Nationale toppers mijden Zwintriatlon Dees en Baumgarte blijven ongeslagen Tolhoek staat nog altijd zijn mannetje Zege Breskens Terneuzen onderuit tegen RCS Belgische trainer is in Axel op zijn wenken bediend llVan de Ven krijgt wildcard i;voor GP Lierop Voor Cadzand gaan de jaren nu echt wegen uitslagen Sterk begin ZVH/Morres AutoTrack.nl agenda woensdag 31 augustus 2005 z 22 door Willy van Leeuwen VOGELWAARDE - Silvie Dees en Patrick Baumgarte zijn ook in hun tweede poulewedstrijd ongeslagen gebleven in het ge- mengddubbel 5 van het Bosse- pielendubbeltoernooi in Vogel waarde. Het als eerste geplaatste tennis- koppel verloor weliswaar de eer ste set tegen Vicky Hermans en Hans van Broekhoven met 1-4, maar herstelde zich prima in de tweede en derde set. Met 5-4 en 4-1 werden de overwinning en de toernooizege veiliggesteld. Ook toernooileider Desiré de Schepper was succesvol in het gemengddubbel. Samen met Tanja van den Dikkenberg was De Schepper in het gemengd dubbel 3-4-schema te sterk voor het koppel Pieters/De Vries, maar daarvoor hadden ze wel drie sets nodig. In de eerste set ging de winst met 4-2 naar Van den Dikkenberg/De Schepper. De tweede set ging met dezelfde cij fers naar Pieters/De Vries. In de derde set gaf de routine van Van den Dikkenberg en De Schepper de doorslag, 4-1. Het duel tussen Joop en Anne- BRESKENS - Breskens heeft de laatste bekerwedstrijd in de pou le gewonnen. Tegen Nieuwdorp werd het gisteravond 3-1. De zege mocht niet meer baten. Breskens was al uitgeschakeld, Terneuzen stroomt door naar de tweede ronde van het bekertoer nooi. Breskens-Nieuwdorp 3-1 (1-0). In de eerste helft was er sprake van een matig schouwspel. In die periode nam Breskens overi gens wel de leiding door Elmar Lauret. Vooral de eerste 25 mi nuten na rust speelde de thuis ploeg sterk. Het maakte toen ook het verschil door enkele knappe aanvallen en doelpun ten van Niels Pielaat en Angelo Cornelis. Kort voor tijd scoorde Robert Baas tegen voor de bezoe kers. miek Hermans en Van der Starre/Van Damme in het ge mengddubbel 5-6 werd een een zijdige wedstrijd. Vogel vlucht-voorzitter Hermans liet zich niet verrassen op zijn 'ei gen' toernooi en gunde de tegen standers slechts één game: 4-1 4-0. Bij de mannen waren er klinken de uitslagen in het dubbel 3-4, Ronald van Remortel en Patrick Vervaet draaiden lekker warm tegen Dennie Cappendijk en Gi- no Roctus en dat leverde een overtuigende 4-1-en 4-0-score op. Fred van Cauteren en Danny Vantricht mochten tegen Domi nique Asselman en Rene van Gassen alleen maar dromen van een verrassing. Het duo Asselman/Van Gassen gaf geen presentjes weg en maakte met 4-1 4-2 een einde aan de illusies van hun tegenstanders. TERNEUZEN - In de laatste wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen leed Terneuzen gisteravond een nederlaag tegen RCS. In Terneu zen werd het na een 1-2-rust- stand 3-4. De overwinning van de Souburg- se tweedeklasser was verdiend, omdat