Verzet tegen zorgcentrum blijft PZC PZC Zweten voor een schitterend uitzicht Speel-o-theek Hulst viert jubileum Nieuw West schrikt van kosten De Keure 13 bewoners Philippiense Spuikom zien corporatie als projectontwikkelaar ihowband Sas iresenteert lieuw uniform tanbidding Winkeldiefstal in Sluis Automobilisten onder invloed Voorwaardelijk voor belagen ex Bedreigen agent levert boete op Kamerkoor geeft concert in kerk Laatste in reeks zomerorgelspel in basiliek Hulst agenda dinsdag 30 augustus 2005 or René Hoonhorst JÏLIPPINE - De Vereniging wonersbelangen Spuikom- ark blijft zich verzetten tegen komst van een woonzorgcen- in het Spuikompark. De menen dat het park al is uitgezocht om senio- n-appartmenten duur te kun- en verhuren en verkopen. Zorg iu net zo goed op elke andere catie in het dorp kunnen wor- in geboden, stellen ze. oningbouwvereniging Woon- ied, diverse zorgaanbieders en \S VAN GENT - Shovvband as van Gent opent zaterdag it feestjaar rond het 20-jarig estaan met de presentatie van it nieuwe uniform, ussen 19.30 en 21.00 uur aakt de showband een rond ing door Sas van Gent om de euwe tunieken aan de inwo- te tonen. Aansluitend is er lor de leden een feestavond, et huidige zwart-wit-zilveren niform werd in 1998 in ge- ruik genomen. Toentertijd oor het Sasse showkorps een ■rnieuwing, omdat daarvoor uniformen altijd blauw, wit geel waren. Nu, zeven jaar la- ir is het korps-uniform weer in vervanging toe. aterdag gaat ook de verkoop an start van de een dvd met 20 ar historie van de Sasse show and. Met een uitgebreid foto- nek en vele videofragmenten, e dvd is te bestellen via de ebsite van de vereniging, xDW.showbandsasvangent.nl. ijdens het feestjaar staan er og verschillende activiteiten ahet programma. Onder ande de opname van een cd. Het luziekschijfje wordt medio mei pgenomen en de showband oopt er rond september vol enti jaar mee naar buiten te unnen komen. APELLEBRUG - In de kapel an Onze Lieve Vrouw ter ecken wordt donderdag een anbidding gehouden. De bijeen- omst begint om 14.3.0 uur. (Advertentie) 15 jaar hét jazzfestival met uitzicht op zee langs de Walcherse kust 13 t/m 18 september www.jazzbythesea.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de gemeente bestrijden de be zwaren van de Spuikombewo- ners. De locatie is uitgekozen vanwege de centrale, rustige lig ging in het dorp. Niet alleen de twaalf dementerenden, die in twee groepswoningen worden ondergebracht, maar ook alle be woners van de appartementen kunnen straks rekenen op 24-uurszorg. Woongoed blijft haar uitgangspunten als sociale corporatie getrouw, benadrukt projectleider R. de Ridder. De appartementen zijn welis waar ruim en van alle gemak ken voorzien, maar dat zijn de tegenwoordige standaardnor men voor levensbestendige wo ningen. „We zijn zeker geen pro jectontwikkelaar die aan het woonzorgcomplex moet verdie nen. Sterker, het zorgcentrum kost ons geld. Maar de huisves ting van ouderen in een dorp als Philippine behoort tot onze taak als woningbouwvereniging, vin den we", betoogt De Ridder. De twee wooneenheden voor dementerenden en de concentra tie van de appartementen maakt het voor diverse zorgaanbieders mogelijk om de klok rond zorg te leveren, meldt directeur T. van Bakel van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening. Samen met de Protestantse Stichting Ouderenzorg Terneu- zen (die vanuit Vremdieke in Hoek extramurale zorg wil leve ren) en de Stichting Thuiszorg kan de SVRZ ervoor zorgen dat mensen zorg op maat krijgen. Zorgaanbieders komen ook steeds meer bij mensen aan huis, maar alleen in geconcen treerde wooneenheden is zorg di rect dag en nacht te bieden, al dus De Ridder. Ook wethouder A. van Waes blijft-erbij dat het Spuikompark de beste plaats is voor een woonzorgcomplex in het mosseldorp. De meeste argu menten tegen het complex snij den volgens de wethouder geen hout. Desondanks blijft de bewo nersbelangenvereniging bij haar standpunt en bezwaren, laat voorzitter J. Kruijk-van Rest we ten. Ook de dorpsraad en de Ver eniging tot Behoud van de Histo rie van Philippine zijn niet over tuigd van de noodzaak om een woonzorgcomplex in het park te vestigen. De aantasting van een historische plek voor het dorp en het inkrimpen van 'het enige openbare wandel- en speelpark' in Philippine zijn de belangrijk ste overwegingen. Woongoed verwacht dat de