Weststrate gevallen voor cyclo's Tholen barst van het talent Titelkandidaten houden de boot af Kloetinge speelt zaterdag niet Constancia traint bij Terneuzen Nieuw contract Schumacher Eervol verlies biljartdebutant Renner uit 's-Heer Arendskerke beste Nederlander in loodzware fietsmarathon Drie Zeeuwen in Radmarathon uitslagen agenda donderdag 1 september 2005 wb KLOETINGE - Alle duels van voetbalvereniging Kloetin ge voor komende zaterdag gaan niet door. Op die dag wordt Frank Bouwmeester, de voetballer die vorige week tijdens een bekerwedstrijd door de bliksem werd getrof fen en dinsdag overleed, in Goes begraven. Voor de overle den speler van Kloetinge 2 is op internet een condoleance register geopend (www.kloetinge2.tk), waarop aan de na bestaanden massaal steun wordt betuigd. TERNEUZEN - Jonathan Constancia houdt zijn conditie voorlopig op peil bij zondag-eersteklasser Terneuzen. De negentienjarige aanvaller is momenteel in afwachting van een plaats bij een club uit de ere- of eerste divisie. De spits van Antilliaanse afkomst kreeg zijn leerschool bij Terneuzen. Op twaalfjarige leeftijd verkaste hij naar AA Gent, waar hij twee jaar geleden zijn eerste profcon tract kreeg. Constancia werd afgelopen seizoen uitge leend aan Heracles Almelo, maar die club wenste na de winterstop geen gebruik meer te maken van zijn diensten. Ook kwam de Terneuzenaar uit voor Oranje onder 19 jaar en werkte hij onder leiding van Foppe de Haan een toer nooi in Mexico af. Nadat zijn contract met AA Gent was verbroken, kreeg Constancia vorige maand de gelegenheid zich te bewijzen bij MW. Omdat de Maastrichtse club hem geen contract aanbood, moest Constancia opnieuw naar een andere club uitkijken. Tot die tijd traint hij bij zijn oude club Ter neuzen mee. MONZA - Formule-1-coureur Michael Schumacher heeft gisteren een nieuw sponsorcontract ondertekend. De over eenkomst met het financiële bedrijf Deutsche Vermögens- beratung AG loopt tot en met 2010. De huidige verbinte nis, met een waarde van 4 miljoen euro per jaar, zou na volgend jaar aflopen. De vernieuwing van het sponsorcon tract zegt volgens zijn manager Willi Weber echter niets over de voortgang van zijn loopbaan. Zijn verbintenis met renstal Ferrari loopt volgend jaar af. ANP/DPA GOES - Het debuut van het gloednieuwe driebandenteam Groot Avontuur verliep boven verwachting. Weliswaar werd het team uitgeschakeld in de landelijke bekercompe titie, maar de Goesenaren verlieten met opgeheven hoofd de arena. Een 4-4-gelijkspel prijkte na afloop van het be kerduel met derdedivisionist 't Rijens Vat op het uitsla genbord. De sets gaven echter de doorslag. Daarin waren de Brabanders veruit de sterkste acht tegen vier. Vooral Rinus Kramer deed van zich spreken en won met 2-1 van De Heer (met een fraaie 0.625 als moyenne). Op de andere tafel had Jan Brandenburg geen schijn van een kans tegen Van Oyen: 0-3 in sets. Na de pauze zorgde Bas de Zeeuw dat er in elk geval een gelijkspel op de borden zou komen door Faas in een degelijke partij te kloppen. Dick de Kubber tenslotte kwam geen moment op gang en werd kansloos aan de dijk