Doesburg gaat de uitdaging aan PZC Bevelanders gaat voor kampioenschap Bruse Boys laat Goes flink zweten Tolhoek staat nog altijd zijn mannetje ZK marathonskeeleren in Goes Invitatietoernooi bij Smash'76 Leijs wint menwedstrijd RCS verslaat Terneuzen Trainer moet bij Hoedekenskerke mix vinden tussen bikkelaars en denkers Van de Ven krijgt wildcard voor GP Lierop Motorcrossers Boot en Hage in de prijzen uitslagen Morres verslaat futsalploeg SSV O AutoTrack.nl agenda woensdag 31 augustus 2005 wb22 GOES - De schaats en skeelerclub de Poel houdt vandaag het ZK marathonskeeleren. Plaats van handeling is de skeelerbaan in de Goese wijk Ouverture. Om 19.30 uur zal mevrouw D. van Ewijk, wethouder van sport van de gemeente Goes, het startschot lossen voor de strijd om de eerste Zeeuwse marathon-baantitel. Bij de voorinschij- ving hebben zich 25 rijders gemeld, onder wie een flink aantal toppers. Kanshebbers op de titel bij de vrouwen zijn Francien Wisse uit Waarde en Martje Wisse en Silke de Klerk uit Goes. Bij de mannen zullen Andries Minder- houd, Niels Wisse, Rinus Wisse, Erwin Mesu, Niels Steen bakker en de veteranen Leo Janse en Kees de Goffau een vooraanstaande rol spelen in de titelstrijd. Inschrijven kan tot een kwartier voor de koers. SINT - ANNALAND - De tafeltennisvereniging Smash'76 houdt zaterdag de negentiende editie van het in vitatietoernooi. Het evenement wordt in sporthal de Wel- levaete in Sint - Annaland gehouden. Het toernooi begint om 9.15 uur. Er zijn dertig verenigingen uitgenodigd. De meeste deel nemers zijn afkomstig uit Zeeland en West-Brabant. Dit keer geeft ook een Belgische club acte de présence. In de hoogste klasse bij de mannen verdedigt Johan 't Hooft (SAR) zijn titel. Hij won het toernooi twee keer, in 2001 en 2004. GOES - Corina Leijs uit Kapelle was succesvol bij een menwedstrijd in het Limburgse Ysselstein. Ze werd met haar pard Quimara eerste bij de enkelspan paarden klas se 2, 3 en 4. Bij de vaardigheidsoefening bleef ze foutloos. Ilse de Jonge uit 's - Heer Abtskerke reed haar pony Mup- phet naar een mooie derde plaats bij de enkelspan pony's klasse 1. Simone van Hoepen (Ovezande) werd met haar pony's Gerrit en Floortje in de dressuur naar de eerste plaats, maar na een stuurfoutje in de marathon moest ze genoegen nemen met de tweede plaats in de categorie tweespan pony's klasse 1. Andre Vink (Driewegen) werd in deze klasse vierde met Chanty en Present. Gerard de Lange werd met zijn pony's Michael en Presley tijdens een wedstrijd in Wierden tweede in de klasse tweespan pony's klasse 3. TERNEUZEN - RCS heeft de voorbereiding op het nieu we voetbalseizoen goed afgesloten. De Souburgse forma tie won gisteravond van zondag-eersteklasser Terneuzen: 3-4. De overwinning van RCS was verdiend, omdat van die ploeg de meeste dreiging uitging. Voor rust scoorde Den nis de Nooijer tweemaal kort achter elkaar, waarna Rem- co van Leeuwen uit een vrije trap voor 1-2 zorgde. Vrij wel onmiddellijk na de hervatting werd het 2-2 door