Veerman opnieuw slordig PZC TPG Post bezorgt geen brieven in de stegen van Staphorst ZZZap ze! auping Studentencontainer Werken om een uitkering te krijgen Wijn houdt vast tan extra heffing jij onechte VUT Kabinet bekijkt ook nevenfuncties andere bewindslieden Radardetector verstopt in decolleté Kleinzonen Grote Drie op bezoek Stormloop op koophuizen student Alexia in november gedoopt Eerste palingreservaat Europa Aanvragers van bouwvergunning worden gescreend Relschoppers melden zich na sms-oproep van justitie Saakasjvili niet naar Maastricht I donderdag 1 september 2005 an onze redactie binnenland )EN HAAG - Staatssecretaris Vijn van Financiën houdt vast an zijn beleid om bij ontslag- ergoedingen die bedoeld zijn :ls een alternatieve VUT de werkgevers extra te belasten. )at blijkt uit een brief die hij naar de Tweede Kamer gestuurd. Vijn verduidelijkt in die brief vel dat de extra heffing alleen als de belastinginspecteur bewijzen dat er sprake is een verkapte VUT-regeling. Vanneer werknemers worden mtslagen wegens een reorgani of wegens disfunctioneren, de heffing van 26 procent opgelegd. Wijn in mei de regeling be- cendmaakte leidde dat tot veel ;ommotie bij de Tweede Kamer de vakbeweging. Bovendien de Kamer het gevoel dat met zijn besluit vooruit iep op een discussie over de toe- somst van de WW en het ontsla terwijl CDA en PvdA via amendement hadden bedon dat dat niet zou gebeuren. Volgens Wijn is hiervan geen sprake. regeling houdt verband het kabinetsbeleid om het van VUT en prepen sioen via fiscale maatregelen te ontmoedigen. Plet kabinet wil jlaarmee bereiken dat ouderen Langer aan de slag blijven. De jKamer spreekt vandaag met Wijn over de kwestie. Prepensioenboete Op een ander heikel punt in het sociale voorzieningenstelsel, de prepensioenboete die minister De Geus (Sociale Zaken) wilde invoeren, werd gisteren ook een doorbraak bereikt. De boetere geling is zo goed als zeker weer van de baan. Dat zei voorzitter B. Wientjes van werkgeversorga nisatie VNO-NCW gisteren in Amsterdam. Volgens Wientjes is minister De Geus anders tegen de problemen aan gaan kijken, nadat werkgeversvereniging AWVN eerder op de dag naar buiten had gebracht dat haar le lden vanaf 1 januari maandelijks 40 miljoen euro aan boetes tege moet kunnen zien. ANP door Heieen Paalvast DEN HAAG - Minister Veer man van Landbouw is nog steeds directeur van enkele van zijn Franse bedrijven, terwijl hij naar eigen zeggen de bedrijfs voering heeft overgedragen aan een onafhankelijk iemand. Veer man staat echter nog steeds als 'président' en 'gérant' te boek in het Franse handelsregister. De nieuwe slordigheidjes van minister Veerman, zoals zijn woordvoerder het aangaf, wer den gemeld in het NOS Jour naal. Volgens Veermans woordvoer der heeft de minister de bedrijfs voering wel degelijk overgedra gen. Die volmachten zijn vol gens hem al in Frankrijk, maar ze zijn nog niet verwerkt. Vol gens het Franse recht geldt de nieuwe situatie pas als alles is verwerkt. Zolang is Veerman nog 'prési dent', aldus de woordvoerder, die stelde dat het 'wel weer slor dig' is. Maar het zou niet slordig zijn geweest van Veerman zelf, maar van zijn Franse notaris. Die zou in juli 2001 de boel bij het handelsregister op orde ma ken, maar dat is kennelijk nog steeds niet gebeurd. Veerman moet vandaag tekst en uitleg geven in de Tweede Ka mer. Als minister moest hij afstand doen van (boeren)bedrijven in Frankrijk en Nederland (in Zee land was de bewindsman betrok ken bij Machinefabriek Steke- tee bv in Oudelande). Plij bekende al eerder slordighe den en administratieve foutjes te hebben begaan in de juridi sche vastlegging van het beheer van die bedrijven. Jaarrekening Daarna bleek dat Veerman in 2003 een jaarrekening heeft on dertekend, en dus toch nog steeds actief te zijn geweest. Het gaat om een jaaroverzicht van een