Outletcenter Gent komt in zicht Veel voeren funest voor vijverwater Middeleeuwse boerderij zit uitbreiding Technopark dwars VVD: Vergoeding voor leerlingenvervoer naar Zelzate fiezwaren Vlaamse ondernemersclub verworpen luis beraadt zich ver verzoek om chadevergoeding Fastfoodketen laat op zich wachten Oplichtster moet aan de slag Werkstraf voor opblazen bushokje Inbreker in de kraag gevat Nummer ledactie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl ostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. insdag 30 augustus 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen oor René van Stee ERNEUZEN - De Terneuzense VD-fractievoorzitter W. Broek- lysen stelt dat alle ouders van isisschoolleerlingen in het spe- aal onderwijs een bijdrage in vervoerskosten moeten krij- n. Hij vindt het dan ook onte- cht dat de gemeente Terneu- n een deel van die kosten niet vergoedt voor kinderen die spe ciaal onderwijs in Zelzate vol gen. Leerlingen van het basisonder wijs met een leerprobleem, zoals zware dyslexie, kunnen in Ter- neuzen geen onderwijs op maat volgen. De dichtstbijzijnde school die wel apart klassikaal onderwijs geeft aan kinderen met een leerstoornis, staat in Zelzate. Broekhuysen vraagt aan het col lege van B en W in Terneuzen hoeveel leerlingen uit Zeeuws- Vlaanderen de school in Zelzate bezoeken. Verder wil hij weten waarom de ouders in dit geval geen recht hebben op een vergoe ding in het kader van de gemeen telijke verordening leerlingen vervoer. Het feit dat in Nederland - bij voorbeeld in Goes - mogelijkhe den bestaan om speciaal onder wijs te ontvangen, mag volgens de WD-er geen argument zijn om een vergoeding aan leerlin gen van de school in Zelzate te ontzeggen. Broekhuysen: „Het gaat nota bene om een buurge meente. Verder moet het college oor René van Stee IENT - De komst van een out- ilcentrum langs de Voorhaven- aai in Gent-Noord is een stap chterbij gekomen. Bezwaren n de Vlaamse Unie van Zelf- andige Ondernemers (Unizo) jen het fabriekswinkelcom- ex zijn afgewezen door het In- rministerieel Comité voor de stributie. nizo vreest voor oneerlijke con- irrentie. Zij verwijst naar prak- jken in de tw.ee bestaande out- ?ntra in België. Die zouden ch profileren als merkendor- in waar ook vaak prijsvergelij- ngen met de reguliere handel orden gemaakt. Unizo vindt .misleidend. De ondernemers- oepel heeft geen moeite met de intra zolang ze de detailhandel iet in de wielen rijden en zich leen toeleggen op de verkoop n kleding met een foutje en irouderde collecties. stad Gent had aan de pro- itontwikkelaar al een so- aal-economische vergunning tgereikt. Die is vergelijkbaar :t een vergunning voor ootwinkelbedrijven en regelt ider meer de voorwaarden laronder het outletcenter ag worden geëxploiteerd. Een ROEDE - De familie Marteijn de Burgemeester Everaars- an in Groede krijgt wellicht laalfduizend euro van de ge- eente Sluis voor de overlast zij heeft van het multifunc- meel centrum (mfc) 't Toren- Het college van B en W lopt zo de waardedaling van in woning te compenseren. familie vindt dat door de mst van 't Torentje in hun raat in 2003 hun huis in waar- gedaald door vermindering n het uitzicht en toename van iluidsloverlast. Waar de fami- voorheen kon uitkijken op de rken van het dorp, wordt dat tzicht nu belemmerd door de plating van het mfc. Tijdens -sen jazzballet in 't Torentje dervindt de familie boven in geluidsoverlast, mei vorig jaar ontvingen de iren van Marteijn, de familie an Baarle, al een gemeentelij vergoeding van 12.500 euro >r soortgelijke klachten. In ja- ïari 2004 vreesde de Sluise ge- eenteraad voor precedentwer- ng en hield het voorstel voor ekenning aan de Van Baarles in. Een extern onderzoeksbu- au constateerde vervolgens it de gemeente de schadever- lecling wel degelijk moest uit- iren. Een meerderheid van de imeenteraad ging vervolgens et tegenzin akkoord, en onafhankelijke adviesorga- satie bekeek het planschade- rzoek van de familie Marteijn. concludeert dat op basis van t bestemmingsplan Kom