gezet door Geerts: 0-3. Groot Avontuur - 't Rijens Vat 4-4 (setstand: 4-8). Bas de Zeeuw - K. Faas 2-1 (13-15, 15-11, 15-7). Jan Brandenburg - F. van Oyen 0-3 (3-15, 9-15, 9-15). Rinus Kramer - G. de Heer 2-1 (15-3, 15-9, 10-15). Dick de Kubber - J. Geerts 0-3 (5-15, 14-15, 11-15). |.door Ben van den Aarssen I'S-HEER ARENDSKERKE - [Roedie Weststrate is terug in (het vlakke Zeeuwse polderland. ..De 38-jarige coureur uit 's-Heer Arendskerke legde de voorbije weken beslag op diverse ere plaatsen in zogeheten cyclospor- jtieve wedstrijden in de Dolomie ten en Alpen. Zondag nog was [hij met een dertiende plaats de jbeste Nederlander in de presti gieuze Oetztaler Radmarathon, »een tocht over zowat 240 kilo meter met 5500 hoogtemeters vanuit het Oostenrijkse Solden. „In zijn leeftijdscategorie be- hoort hij tot de allerbesten. „Ik ^geloof wel dat ik klimmersbe- ;nen heb." [Op grote woorden laat Weststra- jte zich niet betrappen. Daar door is hij te bescheiden, te eZeeuws misschien wel. Liever daat de voormalige middenvel der van voetbalclub 's-Heer [Arendskerke de benen spreken. In een onder barre weersomstan digheden verreden Oetztaler Radmarathon hield Westrate jzich staande tussen Italianen sdie de cyclo's als semi-profs be laderen. Rond de 3500 deelne mers stonden er in de Tiroler ^wintersportplaats in alle vroeg te aan de start. jVier cols later, met de verschrik kelijke Timmelsjoch aan het t |gOES - Aan de Oetztaler Rad- (marathon deden in totaal 86 Ne derlanders mee, onder wie drie r Zeeuwse renners. De precieze r tijd van de als dertiende geëin digde Roedi Weststrate was j7.53.37. J'Johnny Janse uit Renesse vol tooide de tocht in 9.15.19, goed ;voor plaats 336. Ben van den ?]Aarssen uit Tholen had 11.55.53 [nodig, wat resulteerde in positie e2236. Van de ruim 3500 gestarte fietsers gaven er bijna 700 voor- tijdig op. eind, maakte Weststrate de ba lans op. Binnen de acht uur had hij de klassieker voor trimmers afgelegd, ruim achter winnaar Christian Ceralli, maar veruit als beste Nederlander. Waarbij moet aangetekend worden dat favoriet Bert Dekker wegens ziekte niet van start ging. West strate was tevreden. „Al kun je het als individueel renner nooit van die Italianen winnen. Al die jongens rijden in ploegverband. Ze hebben volgauto's op het par cours, hoewel dat officieel niet mag. Ze worden tussentijds be voorraad en maken gebruik van communicatiesystemen. „De jongens zijn ook gehard op dit soort parcoursen. In Italië is er elk weekend wel een fondo, zoals ze daar de cyclo's noemen. Ik moet het hebben van de Zeeuwse wegen. Tegen de wind intrappen, voor mij is het een goede training. Ook dan moet je doortrappen en niet stilvallen, net als op een berg. En ik reis ruim op tijd af naar de wedstrij den om te wennen aan de hoog te. Op het laatste moment aanko men, dat zou bij mij niet wer ken." Zowat een maand verbleef West strate deze zomer in het hoogge bergte. Eerst een week in Italië als voorbereiding op de Dolomie ten Marathon, een dagtocht waarin de Pordoi en andere gro te cols uit de Giro worden be klommen. Weststrate werd er 36e, om vervolgens