vennootschap. De bewindsman erkende dins dag dat hij daarmee fout zat en die stukken niet had mogen teke nen, maar het ging om een sla pende, niet actieve BV. Naast minister Veerman van Landbouw telt het kabinet meer bewindslieden die er nevenfunc ties op na houden. Hoeveel er dat zijn en in hoeverre die func ties bij premier Balkenende zijn aangemeld, is onduidelijk. Vol gens de Rijksvoorlichtings dienst (RVD) wordt dat momen teel uitgezocht. Een steekproef leert dat minis ter Brinkhorst (Economische Za ken) en minister Bot van Buiten landse Zaken beiden lid zijn van het comité van aanbeveling Amsterdam-China Festival. Brinkhorst is ook lid van het co mité van aanbeveling Stichting Marokko 400 jaar. Staatssecreta ris Van Gennip (Economische Zaken) is lid van het comité van aanbeveling Rembrandt jaar 2006. De RVD kon gisteren niet zeg gen of voor deze lidmaatschap pen toestemming is gevraagd aan de minister-president, zoals de regels voorschrijven. Mocht blijken dat Brinkhorst, Bot, Van Gennip en eventuele andere bewindslieden ook ne venfuncties vervullen die niet bij de premier zijn aangemeld, dan zullen ze die eveneens neer leggen, aldus een woordvoerder van de RVD gisteren. ANP AALTEN - De politie maakt serieus werk van de speur tocht naar verboden radardetectoren. In Aalten dook zij er zelfs eentje op uit het decolleté van een passagiere. De vrouw en haar chaufferende medereiziger uit het Duit se Vreden werden betrapt bij een controle, maakte de poli tie gisteren bekend. Toen agenten het portier van de 25-ja- rig'e automobilist openden en de radarverklikker opeis ten, tastte de vrouw in haar boezem en viste het bedie ningskastje uit haar decolleté. Met een boete van 250 euro en inbeslagname van de ver klikker mocht het duo zijn weg vervolgen. ANP MAASTRICHT - De kleinzonen van de drie geallieerde lei ders uit de Tweede Wereldoorlog komen op 1 oktober naar Maastricht. Jevgeni Dzjoegasjvili (Stalins klein zoon), Winston Churchill en Curtis Roosevelt nemen dan deel aan een conferentie over Europa sinds het door hun grootouders gesloten verdrag van Jalta. Dat verdrag tekende de kaart van Europa opnieuw in. „Het verdeelde Europa, zoals het Verdrag van Maastricht eind vorige eeuw Europa weer verenigde", zei directeur C. de Neuborg van de Maastricht Graduate School of Go vernance, die de conferentie bij gelegenheid van haar ope ning organiseert. ANP ENSCHEDE - Bij woningcorporatie De Woonplaats in Enschede loopt het storm voor de koopappartementen voor studenten.. De afgelopen dagen kwamen ruim 160 aanmeldingen binnen van studenten die belangstelling hebben voor een van de in totaal 25 appartementen. Het bijzondere aan het project is dat de ouders financieel geen borg hoeven te staan voor het koophuis van hun kroost. Wel moeten de aspirant-kopers voldoende eigen inkomsten hebben om de vaste lasten te betalen. Het appartement kost 70.000 euro. Na de studietijd moet de eigenaar het appartement binnen twee jaar verkopen aan een nieuwe student. ANP WASSENAAR - Prinses Alexia, de jongste dochter van kroonprins Willem-Alexander en prinses Maxima, wordt 19 november gedoopt in de Dorpskerk in Wassenaar. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gisteren bekendge maakt. Alexia werd op zondag 26 juni geboren in het Bronovo Ziekenhuis in Den Haag. ANP BEDUM - De Westerwoldse Aa in Oost-Groningen en de wateren in een groot deel van de provincie Drenthe zijn aangewezen als eerste palingreservaat van Europa. Op ini tiatief van de Hengelsportfederatie Groningen/Drenthe mag er in de gebieden niet meer op paling gevist worden. Dat heeft de federatie gisteren meegedeeld. Het verbod treft in eerste instantie beroepsvissers. De fe deratie wil onderzoeken hoe de dramatisch dalende aal stand reageert op een visverbod. Over vijf jaar wordt be keken of de palingstand is toegenomen. ANP ROTTERDAM - Iedereen die in Rotterdam een bouwvergunning aanvraagt, kan vanaf 1 septem ber worden onderzocht op crimi nele achtergronden. AMSTERDAM - Op de voormalige NDSM-werf aan de noordelijke IJ-oever in Am sterdam staan gestapelde (zee)containers die als huisvesting dienen voor studenten. De wooncontainers zijn voorzien van een keuken en badkamer met douche en een toi let. Het woonopervlak is 24 vierkante meter. Met de plaatsing van 77 wooncabines is de eerste stap gezet naar meer betaalbare studentenhuisvesting. Amsterdam wil eind 2006 in totaal 2400 van dit soort permanente en tijdelijke studentenwoningen realise ren. Ook andere studentensteden hebben plannen om net als Amsterdam extra nieu we woonruimte voor studenten te creëren. De woningnood onder studenten zal daar mee teruglopen. Dat heeft de studentenvakbond LSVb gisteren gezegd op basis van eigen onderzoek. De LSVb nam tien steden onder de loep: Amsterdam, Eindhoven, Delft, Groningen, Leiden, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Wageningen en Utrecht. „Alle onderzochte gemeenten zijn zich bewust van de tekorten als het gaat om studen teneenheden", aldus de belangenorganisatie. Alleen in Wageningen, waar op dit mo ment een overschot bestaat, komt er geen woonruimte bij. foto Lex van Lieshout/ANP door Inki de Jonge GRONINGEN - Werkzoeken den tussen de 23 en 30 jaar wor den in Groningen na hun uitke ringsaanvraag verplicht drie maanden lang een traject te vol gen. In die tijd werken ze aan het krijgen van werk. Groningen kiest voor deze leef tijdsgroep omdat het grootste deel van deze klanten vanuit een actieve situatie, zoals studie of werk in de bijstand belandt. De stad wil deze mensen zo snel mogelijk weer op de arbeids markt krijgen. Voor jongeren tot 23 jaar is er sinds een jaar al zo'n project: Groningen@Work. Dat is zo succesvol, dat de aan pak nu wordt uitgebreid. Met de ze nieuwe oudere groep van on geveer 1800 mensen wordt twee derde van alle nieuwe bijstands klanten actief begeleid bij het zoeken van een baan. Groningen@Work is een reïnte- gratietraject, gericht op het ver lagen van de jeugdwerkloosheid en het verbeteren van de kansen voor jongeren op de arbeids markt. Zes weken lang, twintig uur per week, werken de jonge ren aan het verkrijgen van een baan. Is het na zes weken niet gelukt werk te vinden of terug te keren naar school, dan volgt een reïntegratietraject, een werkleerbaan of een gesubsidi eerde baan. Bijna de 'helft van de jongeren had werk na zes we ken. De jeugdwerkloosheid in Gro ningen is met 29 procent ook sterker gedaald dan in de rest van het land. Reden waarom Groningen@Work wordt ver lengd tot januari volgend jaar. GPD van onze redactie binnenland ROTTERDAM - Twaalf mensen die aanwezig waren bij de rellen rond de wedstrijd Feye- noord-Ajax hebben zich bij de politie gemeld. Justitie stuurde dinsdag 17.000 sms-jes naar mensen die zich tijdens de rel len rond het voetbalstadion be vonden. Ook ontving de politie ruim veertig tips. Een woordvoerder van de poli tie liet gisteren weten dat twaalf mensen de grond te heet onder de voeten was geworden, omdat zij gezocht werden en hun foto op internet stond afge beeld. Zij hebben zichzelf ge meld. „Wij raden anderen aan om zich ook te melden. De snel ste manier om je foto van inter net af te krijgen is door jezelf aan te geven", aldus de woord voerder. Het sms-bombardement kwam eergisteravond tegelijkertijd met een uitzending van Opspo ring Verzocht. Ook dit program ma riep kijkers op nog eens naar www.politie-rijnmond.nl te sur fen om te kijken of zij mensen herkenden. De internetpagina van de politie kreeg in een half uur ruim 10.000 hits te verwerken. Het College Bescherming Per soonsgegevens (CBP) gaat onder zoeken of justitie handelt bin nen de grenzen van de huidige wetgeving met deze nieuwe ma nier van opsporen. Volgens een