van RCS de meeste drei ging uitging. Voor de rust scoor- de Dennis de Nooijer tweemaal kort achter elkaar, waarna Rem- co van Leeuwen uit een yrije trap voor 1-2 zorgde. Vrijwel on middellijk na de hervatting werd het 2-2 door een treffer van Sinan Coban, maar juist in een fase waarin Terneuzen twee maal achtereen de paal raakte (eerst via Darryl Rawidjan en vervolgens via Remco van Leeu wen) sloeg RCS toe. Het werd 2-3 door Joey van der Zweep en 2-4 via Aschraf Elhrouz. Dankzij Tim Faassen kwam Ter neuzen in de slotfase nog terug tot 3-4, maar de nederlaag bleek daarna niet meer te voorkomen. 'Mn de aanloop naar het begin \pan de voetbalcompetitie voor amateurs brengt de PZC enkele I» verhalen met betrokkenen van verschillende clubs in Zeeuws- Vlaanderen. Vandaag deel 2: Kurt Migom, trainer van AZVV. door Eddy van der Hooft ''aXEL - AZW gaat dit seizoen i met de nieuwe trainer Kurt Mi- gom (43) op de Belgische toer. 1 i Maar wie denkt dat de tweede klasser het accent vooral op de verdediging legt, heeft het mis. Migom: „De beste verdediging Ss de aanval. En als je voldoende kwaliteiten bezit, waarom zou i jje dan op je laatste lijn leunen?" Hoewel hij zelf een pure verdedi- j I ^ger was, propageert hij ook al- i :tijd aanvallend voetbal, zegt hij. I i Zéker als trainer. Als speler was ('hij viereneenhalf jaar actief bij I ijHoek en voor zover hij al op I GOES - Rinus van de Ven heeft i een wildcard gekregen voor de 'Grand Prix in Lierop komend j I -weekeinde. De Vlissingse motor ecrosser heeft de uitnodiging te i danken aan zijn goede optreden 1 vorig motorcross-seizoen. I?' De Grand Prix wordt zaterdag kn zondag verreden. De beste 1 'vijftig crossers van de wereld ko- jknen in actie. Uiteindelijk mo- 1 'gen er dertig van start. Voor za- I terdag staan de vrije training en i 'de kwalificaties op het program- 1 'ma, zondag is de wedstrijd. «'Rinus van de Ven (17), die in de «'MX2-klasse uitkomt, was zich gisteren aan het voorbereiden Évoor een EK-wedstrijd in Oos- j Jtenrijk, toen hij de uitnodiging 1 'voor de GP van Lierop kreeg. },,Hij is superfit", zegt vader 'Giel van de Ven. „Zo'n uitnodi- 'ging is een nieuwe mijlpaal in <czïjn carrière. We gaan plankgas i fgeven." twee gedachten hinkte, kreeg zijn visie op het spelletje in die jaren definitief vorm. „In België wordt verdedigend voetbal van jongsafaan aangeleerd. Maar wat heeft dat opgeleverd? Het nationale elftal trekt al jaren op niets en ook het amateurvoetbal loopt achter bij Nederland. Bij Hoek zijn mijn ogen pas echt opengegaan." Als speler-trainer van SLV Zei- zate (vijf jaar) en daarna Sint- Kruis-Winkel (ook vijf jaar) wil de hij alleen maar aanvallen. Bij AZVV, belooft hij, zal dat dit jaar niet anders zijn. „Ik zou me zelf wel heel lomp vinden als ik met de as die AZW heeft de ploeg een verdedigende speelwij ze zou opdringen." Geen Belgische speelwijze dus bij AZW. Wie daaraan twijfel de, moet in de voorbereiding op andere