een treffer van Sinan Coban, maar juist in een fase waarin Terneuzen tweemaal achtereen de paal raakte (eerst via Darryl Rawidjan en vervolgens via Remco van Leeuwen) sloeg RCS toe. Het werd 2-3 door Joey van der Zweep en 2-4 via Aschraf Elhrouz. Dankzij Tim Faassen kwam Ter neuzen in de slotfase nog terug tot 3-4, maar de nederlaag bleek daarna niet meer te voorkomen. •In de aanloop naar het begin .van de voetbalcompetitie voor j amateurs brengt de PZC enkele verhalen met betrokkenen van il verschillende clubs. Vandaag Iaandacht voor Pearl Doesburg, trainer van Hoedekenskerke. ,door Pieter van Klinken HOEDEKENSKERKE - Kom •bij hem niet aan met de vermel ding dat hij dé trainer is van Hoedekenskerke. Hij staat niet graag in de picture. Maar Pearl (Doesburg is toch één van de op vallendste namen bij zaterdag vierdeklasser Hoedekenskerke. Twee jaar terug stond Doesburg 'bij zondag-derdeklasser Goes voor het stopbord. Zijn tijd was i gekomen en hij besloot in het •.derde elftal zijn weg te vervol- I gen. Als taxichauffeur vond hij de straat waarin hij verder kon. I „In de taxi kwam ik in aanra- king met bepaalde mensen. Jon- jgens uit Hoedekenskerke, We meldinge, Arnemuiden. Ik I bracht ze naar huis en dan praat I je wat met elkaar. Ik kreeg diver se aanbiedingen om te gaan voet- 1 ballen. Ik sprak veel met die jon- igens van Hoedekenskerke, het klikte. Met hun dronken hoof- den hebben ze me overgehaald." Ij, „De voorzitter belde me op om te vragen of ik bij Hoedekens kerke wilde voetballen en de jon- I gens tactische wijsheid wilde bij brengen. Met de trainers Jan Lu- j. kasse en Leo Uitterhoeve heb ik l. toen ook gesproken. Met zijn i1 drieën doen we nu de begelei- i ding. Ik ben dus niet alleen de II trainer. Noem mij maar leider." Je hebt uitnodigingen gehad van eersteklasser Arnemuiden. Waarom kiest iemand voor een I ploeg die met één punt als laat- I ste eindigt in de laagste klasse? 1 Doesburg: „Hier ligt meer uitda ging om er iets van te maken. Hier zijn ze al drie, vier jaar ach ter elkaar laatste geworden. De sfeer is bepalend, en die is goed. Er zijn een paar jongens bijgeko men. Van Kapelle, van SSV'65, van Hoek. Dat zegt genoeg. Als iemand uit Hoek steeds op en neer komt, moet de sfeer goed zijn. Dat was voor mij ook bepa lend. Ik ben een sfeermens. Ik ging bij Hoedekenskerke kijken, eind vorig seizoen. Dan verloren ze wel, maar ik heb ook opgelet hoe ze met elkaar omgaan voor, tijdens en na de wedstrijd. Dat vind ik belangrijk." Je was zelf als voetballer het type rustige jongen, maar wel ie mand die altijd wilde winnen. „Dat bedoel ik. Daar ligt mijn uitdaging dit seizoen. Een paar wedstrijden proberen winnen." Wat is jouw kracht? „Het sturen van spelers. Ze moe ten niet domweg achter een bal aanlopen, maar daarbij ook tac tisch nadenken. Wat gaat de an der nu doen? Wat moet ik dan doen? Hoe moet ik lopen?" Waaraan werk je nog meer? „Sommigen hebben weinig rust aan de bal. Dat breng ik ze bij. Net als positioneel verdedigen, dat ze soms