Regen van transfers voor deadline Hopen op een bad vol champagne Reiziger is nog altijd ambitieus Stapavond hockeyers wordt heuse affaire PHILIPS Overgang Andy van der Meyde naar Everton is definitief Toch geen nieuw contract Koerts Hushovd wint vijfde etappe Vuelta Ook derde rit voor Schleicher Van der Geest twijfelt over WK Vluller verpest verjaardag van Roddick Knieblessure Makaay lijkt mee te vallen ?rPar<zs h. Oad donderdag 1 september 2005 1 WEELDE - Jans Koerts krijgt toch geen nieuw contract bij Cofidis. De Franse wielerploeg liet de 36-jarige Neder landse renner eerder weten dat hij zich over het nieuwe seizoen geen zorgen hoefde te maken, maar kreeg deze week een ander geluid te horen. „Dit is een hele zware te genvaller", baalde Koerts gisteren. „Na allerlei positieve geluiden over mijn inzet had ik dit totaal niet verwacht. Ze willen ineens allemaal klimmers aantrekken. Dat is fu nest geworden voor mij. Het zal niet meevallen nu nog een andere ploeg te vinden, zeker omdat ik dit jaar geen wedstrijden meer kan rijden. Ik zit eigenlijk wel met mijn handen in het haar." Koerts herstelt nog van de zware val bij een koers in Portugal, waardoor hij diverse botbreu ken opliep. ANP CUENCA - Thor Hushovd heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Spanje op zijn naam gebracht. De Noor se wielrenner maakte deel uit van een kopgroep van een man of veertig en bleek daarin de beste sprinter. Hij had geen concurrentie van de Italiaan Alessandro Petacchi, die al twee ritten in de Vuelta won. Hushovd versloeg na 176 kilometer koers van Alcazar de San Juan naar Cuenca de Spanjaarden Miguel Angel Mar tin en Josep Jufre. De Australiër Bradley McGee behoudt de goudgele leiderstrui. Rabo-kopman Denis Mentsjov schoof een paar plaatsen op in het algemeen klassement en is nu zesde. ANP LEENDE - De rappe Duitse Regina Schleicher is onge naakbaar in de sprints van de Expert Ladies Tour. De wielrenster uit de Nurnberger-formatie liet na 123 kilo meter in Leende haar landgenotes Ina-Yoko Teutenberg (tweede) en Tanja Hennes (derde) achter zich. Schleicher bleef deze keer met moeite op de been op een verkeersdrempel vlak voor de finish, maar wist ondanks deze handicap haar derde zege op rij te boeken in de La- dies Tour. Daarmee is ze nog niet verslagen in deze ritten- wedstrijd. Uiteraard blijft de Duitse ook de leidster in het algemeen klassement. Voor aanvang van de etappe werd een minuut stilte ge houden in verband met het overlijden van wielerjourna- list Wim Amels, die gisterochtend op 53-jarige leeftijd overleed. ANP NIEUWEGEIN - Nationaal kampioen Dennis van der Geest (30) twijfelt of hij volgende week wel mee zal doen aan de wereldkampioenschappen in Cairo. De zwaarge wicht heeft nog veel last van een langdurige liesblessure. De oudste van de twee judoënde broers, nog goed voor brons op de EK in Rotterdam, liep de blessure in april op tijdens een trainingsstage, voorafgaand aan de Europese kampioenschappen. Op de EK deed hij wel mee, net als tij dens de Europacup met zijn club Kenamju. Daar ging het helemaal mis. De blessure die langzaam heelde, was weer helemaal terug bij af. Daarna is van een fatsoenlijke voorbereiding op de WK geen sprake meer geweest. De wereldkampioenschappen worden vanaf volgende week donderdag gehouden in het Egyptische Cairo. GPD ioor Harry Hekkert )EN HAAG - De laatsle 24 uur oor het verstrijken van de inter- ationale