Groe de familie geen recht heeft op hadevergoeding voor vermin- ï'ing van het uitzicht. Ten lorden van hun huis mogen ïm- ers, op een kortere afstand n het mfc, ook woningen wor- n gebouwd. Die zouden voor n grotere verstoring van het tzicht kunnen zorgen dan het fc nu doet. n herziening van het bestem- jngsplan maakte het mogelijk de bouwhoogte van van het c op te krikken van zeven ar elf meter. Dat heeft vol os het adviesbureau wel voor n beperkte zichtverslechte- ig gezorgd. De (geluids)over- >t wordt wel grotendeels on tkend, omdat er geen sprake van een enkele vrijstaande wo- ig, maar van een ruimte voor neenschappelijk gebruik, commissie ruimte praat van- ond om 19.30 uur over het ver sociaal-economische vergun ning is noodzakelijk om een bouwvergunning te bemachti gen. Unizo ging in beroep bij het In terministerieel Comité, samenge steld uit ministère van de Vlaam se en de federale overheid. Het comité ging echter akkoord met de voorwaarden die het Gentse stadsbestuur had gesteld. Zo mag de netto-verkoopoppervlak te maximaal 7052 vierkante me ter bedragen en moet de boven verdieping voorbehouden blij ven aan een nevenbestemming zoals diensten of gemeenschaps voorzieningen. Het outletcenter zal deels onder dak vinden in een van de gereno veerde havenloodsen aan de Voorhaven en deels in een nieuw te bouwen complex. De opening is voorzien in de loop van 2008, omdat eerst nog de Handelsdokbrug moet worden gebouwd. Het fabriekswinkelcomplex ver rijst op nog geen dertig kilome ter van de Zeeuwse-Vlaamse grens en levert naar schatting 250 arbeidsplaatsen op. Onder nemers in de streek zien in de komst van het outletcenter in Gent met lede ogen aan. Zij betreuren tot op de dag van vandaag dat de provincie zeer vergevorderde plannen in met name Sas van Gent torpedeerde met als argument dat een outlet- De waterkwaliteit van de vijver in het Zuiderpark in Terneuzen moet verbeteren. foto Peter Nicolai door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil de waterkwali teit van de vijver nabij Vijver hof in het Zuiderpark verbete ren. Als dat lukt, zal de vijver er pok beter uitzien, antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van raadslid C. Freeke (LCF). Het raadslid heeft aangedron gen op een schoonmaakbeurt, omdat er allerlei rommel in de vijver drijft. Bij warm weer is er ook stankoverlast. Het college wijst erop dat de plas nabij het Vijverhof op ver schillende manieren wordt ver vuild. Op de eerste plaats door het overvoederen van de een den. Eendjes voeren is leuk voor de kinderen en als dat op gepas te wijze gebeurt is daar volgens B en W ook niets mis mee. „Ech ter, er zijn ook mensen die hele broden aan de vogels geven" be- Advertentie) toogt het college. „Vorig jaar hebben we een bedrijf betrapt op het storten van een volle la ding oud brood. Deze vorm van overvoeren heeft een enorme toe name van uitwerpselen tot ge volg wat weer leidt tot vervui ling van het water. Nog afgezien van het feit dat overtollig brood ongedierte zoals ratten aan trekt. Verder komen veel plastic zak jes waarin het brood meestal zit in het water terecht. Dit kan lei den tot verstopping van de wa terpompen en dat heeft ook weer gevolgen voor het water peil van de vijver. „Er is ook ge constateerd dat meeuwen en ek sters de lege zakken heel vak kundig uit de prullenbakken ha len om de laatste kruimeltjes op te peuzelen", weten B en W. De gemeente gaat de deksels van de prullenbakken zodanig aanpas sen dat de vogels de zakken er niet meer uit kunnen halen. Rondom de oever van de vij ver worden ook veel honden uitgela ten. „De uitwerpselen van deze honden zorgen voor vies water en dragen bij aan de verslechte ring van de waterkwaliteit", be toogt het college. Dan is er ook de nog de beplan ting rond de vijver. Die geeft in het najaar veel bladverlies. De bladeren waaien in de vijver en dat zorgt weer voor verzuring Voortaan dinsdag t/m zaterdag geopend (zondag en maandag gesloten) De Gouden Bock, Damplein 17 Middelburg,Tel. 01 18-617484 