hun man niet blind moeten dekken, maar over moe ten laten aan een ander. Ze moe ten nog veel leren. Ze doen het nog niet allemaal even goed." Geschrokken? „Kwaliteiten hebben de jongens wel. Ik schrok alleen wel van hoe ze zichzelf aanbieden op het veld. Ik heb ook veel goeds ge zien, maar ze hebben sturing no dig. Daarvoor ben ik aangeno men. Om te zeggen: dit en dat moet je doen en dat juist niet." Als dat lukt, wat is dan het doel? „Ik heb op papier 28 jongens. We zijn nog in overleg over wie in welk team gaat spelen. Ik moet nog de mix vinden tussen denkers en bikkelaars, ervaring en talent. Er zit progressie in de ploeg. Het doel is de jongens te laten voetballen. Geen lange pe ren naar voren, die komen net zo hard terug. Het doel is het plezier in voetbal ook tijdens de wedstrijd te laten terugkomen. Ik doe af en toe mee, als mijn lichaam het toelaat, en probeer dan rust in het spel te brengen." Pearl Doesburg: „Er zit progressie in de ploeg." foto Willem Mieras doorWim Broekhoven GOES - Bruse Boys heeft het net niet gered in de eerste beker ronde. De ploeg won weliswaar van Goes (2-4), maar werd uitge schakeld op basis van minder ge scoorde doelpunten. Goes-Bruse Boys 2-4: De thuis ploeg kwam na vijf minuten op 1-0 door Mansoer Gader, maar nog voor rust kwam Bruse Boys op 1-1 door Peter Willemse. Koen Wisse tekende halverwege de tweede helft voor 2-1, maar die achterstand werd binnen zes tig seconden goed gemaakt door een goal van Gerard Vogel. In de slotfase counterden de be zoekers zich naar 2-4 via Vogel en George Geluk. Goes bekert verder. De ploeg haalde net als Bruse Boys drie punten met een doelsaldo van plus 1, maar Goes scoorde zeven keer en Bru vijf keer in de duels in poule 4. Arnemuiden-VI issingen 4-1: Vlak na rust kwam de thuis ploeg door éen goal van Leon van Belzen II op 4-0 en daarmee in de eindstand op gelijke hoog te met koploper GPC. Arnemui den slaagde er daarna niet in om in de resterende tijd een extra treffer te scoren. In blessu retijd werd het via Jeróme River- ola 4-1 en dat was gezien de in zet van de bezoekers verdiend. Voor de rust liep Arnemuiden via Arjan Kats, Bart van Steven- inck en John Crucq naar een ge flatteerde 3-0-voorsprong. Domburg-Veere 1-3: Martijn Minderhoud tekende halfweg de eerste helft voor 1-0. Veere, dat voor de poulewinst speelde, rea geerde met drie goals in tien mi nuten van Jacky Goudszwaard (2) en Tom Nieuwelink en verde digde de voorsprong eenvoudig. VCK-Wemeldinge 2-0: Erik Goudt zorgde na twintig minu ten voor 1-0 en Michel Meul- meester tien minuten later uit een strafschop voor 2-0. De thuisploeg hoefde daarna niet meer zo nodig. Breskens-Nieuwdorp 3-1: In de eerste helft nam Breskens de lei ding door Elmar Lauret. In de eerste 25 minuten na rust maak te de thuisploeg het verschil door enkele knappe aanvallen en doelpunten van Niels Pielaat en Angelo Cornelis. Kort voor tijd scoorde Robert Baas tegen. Het duel tussen Walcheren en Nieuwland ging niet door we gens het overlijden