pzc Mevo lonkt naar de derde klasse Nationale toppers mijden Zwintriatlon Bruse Boys laat Goes flink zweten Tolhoek staat nog altijd zijn mannetje DFS ontloopt alle eilandelijke derby 's in de vierde klasse A Van de Ven krijgt wildcard voor GP Lierop Motorcrossers Boot en Hage in de prijzen Sterk begin ZVH/Morres uitslagen Terneuzen onderuit tegen RCS Den Bakker op de vierde plaats agenda C) AutoTrack.nl woensdag 31 augustus 2005 s22 Ronnie de Bruine zet niet al te hoog in voor komend seizoen. in de aanloop naar het begin •jan de voetbalcompetitie voor 'imateurs brengt de PZC de ko mende dagen een vierdelige se rie over de verwachtingen van ie clubs op Schouwen-Duive- land. Gisteren trapten de vijf- deklassers Dreischor, Renesse, Ouwerkerk en reserve-vijfdek- lasser Zonnemaire af. Vandaag worden de vierdeklassers voor het voetlicht gehaald, morgen de derdeklassers en vrijdag wordt de serie afgesloten met iondag-tweedeklasser Zierik- zee, de hoogst spelende club op Schouwen-Duiveland. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De vier zaterdag vierdeklassers op Schou wen-Duiveland hebben wisse- lende verwachtingen voor het naderende voetbalseizoen. DFS is als enige ingedeeld in de vier de klasse A. In de andere klasse treffen WIK'57, Brouwershaven j en Mevo elkaar. Vooral van de j Zierikzeese vereniging mag j meer worden verwacht dan het afgelopen seizoen, toen de ploeg zielloos onderaan eindigde. i Pieter van de Neut (32) maakt dit seizoen zijn opwachting in het eerste elftal van Mevo. De speler, die in het verleden voor Vlissingen en Kloetinge uit kwam, maakt met een aantal an dere spelers de overstap vanuit i Mevo's tweedé elftal. ,,We zijn benaderd door mensen uit het bestuur. Met vijf redelijke goede voetballers hebben we besloten om ons beschikbaar te stellen." i Vorig seizoen maakte Mevo qua I prestaties een dramatisch voet baljaar door. Van de Neut ver- wacht nu veel meer. „Mevo moet zeker in de middenmoot kunnen meedraaien. Lee Mol is j er natuurlijk ook bijgekomen, I en ook Wouter Fioole." Met Fioole zal Van de Neut bij Mevo het middenveld in handen moeten krijgen. Van het tweetal I wordt wel het één en ander verwacht. Op termijn mag Me vo, zo oordeelt de Zierikzeese voetballer, weer wel aan de der- de klasse gaan denken. „Zeker GOES - Rinus van de Ven heeft een wildcard gekregen voor de Grand Prix in Lierop komend weekeinde. De Vlissingse motor crosser heeft de uitnodiging te danken aan zijn goede optreden vorig motorcross-seizoen. De Grand Prix wordt zaterdag en zondag verreden. De beste vijftig crossers van de wereld ko men in actie. Uiteindelijk mo gen er dertig van start. Voor za terdag staan de vrije training en de kwalificaties op het program ma, zondag is de wedstrijd. Rinus van de Ven (17), die in de MX2-klasse uitkomt, was zich gisteren aan het voorbereiden voor een EK-wedstrijd in Oos tenrijk, toen hij de uitnodiging voor de GP van Lierop kreeg. „Hij is superfit", zegt vader Giel van de Ven. „Zo'n uitnodi ging is een nieuwe mijlpaal in zijn carrière. We gaan plankgas geven." WESTDORPE - Op het Fin- land-circuit in Westdorpe stre den 24 jonge motorcrossers om de titels Rookie of the Year. Voor beide Zeeuwse deelne mers, Mark Boot uit Burgh- Haamstede en Stefan Hage uit Goes, was het een groot succes. Boot en Hage. beiden 13 jaar, mogen door hun uitverkiezing naar Spanje voor een trainings- week onder leiding van