PZC Koegors moet bedrijven trekken Lamaketta's mogen 300 kaarten extra verkopen UW FOTO'S OP m SMMTPHOTO Clementieverzoeken Hulst voor uitgeprocedeerden Terneuzen onderzoekt haalbaarheid alvorens grond van Rijkswaterstaat te kopen Missen afslag kost dronken Belg forse boete Verkeersmaatregelen Zwintriatlon Planschade Van der Maelstedeweg Met 100 kilometer over fietspad Dronken bromfietser moet werken zeeuwse almanak Taxi Boeren kunnen dit jaar nieuwe akkers bij Hoek bebouwen 0113-315649 pzc.nl 314460 AA Goes Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 31 augustus 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen jjoor Sheila van Doorsselaer HULST - Minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Inte gratie) heeft vryi de gemeente Hulst wederom clementieverzoe ken ontvangen voor het verle nen van verblijfsvergunningen voor twee uitgeprocedeerde ge- Afgelopen mei deed Hulst de mi nister ook al een verzoek tot cle mentie voor een Hulster uitge procedeerd vluchtelingengezin. Het betrof een gezin met drie kinderen dat sinds 1992 in Ne derland verblijft. In de looptijd van hun asielaanvraag heeft het echtpaar drie kinderen gekre gen. „Zij kennen geen ander land dan Nederland en zijn vol ledig geïntegreerd in de Hulster samenleving", schr'even burge meester en wethouders in de brief aan Verdonk. Hulst hoopte dat het gezin zou vallen onder bepalingen in eer der aangenomen moties in de Tweede Kamer over verblijfsver gunningen. Het clementiever- zoek heeft succes gehad. Het ge zin heeft inderdaad een verblijfs vergunning gekregen. Hulst hoopt dat de andere twee gezin nen ook goed nieuws krijgen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Nu de plannen voor een slibdepot van tafel zijn, wil de gemeente Terneuzen liet noordelijk deel van de Koe- gorspolder inrichten als bedrij venterrein. Rijkswaterstaat heeft de eerder aangekochte grond te koop aangeboden aan de gemeente Terneuzen. Of de gemeente op dat aanbod ingaat, hangt af van een nog te maken haalbaarheidsstudie Ivoor het bedrijventerrein in de Koegorspolder. In dat kader is nu een visie opgesteld voor de in richting van het gebied. [Burgemeester en wethouders [stellen als voorwaarde dat min istens zestig procent van de 'grond uitgegeven kan worden. jDaarnaast moet zeker zes pro- jcent van het gebied oppervlakte water zijn om hemelwater te (kunnen opvangen en afvalwater Ie kunnen afvoeren. In principe kunnen alle soorten bedrijvig heid er terecht, met uitzonde ring van grote chemische bedrij- !ven en bedrijven die sterk mi lieuvervuilend zijn. [Het gebied wordt aan de westzij de ingesloten door de Koegors- straat met de daaraan grenzen de recyclingzone. Aan de noord- zijd? van het plangebied is het tracé naar de kanaaltunnel voor zien. Daaraan grenzend komt MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen zag gisteren alle reden om een 65-jarige drankrijder uit Rixensart (B) conform de eis tot vijftien maan den rijontzegging en 1500 euro boete te veroordelen. „Ik begrijp niet dat u met zoveel alcohol achter het stuur kruipt om naar uw woonplaats, 25 kilo meter achter Brussel te rijden." be man zei 8 juli in Terneuzen slechts twee trappistenbier te hebben gedronken voordat hij in Sas van Gent met een alcohol gehalte van 1.105 microgram, vijfmaal de limiet, werd aange houden. „Ik wist helemaal niet eens dat ik in Nederland was. Ik had een afslag gemist", beweer de hij. Ook verkeerde de dron ken Belg in de veronderstelling dat hij eerder die dag om elf uur had moeten blazen, maar uit het proces-verbaal van de politie bleek dat hij 's middags om vier