van vi- ce-voorzitter Canis Lamers van Walcheren. Lamers was ook lei der van het tweede elftal van de Vlissingse club en voorzitter van de biljartafdeling. In ver band met het overrijden heeft Walcheren voor deze week alle oefenwedstrijden afgezegd. GOES - Rinus van de Ven heeft een wildcard gekregen voor de Grand Prix in Lierop komend weekeinde. De Vlissingse motor crosser heeft de uitnodiging te danken aan zijn goede optreden vorig motorcross-seizoen. De Grand Prix wordt zaterdag en zondag verreden. De beste vijftig crossers van de wereld ko men in actie. Uiteindelijk mo gen er dertig van start. Voor za terdag staan de vrije training en de kwalificaties op het program ma, zondag is de wedstrijd. Rinus van de Ven (17), die in de MX2-klasse uitkomt, was zich gisteren aan het voorbereiden voor een EK-wedstrijd in Oos tenrijk, toen hij de uitnodiging voor de GP van Lierop kreeg. „Hij is superfit", zegt vader Giel van de Ven. „Zo'n uitnodi ging is een nieuwe mijlpaal in zijn carrière. We gaan plankgas geven." WESTDORPE - Op het Fin land-circuit in Westdorpe stre den 24 jonge motorcrossers om de titels Rookie of the Year. Voor beide Zeeuwse deelne mers, Mark Boot uit Burgh- Haamstede en Stefan Hage uit Goes, was het een groot succes. Boot en Hage, beiden 13 jaar, mogen door hun uitverkiezing naar Spanje voor een trainings- week onder leiding van meervou dig wereldkampioen Stefan Everts. De verkiezing was een initiatief van Red Buil, dat ex- GP-rijder Gerard Rond vroeg de crossers tijdens drie dagen te be oordelen op snelheid, talent, dis cipline en doorzettingsvermo gen. Na de eerste dag, met hon-' derdvijftig crossers, bleven er 75 deelnemers over. Dat aantal werd op de tweede dag geredu ceerd tot 24 crossers, die de fina le in Westdorpe mochten rijden. Voor Boot en Hage is de uitver kiezing een mooie opsteker voor de vier races die binnenkort de KNMV-agenda sieren. Yamaha- rijder Boot. uitkomend in de 85cc grote wielen, rijdt zijn eer ste race dit weekeinde in het bij- programma van de GP in Lier op. KTM-rijder Stefan Hage (85cc kleine wielen) begint een week later in Hummelo. door Pieter van Klinken GOES - Het is soms slecht toe ven in de laagste klassen van het zaterdagvoetbal. Zo zijn er ook dit jaar weer ploegen in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal waarbij het niet alle maal even soepel zal verlopen. Oefenmeesters over tieners, bles sures vermijden en de hoop op een periodetitel. De nieuwe trainer van MZVC, Hans van de Rafelaar, weet dat het niet eenvoudig wordt dit jaar. „Ik ken het niveau van de vierde klasse niet zo goed. Maar het is voorbarig te stellen dat we zo snel mogelijk naar de der de klasse terug moeten. Dat is niet reeël." MZVC is er in de breedte niet op vooruitgegaan. „Er is een aantal spelers weg en eigenlijk kwam alleen routinier Henk de Nood daarvoor in de plaats." Volgens trainer Peter Groenewe- gen is Wolfaartsdijk de jongste ploeg in Zeeland. „De gemiddel de leeftijd is twintig of 21", zegt hij. „Wij willen dan ook vooral van die jonge jongens een goed voetballende ploeg maken. Dat we aan het eind van de rit kun nen zeggen dat het tactisch goed "is en fris oogt. 