door te rei zen naar de Franse Alpen voor de bekende Marmotte. Zeven keer op rij heeft hij deelgeno men aan die klauterpartij over Croix de Fer, Télégraphe, Gab bier, met finish boven op de Al- pe d'Huez. In 2002 werd hij vijf tiende, dit jaar eindigde Westra te als 28e. Even keerde hij terug naar Zeeland, om vervolgens in Zwitserland de Alpen Challenge te rijden. In stromende regen werd hij tweede, om daarna door te reizen naar Solden. Weststrate verbleef in hetzelfde hotel als kort daarvoor de Gerol- steinerploeg tijdens de Rónde van Duitsland, de etappekoers voor profs die in het Oetztal zijn beslissende plooi kreeg. Een Roedi Weststrate eindigde als beste Nederlander in de loodzware Oetztaler Radmarathon. „Maar iedereen die de Oetztaler uitrijdt, levert een geweldige prestatie", vindt hij. foto Willem Mieras week lang bereidde hij zich voor op de Oetztaler. Weststrate, in het dagelijks le ven programmeur bij McCain Foods in Lewedorp, heeft zijn hart verpand aan de cyclo's. Graag offert hij zijn vakantieda gen er aan op. „Je rijdt altijd door een schitterende omgeving. Zeker ook in Tirol als je richting de gletsjers khmt. Het is hard werken. Boven komen op een col geeft zoveel voldoening. Je moet de afdaling echt verdie nen. En ook dat is een genot." Marmotte Tot zijn dertigste was Weststra te gewoon voetballer, totdat spierblessures het plezier in die sport steeds verder deden afne men. In de zomermaanden fiets te hij altijd al en via de plaatse lijke toerclub rolde hij na zijn voetballoopbaan vanzelf het wielrennen in. Na zijn eerste deelname aan de Marmotte in de Franse Alpen was hij voor goed verkocht. Ondertussen is hij in het wereld je van de cyclosportieve fietsers een bekend gezicht. Soms doet hij mee aan de trimkoersen in Zeeland. In de wintermaanden draait hij mee in het regionale mountainbikecircuit. Zijn pas sie ligt echter in het hooggeberg te. Zoals in de Oetztaler Radma rathon, zijn voorlopige hoogte punt. De rit door Oostenrijk en Italië wordt alom beschouwd als zowat de zwaarste in zijn soort. Met achtereenvolgens be klimmingen van de Kühtai (2020 meter), Brennerpas (1370 meter), Jaufenpas (2090 meter) en tenslotte de 2509 meter hoge Timmelsjoch, aan de Italiaanse zijde van de grens Passo Rombo genoemd. Wielerkenners vrezen deze der tig kilometer lange beklimming, vooral vanwege de ultieme steil te in het laatste halfuur als de percentages tot ruim boven de tien procent reiken. Weststrate is opgetogen over het evene ment. „Bij de start waren er, on danks alle regen en het vroege uur, duizenden toeschouwers. Grote gedeelten van het par cours waren urenlang autovrij voor de deelnemers. Tunnels voor de gelegenheid verlicht. Overal brandweerauto's die met zwaailichten de gevaarlijke pun ten markeerden. Dat is nog eens wat anders als een vent met een vlaggetjes zoals je bij profkoer- sen meestal ziet. Ook op de cols stonden overal mensen aan te moedigen, met van die koeien- bellen en ratels. In de dorpen die we passeerden precies het zelfde." „Aan de Italiaanse kant van de bergen was het beter weer. Op de Timmelsjoch was het op nieuw