uur uit zijn auto was gehaald. onder meer een leisurecenter met een overdekte skihelling. Aan de oostzijde wordt het ge bied begrensd door de Tractaat- weg en een buisleidingentracé. Aan de zuidzijde ligt de grens langs de Spuikreekweg. De gron den in het plangebied worden op dit moment grotendeels ge bruikt voor agrarische doelein den. Bij de verkaveling van het nieuwe bedrijventerrein moet wel rekening worden gehouden met vier ondergrondse hoog spanningskabels die het gebied diagonaal kruisen. Langs deze leidingen is de hoofdontsluiting van het gebiedje geprojecteerd. Verder moet bij het intekenen van de kavels rekening worden gehouden met de 22 windmo lens die in de Koegorspolder ko men. De plekken waar de turbi nes komen, staan al vast en kun nen niet meer worden veran derd. De buitenranden van het gebied worden ingericht als een groen/blauwe buffer van waar uit de waterstructuur van het be drijventerrein wordt gekoppeld aan de waterstructuur van de Koegorspolder. Langs de wegen in het gebied komen bomen om zo een laanachtige aanblik te krijgen en het harde karakter van het bedrijventerrein te ver zachten. Een aantal bouwblokken aan de noord- en oostzijde (langs de rijkswegen N61 en N62) krijgt het etiketje Al. Op deze zichtlo- caties moet de voorzijde van de bebouwing aan hoge architecto nische normen voldoen. De wat verder van de doorgaande we gen, maar wel aan ontsluitings wegen van de Koegors liggende percelen krijgen een 'A2-aandui- cling'. Omdat ze in de polder di rect te zien zijn, moeten zij ook aan architectonische normen voldoen. Op de B-terreinen, die meer verscholen liggen, is een voudiger vormgegeven bedrijfs- bebouwing toegestaan. Een nieuw natuurgebied in de Braakman-Noord is onderdeel van de landinrichting Hoek. door Eugène Verstraeten HOEK - De boeren binnen het gebied van de landinrichting Hoek kunnen vol gend jaar oogsten op hun nieuwe akkers. De landinrichtingscommissie verwacht dat begin 2006 de akte van toedeling kan worden vastgesteld. De commissie streeft ernaar om de kavel overgang per 1 november te laten plaats-, vinden. Daardoor kunnen de landbou wers nog dit jaar hun nieuwe percelen gaan gebruiken. De commissie verwacht niet dat de be- zwarenbehandeling rond het plan van toedeling nog roet in het eten kan gooien. Tegen het plan van toedeling zijn 90 be zwaren binnengekomen. Vanaf septem ber vorig jaar is een speciale werkgroep voortvarend aan de slag gegaan met de behandeling van de bezwaren. In de meeste gevallen kon alsnog overeen stemming worden bereikt met de betrok kenen. In zeven gevallen lukte dat niet en die ge vallen zijn aan de rechter-commissaris voorgelegd. Ook daarvan is nu het groot ste deel opgelost. Volgende maand zal de rechtbank zich buigen over eventuele nog resterende bezwaren. Nadat de recht bank het vonnis heeft uitgesproken, staat het plan van toedeling definitief vast. Door per belanghebbende de ingebrach te en toebedeelde gronden met elkaar te vergelijken, heeft de landinrichtingscom- misie bepaald of er zogenaamde kavel- aanvaardingswerken moeten worden uit gevoerd. Besloten is om die werken via een bestek uit te voeren. In een bestek wordt vastgelegd welke werkzaamheden moeten gebeuren en hoe deze uitgevoerd moeten worden. Aan de hand van het be stek kunnen aannemers een offerte uit brengen. Om de gronden voor het groei seizoen 2006 weer beschikbaar te heb ben, zal het bestek zoveel mogelijk ko mende winterperiode worden uitge voerd. Dan gaat ook de volgende fase van start Advertentie DVD André Hazes 'Zij gelooft in mij' van €5,99 voor €2,50 DVD 'Cracking the Da Vinei