door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - De uitbrei ding van het Technopark Zee land in Schoondijke wordt bemoeilijkt door de vondst van funderingsresten van een mid deleeuws boerenbedrijf op een stuk akkerland in de Einstein- straat. De gemeente Sluis wil het be stemmingsplan Technopark Schoondijke uitbreiden. Daar voor moest een archeologisch vooronderzoek worden uitge voerd. Archeologen troffen op de plek sporen van bewoning uit de Middeleeuwen aan. Het gebied was volgens hen bevolkt van de veertiende tot begin zes tiende eeuw. Overstromingen maakten een eind aan de bewo ning. Aan de hand van gevon den aardewerk, botfragmenten en funderingsresten van een ste nen gebouw concluderen de ar cheologen dat het gaat om de resten van een boerenbedrijf met omwalling en gracht. Zij stellen dat de locatie hoog scoort op zeldzaamheid- en in- formatiewaarde. De gaafheid en conservering van de vondsten worden met een ruime voldoen de becijferd. In het kader van een onderzoek naar verdronken dorpen in Zeeland is de vind plaats als 'behoudenswaardig' bestempeld. De archeologen doen de gemeente Sluis daarom twee voorstellen: de vindplaats behouden en de plannen voor uitbreiding van het bedrijventer rein daarom aanpassen of de vindplaats opgraven. Universiteiten De gemeente kiest voor het laat ste. De bestemmingsplanproce dure kan dan worden voortge zet, mits er garanties worden ge geven over de opgraving. De uit breidingslocatie maakt deel uit van een onderzoek naar verdwe nen cultuurlandschappen in het grensgebied van Vlaanderen en Nederland, dat is geïnitieerd door de universiteiten van Gent en Wageningen. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland vindt dat het onderzoeksteam van deze universiteiten bij ver der archeologisch onderzoek moet worden betrokken. Dat le vert niet alleen een wetenschap pelijke meerwaarde op, het drukt ook de kosten. Het onder zoeksteam heeft immers beschik king over diverse wetenschappe lijke disciplines, die betrokken zijn bij het project. Het definitieve archeologische onderzoek kost Sluis 91.000 eu ro. De raadscommissie ruimte beraadt zich vanavond om half acht in het Sluise belfort of zij dat geld beschikbaar wil stellen. Muskusrattenvanger blijft zijn vallen in de sloot zetten zich ook niet verschuilen achter artikel 1 van de verordening, waarin staat dat Belgisch onder wijs niet valt onder de Wet op het primair onderwijs. Boven dien staat even verderop in arti kel 3 dat een vergoeding wordt gegeven voor de dichtstbijzijnde school. In dit geval gaat het dus om de school in Zelzate en niet die in Goes." center de reguliere middenstand zou bedreigen. Volgens de win keliers in Sas van Gent zou de komst van een outletcenter op het terrein van de voormalige suikerfabriek CSM juist een zeer welkome mogelijkheid zijn geweest om de bedrijvigheid en de leefbaarheid in het stadje op te krikken. VLISSINGEN - De komst van een fastfoodketen in Vlis- singen is niet voor 2007 te verwachten. Dat zegt M. van Lotringen van projectontwikkelaar De Groene Groep. Hi] kan nog steeds niet zeggen of op het bunkerterrein aan de Sloeweg een McDonalds of een Burger King komt. In fe- r bruari voorspelde hij voor 1 april de definitieve keuze ge- maakt te hebben. De projectontwikkelaar onderhandelt nog steeds met beide.ketens. ,,Het gaat stapje voor stapje voor stapje de goede kant op", vertelt Van Lotringen. Hij waagt zich nu niet meer aan uitspraken over de keuze of het tijdstip waarop een van de fastfoodketens zijn handte kening zet. Van Lotringen heeft eerder aangegeven geen voorkeur te hebben voor McDonalds of Burger King. MIDDELBURG - Een negentienjarige vrouw uit Kortge- ne gaf gisteren in Middelburg toe vorig jaar twee postor derbedrijven te hebben opgelicht. De vrouw had vorig jaar tussen februari en eind april op naam van anderen onderkleding en sieraden besteld bij Pabo in Hulst en Ot to in Tilburg. Zij liet de goederen afleveren op verschillen de adressen van vakantiewoningen op Noord-Beveland. Dat deed ze op geraffineerde