zc Bouw van te hoge kas stilgelegd mm uw foto's op Kapelse korting raad schrikt terug voor bibliotheek Wemeldinge Gevraagd: plek voor campers PRINTPHOTO IN !an der Lans zegt grote hoogte nodig te hebben voor nieuw initiatief cholen wellicht aar Biezelinge eugdhonk in femeldinge Oosterscheldewerf professioneler Forse straf voor drankrijder Wijkinfowinkel verkast tijdelijk Wisseltruc in supermarkt zeeuwse almanak Taxi 0113-315649 wv.pzc.nl stbus 314460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: jord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; itionaal: 020-4562500. oensdag 31 augustus 2005 editie Bevelanden-Tholen >x Rob Paardekam LLAND - Tomatenkweker n der Lans heeft de bouw van n nieuwe kas, in het glastuin- uwgebied in de Bathpolder Rilland, stil moeten leggen, adat hij hoger is dan het be- immingsplan toelaat. nieuwe kas staat dichtbij de iningen aan de Middenhof en waren dan ook enkele bewo- rs die de gemeente attendeer- n op de te hoge kas. „Het is EZELINGE - De reformatori- lie scholen voor speciaal on- rwijs in Kapelle, Eben Haëzer m de Coxstraat en Samuel aan Bruëlisstraat, verhuizen mo- lijk naar de Smokkelhoekweg in de rand van Biezelinge. Kapelse wethouder J. Hersel- in (WD, onderwijs) meldde gisteravond in de gemeente- ad. Ook het samenvoegen van len Haëzer en Samuel aan de xstraat is nog een optie, een edkopere zelfs dan volledige ;uwbouw aan de Smokkel- ekweg. Het voordeel van de ïokkelhoekweg is echter dat verkeerssituatie in de Cox- aat en omgeving dan zal ver teren. el scholieren van beide scho- komen van buiten Kapelle worden vervoerd in busjes, t verkeersoverlast veroor- akt. Aan de Smokkelhoekweg dat niet het geval zijn, want ar is nauwelijks woonbebou- og. EMELDINGE - In Wemeldin- komt een jeugdhonk in de rm van een bouwkeet. Wet- uder G. Burger (CDA, jeugd- jongerenbeleid) heeft dit gis- avond in de gemeenteraad n Kapelle meegedeeld in ant- lord op vragen van raadslid Vleugel (Gemeentebelang). Bugel wilde weten wat de ge- icnte gaat doen om overlast or een groep jongeren op het irpsplein in Wemeldinge te be rken. Burger antwoordde dat in gesprek is met deze groep een jeugdhonk te realiseren het najaar. De jongerenwer- r van Kapelle is daar ook bij trokken. Als bekend is waar onderkomen kan komen, lgt overleg met omwonenden, rgemeester S. Kramer voegde g toe dat de politie desge- tagd extra toezicht houdt. De litie werkt daar volop aan e, aldus Kramer, maar heeft i beperkte capaciteit, met na- in weekeinden als onder :er het uitgaansleven in Goes tra aandacht vraagt. echt duidelijk zichtbaar dat hij hoger is dan de rest", zegt M. van de Velde. „Dat hoeven we niet te accepteren, want we heb ben al zoveel overlast." Ook de gemeente heeft inmid dels geconstateerd dat de kas te hoog is. Zodoende, heeft ze het bedrijf een bouwstop opgelegd. Dat woord doet misschien vermoe den dat er binnenkort verder ge bouwd kan worden, maar dat is volgens wethouder J. Bliek niet het geval. Te hoog is volgens hem te hoog. „Ik meen dat de kassen een maximale hoogte van zes meter mogen hebben", zegt hij. „Er is wel een vrijstel lingsmogelijkheid van ongeveer tien procent, maar deze kas is meer dan zeven meter hoog. Het bestemmingsplan staat dat sim pelweg niet toe." De vergunningaanvraag van de kweker laat volgens Bliek wel een acceptabele hoogte zien. „Ze bouwen dus in afwijking van de vergunning, die ze zelf hebben aangevraagd", aldus de wethouder. Dat laatste geeft woordvoerder W. Wisse van Van der Lans toe. Volgens hem komt dat, omdat het bedrijf een zogeheten geslo ten kas bouwt en ten tijde van de aanvraag nog niet wist dat die hoger moest worden. Een ge sloten kas - volgens Wisse uniek in Nederland - heeft geen lucht- ramen. Op die manier hoopt het bedrijf het ziekteverzuim onderwerkne mers te verlagen en. bovendien het gebruik van fossiele brand stoffen met dertig procent te ver minderen. Door de geslotenheid komt er ook nog eens minder on gedierte binnen, waardoor