PvdA zet kaarten op De Punt eme •[flfi PZC CDA wil toch parkeer ver wij zing Binnen handbereik Inzet spuitgasten en materieel efficiënter bij door samenwerking Noord-Beveland zit modelvliegclub dwars Bouwen op alternatieve locatie kan volgens fractie goedkoper Ouderen in huifkar langs de Westerschelde Littl'Xtra treedt op in Speijck Bijeenkomst Anbo Domburg Zeeuwse Eilanden pakt Bevelandse kruisingen aan donderdag 1 september 2005 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De brandweer van de gemeente Terneuzen en de bedrijfsbrandweer van Dow Benelux gaan meer samenwer ken om brandweerlieden en ma terieel efficiënter in te kunnen zetten in de regio. De gemeente en Dow ondertekenen volgende week een convenant om die in tentie vast te leggen. De brandweerkorpsen van de ge meente en Dow werken al lan ger samen. Zo rukt het korps van Dow sinds jaar en dag di rect uit bij een melding vanaf een van de terreinen van omlig gende bedrijven als Air Liquide, Elsta of Delta Milieu. De offi cier van dienst van de gemeente lijke brandweer neemt het com mando dan over zo gauw hij ter plaatse is. De afspraken tussen de korpsen kunnen echter nog sterk worden verfijnd om perso neel en materieel in de toekomst nog 'slimmer' in te kunnen zet ten. stelt commandant J. Mete ring van de brandweer Terneu zen. Zeeland telt nog geen 350.000 in woners. De grootte van de brandweerkorpsen is aan de be volking gerelateerd. Maar het ca lamiteiten- en ongevallenrisico is in de Kanaalzone en het Sloe- gebied na Rijnmond en Maas vlakte het grootste van Neder land, benadrukt Meijering. „Het is dus zaak om mankracht en materieel zo slim mogelijk in te zetten." Onderling doen bedrijven dat al langer. Zo heeft spoorwegonder nemer Railion een overeen komst met Dow. De bedrijfs brandweer van de chemiegigant schiet te hulp als er zich een ca lamiteit op het spoorwegnet voordoet. Meijering: „Natuur lijk komen wij ook, maar het is handig dat Dow alle kennis en materialen heeft voor specifieke hulp. Zij kennen bijvoorbeeld de tientallen afsluiters van tanks en kunnen ze ook uit voor raad vervangen. Als gemeentelij ke brandweer assisteren wij bij voorbeeld regelmatig bij een be- Au' drijf als Broomchemie als dai^oi op avonden niet de minimaldei' mankracht aanwezig kan zijn/ren De bestaande samenwerking jvej nog op veel punten te verbetsvo: ren, weet Meijering. Persönq en materieel kunnen nog effi ciënter worden ingezet. Zo zoti Dow bij ongelukken of eventui f le calamiteiten in de Wester scheldetunnel kunnen helper"^ Er loopt ook nog overleg ové I rampenbestrijding en hulpverll I ning op de Westerschelde. ..Ee J blusboot voor de brandweer veel te kostbaar. Een met goed materialen uitgerust vaartuido' van Rijkswaterstaat, dat ooj voor allerlei andere taken kaNE worden ingezet, is bijvöorbeelsth een veel beter 'alternatief. Dwi! provincie en de gemeenten Teiin neuzen en Vlissingen zijn ana overleg met het ministerie vaorf Verkeer en Waterstaat om h(\Vi veiligheidsbeleid meer handeste en voeten te gevenzoi Demonstraties Dat de brandweer de meest alaikci merende situaties nu al de baó kan, willen de korpsen van TeiHe neuzen en Dow zaterdag graajsp' laten zien. Gemeentelijke en beZe drijfsbrandweer houden gezade menlijke demonstraties omdade de open dag van de brandweepli Terneuzen en de viering van 4me jaar Dow toevallig samenvalleige' Bovendien kunnen de inwonqtei nu voertuigen en materialen vade beide korpsen bewonderen ogei het Stadhuisplein in Terneuzept Belangstellenden kunnen vage 10.00 tot 17.00 uur Qp de Marfeti met een hoogwerker omhoofccl Daarnaast zijn de hele dag déba monstraties met