PZC Terrein Tankopslag erg vervuild lij na geen huis meer te koop in Hof van Oranje loge saneringskosten bemoeilijken onderhandelingen gemeente en eigenaar Sagro Werkstraf voor oplichting Houten dwarsliggers verdwijnen uit beeld Snorvlieger blij met zomers weer Werkstraf voor opblazen bushokje Sociale raadslieden op Tholen Begin aanleg fietsweg bij Kamperland zeeuwse almanak Nummer jdactie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl jstbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. linsdag 30 augustus 2005 Muskusrattenvanger blijft zijn vallen in de sloot zetten editie Bevelanden-Tholen por Frank Balkenende 0ES - Het terrein van Tankop- ag Midden-Zeeland bv aan de lbert Joachimikade in Goes is erker vervuild dan werd aange- pmen. De grond van de voorma- ge oliehandel zit vol met mine- ile oliën en vluchtige aromaten jals benzeen en tolueen. Die iatste stoffen zijn gevaarlijk nor de volksgezondheid. De ei- maar. Sagro Projectontwikke- ngsmaatschappij, krijgt wel lini de tijd om het terrein te sa- eren; binnen nu en tien jaar. ankopslag Midden-Zeeland [MZ), althans de milieupoot jn Sagro, heeft zelf het bodem- nderzoek verricht. Dat eige- aar en onderzoeksbureau tot ezelfde Sagro-groep behoren, ivoor zowel de provincie als de emeente Goes geen bezwaar, fethouder C. Linssen (CDA, Innenstad): „Sagro Milieu Ad- les staat bekend als een be- jouwbaar bureau. Ik ga ervan it dat het rapport in orde is." |p de kavel zitten nog elf olie- inks in de grond. Die zijn in- iiddels geïnspecteerd en phoongemaakt. Van de grond is rieduizend vierkante meter ver- tatreinigd en duizend vierkante jeter zwaar vervuild. De troep lt ook in de oprit van de Ring- tug, waarvan de grond eigen- pm van de gemeente is. De sa- jenng kost naar schatting ze- gn tot acht ton. De eigenaar taait op voor de kosten van de [hoonmaakoperatie. Fat Sagro precies met de kavel ril, is niet duidelijk. Directeur de Jonge van Vreeland Invest- ients uit Papendrecht, dat eige- par is van Sagro Projectontwik- plingsmaatschappij bv, was gis- (Advertentie) teren onbereikbaar voor com mentaar. Er zijn eerder wel drie varianten onderzocht: sanering voor handhaving van de bedrijfs- bestemming van het terrein, wo ningbouw en/of voorzieningen, en uitbreiding van de naastgele gen jachthaven. De gemeente wil de kavel graag overnemen om er een groene stadsentree van te maken. Om die reden is eerder het terrein van Brugman keukens, aan de andere kant van het kanaal, verworven en in gericht als groenzone. Daar naast heeft Goes bij voorkeur de controle over de grond rond de Ringbrug, omdat er, met het oog op de omvorming van het haven industrieterrein tot woonwijk, op termijn een nieuw kruispunt dient te komen. Ook wordt ge sproken over een tweede Ring brug en dan kun je als gemeente maar beter zoveel mogelijk grond in het plangebied in han den hebben. Linssen tekent wel aan dat de hoge saneringskosten de onder handelingen er niet makkelijker op maken. Mocht Sagro het ter rein zelf willen ontwikkelen, dan is woningbouw een doodlo pend spoor. ..De gemeente wil in elk geval geen woningbouw", zegt de wethouder. De gemeente is al jaren bezig om de voormalige oliehandel aan te kopen. Ze had in 2000 een afspraak met de toenmalige eigenaar Vinium Investments uit Breda. De projectontwikke laar zou niet bouwen op de loca tie Van den Dries. In ruil zou de gemeente meewerken aan ande re bouwplannen van Vinium in Goes, zoals de kavel-Pik en de locatie van het huidige stadskan toor. Vinium Investments ging echter in oktober 2001 failliet. Kort daarna bleek Tankopslag Midden-Zeeland bv plotseling verkocht aan de Middelburgse