meervou dig wereldkampioen Stefan Everts. De verkiezing was een initiatief van Red Buil, dat ex- GP-rijder Gerard Rond vroeg de crossers tijdens drie dagen te be oordelen op snelheid, talent, dis cipline en doorzettingsvermo gen. Na de eerste dag, met hon derdvijftig crossers, bleven er '75 deelnemers over. Dat aantal werd op de tweede dag geredu ceerd tot 24 crossers, die de fina- Je in Westdorpe mochten rijden. Voor Boot en Hage is de uitver kiezing een mooie opsteker voor de vier races die binnenkort de KNMV-agenda sieren. Yamaha- rijder Boot, uitkomend in de 85cc grote wielen, rijdt zijn eer ste race dit weekeinde in het bij programma van de GP in Lier op. KTM-rijder Stefan Hage (85cc kleine wielen) begint een week later in Hummelo. gezien de grote hoeveelheid jeugd. Als er voldoende doorstro ming is, komt dat allemaal wel goed." Persoonlijk is Pieter van de Neut tevreden als hij een lek ker seizoen kan meemaken bij de Zierikzeese club. „En daar voor hoeven we als Mevo niet per se bij de eerste drie te eindi gen." Brouwershaven Vorig seizoen maakte Brouwers haven een prima seizoen door en als het aan trainer Arie Janse uit Wilhelminadorp ligt was dat geen éénmalige gebeurtenis. „We zijn in ieder geval goed be zig geweest in de voorbereiding. Wat de vierde klasse van ons kan verwachten weet ik nog niet, maar ik hoop dik in het lin kerrijtje te eindigen. Er zitten in de vierde klasse B wel een aan tal ploegen bij die ons liggen, zo als Yerseke, Kruiningen en Krabbendijke." Janse is aan zijn vierde seizoen bij 'Brouw' begonnen. In eerste instantie moest hij zorgen dat Brouwershavens tweede elftal kon blijven bestaan, maar nu lig gen de prioriteiten ook op een ander vlak. „Om de toekomst van dg club veilig te stellen moe ten we gaan verjongen." Wat dat betreft ziet Janse de toe komst zonnig in. „Het is een voordeel als je als trainer ergens een poosje blijft hangen. Die jon ge gasten weten door de trainin gen wat er op zaterdag van ze verwacht wordt. Zo kan je ze ook moeiteloos inpassen." Janse heeft de afgelopen seizoe nen meer voetbal in het spel van Brouwershaven gebracht. Janse: „Het is zo mooi om te zien dat er af en toe lekker getikt wordt. En als het technische voetbal over heerst, dan zie ik het wel goed komen met Brouw." WIK'57 WIK'57 maakte vorig seizoen een niet al te best seizoen door. Bij de ploeg uit Kerkwerve keer de Patrick de Broekert na een uitstapje bij Mevo weer terug op het oude nest. „Ik had nog wel de motivatie om in een eerste elf tal te voetballen. En dat was bij door Karei Pleunis TERNEUZEN - Het deelnemers veld van de zevende Zwintriat lon, die volgende week woens dag om 14.00 uur in Sluis be gint, telt nauwelijks Nederland se prominenten. De Belgische or ganisatie pronkt weliswaar met de namen van tweevoudig win nares Tracey Looze en haar man Dennis, maar beiden zullen ont breken. Zoals ook de Zeeuwse troef, Ronnie Babijn, dit jaar verstek laat gaan vanwege een blessure aan de linkerknie. Tracey Looze-Hardgreaves liep enkele maanden geleden een bacteriële infectie op toen ze, zo als ze zegt, in vuil water zwom. „Ik heb daar nu nog steeds last van", zegt ze. Ze vertrok daarna, waarschijn lijk tegen beter weten in, nog naar Zuid-Korea, maar daar voelde ze zich zo beroerd dat ze ver in het achterveld eindigde. „Daarna heb ik nauwelijks getraind en vandaar dat ik voor de Zwintriatlon af moet zeg gen." Zo ook haar man