gedachten zijn gebracht. Tegen Arnemuiden was er wel de 4-1-nederlaag, maar dat had alles te maken met het tijdstip (vroeg in de voorbereiding) waarop werd gespeeld. Daarna won AZW in elk geval met rui me cijfers van Sluiskil (3-0), RIA W. (7-2), Steen (4-0) en Spui, (6-1). De verwachtingen voor 't nieuwe seizoen namen toe, maar daar loopt Migom niet voor weg. „Toen bekend was dat ik trainer van AZVV zou worden, ben ik de ploeg inten sief gaan volgen. Op basis van de wedstrijden die ik vorig jaar nog heb gezien, durf ik ook te zeggen dat we bij de eerste vijf moeten kunnen eindigen." Kwaliteitsslag De Axelse ploeg mag de lat ook hoger leggen dan andere jaren hét geval was. Van de selectie van vorig seizoen zijn alleen Hasan Kesikbas (naar Terneu zen) en Jelmer de Pooter (naar Spui) verdwenen. In hun plaats trok AZW vijf spelers aan. Van Terneuzen kwamen Jarno Wae- beke en Niels Gommers, van Ter- neuzense Boys Mevlud Eryürük en Emanuel Pauwels en van Sluiskil Ryan de Regt. AZW heeft dus een kwaliteitsslag ge maakt en kan daarom ook ande re accenten leggen dan in het Kurt Migom (links) denkt dat AZW bij de eerste vijf moet kunnen eindigen. foto Peter Nicolai verleden. Om die reden ook denkt Migom bij AZW op zijn plaats te zijn. „Ik was bij RIA in beeld, toen AZW mij benader de. Mijn keus was toen gauw ge maakt en daar heb ik nog geen moment spijt van." Migom trof bij zijn komst een selectie aan die enorm hard wil trainen. „Ik kan ook niets misvragen. Ze doen precies wat ik wil." Zo werkte Migom in de voorberei ding vooral op het wisselen van de posities. „Ik wil bijvoorbeeld dat Mevlud (Eryürük) blijft han gen als Gerben (Steijaert) mee gaat. En dat bijvoorbeeld Joep (Frusch) de positie van Mevlud overneemt als die in de aanval gaat." Zijn voorkeur gaat ook uit naar een systeem met twee spitsen met bij sluitende middenvelders en een dubbele flankbezetting. „Aan de biütenkanten wil ik twee spelers die om beurten diep gaan", legt hij uit. „Als de één moe is, moet de ander kun nen gaan. Alleen op die manier kun je een tegenstander blijven verrassen. We moeten als het wa re van alle kanten kunnen ko men. Daar trainen we ook op." In dat opzicht prijst Migom zich gelukkig over een selectie te be schikken met veel jonge spelers maar ook veel ervaring. „De spe lers binnen onze selectie vullen elkaar perfect aan. Ik durf ook te zeggen dat geen enkele ande re tweedeklasser een centrale as heeft die zich met de onze laat vergelijken. Dat mag best ge zegd worden, vind ik." Na zijn rentree bij AZW was hem al snel duidelijk dat de kern van de ploeg intact moest blijven. „Geen moment", zegt hij, „moesten ze bij AZW schrik hebben dat ik tien Belgen zou meenemen." Hij liet de clubleiding alleen we ten op welke plaatsen hij ver sterking nodig dacht te hebben en wat dat betreft werd hij op zijn wenken bediend. „Ik heb geen enkele naam genoemd, maar heb wel gezegd dat een extra aanvaller en een verdedi gende middenvelder