SieMatic NU 3 HALEN Buitenschoolse opvang groeit M 1BETALEN Peetvader veerpontjes vertrekt met traan Individueel Design LAATSTE DAGEN Weegbrug kan niet worden gemist Zeeuwse Eilanden pakt kruisingen aan WINTERSPORT ERIK 3evelandse stichting gaat in tegen landelijke trend edeDRVKKERY Vier maanden voor mishandeling Nog geen verdachte moord in beeld Inbreker moet twee jaar zitten sale bulthaup zeeuwse almanak Klinkers www.de-drvkkery.nl (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 André Beusenberg legde de kiem voor wat nu 'Fiets een Rondje met het Pontje' is. „Ik wil na achttien jaar wel eens in de zomer vrij zijn". foto Willem Mieras Kees Knuijt van Reimerswaal, zijn collega Wim van Kempen van Tholen en voorzitter Cees van Liere van stichting Fiets een Rondje met een Pontje. Af en toe had de scheidende schip per het te kwaad en pinkte ach ter zijn zonnebril een traan weg. Hij beloofde hand- en spandien sten te blijven verrichten. Zijn motorschip Harpoen is te koop. Beusenberg stelt als voor waarde dat de veerdienst Goris- hoek-Tholen blijft bestaan, want, zei hij, 'dat is toch een stukje van mijn leven'. (Advertentie) OP EEN GROOT DEEL VAN DE COLLECTIE HET DUURSTE ARTIKEL BETAALD U Nieuwe Burg 28.4331 AH Middelburg tel 0118-611741 londerdag 1 september 2005 editie Bevelanden-Tholen GOES - „Laat dat gemeentebestuur maar komen, met kwasten en een emmer verf. Ik vrees alleen dat de weegbrug op de Westhavendijk na een maand weer onder de grafit- ti zit." L. Pardon van de Goese Metaalhandel heeft met belangstelling kennis geno men van de bereidwilligheid van het Goese gemeentebestuur om het weegbruggetje op te knappen. Raadsleden hadden zich bezorgd getoond over het industriële erfgoed en met name over het behoud ervan. Naar aanleiding van een voorstel van WD-raadsIid W. den Herder vatten ze het plan op om de handen ineen te slaan en het huisje op te knappen. Wethouder M. 't Hart beloofde actie in die richting. Volgens Pardon, die het pandje samen met haar man, T. van Son, in eigendom heeft, is grote bezorgdheid niet nodig. Het wecgbruggetje wordt nog dagelijks gebruikt in zijn oor spronkelijke functie: wegen. De Goese Metaalhandel zou het niet kunnen missen en is er dan ook zuinig op. „Er hangt moderne weegapparatuur in en de rest functioneert nog prima. Een paar jaar geleden hebben we het helemaal laten schilderen, maar die luxe was van korte duur. Binnen de kortste keren was het weer ondergekalkt." De Goes Metaalhandel wil de brug nog tot in lengte van jaren blijven gebruiken. foto Willem Mieras ^dactie: 0113-315649 fww.pzc.nl -mail: redactie® pzc.nl bstbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ëeuws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. Advertentie aan den IJssel laten overkomen. De Zuid-Hollandse bouwvakker heeft hem zestien seizoenen lang geholpen in zijn eigen vakantie, elk jaar vier weken. Kooistra mocht niet ontbreken, ,,'t Is al tijd mijn hobby geweest", vertel de Beusenberg tijdens de over tocht over een spiegelgladde Oos- terschelde, „en een hobby mag geld kosten. Dat is het punt niet, maar ik wil na achttien jaar wel eens in de zomer vrij zijn. Lek ker onder de mensen, zonder dat ik drie keer per dag met de veer boot erop uit moet." In 1988 is het allemaal begon nen, als een grap. Mannen onder elkaar op camping De Pluimpot in Gorishoek opperden het idee het oude veerpontje op Yerseke nieuw leven in te blazen. Dat had eeuwenlang bestaan, maar ging in 1962 ter ziele. Beusenberg, oud-visserman en oud-bemanningslid van een zee sleper, nam de uitdaging aan. Hij legde zo de kiem voor een toeristisch project waarmee Zee land zich onderscheidt van ande re provincies, het project Fiets een Rondje met een Pontje. Zo'n twintig veerpontjes staan er inmiddels in de almanak van stichting. Beusenberg is er zeker trots op dat het zover is geko men. Maar, waarschuwde hij, 'denk niet dat je er veel geld mee kunt verdienen'. Hij weet uit ervaring dat je er eerder iets bij moet leggen dan dat je winst kunt maken. Dat deerde zijn vrouw niet. Rietje Beusenberg stond giste ren ook achter hem, toen hij in Gorishoek in de bloemetjes werd gezet door wethouder por Harmen van der Werf DES - De buitenschoolse op- ang op de Bevelanden groeit Is kool. Stichting kinderop- ang De Bevelanden verwacht nd dit jaar vijfhonderd kinde- :n op