Dennis, vorig jaar vierde, die volgende week zondag in het Japanse Ga- magou voor Nederland deel neemt aan het wereldkampioen- GOES - De futsallers van ZVH/ Morres zijn de competitie in de eerste klasse uitstekend begon nen. In Goes werd SSV'65 met 8-6 geklopt. De Goesenaren gaven tien minu ten voor tijd een 6-3 voorsprong knullig uit handen. Pim Bruins zette SSV op een 2-0-voor- sprong, maar op slag van rust kwamen de Zeeuws-Vlamingen via Ali Eryürük en Kenneth Okorley langszij: 2-2. Na rust liep de thuisclub uit naar een 6-3-voorsprong via Arjan Koop- mans, Joey van der Hoeff en Eric Flore (2). Ali Eryürük scoor de tegen. Morres wisselde daar na de doelman voor een extra veldspeler en dat pakte goed uit. In de laatste tien minuten be zweek de Goese ploeg onder de druk van Morres. Ali Eryürük, Michiel Standaert (2x) en Okor ley (2) schoten hun ploeg naar de 8-6-winst. Mevo blijkbaar niet mogelijk." De Broekert had het al snel weer naar zijn zin in Kerkwer ve. „Er is niet zoveel veranderd. In ieder geval, niets dat me op valt." De verdediger hoopt dat hij met zijn ploeg verder kan komen dan het afgelopen seizoen. „Dat zal afhankelijk zijn van de bles sures en schorsingen. Als dat al lemaal een beetje meezit, moe ten we beter kunnen draaien dan het afgelopen seizoen." Patrick de Broekert (40) heeft naast een goede klassering ook andere prioriteiten. „Voor me zelf is het seizoen geslaagd als ik heel weet te blijven. Zolang ik het plezier blijf houden ga ik lekker door. Maar ik moet het li chamelijk ook aankunnen." Ronnie Babijn schap kwarttriatlon. Looze zegt dat hij het WK toch iets belang rijker vindt dan de Zwintriath- lon. Ronnie Babijn. vorig jaar achtste op het strand bij het casi no van Knokke, zal de wedstrijd als toeschouwer volgen. De Ter- neuzense atleet kende, na een be De ploeg van de nieuwe trainer Ronnie de Bruine is als enige Schouwse ploeg ingedeeld in de vierde klasse A. De Bruine er vaart dat niet als een probleem. „Er zitten in deze klasse een aan tal redelijk voetballende ploe gen als VCK en Colijn, maar ook een aantal stugge. DFS heeft al tijd moeite gehad met Bevelan ders." Na zijn aanstelling bij DFS, vlak na de winterstop, heeft Ronnie de Bruine tijd ge had om een inventarisatie te ma ken bij zijn nieuwe vereniging. Tijdens de voorbereiding werd hij op een aantal fronten toch nog verrast. „Ik had een aantal jeugdspelers nog niet zoveel zien voetballen. Jongens als Lennart Padmos en Michael Leijten zijn, indien ze hoorlijk bedrijfsongeval, een op merkelijk goed voorseizoen, maar heeft inmiddels al een maandje last van zijn linker knie. Dit is het gevolg van over belasting. Babijn zwemt vrijwel elke dag, maar aan de andere disciplines van zijn sport komt hij nauwelijks toe. „Met mijn knie gaat het nu weer de goede kant op, maar ik ben verre van klaar voor een wedstrijd. Mijn seizoen is voorbij. Kijk, inschrij ven in de wetenschap dat je al leen maar wat wilt zwemmen en vervolgens uitstapt, daar doe ik niet aan mee." Psycholoog De enige Nederlander van enige importantie die wellicht start, is de Leidse psycholoog Casper van den Burgh. De viervoudig Nederlands kampioen halve triatlon (2000, 2001, 2002 en 2004) is terug van een lange rug blessure die hem bijna ander half jaar uit competitie hield. De grote kracht van Van den Burgh ligt vooral op de twee eer ste onderdelen: het zwemmen en fietsen. Zijn deelname is echter