woordvoerster van het CBP is het nodig te onderzoe ken of de foto's geplaatst moger worden en de sms-jes verstuurd De privacy van de eigenaren van de mobiele telefoons is vol gens persofficier H. Hambeu kers niet in gevaar gekomen ANP Advertentie Het grootste assortiment Sigaren in de Benelux TABAK Open alle dagen van 08.00 - 12.00 uur SPECIAALZAAK (JU? en van 12.30 - 18.00 uur. BEN EVERSE cZaterdag tot 17.00 uur. Zondag is onze rustdag. Uw sigaren adviseurs BEN MAWILLA Westkade 97 - Sas van Gent - tel. 0115-451706 E-mail: tabakspeciaalzaak.everse@wxs.nl s h s 3 tt ff/ftffi ft Si Si finish. ff/f/fffff ff is firn i rfrfr?tut**rr? 'Ook eigenaren van panden waar al eerder problemen zijn ge weest, worden doorgelicht als ze een bouwvergunning aanvra gen. Sinds 1 juni 2003 kunnen gemeenten de antecedenten on derzoeken van mensen die za ken willen doen met of in de ge meente. Een vergunning kan worden geweigerd als het ge vaar bestaat dat de aanvrager die zal gebruiken om strafbare feiten te plegen of om crimineel 'geld wit te wassen. Rotterdam is de eerste stad die integriteitson- derzoeken uitbreidt naar aan vragers van een bouwvergun ning. Houders van vergunnin gen voor horeca, seksinrichtin- gen en koffieshops werden al ge screend. De integriteitstoets moet voorkomen dat met crimi nelen of malafide ondernemin gen zaken wordt gedaan. GPD van onze redactie binnenland STAPHORST - Stegen in Stap horst en Rouveen zijn geen open bare weg, zo heeft de gemeente raad deze week bepaald. Die uit spraak was voor veel bewoners van belang, omdat TPG Post weigert in die stegen de post te bezorgen. Indien die straatjes tot de openbare weg zouden be horen, moet TPG de post wel be zorgen, was de verwachting. De lokale politiek ziet zich ech ter niet als partij in het conflict tussen steegbewoners en het postbedrijf. TPG beroept zich op de Postwet: staan brievenbus sen niet langs de openbare weg, dan wordt er niet bezorgd. Stap horst en Rouveen tellen door de historische lintbebouwing, die in juni nog trots werd getoond aan koningin Beatrix, honder den stegen met een lengte van meer dat tientallen meters. De bewoners krijgen al sinds een jaar geen post meer thuis. Re den voor een aantal van hen om hulp in te roepen van de gemeen te. Tevergeefs. Bij een openbare status zijn de financiële conse quenties niet te overzien. De ge meente Staphorst zou bij een voor de steegbewoners positief besluit ook het onderhoud van de stegen moeten overnemen. Het simpelweg plaatsen van een brievenbus aan de openbare weg is ook geen oplossing. „Tien tallen brievenbussen langs de historische bebouwing vormen een inbreuk op het karakter van de streek", aldus wethouder Wis se Bron. De SGP opperde TPG via de rechter te dwingen weer post te bezorgen. GPD MAASTRICHT - De Georgische president Michail Saakasjvili zal op 5 september het acade misch jaar aan de Universiteit Maastricht niet openen. Saakasjvili heeft deze week schriftelijk laten weten dat poli tieke verplichtingen hem belem meren te komen, meldde de uni versiteit gisteren. Hoofdspreker tijdens de ope ning is nu de Britse econome Noreena Hertz. Zij geldt als een van de meest prominente an- ti-globalisten. ANP (Advertentie) Feit 12: lezen of tv-kijken is een WWW.Qtiping.nl prima voorbereiding op het slapen. Televisiekijken in bed werkt ontspannend en zorgt ervoor dat u nóg lekkerder slaapt. Daarom krijgt u bij aankoop van een complete, elektrisch verstelbare Auping Royal, Match of boxspring eèn Philips; 17" LCD televisie met tv-steun van Vogel's (t.w.v. 699,-) cadeau. Auping nights, Better days Deze actie is geldig van 1 september tot en met 16 oktober 2005. Vraag bij uw Auping dealer i TJA TocM EEW \'L TM '7 Design Frans de la Haye Specialist in longfillers. Wij beschikken over een klimaatkamer van 16 m2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 3