Stadskantoor nu al op de schop PZC De meisjes liggen bij het chloorhok Peetvader veerpontjes vertrekt met traan V erkeersobstakel lijkt niet te werken 11 Verbouwing en interne verhuizing nodig voor komst sociale dienst en CWI Gewonde bij aanrijding Presentatie van djembégroep AAZET Ongeluk door ongeduld Gevangenisstraf voor autokraker Inbreker moet twee jaar zitten Oplichter moet drie weken cel in agenda Vier maanden voor Vlissinger na afrekening donderdag 1 september 2005 loor Nadia Berkelder - Nog geen jaar de opening van het stadskan in Middelburg staat er een erbouwing en een verhuizing het programma. Ambtenaren plaatsmaken voor mede- van de sociale dienst en CWI. let was eigenlijk de bedoeling [at de nieuwe Walcherse sociale lienst en het CWI in de nog leeg- taande toren van het stadskan oor zouden trekken. Die toren, lan de kant van het benzinesta- ion, staat al sinds de oplevering eeg. Bij de bouw van het stads- ;antoor is bewust gekozen voor bouwen van een extra toren, toename van personeel in de op te vangen. de sociale dienst en het klanten over de vloer krij- is een vestiging in de leeg- toren niet handig. Die het verst verwijderd van de hal van het stadskan oor. Daarom is nu gekozen roor een interne verhuizing. De nedewerkers van de gemeente lie in de toren aan de stations- cant van het kantoor zitten, ver- - Op de Wal- in Middelburg vond rond kwart over een ongeval plaats. Een ze Middelburger hierbij gewond. Sen 32-jarige vrouw uit Middel- aurg sloeg bij de kruising met ie Laurens Stommesweg on- lanks een daar geldend verbod >m rechtsaf te slaan toch rechts- if. rli erbij zag ze de Middelburgse bromfietser, over het hoofd. De jongen is met verwondingen aan heup en knie overgebracht het ziekenhuis. bromfiets werd volledig ver- De auto van de vrouw bij het ongeval licht be VLISSINGEN - Djembéspeler Kaloga Traoré uit Guinee doet jp zondag 11 september in Vlis- mee aan een djembépre- van de Slagwerkschool presentatie vindt plaats op plein voor het Arsenaalthea en begint om 14.00 uur. Als slecht weer is, wordt uitge naar het Arsenaalthea ter. Leerlingen van de slagwerk- school laten horen en zien wat zij kunnen. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl huizen naar de toren aan de kant van het benzinestation. De sociale dienst gebruikt de toren aan de stationskant. De centrale hal van het stads kantoor wordt grondig ver bouwd. De balies aan de kant van het kanaal verdwijnen. Daar wordt de hal groter ge maakt, om ruimte te bieden aan het CWI. Dat wordt de plek waar mensen op zoek kunnen naar werk. De balie die nu nog in het midden van de hal staat, verhuist richting de hoofdin gang. De gemeente houdt na de verbouwing één in plaats van twee rijen balies over om eigen klanten te helpen. Volgens amb tenaar J. Kouwer kan dat omdat is gebleken dat veel balies de meeste tijd niet worden ge bruikt. De opbrengst van de huur is la ger dan vooraf, bij de bouw van het stadskantoor, is ingeschat. „We hebben een makelaar inge schakeld en naar aanleiding van zijn advies is de huuropbrengst naar beneden bijgesteld'', aldus Kouwer. Naast de tegenvallen de opbrengst van de huur, is de gemeente ook nog extra geld kwijt aan de verbouwing en de verhuizing. Vermoedelijk is dat ruim zeven ton, maar dat be drag kan nog hoger worden. De onderhandelingen met het CWI en de sociale dienst zijn nog niet afgerond. De gemeenteraad moet volgen de week beslissen over de ver bouwing. Een weg terug lijkt er niet