te vangen na schooltijd te en vierhonderd begin dit jaar. e toename is opvallend. In de inderopvang is landelijk spra- e van een daling van het aantal lanten met gemiddeld tien pro mt. De nieuwe Wet op de Kin- eropvang van 1 januari 2005 eeft de opvang voor mensen iet een hoog inkomen duurder emaakt. Een aantal van hen eeft afgehaakt. tichting kinderopvang De Be- elanden heeft ook wel iets van eze ontwikkeling gemerkt, iaar van een daling van het aan- il klanten is geen sprake ge feest. Niet in de reguliere kin- eropvang van nul- tot vierjali en en zeker niet in de buiten- jhoolse opvang van kinderen l de basisschoolleeftijd, de reguliere kinderopvang is ij de Bevelandse organisatie ;n stabilisatie opgetreden na ja- >n van sterke groei. Dit ver- :hilt nogal met de situatie in eeuws-Vlaanderen, waar groe- en moeten worden samenge- Degd vanwege een sterke afna- ie van het aantal kinderen. Zeeuws-Vlaanderen en de Be- zijn niet met elkaar te Èrgelijken", stelt directeur S. Brand van stichting kinderop- ing De Bevelanden. „Óp uid-Beveland is de diensten- overheidssector toch sterker ïrtegenwoordigd en daarin is inder te merken van de econo mische recessie." De concurren tie in de kinderopvang in Zeeuws-Vlaanderen, met name vanuit België, is ook groter dan op de Bevelanden. Stichting kinderopvang De Beve landen doet het vooral goed in de buitenschoolse opvang van basisscholieren. „Dankzij de groei van de gewone kinderop vang de laatste jaren", geeft di recteur Brand als verklaring. „Ouders die allebei werken, zijn eraan gewend geraakt om ge bruik te maken van kinderop vang." De vorming van brede scholen, waarin basisonderwijs en kinderopvang onder één dak zitten, heeft deze ontwikkeling versterkt. Scholieren die na schooltijd nog niet naar huis kunnen, stappen zo naar de bui tenschoolse opvang over. Ze hoe ven niet meer te worden ge bracht of zelf erheen te fietsen. Het kabinet heeft besloten extra geld beschikbaar te stellen om de negatieve financiële gevolgen van de nieuwe Wet op de Kinder opvang voor mensen met een hoog inkomen te beperken. Brand is daar blij mee. Volgens haar besloten met name hoger opgeleide vrouwen minder te gaan werken of helemaal te stop pen. Brand: „Ik hoop dat die trend wordt omgebogen." Kosten Kinderen die op de Bevelanden de buitenschoolse opvang bezoe ken, doen dat gemiddeld twee middagen per week; drie uur per middag. Met de kosten valt het volgens Brand reuze mee. Zij rekent voor dat mensen met een modaal inkomen van wie één werkgever aan de opvang meebetaalt, voor het eerste kind netto 1,09 euro per uur kwijt is en voor de volgende kinderen netto 44 eurocent. Het bruto be drag voor ieder kind is 5,75 euro per uur. De overheid en werkge vers vergoeden dat grotendeels. Vlarkt 51 Middelburg f 0118 886 886 door Harmen van der Werf GORISHOEK - Schipper mag ik overvaren? André Beusen berg, de peetvader van de toeris tische veerpontjes in Zeeland, heeft achttien zomerseizoenen lang steeds 'ja' geantwoord op die vraag. Gisteren nam hij af scheid met vrolijke muziek, lo vende speeches en een traan. Op zijn laatste reis met motor schip Harpoen van het Thoolse Gorishoek naar Yerseke was het 's middags druk. Zeker vijftien fietsen stonden aan dek. Beusen berg: „Zulke dagen hebben we deze zomer weinig gehad." Bij vertrek uit Yerseke om half zes was het rustig. Slechts twee fiet sers. Toch was het gezellig. Beusenberg (65) had voor zijn laatste trip speciaal zijn maatje John Kooistra uit Ouwerkerk Wisman doet ervaring op in Armenië MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld we gens het het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. De officier eiste vijf maanden. De Vlissinger zat nog in zijn proeftijd toen hij hoorde dat een goede kennis van hem door haar ex-vriend verkracht zou zijn. Hij zocht op 17 juli samen met de nieuwe part ner van de vriendin de ex in Goes op. Daar werd de man in zijn woning fors toegetakeld. De mannen schopten te gen zijn hoofd en deelden vuistslagen uit. „U had zich er niet mee moeten bemoeien", sprak de officier. Flikweert meende dat er fors moest worden afgerekend. „U moet er van weerhouden worden om in de toekomst dit soort idio te dingen te doen." Politierechter R. Reinarz bepaalde de gevangenisstraf op vier maanden, waarvan een maand voorwaardelijk. De politierechter verlengde de