'Oudjes' als Harm Fluit (25) en Jamo Waterham GOES - De futsallers van ZVH/ Morres zijn de competitie in de eerste klasse uitstekend begon nen. In Goes werd SSV'65 met 8-6 geklopt. De Goesenaren gaven tien minu ten voor tijd een 6-3-voorsprong knullig uit handen. Pim Bruins zette SSV op een 2-0-voor- sprong, maar op slag van rust kwamen de Zeeuws-Vlamingen via Ali Eryürük en Kenneth Okorley langszij: 2-2. Na rust riep de thuisclub uit naar een 6-3-voorsprong via Arjan Koop- mans, Joey van der Hoeff en Eric Flore (2). Ali Eryürük scoor de tegen. Morres wisselde daar na de doelman voor een extra veldspeler en dat pakte goed uit. In de laatste tien minuten be zweek de Goese ploeg onder de druk van Morres. Ali Eryürük, Michiel Standaert (2x) en Okor ley (2) schoten hun ploeg naar de 8-6-winst. (28) moeten de kar trekken." Trainer Johan Bruins van SVD weet wel beter. „Wij zijn jonger. Onze selectie houdt op bij twin tig jaar. Groenewegen is mijn collega bij de politie, dus ik zal het hem nog wel laten weten. Bo vendien: met Pieter Goeree van veertig en Dirk-Jan 't Zelfden van 35 is de rest van mijn team VCK-trainer Henk Willemse weet dat er voor een kampioen schap ook een portie geluk no- dig is. natuurlijk nog veel jonger. Er zitten er vier van zestien in." Borssele, de ploeg van trainer Hans-Jan Verton, moest het ja renlang stellen met slechts één doelman. „De keeper van het tweede was niet goed genoeg voor het eerste", verduidelijkt assistent-trainer Andres de Vis ser. „Maar nu hebben we twee gelijkwaardige keepers." Concurrentie maakt sterk, dus misschien kan Borssele rekenen op minder tegendoelpunten. Met zo'n negentien in plaats van vijftien selectiespelers in vorige jaren gaat De Visser voor een plek bij de eerste zes. Colijnsplaatse Boys „Er zijn nu twaalf in plaats van veertien ploegen. Sterke midden moters als Kruiningen, Yerseke en Wemeldinge zitten nu in de andere poule. Met ons spelers materiaal moeten we het dan maar gaan doen." Colijnsplaat se Boys-trainer Herman Vermeu len berekent zijn kansen en komt uit op een periodetitel. Twintig keer zoveel punten dan vorig seizoen. Dat is de hoop van technisch leider Pearl Does burg van Hoedekenskerke. Vo rig jaar speelde de ploeg zich in maart tegen Cadzand naar een gelijkspel. Feest in Hoedekens kerke, want er was een punt be haald. Bij dat punt bleef het. Als keeper EdgarVerhage ge blesseerd raakt, is er een pro bleem. Hij is de enige echte keeper bij Apollo'69, er is alleen nog een doelman van boven de veertig. In het uiterste geval moeten B-junioren worden aan gesproken. Trainer Henk Sprong kruist dan ook zijn vin gers en stelt geen doelen. „We moeten lekker voetballen zon der ons druk op te leggen. „Ik zal er niet omheen draaien. Wij gaan voor de titel." Trainer Gerrit Petersen van Bevelan ders wil zeker promoveren, na twee jaar