gaspakken Ifei zien, worden wrakken geblusSc: en is 's morgens om 11.30 uuM; een duikdemonstratie te zien rde de kanaalarm bij het watei^. schapskantoor. B Naast de vele demonstraties vaBi de brandweerkorpsen kunnesti mensen genieten van een uitgehe breid feestprogramma van Doibe in het centrum van Terneuzom en op diverse andere locaties ine de stad. te zie bijlage 40 jaar Dow B door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een theater op de Punt kan volgens de Mid delburgse PvdA-fractie goedko per zijn dan een theater op de Zuidsingel. De fractie heeft een eigen begroting opgesteld, waar bij de berekeningen die gepre senteerd zijn door het college naar beneden zijn bijgesteld. Voor 1,5 miljoen extra zou een theater kunnen worden ge bouwd met filmzalen en een klei ne zaal. Volgens de PvdA moet het rap port over de kosten van een nieuw theater aan de Punt op een aantal punten worden aan gepast. Zo zou de afkoopsom voor de aannemer die het thea ter aan de Zuidsingel zou bou wen te hoog zijn ingeschat. Vol gens de fractie kan in ieder ge val een deel van het bedrag ver vallen als de aannemer andere opdrachten krijgt. Bovendien denkt de partij dat er negentig in plaats van zeventig woningen gebouwd kunnen worden op het perceel aan de Zuidsingel. Daar mee zou de opbrengst bij ver koop aan een projectontwikke-' laar met zeven ton stijgen. Een deel van de kosten voor de parkeergarage aan de Zuidsin gel zou volgens het oorspronke lijke plan voor de Zuidsingel worden betaald door het par- keerbedrijf. De PvdA vindt dat die bijdrage ook op andere loca ties meegeteld moet worden, een bedrag van vijf miljoen. Door minimaal honderd woningen te bouwen boven het beoogde par keerterrein aan de Punt, kan 3,5 miljoen euro worden verdiend, stelt de fractie. Daarnaast vindt de partij dat een aantal opge voerde kosten nog eens goed te gen het licht moeten worden ge houden. De PvdA stelt dat voor een be drag van 1,5 miljoen extra een theater met filmzalen en kleine zaal kan worden gebouwd. Door extra te bezuinigen zou zelfs dat bedrag nog kunnen worden opgevangen. Fractievoorzitter S. Szarafinski erkent dat een nieuw project ook nieuwe risi co's met zich meebrengt. „Maar we hebben het idee dat we, ook als we doorgaan met bouwen aan de Zuidsingel, nog niet klaar zijn met bouwen." De leden van de PvdA hebben gisteravond hun steun betuigd aan het plan van de fractie. Voor de leden staat voorop dat er aan de Zuidsingel niet meer gebouwd wordt en dat er een compleet theater moet komen te gen zo laag mogelijke kosten. Andere locaties in of rond de binnenstad worden niet uitgeslo ten. Als er besloten wordt te stoppen op de Zuidsingel moet de investering die al gedaan is, tien miljoen euro, in één keer worden afgeschreven. Het ge volg daarvan kan zijn dat de fi nanciële positie van de gemeen te zo slecht wordt, dat de ge meente onder curatele van de provincie wordt gesteld. Vol gens Szarafinski hoeft het daar niet op uit te lopen. „We krijgen vijf jaar om een plan te maken om dat op te lossen. Ik denk dat dat moet lukken." de prachtige route die mede dankzij de medewerking van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen ook langs de 'zoute kant' van de Westerschelde voert. De enthousias te mensen van tachtig jaar en ouder konden in de huif kar op het gemak rondkijken en genieten van al die ver trouwde plekjes. Onderweg is telkens een stop ingelast op camping 't Mussenist voor koffie en appeltaart. De groepen worden elke middag vergezeld door rijf vrijwil ligers op de fiets die zorgen voor begeleiding en een vei lig verloop op de wegen. foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE - Bewoners van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande hadden gisteren onderweg de grootste lol tijdens de huifkarrit die ze door de pol ders rond Kloosterzande en over de Westerscheldedijk maakten. Ook vandaag en morgen rijdt de huifkar nog door Maurits Sep DOMBURG - Het CDA in Veere is teleurgesteld dat er geen par- keerverwijssysteem komt voor parkeerplaatsen langs de Wal- cherse kust. „We zijn het als toe ristengemeente verplicht aan on ze gasten om hen zo goed moge lijk door te verwijzen", vindt fractievoorzitter K.Wou- ters-Kleinepier. Aanvankelijk zou Walcheren een dynamisch verwijssysteem krijgen. Dat bestaat uit elektro nische borden die aangeven welk terrein vol is en op welk terrein nog wel ruimte is. Dat bleek echter veel te duur. Ook een systeem dat alleen aan geeft of een terrein vol is, zon- I der door te verwijzen naar ande- I re parkeerplaatsen, sneuvelde vanwege de kosten. De gemeen- I te Veere zou daarvoor vijfdui- VLISSINGEN - De Wa;cherse bluesrockband Littl'Xtra treedt vanavond op in café Speijck aan het Bellamypark in Vlissingen. Het optreden begint om 22.00 uur. door Frank Balkenende KORTGENE - Modelvliegclub Delta zit in de penarie. De club dacht op een akker van een land bouwer aan de Prinsendijk in Kortgene te kunnen neerstrij ken, maar het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland heeft de aan vraag afgewezen. Delta heeft dringend een alternatieve plek nodig, omdat ze eind dit jaar het huidige vliegveld in het Sloege- bied moet verlaten. De aanvraag is afgewezen om- 1 dat een vliegveld voor de lijn- en radiografische vliegtuigjes niet past in het bestemmings- 1 plan Buitengebied (alleen land- 1 bouw is er mogelijk), ze moge- J lijk agrarische ontwikkelingen j kan belemmeren en niet aan de geldende milieuzonering vol- 1 doet. Regeltjes t Voorzitter H. Struijk van de mo- delvliegclub noemt het besluit c van het Noord-Bevelandse colle ge teleurstellend. „We dachten zend euro moeten betalen, maar volgens wethouder M. te Roller is de meerwaarde voor Veere te klein. De gemeente heeft maar één terrein langs de kust, ver klaarde zij onlangs in de PZC haar weigering mee te betalen aan het parkeerverwijssysteem. Het CDA vindt het 'een beetje flauw' om te zeggen dat Veere er geen belang bij heeft, zegt frac tievoorzitter Wouters-Kleine- pier. „Het gaat niet om ons. Het door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Het water schap Zeeuwse Eilanden bevei ligt twee gevaarlijke kruispun ten, in Colijnsplaat en Wemel- dinge. Het waterschap laat momenteel een plateau aanleggen op de kruising Noordlangeweg-Kla- verweg bij Colijnsplaat. Op deze gelijkwaardige kruising gebeur den in de periode 1997-2002 vier ongelukken, waarvan drie met letsel. Daarbij vielen één do de en vier gewonden. Op beide wegen mag zestig kilo dat de akker aan alle voorwaar den voldeed. We zitten binnen de geluidszone van de grasdroge rij en leven alle voorschriften na. We keuren de vliegtuigjes van leden. Er zitten geluiddem pers op, zodat ze niet meer la waai maken dan 74 decibel. Ik denk dat de grasdrogerij en de vrachtwagens op de provinciale weg net zoveel of meer herrie produceren. Maar ja, we leven in Nederland en komen om in de regeltjes." Ook de potentiële verhuurder, akkerbouwer J. Dieleman, be treurt het collegebesluit. „Je zit hier midden in de polder, nie mand heeft er last van. Ik zie er geen kwaad in. Wij vonden het wel gezellig, zo'n club op je erf in het weekend. Dan heb je wat aanspraak. Bovendien was het voor ons een mogelijkheid extra inkomsten binnen te halen, gaat erom dat we onze