transfermarkt is in En- eland 'Deadline Day' gedoopt. ;en lange lijst van transfers in linnen- en buitenland was het esultaat van die laatste hecti- che dag. Pas in januari mogen le voetballers de grenzen weer ver. Een overzicht van de laat- te wisselingen in de laatste 24 lur in Nederland en de belang- ijkste buitenlandse competi- ies. Gisteravond brandde er in Eind- loven nog laat licht. Van de va- lerlandse topdrie was het bij KV ongetwijfeld het drukst. Ja Michael Reiziger wist PSV p het laatste moment links- lack Michael Ball van Glasgow iangers te strikken. De 25-jari- ;e Engelsman speelde eerder •oor Everton. De komst van de U-gentijnse jeugdintemational uan Carlos Carrizo was gister- .vond nog niet helemaal rond. lij Ajax (vertrekt De Ridder taar Celta de Vigo) en Feye- loord bleef het ogenschijnlijk ustig. n eigen land roerde de 'subtop' ach wel. AZ, ADO Den Haag. tKC Waalwijk, Roda, Sparta en JEC deden in de laatste uren log zaken. Alkmaar verwelkom- le de IJslandse verdediger Grétar Steinsson van het Zwit- erse Young Boys. ADO haalde 'oonas Kolkka van Crystal Pa- ace terug naar Nederland. Jparta won de slag om de Nige- iaanse jeugdintemational Sani Caita, Roda trok in de Est kdres Oper, afkomstig van Tor- ledo Moskou, nog een opvolger an voor Koné. Ook voor binnen- andse transfers was het nog een deale dag. Vanaf vandaag mag r nog verhuurd en verkocht vorden, maar per club geldt lan een limiet van een of twee pelers. RKC sloeg daarom nog en slagje door Ruud Berger ireg te kapen bij FC Zwolle. JEC verloste Jasar Takak van le bank bij PSV. n Spanje rammelde Real Ma- Irid nog met de geldbuidel. De JEW YORK - Een relatief onbe kende 22-jarige linkshandige ennisser uit Luxemburg heeft [isteren de droom van de Ameri kaan Andy Roddick op de US )pen verwoest. Gilles Muller, lie zijn eerste partij op Flus- ling Meadows speelde, speelde egen de kampioen van 2003 het leste tennis uit zijn leven: 7-6 4) 7-6 (8) 7-6 (1). Hij zorgde laarmee op de 23e verjaardag 'an Roddick voor een enorme 'errassing. Ik weet niet hoe ik het heb ge- iaan", zei Muller, die in juni op Vimbledon een andere groot- leid, Rafael Nadal, had uitge- chakeld. Muller maakte ge- iruik van de zwakke backhand an Roddick en forceerde met ijn service van 225 km per uur laar liefst 65 winners. De Luxemburger dreef de Ame- ikaan voor eigen publiek tot vanhoop in het Arthur Ashe sta- lion. „Ik kan me geen nederlaag lerinneren waarna ik me zo lecht heb gevoeld", zei Rod- lick. „Ik speel hier graag, maar »m eerlijk te zijn ben ik nu een jeetje in shock. Nooit heb ik me >ij het begin van een Grand >lam zo goed gevoeld. Deze ne- lerlaag heeft me totaal ver ast." Muller haalde een 5-2- ichterstand op in de eerste set. lij won drie keer in de tiebreak: '-4,10-8,7-1. Jeyton Hewitt liet tegenstan- ler Albert Costa alle hoeken 'an het veld zien. De Australiër, ils derde geplaatst, gunde zijn Spaanse tegenstander slechts der games: 6-1 6-2 6-1. Cim Clijsters moest werken foor haar geld. De Colombiaan se Fabiola Zuluaga liet zich niet :o willoos slachten als de Duitse vïüller in de eerste ronde. De ïelgische, vierde geplaatst in Jew York, kwam aanvankelijk 'lot op een 4-1-voorsprong, naar daarna was het woord aan 'uluaga. De Colombiaanse, lummer 58 op de wereldrang- ijst, won vier games op rij in et warme, vochtige en winderi- e Arthur Ashe-stadion. Pas in e tiende game wist Clijsters