proeftijd van een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een jaar. MIDDELBURG - Het zal nog enige tijd duren voordat er nieuws is over het onderzoek naar de moord op Erdal Asil. Volgens burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg zijn voorlopig geen mededelingen te verwachten die duidelijkheid geven over motief en dader(s). De politie is volop bezig met het onderzoek. Het team be staat uit ongeveer twintig mensen. Over een dader is nog niets bekend en ook een motief is nog niet gevonden. Vol gens woordvoerder J. van Mourick is de politie nog bezig met het in kaart brengen van de geschiedenis en de socia le omgeving van het slachtoffer. Dat wil niet zeggen dat zij ook de dader(s) onder bekenden van Asil zoekt, bena drukt Van Mourick. De 21-jarige Asil was een Middelburger van Turkse af komst. Hij werkte als koerier bij een shoarmazaak in Mid delburg. Hij was in 2003 veroordeeld voor bedreiging met de dood en verboden wapenbezit. Alle mogelijkheden over motief en dader liggen sinds de moord, anderhalve week geleden, nog open, zegt Van Mourick. MIDDELBURG - Een 46-jarige man uit Schiedam is giste ren in Middelburg voor het plegen van twaalf woningin braken tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank legde een 31-jarige vrouw uit Geislingen (D) voor heling van de gestolen goederen een jaar cel op. De inbraken werden op verschillende plaatsen in Zeeland ge pleegd. De hoofdverdachte, een 31-jarige Bosniër, moet zich later dit jaar voor een groot aantal woninginbraken verant woorden. Het vonnis van de rechtbank was conform de eis van de officier van justitie. door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Het water schap Zeeuwse Eilanden bevei ligt twee gevaarlijke kruispun ten, in Colijnsplaat en Wemel- dinge. Het waterschap laat momenteel een plateau aanleggen op de kruising Noordlangeweg-Kla- verweg bij Colijnsplaat. Op deze gelijkwaardige kruising gebeur den in de periode 1997-2002 vier ongelukken, waarvan drie met letsel. Daarbij vielen één do de en vier gewonden. Op beide wegen mag zestig kilo meter per uur worden gereden, maar veel automobilisten rijden er veel harder. Met het plateau wil het waterschap de snelheid omlaag brengen. Het maakt het kruispunt ook overzichtelijker. Nu is het voor automobilisten moeilijk te zien dat ze een krui sing naderen. Het plateau, waar van de aanleg 60.000 euro kost, moet 9 september klaar zijn. In Wemeldinge is ongeveer het zelfde aan de hand. Het water schap verbetert daar de krui sing Binnendijk en Reepweg. Ook die is onoverzichtelijk, om dat verkeer dat vanuit het dorp komt een oprit moet nemen en slecht kan zien of er verkeer op de Binnendijk nadert. Het omge keerde geldt voor wie op de dijk rijdt. Een andere reden voor het wa terschap om dit kruispunt aan te pakken, is dat er veel recrea- tieverkeer over de Binnendijk komt, maar ook veel toeristen de dijk oversteken van en naar bungalowpark De Oesterbaai. Ook hier rijden automobilisten vaak te hard. Een plateau moet ze afremmen en attenderen op het kruispunt. De aanleg begint 12 september en kost 30.000 eu ro. De gemeente Kapelle draagt 12.000 euro bij. Het waterschap pakt verder het Slobberduinsfietspad tussen Koudekerke en Dishoek en de Roterijdijk bij Dreischor aan. Verder worden snelheidslimie ten ingevoerd op de Oudelandse- dijk in Tholen (zestig en deels dertig kilometer per uur) en de Baaiweg bij Sint Janskerke op Walcheren (dertig kilometer). Het waterschap verwacht enige hinder voor het verkeer. Sommi- gé wegen moeten vrijwel zeker korte tijd worden afgesloten. (Advertentie) Onze showroomkeukens worden vervangen. Nu tijdelijk unieke en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. Slabbekoorn Interieurbouw Livingstoneweg 50 Goes Een genoeglijke vakantie, dat was het. Dit maal had het Zeeuwse gezelschapje Kroa tië als reisdoel gekozen. Prachtig land, met eilanden als Cres en Krk. Moeilijk hoor, die plaatsaanduidingen daar, met al die aaneengere gen medeklinkers: Grmov, Pr- zuni, Vrb. Tijdens weer een autotochtje door hun vakan- tiestreek, stuitte het gezel- schap op een plaatsbord met Vrbnik. „Hier gebruiken ze bijna geen klinkers", stelde j een van de vakantiegangers j vast. Vanaf de achterbank klonk een bevestiging: „Ja, 't is al as falt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45