Code' Van €14,99 Voor €7,50 ifp Kijk vanaf 3 september in de krant voor de actiebon! het alfabet van Zeeland door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het maximum aantal bezoekers van de Ballade aan de Schelde in Terneuzen is verdubbeld. De belangstelling voor het concert (aanstaande za terdag) van de Zeeuws-Vlaamse dialectband De Lamaketta's is zo groot, dat de gemeente Ter neuzen en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen toestem ming hebben gegeven om nog eens driehonderd extra kaarten te verkopen. De populaire dialectrockers vat ten begin dit jaar het plan op om bij de zeedijk ter hoogte van buurtschap De Griete een open luchtconcert te geven. De ge meente Terneuzen en het water schap Zeeuws-Vlaanderen verleenden daarvoor in juli een ontheffing, met een maximum van driehonderd toeschouwers. De vraag naar kaarten bleek echter zo groot, dat zanger Mai- kel Harte opnieuw in de pen klom. Deze week kreeg de band een Liedjesschrijver Maikel Harte van de Lamaketta's distantieert zich van de protestactie van Ariël Meeusen tegen het Dow-festival. archieffoto Peter Nicolai ontheffing voor nog eens drie honderd extra bezoekers. „We hebben daarom wel besloten om het podium op te schuiven rich ting Terneuzen. We spelen nu in de bocht van het Schelpenhoek je, achter de nieuwbouwwijk Othene. Die locatie is wat prak tischer, omdat het een langge rekte, rechte strook is. Op de lo catie bij De Griete zou het moei lijk worden om meer bezoekers te verwelkomen", zegt Harte. De zanger benadrukt dat hij al een nieuw verzoek richting de gemeente en het waterschap SLUIS - In verband met de Zwintriatlon worden woens dag 7 september in Sluis, Retranchement en het omliggen de buitengebied verschillende wegen afgesloten voor alle verkeer. Eerst wordt in de Damse Vaart in Sluis het onder deel zwemmen gehouden. Daarna start het fietsparcours. Het traject vanaf het VVV-kantoor aan de Sint An- nastraat, de Kaai, Nieuweweg en Hoogstraat tot aan de Sint Pieterstraat in Sluis wordt daarom van 13.00 tot 15.45 uur afgesloten. De parkeerplaats achter het VW-kantoor wordt op dins dag 6 september ingericht voor het plaatsen van fietsen. Dit gedeelte is daarom dinsdag en woensdag verboden ter rein voor auto's. Retranchement is volledig omgeven door het fietsparcours. Verkeer van en naar het dorp zal slechts druppelsgewijs mogelijk zijn via de Braamdijk. De provinciale weg N675 is van 13.00 tot 15.45 uur afge sloten voor het verkeer. HULST - Bij de gemeente Hulst is een verzoek tot uitke ring van planschade binnengekomen. De verzoeker hier van heeft klachten,over de bebouwing aan de Assestraat (een nieuwe zijstraat van de Van der Maelstedeweg) waar stichting Tragel woningen voor cliënten heeft laten bou wen. De verzoeker zegt uitzichtschade en verlies van pri vacy te hebben. De gemeente heeft de verzoeker gevrpagd de omvang van zijn schade kenbaar te maken aan de ge meente. Daarna zal worden bekeken of de verzoeker een punt heeft. VROUWENPOLDER - Met honderd kilometer per uur over het fietspad van Vrouwenpolder naar Serooskerke scheuren op de brommer. Een 17-jarige Noord-Bevelan der deed dat gistermorgen. Een motoragent zag hem, volgde hem een tijdje, klokte een gecorrigeerde snelheid van honderd kilometer en liet hem vervolgens stoppen. De bromfietser had op het fiets pad hooguit veertig kilometer per uur mogen rijden. Hij zal binnenkort voor de rechter moeten komen. Volgens de politie wacht hem waarschijnlijk een boete die in de hon derden euro's kan lopen. MIDDELBURG - „Een onverbetelijke alcoholist op een brommer", noemde de Middelburgse