hopeloos. Potdichte mist, net boven nul. In de afdaling reed ik nog bijna in een kudde schapen die in die nevel de weg overstak. Al die dingen bij el kaar maken het tot een lastige opgave. Iedereen die de Oetzta ler uitrijdt, levert een geweldige prestatie. Het publiek weet dat ook te waarderen. Want ook bij de streep stonden weer duizen den mensen te klappen, niet al leen voor de eersten, maar ook voor de laatste deelnemers." door Jasper Harthoorn GOES - Geen enkele ploeg durft uit te spreken vol voor het kam pioenschap te gaan. Daar lijken de verschillen op voorhand ook te klein voor. Achter het onge naakbare GPC Vlissingen ein digden vorig jaar zes ploegen op t slechts vier punten van elkaar. Deze ploegen gaan met degra- dant Nieuwdorp uitmaken wie de titel binnen gaat slepen. Nieuwdorp: De Bevelandse ploeg speelde vorig seizoen nog in de tweede klasse en geldt hier door als één van de favorieten voor dit seizoen. Trainer John Tahapary wil daar vooralsnog niets van weten. „Het is moei lijk om de kwaliteit van de te genstanders in te schatten, maar qua potentie zitten veel ploegen op hetzelfde niveau. Voor ons is het zaak dat we weer beter gaan spelen dan vorig jaar." FC Dauwendaele: Met een ge deelde tweede plaats, overigens .liefst negentien punten achter GPC Vlissingen, behoort FC 1 Dauwendaele ook tot de kans hebbers. Volgens oefenmeester Marien Schroevers maakt de [ploeg met de breedste selectie de meeste kans. „Vorig jaar ver- speelden we veel punten door blessures. We begonnen heel goed, zakten daarna in, maar l we werden toch nog tweede." Heinkenszand: Trainer Ray- j mond Mohr: „Niet degraderen, dat is ons doel. In de voorberei- ding gaat het heel goed, het ver- schil is alleen dat we nog mógen j voetballen. Als de competitie be gint, is dat meteen over. Boven- dien knokt iedereen nu nog voor een basisplaats, als straks de keuzes gemaakt zijn, is de druk minder. We moeten gelijk pun- ten pakken om niet in een neer waartse spiraal te raken." De j trainer ziet in Serooskerke de grote favoriet. t Serooskerke: „Vorig seizoen j scoorde ik er vijftien, maar toen miste ik een wedstrijd of zeven, j Dit jaar moeten het er dus weer minimaal vijftien worden", re- j kent Allaart voor. De spits is blij met de nieuwe jeugd die er dit jaar bijkomt. „We hebben er j nu een paar aanvallend ingestel- de jongens bij gekregen, wat 1 mooi is voor mij. Ik stond vaak een beetje op een eiland voor in." Allaart wil graag promove- Ten, maar beseft dat de concur rentie groot is. „Ik denk dat SN- KWK en Veere sterk voor de dag zullen komen. FC Dauwen daele en Duiveland zullen ook meedoen, dus met onszelf erbij vijf ploegen." Veere: In Veere is de stemming optimistisch. De selectie is bre der geworden met de komst van Barry Polderman en Tom Nieu- welink uit Breskens. „Al is Bar ry op de eerste training door zijn knie gezakt", weet verdedi ger Adriaan Kroese. „Vooral heel jammer voor hem, maar ook voor ons. Desondanks ziet het er goed uit voor Veere. We werken met een nieuwe trainer, Rinus Zegers, waar we al eerder goede ervaringen mee hebben ge had." WHS: De ploeg uit Sint-Anna- land eindigde in de midden moot, al was het gat met de num mers twee FC Dauwendaele en Serooskerke slechts vier pun ten. Bestuurslid Eddy van Ast denkt dat weer zo een seizoen mogelijk is. „De vorige keer ver speelden we een topdrie-klasse- ring in de laatste twee wedstrij den. Dit seizoen gaan we voor de nacompetitie. Dat moet te doen zijn, omdat we er wat ster ker op zijn geworden." 