twijfelachtig omdat nog ondui delijk is of hij vrijaf kan krijgen van zijn werkgever. Geen prominente Nederlanders; ook geen Rutger Beke, de win naar van de laatste drie uitga blijven trainen, een versterking voor DFS. Ik zou ook graag jon gens als John Quaak en Maris Bom er vast bij willen hebben, maar die kunnen vanwege hun werk niet trainen. En ik werd ook nog verrast door Rick van de Kasteele, die vanwege blessu releed wil stoppen met voetbal len." Al met al heeft Ronnie de Brui ne heel wat werk verricht tij dens de seizoensvoorbereiding, mede dankzij een door hem aan gebrachte wijziging in DFS' spelstijl. „Het is wel de bedoeling dat we anders gaan voetballen. Ik wil graag in een 4-3-3-systeem voet ballen, maar dat is afhankelijk van de komende weken. De spe lers hebben vooral nog heel veel ven van de Zwintriatlon. Beke werd vorig jaar na zijn overwin ning betrapt op het gebruik van doping. Na een maandenlange strijd, waarin hij gesteund werd door een aantal medici, werd hij door de Raad van de Vlaamse Gemeenschap vrijgesproken. Be ke zal in Sluis het startschot ge ven, maar behoort zelf niet tot de deelnemers omdat hij zich prepareert op de Iron Man in Ha waï. Wel komt hij zijn bonus van 7500 euro ophalen die hij nog te goed heeft van een jaar geleden omdat hij de Zwintriathlon drie keer op rij won. Dat geld stelt hij overigens beschikbaar aan Mare Herremans, zijn landge noot uit Wuustwezel die na een tragisch ongeval op Lanzarote in een rolstoel belandde. Herre mans is er nog steeds van over- door Wim de Vos KRUININGEN - Patrick Tol- hoek kan het nog altijd. In Den Inkel bij Kruiningen verscheen foto Marijke Folkertsma moeite om het spel breed te hou den." De Nieuwerkerker zet, ondanks de goede resultaten in de beker, niet al te hoog in voor het ko mende seizoen. Ander systeem „We spelen in een ander sys teem en in een andere poule. Ik zet in op het linkerrijtje en wat de rest brengt zien we wel. Het ligt bij een club als DFS toch ook veelal aan de blessures en of mensen de kop in de wind gooien. Ik wil in ieder geval zo veel mogelijk mensen bij het eer ste betrekken: jeugdspelers en spelers uit het tweede of derde. Er moet bij DFS een gevoel ko men dat we het met zijn allen gaan doen." tuigd dat de weg naar herstel via stamcelonderzoek leidt. Daarvoor wil hij het geld inzet ten. Herremans is zelf ook weer deelnemer aan de Zwintriatlon. Nu Beke niet start bij de man nen is de Belg Marino Vanhoen- acker (drie keer tweede) de ge doodverfde favoriet. Bij de vrou wen wordt wereldkampioene lange afstand, Kathleen Smet, haast zeker als eerste begroet. Smet won ook vorig jaar de Zwintriatlon. Bij de vrouwen staan nog wel twee namen van grote Belgische sporters op de startlij st. Zwem ster Brigitte Becue neemt voor de tweede keer deel aan de Zwintriatlon. Voor tweevoudig olympisch medaillewinnares ju do Gella Vandecaveye is het de eerste kennismaking met deze afstand. de coureur uit Yerseke aan de start van de vierde wedstrijd om de Zomercup van mountainbike vereniging X-Treme. Hij kwam, zag en won. Het waren in Den Inkel vooral de jongeren die les kregen van de meester. In zijn bekende soe pele stijl was Patrick Tolhoek te sterk voor renners als bijvoor beeld Richard Slabbekoom, Jar- no Veerhoek, Marco Minnaard en de broertjes Alexander en Da niël Paardekooper. Zij moesten allen lijdzaam toezien dat de voormalige beroepsrenner uit Yerseke de