m Nieuw-Middelburg op weg terug Small Sail 2005 beleeft hoogtepunt Bouw nieuw wijkcentrum begint dit jaar nazomer festival.nl 13 'olkswijk twee jaar na noodkreet bewoners weer plezierig om te wonen Gewonden door stunt met motor Aanhouding na slaan agent Taxichauffeur beroofd Portemonnee toerist gestolen Man betrapt bij diefstal gel Gewonde op Goese rotonde Vrouwen rollen beurzen in Goes Mazzeltje L: lïSiam factie: 0113-315649 „v.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl jstbus 314460 AA Goes jdvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770; gtionaal: 020-4562500. iaandag 29 augustus 2005 Techniek en gevoel maken een ploegkampioen editie Walcheren prMaurits Sep IDDELBURG - De harde latregelen om de leefbaarheid de wijk Nieuw-Middelburg te (beteren, hebben hun uitwer- ig niet gemist. Maar goed jat het zeker nog niet. De be- igrijke volgende stap wordt ind dit jaar gezet, met de bouw een nieuw winkelcentrum, een woonzorgcentrum, een jjkcentrum en een jeugdhonk. We gaan dit jaar nog beginnen met de bouw", stelde wethouder A. de Vries van welzijn bij zijn bezoek aan het wijkfeest in Nieuw-Middelburg. Het com plex komt op de hoek van de Nassaulaón en de Veerseweg, op de plek waar nu nog een leeg flatgebouw staat. De Vries verwacht veel van het complex. Het biedt volgens hem nieuwe mogelijkheden voor de wijk Nieuw-Middelburg. „Het wordt een goed ontmoetings punt. In het winkelcentrum komt ook een gloednieuw jeugd honk. Vergelijk het maar met Dauwendaele. Dat functioneert ook uitstekend." In het winkelcentrum Dauwen daele zit in de kelder onder het activiteitencentrum voor oude ren een jeugdhonk. Dat heeft een eigen ingang, aan de buiten kant van het winkelcentrum. Behoefte E. Tisserand van het jongeren project Harambé in Nieuw-Mid delburg is blij dat de bouw van het complex aanstaande is. Nieuw-Middelburg heeft vol gens hem inderdaad behoefte aan een goede ontmoetingsplek voor zowel jongeren als oude ren. Tisserand deelt bovendien de goede verwachtingen van De Vries. Het nieuwe complex kan in zijn ogen een extra stimulans zijn voor het vergroten van de saamhorigheid die langzaam is ontstaan sinds buurtbewoners en jongeren twee jaar geleden de oude gymzaal aan de Nassau- laan bezetten om aandacht te vragen voor de problemen in de wijk. Er kwam een jeugdhonk, de politie verscherpte het toe zicht in de wijk en de gemeente pakte enkele problemen aan. Zo werden drugspanden gesa- neeerd. Goede weg „Het is toch allemaal goedgeko- men", stelt De Vries na twee jaar tevreden vast. „Niet alles is al hosanna, maar per saldo gaan we in de goede richting." porMaurits Sep IDDELBURG - Het is rustiger iorden in Nieuvv-Middel- urg. Er zijn tijden geweest dat Wolff weg wilde uit de ijk waar ze is opgegroeid en al irintig jaar woont. „Maar nu won ik hier weer prettig." tptember is het twee jaar ge- den dat buurtbewoners en jon- ■n de gymzaal aan de Nassau- an bezetten om aandacht af te dingen voor hun problemen, ndat de jeugd geen plek had iar ze terecht konden, hingen met hun scooters op straat ld. Vooral in de Zacharias asenstraat. voor het Chinese staurant, kwamen ze bij el- ir. Ze maakten lawaai, ver- elden dingen, zorgden voor irlast. bezetting had effect. Nog jen drie weken had de gemeen- nodig om met maatregelen te ïen. Er kwam een tijdelijk ugdhonk. De politie ging va- en harder optreden tegen mdhangende jeugd. Een jaar (Advertentie) ai 