Geen discussie over profielschets PZC Mijn zoontje slaapt er nog altijd niet van Gevraagd: een plek voor campers Preventieve jeugdzorg onder druk 51 wss(?MuJh nncxfe 15 Zoektocht naar nieuwe Veerse burgemeester kan beginnen Informatieavond over strandnota van Vlissingen Uitnodiging voor onze WINTERMODESEIOW Yc mBt: woensdag 31 augustus 2005 loorSelma Osman )0MBURG - De nieuwe Veerse nirgemeester krijgt geen politie- e portefeuille. Binnen de raad echter wel ruimte om de bur- emeester in de toekomst meer 5 laten doen dan op te treden ls boegbeeld van de gemeente n te waken over de openbare or- leen veiligheid. Dat bleek giste- en tijdens een extra raadsverga- ering over de profielschets oor de nieuwe burgemeester. Commissaris van de koningin V. van Gelder wilde van de raad ,-eten hoe hard de formulering dat de burgemeester alleen de wettelijke taken te vervullen rijgt. „Dat heb ik in andere pro- ielschetsen wel eens genuan- eerder gezien", zei hij. Van Gei ler vroeg de raad of de porte- euilles van het college in de toe- omst wel bespreekbaar zijn. )e huidige burgemeester, A. de iruijn, is verantwoordelijk voor eiligheid, openbare orde en de irandweer. Verder is zij een be- mgnjke schakel tussen burgers n bestuur en voert zij represen- atieve taken uit zoals het door nippen van linten, folgens de meeste fracties moet lat zo blijven. Dorpsbelangen ji Toerisme Veere (DTV) en de >GP zagen wel ruimte voor een litbreiding van het takenpak- ;et. W. Bartels van DTV is van lening dat Veere bepaalde kwa- teiten van de nieuwe eerste bur- er moet kunnen benutten. „Wat betreft mag de burgemeester ok andere dan de wettelijke ta- en doen, maar het is geen lust." [waliteiten GP-fractievoorzitter J. Hou- tes wees op de komende ge- ïeenteraadsverkiezingen in naart 2006. Bij de vorming van en nieuw college moet gekeken worden naar taken en kwalitei- en, gaf hij aan. Veere moet vol lens Houmes de sterke kanten ■an haar nieuwe burgemeester e allen tijde benutten. )e WD is ronduit tegen een uit- ireiding van het takenpakket. ,Een burgemeester moet als agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voorzitter van de raad en het col lege neutraal blijven", verduide lijkte fractievoorzitter P. Over- meen. Een politieke portefeuille zou de burgemeester in verlegen heid kunnen brengen. „Hij of zij moet geen onderwerp van een po litieke discussie worden." Bovendien heeft een burgemees ter volgens de WD'er genoeg te doen. „Op het gebied van veilig heid komt tegenwoordig zoveel op ons af, dat een burgemeester daar genoeg werk aan heeft." De raad had niet veel tijd nodig om de profielschets aan te ne men. De fractievoorzitters had den de zaak goed voorbereid. De PvdA-GroenLinks is teleur gesteld dat Veere niet actief een vrouw werft. „Er zijn al zo wei nig vrouwelijke burgemeesters. Als De Bruijn vertrekt, heeft Zeeland straks nog maar één vrouw als burgemeester", consta teerde fractievoorzitter D. Holt- kamp. Naast Veere heeft ook Vlissingen een vrouwelijke bur gemeester. De andere aanwezige partijen (de ChristenUnie ont brak gisteren) maakt het niet uit of Veere straks een man of vrouw aan het roer krijgt. „Wij zoeken gewoon een goede burge meester", verwoordde Houmes van de SGP. Nu de profielschets door de raad is vastgesteld, kan de solli citatieprocedure beginnen. Van Gelder verwacht dat er binnen kort een advertentie voor een burgemeester voor Veere ver schijnt in de Staatscourant. Per 1 januari kan de benoeming dan een feit zijn. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De preventie van problemen in Zeeuwse ge zinnen dreigt tussen wal en schip te raken. De opvoedhulp, die Bureau Jeugdzorg Zeeland geeft aan ouders met vragen over hun kinderen, moet door ge meenten worden opgepakt. Liefst met behoud van de ken nis, de zeven opvoedsteunpun- ten en de opvoedtelefoon zoals die nu in Zeeland bestaan. De preventiewerkers van Bu reau Jeugdzorg Zeeland (BJZ) zetten een conferentie op over de Zeeuwse opvoedondersteu- ning, om de Zeeuwse gemeenten bewust te maken van het belang van de taak die BJZ nu uit han den moet geven. De conferentie voor de Zeeuwse makers van welzijnsbeleid is donderdag 22 september in theater De Mythe in Goes. Daar zoekt BJZ ook af stemming met andere Zeeuwse aanbieders van opvoedsteun. De opvoedondersteuning in de Zeeuwse gemeenten dreigt het eigen gezicht kwijt te raken, sig naleert één van de initiatiefne mers, preventiewerker M. van Aalst. „De steunpunten die wij in jaren hebben opgebouwd, dreigen versnipperd te raken als elke gemeente zijn eigen keuze gaat maken." Sinds de nieuwe Wet op de Jeugdzorg begin dit jaar van kracht werd, is deze preventie geen kerntaak meer van de Bu reaus Jeugdzorg. Die taak dient opgepakt te worden door de ge meenten, binnen het kader van de aankomende Wet Maatschap pelijke Ondersteuning. Die wet is echter nog in voorbereiding. Provincie en gemeenten hebben drie jaar om de prevetietaak over te dragen. De subsidie van de provincie Zeeland stopt per 2007. Ondertussen werken ge meenten nog uit hoeveel geld zij aan welke WMO-taak moeten uitgeven. Preventie dreigt in dat gedruis verloren te gaan, waar schuwt BJZ. Meerdere instellingen bieden hulp bij beginnende problemen tussen ouders en kinderen, zoals de thuiszorg en de GGD. „Maar die gaan van het kind uit, en pas als dat tekenen vertoont van pro blemen. Wij zijn er juist voor de ouder op het moment dat die zich bezorgd maakt, omdat een kind niet slaapt, of niet luistert. Het is altijd moeilijk aan te to nen hoeveel onze hulp scheelt." De kans bestaat dat gebrek aan opvoedondersteuning zich in de toekomst vertaalt in ernstige problemen waar jeugdhulp bij moet komen, langere wachttij den voor hulpvormen en een gro ter beroep op crisishulp, beaamt Van Aalst. „Ouders zijn meer dan ooit op zoek naar steun bij de opvoeding." STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Protestantse Kerk, 20.30 Concert Brassband Apollo; ichuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym «anaf 50 jaar; 1 - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 jur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 100 uur: Power yoga; (Advertentie) Voorlezen in Bibliotheek Vlissingen Sprookjeszolder (4-9 jaar) elke laatste woensdagmiddag Peutertje Luister (2-4 jaar) elke eerste woensdagmorgen j Souburg: do.morgen Op weg naar Schiphol werd het gezin van Ibrahim Faray aangehouden door een speciale eenheid van de marechaussee. door Harold de Puysseleijr HOEK - „Mijn zoontje van dertien slaapt er nog altijd niet van en heeft door alle emoties last van spierver- krampingen. En zelf ben ik er ook hele maal kapot van", zegt Sonja Graff uit Hoek. Haar man Ibrahim Faray zegt dat hij nog altijd fysiek last heeft van de klap die hij kreeg toen hij op maan dag 11 juli gearresteerd werd omdat Zijn gezinsleden werden aangezien voor