ich te herpakken en pikte de et in met 7-5. De weerstand an Zuluaga bleek gebroken, vaarna Clijsters met 6-0 de weede set in recordtempo opeis- e. Maria Sjarapova liet geen paan heel van tegenstandster tandriantefy: 6-1 6-0 in slechts :9 minuten. GPD/ANP/RTR Madrilenen waren gisteravond zo goed als zeker van de komst van de negentienjarige interna tional Sergio Ramos van Sevil- la. Real heeft een naam hoog te houden met last-minute trans fers, nadat het in 2002 Ronaldo een uur voor het verstrijken van de deadline van Inter overnam. Verder nam Celta de Vigo giste ren Daniel de Ridder op huurba- sis over van Ajax, al was dat in Spanje zelf nauwelijks nieuws. In Portugal bleef Benfica bezig. De club van Ronald Koeman tracht de problematische compe- Michael Reiziger hoefde niet lang na te denken toen PSV zich meldde. In Eindhoven wil hij weer om de prijzen spelen. „In de Champions League en om het landskampioenschap. Middles brough is een prima club, maar heeft tijd nodig om naar de top te klimmen. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Het was een bliksemtransfer. Haast was ge boden in de penibele situatie waarin PSV verzeild was ge raakt. Er kon ook snel zaken worden gedaan. „Toen ik er ach ter kwam dat PSV me wilde heb- door Theo Brinkman JEREVAN - Met FC Volendam en FC Den Bosch speelde hij de gradatievoetbal in de eredivisie, nu is hij met Armenië opnieuw de underdog. Er lijkt weinig ver anderd voor Henk Wisman. Maar de Amsterdamse voetbal trainer is nu wel bondscoach en krijgt zaterdag Oranje op be zoek. „En dat is toch wel even iets anders dan de eredivisie." De WK-kwalificatiewedstrijd te gen Oranje is pas zaterdag, maar werpt zijn schaduw al vooruit. Al dagen heeft Wisman in Jerevan een cameraploeg van Talpa in zijn kielzog en het aan tal telefoontjes vanuit Neder land neemt met de dag toe. Armenië-Nederland, het is de reus tegen de dwerg. De num mer drie van de Fifa-ranglijst te gen de nummer 121. Het buur land van Turkije zit op de rang lijst ingeklemd tussen Barbados en St. Kitts and Nevis. Er wor den zaterdag dan ook geen pun ten verwacht. „Zo reëel zijn ze hier wel", zegt Wisman. „Ze snappen gerust wel dat het niet waarschijnlijk is dat we winnen van Nederland. 'Als je gelijk speelt, vullen we het bad met champagne', hebben ze gezegd." Er worden dus geen onmogelij ke dingen verwacht, maar toch vloog Bernard Casoni, de voor ganger van Wisman, er dit voor jaar uit na een alleszins accepta bele 2-0-nederlaag tegen Neder- titiestart te keren met nieuwe spelers. Aanvaller Fabrizio Mic- coli van Juventus was gistermid dag de laatste versterking, na dat eerder de Griek Giorgos Ka- ragounis al van Intemazionale was overgenomen. In Duitsland was het relatief rustig. In de laatste uren trok Kaiserslautem nog wel met suc ces Berkant Göktan aan van Be- siktas. En nam HSV de Zwitser Reto Ziegler op huurbasis over van Tottenham Hospur. Het drukst werd er gehandeld in Engeland, al trokken de rook- ben, was ik zeker blij. De vraag was wat Middlesbrough zou doen, want ik had een doorlo pend contract. Gelukkig hebben ze heel goed meegewerkt." Reiziger heeft in de voorbije da gen even telefonisch contact ge had met Guus Hiddink. Veel was er niet te bespreken, aldus de 32-jarige Amsterdammer. „De trainer heeft met me samen gewerkt bij het Nederlands elf tal. Hij kent me en ik weet hoe hij zijn elftal graag laat voetbal len." Reiziger