te zijn: in juni hebben de drie Walcherse gemeenten al in gestemd met de fusie van de so ciale dienst. De nieuwe Walcher se sociale dienst moet op 1 ja nuari zijn verhuisd, het CWI drie maanden later. ✓VnTHMCKi TnwuyERINw ET.NL Bommetje maken is nog altijd favoriet in het zwembad. door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Veel badmeesters in Nederland sjouwden vorige week hoofd schuddend terrasstoelen naar binnen. Sloten het seizoen met rode cijfers af. In Arnemuiden niet. Daar gaat het zwemmen zelfs nog door als weerman Jos Broeke 'hevige regenval' afgeeft. Ook moeders laten de woensdagmiddag niet varen. Haken en roddelen aan de waterkant. Grofweg honderd fietsen staan er, bij de ingang van het Julianabad. Vaak met een kinderzitje. „Dan te bedenken dat veel Erremuenaars te voet komen", glundert badmeester Aart van Belzen. „Het kan zó druk zijn. Soms komen hier vijfhonderd kinders op een mid dag. Of na half vier, als de scholen uit zijn, nog tweehonderdvijftig. Dat ze dan maar een krap uurtje kunnen zwem men, maakt hen niet uit." Aart, in de volksmond ook wel 'badrat' genoemd, is al sinds 1986 badmeester aan de Koningin Julianalaan. „Mensen kennen me. Als kinderen iets uitvreten, stuur ik ze naar huis. En dat wordt geaccepteerd. Dan belt vader me vaak 's avonds nog, om te vragen wat er is gebeurd. 'Oh heel goed, Aart. Dan geef ik ze zelf ook nog een standje', klinkt het dan. Zo gaat dat hier." Kliek Vrije middag en een graad of dertig: dan is het zwembad van de kinderen. Lekker spetteren, duiken en zwemmen. Jongens maken bommetjes, meisjes doen wie het langst de handstand kan. En de moeders, die kletsen gezellig bij. Vooraan zit een vaste kliek, tipt Aart. „Elke dag", als het aan Levina Maljers ligt. „Altijd wat te kletsen. Heb je dit gehoord, heb je dat gehoord. En het wa ter is constant 21 graden. In Heinkens- zand is het zo warm niet, hoor." „En Vlissingen heeft geen buitenbad. Kinderen willen toch buiten zwemmen. Ook als het regent, ja. Dan gaan wij ge woon binnen zitten", vertelt Cindy van de Gruiter. Uit Souburg, benadrukt ze nog even. „Heel Walcheren komt hier." De moeders zijn vaak met z'n twinti gen. Zorgen dat de zwemspullen om kwart over drie klaar liggen, of gaan al vast om een uur of een („de kinderen we ten ons wel te vinden") en nemen el- kaars kinderen mee naar het zwembad. „Het is dat we nog een man thuis heb ben, maar anders... grapt Maljers. Saskia Briggs gaat, gehuld in een au thentiek Arnemuiden-hempje, rond met de zuurtjes, Tonny Pleijte haakt een wintertrui en Anja van Leerdam vertelt dat ze elke nazomer samen barbecuen. Op het terras van het Julianabad. „Dit is ons tweede thuis. Als het nodig is, springen we bij aan de koffiekraam. We hebben zelfs een eigen plankje in de koelkast en in de kast staan onze eigen parasols. Net als onze tuinstoelen." 'Anja van L.' staat met zwarte stift op de rugleuning van de hare geschreven. Ons plekje Achter het zwembad ligt een groepje stoere jongens. Met gouden ringetjes, een stiekem sigaretje, een bruine bast. foto Ruben Oreel „Vier dagen per week. Vijf, zes. Nee, ei genlijk liggen we hier elke dag", begint Casper Hofman. „Even snel thuis een boterham eten en dan hierheen. Dit is ons plekje. Soms ligt er iemand anders, meestal is dat een Duitser, maar Arne- muidenaren weten het intussen wel." Vanaf hun handdoeken hebben de he ren prima uitzicht over het zwembad. En de meisjes, uiteraard. „Die gaan meestal bij het chloorhok