handelaar in onroerend goed A. van Velzen. De gemeente slaagde erin een principe-over eenkomst met hem te sluiten. Deze afspraak kon alleen wor den ontbonden als de grondsane- ring boven een bepaald maxi mum uit zou komen. Van Velzen deed zijn aandelen in TMZ in 2002 over aan Holding TMZ bv, met Sagro Projectontwikkelings maatschappij als enige aandeel houder. Dat bedrijf is weer ei gendom van Vreeland Invest ments. Hoewel de principe-overeen komst met de verkoop is meege lift, kunnen beide partijen er vanaf, omdat de saneringskos ten het afgesproken maximum ruimschoots overschrijden. Sag ro is tot niets meer verplicht, de gemeente evenmin. De onder handelingen beginnen waar schijnlijk weer van voor af aan. „In die impasse zitten we nu", aldus Linssen. Voortaan dinsdag t/m zaterdag geopend (zondag en maandag gesloten) De Gouden Bock, Damplein 17 Middelburg,Tel. 0118-617484 KAPELLE - Oude houten dwarsliggers zijn bij station Kapelle op een grote hoop ge gooid. Nieuwe betonnen dwarsliggers zijn op één spoor al aangebracht, het tweede volgt binnenkort. Spoorwegbeheerder ProRail vervangt op de hele Zeeuwse spoorlijn de vertrouwde houten bielzen over een lengte van ruim dertig kilometer. Kapelle is als eerste aan de beurt. In het komende weekeinde wordt nog bij Kapelle gewerkt, waarna stukken spoor in Goes en Reimerswaal volgen. Tot en met november duurt oor Frank Balkenende OES - Hoewel er nog geen aal in de grond staat, is het ieuwbouwplan Hof van Oranje Goes al nagenoeg uitver- ocht. of van Oranje, een nieuw wijk- moet verrijzen op het voor- alige sportveld van het Buys illot College en een kavel aan Louise de Colignylaan, telt in koopsector acht patiowonin- n, negen geschakelde wonin- m en 27 appartementen. Het Jedkoopste appartement kost iö.000 euro, het duurste (een mthouse) 409.000 euro. De een- zinswoningen doen rond de ie ton. vjectmanager R. de Baar van arsaki, de projectontwikke- ar van drie woningbouwver- ligingen die Hof van Oranje itwikkelt, deelt mee dat de ge- hakelde woningen en de pa owoningen verkocht zijn. Van 27 koopappartementen zijn nog vijf beschikbaar. Baar is ven-ast dat ook de ap- rtementen als warme brood- over de toonbank gaan. „We erken namelijk dat het wat oeilijker wordt apparlemen- op papier te verkopen. Je lerkt dat mensen sneller over brug komen als je aan het luwen bent, zodat ze kunnen ïn hoe het werkelijk wordt." vsiotherapie ij schrijft de belangstelling loral toe aan de bouwplek. of van Oranje ligt in een rela- if rustige hoek in Goes-Oost, aar wel op loopafstand van de nnenstad. ok aan huurders biedt het nieu- wijkje plaats. Er komt een •vormig complex met 32 huur- ipartementen. De acht wonin gen op de begane grond zijn voor cliënten van Stichting 't Gors, die er onder begeleiding gaan wonen. Op de parterre is er tevens een praktijkruimte voor fysiotherapie. De Regiona le Woningbouwvereniging Sa menwerking (RWS) brengt de appartementen pas later dit jaar onder de aandacht van huur ders. De bouw van Hof van Oranje begint officieel 22 sep tember. Aannemer Fraanje uit Lewe- dorp richt momenteel het ter rein in. De woningen komen aan twee doodlopende lanen te lig gen, die loodrecht op de Louise de Colignylaan worden aange legd. Aan de noordelijke laan zijn de geschakelde woningen en de huurappartementen voor zien, de patiowoningen en het complex met koopappartemen- ten met parkeerkelder staan aan de zuidelijke laan. De eerste hui zen worden worden eind 2006 opgeleverd, de laatste in het voorjaar van 2007. In het gebied worden 125 par keerplaatsen gecreërd, de par keerkelder meegerekend. Ook een bestaand terrein aan de 's-Heer