achtereen in de nacom- petitie te zijn gestrand. „Ik hoop", zegt Petersen, „dat nu Cherry Strating niet meer mee doet, het voetbal beter wordt. Normaal als hij er was, zochten we nog wel eens de lange bal. Nu kan dat niet meer." Nieuwland heeft één gelukje. Door de nieuwe indeling met twaalf ploegen kan het niet zo laag als vorig jaar eindigen. „We hebben een bredere groep. We hebben geen A-junioren meer en van die lui is 75 procent naar de senioren gegaan. Boven dien zijn de broers Feleus ook weer terug, dus daarover heb ben we niet te klagen. Waartoe het leidt, is moeilijk in te schat ten", zegt Wilco Kwekkeboom. VCK VCK wordt door velen gezien als de nieuwe kampioen. Trai ner Henk Willemse: „De tweede plek van vorig jaar was teleur stellend. We stonden twintig wedstrijden bovenaan. Op het laatst rieten we het afweten. Kregen we last van de druk." Zo zie je maar. Het hoeft niet zo te zijn dat VCK zomaar de titel pakt. Willemse: „Bovendien heb je ook nog eens geluk nodig om kampioen te worden. Er is geen zekerheid." doorWim de Vos KRUININGEN - Patrick Tol hoek kan het nog altijd. In Den Inkel bij Kruiningen verscheen (Advertentie) De allergrootste autosite van Nederland de coureur uit Yerseke aan de start van de vierde wedstrijd om de Zomercup van mountainbike vereniging X-Treme. Hij kwam, zag en won. Het waren in Den Inkel vooral de jongeren die les kregen van de meester. In zijn bekende soe pele stijl was Patrick Tolhoek te sterk voor renners als bijvoor beeld Richard Slabbekoorn, Jar- no Veerhoek, Marco Minnaard en de broertjes Alexander en Da niël Paardekooper. Zij moesten allen lijdzaam toezien dat de voormalige beroepsrenner uit Yerseke de wedstrijd op de aan trekkelijke omloop geheel naar zijn hand wist te zetten en dus als winnaar kon worden afge- vlagd. Achter Tolhoek eindigde Slabbekoorn als tweede en wist Rudy Vos uit Grijpskerke verras send beslag te leggen op de der de plaats. Bij de veteranen had Huib Slab bekoorn weer eens een ouder wetse dag. De Kapellenaar werd eerste in die categorie en bleef Daan Verhulst en Adri Jongenee- len voor. Baukje Doedee was de enige vrouw in Kruiningen ter wijl bij de jeugd Maurice van de Berge uit Goes de categorie 13 tot en met 16 jaar op zijn naam schreef. New York. US Open. Vrouwen, eerste ronde: Sjarapova (Rus/1 )-Daniilidou (Gri) 6-1 6-1, Perry (VSt)-Molik (Aus/14) 6-4 6-4, Doetsjevi- na (Rus/33)-Dabek (VSt) 6-1 6-2, Laine (Fin)-Shuai (Chn) 3-6 7-6 (4) 6-2, Bartoli (Ita)-Strycova (Tsj) 6-3 6-0, Salerni (Arg) - Kirkland (VSt) 6-4 3-6 7-6 (0), Randrian- tefy (Mad) - Gambale (VSt) 6-3 6-1, Peer (Isr) - Domachowska (Pol) 7-5 7-5, Ka- rantsjeva (Bul) - Shaugnessy (VSt) 2-6 7-5 7-5, Linetsjkaja (Rus) - Llagostera Vi- ves (Spa) 3-6 6-4 6-4, Jankovic (SMo/17) - Chladkova (Tsj) 7-5 6-3, Glatch (VSt) - Fedak (Oek) 6-4 6-3, Asagoe (Jap/24) - Cohen-Aloro (Fra) 6-1 6-4, Maleeva (Bul) - Gagliardi (Zwi) 6-1 6-3, Lichovtse- va (Rus/19) - Garbin (Ita) 6-4 6-1, Cho Yoon Jeong (ZKo) - Parra Santonja (Spa) 6-4 2-6 