liggen." En Aart, die is oké. Rudi Verkamman heeft ervaring met de badmeester. „Ik ben een keer van de glijbaan ge sprongen, terwijl dat niet mocht. De vol gende dag mocht ik toen niet komen. Maar ja, dat was toch een zondag." Angelique de Ridder zwiert mee op de muziek van Jan Smit. „Da's ook zoiets. Je mag hier je eigen muziek meenemen. Dat heb je op het strand niet." „Plus dat we schoon thuiskomen. Geen zand in je tas", helpt Ineke. „En het is gezellig, je doet sociale contacten op. Nee, roddelen doen we niet. We praten over crèmpjes en de nieuwste mode." Wat moeten de vaste badgasten dan als het regent, hagelt, sneeuwt of ijzelt? „Dan zitten we in een diepe dip." door Harmen van der Werf GORISHOEK - Schipper mag ik overvaren? André Beusen- berg, de peetvader van de toeris tische veerpontjes in Zeeland, heeft achttien zomerseizoenen lang steeds 'ja' geantwoord op die vraag. Gisteren nam hij af scheid met vTolijke muziek, lo vende speeches en een traan. Op zijn laatste reis met motor schip Harpoen van het Thoolse Gorishoek naar Yerseke was het 's middags druk. Zeker vijftien fietsen stonden aan dek. Eind goed, al goed. Beusenberg: „Zul ke dagen hebben we deze zomer weinig gehad." Bij vertrek uit Yerseke om half zes was het rus tig. Slechts twee fietsers meld den zich. Toch was het gezellig. Beusenberg (65) had voor zijn laatste trip speciaal zijn maatje John Kooistra uit Ouwerkerk aan den IJssel laten overkomen. De Zuid-Hollandse bouwvakker heeft hem zestien seizoenen lang geholpen in zijn eigen va kantie, elk jaar vier weken lang. Kooistra mocht niet ontbreken. En natuurlijk waren er ook fami lieleden en bekenden aan boord. ,,'t Is altijd mijn hobby ge weest", vertelde Beusenberg tij dens de overtocht over een spie gelgladde Oosterschelde, „en een hobby mag geld kosten. Dat is het punt niet, maar ik wil na achttien jaar wel eens in de zo mer vrij zijn. Lekker onder de mensen, zonder dat ik drie keer per dag met de veerboot erop uit moet." In 1988 is het allemaal begonnen, als een grap. Mannen onder elkaar op camping De Pluimpot in Gorishoek opper den het idee het aloude veerpon- tje op Yerseke nieuw leven in te blazen. Dat had eeuwenlang be staan, maar was in 1962 ter zie le gegaan. Kiem Beusenberg, oud-visserman en oud-bemanningslid van een zee sleper, nam de uitdaging aan. Hij legde zo de kiem voor een toeristisch project waarmee Zee land zich onderscheidt van ande re provincies, het project Fiets een Rondje met een Pontje. Zo'n twintig veerpontjes staan er inmiddels in de almanak van stichting Fiets een Rondje met een Pontje. Beusenberg is er ze ker trots op dat het zover is ge komen, maar, waarschuwde hij, 'denk niet dat je er veel geld mee kunt verdienen'. Hij weet uit ervaring dat je er eerder iets bij moet leggen dan dat je winst kunt maken. „Ik heb dat nooit erg gevonden en mijn vrouw stond altijd achter me." Giste ren stond Rietje Beusenberg ook achter hem, toen hij in Goris- André Beusenberg legde de kiem voor wat nu 'Fiets een Rondje met het Pontje' is. „Ik wil na achttien jaar wel eens in de zomer vrij zijn". foto Willem Mieras VROUWENPOLDER - De politie zoekt een aantal men sen die vanaf het terras van café De Boekanier in Vrou wenpolder hebben gezien hoe een zestienjarige fietser uit de gemeente Veere dinsdag werd aangereden door een achttienjarige automobilist uit dezelfde gemeente. Dat ge beurde rond tien over zes. De automobilist kon vanwege drukte cle fietser niet passeren