geen over bodige luxe zouden zijn en dat we ons in de breedte moesten versterken. Al die wensen zijn vervolgens ook gehonoreerd." ^CADZAND - Voor Cadzand was vorig jaar maar weinig succes 'weggelegd. De zaterdag-vierde- 'klasser leed in 26 wedstrijden 'niet minder dan achttien neder lagen en eindigde zodoende niet 'hoger dan de twaalfde plaats. l,,Het was een seizoen om snel te 'vergeten", zegt trainer Ruud 'Cornelis (43). ',(De klas waarin wij spelen 'wordt steeds zwaarder", ver- 'klaart Cornelis die terugval. („Ga maar na: we treffen tegen woordig in tegenstanders als Be- 'vélanders, Kruiningen, Yerseke 'en' Heinkenszand oud-tweede- -'klassers. Daar kunnen wij niet tegenop." Maar er is uiteraard 'méér. Cadzand heeft nagenoeg ,geen aanvulling van onderaf en .moet daarom steeds vaker terug- wallen op spelers voor wie de ja- ']ren gaan wegen. „De enige Jeugdspeler die de laatste jaren doorgekomen is, is Junior van 'den Akker. Het is daarom ook !dat ik zoveel spelers moet opstel- Men die al tegen de veertig lo- 'pen." Perspectief is er dus niet 'echt, weet Cornelis en hij niet al- Meen. „Het bestuur realiseert 'zich maar al te goed hoe we er door staan. Dat wordt ook geac cepteerd. Cadzand is een gezel- jlfgheidsvereniging, die niet aan 'het aantrekken van spelers van 'elders doet. Daar kun je dus ook 'voor kiezen." 'Het gevolg is dat Cornelis, die 'zelf nog altijd als stand-in op de 'bank zit, de beschikking heeft lover een uitermate smalle selec- 'tie. „Ik heb twaalf, dertien spe llers beschikbaar voor elf plaat sen. Als we met blessures te ma- Ikén krijgen moet ik de spelers 'van de straat halen. Een derde hébben we bijvoorbeeld ook al (niet meer. Dat is vorig jaar te ruggetrokken." jD'e minder rooskleurige vooruit zichten hebben Cornelis er nog 'niet toe gebracht de club te ver- 'laten. „Een trainer moet vroeg 'beslissen en ik zeg maar zo: er- 'gens anders is het niet altijd be- 'ter. Bovendien vind ik het niet rietjes om zo maar weg te lopen. - Met de beperkte middelen die 'we hebben probeert iedereen er 'tenslotte het beste van te ma- 'ken." Groot zijn de verwachtin- 'gen voor het komende seizoen in elk geval niet. „Als we ergens bo- Jvenin het reehterrijtje kunnen -eindigen doen we het al goed. l'Het linkerrijtje is voorbehouden 'voor de ploegen die veel meer draagvlak hebben." Babijn laat verstek gaan vanwege blessure aan de linkerknie door Karei Pleunis TERNEUZEN - Het deelnemers veld van de zevende Zwintriat lon, die volgende week woens dag om 14.00 uur in Sluis be gint, telt nauwelijks Nederland se prominenten. De Belgische or ganisatie pronkt weliswaar met de namen van tweevoudig win nares Tracey Looze en haar man Dennis, maar beiden zullen ont breken. Zoals ook de Zeeuwse troef, Ronnie Babijn, dit jaar verstek laat gaan vanwege een blessure aan de linkerknie. Tracey Looze-Hardgreaves liep enkele maanden geleden een bacteriële infectie op toen ze, zo als ze zegt, in vuil water