heeft op zo'n beetje alle posities achterin gespeeld. „Hij heeft ooit zelfs een tijdje op de land. „Natuurlijk heb ik direct bij mijn sollicitatie gevraagd waarom hij ontslagen was", zegt Wisman. „Nou, dat was om dat Casoni te weinig betrokken was bij het Armeense voetbal. Hij kwam alleen naar Armenië in de dagen voorafgaande aan een interland. Haalde zijn geld op en verdween weer. De bond wilde liever iemand die zich ook met het clubvoetbal zou be moeien. Daarom ben ik niet al leen bondscoach geworden, maar ook trainer van Pjoenik Je revan." Eind mei vertrok Wisman (48) naar Armenië, een land waar van hij amper wist waar het lag, en ging hij aan de slag bij Pjoe nik, een club waarvan hij nog nooit had gehoord. Hij nam Jo- han Steur mee als zijn assistent. De twee werkten bij FC Volen dam jaren met succes samen. Di rect na hun start verloor het duo twee interlands, tegen Macedo nië (1-2) en Roemenië (3-0). Wel pakten ze kort daarna hun eer ste prijs met Pjoenik: de Ar meense supercup. Inmiddels lonkt de landstitel, die via de za terdag begonnen playoffs kan worden binnengehaald. Champions League De enige sportieve teleurstelling was de uitschakeling door het Finse Haka in de eerste voorron de van de Champions League, Na een 1-0-nederlaag in Fin land, gaf Pjoenik in de thuiswed strijd een 2-0-voorsprong nog gordijnen op 'Deadline Day' al wel snel op. Misschien wel om het overzichtelijk te houden sloot de handel al om 18.00 uur tussen spelers van clubs uit het Premiership onderling. Tien miljoen Tottenham Hotspur deed de meest opmerkelijke zaken. De club van Martin Jol rondde aan het begin van de middag de transfer van PSV'er Lee af en trok op de valreep nog ruim tien miljoen euro uit om internatio nal Jermaine Jenas van Newcast- nummer tien-positie gestaan. Zes doelpunten", bracht PSV- voorzitter Rob Westerhof even in herinnering. Toch is de voor malig Ajacied vooral aangetrok ken voor het centrum van de ver dediging of de rechtsback plaats. André Ooijer kan im mers ook centraal uit de voeten. Reiziger: „Of linksback een op tie is? Ik heb er al bij veel clubs en in Oranje gespeeld. Ik ben so wieso een speler die zich in dienst van het elftal stelt. Ik speel waar de trainer en het team me nodig hebben", aldus de 72-voudig international, die deze week ook aan de telefoon hing met Phillip Cocu. „Ik ken 4,jr f uit handen. „We misten in die wedstrijd een paar spelers, om dat die waren opgeroepen voor Jong Armenië. Daar kon ik niets tegen doen. Als clubcoach heb ik nu eenmaal niet de bevoegd heden die ik heb als bonds coach. Begrijpelijk, want de coach van Jong Armenië wil ook een zo sterk mogelijk elftal op- Ie United weg te kapen. De Spurs deden tegelijkertijd bank zitter Erik Edman van de hand aan het Franse Rennes. En de Zwitser Reto Ziegler verkast dus op huurbasis naar HSV. Newcastle tekende zelf voor de grootste transfer, al werd de overgang van Michael Owen van Real Madrid (voor 25 mil joen euro) eigenlijk al een dag eerder beklonken. Nog meer opvallende transfers in Engeland, naast de definitie ve overgang van Andy van der Meyde naar Everton: oud-Feye- Phillip van Oranje en zat zes jaar naast hem in de kleedka mer van Barcelona. Hij heeft me wat dingen verteld over hoe het er bij PSV aan toegaat." Michael Reiziger speelde uitein delijk slechts één seizoen bij Middlesbrough, een jaar dat goeddeels in duigen viel door een schouderoperatie. Het