PZC Vlissingen kiest voor kenniswerf 1T0£5L/VS Meer park en bos Westkapelle UW FOTO'S OP m SPRINIt PHOTO Combinatie van wonen, werken en studeren aan kanaal en binnenhavens Met 100 kilometer over fietspad Verkeersmaatregelen Zwintriatlon Boete voor winkeldief (udde bizons oor nieuw tadskantoor Diefstal van mobiele telefoon Lamaketta's mogen 300 kaarten extra verkopen PZC 1 Cracking the DAVINCI DE zeeuwse almanak Taxi edactie: 0113-315649 nvw.pzc.nl ■mail:redactie@pzc.nl pstbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: Bord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Btionaal: 020-4562500. woensdag 31 augustus 2005 Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player editie Walcheren por Edith Ramakers USSINGEN - Vlissingen moet p stad voor high tech onder ijs en kennisintensieve instel- Dgen worden. Op de Kennis- terf en de landtongen aan de tins Hendrikweg kunnen wo- pn, werken en leren gebundeld jorden. „De Kenniswerf ligt bo- jndien vlakbij het nog te ont- jkkelen voormalige Scheldeter- jin. De twee gebieden zullen el- jar versterken", zegt wethou- irL. Poppe-de Looff. je Kenniswerf beslaat ongeveer ventig hectare, het Scheldeter- in de helft daarvan. „We zijn nbitieus", erkent Poppe-de >off. De Kenniswerf is de uisplaats van enkele onderwij- ïstellingen, als de Hogeschool jeland (HZ) en het ROC Zee- id. De HZ heeft onlangs toe- imming gekregen voor de iuw van een studentenwoon- ok. Dat gebouw komt naast de euwe toren van het Regionaal idagogisch Centrum Zeeland PCZ). Ve zijn er natuurlijk nog lang et. Het is een meerjarenvisie lor de komende vijftien tot rintig jaar", zegt Poppe-de joff. „We zullen onze nek moe- n uitsteken om kantoren, be- ijven naar deze kant te ha- tation weg gemeente Vlissingen is in on- rhandeling met de Nederland- Spoorwegen voor de verplaat- ïg van het NS-station, dat nu n de rand van de Kenniswerf [t. De gemeente wil het huidi- gebouw een andere bestem- mg geven. Er wordt gesproken er een discotheek of congres- De gemeente Vlissingen wil het gebied tussen het NS-station en het KSG-terrein transformeren in een kenniswerf. Het huidige station zou daarvoor honderd meter naar het noorden verplaatst moeten worden. foto Ruben Oreel ruimte.Door een nieuw station ter hoogte van het Witte Huis van Rijkswaterstaat aan de Prins Hendrikweg te realiseren zou de relatie van het station met de stad worden verbeterd. Het gaat om een verplaatsing van ongeveer honderd meter. De Nieuwe Veerhavenweg, de weg die leidde naar het autoveer naar Breskens, maar die nu nut teloos is, zou de nieuwe verbin- dig worden naar de Prins Hen drikweg. „Door die verandering kunnen we ook het gebied bij het huidige station beter invul len." De verplaatsing maakt onder deel uit van de visie, maar is niet noodzakelijk voor het sla gen ervan. „Als de NS de ver plaatsing niet willen financie ren, dan zetten we dat idee niet door. We steken ons geld liever in andere onderdelen van het plan", zegt Poppe-de Looff. Logisch gevolg van de verplaat sing is dat ook de aanlegplaats van het fiets-voetveer dichter bij het nieuwe station wordt ge legd. „We willen daar nog niet op vooruitlopen, maar het ligt wel voor de hand." Zeilmakerij De gemeente zal grond moeten verwerven om het gebied te ont wikkelen. De strook langs het Kanaal door Walcheren krijgt de woonbestemming. Op die plaats is nu onder andere een zeilmakerij gevestigd. In de vi sie van de gemeente past dit soort bedrijven in het gebied. „Maar niet op die plek aan het kanaal. We kunnen voorstellen dat de zeilmakerij naar een van de landtongen verplaatst." Zeeland Seaports is eigenaar van de gronden aan de Binnen haven, de landtongen. De ge meente onderhandeld over de prijs die aan Zeeland Seaports betaald moet worden. Op zijn vroegst in 2009 kan de gemeente de terreinen volledig in eigen dom hebben, vanwege een erf pachtregeling met het Ha venschap die pas in juni van dat jaar afloopt. De visie Kenniswerf wordt woensdag 14 september behan deld in de commissie Grondge bied. In februari komt het in de Vlissingse gemeenteraad. Op 8 september wordt een bijeen komst gehouden in de HZ, aan vang 19.30 uur. Het rapport is vandaag te verkrijgen op het stadhuis. VROUWENPOLDER - Met honderd kilometer per uur over het fietspad van Vrouwenpolder naar Serooskerke scheuren op de