en gaf plotseling gas. Hij reed de jongen van achteren aan. Deze nam in zijn val een 17-jarige fietsster uit de gemeente Veere mee. De jongen en het meisje raakten niet ernstig gewond. De fiets van de jongen kwam onder de auto terecht en raakte zwaar beschadigd. De automobilist is weggereden. Hij werd gisterochtend om tien voor negen aangehouden in zijn woning. Enkele getuigen hebben vanaf het terras aan de Fort den Haakweg het ongeval zien gebeuren. De poli tie wil dat zij zich melden bij het bureau in Serooskerke of bellen met 0900-8844. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Rei- narz veroordeelde gisteren een 31-jarige man uit Vlissin gen voor het plegen van een autokraak tot twee weken ge vangenisstraf en 28 uur leerstraf sociale vaardigheidstrai ning. De man kraakte 15 augustus in zijn woonplaats met een schroevendraaier een auto en nam een radio/cd-speler weg. De Vlissinger is eerder voor autokraken veroor deeld. De proeftijd van twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf voor die eerdere vergrijpen werd met een jaar verlengd. MIDDELBURG - Een 46-jarige man uit Schiedam is giste ren in Middelburg voor het plegen van twaalf woningin braken tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank legde een 31-jarige vrouw uit Geislingen (D) voor heling van de gestolen goederen een jaar cel op. De inbraken werden op verschillende plaatsen in Zeeland ge pleegd. De hoofdverdachte, een 31-jarige Bosniër, moét zich later dit jaar voor een groot aantal woninginbraken verantwoorden. Het vonnis van de rechtbank was con form de eis van de officier van justitie. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter R. Rei- narz heeft gisteren een 36-jarige inwoner van Terneuzen wegens oplichting tot drie weken cel veroordeeld. De man, die als veelpleger bekend staat, deed zich 21 augus tus voor als collectant voor dieren in de binnenstad van Terneuzen of vertelde geld in te zamelen voor een dieren asiel. De Temeuzenaar ging met een echte collectebus, op schrift 'dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen', langs de deuren. Ook droeg hij een logo van de gemeente Terneuzen. Op die manier probeerde hij vooral ouderen en gehandicap ten geld af te troggelen. Het collecteren leverde hem bij elkaar vijf euro op. Een van de bewoners vertrouwde het niet en schakelde de poli tie in. „Doortrapt", vond de politierechter het misbruiken van het vertrouwen van goedgelovige mensen. Officier van justitie A. Flikweert eiste een maand gevangenis straf. De man zei dat hij een dierenvriend was, maar het geld hard nodig had. hoek in de bloemetjes werd ge zet door wethouder Kees Knuijt van Reimerswaal, zijn collega Wim van Kempen van Tholen en voorzitter Cees van Liere van stichting Fiets een Rondje met een Pontje. Af en toe had de scheidende schipper het te kwaad en pinkte achter zijn zon nebril een traan weg. Hij beloof de hand- en spandiensten te blij ven verrichten. „Tuurlijk." Zijn motorschip Harpoen is te koop. Beusenberg stelt als voorwaar de dat de veerdienst Goris- hoek-Tholen blijft bestaan, want, zei hij, 'dat is toch een stukje van mijn leven'. door Selma Osman OOSTKAPELLE - De gemeente Veere zoekt een betere oplossing om sluipverkeer dat op de Joh. de Pourckstraat in Oostkapelle tegen de richting inrijdt, te we ren. Het vorig jaar aangelegde obstakel, een driehoek in de Wa terstraat. houdt automobilisten niet tegen. Bovendien zijn er al heel wat auto's en fietsers