wijze door een briefje aan de deur te hangen waarop stond dat ze even weg was en de spullen zo zou komen ophalen. Dit lukte niet altijd. Zo wérd de postbode bij sommige vakantiewoningen door de bewoner teruggestuurd met de mededeling dat zij de goe deren niet besteld hadden. „Het is zeer doortrapt de adres- sen van vakantiewoningen te gebruiken", vond de politie- j rechter F. van ITemert-Meeuwis. Aan Otto moet de vrouw 199 euro schadevergoeding betalen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een achttienjarige inwo ner van Yerseke voor het ontploffen van een zelfgemaakte bom bij verstek veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De verdachte had op 12 december in Yerseke de vuurwerkbom laten ontploffen in een bushokje, waarvan de ruiten sprongen en het zitbankje werd beschadigd. De Yersekenaar had van het internet informatie gehaald hoe hij de bom met een lawinepijl en bussen haarlak kon maken. De politie rechter vond het levensgevaarlijk en maakte zich zorgen over het gedrag van de verdachte. BROUWERSHAVEN - Inbraak, klappen uitdelen, het ste len van een gsm en een auto, het negeren van en stopte ken en het rijden zonder rijbewijs. Dat alles is een 25-jari- ge man uit Maastricht zondagavond in Brouwershaven ko men te staan op aanhouding door de politie. Vervolgens is de dader in verzekering gesteld en overgebracht naar ge vangenis Torentijd in Middelburg. De man had zich rond half acht toegang verschaft tot de woning van een 28-jari- ge vrouw aan de Meekrapstraat in Brouwershaven. Hij sloeg daar een 25-jarige man enkele keren in het gezicht en beroofde hem van zijn gsm. Vervolgens ging de Maas trichtenaar er met de auto van de vrouw van door. De aan leiding van het voorval ligt in de relationele sfeer. De poli tie kon hem later aanhouden. (Advertentie) van het water. De gemeente gaat nu bekijken of de beplan ting aangepast kan worden. Tenslotte is de vijver overbe volkt met eenden en ganzen. Die broeden hun eieren uit op het ei land in het midden van de vij ver. Om de vogelstand een beet je in toom te houden, worden er in het broedseizoen eieren ge raapt. „Op het aantal meeuwen en eksters hebben we geen in vloed", schrijft het college. „De enige oplossing is trachten het voederen tot een minimum te be perken." Nu de reconstructie van de wijk Triniteit is afgerond wordt het teveel aan schoon regenwater uit die wijk verpompt via de vij ver bij de Blide naar de vijver- bij het Vijverhof. Daarmee komt er meer stroming in de vijver en dat komt volgens B en W de wa terkwaliteit ten goede. Kwaliteit Op korte termijn wil de gemeen te praten met visvereniging ONI om te bekijken of door het aan passen van het visbestand ook een bijdrage kan worden gele verd aan de waterkwaliteit. Verder gaat de gemeente bewo ners oproepen om zuinig te zijn met voederen, de plastic zakje op te ruimen en honden uit te la ten op het verderop gelegen uit- laatterrein. Toch nog ronddrij vend vuil wordt regelmatig door de gemeente verwijderd. „Door een gezamenlijk inspan ning van burgers en gemeente, kan de kwaliteit van het water sterk verbeteren en geeft het een beter aanzicht", zo stelt het Terneuzense college van B en W. 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen zeeuwse almanak Waar gehakt wordt vallen spaanders, ook bij KPN tele com. Zo kon het gebeuren dat dat Middelburgse gezin een te lefoonnummer kreeg toegewe zen dat ooit aan de gevange nis had toebehoord. Advoca ten, gedetineerden, hun fami lie, politiemensen, justitie, al lemaal passeerden ze telefo nisch wel een keer de revue. Vooral aan de familie van sommige gedetineerden beleef den de Middelburgers veel ple zier. Achter ieder mens zit im mers een verhaal. Maar op den duur begonnen die verha len toch te vervelen. Vandaar dat een aanvraag werd inge diend voor een nieuw num mer. Dat nummer kwam er, maar of daarmee de rust ook is weergekeerd is nog maar de vraag. Het gaat om het oude nummer van de... reclas sering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43