6-4, Mauresmo (Fra/3) - Vinei (Ita) 6-3 6-2, Dementjeva (Rus/6) - Safarova (Tsj) 7-5 6-3, Dechy (Fra/15) - Beltrame (Fra) 6-4 7-5, Henin-Hardenne (Bel/7) - Ondraskova (Tsj) 6-3 6-0. Mannen, eerste ronde: Wessels (Ned)-Christophe Rochus 6-7 (6) 6-3 6-4 6-4, Djokovic (SMo)-Monfils (Fra) 7-5 4-6 7-6 (5) 0-6 7-5, Wawrinka (Zwi)-Ram (VSt) 2-6 6-4 7-6 (6) 6-7 (2) 7-5, Sangui- netti (Ita)-Arthurs (Aus) 6-3 6-3 7-6 (3), Kuerten (Bra)-Goldstein (VSt) 6-2 6-7 (5) 6-3 7-6 (3), Agassi (VSt/7)-Sabau (Roe) 6-3 6-3 6-1, Coria (Arg/8)-Mantilla (Spa) 7-6 (5) 6-1 6-3, Gasquet (Fra/13)-Martin (Spa) 6-2 6-3 1-6 6-7 (4) 6-4, Thomas Jo hansson (Zwe/14)-Zabaleta (Arg) 6-3 6-4 6-3, Robredo (Spa/19)-Bracciai (Ita) 3-6 6-3 6-4 6-2, Joezni (Rus/24)-Mayer (Dui) 6-1 6-0 6-2, Haas (Dui/29)-Luczak (Aus) 3-6 6-36-2 6-3, Soderling (Zwe)- Chela (Arg) 6-7 (3) 7-6 (4) 6-3 6-4, Bjork- man (Zwe)-Behrend (Dui) 6-3 6-3 6-0, Karlovic (Kro)-Fish (VSt) 7-6 (4) 6-3 5-7 7-6 (4), Jenkins (VSt)-Bastl (Zwi) 7-6 (4) 6-0 6-7 (4) 4-6 7-6 (5), Federer (Zwi/1 )-Mi- nar (Tsj) 6-1 6-1 6-1, Capdeville (Chl)- Mathieu (Fra) 6-2 4-6 7-5 6-2, Lopez (Spa/26)-Volandri (Ita) 6-2 4-6 7-6 (5) 6-1, Ancic (Kro/22)-Taik-Lee (ZKo) 6-2 6-1 7-5, Grosjean (Fra)-Hernandez (Spa) 6-2 6-3 6-2, Verdasco (Spa)-Henman (GBr/12) 6-4 6-2 6-2, Spadea (VSt)-Wei- ner (VSt) 6-4 6-2 6-0, Santoro (Fra)-Mel- zer (Oos) 6-2 6-1 6-3, Blake (VSt)-Ru- sedski (GBr) 7-5 7-6 (3) 6-3, Moya (Spa)- Llodra (Fra) 6-4 6-4 2-1 opgave. Sint Philipsland. Open dubbeltoer- nooi De Ruucstoppelen. HD4: M. Vermeulen/J. Helmons-P. van der Est/R. Walpot 6-1 6-2. HD5: E. Kouwenberg/L. Nouwen-P. Willegers/P. Walpot 6-3 6-4. HD6: M. van der Graaf/R. Schrau- wen-D, Kot/J. Kot 4-6 6-0 6-2, R. van Treyen/P. van Treyen-R. van Koppen/F. Klaassen 6-4 6-1. DD8: E. de Zeeuw/J. Gommans-E. Boon/D. van Starkenburg 6-1 6-0. Gemengddubbelspel. GD5: M. Verwijs/P. van der Est-L. van Dongen/P. woensdag Atletiek Kreekloop. Locatie: atletiekbaan Zui dersportpark, Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. Afstanden: 3, 5 en 10 kilome- Skeeleren Zeeuws kampioenschap marathon. Aanvang: 19.30 uur. Locatie: skeeler- baan in woonwijk Ouverture te Goes. In schrijven tot 19.15 uur. j Wielrennen Zomeravondcompetitie. Slotwed strijd. Locatie: Scottweg, Goes. 18.30 uur: jeugd (30 minuten). 19.15 uur: elite/beloften/amateurs A/junioren (50 minuten 3 ronden) en veteranen/ama teurs B/nieuwelingen/vrouwen/S-P (50 minuten 1 ronde). Walpot 6-1 6-1. GD6: B. de Kok/W. Bo- termans-M. Kamminga/G.J. Struijer 7-5 6-3, A. van Koppen/P. van Wesel-C. de Waal/T. Musters 6-1 6-1, E. van Dijke/A. van Dijke-T. Walsarie Wolff/R. Schrau- wen 6-4 6-3. GD7: M. Walpot/K. Ploeg-T. Verbeek/J. Verbeek 3-6 6-2 6-3. Heinkenszand. Total Tebotoernooi, ME 8: Arjan Duine-Ab Cijsouw 6-4,4-6, 6-2. VE 7: Vivian Folmer-Petra Remijn 6-1,6-1. Bekervoetbal standaardelftallen Poule 1: Arnemuiden-Vlissingen 4-0. Eindstand: GPC 3-7(11-5), Arnemuiden 3-7 (9-4), Vlissingen 3-3, Dauwendaele 3-0. Poule 2: Domburg-Veere 1-3. Eind