Buurt weert zorgappartementen Hulst beëindigt samenwerking met hulporganisatie Inlia Mijn zoontje slaapt er nog altijd niet van PZC •öpsSjT 1* Definitief streep door Oktoberfeest Open dag Terneuzense computerclub Gezin aangezien voor terroristen agenda Uitnodiging voop onze WIMTERMODESHOW Bewoners Bijlokestraat Axel vrezen overlast van buren met psychische klachten WW7 ^Airfield. Mart Visser Emy van Reijmersdal Piazza Sempione Ye" w- Angelo Mara™^^- Indies Advertentie Voorlezen in Bibliotheek Vlissingen Sprookjeszolder (4-9 jaar) elke laatste woensdagmiddag Peutertje Luister (2-4 jaar) elke eerste woensdagmorgen Souburg; do.morgen TERNEUZEN - Leden van com puterclub Op Eenvoudige Ma nier uit Terneuzen laten zater dag zien wat allemaal mogelijk is met een computer. Internet, muziek, games, linux en film- en fotobewerking - alle elementen komen die dag aan de orde. Geïnteresseerden kunnen niet al leen kennismaken met de com puterclub, er is ook een verkoop van tweedehands computerspul len. De open dag wordt gehouden in het Rode-Kruisgebouw aan de F.J. Haarmanweg in Terneuzen. Meer informatie over de compu- erclub is te vinden op de websi- e www.computercluboem.nl. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Op weg naar Schiphol werd het gezin van Ibrahim Faray aangehouden door een speciale eenheid van de marechaussee. door Harold de Puysseleijr HOEK - „Mijn zoontje van dertien slaapt er nog altijd niet van en heeft door alle emoties last van spierver- krampingen. En zelf ben ik er ook hele maal kapot van", zegt Sonja Graff uit Hoek. Haar man Ibrahim Faray zegt dat hij nog altijd fysiek last heeft van de klap die hij kreeg toen hij op maan dag 11 juli gearresteerd werd omdat zijn gezinsleden werden aangezien voor terroristen. „Die stomp tegen mijn kaak was ook helemaal nergens voor nodig, want ik heb me op geen enkel moment verzet tegen de arrestatie", zegt hij. De reis die dag naar Schiphol zullen ze nooit meer vergeten. Graff, Faray, hun zoontjes van 2,5 jaar en 13 jaar en doch tertje van 6 waren samen met Faray's broer Marwan op weg naar Schiphol, omdat die met de oudste twee kinderen op familiebezoek in Syrië zou gaan. „Het gebeurde om half zeven 's avonds, vertelt Ibrahim. „Plotseling doken vijf of zes auto's met geblindeerde ramen op. Een daarvan sneed me de pas af. Nog een geluk dat ik alert was en op tijd kon remmen. Daarna werden we omsingeld en met mitrailleurs onder schot genomen. Ze hebben ons geblind doekt afgevoerd naar de gevangenis op Schiphol." Ibrahim en Sonja zeggen geen enkel idee te hebben van wie de anonieme telefonische tip is geweest, die leidde tot de actie van het team spe cialistische recherche van de mare chaussee. „Mijn broer zou een extremistische mos lim zijn, maar hij is juist een jaar in Ne derland om hier een beter bestaan op te bouwen en heeft met geen enkele extre mistische organisatie contact. Zelf woon ik al bijna tien jaar hier. Ik heb nooit problemen met justitie gehad. Wij hebben helemaal geen vijanden." Justitie liet het gezin uit Hoek en de broer van Faray na drie dagen gaan, om dat er niets te vinden was om de verden king van een terreuraanslag te recht vaardigen. Het paar uit Hoek wil nu schadevergoeding van de Staat. Niet al leen voor de drie dagen die het gezin on terecht heeft vastgezeten, maar vooral ook omdat de arrestatie diepe sporen archieffoto Roland de Bruin/GPD heeft nagelaten bij de kinderen. „Het is niet normaal, dat ze zelfs de kin deren onder schot hebben gehouden. Mijn zoontje van dertién is uit de auto getrokken en moest zijn handen ge spreid op de auto leggen, waarna ze hem vroegen of hij wapens of explosie ven bij zich had", zegt Sonja. In de kleine dorpsgemeenschap van Hoek is het verhaal volgens Ibrahim en Sonja inmiddels als een lopend vuurtje rondgegaan, met als gevolg dat het ge zin daar nu door sommigen met de nek wordt aangekeken. „Ik ben helemaal leeg van binnen, maar we laten het er niet bij zitten", zegt Ibra him. „Ze wisten precies op welk mo ment we op weg waren naar Schiphol. Als ze dat allemaal zo goed van tevoren wisten, hadden ze ook al eerder bij ons thuis of bij mijn broer aan de deur kun nen komen om opheldering te vragen." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljar ten; 14.00 uur: Handwerken; EMMADORP Bezoekerscentrum, 18.30 uur: Excursie Verdronken Land van Saeftinghe; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: KBO gymnastiek; GROEDE - Slijkstraat, 10.00 uur: Suiker wafels bakken; VVV post, 14.00 uur: Rondwandeling; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren, handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Braakman, 21.30 uur: Vleer muizen kijken; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUWVLIET - BAD - Zeedijk bij fri tuur, 19.30 uur: Excursie Verdronken Zwarte Polder; OOSTBURG - Eligiuskerk, 10.30 -16.00 uur: Bezichtiging kerk en expositie mo zaïeken; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag; SINT - JANSTEEN - De Warande,9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: KBO bestuur, prijskaarten; 19.30 uur: Coun try dance, bijeenkomst parkieten spe ciaal club; Gymzaal, 18.30 uur: Open huis jeugdcircus Reinardi; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; WESTDORPE - De Baeckermat, 21.30 uur: Vleermuisexcursie; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur; Koersbal; door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst stopt definitief de samenwer king met de kerkelijke vluchte lingenorganisatie Inlia Zeeland. Hulst doet vanaf nu enkel nog zaken met stichting Vluchtelin genwerk. In 2003 besloten burgemeester en wethouders een samenwer kingsovereenkomst met Inlia af te sluiten voor het bieden van onderdak en voorzieningen aan uitgeprocedeerde asielzoekers. Per juli 2004 werd besloten de overeenkomst met nog een jaar te verlengen. De condities van de samenwerking bleven onge wijzigd, met dien verstande dat geen nieuwe instroom zou plaatsvinden. Volgens de ver lengde overeenkomst mocht In lia enkel de nog lopende zaken afhandelen. Inlia heeft in 2003 van de ge meente Hulst slechts één aan melding voor bijstand van een vluchtelingengezin gehad, maar de uitzetting van dit gezin ging uiteindelijk niet door. Daar naast begeleidt Inlia een aantal vluchtelingen op vrijwillige ba sis. Hiervoor heeft de organisa tie geen opdracht van de ge meente gehad en ontvangt hier voor dan ook geen vergoeding. Desondanks heeft het Hulster college besloten voor één van de ze zaken die Inlia op vrijwillige basis aanpakt, een vergoeding van bepaalde onkosten aan Inlia uit te betalen. Dit staat echter geheel los van de samenwer- kings overeenkomst Volgens een woordvoerster van de gemeente heeft Inlia vervol gens Hulst verzocht voor deze kwestie nog andere onkosten te vergoeden. Het college zag hier toe echter geen aanleiding en wilde dan ook niet uitbetalen. Daarnaast is geconstateerd dat de formele looptijd van de ver lengde samenwerkingsovereen komst per 1 juni al is verlopen. Het Hulster dagelijks bestuur heeft daarom nu besloten dat al le taken wat asielzoekers be treft, worden overgedragen aan stichting Vluchtelingenwerk. door Harold de Puysseleijr SINT-JANSTEEN - De Stich ting Rock Island in Sint-Jan steen mag pas Oktoberfeesten in een loods aan de Wilhelmina- straat houden, als een ander groot evenement in het dorp op houdt te bestaan. Dat heeft de gemeente bepaald in de afwijzing van het bezwaar schrift dat organisator E. de Kind had ingediend tegen de af wijzing van de vergunningaan vraag voor de Oktoberfeesten. Het nieuwe feest van de organi satie verdraagt zich volgens de gemeente niet met de regels in de nieuwe evenementennota, die maximaal drie evenementen toestaat in Sint-Jansteen, naast de drie die jaarlijks plaatsvin den op het Mart je van Wardje. „Er is geen andere activiteit die vervalt", zegt woordvoerster M. van Bunder van de gemeente Hulst. De Kind bestreed in zijn be zwaarschrift ook vergeefs dat de landbouwloods niet voldoet aan de eisen die gesteld worden aan de brandveiligheid, aldus Van Bunder verder. Bovendien bleef de gemeente met de organi sator van mening verschillen over de parkeergelegenheid in de omgeving van de beoogde feestlocatie. Volgens De Kind was er voldoen de ruimte voor parkerende voer tuigen, de gemeente zegt dat dat niet zo is. Bij nieuwe evenemen ten maakt de gemeente de afwe ging, of de toegevoegde waarde van de activiteit groter is dan de te verwachten overlast. In het geval van de Oktoberfeesten is geoordeeld, dat dat niet zo is. Rock Island tekent jaarlijks ook voor de organisatie van het Mid- zomernachtfestival (juni) en Martrock (augustus) in Sint-Jan- steen. Beide muziekevenementen vin den plaats op het Martje van Wardje. De gemeente heeft Rock Island volgens Van Bunder nog geadvi seerd voortaan vooraf bij de ge meente te polsen of een nieuw evenement kans maakt in het vergunningentra j eet Modeshow in onze zaak op vrijdag 9 september a.s. vun 14.00 tot 1(5.00 uur. Een aantal mannequins zullen u onder liet genot van diverse versnaperingen