min der bestrijdingsmiddelen ge bruikt hoeven worden. De ande re kant van de medaille is dat er, bij gebrek aan luchtramen, een luchtcirculatiesysteem moet worden aangelegd. Dat neemt ruimte in beslag en daarom moet de kas volgens Wisse iets hoger worden. „Dit is een voor Zeeland unieke gebeurtenis, want deze kas trekt straks be langstelling uit het hele land", zegt hij. „Ik hoop daarom dat de gemeente zich in dit specifieke geval een beetje coulant wil op stellen." Als de gemeente dat inderdaad doet, moet een vrijstellingspro cedure gevolgd worden, want on- Campers zijn er op toegerust om vrijwel overal neer te kunnen strijken, maar de voertuigen zijn op steeds minder plekken in Zeeland welkom. door Inqrid Huibers KRUININGEN - Nog een paar weken en dan is het uit met de pret. Dan moeten wildkampeer- ders hun heil buiten de gemeen te Reimerswaal zoeken. 'Jam mer', vindt M. Slingenberg, ini tiatiefnemer van Camper Club Nederland en inwoner van We meldinge, maar wel 'begrijpe lijk'. „Het beleid van de gemeente Reimerswaal is ook wel heel ruimhartig", zegt hij. „Je mag daar, waar je maar wil, vijf da gen vrij kamperen. Dat is uniek (Advertentie) in Nederland. Ik kan me best voorstellen dat het gemeentebe stuur daar vanaf wil." „Maar", zo voegt Slingenberg er meteen aan toe, „dan zou de ge meente wel meteen een paar camperplaatsen moeten aanwij zen." Erg ingewikkeld hoeft dat volgens hem niet te zijn. „Ge woon een paar nieuwe lijnen op een parkeerplaats die er toch al ligt en klaar is Kees." Omdat de kampeerauto's van te genwoordig zijn uitgerust met een grote watertank, een che misch toilet en een douche, zijn voorzieningen niet direct nodig. Slingenberg; „Ik heb een tank met 150 liter water aan boord en een toilet met twee cassettes. Als het moet kan ik een week zonder water en wc." De ge meente Hulst markeerde, als eer ste Zeeuwse gemeente, afgelo pen april aan het Havenfort vijf camperplaatsen. Zwerfauto's mogen er maximaal 24 uur staan en hoeven alleen in het weekeinde een parkeerkaartje te kopen. Slingenberg juicht het initiatief van harte toe. „Dat zouden meer Zeeuwse gemeen ten moeten doen. Zeeland is op dit moment een hele camperon- vriendelijke provincie. In het hoogseizoen kun je er nergens te recht, want dan zijn alle cam pings vol en in het laagseizoen zijn veel campings dicht of te vochtig. Dan zak je met je cam per een halve meter weg in de blubber." Zwerfauto's zijn overi gens lang niet op elke camping welkom. Op eenmaal geasfal teerde camperplaatsen kun je geen tenten meer neerzetten en campers blijven vaak maar één nachtje. Het aanwijzen van speciale cam perplaatsen op bestaande par keerterreinen is volgens Slingen berg dé oplossing. „Camperrij ders willen gewoon een stukje rijden, leuke dingen doen en dan 's avonds in de buurt van een dorp of stad slapen en de volgende ochtend weer door", zegt hij. „In onze buurlanden heb je overal camperplaatsen. Vaak staat er een apparaat waar je voor een paar euro wa ter kimt tappen en een apparaat waarin je voor een paar euro je DVD André Hazes 'Zij gelooft in mij' van €5,99 voor €2,50 DVD 'Cracking the Da Vinei Code' Van €14,99 Voor €7,50 Kijk vanaf 3 september in de krant voor de actiebon! het alfabet van Zeeland door Harmen van der Werf KAPELLE - De bezuiniging op het bibliotheekwerk in Kapelle komt maar niet van de grond. Een meerderheid van de Kapel se gemeenteraad (CDA, Gemeen tebelang en PvdA) besloot gister avond voorlopig niet te korten op de vestiging in Wemeldinge. SGP en VVD vonden dit onbe grijpelijk. De politieke discussie over de fi nanciële toekomst van het Ka pelse bibliotheekwezen begint zo langzamerhand op een soap serie te lijken. De bezuiniging die de stichting openbare biblio theek Kapelle eerst voor haar kiezen zou krijgen, was 100.000 euro; één derde van de begro ting van 300.000 euro. Dat vond de gemeenteraad te gortig. De korting ging terug naar 50.000 euro, te realiseren in twee jaar. Ook dat bedrag bleek niet