wacht metamorfose Jeugdzorg waarschuwt voor verlies opvoedhulp Mijn zoontje slaapt er nog altijd niet van YeM Njyroa E Maat 36 t/m 50 Nieuw kunstveld voor Goese hockeyclub Kudde bizons voor nieuw stadskantoor Gezin aangezien voor terroristen Uitnodiging voor onze WIMTERMODESHOW êjsseyfejh nncxips Ontwikkeling nieuwe Goese wijk Oostmolenpark-Noord agenda srrt keuzen in oude toeken in Goes PfÊ Giorgio Armani Toni Gard Annette Gortz Airfield Mart Visser jlÉ^ Erny van Heijmersdal Piazza Sempione Angelo Maran{~*- Indies lWfHnipk/ Frank Usher IVI vil 1 vW l Marina Rinaldi Lange Vorststraat 18, Goes. 0113-211935 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEIM/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De preventie van problemen in Zeeuwse ge zinnen dreigt tussen wal en schip te raken. De opvoedhulp, die Bureau Jeugdzorg Zeeland geeft aan ouders met vragen over hun kinderen, moet door ge meenten worden opgepakt. Liefst met behoud van de ken nis, de zeven opvoedsteunpun- ten en de opvoedtelefoon zoals die nu in Zeeland bestaan. De preventiewerkers van Bu reau Jeugdzorg Zeeland (BJZ) zetten een conferentie op over de Zeeuwse opvoedondersteu- ning, om de Zeeuwse gemeenten bewust te maken van het belang van de taak die BJZ nu uit han den moet geven. De conferentie voor de Zeeuwse makers van welzijnsbeleid is donderdag 22 september in theater De Mythe in Goes. Daar zoekt BJZ ook af stemming met andere Zeeuwse aanbieders van opvoedsteun. De opvoedondersteuning in de Zeeuwse gemeenten dreigt het eigen gezicht kwijt te raken, sig naleert één van de initiatiefne mers, preventiewerker M. van Aalst. „De steunpunten die wij in jaren hebben opgebouwd, dreigen versnipperd te raken als elke gemeente zijn eigen keuze gaat maken. Dat gebeurde al in Tholen, waar de gemeente koos het opvoedsteunpunt bij het Al gemeen Maatschappelijk Werk onder te brengen. Gelukkig wil de het AMW aansluiten bij onze opvoedsteunpunten. Sinds de nieuwe Wet op de Jeugdzorg begin dit jaar van kracht werd, is deze preventie geen kerntaak meer van de Bu reaus Jeugdzorg. Die taak dient opgepakt te worden door de ge meenten, binnen het kader van de aankomende Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Die is Advertentie Voorlezen In Bibliotheek Vlissingen Sprookjeszolder (4-9 jaar) elke laatste woensdagmiddag Peutertje Luister (2-4 jaar) elke eerste woensdagmorgen Souburg: do.morgen echter nog in voorbereiding. Pro vincie en gemeenten hebben drie jaar om de prevetietaak over te dragen. De subsidie van de provincie Zeeland stopt per 2007. Ondertussen werken ge meenten nog uit hoeveel geld zij aan welke WMO-taak moeten uitgeven. Preventie dreigt in dat gedruis verloren te gaan, waar schuwt BJZ. Meerdere instellingen bieden hulp bij beginnende problemen tussen ouders en kinderen, zoals de thuiszorg en de GGD. „Maar die gaan van het kind uit, en pas als dat tekenen vertoont van pro blemen. Wij zijn er juist voor de ouder op het moment dat die zich bezorgd maakt, omdat een kind niet wil slapen, of niet luis tert. Het is altijd moeilijk aan te tonen hoeveel onze hulp scheelt. "De kans bestaat dat ge brek aan opvoedondersteuning zich in de toekomst vertaalt in ernstige problemen waar jeugd- hulp bij moet komen, langere wachttijden voor hulpvormen en een groter beroep op crisis hulp, beaamt Van Aalst. Aan de conferentie verlenen ook de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het kennisinsti tuut voor de zorg NIZW hun me dewerking. door Harmen van der Werf GOES - De Goese Mixed Hoc key Club neemt komend week einde officieel