doorlopend onze wintercollectie tonen. Wij nodigen u hierbij uit om op deze sliow aanwezig te willen zijn en zullen uw bezoek zeer op prijs stellen. Gaarne lol ziens in Yerseke. Lepelstraat 1Yerseke - tel. 01 13 -57 15 39 Giorgio Armani Toni Gard Annette Gortz Frank Usher Marina Rinaldi Maat 36 t/m 50 woensdag 31 augustus 2005 z 15 (Advertentie) door Jan van Zuilen AXEL - De bouw van twaalf ap partementen aan de Bijloke straat in Axel voor mensen met psychiatrische klachten stuit op verzet bij de omwonenden. De weerstand lijkt extra groot door de in de ogen van de omwonen den gebrekkige voorlichting over het project. Met name de plek waar het ap partementencomplex moet ko men is lang geheim gebleven. „Er heeft wel een keer in de krant gestaan dat er in Axel nzo'n woonvoorziening zou ko men, maar waar precies, wilde men toen niet zeggen. Ik zei nog tegen mijn man: het zal toch niet op die lege plek aan de Bij lokestraat zijn. Nou wel dus", zegt E. van den Berghe, een van de initiatiefnemers van een handtekeningenactie tegen de bouw van het complex. De appartementen aan de Bijlok- estraat zijn bedoeld voor men sen met psychiatrische aandoe- ningen als schizofrenie of mani- sche depressiviteit. De bouw van het complex is een gezamen- lijk,, initiatief van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de be trekkelijk jonge stichting Wo nen en Psychiatrie. Deskundi gen van de psychiatrische instel ling Emergis gaan de bewoners begeleiden. Pas deze week hebben de buurt bewoners meer duidelijkheid ge kregen op een door de woning bouwcorporatie Woongoed' Zeeuws-Vlaanderen en de ge meente Terneuzen belegde infor matieavond. De bijeenkomst zelf heeft de onrust onder de om wonenden niet weggenomen. „Voor alle duidelijkheid: wij snappen heus wel dat die men sen ook onderdak moeten heb ben, maar niet hier, zo dicht bij andere huizen. Aan de rand van Axel zijn genoeg plekken te vin den om zoiets te bouwen", meent Van den Berghe. De om wonenden zeggen vooral be vreesd te zijn dat de bewoners van het complex voor overlast zorgen en dat de waarde van hun huizen daalt. De omwonen den zijn volgens Van den Berg he verder verbolgen over de kor te tijd die ze nog hebben om hun bezwaren officieel kenbaar te maken. „Dat moet voor 1 sep tember, morgen dus, en dat ter wijl we pas maandagavond te horen hebben gekregen wat er nu precies gaat komen." Van den Berghe is gisteren sa men met enkele andere omwo nenden meteen in actie geko men door de deuren langs te gaan om handtekeningen op te halen voor een petitie ter onder steuning van een officieel be zwaarschrift. „Tussen de mid dag had ik in goed een uur tijd al 28 handtekeningen", aldus Van den Berghe. Directeur C. Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en wethouder C. Liefting van de gemeente Terneuzen vinden niet dat zij tekort geschoten zijn in hun voorlichting aan de omwo nenden. „De aanvraag voor de bouwvergunning is gepubli ceerd in de gemeentelijke infor matierubriek in het Zeeuws- Vlaams Advertentieblad en ook de informatieavond is daarin aangekondigd", aldus Rein houdt. Het houden van een infor matieavond was volgens hem formeel niet eens nodig geweest. „Dat we toch een informatie avond gehouden hebben, is ge beurd op aangeven van onze aannemer. Die werd naar aanlei ding van artikelen in de krant geconfronteerd met vragen, waar hij en zijn mensen geen antwoord op hadden. Daarop hebben wij gemeend een avond te beleggen zoals we dan uitein delijk maandagavond gehouden hebben." Dat die avond vlak voor het sluiten van de bezwaar termijn werd gehouden, is vol gens Reinhoudt te wijten aan een communicatiestoornis tus sen zijn organisatie en de ge meente Terneuzen. Wethouder Liefting verklaart daarop dat de bewoners ook een stuk eigen verantwoordelijk heid hebben. Ze hadden na de publicatie in de gemeentelijke informatierubriek ook zelf kun nen bellen om naar de plannen te vragen, vindt hij. Liefting heeft goede hoop dat de bezwa ren van de omwonenden ver dwijnen als ze eenmaal weten wat voor mensen er komen wo nen. „Er komen in ieder geval geen drugsverslaafden en alco holisten. Bovendien sluiten men sen een normaal huurcontract. Als ze zich misdragen, worden ze uitgezet." Exclusieve kinderschoenen 1950 Nu ook kopen via internet: Iceberg Naturino www.opsoestdlJk.nl Clic Destroy Von Dutch Dolce Gabbana Andrea Monteipare Ralph Lauren Polo Stones Bones Scapa Sports Pinco Pallino Bikkembergs Zecchino d'Oro Opril Qrote Markt 1 - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45