haal baar zonder dat de vestiging in Wemeldinge zou moeten sluiten. Een succesvolle handtekeningen actie in Wemeldinge zette de Ka pelse raadsleden onder druk. Gisteravond lag dan een voor stel van het college van B en W ter tafel in de gemeenteraad om niet meer te korten dan ruim 36.000 euro. De bibliotheek hééft zelf al 20.000 euro weten te bezuinigen, onder meer door samenwerking met Reimers waal. De rest zou, volgens het dagelijks bestuur van Kapelle, ingevuld moeten worden door de vestiging in Wemeldinge om te vormen tot een doelgroepenbi bliotheek voor jongeren en oude ren; dus met een beperkte collec tie. En Schore zou niet meer één keer per week de bibliobus op bezoek krijgen, maar slechts één keer in de veertien dagen. Zonder slag of stoot werd de in krimping van de bibliobus-servi ce in Schore aangenomen, maar wat het college van B en W met de bibliotheek in Wemeldinge wilde, lag met name CDA en Ge meentebelang zwaar op de maag. A. Schmid (Gemeentebe lang) kwam met hét idee om de korting op Wemeldinge moge lijk ongedaan te maken. Hij stel de voor de omvorming tot doel groepenbibliotheek een jaar uit te stellen. De bibliotheekstich ting moet in de tussentijd probe ren de bezuiniging op Wemeldin ge (13.300 euro) in de vestiging in Kapelle binnen te halen, bij voorbeeld door een commerciële medegebruiker te vinden voor het bibliotheekpand. Lukt dit, dan houdt Wemeldinge de huidi ge leeszaal. CDA steunde dit voorstel en ook oppositiepartij PvdA ging na een korte pauze akkoord, waarmee een meerder heid 'voor' was geboren. Drijfzand Woordvoerders van WD en SGP vielen bijna van hun stoel. WD-raadslid P. Arkenbout sprak van 'financieel drijfzand', omdat de Kapelse bibliotheken ook met vrij veel achterstallig onderhoud kampen. „Uiteinde der het huidige bestemmings plan is de voorziene hoogte uit gesloten. „Ik kan echt nog niet zeggen of we zo'n uitzondering willen maken", zegt wethouder Bliek. „We hebben dat als colle ge nog niet besproken, want er is nog geen officieel verzoek." Wisse stelt overigens dat zijn bedrijf de bouw op eigen initiatief al had stilgelegd, na dat was gebleken dat de kas ho ger werd dan de vergunning toe laat. De tomatenkweker wil op korte termijn met de gemeente overleggen over de ontstane si tuatie. foto Willem Mieras Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player GOES - Via de Stichting Oosterscheldewerf Goes hebben het afgelopen jaar zes langdurig werkelozen een betaalde baan gevonden. Twee mensen volgen op dit moment een opleiding, twee mensen doen inmiddels vrijwilligerswerk en drie mensen zijn naar een reïntegratiebedrijf terugver wezen. Voor zeventien mensen zoekt de afdeling sociale zaken van de gemeente Goes naar een ander reïntegratie- traject. Dat meldde werfcoördinator A. van der Ven gister avond de commissie maatschappelijke ontwikkeling. Er is het afgelopen jaar veel gebeurd bij Stichting Ooster scheldewerf, een reïntegratieproject dat wordt betaald door de gemeente Goes en de Europese Unie. Zo is Rand stad Rentree ingeschakeld om de meest kansrijke mede werkers van de werf zo snel mogelijk aan een reguliere baan te helpen. Verder is de werkplaats dusdanig opge knapt en uitgebreid dat er volgens de nu geldende Arbo- richtlijnen kan worden gewerkt en is de werf er in ge slaagd een opdracht te verwerven voor de bouw van twee stalen scoutingvletten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 45-jarige inwoner van Goes voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot drie weken cel en anderhalf jaar rijontzegging. De Goesenaar scoorde bij het afnemen van de blaastest bijzonder hoog. Het alcoholgehalte was vijf keer zoveel als is toegestaan. De man reed 26 juni in Terneuzen stom dronken in zijn auto over de Buitenhaven. De bestuurder negeerde een stopteken van de politie; een verbalisant moest opzij stappen om niet door de automobilist te wor den aangereden. Uiteindelijk wist de politie de auto aan de kant te zetten. De verdachte, die gisteren niet op de zitting aanwezig was, had verklaard een fles rum te hebben gedronken voordat hij in de auto stapte. GOES - Op voorstel van PvdA-raadslid M. van Heugten gaat wethouder M. 