be viel hem goed in Engeland. „Maar je mist er toch wat. Ambi tie, de mogelijkheid om prijzen te winnen. Vandaar ook deze stap. Middlesbrough heeft grote plannen en komt van ver, maar de stap naar de echte top is las tig. Bovendien keer ik nu weer terug naar Nederland, dicht bij TïWïf», stellen." De faciliteiten in Arme nië zijn prima, zegt Henk Wis man. Alleen gebeuren er wel ra re dingen. Recent verdwenen drie Kameroenese spelers van Pjoenik („ze haden amper kle ren aan hun gat toen ze hier aan kwamen") die net de Armeense nationaliteit hadden gekregen. Wisman: „Eén mocht een week noorder David Connolly stapte eindelijk de Premiership binnen door voor bijna 4,5 miljoen euro van Leicester City over te stap pen naar Wigan Athletic. Arsenal en Sunderland ruilden twee spelers. Doelman Mart Poom komt naar Londen en ver dediger Justin Hoyte gaat naar Sunderland. Arsenal leende daarnaast middenvelder David Bentley uit aan Blackburn. The Rovers trokken op hun beurt Zu- rab Khizanishvili aan van Glas gow Rangers. De Georgiër was ook even in beeld bij AZ. GPD foto Vincent Jannink/ANP de familie. Dat is absoluut een voordeel." Ook een pre is dat Reiziger met zijn switch naar PSV wat na drukkelijker in beeld komt bij bondscoach Marco van Basten. Na het EK in Portugal twee jaar geleden vroeg Reiziger om voor lopig niet meer geselecteerd te worden. „Ik wilde me concentre ren op mijn nieuwe club, even rustiger aan doen." Hij bleef niettemin beschikbaar voor het Nederlands elftal. Het WK in Duitsland lonkt. „Het blijft een eer om voor Oranje te spelen", aldus de verdediger. „Als ik een telefoontje krijg, ben ik er zeker klaar voor." GPD op proef komen bij Rennes, een ander mocht stage lopen bij Ben fica. Die twee hadden dus toe stemming om naar het buiten land te gaan. Maar de derde is gewoon met ze meegegaan zon der dat wij het wisten. Ik denk dat ze ergens in Frankrijk uit hangen. Bij Rennes en Benfica zijn ze in elk geval nooit aange komen. Onbegrijpelijk. Mag je stage lopen bij het grote Benfi ca, ga je er niet heen." Het mooist van zijn baan zijn de interlands, zegt Wisman. Zater dag thuis tegen Oranje, volgen de week woensdag in Praag te gen Tsjechië. „Dat is dus de Eu ropese top waar je tegen speelt. Dat neem je toch mee in je baga ge. Ook wat betreft persconfe renties en organisatorische za ken doe je heel veel ervaring op." Het contract van Wisman loopt tot het eind van het kalender jaar. Of hij langer blijft, weet hij nog niet - nog los van de vraag of hij contractverlenging krijgt aangeboden. „Pas in de cember ga ik erover nadenken of ik langer wil blijven. Bonds coach zijn is een mooie ervaring en de omstandigheden zijn hier prima, maar Armenië is een heel eind van Nederland. Je mist na tuurlijk wel het een en ander. Ik heb een vrouw en opgroeiende kinderen, en die zijn niet even in twee uurtjes hier. Twee jaar bijtekenen is dan best lang, dus daar moeten we straks eerst nog over nadenken." GPD door Robert-Jan Friele LEIPZIG - Een bondscoach die razend een persbijeenkomst ver laat en een spelersgroep die niet meer met 'de betreffende journa list' wil praten: wat niets meer was dan enkele hockeyers die 's avonds laat op een terras een biertje dronken, is op het EK uit gegroeid tot een heuse affaire. De feiten: in de nacht van maan dag op dinsdag troffen enkele Nederlandse journalisten in het centrum van Leipzig wat hock eyers aan achter