stand: Veere 3-9, Oostkapelle 3-6, Meeuwen 3-3, Domburg 3-0. Poule 4: Goes-Bruse Boys 2-4. Eindstand: Goes 2-3 (7-6), Bruse Boys 2-3 (5-4), Thol Boys 2-3 (4-6). Poule 8: Bres kens-Nieuwdorp 3-1. Eindstand: Ter neuzen 3-9, Nieuwdorp 3-3, Zaamslag 3-3, Breskens 3-3 Poule 44: Walche- ren-Nieuwland afg. Reserve-elftallen Poule 5: 2-Kloetinge 3 2-3. Poule 8: Arnemui den 2-Kloetinge 4 2-0 (gestaakt). Poule 9: Bruse Boys 2-Duiveland 2 1-1. Poule 10: Yerseke 2-Wemeldinge 2 1-0. Dronten. Ladies Tour. Tweede etap pe: 1. Schleicher (Dui) 130 km m 3.13.21, 2. Cooke (Gbr), 3. Chantal Bell man (Ned), 4. Kiesanowski (Nzl), 5. Brodtka (Dui), 7. Spijkerman (Ned), 13. Wild (Ned) 0.03, 14. Gunnewijk (Ned) 0.06.19. Mansveld (Ned). Klassement. 1. Schleicher (Dui) 4.58.25, 2. Hennes (Dui) 0.13, 3. Chantal Beltman (Ned) 0.14, 4. Cooke (Gbr) 0.14, 5. Spijkerman (Ned) 0.20,13. De Goede (Ned) 0.22,14. Wallaard (Ned) 0.23; 15. Wild (Ned), 18. Gunnewijk (Ned) 0.26. Ronde van Spanje, vierde etappe Ciudad Real-Argamasilla de Alba: 1 Petacchi (Ita) 232,3 km in 5.41.29, 2. Hus- hovd (Noo), 3. Zabel (Dui), 4. Zanotti (Ita), 5. Steels (Bel), 6. Eisel (Oos), 7 Chavanel (Fra), 8. Boonen (Bel), 9. Bono- mi (Ita), Nederlanders: 35. Van Hees- wijk, 118. De Groot, 119. Boven, 126 Veneberg, 171. Moerenhout, 191. Van Bon 0.40, 192. Scheuneman. Klassa- ment: 1. McGee (Aus) 14.32.01, 2. Ber- tagnolli (Ita) 0.32, 3. Flecha (Spa) 0.39, 4. Rodriguez (Spa) 0.41, 5. Vicioso (Spa), 6. Vila (Spa) 0.42, 7. Yus (Spel 0.53, 8. Verbrugghe (Bel) 1.02, 9. Mentsjov (Rus) 1.05. Nederlanders: 42. Moerenhout 1.45, 95. Van Heeswijk 6.21, 105. Veneberg 7.59, 165. De Groot 12.21, 173. Van Bon 13.05, 175. Boven 13.45,188. Scheuneman 16.07. Merksem. Schaal Seis. 1. Sapa (Pol) 198,4 km in 4.26.09 (44,75 km/uur), 2. Omloop (Bel), 3. Hauseiser (Dui), 4. Den Bakker (Ned), 5. Siedler (Dui) 0.33, 6. van Dijk (Ned) 0.51; 12. De Jongh 1.12, 13. Van der Pluym, 17. Van Hummel. Kruiningen. 4e wedstrijd X-Treme ATB-Zomercup. Senioren: 1. Patrick Tolhoek (Yerseke). 2. Richard Slabbe koorn (Kapelle), 3. Rudy Vos (Grijpsker ke), 4. Marco Minnaard (Wemeldinge), 5. Jarno Veerhoek (Ritthem), 6. Daniël Paardekooper (Oostkapelle), 7. Alexan der Paardekooper (Oostkapelle), 8 Ar jen Blaas (Meliskerke), 9. Nehemia Paar dekooper (Oostkapelle), 10. Andrè van Damme (Hoedekenskerke). Veteranen: 1. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 2. Daan Verhulst (Waarde), 3. Adri Jongeneelan (Bosschenhoofd), 4. Jan Minnaard (We meldinge), 5. Nico Tolleman (Kwaden- damme). Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Driewe gen). Jeugd, 13 t/m 16 jaar: 1. Mauri ce van de Berge (Goes), 2. Sebastiaan Zweedijk (Kapelle), 3. Hans Hengsdijk (Goes). 11/12 jaar: 1. Johan Ooster huis (Vlissingen), 2. Erwin de Visser (Domburg), 3. Matthijs Eversdijk (Wil- helminadorp). 6 t/m 10 jaar: 1. Niels van de Boomgaard (Kattendijke), 2. Ivar Moeleker (Kloetinge), 3. Guido de Neve (Middelburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22