Bouw Rillandse kas stilgelegd IpSHSjT Mijn zoontje slaapt er nog altijd niet van PZC Zeeland wordt nu erg camper-onvriendelijk agenda Gezin aangezien voor terroristen Uitnodiging voop onze WINTERMODESEIOW êjssdcfejh modes Kweker zegt hoger dan toegestaan te willen voor nieuw initiatief Slotpresentatie Botanica Hybridis - Ter af van de expositie Botani ca Hybridis van Frank Brugge- man die de afgelopen maanden in De Bewaerschole is gehou den, wordt zaterdagmiddag 3 september een presentatie gege ten in de Hervormde kerk in laainstede. Iet programma wordt verzorgd loor Vitroplus, het varen-ver- neerderingsbedrijf in Burgh- laamstede, en door Geer Pouls lie vanuit zijn persoonlijke op- iek als kunstenaar een visie op le betreffende expositie geeft. aan het program- na in de kerk presenteert Brug jeman zelf in de Bewaerschole :ijn fotografische natuurobser vaties die hij tijdens de tentoon- itellingsperiode heeft gemaakt. De bijeenkomst in de kerk be- jint om 15.00 uur. De expostitie is nog tot en met saterdag 3 september geopend sussen 13.30 uur en 16.30 uur. STREEKACTIVITEITEN 1ROUWERSHAVEN - Sint Nicolaas- lerk, 20.0 uur: Orgelconcert Kees van lersel; BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamste le, 10.30 en 11.30 uur: diavoorstelling iver Slot Haamstede; IENESSE - Inloophuis Jacobuskerk, 19.00 uur: Start excursie Slot Moer- nond. (Advertentie) Voorlezen in Bibliotheek Vlissingen Sprookjeszolder (4-9 jaar) elke laatste woensdagmiddag j Peutertje Luister 1(2-4 jaar) elke eerste woensdagmorgen j Souburg: do.morgen Op weg naar Schiphol werd het gezin van Ibrahim Faray aangehouden door een speciale eenheid van de marechaussee. door Harold de Puysseleijr HOEK - „Mijn zoontje van dertien- slaapt er nog altijd niet van en heeft door alle emoties last van spierver- krampingen. En zelf ben ik er ook hele maal kapot van", zegt Sonja Graff uit Hoek. Haar man Ibrahim Faray zegt dat hij nog altijd fysiek last heeft van de klap die hij kreeg uitgedeeld toen hij gearresteerd werd, maandag 11 juli, om dat zijn gezinsleden werden aangezien voor terroristen. „Die stomp tegen mijn kaak was ook nergens voor nodig, want ik heb me op geen enkel moment verzet tegen de arrestatie", zegt hij. De reis die dag naar Schiphol zullen ze nooit meer vergeten. Graff, Faray, hun zoontjes van 2,5 jaar erl 13 jaar en doch tertje van 6 waren samen met Faray's broer Marwan op weg naar Schiphol, omdat die met de oudste twee kinderen op familiebezoek in Syrië zou gaan. „Het gebeurde om half zeven 's avonds, vertelt Ibrahim. „Plotseling doken vijf of zes auto's met geblindeerde ramen op. Een daarvan sneed me de pas af. Nog een geluk dat ik alert was en op tijd kon remmen. Daarna werden we omsingeld en met mitrailleurs onder schot genomen. Ze hebben ons geblind doekt afgevoerd naar de gevangenis op Schiphol." Ibrahim en Sonja zeggen geen enkel idee te hebben van wie de anonieme telefonische tip is geweest die leidde tot de actie van het team specia listische recherche van de marechaus- „Mijn broer zou een extremistische mos lim zijn, maar hij is juist een jaar in Ne derland om hier een beter bestaan op te bouwen en heeft met geen enkele extre mistische organisatie contact. Zelf woon ik al bijna tien jaar hier. Ik heb nooit problemen met justitie gehad. Wij hebben helemaal geen vijanden." Justitie liet het gezin uit Hoek en de broer van Faray na drie dagen gaan, om dat er niets te vinden was om de verden king van een terreuraanslag te recht vaardigen. Het paar uit Hoek wil nu schadevergoeding van de Staat. Niet alleen voor de drie dagen die het ge zin onterecht heeft vastgezeten, maar vooral ook omdat de arrestatie diepe archieffoto Roland de Bruin/GPD sporen heeft nagelaten bij de kinderen. „Het is niet normaal, dat ze zelfs de kin deren onder schot hebben gehouden. Mijn zoontje van