30 aug t/m zo 11 sept 2005 festivalhart Abdij Middelburg Vanaf vrijdag 2 september is de Abdij in het centrum van Middelburg opnieuw het sfeer volle hart van het festival. Grote namen naast jong talent. Met veel gratis optredens. Ambiance verzekerd. Muziek- optredens van o.a. Jazz Orchestra of the Concert gebouw met Ellen ten Damme, het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard, ARNO, Sarah Bettens en Zap Mama en beeldende kunst met het Pleinmuseum, literatuur met het Querido schrijversfeest en theater met De Koers en het Ruistertheater speciaal voor bnderen. festivalcafé De keuken van het festivalcafé inde Abdij is dit jaar in handen van chef-kok Erik van Dalen Noorheen o.a. Katseveer). U kunt in het festivalcafé terecht voor een sympathiek geprijsd driegangen menu, een dagschotel of een pan Zeeuwse mosselen. Eten in het mooiste afévan Nederland. Met terras ean het Abdijplein. Reserveren 0118 68 11 00 later zorgden jongeren, vooral van buiten de wijk, echter nog steeds voor trammelant. Een sa menscholingsverbod maakte ook daaraan een einde. Tijdens de straatopruimdag in mei van dit jaar bleek dat de wijk langzaamaan een beetje ten goede is veranderd. En zater dag, tijdens het wijkfeest dat op verschillende locaties werd ge vierd, is de indruk versterkt dat Nieuw-Middelburg op de weg te rug is. Edwin Tisserand, in september 2003 de initiatiefnemer van de bezettingsactie en sindsdien de belangrijkste schakel tussen buurtbewoners en jongeren, worstelt nog wat met zijn gevoe lens over zijn wijk. „Echt waar, je ziet de wijk opbloeien", stelt hij. Er is een vertrouwensband ontstaan met de jongeren die toen lastig waren en zij hebben daardoor hun gedrag veran derd. „Ze doen mee aan allerlei projecten. En ook de buurtbewo ners helpen. De leefbaarheid in de wijk en de maatschappelijke participatie van de bewoners is toegenomen. Er begint saamho righeid te ontstaan." En toch ontbreekt er iets belang rijks, vindt hij. De samenwer king tussen alle betrokken orga nisaties hapert. Dat steekt hem; hij voelt zich vaak alleen gela ten. Er wordt veel mooi weer ge speeld als 'de hoge piefen' ko men, constateert Tisserand. Of als de PZC langskomt. „Maar daarna is het weer anders. Er wordt ook te veel gepraat óver jongeren, zonder te kijken naar wat ze doen en wat ze doen. Want we hebben ook veel gepresteerd." Wethouder Albert de Vries van welzijn, die zich twee jaar gele den intensief heeft bemoeid met Nieuw-Middelburg en nu net binnenkomt om te kijken hoe het gaat op het wijkfeest, rea geert onmiddellijk. „Als de sa menwerking minder goed ver loopt, dan moeten we dat oppak ken." Hij stelt Tisserand een ge sprek voor op het stadskantoor met de andere organisaties. Er is veel gedaan de afgelopen twee jaar, vindt De Vries. „Er zijn niï minder klachten. Des tijds moesten zowel de burge meester als wijkwethouder Kool als ikzelf regelmatig naar de wijk komen. Nu veel minder vaak. Bovendien hebben we en kele echte problemen gesa neerd, zoals drugspanden. Maar goed, als ik tevreden ben is dat nog niet genoeg. De bewoners zelf moeten ook tevreden zijn." Mix Ilse Wolff is net als dochter Moi- ra zeer te spreken over Nieuw-Middelburg. „Al die ver schillende mensen in de buurt, ik vind die mix wel leuk. Na tuurlijk horen daar problemen bij. Maar die hebben niks te ma ken met nationaliteit, maar al les met karakter." Bovendien, Nieuw-Middelburg is een volkswijk