defi nitieve bouwtekeningen nog dit jaar bij de gemeente liggen en projectleider De Ridder hoopt nog steeds dat de eerste spade voor het woonzorgcentrum vol gend jaar herfst de grond in kan. Wethouder A. van Waes loopt niet op de zaken vooruit. „Het is duidelijk dat de bewoners van het Spuikompark in elk geval al le juridische proceduremogelijk heden zullen aangrijpen. Als we de rechter kunnen overtuigen dat de locatiekeuze zorgvuldig tot stand is gekomen, hoeft dat tot veel vertraging te leiden, maar het is moeilijk om daar nu voorspellingen over te doen." De rolstoel-excursie door Hulst trekt langs de gerestaureerde Keldermanspoort. door Patricia de Ryck HULST - Vijftien ouderen in rolstoelen staan zenuwachtig voor het pad dat hen boven op de wallen brengt. Hoewel het pad bij de Keldermanspoort in Hulst steil omhoog loopt, moeten de ouderen naar boven, anders missen ze een gedeel te van de rondleiding door de Hulster binnenstad. Trekken, duwen, angstige blikken in de ogen van de deelnemers en zwetende be geleiders. Maar het is de moeite waard. Eenmaal boven kijken de ouderen hun ogen uit. „Het is hier prachtig", klinkt uit verschillende monden. De vijftien deelnemers wonen allemaal in woonzorgcentrum De Blauwe Hoeve in Hulst. Van daaruit zijn ze samen met een aantal vrijwilligers en ondersteu nende begeleiders vertrokken naar het het startpunt, aan de achterzijde van het 's-Landshuis, waar het VW-kan- toor gevestigd is. Voor de start van 'Hulst on Wheels' hebben de deelne mers er al een aardige tocht op zitten in de felle zon, maar dat mag de pret niet drukken. Nieuwsgierig luisteren de 65-plussers naar gids Rudy Thomas. Vanuit het 's-Landshuis, langs de achterzijde aan de Frans van Waesberghestraat, vertrekt de stoet door de Overdamstraat richting de Kel dermanspoort. Uniek De gids heeft getwijfeld of hij de tocht over de stadswallen moest laten lopen, maar volgens hem is het stuk te uniek om weg te laten uit de rondleiding en omrijden is ook geen optie. „Dan zijn we veel langer onderweg. Vrijdag heb ben we het al geprobeerd en dat ging goed, al zullen wel mensen moeten du wen en trekken. Maar het lukt wel." Hij heeft gelijk. De gids vertelt alles over de geschiedenis van Hulst. Een aantal bejaarden luistert aandachtig, de ande ren hebben meer oog voor het uitzicht. Meneer Vink: „Ik had nooit verwacht dat ik hier zou komen met mijn rolstoel. Het is schitterend om de stad zo van bo ven te zien." Vanaf de Keldermanspoort gaat de tocht verder over de wallen, richting de molen, vanwaar de tocht verder gaat langs het Godsplein, door het Trefpunt langs de Steenstraat naar de Basiliek. De ouderen genieten. Het is warm, maar daar lijken ze geen last van te heb ben. Een vrouw vertelt enthousiast: „Het is goed weer om naar buiten te gaan en thuis zit ik me toch maar te ver velen, vandaar dat ik mee ben gegaan." foto Peter Nicolai 'Hulst on Wheels' wordt na anderhalf uur, na het bezoek aan de oude boom op de Baudeloo afgesloten met een kop kof fie en gebak in het Bonte Hert. Scootmobiel Mevrouw De Rijke gaat als er een vol gende keer komt zeker mee. „Het was heel fijn, want we konden blijven zitten en alles goed bekijken." De dames Steijns, De Maagt en Triest hebben de tocht met hun scootmobiel gevolgd. „Het ging prima. Volgende keer gaan we absoluut mee. Al mag de groep dan wel iets kleiner zijn, want nu sta je ver van de gids af." Ondersteunend begeleidster Wilma Mor- cus: „Voor de mensen is dit geweldig. Als zij genieten, genieten wij ook. Het was heel bijzonder. Alleen rijd je niet met iemand de wallen op. Nu kan je el kaar helpen. Het was een hele trip én nu moeten we nog terug naar de Blau we Hoeve ook. Ik zal vannacht wel goed slapen." door Jeanette Vergouwen HULST - De vrijwilligers die twintig jaar geleden begonnen met de Speel-o-theek Aap Noot Mies in Hulst dachten niet aan een klinkend succes. Maar de Speel-o-theek groeide en kreeg steeds meer bekendheid. En dat wordt gevierd. Aap Noot Mies bestond twintig jaar op 19 juli, maar toen waren de schoolvakanties al begonnen en daarom besloot het bestuur om het jubileum te vieren op za terdag 10 september. „We hopen met dit feest veel kin deren en ouders een plezier te doen en meteen ook meer be kendheid te geven aan dit feno meen van speelgoed uitlenen. We hebben een bewogen geschie denis met enkele verhuizingen naar