's-Heer Arendskerke: Ard Evers- dijk schat de kansen van zijn ploeg niet al te hoog in. „Ons sei zoen is al geslaagd als we boven de degradatiestreep blijven." De routinier krijgt een belangrij ke rol in het coachen van zijn jonge ploeggenoten. „Er zijn veel oudere spelers gestopt of weg, zoals Frank Goedegebure en Frank Davidse. Daardoor moeten we veel A-junioren in passen. De voorbereiding gaat dan ook moeizaam. Samen met Walter de Kok en Marco Goede- gebuure proberen we wat stu ring aan het elftal te geven." Derde klasse B Noad'67: Als enige Zeeuwse ploeg is Noad'67 uit Sint Philips- land ingedeeld in de derde klas se B. De nieuwe trainer Ton van der Spaan ziet zijn ploeg niet als favoriet. „We hebben eerst tijd nodig om ons team weer op te bouwen. Gelukkig is de sfeer gigantisch goed. Het zal mis schien nog even duren voordat het team er echt staat, maar ik kan één ding beloven: de Bra bantse clubs zullen niet zonder slag of stoot drie punten meene men uit Sint Philipsland." In de aanloop naar het begin van de voetbalcompetitie voor amateurs brengt de PZC enkele verhalen met betrokkenen van verschillende clubs. Vandaag aandacht voor de talentvijver van Tholense Boys. door Jasper Harthoorn THOLEN - Elk jaar weer verrui len Thoolse voetbaltalentjes hun moederclub voor een onze kere toekomst in een jeugdselec- tie van een profclub. Vooral RBC plukt de vruchten van het Thoolse opleidingswerk. Hoe komt het toch dat het Zeeuwse eiland altijd weer talent her bergt? Het is zaterdagmorgen. Tholen se Boys Cl oefent tegen Brabant se leeftijdsgenoten uit Dintel- oord. Enkele moeders staan te kijken hoe de technisch vaardi ge voetballertjes kans op kans aan zich voorbij laten gaan. Tho lense Boys is de betere ploeg, maar krijgt een lesje in effectivi teit. Een 3-0-achterstand is het gevolg. Op hetzelfde veld boek te de jeugd in het verleden grote successen. Zo coachte Ben Schot zijn Dl in 1992 naar het kampioenschap en de beker van West-Brabant. „Tegenwoordig is dat onmogelijk", stelt Schot, jeugdsecretaris van de Thoolse club. „Vroeger vertrokken talen ten als ze in de C'tjes speelden, tegenwoordig lopen profclubs al in de F'jes te scouten." Rouwig om het verlies van zijn grootste talenten is Schot niet. „Het is jammer voor de club, maar het gaat om de jongens zelf. Je kunt iemand niet de kans ontnemen om profvoetballer te worden." Schot waarschuwt dat het lang niet altijd goed uitpakt voor spe lers die op vroege leeftijd ver trekken. „Kinderen worden uit hun sociale leven gerukt, voor vriendjes blijft er een stuk min der tijd over. Daartegenover staat wel dat ze er een professie^- nele opleiding voor terugkrij gen." Talent en Tholense Boys, het lijkt onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zo speelt John Schot bij Jong NEC en heeft Wil- mer Kousemaker een plaats in de NAC-selectie afgedwongen. „Die jongens dwingen dat af door altijd te willen voetballen. Wilmer zat al in de jeugd bij NAC, maar kwam toch zo vaak mogelijk naar hier toe om extra te kunnen voetballen. Passes ge ven over veertig a vijftig meter met een vriend", geeft Schot aan. „Zo gaat het ook met Reinier de Groen. Hij krijgt nu een kans bij jong RBC, maar blijft bij de club komen. Hij gaat hier een jeugdelftal trainen. Wat is er voor jongë jongens nu mooier dan training te krijgen van ie mand die zelf bij een profclub speelt?" Tot voor kort dreef het imago van de Tholense Boys als opleidingsclub vooral op enkele grote talenten als Copain Kort land, Patrick Theunisse. Jörg van Nieuwenhuijzen, John Schot, Wilmer Kousemaker en de dit seizoen terugkerende Pie- ter de Graaff Stappenplan Sinds drie seizoenen brengt Er- win de Nijs, loop- en hersteltrai ner van RBC, een gedegen struc tuur aan in de jeugdopleiding. Met een stappenplan streeft De Nijs naar een situatie waar de ploeg beter van wordt. Op de vraag of de Tholense Boys één van de beste jeugdopleidingen van Zeeland heeft, antwoordt hij terughoudend. „Maar we zijn wél bezig om dat te worden. We hebben een plan opgesteld met vaardigheden die onze jeugd onder de knie moet krij gen. Met alle trainers evalueren we iedere zes weken of we goed bezig zijn." Bevlogen vertelt De Nijs over het technische gedeelte van de opleiding. „Bij voetballers ont breekt het vaak al aan de basis, dus die willen we op heel jonge leeftijd meegeven. We werken hier met vier fases. Als eerste komt het leren omgaan met de bal aan bod. daarna is het tijd om stap voor stap de jeugd meer technische en tactische bagage mee te geven", doceert De Nijs. Het bewijs is snel geleverd. De E-jeugd van de club speelt een onderling toernooit je van vier te gen vier en de spelers houden het veld daar al keurig breed. De spelers lopen elkaar niet voor de voeten en het gaat er ge disciplineerd aan toe. Tholense Boys Cl, dat nog niet onder het ambitieuze opleidings project valt, is intussen bezig met een wederopstanding. Ver der dan 2-3 komt de ploeg ech ter niet, maar dat er weer nieuw talent aankomt is zeker. En dat ligt volgens de moeders niet al leen aan de goede, fanatieke trai ners en de mogelijkheden op de club. „Het komt ook door de gezonde Thoolse buitenlucht." Terneuzen. Kreekloop. 10 kilome ter. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneu zen) 33.30, 2. Edwin de Jaeger (Axel) 36.28, 3. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 36.43, 4 Jan de Wilde (Hoedekensker- ke) 37.32, 5. Rinus Reijngoudt (Terneu zen) 38.20, 6. Henk van Tatenhove (Ter neuzen) 38.55, 7. Mare Willaert (Hulst) 39.17, 8. Marco Ottjes (Ossenisse) 39.23, 9. Jan van Hoeve (Oostburg) 39.45, 10. Nico Ros (B) 40.16. Vrou wen: 1. Monique Allefs (Hulst) 49.00, 2. Els Zweistra (Terneuzen) 53.25, 3. Anne- marie de Zwarte (Axel) 54.37. 