politierechter A. Janssens-van Kampen gisteren een 42-jarige drankrij der uit Retranchement. De man reed dit jaar twee keer in korte tijd stomdronken op zijn bromfiets terwijl hem een rijverbod was opgelegd. De verdachte werd gisteren bij verstek veroordeeld tot vijftien maanden rijontzegging en zestig uur werkstraf. Officier van'justitie R. Rammeloo had vier weken cel en vijftien maanden rijontzegging geëist. De bromfietser was op 23 april in zijn woonplaats betrapt met een alcoholgehalte van 1.085,cii'ca vijfmaal de toegestane hoeveelheid, in zijn lijf. In Sluis-werd hij op .1 juli wederom aangehouden op zijn brommer. Dit keer werd een alcoholgehalte van 840 microgram gemeten. De Zeeuws-Vlaming is bekend bij de politie en geniet een kwalijke reputatie op het gebied van alcoholmisdrijven. (Advertentie) foto Peter Nicolai van de aanleg van een nieuw natuurge bied in de Braakman-Noord. Ook dit pro ject is onderdeel van de landinrichting Hoek. Begin dit jaar zijn er bomen en struiken gekapt rond de Westgeul om de geul en het omringend weiland meer ruimte te ge ven. De graafwerkzaamheden voor de nieuwe uitlopers van de Braakmankreek en de Westgeul zijn in volle gang. De dijk rond het Logistiek Park is geheel op hoogte gebracht. Inmiddels zijn 131.000 bomen en struiken geplant die zich kun nen ontwikkelen tot nieuw bos en stru weel. Komende winter worden nog eens ongeveer 350.000 bomen en struiken aan geplant. had verstuurd, voordat Terneu- zenaar Ariël Meeusen zijn streekgenoten opriep om een protestmars richting het po dium van De Lamaketta's te houden. Meeusen opperde vori ge week om het muziekprogram ma De Nacht van de Natte Zak doek op de Terneuzense Markt te boycotten. Dit evenement wordt gehouden op het jubi leumfeest van chemiebedrijf Dow in de Terneuzense binnen stad. Meeusen vindt dat Dow zich er met in zijn ogen derde rangsartiesten veel te makkelijk van af maakt. De Lamaketta's distantieerden zich van het idee van Meeusen, om duidelijk te maken dat beide evenementen volgens hen prima naast elkaar kunnen worden gehouden. De extra kaarten zijn verkrijg baar bij Boekhandel Van de San- de, Muziekhuis Sonora en de Bruna in Terneuzen. Om over last voor de wijk Othene te be perken, worden bezoekers opge roepen te voet of op de fiets te komen. Het concert begint rond 20.30 uur. Zorgtoeslag is een bijdrage in de kosten van uw zorg verzekering. En de Belastingdienst gaat deze toeslag uitbetalen. Als u recht heeft op zorgtoeslag, ontvangt u in september automatisch het aanvraagformulier. 1 Wacht rüstig af totdat het formulier bij u in de bus valt. 2 Controleer de gegevens. 3 'Vul het formulier verder in. 4 Stuur het formulier terug. Bel voor meer informatie de BelastingTelefoon: 0300-0543 of kijk op www.toeslagen.nl Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker. Het nieuwe leven op de basis school betekent voor de vierja rige een opeenstapeling van indrukwekkende ervaringen. Daar werd er gistermiddag weer een aan toegevoegd. De dag was aangebroken dat hij voor eerst de buitenschool se opvang zou bezoeken. Dat op zich was niet wat hem al dagenlang fascineerde, maar de aangekondigde rit per taxi van school naar de opvang. De reis, hoe kort ook, was in derdaad een belevenis. Glun derend stapte hij op de plaats van bestemming uit. Zijn vader, die ter geruststel ling achter de taxi aan was ge reden en nu al enkele jaren als onbezoldigd privé-chauf- feur voor zoonlief mag funge ren, keek van een afstand toe. Hij voelde zich trots. Maar ook een beetje ondergewaar deerd. Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43