zwom. „Ik heb daar nu nog steeds last van", zegt ze. Ze vertrok daarna, waarschijn lijk tegen beter weten in, nog naar Zuid-Korea, maar daar voelde ze zich zo beroerd dat ze ver in het achterveld eindigde. „Daarna heb ik nauwelijks getraind en vandaar dat ik voor de Zwintriatlon af moet zeg gen." Zo ook haar man Dennis, vorig jaar vierde, die volgende week zondag in het Japanse Ga- magou voor Nederland deel neemt aan het wereldkampioen- GOES - De futsallers van ZVH/ Morres zijn de competitie in de eerste klasse uitstekend begon nen. In Goes werd SSV'65 met 8-6 geklopt. De Goesenaren gaven tien minu ten voor tijd een 6-3 voorsprong knullig uit handen. Pim Bruins zette SSV op een 2-0-voor- sprong, maar op slag van rust kwamen de Zeeuws-Vlamingen via Ali Eryürük en Kenneth Okorley langszij: 2-2. Na rust liep de thuisclub uit naar een 6-3-voorsprong via Arjan Koop- mans, Joey van der Hoeff en Eric Flore (2). Ali Eryürük scoor de tegen. Morres wisselde daar na de doelman voor een extra veldspeler en dat pakte goed uit. In de laatste tien minuten be zweek de Goese ploeg onder de druk van Morres. Ali Eryürük, Michiel Standaert (2x) en Okor ley (2) schoten hun ploeg naar de 8-6-winst. Ronnie Babijn schap kwarttriatlon. Looze zegt dat hij het WK toch iets belang rijker vindt dan de Zwintriath- lon. Ronnie .Babijn, vorig jaar achtste op het strand bij het casi no van Knokke, zal de wedstrijd als toeschouwer volgen. De Ter- neuzense atleet kende, na een be hoorlijk bedrijfsongeval, een op merkelijk goed voorseizoen, maar heeft inmiddels al een maandje last van zijn linker knie. Dit is het gevolg van over belasting. Babijn zwemt vrijwel elke dag, maar aan de andere disciplines van zijn sport komt hij nauwelijks toe. „Met mijn knie gaat het nu weer de goede kant op, maar ik ben verre van klaar voor een wedstrijd. Mijn seizoen is voorbij. Kijk, inschrij ven in de wetenschap dat je al leen maar wat wilt zwemmen en vervolgens uitstapt, daar doe ik niet aan mee." Psycholoog De enige Nederlander van enige importantie die wellicht start, is de Leidse psycholoog Caspêr van den Burgh. De viervoudig Nederlands kampioen halve triatlon (2000, 2001, 2002 en 2004) is terug van een lange rug blessure die hem bijna ander half jaar uit competitie hield. De grote kracht van Van den Burgh ligt vooral op de twee eer ste onderdelen; het zwemmen en fietsen. Zijn deelname is echter twijfelachtig omdat nog ondui delijk is of hij vrijaf kan krijgen van zijn werkgever. Geen prominente Nederlanders; ook geen Rutger Beke, de win naar van de laatste drie uitga ven van de Zwintriatlon. Beke werd vorig jaar na zijn overwin ning betrapt op het gebruik van doping. Na een maandenlange strijd, waarin hij gesteund werd door een aantal medici, werd hij door de Raad van de Vlaamse Gemeenschap vrijgesproken. Be ke zal in Sluis het startschot ge ven, maar behoort zelf niet tot de deelnemers omdat hij zich prepareert op de Iron Man in Ha waï. Wel komt