5 kilome ter, mannen: 1. Michael den Hamer (Terneuzen) 18.52, 2. Quinten Volleman (Terneuzen) 20.18, 3. Chris den Exter (Terneuzen) 20.27, 4. Roland Volleman (Terneuzen) 20.41, 5. Albert Platteeuw (Terneuzen) 21.38 Vrouwen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 25.46, 2. Carla Zegers (Koewacht) 25.53, 3. Annet van der Lin de (Haamstede) 26.44. 3 kilometer, mannen: 1. Niek den Exter (Terneuzen) 10.06, 2. Sebastiaan Bouterse (Terneu zen) 11.46, 3. Lyam Jones (Terneuzen) 14.11, 4. Bob Villerius (Hoek) 14.19, 5. Bart Verbeke (B) 16.24. Vrouwen: 1Es ther Platteeuw (Terneuzen) 11.36, 2. Claire Volleman (Terneuzen) 11.57, 3. Dascha van den Hout (Biervliet) 12.16. Roeien Gifu. WK, derde dag, herkansingen. Acht, gekwalificeerd voor finale: Polen 5.28,23, Rusland 5.29,71, Italië 5.26,64, Groot-Brittannie 5.28,59. Uitge schakeld: Nederland (Glazenborg, Coen- ders. Kuiper, Blink, Rom Colthoff, Vos, Van Andel, Steenman, stm Cheung) 5.32,93. Vier-zonder-stuurman licht gewicht, gekwalificeerd voor fina le: Polen 5.52.86, Zuid-Afrika 5.54,98, Japan 5.56,02. Uitgeschakeld: Neder land (Delis, Dormans, Greidanus, Van den Broek) 5.57,72. Goes. ZK skeeleren. Mannen, 500 meter: 1. Rinus Wisse (Krabbendijke) 46.06; 2. Niels Wisse (Waarde) 48.10; 3. Niels Steenbakker (Middelburg) 48.10; 4. Kees de Goffau (Rilland) 48.16; 5. Leo Janse (Yerseke) 49.10; 6. Jaap Nieuwen- huijze ('s-Heer Arendskerke) 49.34; 7. Er- win Mesu (Middelburg) 49,63; 8 Olivier Goud (Waarde) 49,98; 9. Vincent de Vrie- ze (Burgh/Haamstede) 50.46; 10. Jan de Visser (Kloetinge) 50.60. 1500 meter: 1. Niels Steenbakker 2.28.58; 2. Erwin Mesu 2.29.69; 3. Rinus Wisse 2.30.28; 4. Olivier Goud 2.32.97; 5. Leo Janse 2.33.13; 6. Jaap Nieuwen- huijze 2.33.42; 7. Maarten Janse jr (Yer seke) 2.37.53; 8. Kees de Goffau 2.37.76; 9. Niels Wisse 2.39.13; 10. Jan de Visser 2.40.26. Eindstand: 1. Rinus Wisse, 2. Niels Steenbakker, 3. Erwin Mesu, 4. Leo Janse, 5. Jaap Nieuwenhuijze, 6. Kees de Goffau, 7. Olivier Goud, 8. Niels Wisse, 9. Maarten Janse jr. 10. Jan de Visser. Vrouwen. 500 meter: 1 Martje Wisse (Goes) 50.68; 2. Francien Wisse (Waar de) 52.39; 3. Silke de Klerk (Goes) 56.32. 1500 meter: 1. Martje Wisse 2.56.44, 2. Francien Wisse 2.53.39; 3. Corina Boe kei (Brouwershaven) 2.59.07. Eind stand: 1. Martje Wisse, 2. Francien Wis se, 3. Corina Boekel. Jeugd. 100 meter: 1. Anthony Janse (Yerseke), 2. Laurens Janse (Yerseke), 3. Kees de Visser (Kloetinge). 500 me ter: 1. Anthony Janse, 2. Laurens Jan se, 3. Kees de Visser. Eindstand: 1. Anthony Janse, 2. Laurens Janse, 3. Kees de Visser. Lucky Day 3793: 4 6-19-22-23-28-29- 45-48-52-59-60-62-63-66-70-73-74-75-77 (onder voorbehoud). [Tennis New York. US Open. Vrouwen, eer ste ronde: Vaidisova (Tsj/26) - Jie (Chn) 6-3 6-0, Lisjak (Kro) - Bichkova (Rus) 7-5 6-1, Bartoli (Fra) - Perry (VSt) 4-6 6-1 6-0, Davenport (VSt/2) - Na (Chn) 6-4 6-4, Schnyder (Zwi/11) - Martinez (Spa) 4-6 6-4 6-2, Pierce (Fra/12) - San- tangelo (Ita) 6-2 6-4, Golovin (Fra/23) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 2-6 7-6 (5), Tsjakvetadze (Rus/29) - KoetoezQva (Oek) 6-3 3-6 7-5, Groenefeld (Dui/31)'- Brandi (Pri) 6-2 6-3, Medina Garrigues (Spa/32) -Sprem (Kro) 6-2 6-3, Smashno