nieuwe locaties. Nu heb ben we een ruimte in gemeen schapscentrum Den Dullaert, naar iéders tevredenheid. We timmeren veel aan de weg en le nen ook speelgoed aan basis scholen. We hebben een grote promotiecampagne gehouden vo rig jaar en zijn bijna op alle ba sisscholen uitleg gaan geven over wat de speel-o-theek is en hoe gezinnen lid kunnen wor den", vertelt voorzitter Man ieën Vergouwen. De Speel-o-theek begon twintig jaar geleden in het Houtenkwar tier, waar het speelgoed telkens in kasten opgeborgen moest wor den. De lokaaltjes in het school tje aan de IJzerenhandstraat wa ren comfortabel, maar dat ge bouw moest afgebroken worden en de Speel-o-theek verhuisde naar de Jarino-aanbouw van ba sisschool de Nobelhorst. Toen Peuterspeelzaal Robbedoes deze lokalen kreeg toegewezen, zat de Speel-o-theek even in het nauw. Wethouder Paul Wee- maes vond de oplossing. In de hal van Den Dullaert werd een lokaal speciaal voor de Speel-o-theek gebouwd. Het is Vrijwilligsters van de Speel-o-theek Aap Noot Mies in Hulst. Marileen, Pauline, Ellen en Nancy en de kinderen Lars en Yentl. foto Wim Kooyman nog wel woekeren met de ruim te en dit jaar zorgde de overvloe dige regenval ook voor watero verlast, waardoor de vloerbedek king verloren ging. Maar de loca tie in Den Dullaert en vlakbij de bibliotheek is gunstig. Steeds meer kinderen weten de weg naar de speelgoed uitleen te vin den. „Genoeg redenen om eens feest te vieren. Zaterdag 10 septem ber opent wethouder van cul tuur, Frank van Driessche, het feest officieel om 13.00 uur en voor de jeugd speelt die middag Conchita de Krijger (accordeon) leuke wijsjes en meezinglied- jes." In de gehele hal van Den Dullae rt worden grote spellen opge steld. Vanaf 14.00 uur goochelt een clown met allerlei ballon nen en maakt daar leuke figu ren van. De Getsie Betsie show, een leuk en komisch toneelspel, waarbij de kinderen betrokken worden, wordt om 15.30 ge speeld. Het feest is van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men terecht in de speel-o-theek 0114-320555. Geopend maan dag van 19.00 tot 20.30, woens dag van 13.30 tot 15.00 en vrij dag van 10.00 tot 11.30 uur. SLUIS - Een 36-jarige man uit Brussel is zondag rond I kwart voor zes aangehouden op de Groote Markt in Sluis j wegens diefstal van een flesje aftershave van tien euro. j Hij had dit weggenomen uit een winkel aan de Groote j Markt. De man kreeg een boete van vijftig euro. TERNEUZEN - Een 47-jarige autmobilist uit Zingem is in de nacht van zondag op maandag op de Noorwegenweg in Temeuzen betrapt op rijden onder invloed. De man had bijna drieënhalf keer de toegestane hoeveelheid alco- hol gedronken. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen en hij kreeg een dagvaarding. In de Sint Annastraat in Sluis werden gisteren twee Belgische automobilisten betrapt op rijden onder invloed. Een 30-jarige man uit Brugge had meer dan tweeënhalf keer de toegestane hoeveelheid. gedronken. Zijn rijbewijs werd ingenomen en hij kreeg; een dagvaarding. Een 37-jarige man uit Knokke-Heist kreeg een rijverbod van vier uur en een bekeuring omdat hij meer dan twee keer de toegestane hoeveelheid gedron ken had. Op de Binnenweg in Zuiddorpe werd zondaga- vond om kwart voor negen een 57-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen betrapt op rijden onder invloed. Hij had meer dan vier keer de toegestane hoeveelheid al- cohol gedronken. Zijn rijbewijs werd ingenomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een 28-jarige inwoner van Arnemuiden voor het belagen van zijn (ex-) partner veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. In de strafmaat werd ook een bedreiging van de i nieuwe vriend van zijn ex meegenomen. Centraal in de strafzaak stond de omgangsregeling. Omdat de man zijn dochtertje te weinig zag, greep hij naar een dwangmiddel: hij bestookte in de periode tussen 2002 en 15 november 2004 zijn ex stelselmatig met brieven en sms-berichten, waarvan een dreigende sfeer uitging. Officier van justitie j H. Benaissa stelde vast dat de verdachte kort na het einde van de relatie brieven is gaan schrijven, die op zijn ex be- dreigend overkwamen. „Ik proef ook wel veel leed bij u, maar zo gaan volwassen mensen niet met elkaar om. Het is in het belang van uw kind." Raadsman M. Kalle repte over een wanhoopsdaad van zijn cliënt. „Maar de bela ging op schrift