hij zijn bonus van 7500 euro ophalen die hij nog te goed heeft van een jaar geleden omdat hij de Zwintriathlon drie keer op rij won. Dat geld stelt hij overigens beschikbaar aan Mare Herremans, zijn landge noot uit Wuustwezel die na een tragisch ongeval op Lanzarote in een rolstoel belandde. Herre mans is er nog steeds van over tuigd dat de weg naar herstel via stamcelonderzoek leidt. Daarvoor wil hij het geld inzet ten. Herremans is zelf ook weer deelnemer aan de Zwintriatlon. Nu Beke niet start bij de man nen is de Belg Marino Vanhoen- acker (drie keer tweede) de ge doodverfde favoriet. Bij de vrou wen wordt wereldkampioene lange afstand, Kathleen Smet, haast zeker als eerste begroet. Smet won ook vorig jaar de Zwintriatlon. Bij de vrouwen staan nog wel twee namen van grote Belgische sporters op de startlijst. Zwem ster Brigitte Becue neemt voor de tweede keer deel aan de Zwintriatlon. Voor tweevoudig olympisch medaillewinnares ju do Gella Vandecaveye is het de eerste kennismaking met deze afstand. door Wim de Vos KRUININGEN - Patrick Tol hoek kan het nog altijd. In Den Inkel bij Kruiningen verscheen (Advertentie) De allergrootste autosite van Nederland de coureur uit Yerseke aan de start van de vierde wedstrijd om de Zomercup van mountainbike vereniging X-Treme. Hij kwam, zag en wón. Het waren in Den Inkel vooral de jongeren die les kregen van de meester. In zijn bekende soe pele stijl was Patrick Tolhoek te sterk voor renners als bijvoor beeld Richard Slabbekoorn, Jar no Veerhoek, Marco Minnaard en de broertjes Alexander en Da niël Paardekooper. Zij moesten allen lijdzaam toezien dat de voormalige beroepsrenner uit Yerseke de wedstrijd op de aan trekkelijke omloop geheel naar zijn hand wist te zetten en dus als winnaar kon worden afge- vlagd. Achter Tolhoek eindigde Slabbekoorn als tweede en wist Rudy Vos uit Grijpskerke verras send beslag te leggen op de der de plaats. Bij de veteranen had Huib Slab bekoorn weer eens een ouder wetse dag. De Kapellenaar werd eerste in die categorie en bleef Daan Verhulst en Adri Jongenee- len voor. Baukje Doedee was de enige vrouw in Kruiningen ter wijl bij de jeugd Maurice van de Berge uit Goes de categorie 13 tot en met 16 jaar op zijn naam schreef. New York. US Open. Vrouwen, eerste ronde: Sjarapova (Rus/1) - Daniilidou (Gri) 6-1 6-1, Perry (VSt) - Molik (Aus/14) 6-4 6-4, Doetsjevi- na (Rus/33) - Dabek (VSt) 6-1 6-2, Laine (Fin) - Shuai (Chn) 3-6 7-6 (4) 6-2, Bartoli (Ita) - Strycova (Tsj) 6-3 6-0, Salerni (Arg) - Kirkland (VSt) 6-4 3-6 7-6 (0), Randriantefy (Mad) - Gambale (VSt) 6-3 6-1, Peer (Isr) - Domachowska (Pol) 7-5 7-5, Karantsjeva (Bul) - Shaugnessy (VSt) 2-6 7-5 7-5, Linetsjkaja (Rus) - Llagostera Vives (Spa) 3-6 6-4 6-4, Jan- kovic (SMo/17) - Chladkova (Tsj) 7-5 6-3, Glatch (VSt) - Fedak (Oek) 6-4 6-3, Asagoe (Jap/24) - Cohen-Aloro (Fra) 6-1 6-4. Mannen, eerste ronde: Agassi (VSt/7) - Sabau (Roe) 6-3 6-3 6-1, Coria (Arg/8) - Mantilla (Spa) 7-6 (5) 6-1 6-3, Gasquet (Fra/13) - Martin (Spa) 6-2 6-3 1-6 6-7 (4) 6-4, Thomas Johansson (Zwe/14) - Zaba- leta (Arg) 6-3 6-4 6-3, Robredo (Spa/19) - Bracciai (Ita) 3-6 6-3 6-4 6-2, Joezni (Rus/24) - Mayer (Dui) 6-1 6-0 6-2, Haas (Dui/29) - Luczak (Aus) 3-6 6-36-2 6-3, Soderling (Zwe) - Chela (Arg) 6-7 (3) 7-6 (4) 6-3 6-4, Bjorkman (Zwe) - Behrend (Dui) 6-3 6-3 6-0, Karlovic (Kro) - Fish (VSt) 7-6 (4) 6-3 5-7 7-6 (4), Jenkins (VSt) - Bastl (Zwi) 7-6 (4) 6-0 6-7 (4) 4-6 7-6 (5), Federer (Zwi/1) - Minar (Tsj) 6-1 6-1 6-1, Capdeville (Chl) - Mathieu (Fra) 6-2 4-6 7-5 6-2, Lopez (Spa/26) - Voland- ri (Ita) 6-2 4-6 7-6 (5) 6-1, Ancic (Kro/22) - Taik-Lee (ZKo) 6-2 6-1 7-5, Grosjean (Fra) - Hernandez (Spa) 6-2 6-3 6-2, Ver- dasco (Spa) - Henman (GBr/12) 6-4 6-2 6-2, Spadea (VSt) - Weiner (VSt) 6-4 6-2 6-0, Santoro (Fra) - Melzer (Oos) 6-2 6-1 6-3, Blake (VSt) - Rusedski (GBr) 7-5 7-6 (3) 6-3, Moya (Spa) - Llodra (Fra) 6-4 6-4 2-1 opgave, Schüttler (Fui) - Starace (Ita) 6-1 4-61-67-6 (4). Vogelwaarde, Bossepielendubbel- toernooi. VD 7: Bastiaansen/Hubregsen- Bete- rams/de Winne 4-0 5-4, MD 3-4: Van Remortel/Vervaet- Cappendijk/ Roctus 4-1 4-0, Asselman/van Gassen-Van Cauteren/Vantricht 4-1 4-2, MD 5: Dutree/Martens-De Kesel/Missiaen 4-1 5-3, Dutree/Martens-Lammens/Verbunt 4-0 5-3, MD 6: Dieleman/Vermeulen- Vermeulen/de Zeeuw 2-4 5-3 5-3, Broeders/van Graefschepe- Pijpelink/ Ambrosini 4-1 4-2, MD 7: BoerjanRom- pa-Verplanke/Wesdorp 4-2 5-4, MD 7+: Burm/Sponselee-Van de Eijride/ Koop man 4-2 4-2, Campfens/de Roeck- Blom- maart/Valcks 4-1 2-4 opgave, GD 3-4: Van den Dikkenberg/de Schepper- Pieters/de Vries 4-2 2-4 4-1, GD 5: Dees/Baumgarte- Hermans/van Broek hoven 1-4 5-4 4-1, GD 5-6: Hermans/ Hermans-Van der Starre/van Damme 4-1 4-0, GD 6: Cuyle/de Feijter-Van Achte/Rouw 5-3 4-1, Van Achte/- woensdag Atletiek Kreekloop. Locatie: atletiekbaan Zui dersportpark, Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. Afstanden: 3, 5 en 10 kilome- l Skeeleren Zeeuws kampioenschap marathon. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: skeeler- baan in woonwijk Ouverture te Goes. In schrijven tot 19.15 uur. Wielrennen Zomeravondcompetitie. Slotwed strijd. Locatie: Scottweg, Goes. 18.30 uur: jeugd (30 minuten). 19,15 uur: elite/beloften/amateurs A/junioren (50 minuten 3 ronden) en veteranen/ama teurs 8/nieuwelingen/vrouwen/S-P (50 minuten 1 ronde). Rouw-Hamelink/Hamelink 4-1 5-3, Dierick/van Graefschepe- Aarssen/ de Rijk 4-0 4-1GD 7: Van Minnen/ Verplan- ke- Verhoeven/de Langen 2-4 4-1 4-1, GD 7+: DankaartWauters- Sponselee/Burm 4-0 4-2, Brack el Bracke-De Kort/van der Starre 4-2 4-2, De Kort/van der Starre-van Zwol/ Coe- nen 4-2 1-4 5-3. Bekervoetbal standaardelftallen Poule 1: Arnemuiden-Vlissingen 4-0. Eindstand: GPC 3-7(11-5), Arnemuiden 3-7 (9-4), Vlissingen 3-3, Dauwendaele 3-0. Poule 2: Domburg-Veere 1-3. Eind stand: Veere 3-9, Oostkapelle 3-6, Meeuwen 3-3, Domburg 3-0, Poule 4: Goes-Bruse Boys 