tegen aan gereden. Wethouder M. te Roller vindt dat er een andere oplossing moet worden bedacht om te zor gen dat automobilisten zich hou den aan het éénrichtingsver keer. Zij reageert daarmee op klachten van bewoners. Een mo gelijke oplossing zou zijn om in de hele De Pourckstraat eenrich tingsverkeer in te stellen. Nu is dat nog gedeeltelijk. Drie palen in de Waterstraat achter de kerk zouden het onmogelijk moeten maken om nog langer te gen de richting in te rijden. „Al leen een bord helpt tegenwoor dig niet meer", zegt Te Roller. Ze heeft de ideeën voorgelegd aan de dorpsraad, samen met het plan om de markt te ver plaatsen van de Dorpsstraat naar het gebied achter de kerk. Brandweer en ambulances kun nen het dorp moeilijk bereiken op de dagen dat de Dorpsstraat is afgesloten voor de markt. Dorpsraadvoorzitter S. Lous vreest dat het doortrekken van het éénrichtingsverkeer in de STREEKAÖJIVITEITEN GRIJPSKERKE - Verenigingsgebouw aan de Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be wegen voor 55+; MIDDELBURG - Wandelkerk, 13.30 uur. Middelburgs kerkenpad, wande ling olv een gids langs diverse kerken. Kerken onder de Lange Jan, 15.00 - 15.30 uur: Miniconcert; Molen De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gra tis muzieklessen voor kinderen; OOST-SOUBURG Palazzolihuis Oran jeplein 41. 10.00 - 12.00 uur: Creatieve activiteiten; OOSTKAPELLE - Parkeerterrein N.H. Kerk, 19.30 uur- Zomeravondconcert De Zeeuwse Muzikanten; VEERE - Vanaf 15.00 uur: Small Sail; VLISSINGEN - Café De Concurrent. 23.00 uur: Temtation Night met dj Carlo en Brian; Café Speijk, 22.00 uur: Optreden Wal cherse bluesrockformatie Littl' Xtra; Petruskerk, 9.30 uur: 55+ yoga; Wijkcentrum Papegaaienburg, 20.00 uur: Contactavond Genealogie. De Pourckstraat extra verkeers bewegingen in de kern veroor zaakt. Bovendien vindt hij het te rigoureus om in de Water straat paaltjes neer te zetten. Liever ziet de dorpsraad dat de De Pourckstraat wordt aange past. „Bijvoorbeeld door een ver hoging te maken. De straat is hu nog zo breed dat er twee auto's naast elkaar kunnen rijden." De dorpsraad is het met de ge meente eens dat er een eind moet komen aan de gevaarlijke situatie door het hoge driehoek je in de Waterstraat. Een bestra te cirkel (punaise) was volgens de dorpsraad beter geweest. „Daar hebben we vóór de recon structie al op gewezen", zegt Lous. Om met een alternatief plan naar de gemeente te gaan, wil de dorpsraad de meningen van de bewoners peilen. Dat gebeurt op woensdag 7 september in ont moetingscentrum De Halve Maan. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens het het toebrengen van zwaar licha melijk letsel. De officier eiste vijf maanden ge vangenisstraf. De Vlissinger zat nog in zijn proeftijd toen hij het verhaal hoorde dat een goede kennis van hem door haar ex-vriend verkracht zou zijn. Hij zocht 17 juli samen met de nieuwe partner van de vriendin de ex in Goes op. Daar werd de man in zijn woning fors toegeta keld. Het opgefokte duo schopte tegen zijn hoofd en deelde vuist slagen uit. „U had zich er niet mee moeten bemoeien", sprak de officier. Flikweert meende dat er fors moest worden afgere kend. „U moet ervan weerhou den worden om in de toekomst dit soort idiote dingen te doen." Politierechter R. Reinarz bepaal de de gevangenisstraf op vier maanden, waarvan een maand voorwaardelijk. De politierech ter verlengde ook de proeftijd van een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11