terroristen. „Die stomp tegen mijn kaak was ook helemaal nergens voor nodig, want ik heb me op geen enkel moment verzet tegen de arrestatie", zegt hij. De reis die dag naar Schiphol zullen ze nooit meer vergeten. Graff, Faray, hun zoontjes van 2,5 jaar en 13 jaar en doch tertje van 6 waren samen met Faray's broer Marwan op weg naar Schiphol, omdat die met de oudste twee kinderen op familiebezoek in Syrië zou gaan. „Het gebeurde om half zeven 's avonds, vertelt Ibrahim. „Plotseling doken vijf of zes auto's met geblindeerde ramen op. Een daarvan sneed me de pas af. Nog een geluk dat ik alert was en op tijd kon remmen. Daarna werden we omsingeld en met mitrailleurs onder schot gehouden. Ze hebben ons geblind doekt afgevoerd naar de gevangenis op Schiphol." Ibrahim en Sonja zeggen geen enkel idee te hebben van wie de anonieme telefonische tip is geweest, die leidde tot de actie van het team spe cialistische recherche van de mare chaussee. „Mijn broer zou een extremistische mos lim zijn, maar hij is juist een jaar in Ne derland om hier een beter bestaan op te bouwen en heeft met geen enkele extre mistische organisatie contact. Zelf woon ik al bijna tien jaar hier. Ik heb nooit problemen met justitie gehad. Wij hebben helemaal geen vijanden." Schadevergoeding Justitie liet het gezin uit Hoek en de broer van Faray na drie dagen gaan, om dat er niets te vinden was om de verden king van een terrorisme te rechtvaardi gen. Het paar uit Hoek wil nu schade vergoeding van de Staat. Niet alleen voor de drie dagen die het gezin onte recht heeft vastgezeten, maar vooral ook omdat de arrestatie diepe sporen heeft nagelaten bij de kinderen. archieffoto Roland de Bruin/GPD „Het is niet normaal, dat ze zelfs de kin deren onder schot hebben gehouden. Mijn zoontje van dertien is uit de auto getrokken en moest zijn handen ge spreid op de auto leggen, waarna ze hem vroegen of hij wapens of explosie ven bij zich had", zegt Sonja. Lopend vuurtje In de kleine dorpsgemeenschap van Hoek is het verhaal volgens Ibrahim en Sonja inmiddels als een lopend vuurtje rondgegaan, met als gevolg dat het ge zin daar nu door sommigen met de nek wordt aangekeken. „Ik ben helemaal leeg van binnen, maar we laten het er niet bij zitten", zegt Ibra him. „Ze wisten precies op welk mo ment we op weg waren naar Schiphol. Als ze dat allemaal zo goed van tevoren wisten, hadden ze ook al eerder bij ons thuis of bij mijn broer aan de deur kun nen komen om opheldering te vragen." door Ingrid Huibers KRUININGEN - Nog een paar weken en dan is het over. Dan moeten wildkampeerders hun heil buiten de gemeente Reimers- waal zoeken. 'Jammer', vindt M. Slingenberg. initiatiefnemer van Camper Club Nederland en in woner van Wemeldinge, maar wel 'begrijpelijk'. „Het beleid van de gemeente Rei- merswaal is ook wel heel ruim hartig", zegt hij. „Je mag daar, waar je maar wil, vijf dagen vrij kamperen. Dat is uniek in Neder land. Ik kan me best voorstellen dat het gemeentebestuur daar vanaf wil." „Maar", zo voegt Slingenberg er meteen aan toe, „dan zou de ge meente wel meteen een paar cam perplaatsen moeten aanwijzen." Erg ingewikkeld hoeft dat vol gens hem niet te zijn. „Gewoon een paar nieuwe lijnen op een parkeerplaats die er toch al ligt en klaar is Kees." Omdat de kampeerauto's van te genwoordig zijn uitgerust met een grote watertank, een che misch toilet en een douche, zijn voorzieningen niet direct nodig. Slingenberg: „Ik