brommer. Een zeventienjarige Noord-Bevelander deed dat gister morgen. Een motoragent zag hem rijden, volgde hem een tijdje, klokte een gecorrigeerde snelheid van honderd kilo meter en liet hem vervolgens stoppen. De bromfietser had op het fietspad hooguit veertig kilometer per uur mogen rijden. De jongen zal binnenkort voor de rechter moeten verschijnen. Volgens de politie wacht de Noord-Bevelan der waarschijnlijk een boete die in de honderden euro's kan lopen. SLUIS - In verband met de Zwintriatlon worden woens dag 7 september in Sluis, Retranchement en het omliggen de buitengebied verschillende wegen afgesloten voor alle verkeer. Eerst wordt in de Damse Vaart in Sluis het onderdeel zwemmen gehouden. Daarna start het fietsparcours. Het traject vanaf het VW-kantoor aan de Sint Annastraat, de Kaai, Nieuweweg en Hoogstraat tot aan de Sint Pieter straat in Sluis wordt daarom van 13.00 tot 15.45 uur afge sloten. De parking achter het VW-kantoor wordt op dinsdag 6 september ingericht voor het plaatsen van fietsen. Dit ge deelte is daarom dinsdag en woensdag verboden terrein voor auto's. Retranchement is volledig omgeven door het fietspar cours. Verkeer van en naar het dorp zal slechts druppels gewijs mogelijk zijn via de Braamdijk. De provinciale weg N675 is van een uur 's middags tot kwart voor vier af gesloten voor het verkeer. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 28-jarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor een winkeldiefstal veroor deeld tot honderd euro boete. De Vlissinger had op 4 juli van dit jaar geprobeerd uit een winkel in Middelburg een zwembroek te ontvreemden. De man had de zwembroek in een paskamer onder zijn ei gen broek aangetrokken, en wilde op die manier de broek zonder afrekenen de winkel uitsmokkelen. Omdat bij het verlaten van de zaak het alarm afging, kon hij worden aangehouden. Een 31-jarige man uit Goirle kreeg van de rechter een cel straf van een week opgelegd. De Brabander was op 30 juni op heterdaad betrapt toen hij in Vlissingen bij een su^ permarkt een blikje cola, zes kadetjes en een pakje gesne den kaas, met een totale waarde van 2,53 euro probeerde mee te nemen zonder te betalen. OES - De Goese lijmfabrikant ison heeft alle basisscholen in gemeente gevraagd om mee doen aan een knutselwed- rijd. et is de bedoeling dat de leer- igen zoveel mogelijk bisons aken. De lijmgigant hoopt zo n kudde te kunnen vormen in zeshonderd bisons, aarmee wil het bedrijf zijn eentje bijdragen aan de feeste- kheden rondom het zeshon- rdjarig bestaan van de Goese adsrechten. De beesten wor- in aan de gemeente Goes aan boden tijdens de opening van nieuwe stadskantoor ko- end najaar. school die uiteindelijk de eeste bizons levert, wint - hoe in het ook anders - een lijm- kket. Het huidige Wasschappelse bos wordt uitgebreid met een parkachtig bos. (Advertentie) door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Een nieuw, parkachtig bos in Westkapelle heeft de voorkeur gekregen bo ven het ontwerpplan 'bos aan de kreek'. Dat maakte de Dienst Landelijk Gebied (DLG) giste ren bekend. De DLG presenteerde dit voor jaar twee modellen voor het ge bied aan beide zijden van de Grindweg in Westkapelle. Van de 65 aanwezige Westkappe- laars kozen er 41 voor de speelse invulling van het parkachtige bos. De DLG hoopt dat in de tweede helft van volgend jaar begonnen kan worden met de aanleg van het bos van circa 38 hectare. Het waterrijke gebied krijgt een recreatieve bestemming. Er ko men slingerende paden, bomen rijen, poelen en open ruimtes, waarbij verschillen in hoogte worden aangebracht. Ook is er vanaf een uitzichtpunt tegelij kertijd zicht op de vuurtoren van Westkapelle en de vliedberg, van Boudewijnskerke. Het wordt een gebied waar ge speeld kan worden. Er zal een aantal speelweiden worden aan gelegd en bij een kreekuitloop kan met een trekvlot het water worden overgestoken. Ijsbaan Naast wandelen, paardrijden en vissen, is de DLG tegemoetgeko men aan de wens van schaatsver eniging Nova Zembla om in de buurt van de kreken een grote Zorgtoeslag is een bijdrage in de kosten van uw zorg verzekering. En de Belastingdienst gaat deze toeslag uitbetalen. Als u recht heeft op zorgtoeslag. ontvangt u in september automatisch het aanvraagformulier. Wacht rustig af totdat het formulier bij u in de bus valt. Controleer de gegevens. Vul het formulier verder in. Stuur het formulier terug. Bel voor meer informatie de BelastingTelefoon: 0800-0543 of kijk op www.toeslageh.nl. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het maximum aantal bezoekers van de Ballade aan de Schelde in Terneuzen is verdubbeld. De belangstelling voor het concert (aanstaande za terdag) van de Zeeuws-Vlaamse dialectband De Lamaketta's is zo groot, dat de gemeente Ter- neuzen en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen toestem ming hebben gegeven om nog eens driehonderd extra kaarten te verkopen. De populaire dialectrockers vat ten begin dit jaar het plan op om bij de zeedijk ter hoogte van buurtschap De Griete een open luchtconcert te geven. De ge meente Terneuzen en het water schap Zeeuws-Vlaanderen verleenden daarvoor in juli een ontheffing, met een maximum van driehonderd toeschouwers. De vraag naar kaarten bleek echter zo groot, dat zanger Mai- kel Harte opnieuw in de pen klom. Deze week kreeg de band een ontheffing voor nog eens drie honderd extra bezoekers. „We hebben daarom wel besloten om het podium op te schuiven rich ting Terneuzen. We spelen nu in de bocht van het Schelpenhoek je, achter de nieuwbouwwijk Othene. Die locatie is wat prak tischer, omdat het een langge rekte, rechte strook is. Op de lo catie bij De Griete zou het moei lijk worden om meer bezoekers te verwelkomen", zegt Harte. Protestmars De zanger benadrukt dat hij al een nieuw verzoek richting de gemeente en het waterschap had verstuurd, voordat Terneu- zenaar Ariël Meeusen zijn streekgenoten opriep om een protestmars richting het po dium van De Lamaketta's te houden. Meeusen opperde vori ge week om het muziekprogram ma De Nacht van de Natte Zak VLISSINGEN - Een 17-jarige jongen uit Vlissingen is aan de Groeneweg in Middelburg door een onbekende jongen rond half vier bestolen van zijn mobiele te lefoon. De jongen stond met wat vrienden, en een paar jongens die hij niet kendeaan de Groene weg. Een van de jongens vroeg of hij zijn mobieltje mocht zien en griste deze vervolgens uit zijn handen. Toen de Vlissinger er wat van zei kreeg hij van de jongen een tikje in het gezicht. De telefoon heeft een waarde van enkele honderden euro's. foto Lex de Meester natuurijsbaan aan te leggen. De ijsbaan ligt nu in het natuurge bied onder de Zeedijk. Punt van kritiek is dat er tussen het oude en toekomstige bos geen verbinding is gerealiseerd. Ook is het niet mogelijk om een doorgaande rondwandeling te maken in het toekomstige bos. Dat bos is opgesplitst in drie de len. Uit het oogpunt van veilig heid is er niet voor gekozen om meer oversteekplaatsen over de Grindweg te maken. doek op de Terneuzense Markt te boycotten. Dit evenement wordt gehouden op het jubi leumfeest van chemiebedrijf Dow in de Terneuzense binnen stad. Meeusen vindt dat Dow zich er met in zijn ogen derde rangsartiesten veel te makkelijk van af maakt. De Lamaketta's distantieerden zich van het idee van Meeusen, om duidelijk te maken dat beide evenementen volgens hen prima, naast elkaar kunnen worden gehouden. De extra kaarten zijn verkrijg baar bij Boekhandel Van de San- de, Muziekhuis Sonora en de Bruna in Terneuzen. Om over last voor de wijk Othene te be perken, worden bezoekers opge roepen te voet of op de fiets te komen. Het concert begint rond 20.30 uur. Advertentie DVD André Hazes 'Zij gelooft in mij' van €5,99 voor €2,50 DVD 'Cracking the Da Vinei Code' Van €14,99 Voor €7,50 Kijk vanaf 3 september in de krant voor de actiebon! het alfabet van Zeeland Het nieuwe leven op de basis school betekent voor de vierja rige een opeenstapeling van indrukwekkende ervaringen. Daar werd er gistermiddag weer een aan toegevoegd. De dag was aangebroken dat hij voor eerst de buitenschool se opvang zou bezoeken. Dat op zich was niet wat hem al dagenlang fascineerde, maar de aangekondigde rit per taxi van school naar de opvang. De reis, hoe kort ook, was in derdaad een belevenis. Glun derend stapte hij op de plaats van bestemming uit. Zijn vader, die ter geruststel ling achter de taxi aan was ge reden en nu al enkele jaren als onbezoldigd privé-chauf- feur voor zoonlief mag funge ren, keek van een afstand toe. Hij voelde zich trots. Maar ook een beetje ondergewaar deerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13