het tweede kunst grasveld op sportpark Schenge in gebruik. De sterk gegroeide hockeyvere- niging snakte al jaren naar uit breiding van de speelmogelijkhe- den. Veel kinderen die wilden hockeyen, moesten noodgedwon gen op een plekje in een team wachten. „De wachtlijst was enorm", al dus vice-voorzitter S. Heijning. Die is inmiddels grotendeels weggewerkt. De komst van het tweede kunstgrasveld maakte het mogelijk zes extra jeugd- teams te vormen. Zo'n veertig jeugdleden konden worden toe gelaten. Het kan volgens Heij ning nog steeds voorkomen dat kinderen 'zo af en toe moeten wachten', maar er is geen spra ke meer van een structureel pro bleem. Wethouder D. van Ewijk (Groen- Links, sport) verricht zaterdag middag om twee uur de opening van het kunstgrasveld. Vrijdag beginnen de activiteiten al met een wedstrijdje van oud-leden, een receptie en een feest voor le den tot veertien jaar. Zaterdag zijn er wedstrijden van alle jeugdteams en zondag van senioren en veteranen. Met de aanleg van het kunstgras veld was zo'n 200.000 euro ge moeid, waai-van de hockeyclub 70.000 euro zelf moet financie ren. De rest wordt betaald door de gemeente, eigenaresse van het sportpark. De hockeyclub in Goes is met ruim 350 leden na die van Mid delburg de grootste in Zeeland. GOES - De Goese lijmfabrikant Bison heeft alle basisscholen in de gemeente gevraagd om mee te doen aan een knutselwed- strijd. Het is de bedoeling dat de leer lingen zoveel mogelijk bisons maken. De lijmgigant hoopt zo een kudde te kunnen vormen van zeshonderd bisons. Daarmee wil het bedrijf zijn steentje bijdragen aan de feeste lijkheden rondom het zeshon derdjarig bestaan van de Goese stadsrechten. De beesten wor den aan de gemeente Goes aan geboden tijdens de opening van het nieuwe stadskantoor ko mend najaar. De school die uiteindelijk de meeste bizons levert, wint een lijmpakket. door Harold de Puysseleijr HOEK - „Mijn zoontje van dertien slaapt er nog altijd niet van en heeft door alle emoties last van spierver- krampingen. En zelf ben ik er ook hele maal kapot van",-zegt Sonja Graff uit Hoek. Haar man Ibrahim Faray zegt dat hij nog altijd fysiek last heeft van de klap die hij kreeg uitgedeeld tijdens de arrestatie, op maandag 11 juli, om dat zijn gezin ten onrechte werd aange zien voor terroristen. „Die stomp tegen mijn kaak was ook helemaal nergens voor nodig, want ik heb me op geen en kel moment verzet tegen de arrestatie", zegt hij. De reis die dag naar Schiphol zullen ze nooit meer vergeten. Graff, Faray, hun zoontjes van 2,5 jaar en 13 jaar en doch tertje van 6 waren samen met Faray's broer Marwan op weg naar Schiphol, omdat die met de oudste twee kinderen op familiebezoek in Syrië zou gaan. „Het gebeurde om half zeven 's avonds, vertelt Ibrahim. „Plotseling doken vijf of zes auto's met geblindeerde ramen op. Een daarvan sneed me de pas af. Nog een geluk dat ik alert was en op tijd kon remmen. Daarna werden we omsingeld en met mitrailleurs onder schot genomen. Ze hebben ons geblind doekt afgevoerd naar de gevangenis op Schiphol." Ibrahim en Sonja zeggen geen enkel idee te hebben van wie de anonieme telefonische tip is geweest, die leidde tot de actie van het team spe cialistische recherche van de mare chaussee. „Mijn broer zou een extremistische mos lim zijn, maar hij is juist een jaar in Ne derland om hier een beter bestaan op te bouwen en heeft met geen enkele extre mistische organisatie contact. Zelf woon ik al bijna tien jaar hier. Ik heb nooit problemen met justitie gehad. Wij hebben helemaal geen vijanden." Schadevergoeding Justitie liet