een glas bier. Eén van de journalisten confron teerde bondscoach Roelant Olt- mans met de ontmoeting en schreef - zonder het precieze aantal spelers en hun namen te noemen - een verhaal, dat in ver grote vorm werd overgenomen door een grote ochtendkrant. Overtraden de hockeyers de teamregels? Volgens Oltmans niet. Hij had aan de verantwoor delijkheid van de spelers zelf overgelaten hoe ze de maandag avond wilden doorbrengen. Waren er verzachtende omstan digheden? Ja. Ten eerste hadden de hockeyers 's avonds een wed- KATWIJK - Roy Makaay heeft gisteren op de training van het Nederlands elftal een blessure aan de rechterknie opgelopen. Hij kwam tijdens een partijspel in botsing met Theo Lucius. De schade lijkt echter mee te val len. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er geen ernstige af wijkingen zijn in het gewricht. De komende 24 uur moet wor den afgewacht hoe de reactie van de knie zal zijn en of de spits van Bayern München op tijd fit is voor de WK-kwalifica- tieduels met Armenië (zaterdag) en Andorra (woensdag). Bondscoach Marco van Basten maakt vandaag zijn selectie voor het duel met de Armenen bekend. Hij heeft nu nog de be schikking over 23 spelers. De be doeling is dat Oranje morgen met negentien spelers naar Ar menië reist. ANP Roelant Oltmans strijd gespeeld tegen Polen (2-1- winst). En zoals vice-aanvoer- der Teun de Nooijer gisteren zei: „Na zo'n wedstrijd heb je nog veel adrenaline in je lijf. Dan is het moeilijk in je mandje te gaan liggen tukken." Ten tweede had Nederland twee rustdagen in het vooruitzicht: op dinsdag werd er gegolfd en gisteren rustig getraind voor de laatste poulewedstrijd tegen Spanje van vandaag. Maar toch, tijdens een titeltoer- nooi om twee uur 's nachts op een terras een biertje drinken? En dat voor hockeyers die altijd zeggen dat ze voor hun sport le ven? Oltmans zei er dan ook over: „Ik vind het uiterst onver standig van de spelers." Was het daarbij gebleven, dan was er niets meer geweest dan enkele hockeyers die iets had den gedaan wat niet in het be lang van hun sport was. Het zou passen in de groeistuipen die het hockey soms vertoont: het is een sport die nog voortdurend balanceert tussen professionalis me en amateurisme. Met dat in het achterhoofd had den de hockeyers, die hun team genoten wellicht hebben teleur gesteld, binnenskamers een re primande kunnen krijgen. Naar buiten toe had de zaak daarmee afgehandeld kunnen worden. Alleen daar bleef het niet bij. Oltmans gaf de journalist die het eerste stuk had geschreven en de journalist van de ochtend krant die het had overgenomen, gisteren de volle laag. Hij ver liet al tierend de informele pers bijeenkomst na de laatste trai ning. Bovendien meldde Teun de Nooijer, eveneens zichtbaar boos, dat de spelers de schrijver van het stuk niet langer te woord staan. Zo maken de bondscoach en de hockeyers zelf van iets onhandigs van enkele spelers een heuse affaire. En be gaan ze de klassieke fout de boodschapper zijn boodschap kwalijk te nemen. GPD Michael Reiziger (links) werd gisteren gepresenteerd bij PSV. De verdediger moet de opengevallen plek van Wilfred Bouma (rechts) opvullen. Bondscoach Henk Wisman heeft het naar zijn zin in Armenië Henk Wisman is nu enkele maanden bondscoach van Armenië: „Pas in december ga ik erover nadenken of ik langer wil blijven." foto Dolph Cantrijn/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17