heb een tank met honderdvijftig liter water aan boord en een toilet met twee cassettes. Als het moet kan ik een week zonder water en wc." De gemeente Hulst markeerde, als eerste Zeeuwse gemeente, af gelopen april aan het Havenfort vijf camperplaatsen. Zwerfau- to's mogen er maximaal vierent wintig uur staan en hoeven al leen in het weekeinde een par keerkaartje te kopen. Slingenberg juicht het initiatief van harte toe. „Dat zouden meer Zeeuwse gemeenten moeten doen. Zeeland is op dit moment een hele camperonvriendelijke provincie. In het hoogseizoen kun je er nergens terecht, want dan zijn alle campings vol en in' het laagseizoen zijn veel cam pings dicht of te vochtig. Dan zak je met je camper een halve meter weg in de blubber." Zwerfauto's zijn overigens lang niet op elke camping welkom. Op eenmaal geasfalteerde cam perplaatsen kun je geen tenten meer neerzetten en campers blij ven vaak maar één nachtje. Stukje rijden Het aanwijzen van speciale cam perplaatsen op bestaande par keerterreinen is volgens Slingen berg dé oplossing. „Camperrij ders willen gewoon een stukje rij den, leuke dingen doen en dan 's avonds in de buurt van een dorp of stad slapen en de volgende ochtend weer door", zegt hij. „In onze buurlanden heb je overal camperplaatsen. Vaak staat er een apparaat waar je voor een paar euro water kunt tappen en een apparaat waarin je voor een paar euro je toilet kunt legen. Prachtig toch?" Gemeenten die zich aan camper plaatsen wagen, hoeven er niet slechter van te worden. Slingen berg: „Uit een recent Duits on derzoek is gebleken dat er door camperrijders 45 euro per per soon per nacht wordt uitgegeven in winkels en horeca." Zo heeft wethouder H. de Kunder van de VLISSINGEN - De strandnota van de gemeente Vlissingen ligt vanaf morgen ter inzage in het stadhuis, de bibliotheek 't Spui en in de bibliotheek van Oost-Souburg. Daarin wordt in zicht gegeven hoe de gemeente de komende vijf jaar om wil gaan met haar stranden. De no- 1» gemeente Reimerswaal het nog nooit bekeken. „Wij hebben ge woon gezegd: 'Dat wildkampe- ren is niet meer van deze tijd'. Dat willen we daarom nu eerst gaan regelen", zegt hij. „Daarna moeten we als college en raad maar eens nadenken over een goede oplossing voor mensen die met hun camper in onze gemeen te willen verblijven. ta moet ook duidelijkheid bie den aan ondernemers, die in dat gebied hun bedrijf willen uit breiden. Donderdag, 22 septem ber, aanvang 19.30 uur, houdt de gemeente een voorlichtings bijeenkomst over de strandnota in het Theo van Doesburgcen trum aan de Brouwenaarstraat. Modeshow in onze zoah op vrijdag 4 september u.s. van 14.00 tol 16.00 uur. Een oant il mannequins zullen u onder net genot van diverse versnaperingen doorlopen d onze winti m.II»olie tonen. Wij ncdiqen u hierbij uil om op deze vhi w aanwezig Ie willen zijnen zullen uw bezoel. zeer tp prijs *1. Gaarne lot ziens in Yerselce. Lepelstraat 1Yerseke - tel. 011 3 -57 15 39 Airfield Mart Visser Erny van Reijmersdal Piazza Sempione Angelo Indies Frank Usher Giorgio Armani Toni Gard Annette Gortz Marina Rinaldi Maat 36 t/m 50 Advertentie Exclusieve kinderschoenen 1950 Nu ook kopen via internet: Iceberg Naturino www.opsoestdljk.nl Clic Destroy Von Dutch Dolco Qabbana Andrea Montelpare Ralph Lauren Polo Stones Bones I Sea pa Sports Pinco Palllno Bikkem bergs Zecchino d'Oro Opril Grote Markt 1 - GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15