het gezin uit Hoek en de broer van Faray na drie dagen gaan, om dat er niets te vinden was om de verden king van een terreuraanslag te recht vaardigen. Het paar uit Hoek wil nu schadevergoeding van de Staat. Niet al leen voor de drie dagen die het gezin on terecht heeft vastgezeten, maar vooral ook omdat de arrestatie diepe sporen heeft nagelaten bij de kinderen. „Het is niet normaal, dat ze zelfs de kinderen onder schot hebben gehouden. Mijn zoontje van dertien is uit de auto getrok ken en moest zijn handen gespreid op de auto leggen, waarna ze hem vroegen of hij wapens of explosieven bij zich had", zegt Sonja. In de kleine dorpsgemeenschap van Hoek is het verhaal volgens Ibrahim en Sonja inmiddels als een lopend vuurtje rondgegaan, met als gevolg dat het ge zin daar nu door sommigen met de nek wordt aangekeken. „Ik ben helemaal leeg van binnen, maar we laten het er niet bij zitten", zegt Ibra him. „Ze wisten precies op welk mo ment we op weg waren naar Schiphol. Als ze dat allemaal zo goed van tevoren wisten, hadden ze ook al eerder bij ons thuis of bij mijn broer aan de deur kunnen komen om opheldering te vra gen." Op weg naar Schiphol werd het gezin van Ibrahim Faray aangehouden door een speciale eenheid van de marechaussee. archieffoto Roland de Bruin/GPD Modeshow in onze zaak op vrijdag 4 seplemUr a.s. wm 14.00 lot 16.00 uur. Een aantal mannequins zullen u onder lief genot van diverse versnaperingen doorlopend onze winlercolleclie lonrn. W ij nodigen u hierbij uit om op deze show aanwezig Ie willen zijn en zullen uw bezoek zeer op prijs stellen. Gaarne lot ziens in Yerseke. Lepelstraat 1Yerseke - tel. 01 1 3-57 1 5 39 bor Harmen van der Werf - Eén van de drukste wegen van Goes, de Ballotstraat, wacht een ge- In de straat lomt meer ruimte voor auto's p fietsers. Dat kan door par- jeerruimte vóór de woningen te lervangen door parkeerruimte de achterzijde. plan verkeert nog in een stadium, maar de voorberei- zijn al wel in gang gezet. [STREEKACTIVITEITEN Tussen de Buys Ballotstraat, 's Gravenpolderseweg en het Oostmolenpark komt nieuw bouw. In het kader van die nieu we wijk, Oostmolenpark-Noord, is het de bedoeling achter de wo ningen aan de Buys Ballotstraat parkeerruimte te realiseren. Aan één kant van de doorgaan de weg kunnen dan de parkeer vakken verdwijnen. Hoe de Buys Ballotstraat vervol gens wordt vormgegeven, is nog niet duidelijk, laat wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) we ten. Een mogelijkheid is op de plek van de parkeervakken een vrijliggend fietspad te maken. De Buys Ballotstraat is ook voor middelbare scholieren een be langrijke route. Vooraf zal nog overleg plaatsvinden met de be woners, verzekert de wethou der. Niet alleen over het parke ren, maar ook over het te bou wen Oostmolenpark-Noord. De Nederlandse Bouwunie (NBU) uit Etten-Leur is de ontwikke laar van die wijk. Het bouwbe drijf heeft inmiddels een belang rijk deel van de gronden verwor ven. De gronden, samen zo'n zeven hectare, zijn van drie eigenaren. De NBU heeft met twee van hen overeenstemming bereikt over aankoop, met Faasse (onroerend goed) en zaadhandel J. B. de Jon ge. Met de derde grondeigenaar zijn de onderhandelingen in een vergevorderd stadium, verkla ren J. Voesenek en R. Verschiere van de NBU. Zaadhandel Zaadhandel J. B. de Jonge, sinds 1967 gevestigd aan de Riet- weg achter de Buys Ballot straat, gaat de activiteiten in het tweede filiaal in Oostburg concentreren, meldt directeur R. de Jonge. Het werken op twee locaties bevalt niet zo en in Oost burg heeft het bedrijf zich gespe cialiseerd