt", vond de poli tierechter het misbruiken van het vertrouwen van goedge lovige mensen. Officier van justitie A. Flikweert eiste een maand gevangenisstraf. De man zei dat hij een dieren vriend was, maar het geld hard nodig had. SLUIS - De Sluise gemeenteraadsleden vrezen dat het hek van de dam is als de familie Marteijn uit de Burge meester Everaarsstraat in Groede twaalfduizend euro planschadevergoeding krijgt voor de komst van multi functioneel centrum 't Torentje nabij hun woning. Nadat hun buren vorig jaar 12.500 euro kregen uitgekeerd om de waardedaling van hun woning te compenseren, trok ook de familie Marteijn aan de bel. „Hierna zullen er on getwijfeld nog meer volgen. Wij zijn tegen, want op deze manier kunnen we nog veel meer enorme claims verwach ten. Dit is in- en intriest", zei D&T-raadslid L. Baarends in de commissievergadering Ruimte. Ook PvcLA'er M. van 't Land, CDA-er S. Quaak en W. Gijsel van WD- Gemeen tebelangen hielden een slecht gevoel over aan de planscha declaim. „Ik ben benieuwd hoeveel lijken er nog uit de kast zullen vallen", zei Van 't Land. Nieuw West-raadslid H. Meijer omschreef het verzoek als 'een regenbui die je van ver zag aankomen'. Wethouder J. Provoost gaf aan dat de gemeente met de rug tegen de muur staat. „Stem men we niet in, dan zal de familie de rechterlijke weg vol gen en dan krijgen wij hoogstwaarschijnlijk ongelijk." MIDDELBURG - Een 46-jarige man uit Schiedam is gisteren in Middelburg voor het plegen van twaalf woninginbraken tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. De rechtbank legde een 31-jarige vrouw uit Geislin- gen (D) voor heling van de gestolen goederen een jaar cel op. De inbraken werden op verschillende plaatsen in Zee land gepleegd. De hoofdverdachte, een 31-jarige Bosniër, moet zich later dit jaar voor een groot aantal woningin braken verantwoorden. Het vonnis van de rechtbank was conform de eis van de officier van justitie. gemak rondkijken en genieten van al die vertrouwde plekjes van vroeger. Onderweg is telkens een stop inge last op camping 't Mussenist voor koffie en appeltaart. De groepen worden elke middag vergezeld door vijf vrij willigers op de fiets die zorgen voor begeleiding en een veilig verloop op de wegen. foto Peter Nicolai SLUISKIL - De tweespalt en er gernis onder inwoners van Sluis kil over de omstreden ingang van het dorpspark aan de Bal juwlaan duurt voort. Een paar weken geleden leken de betrokken partijen nog tot een compromis te komen. „Maar we zijn er nog lang niet uit", liet wethouder P. Hamelink in de commissie Economie en beheer weten op vragen van M. Calon (CDA). „We dachten dat we een voor iedereen aanvaardbare op lossing hadden, maar uiteinde lijk is men toch niet akkoord ge gaan." Het probleem draait rond het feit dat de Stichting Buitenspeel Mogelijkheden Sluiskil, die eigenaar is van het dorpspark, de ingang open wil hebben. De direct omwonenden willen dat niet en beroepen zich op afspra ken die daarover gerpaakt zijn. (Advertentie) Een met goede materialen uitge rust vaartuig van Rijkswater staat, dat ook voor allerlei ande re taken kan worden ingezet, is bijvoorbeeld een veel beter alter natief. De provincie en de ge meenten Terneuzen en Vlissin- gen zijn in overleg met het minis terie van Verkeer en Waterstaat om het veiligheidsbeleid meer handen en voeten te geven." Demonstraties Dat de brandweer de meest alar merende situaties nu al de baas kan, willen de korpsen van Ter neuzen en Dow zaterdag graag laten zien. Gemeentelijke en bedrijfsbrand weer houden gezamenlijke de monstraties omdat de open dag van de brandweer Terneuzen en de viering van 40 jaar Dow toe vallig samenvallen. Bovendien kunnen de inwoners nu voertui gen en materialen van beide korpsen bewonderen op het Stadhuisplein in Terneuzen. Be langstellenden kunnèn van 10.00 tot 17.00 uur op de Markt met een hoogwerker omhoog. Daarnaast zijn de hele dag de monstraties met gaspakken te zien, worden wrakken geblust en is 's morgens om 11.30 uur een duikdemonstratie te zien in de kanaalarm bij het water schapskantoor. Naast de vele demonstraties van de brandweerkorpsen kunnen mensen genieten van een uitge breid feestprogramma van Dow in het centrum van Terneuzen en op diverse andere locaties in de stad. zie bijlage 40 jaar Dow OP EEN GROOT DEEL VAN DE COLLECTIE HET DUURSTE ARTIKEL BETAALD U Nieuwe Burg 28,4331 AH Middelburg, lel. 0118-611741 (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair). Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 zeeuwse almanak Een genoeglijke vakantie, dat was het. Dit maal had het Zeeuwse gezelschapje Kroa tië als reisdoel gekozen. Prachtig land, met eilanden als Cres en Krk. Moeilijk hoor, die plaatsaanduidingen daar, met al die aaneengere gen medeklinkers: Grmov, Pr- zuni, Vrh. Tijdens iveer een autotochtje door hun vakan tiestreek, stuitte het gezel schap op een plaalsbord met Vrbnik. „Hier gebruiken ze bijna geen klinkers", stelde een van de vakantiegangers vast. Vanaf de achterbank klonk een bevestiging: „Ja, 't is al asfalt. v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57