lijkt ernstiger dan de werkelijkheid." De j politierechter was het eens met de advocaat dat er uit de brieven veel wanhoop spreekt, maar dat nam volgens haar niet weg dat de Arnemuidenaar zijn ex stelselmatig heeft lastiggevallen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis veroordeelde gisteren een 21-jarige in woner van Vlissingen voor het bedreigen en beledigen van de politie conform de eis tot 450 euro boete. De man werd 23 maart in Middelburg aangehouden, nadat hij met te hoge snelheid door rood licht reed. Na zijn aanhouding had hij 'sukkels' tegen de agenten geroepen. Hij was nog een stap verder gegaan door een politieman dreigend toe te voegen: „Let op! Er komt straks een assistentie-collega aan, want er gaat zo een agent neer!" De man kwam bij de kinderrechter al in aanraking met het strafrecht. door Raymond de Frel SLUIS - Oppositiepartij Nieuw West is verbolgen over een extra uitgave voor het optimaliseren van multifunctioneel centrum De Keure in Sluis. De gemeente Sluis overschrijdt het beschikbaar gestelde budget van 5,9 miljoen euro met ruim 39.000 euro. De extra uitgaven waren nodig voor de aanschaf van een hoogwaardig beveili gingssysteem met inbraak-, brand- en ontruimingsalarm, het plaatsen van zonwering voor alle ramen en extra aankle ding van de bar, keuken en gym zaal. P. Loonen van Nieuw West refe reerde gisteravond tijdens de commissievergadering samenle- BIERVLIET - Het Zeeuws- Vlaams Kamerkoor geeft zater dag 10 september, op monumen tendag, een concert in de rooms-katholieke kerk van Bier vliet. Het koor wordt geleid door A. van der Wege en zingt het eer ste lied om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.00 uur open. De buitenkant van het gebouw staat in de schijnwerpers en bin nen zijn beeldengroepen van pastoor O. Gielliet te bewonde ren. Ook is er een tentoonstel ling van oude bidprentjes. HULST - In de Hulster Willi- brordusbasiliek wordt vrijdaga vond de laatste in de reeks inter nationale zomerorgelconcerten gegeven. Organist Ignace Michiels uit Brugge geeft vrijdagavond het laatste recital. De recitals zijn in trek bij de liefhebbers van or gelmuziek. De Willibrordusbasi- liek bezit een goede akoestiek en de uitgekiende verlichting zorgt voor extra sfeer. Het Lo- ys-Isoréorgel is enkele jaren ge leden volledig gerestaureerd en is bijzonder van klankkleur. Het concert begint om 20.00 uur. ving aan het oorspronkelijk toe-? gezegde bedrag van 4,3 miljoen euro door de voormalige gemeen-* te Sluis-Aardenburg. „Dat bete-^ kent nu dus eigenlijk een over* schrijding van 1.6 miljoen euro: Daar ben ik van geschrokken;. Dit is buiten alle proporties", zei Loonen. Wethouder L. Willé weerlegde dat. „Sluis-Aarden* burg heeft 4,3 miljoen euro voor De Keure gereserveerd, maar in de nieuwe gemeente Sluis zagen we dat een aantal zaken nog niet helemaal goed was. Het be* drag is toen door de gemeente* raad opgekrikt tot 5,9 miljoen euro, met de achterliggende ge* j dachte: als je toch een goed-,, duurzaam gebouw wilt neerzet ten, doe het dan ook echt goed! Dat bedrag is nu met 39.500 eu* ro overschreden." Wille deed de opmerking van Loonen af als stemmingmakerij Ook zijn vraag of er in de toe* komst sprake zal zijn van priva-* tisering van het gebouw, vond hij onzin. „In het huidige colle*; ge van burgemeester en wethou-: ders is dat helemaal niet aan de orde." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, koersbal; Tref punt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoe» len, 14.00 uur: Engels; CADZAND - Bos van Erasmus, 21.30 uur: Vleermuisexcursie; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; GROEDE Het Vlaemsch Erfgoed, 10.00 -17.00 uur: Oude kinderspelen. Lutherse kerk, 10.00 - 17.00 uur: Werk van keramisten; De Twee duiven, 21.00 uur: Kleinkunst theater van Adrie Oos terling; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19.00 uur- Zangkoor; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Kaarten en biljarten, KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; Kerklaan 87. 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN - Café St. Cecilia, 20.00 uur- Kaarten; NIEUWVLIET - Bos van Erasmus, 21.30 uur: Vleermuizen in het bos van Eras mus; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderen- koor; TERNEUZEN De Veste. 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45