2-4. Eindstand: Goes 2-3 (7-6), Bruse Boys 2-3 (5-4), Thol Boys 2-3 (4-6). Poule 8: Bres kens-Nieuwdorp 3-1. Eindstand: Ter neuzen 3-9, Nieuwdorp 3-3, Zaamslag 3-3, Breskens 3-3 Poule 44: Walche- ren-Nieuwland afg. Reserve-elftallen Poule 5: VCK 2-Kloetinge 3 2-3. Poule 8: Arnemui den 2-Kloetinge 4 2-0 (gestaakt). Poule 9: Bruse Boys 2-Duiveland 2 1-1. Poule 10: Yerseke 2-Wemeldinge 2 1-0. Dronten. Expert Ladies Tour. Twee de etappe: 1. Schleicher (Dui) 130 km in 3.13.21, 2. Cooke (Gbr), 3. Chantal Beltman (Ned), 4. Kiesanowski (Nzl), 5. Brodtka (Dui), 6. Hennes (Dui), 7. Spij kerman (Ned), 13. Wild (Ned) 0.03, 14. Gunnewijk (Ned) 0.06, 19. Mansveld (Ned). Klassement. 1. Schleicher (Dui) 4.58.25, 2. Hennes (Dui) 0.13, 3. Chantal Beltman (Ned) 0.14, 4. Cooke (Gbr) 0.14, 5. Spijkerman (Ned) 0.20, 6. Long- hin (Ita), 13. De Goede (Ned) 0.22, 14. Wallaard (Ned) 0.23; 15. Wild (Ned), 18. Gunnewijk (Ned) 0.26. Ronde van Spanje, vierde etappe Ciudad Real - Argamasilla de Alba: 1. Petacchi (Ita) 232,3 km in 5.41.29, 2 Hushovd (Noo), 3. Zabel (Dui), 4. Zanot- ti (Ita), 5. Steels (Bel), 6. Eisel (Oos), 7 Chavanel (Fra), 8. Boonen (Bel), 9. Bono- mi (Ita), 10. Haselbacher (Oos); Neder landers: 35. Van Heeswijk, 118. De Groot, 119. Boven, 126. Veneberg, 171 Moerenhout, 191. Van Bon 0.40, 192 Scheuneman. Algemeen klassement: 1. McGei (Aus) 14.32.01, 2. Bertagnolli (Ita) 0.32 3. Flecha (Spa) 0.39, 4. Rodriguez (Spa 0.41, 5. Vicioso (Spa), 6. Vila (Spa) 0.42 7. Yus (Spa) 0.53, 8. Verbrugghe (Bel 1.02, 9. Mentsjov (Rus) 1.05, 10. Sastrr (Spa) 1.12; 42. Moerenhout 1.45, 95 Van Heeswijk 6.21, 105. Veneberg 7.59 165. De Groot 12.21, 173. Van Bor 13.05, 175. Boven 13.45, 188. Scheune man 16.07. Merksem. Schaal Seis. 1. Sapa (Pol) 198,4 km in 4.26.09 (44,7! km/uur), 2. Omloop (Bel), 3. Hauseise (Dui), 4. Den Bakker (Ned), 5. Siedle (Dui) 0.33, 6. van Dijk (Ned) 0.51; 12. Di Jongh 1.12, 13. Van der Pluym, 17. Vai Hummel. Kruiningen. 4e wedstrijd X-Tremi ATB-Zomercup. Senioren: 1. Patric Tolhoek (Yerseke), 2. Richard Slabbe koorn (Kapelle), 3. Rudy Vos (Grijpskei ke), 4. Marco Minnaard (Wemeldinge 5. Jarno Veerhoek (Ritthem), 6. Daniè Paardekooper (Oostkapelle), 7. Alexar der Paardekooper (Oostkapelle), 8. Ai jen Blaas (Meliskerke), 9. Nehemia Paai dekooper (Oostkapelle), 10. André vai Damme (Hoedekenskerke). Veteraner 1. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 2. Daa Verhulst (Waarde), 3. Adri Jongeneele (Bosschenhoofd), 4. Jan Minnaard (Wt meldinge), 5. Nico Tolleman (Kwader damme). Vrouwen: 1. Baukje Doede (Driewegen). Jeugd, 13 t/m 16 jaar: Maurice van de Berge (Goes), 2. Seba: tiaan Zweedijk (Kapelle), 3. Hans Heng: dijk (Goes). 11/12 jaar: 1. Johan Oos terhuis (Vlissingen), 2. Erwin de Viss< (Domburg), 3. Matthijs Eversdijk (Wi helminadorp). 6 t/m 10 jaar: 1. Nie van de Boomgaard (Kattendijke), 2. Ivï Moeleker (Kloetinge), 3. Guido de Nev (Middelburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48