dertien is uit de auto getrokken en moest zijn handen ge spreid op de auto leggen, waarna ze hem vroegen of hij wapens of explosie ven bij zich had", zegt Sonja. In de kleine dorpsgemeenschap van Hoek is het verhaal volgens Ibrahim en Sonja inmiddels als een lopend vuurtje rondgegaan, met als gevolg dat het ge zin daar nu door sommigen met de nek wordt aangekeken. „Ik ben helemaal leeg van binnen, maar we laten het er niet bij zitten", zegt Ibra him. „Ze wisten precies op welk mo ment we op weg waren naar Schiphol. Als ze dat allemaal zo goed van tevoren wisten, hadden ze ook al eerder bij ons thuis of bij mijn broer aan de deur kun nen komen om opheldering te vragen." Modeshow in onze zciak op vrijdag 9 september a.s. van 14. OO ld 16.00 uur. Een aantal mannequins zullen u onder bet genot van diverse versnaperingen doorlopend onze wintercollectie tonen. Wij nodigen u bierbij uit om op deze sbow aanwezig te willen zijn en zullen uw bezoek zeer op prijs stellen. Gaarne tot ziens in Verseke. Lepelstraat 1Yerseke - tel. 01 1 3 - 57 1 5 39 woensdag 31 augustus 2005 s 15 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting I Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 I Postbus 31 j 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Inqrid Huibers KRUININGEN - Nog een paar weken en dan is het uit met de pret. Dan moeten wildkampeer- ders hun heil buiten de gemeen te Reimerswaal zoeken. 'Jam mer', vindt M. Slingenberg, ini tiatiefnemer van Camper Club Nederland en inwoner van We- meldinge, maar wel 'begrijpe lijk'. „Het beleid van de gemeente Reimerswaal is ook wel heel ruimhartig", zegt hij. „Je mag daar, waar je maar wil, vijf da gen vrij kamperen. Dat is uniek in Nederland. Ik kan me best voorstellen dat het gemeentebe stuur daar vanaf wil." „Maar", zo voegt Slingenberg er meteen aan toe, „dan zou de ge meente wel meteen een paar camperplaatsen moeten aanwij zen." Erg ingewikkeld hoeft dat volgens hem niet te zijn. „Ge woon een paar nieuwe lijnen op een parkeerplaats die er toch al ligt en klaar is Kees." Tanks Omdat de kampeerauto's van tegenwoordig zijn uitgerust met een grote watertank, een chemisch toilet en een douche, zijn voorzieningen niet direct nodig. Slingenberg: „Ik heb een tank met 150 liter water aan boord en een toilet met twee cassettes. Als het moet kan ik Campers zijn zo uitgerust dat ze vrijwel overal kunnen neerstrijken, maar de voertuigen zijn op steeds minder plekken in Zeeland welkom. foto Willem Mieras een week zonder water en wc." De gemeente Hulst markeerde, als eerste Zeeuwse gemeente, af gelopen april, aan het Havenfort vijf camperplaatsen. Zwerfau- to's mogen er maximaal 24 uur staan en hoeven alleen in het weekeinde een parkeerkaartje te kopen. Slingenberg juicht het initiatief van harte toe, „Dat zouden meer Zeeuwse gemeenten moe ten doen. Zeeland is op dit mo ment een hele camperonvriende- lijke provincie. In het hoogsei zoen kun je er nergens terecht, want dan zijn alle campings vol en in het laagseizoen zijn veel campings dicht of te vochtig. Dan zak je met je camper een halve meter weg in de blubber." Zwerfauto's zijn overigens lang niet op elke camping welkom. Op eenmaal geasfalteerde cam perplaatsen kun je geen tenten meer neerzetten en campers blij ven vaak maar één nachtje. Het aanwijzen van speciale cam perplaatsen op bestaande par keerterreinen is volgens Slingen berg dé oplossing. „Camperrij ders willen gewoon een stukje rijden, leuke dingen doen en dan 's avonds in de buurt van een dorp of stad slapen en de volgende ochtend weer door", zegt hij. „In onze buurlanden heb je overal camperplaatsen. Vaak staat er een apparaat waar je voor een paar euro wa ter kunt tappen en een apparaat waarin je voor een paar euro je toilet kunt legen. Prachtig toch?" Bestedingen Gemeenten die zich aan cam perplaatsen