't Hart onderzoeken of de wijkinfowin kel Goese Polder tijdelijk ondergebracht kan worden in een gemeentepand aan de Zaagmolenstraat. De wijkinfo winkel is nu gevestigd in een noodgebouw bij basisschool de Tweemaster, maar daar moet straks een kinderdagver blijf komen. Op termijn krijgt de winkel een plek in de nieuwe Brede School. Tot die tijd wilden burgemeester en wethouders van de gemeente Goes het informatiepunt huisvesten in een voormalig garagebedrijf aan de Kuyper laan. Van Heugten vindt het echter onzinnig om voor de verbouwing van de leegstaande garage veertigduizend eu ro uit te trekken. Aan het pand aan de Zaagmolenstraat, dat vrijkomt door de verhuizing van het steunpunt vrijwil ligerswerk naar een nieuw pand aan de 's-Heer Elsdorp- weg, hoeft niets vertimmerd te worden. KRUININGEN - In een supermarkt in Kruiningen is gis termiddag rond half een geld gestolen. Eeen onbekende man wist door middel van een wisseltruc enkele tientallen euro's weg te nemen. Advertentie toilet kunt legen. Prachtig toch?" Gemeenten die zich aan camperplaatsen wagen, hoeven er niet slechter van te worden. Slingenberg: „Uit een recent Duits onderzoek is gebleken dat er door camperrijders 45 euro per persoon per nacht wordt uit gegeven in winkels en horeca." Zo heeft wethouder H. de Kun- der van Reimerswaal het nog nooit bekeken. „Wij hebben ge woon gezegd: 'Dat wildkampe- ren is niet meer van deze tijd'. Dat willen we daarom nu eerst gaan regelen", zegt hij. „Daarna moeten we als college en raad maar eens nadenken over een goede oplossing voor mensen die met hun camper in onze ge meente willen verblijven. lijk komt de rekening toch bij de burger terecht", wreef Arken bout de raadsmeerderheid on der de neus. L. Nieuwenhuijse (SGP) zei 'teleurgesteld' te zijn. „Dit is leuk voor Wemeldinge, maar het getuigt niet van daad kracht. Bezuinigen is pijnlijke keuzes maken." De SGP'er kon het niet laten er fijntjes op te wijzen dat de kwestie nu over de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006 wordt getild. Wethouder P. Ganseman (Ge meentebelang) had het raadsbe sluit te accepteren. Hij hield het kortaf bij: „Ik snap dit gewoon niet." De omvorming van de biblio theek Wemeldinge was gepland per 1 januari 2007. Over een jaar kan daar dus alsnog toe worden besloten, als de korting op Kapelle niet wordt gehaald. Volgens aanwezige bibliotheek- medewerkei's betekent de be sluitvorming in de Kapelse ge- meentei'aad vooral dat de onze kerheid voortduurt. Zorgtoeslag is een bijdrage in de kosten van uw zorg verzekering. En de Belastingdienst gaat deze toeslag uitbetalen. Als u recht heeft op zorgtoeslag, ontvangt u in september automatisch het aanvraagformulier. 1 Wacht rustig af totdat het formulier bij u in de bus valt 2 Controleer de gegevens. 3 Vul het formulier verder in. 4 Stuur het formulier terug. Bel voor meer informatie de BelaslingTeléfoon: 0800-0543 ofkijKopwww.toeslagen.nl. Belastingdienst Toeslagen Leuker kunnen we't niet maken. Wel makkelijker. Het nieuwe leven op de basis school betekent voor de vierja rige een opeenstapeling van indrukwekkende ervaringen. Daar werd er gistermiddag weer een aan toegevoegd. De dag was aangebroken dat hij voor eerst de buitenschool se opvang zou. bezoeken. Dat op zich was niet wat hem al dagenlang fascineerde, maar de aangekondigde rit per taxi van school naar de opvang. De reis, hoe kort ook, was in derdaad een belevenis. Glun derend stapte hij op de plaats van bestemming uit. Zijn vader, die ter geruststel ling achter de taxi aan was ge reden en nu al enkele jaren als onbezoldigd privé-chauf- feur voor zoonlief mag funge ren, keek van een afstand toe. Hij voelde zich trots. Maar ook een beetje ondergewaar deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33