gasten zo goed mogelijk doorverwijzen naar een vrije parkeerplaats. En zeker gezien het geringe bedrag dat ermee is gemoeid. Vijfdui zend euro, dat moet toch kun nen." Behalve dat het voor Veere als toeristengemeente goed is richting de klanten, vindt Wouters-Kleinepier het ook 'op zijn minst elegant naar de partners toe' om mee te beta len. „Als de provincie en het wa- meter per uur worden gereden, maar veel automobilisten rijden er veel harder. Met het plateau wil het waterschap de snelheid omlaag brengen. Het maakt het kruispunt ook overzichtelijker. In Wemeldinge is ongeveer het zelfde aan de hand. Het water schap verbetert daar de krui sing Binnendijk en Reepweg. Ook die is onoverzichtelijk, om dat verkeer dat vanuit het dorp komt een oprit moet nemen en slecht kan zien of er verkeer op de Binnendijk nadert. Ook hier rijden mensen te hard. Een plateau moet ze afremmen en attenderen op het kruispunt. want in de landbouw gaat het slecht. Door de hevige regenval zijn ook nog eens al mijn aardap pelen op mijn grond bij Kamper land verloren gegaan. Dat scheelt je toch tienduizend eu ro." Dieleman geeft het nog niet op. Hij wil nagaan of de modelvlieg club zich op één van zijn perce len in de buurt van Kamperland kan vestigen. De kans op succes lijkt echter klein. Delta, die al rijf jaar zoekt naar een vervan gend veld, diende twee jaar te rug tevergeefs een aanvraag in voor een veld aan de Baashuis- weg in Kamperland. Het college weigerde medewerking, omdat er te veel recreatievoorzienin gen in de omgeving zijn. De modelvliegclub heeft nog twee ijzers in het vuur. Struijk heeft een locatie op het oog 'er gens in de gemeente Borsele' en terschap wel bereid zijn te beta len voor een statisch verwijssys teem, waarom zouden wij dan niet meedoen?" Dat het niet bewezen is dat zo'n systeem helpt om te voorkomen dat mensen rondjes rijden op zoek naar een vrije plek, zoals wethouder Te Roller stelt, vindt het CDA geen sterke redene ring. „Het omgekeerde kun je ook niet bewijzen. En wij heb ben liever een statisch systeem dan helemaal geen parkeerver- wijzing." Het CDA heeft het college van B en W schriftelijk om ophelde ring gevraagd. Als de antwoor den van het college overeenko men met de uitspraken van Te Roller in de PZC, dan zal het CDA daarmee geen genoegen mee nemen, voorspelt Wou ters-Kleinepier. „Dan komen we er zeker nog op terug." DOMBURG - De afdeling Dom burg van de ouderenbond Anbo houdt morgen een gezellige mid dag in Het Schuttershof in Dom burg. Engel Reinhoudt zal er op treden. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. ook lopen er gesprekken met Zeeland Airport. De tijd begint wel te dringen. „Procedures du ren lang en voor je het weet, is het eind december." De modelvliegclub, die in Zee land zestig leden heeft, huist al 26 jaar aan de Duitslandweg in het Sloegebied. Dit voorjaar moest de club een paar honderd meter verkassen, omdat Zee land Seaports het terreintje had verkocht. Zeeland Seaports en Verbrugge Terminals financier den de verhuizing. De oplossing is van tijdelijke aard, want eind dit jaar loopt het huurcontract af. De club moet wijken voor be drijven. Wildvliegen Struijk moet er niet aan denken dat de modelvliegclub onver hoopt zonder veld en clubhuis komt te zitten. „De kans bestaat dat leden dan gaan wildvliegen op weilandjes en trapveldjes. Dat kan leiden tot ongelukken. Voor deze sport heb je gewoon een veld nodig, waar iedereen voldoet aan het veiligheidsregle ment van de club." Meer informatie? neem contact met ons op: (01 13) 31 55 00 of www.deondernemer.com In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12