wagen, hoeven er niet slechter van te worden. Slingenberg: „Uit een recent Duits onderzoek is gebleken dat er door camperrijders 45 eu ro per persoon per nacht wordt uitgegeven in winkels en hore ca." Zo heeft wethouder H. de Kun- der van de gemeente Reimers waal het nog nooit bekeken. „Wij hebben gewoon gezegd: 'Dat wildkamperen is niet meer van deze tijd'. Dat willen we daarom nu eerst gaan regelen", zegt hij. „Daarna moeten we als college en raad maar eens naden ken over een goede oplossing voor mensen die met hun cam per in onze gemeente willen ver blijven. Rob Paardekam - Tomatenkweker der Lans heeft de bouw van nieuwe kas, in het glastuin- jouwgebied in de Bathpolder >ij Rilland, stil moeten leggen, nndat hij hoger is dan het be- itemmingsplan toelaat. De nieuwe kas staat dichtbij de yoningen aan de Middenhof en iet waren dan ook enkele bewo- die de gemeente attendeer- op de te hoge kas. „Het is duidelijk zichtbaar dat hij is dan de rest", zegt van de Velde. „Dat hoeven niet te accepteren, want we al zo veel overlast." de gemeente heeft inmid dels geconstateerd dat de kas te hoog is. Zodoende heeft ze het bedrijf een bouwstop opgelegd. Dat woord doet misschien ver moeden dat er binnenkort ver der gebouwd kan worden, maar dat is volgens wethouder J. Bliek niet het geval. Te hoog is volgens hem te hoog. „Ik meen dat de kassen een maxima le hoogte van zes meter mogen hebben", zegt hij. „Er is wel een viijstellingsmogelijkheid van on geveer tien procent, maar deze kas is meer dan zeven meter hoog. Het bestemmingsplan staat dat simpelweg niet toe." De vergunningaanvraag van de kweker laat volgens Bliek wel een acceptabele hoogte zien. „Ze bouwen dus in afwijking van de vergunning, die ze zelf hebben aangevraagd", aldus de wethouder. Gesloten Dat laatste geeft woordvoerder W. Wisse van Van der Lans toe. Volgens hem komt dat, omdat het bedrijf een zogeheten geslo ten kas bouwt en ten tijde van de aanvraag nog niet wist dat die hoger moest worden. Een ge sloten kas - volgens Wisse uniek in Nederland - heeft geen lucht- ramen. Op die manier hoopt het bedrijf het gebruik van fossiele brandstoffen met dertig procent te verminderen. Door de geslo tenheid komt er ook nog eens minder ongedierte binnen, waar door minder bestrijdingsmidde len gebruikt hoeven worden. De andere kant van de medaille is dat er, bij gebrek aan luchtra- men, een luchtcirculatiesysteem moet worden aangelegd. Dat neemt ruimte in beslag en daar om moet de kas volgens Wisse iets hoger worden. „Dit is een voor Zeeland unieke gebeur tenis, want deze kas trekt straks belangstelling uit het hele land", zegt hij. „Ik hoop daarom dat de gemeente zich in dit speci fieke geval een beetje coulant wil opstellen." Als de gemeente dat inderdaad doet, moet een vrijstellingspro cedure gevolgd worden, want on der het huidige bestemmings plan is de voorziene hoogte uit gesloten. „Ik kan echt nog niet zeggen of we zo'n uitzondering willen maken", zegt wethouder Bliek. „We hebben dat als colle ge nog niet besproken, want er is nog geen officieel verzoek." Wisse stelt overigens dat zijn bedrijf de bouw op eigen ini tiatief al had stilgelegd, nadat was gebleken dat de kas hoger werd dan de vergunning toe laat. De tomatenkweker wil op korte termijn met de gemeente overleggen over de ontstane si tuatie. 'jjg Giorgio Armani V Ton'. Gard (^niette Gortz I Airfield Mart Visser Erriy van Re.jmersdal Piazza Sempione Yf Angelo MaranJ^^- Frartk Usher Mania Rtnaldi Maat36 t/m 50 Advertentie 5 AAAdj J-li b'Jf '.bl-M-LL-blLLj Exclusieve kinderschoenen 1950 Nu ook kopen via internet*. Iceberg Naturino www.opsoestdilk.nl Clic Destroy Von Dutch Dolce Gabbana Andrea Montelpare Ralph Lauren Polo Stones Bones Scapa Sports Pinco Pallino Bikkembergs Zecchino d'Oro Opril Grote Markt 1 - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39