wedstrijd op de aan trekkelijke omloop geheel naar zijn hand wist te zetten en dus als winnaar kon worden afge- vlagd. Achter Tolhoek eindigde Slabbekoorn als tweede en wist Rudy Vos uit Grijpskerke verras send beslag te leggen op de der de plaats. Bij de veteranen had Huib Slab bekoorn weer eens een ouder wetse dag. De Kapellenaar werd eerste in die categorie en bleef Daan Verhulst en Adii Jongenee- len voor. Baukje Doedee was de enige vrouw in Kruiningen ter wijl bij de jeugd Maurice van de Berge uit Goes de categorie 13 tot en met 16 jaar op zijn naam schreef. door Wim Broekhoven GOES - Bruse Boys heeft het net niet gered in de eerste beker ronde. De ploeg won weliswaar van Goes (2-4), maar werd uitge schakeld op basis van minder ge scoorde doelpunten. Goes-Bruse Boys 2-4: De thuis ploeg kwam na vijf minuten op 1-0 door Mansoer Gader. maar nog voor rust kwam Bruse Boys op 1-1 door Peter Willemse. Koen Wisse tekende halverwege de tweede helft voor 2-1, maar die achterstand werd binnen zes tig seconden goed gemaakt door een goal van Gerard Vogel. In de slotfase counterden de be zoekers zich naar 2-4 via Vogel en George Geluk. Goes bekert verder. De ploeg haalde net als Bruse Boys drie punten met een doelsaldo van plus 1, maar Goes scoorde zeven keer en Bru vijf keer in de duels in poule 4. Arnemui den-Vlissingen 4-1: Vijf minuten na rust kwam de thuisploeg door een treffer van Leon van Belzen II op 4-0 en daarmee in de eindstand op ge lijke hoogte met GPC, koploper in poule 1. De thuisploeg slaagde er daarna niet in om in de resterende tijd een extra treffer te scoren. In blessuretijd werd het via Jerome Riverola 4-1 en dat was gezien de inzet van de bezoekers verdiend. Voor de rust liep de thuisclub door goals van Arjan Kats, Bart van Steveninck en Jo hn Crucq uit tot een geflatteer de 3-0-voorsprong. Domburg-Veere 1-3: De eerste helft was nog aardig. Martij n Minderhoud tekende halverwe ge voor 1-0. Veere, dat voor de zege in poule 2 speelde, reageer de gepast met drie goals binnen tien minuten van Jacky Gouds zwaard, Tom Nieuwelink en op nieuw Goudszwaard. De bezoe kers verdedigden die voor sprong na rust erg eenvoudig. VCK-Wemeldinge 2-0: Voor rust was het duel in poule 48 nog aardig. Erik Goudt zorgde na twintig minuten voor 1-0 en Michel Meulmeester tien minu ten later uit een strafschop voor 2-0. De thuisploeg hoefde daar na niet meer zo nodig en de be- IMew York. US Open. Vrouwen, eerste ronde: Sjarapova (Rus/1) - Daniilidou (Gri) 6-1 6-1, Perry (VSt) - Molik (Aus/14) 6-4 6-4, Doetsjevi- na (Rus/33) - Dabek (VSt) 6-1 6-2, Laine (Fin) - Shuai (Chn) 3-6 7-6 (4) 6-2, Bartoli (Ita) - Strycova (Tsj) 6-3 6-0, Salerni (Arg) - Kirkland (VSt) 6-4 3-6 7-6 (0), Randriantefy (Mad) - Gambale (VSt) 6-3 6-1, Peer (Isr) - Domachowska (Pol) 7-5 7-5, Karantsjeva (Bul) - Shaugnessy (VSt) 2-6 7-5 7-5, Linetsjkaja (Rus) - Llagostera Vives (Spa) 3-6 6-4 6-4, Jan- kovic (SMo/17) - Chladkova (Tsj) 7-5 6-3, Glatch (VSt) - Fedak (Oek) 6-4 6-3, Asagoe (Jap/24) - Cohen-Aloro (Fra) 6-1 6-4. Mannen, eerste ronde: Agassi (VSt/7) - Sabau (Roe) 6-3 6-3 6-1, Coria (Arg/8) - Mantilla (Spa) 7-6 (5) 6-1 6-3, Gasquet (Fra/13) - Martin (Spa) 6-2 6-3 1-6 6-7 (4) 6-4, Thomas Johansson (Zwe/14) - Zaba- leta (Arg) 6-3 6-4 6-3, Robredo (Spa/19) - Bracciai (Ita) 3-6 6-3 6-4 6-2, Joezni (Rus/24) - Mayer (Dui) 6-1 6-0 6-2, Haas (Dui/29) - Luczak (Aus) 3-6 6-36-2 6-3, Soderling (Zwe) - Chela (Arg) 6-7 (3) 7-6 (4) 6-3 6-4, Bjorkman (Zwe) - Behrend (Dui) 6-3 6-3 6-0, Karlovic (Kro) - Fish (VSt) 7-6 (4) 6-3 5-7 7-6 (4), Jenkins (VSt) - Basil (Zwi) 7-6 (4) 6-0 6-7 (4) 4-6 7-6 (5), Federer (Zwi/1) - Minar (Tsj) 6-1 6-1 6-1, Capdeville (Chl) - Mathieu (Fra) 6-2 4-6 7-5 6-2, Lopez (Spa/26) - Voland- ri (Ita) 6-2 4-6 7-6 (5) 6-1, Ancic (Kro/22) - Taïk-Lee (ZKo) 6-2 6-1 7-5, Grosjean (Fra) - Hernandez (Spa) 6-2 6-3 6-2, Ver- dasco (Spa) - Henman (GBr/12) 6-4 6-2 6-2, Spadea (VSt) - Weiner (VSt) 6-4 6-2 6-0, Santoro (Fra) - Melzer (Oos) 6-2 6-1 6-3, Blake (VSt) - Rusedski (GBr) 7-5 7-6 (3) 6-3, Moya (Spa) - Llodra (Fra) 6-4 6-4 2-1 opgave. Schüttler (Fui) - Starace (Ita) 6-1 4-61-6 7-6 (4). Bekervoetbal standaardelftallen Poule 1: Arnemuiden-Vlissingen 4-0. Eindstand: GPC 3-7(11-5), Arnemuiden 3-7 (9-4), Vlissingen 3-3, Dauwendaele 3-0. Poule 2: Domburg-Veere 1-3. Eind stand: Veere 3-9, Oostkapelle 3-6, Meeuwen 3-3, Domburg 3-0. Poule 4: Goes-Bruse Boys 2-4. Eindstand: Goes 2-3 (7-6), Bruse Boys 2-3 (5-4), Thol Boys 2-3 (4-6). Poule 8: Bres- kens-Nieuwdorp 3-1. Eindstand: Ter- neuzen 3-9, Nïeuwdorp 3-3, Zaamslag 3-3, Breskens 3-3 Poule 44: Walche- ren-Nieuwland afg. Reserve-elftallen Poule 5: VCK 2-Kloetinge 3 2-3. Poule 8: Arnemui den 2-Kloetinge 4 2-0 (gestaakt). Poule 9: Bruse Boys 2-Duiveland 2 1-1. Poule 10: Yerseke 2-Wemeldinge 21-0. Dronten. Expert Ladies Tour. Twee de etappe: 1. Schleicher (Dui) 130 km in 3.13.21, 2. Cooke (Gbr), 3. Chantal Beltman (Ned), 4. Kiesanowski (Nzl), 5. Brodtka (Dui), 6. Hennes (Dui), 7. Spij kerman (Ned), 13. Wild (Ned) 0.03, 14. Gunnewijk (Ned) 0.06, 19. Mansveld (Ned). Klassement. 1. Schleicher (Dui) 4.58.25, 2. Hennes (Dui) 0.13, 3. Chantal Beltman (Ned) 0.14, 4. Cooke (Gbr) 0.14, 5. Spijkerman (Ned) 0.20, 6. Long- hin (Ita), 13. De Goede (Ned) 0.22, 14. Wallaard (Ned) 0.23; 15. Wild (Ned), 18. Gunnewijk (Ned) 0.26. Ronde van Spanje, vierde etappe Ciudad Real - Argamasilla de Alba: 1. Petacchi (Ita) 232,3 km in 5.41.29, 2. Hushovd (Noo), 3. Zabel (Dui), 4. Zanot- ti (Ita), 5. Steels (Bel), 6. Eisel (Oos), 7. Chavanel (Fra), 8. Boonen (Bel), 9. Bono- mi (Ita), 10. Haselbacher (Oos); Neder landers: 35. Van Heeswijk, 118. De Groot, 119. Boven, 126. Veneberg, 171. Moerenhout, 191. Van Bon 0.40, 192. Scheuneman. Algemeen klassement: 1. McGee (Aus) 14.32.01, 2. Bertagnolli (Ita) 0.32, 3. Flecha (Spa) 0.39, 4. Rodriguez (Spa) 0.41, 5. Vicioso (Spa), 6. Vila (Spa) 0.42, 7. Yus (Spa) 0.53, 8. Verbrugghe (Bel) 1.02, 9. Mentsjov (Rus) 1.05, 10. Sastre zoekers bleken niet in staat het VCK moeilijk te maken. Breskens-Nieuwdorp 3-1: In de eerste helft was er sprake van een matig schouwspel. In die pe riode nam Breskens overigens wel de leiding door Elmar Lau- ret. Vooral de eerste 25 minuten na rust speelde de thuisploeg sterk. Het maakte toen ook het verschil door enkele knappe aan vallen en doelpunten van Niels Pielaat en Angelo Cornelis. Kort voor tijd scoorde Robert Baas te gen voor de bezoekers. Het duel tussen Walcheren en Nieuwland ging niet door we gens het overlijden van vi- ce-voorzitter Canis Lamers van Walcheren. Lamers was ook lei der van het tweede elftal van de Vlissingse club en voorzitter van de biljartafdeling. In ver band met het overlijden heeft Walcheren voor deze week alle oefenwedstrijden afgezegd. TERNEUZEN - In de laatste wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen leed Terneuzen gisteravond een nederlaag tegen RCS. In Terneu zen werd het na een 1-2-rust- stand 3-4. De overwinning van de Souburg- se tweedeklasser was verdiend, omdat van RCS de meeste drei ging uitging. Voor de rust scoor de Dennis de Nooij.er tweemaal kort achter elkaar, waarna Rem- co van Leeuwen uit een vrije trap voor 1-2 zorgde. Vrijwel.on middellijk na de hervatting werd het 2-2 door een treffer van Sinan Coban, maar juist in een fase waarin Terneuzen twee maal achtereen de paal raakte (eerst via Darryl Rawidjan en vervolgens via Remco van Leeu wen) sloeg RCS toe. Het werd 2-3 door Joey van der Zweep en 2-4 via Aschraf Elhrouz. Dankzij Tim Faassen kwam Ter neuzen in de slotfase nog terug tot 3-4, maar de nederlaag bleek daarna niet meer te voorkomen, (Spa) 1.12; 42. Moerenhout 1.45, 95. Van Heeswijk 6.21, 105. Veneberg 7.59, 165. De Groot 12.21, 173. Van Bon 13.05, 175. Boven 13.45, 188. Scheune man 16.07. Merksem. Schaal Seis. 1. Sapa (Pol) 198,4 km in 4.26.09 (44,75 km/uur), 2. Omloop (Bel), 3. Hauseiser (Dui), 4. Den Bakker (Ned), 5. Siedler (Dui) 0.33, 6. van Dijk (Ned) 0.51; 12. De Jongh 1.12, 13. Van der Pluym, 17. Van Hummel. Kruiningen. 4e wedstrijd X-Treme ATB-Zomercup. Senioren: 1. Patrick Tolhoek (Yerseke), 2. Richard Slabbe- I koorn (Kapelle), 3. Rudy Vos (Grijpsker ke), 4. Marco Minnaard (Wemeldinge). 5. Jarno Veerhoek (Ritthem), 6. Daniël Paardekooper (Oostkapelle), 7. Alexan der Paardekooper (Oostkapelle), 8. Ar jen Blaas (Meliskerke), 9. Nehemia Paar dekooper (Oostkapelle), 10. André van Damme (Hoedekenskerke). Veteranen: 1. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 2. Daan I Verhulst (Waarde), 3. Adri Jongeneelen j (Bosschenhoofd), 4. Jan Minnaard (We meldinge), 5. Nico Tolleman (Kwaden- damme). Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Driewegen). Jeugd, 13 t/m 16 jaar: 1. Maurice van de Berge (Goes), 2. Sebas- tiaan Zweedijk (Kapelle), 3. Hans Hengs- dijk (Goes). 11/12 jaar: 1. Johan Oos terhuis (Vlissingen), 2. Erwin de Visser (Domburg), 3. Matthijs Eversdijk (Wil helminadorp). 6 t/m 10 jaar: 1. Niels van de Boomgaard (Kattendijke), 2. Ivar Moeleker (Kloetinge), 3. Guido de Neve (Middelburg). MERKSEM - Maarten den Bak ker werd gisteren in de 80e edi tie van de Belgische wielerkoers Schaal Seis in Merksem vierde. De Nederlander maakte deel uit van een kopgroep van vier. In de eindsprint zegevierde de Pool Marcin Sapa, vóór de Belg Geert Omloop en de Duitser Dennis Hauseiser. Stefan van Dijk finishte als zesde. Nick Nuyens won gisteren de eerste etappe van de Ronde van Groot-Brittannië. De 25-jarige Belg had na een rit over 185 kilo meter net iets meer over dan Mi chael Blaudzun. ANP woensdag Atletiek Kreekloop. Locatie: atletiekbaan Zui dersportpark, Terneuzen. Aanvang. 19.00 uur. Afstanden: 3, 5 en 10 kilome ter. Skeeleren Zeeuws kampioenschap marathon. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: skeeler- baan in woonwijk Ouverture te Goes. In schrijven tot 19.15 uur. 1 Wielrennen 1 Zomeravondcompetitie. Slotwed strijd. Locatie: Scottweg, Goes. 18.30 uur: jeugd (30 minuten). 19.15 uur elite/beloften/amateurs A/junioren (50 minuten 3 ronden) en veteranen/ama teurs B/nieuwelingen/vrouwen/S-P (50 minuten 1 ronde). Advertentie De allergrootste autosite van Nederland Babijn laat verstek gaan vanwege blessure aan de linkerknie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42