Elsdorpweg wordt uitge breid en opnieuw ingericht. Wadi's Hof van Oranje krijgt een park achtige aankleding. Naast veel groen legt de gemeente wadi's POORTVLIET - Dat koning Zo mer Zeeland deze dagen weer eens met een bezoekje ver blijdt, is goed nieuws voor strandliefhebbers, sportfiet- sers, ijscomannen en snorvlie- gers. Wat? Ja, snorvlicgers, of wel schermviiegers die een hulpmotor gebruiken om de lucht in te komen. Even buiten Poortvliet was er afgelopen weekeinde eentje actief. Mooi weer zorgde voor een goede thermiek, waardoor de vlieger, met een klein zetje van zijn mo tor, snel tot grote hoogte kon stijgen. In meer bergachtige gebieden kiezen schermviiegers (ook wel parapenters of paragliders ge noemd) het luchtruim door van een helling af te rennen. De in stromende wind blaast de vleu gels op. Staat het scherm een maal recht in de lucht en is er genoeg voorwaartse snelheid, dan gaat het vanzelf omhoog. In het platte Nederland is zo'n rennende start lastig te realise ren en daarom worden veel vliegers hier aan een lier om hoog getrokken. Ook is het mo gelijk om vanaf de grond te starten met een hulpmotor. Een grappig gezicht. Auto uit laden, vlieger uitvouwen, mo tor starten en weg was die een zame vlieger, afgelopen week einde, in Poortvliet. Hij zorgde voor een mooi plaatje met zijn rode scherm boven het vlakke groene Thoolse land. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Een negentienjarige vrouw uit Kortge- 1 ne gaf gisteren in Middelburg toe vorig jaar twee postor- i derbedrijven te hebben opgelicht. „U zegt het", was haar eerste reactie toen ze door politierechter F. van He- 1 mert-Meeuwis met de oplichting werd geconfronteerd. 1 De verdachte werd veroordeeld tot vijftig uur werkstraf, i De vrouw had vorig jaar tussen februari en eind april op naam van anderen onderkleding en sieraden besteld bij Pabo in Hulst en Otto in Tilburg. Zij liet de goederen afle veren op verschillende adressen van vakantiewoningen op Noord-Beveland. Dat deed ze op geraffineerde wijze door een briefje aan de deur te hangen waarop stond dat ze even weg was en de spullen zo zou komen ophalen. Dit lukte niet altijd. Zo werd de postbode bij sommige vakan tiewoningen door de bewoner teruggestuurd met de mede- deling dat zij de goederen niet besteld hadden. „Het is zeer doortrapt de adressen van vakantiewoningen te gebruiken", vond de politierechter F. van He- mert-Meeuwis. Van het motief van de Kortgeense, dat ze geen geld had, was de rechter niet onder de indruk. „Wat een flauwekul. Dit zijn geen eerste levensbehoeften", duidde ze op de lingerie en de sieraden. Officier van justi tie H. Benaissa wees op het strafblad met vermogensdelic ten, waarvoor ze was veroordeeld tot werkstraffen. De of ficier vond nu twee weken gevangenisstraf passend, maar de politierechter voelde meer voor het voorstel van raadsman H. Dunsbergen om de verdachte nog een kans te geven om een werkstraf te doen. Aan het postorderbe drijf Otto moet de vrouw 199 euro schadevergoeding beta len. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter F. van Hemert-Meeuwis heeft gisteren een achttienjarige inwo ner van Yerseke voor het ontploffen van een zelfgemaakte bom bij verstek veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De verdachte had 12 december vorig jaar in Yerseke de vuurwerkbom laten ontploffen in een bushokje, waarvan de ruiten sprongen en het zitbankje werd beschadigd. Dat de ontploffing met veel kracht gepaard ging, bleek wel uit het feit dat de glassplinters die vijftig meter verder werden teruggevonden. De schade aan het bushokje was 2000 euro. De Yersekenaar had van het