va (Isr) - Klösel (Dui) 6-3 6-3, Razzano (Fra) - Spears (VSt) 7-6 (6) 6-3, Parment- ier (Fra) - Serra Zanetti (Ita) 2-6 6-3 6-4, Craybas (VSt) - Jackson (VSt) 6-4 2-6 7-5, Sucha (Slw) - Bammer (Oos) 4-6 6-4 7-5. Tweede ronde: Clijsters (Bel/4) - Zuluaga (Col) 7-5 6-0. Mannen, eerste ronde: Hewitt (Aus/3) - Costa (Spa) 6-1 6-2 6-1, Dent (VSt/25) - Burgsmüller (Dui) 6-3 3-6 6-1 6-4, Hrba- ty (Slw/15) - Seppi (Ita) 6-2 6-4 6-7 (6) 6-2, Lammer (Zwi) - Kim (VSt) 3-6 6-3 7-5 6-4, Almagro (Spa) - Carlsen (Den) 7-6 (4) 7-5 6-4, Acasuso (Arg) - Horna (Per) 4-6 6-3 6-4 7-6 (11), Muller (Lux) - Roddick (VSt/4) 7-6 (4) 7-6 (8) 7-6 (1), Da- videnko (Rus/6) - Zib (Tsj) 6-2 6-0 6-4, Clement (Fra) - Ferrero (Spa/20) 7-5 7-5 6-1, Gonzalez (Chl/21) - Moodie (ZAf) 4-6 6-4 7-5 7-5, Olivier Rochus (Bel) - Vik (Tsj) 5-7 6-2 6-2 6-2, Kiefer (Dui) - Vanek (Tsj) 6-4 6-2 6-3, Phau (Dui) - Popp (Dui) 6-1 6-3 6-3, Murray (GBr) - Pavel (Roe) 6-3 3-6 3-6 6-1 6-4, Toersoenov (Rus) - Baghdatis (Cyp) 6-4 6-3 6-7 (7) 6-2, Mir- nyi (WRu) - Gimelstob (VSt) 6-2 7-5 6-2, Ginepri (VSt) - Garcia-Lopez (Spa) 6-3 6-2 7-6 (5), Srichaphan (Tha) - El Ay- naoui (Mar) 6-4 6-3 6-0, Serra (Fra) - Koubek (Oos) 6-1 4-6 6-4 6-4. Vogelwaarde, Bossepielendubbel- toernooi. VD 3-4: Pieters/De Schep per-Hermans/De Ritter 4-0 4-1 VD 7: Van Gassen/Sponselee-Bastiaansen/ Hubregsen 4-1 5-4, De Hosson/Pari- daen-Brandt/Brandt 4-1 4-2. VD 7+: Dankaart/Van Puyvelde-Strobbe/Witte 5-3 4-1, Hubregsen/Ysebaert-Dobbelaar /Campfens 4-2 4-2, Dobbelaar/Camp- fens-Vink/De Rijk 2-4 4-2 4-2 MD 3-4: Cappendijk/Roctus-Lammens/Verbunt 4-0 4-0, Van Remortel/Vervaet-Lam- mens/Verbunt 4-0 4-0. MD 5-6: Van Avermaete/Faas-Hermans/Moens 4-1 4-1 MD 6: Van Drongelen/Rouw- Diele- man/Vermeulen 4-0 5-4, Matthijssen/Ze- gers-Aarnoudse/Visser 5-4 2-4 4-2, Vonk/Vonk-Matthijs/Statujew 4-1 4-2. MD 7: Bakels/Van Beest-Boerjan/Rom- pa 4-2 4-1. GD 5-6: Hermans/Hermans- De Schepper/De Schepper 4-2 4-1. GD 7: Van Minnen/Verpianke-Dieleman/ Rompa 4-0 5-3. GD 7+: Dees/Plas- schaert-Van den Berg/Meerman 4-1 4-2. GD 8-9: Pieters/Van der Meijden-Van de Giessen/Boerjan 3-5 4-0 4-1 Wielrennen ProTour. Ronde van Spanje, vijfde etappe Alcazar de San Juan - Cuen- ca: 1. Hushovd (Noo) 176 km in 3.41.51 (47,59 km/uur), 2. Martin (Spa), 3. Jufre (Spa), 4. Gutierrez (Spa), 5. Blanco (Spa), 6. Yus (Spa), 7. Ardila (Col). 8. Ro driguez (Spa), 9. Sanchez (Spa), 10. Mar tinez (Spa); Nederlanders: 47. Van Bon 0.51, 65. Moerenhout, 124. Van Hees- wijk 3.38, 127. Veneberg, 128. Boven, 141, De Groot, 173. Scheuneman 7.52. Algemeen klassement: 1. McGee (Aus) 18.13.53, 2. Bertagnolli (Ita) 0.32. 3. Rodriguez 0.41, 4. Vila (Spa) 0.42, 5. Yus 0.53, 6. Mentsjov (Rus) 1.05, 7. Ver- brugghe (Bel), 8. Sastre (Spa) 1.12, 9. Danielson (VSt) 1.17, 10. Heras (Spa) 1.20; 40. Moerenhout 2.36, 98. Van Heeswijk 9.59. donderdag Tennis Open dubbeltoernooi De Ruucstop- pelen. Locatie: tennisvereniging De Ruucstoppelen in Sint Philipsland. Aan vang: 18.00 uur. Jeugdsecretaris Ben Schot, met enkele jeugdspelers van Tholense Boys. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19