in fijne zaden. De Jon ge is al bezig geleidelijk te ver huizen. Zijn bedrijfspand en wo ning worden tezijnertijd ge sloopt, is de bedoeling. De Jon ge verwacht dat dit half 2008 zal gebeuren. NBU-medewer- kers Voesenek en Verschiere denken dat ook niet veel eerder met de nieuwbouw van tegen de tweehonderd woningen in het Oostmolenpark-Noord zal wor den begonnen. Het heikele punt is de verkeers- ontsluiting van de wijk. Bij de bouw van het tweede deel van het Oostmolenpark, de wijk Wa tership Down, heeft de provin cie nog door de vingers gezien dat de ontsluiting via via ver loopt en niet direct op de door gaande 's-Gravenpolderseweg. Voor het Oostmolenpark-Noord moet dat wel gebeuren, heeft de provincie geëist, anders mag er niet worden gebouwd. Om op de 's-Gravenpolderseweg te kun nen aansluiten, zullen één of twee huizen weg moeten. De NBU heeft er sinds kort één wo ning aangekocht. soes - Ambachtscentrum van de Hol- «ndsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten; iieuwe wijkgebouw De Spinne, achter |e ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se- ioren; GB museumterrein, 11.00 uur en 14.00 ur: Vertrek Stoomtrein; let Snoocker centrum, 13.30-16.30 uur: buurtwerk Goese Ie Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De i activiteiten ibliotheek, 14.00 uur: inderen van 4-8 jaar; JSWEERT - Kaj Munk, 13.00 i IEER ABTSKERKE Hei 13.00-16.00 uur: Open voor pu- 'ELLE -Sportgebouw Molenvate, 0 uur: Koersbal; )e Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 3.30 uur Sociëteit, damessociëteit, oelen; 13.30 uur: Ouderenkoor; 14.00 ur: Koersbal (gymzaal); ORTGENE - Gymzaal in de Bern- irdstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; (RUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 Biljarten en/of kaarten voor /AO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: oersbal voor 50-plussers; IUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 ur: Koersballen ANBO; CHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks- ansen; HOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek- reg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; VEMELDINGE - Dorpscentrum De We- lel, 09.30 uur: Digitaal lokaal, Compu- irochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 lur: Volksdansen; Waskot, 10.00-17.00 uur: Open voor lubliek, tevens bezichtiging fuchsia- jin; VERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 lur: Biljarten; Beatrixhaven, M.p.s. Adriana, 13.30- 5.00 uur: Rondvaart Oosterschelde; orgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin- ien met ouderenkoor Vredelust. 30ES - Liefhebbers van oude loeken kunnen zaterdag snuffe- en in het Goese stadhuis. Antiquariaat Laarmans houdt Ie Boekenbeurs 600 jaar in het rader van het zeshonderdjarig lestaan van de stad. Twintig landelaren bieden boeken en renten aan. De deelnemende ntiquariaten komen uit heel Jederland. \vee signeersessies staan op de ol, van illustrator Danker Jan )reel uit Goes en schrijver-dich- er Jan J. B. Kuipers uit Katten- lijke. )e Goese dichter Kees Jiskoot eidt de beurs om 10.00 uur in net een voor de gelegenheid ge- ichreven gedicht over Jacoba an Beieren. Om 17.00 uur sluit et stadhuis. woensdag 31 augustus 2005 (Advertentie) iiJr'ijJ-LlX/J-iui Exclusieve kinderschoenen 1950 Nu ook kopen via internet: iceberg Naturino www.opsoestdlik.nl Clic Destroy Von Dutch Dolce Gabbana Andrea Montelpare Ralph Lauren Polo Stones Bones Scapa Sports Pinco Pallino Bikkembergs Zecchino d'Oro Opril Grote Markt 1 - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35