internet informa tie gehaald hoe hij de bom met een lawinepijl en bussen haarlak kon maken. De politierechter vond het levensge vaarlijk en maakte zich zorgen over het gedrag van de ver dachte. „Hij ziet niet in hoe gevaarlijk het is. Hij heeft nog een aantal bommen gemaakt", wist ze te vertellen. SINT-MAARTENSDIJK - De Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio (SMWO) zet vanaf oktober ook in de gemeente Tholen sociale raadslieden in. Dat zijn proT fessionals die mensen kunnen helpen bij problemen op het gebied van uitkeringen, wet- en regelgeving en aller lei voorzieningen. Ze kunnen gewoon vragen beantwoor den, maar helpen ook bij het schrijven van bijvoorbeeld brieven of bezwaarschriften. De hulp is kosteloos. De sociale raadslieden houden vanaf 1 oktober iedere woens dagochtend zitting aan de Dr. Tazelaarstraat 1 in Sint-Maartensdijk. Er dient vooraf een afspraak gemaakt te worden via de SMWO. (Advertentie) het karwei. Treinverkeer ondervindt er geen overlast van, want het werk wordt voor al 's nachts uitgevoerd. Het project vindt plaats om de geluidhinder van met name goederentreinen te beperken. Wie nog een houten biels voor zijn tuin wil bemachti gen, moet snel zijn. ProRail voert ze op korte termijn af naar een depot in Bergen op Zoom waar ze voorlopig worden opgeslagen. Niet dat ProRail nog houten dwarslig gers plaatst, meldt een woordvoerster, maar je weet maar nooit, foto Willem Mieras aan. Dat zijn greppels waarin het regenwater wordt opgevan gen. Wadi's zorgen voor een goe de waterhuishouding. KAMPERLAND - Waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteroch tend begonnen met de transfor matie tot fietsweg van een deel van de Schotsmanweg bij Kam perland. Daarmee krijgen fietsers en skeeleraars straks ruim baan tussen de rotonde bij de Ban- jaard en de Campensweg. Auto mobilisten worden er niet ge weerd, maar moeten wel over een verhoogde middenberm, el ke keer als ze een fietser willen passeren. Gisterochtend werd een deel van het asfalt van de Schotman- weg verwijderd. Het wordt ver vangen door een dun en lekker glad laagje asfalt, waarop het goed fietsen is. De middenberm wordt een me ter breed en ongeveer zes centi meter hoog. Voor de afslag met de Campensweg wordt een pla teau gemaakt, waardoor auto mobilisten moeite moeten doen om de Schotsmanweg in te rij den. Het is de bedoeling dat het werk eind deze maand klaar is. De aanleg van fietswegen is het nieuwste middel van het water schap om plattelandswegen waar over het algemeen hard wordt gereden, veiliger te ma ken voor fietsers. Zeeland telt tot nog toe twee van die fietswe gen; eentje bij Dishoek en eentje bij Heinkenszand. Onze lezers zoeken uw vacature! 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl. Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie het alfabet van Zeeland WeoeNeR dagbladen Waar gehakt wordt vallen spaanders, ook bij KPN tele com. Zo kon het gebeuren dat dat Middelburgse gezin een te lefoonnummer kreeg toegewe zen dat ooit aan de gevange nis had toebehoord. Advoca ten, gedetineerden, hun fami lie, politiemensen, justitie, al lemaal passeerden ze telefo nisch wel een keer de revue. Vooral aan de familie van sommige gedetineerden beleef den de Middelburgers veel ple zier. Achter ieder mens zit im mers een verhaal. Maar op den duur begonnen die verha len toch te vervelen. Vandaar dat een aanvraag werd inge diend voor een nieuw num mer. Dat nummer kwam er, maar of daarmee de rust ook is weergekeerd is nog maar de vraag. Het gaat om het oude nummer van de... reclas sering. -"V'Tv -1 -K

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31