en daar gebeurt veel op straat. En dan zijn de tui nen ook nog aan de kleine kant, waardoor je dicht op elkaar woont. „Dan heb je natuurlijk eerder overlast. Anderen halen hun neus misschien op voor Floor Besuijen helpt met het beschilderen van een schutting tijdens het wijkfeest van Nieuw-Middelburg. foto Lex de Meester Nieuw-Middelburg, maar ik niet. Het gaat echt veel beter nu." Dat het imago van Nieuw-Mid delburg is verbeterd, mag blij ken uit het feit dat het wijkfeest mensen van buiten aantrekt. Een vrouw uit Klarenbeek heeft haar kinderen meegenomen voor het project Kunst voor kids. Kinderen mogen een schut ting beschilderen. Daar is ook Marcel Besuijen aan wezig met zijn dochters Floor (8) en Jip (5). Besuijen woont aan de rand van de wijk, aan de Veersesingel. Hij heeft het idee dat de overlast voorbij is. „Al leen hier niet", valt dochter Floor (8) in. 'Hier' is het pleintje aan de Zacharias Jansenstraat, waar twee jaar geleden de over last het grootst was. „Hier zijn veel jongens en die doen soms vervelend", vertelt ze. „Maar dat heb je overal", nuan ceert haar vader. „Twee, drie jaar geleden was het hier inder daad niet altijd even prettig, maar als je al een slechte naam hebt, wordt vervolgens op alle slakken zout gelegd. Het is een volkswijk en volgens mij is het hier nu plezierig wonen." SINT-PHILIPSLAND - Gevaar lijke capriolen op de motor zijn zaterdagmiddag in Sint-Philips- land een voetganger en de mo torrijder zelf noodlottig gewor den. De 23-jarige motorrijder voerde op de Zuiddijk een zogenaamde wheely uit. Dat is een stunt waarbij de motor omhoog springt met één wiel in de lucht. Een zestienjarige plaatsgenoot, die vanaf de Voorstraat de Zuid- dijk wilde oplopen, werd daar bij aangereden. Beide inwoners van Sint-Philipsland moesten per ambulance naar het zieken huis in Bergen op Zoom worden overgebracht. De motorrijder kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd ingevorderd. door Maurits Sep VLISSINGEN - Nadat pakweg 50.000 bezoekers drie dagen lang naar de schepen toegingen, waren de rollen zondag op Small Sail Vlissingen even omge draaid. Tijdens de vlootschouw voeren de schepen in een fraaie parade voorbij aan het massaal toegestroomde publiek op de Vlissingse boulevard. De massa nam het ervan. Dui zenden mensen liepen op en af met de schepen, die vanuit de ha ven voor de boulevard langs voe ren en bij de Nolle keerden. An deren kozen ervoor een comfor tabele positie in te nemen om, tu rend door verrekijkers en fotoca mera's, de vloot te aanschou wen. Vanaf de bankjes op de boulevard, vanaf de terrassen, vanuit een strandstoel of een kuil in het zand. De vlootschouw werd aange voerd door Harer Majesteits Snellius, dat daarmee de rol van admiraalschip vervulde. De Snellius werkt voor de Dienst der Hydrografie. Deze dienst brengt de officiële zeekaarten uit. De zestig schepen die meede den aan de vlootschouw, voeren aan de Snellius voorbij en brach ten het schip een groet met zeil, vlag of scheepshoorn. Perfect verlopen De vlootschouw vormde niet de afsluiting, maar wel het hoogte punt van Small Sail Vlissingen 2005. Het evenement is volgens voorzitter T. Peters van de stich ting Small Sail volgens draai boek en dus perfect verlopen. Hij schatte het aantal bezoekers tot en met zaterdag op 50.000. Gezien de drukte op zondag heeft Small Sail naar zijn me ning 75.000 mensen getrokken. „Het was een topper", conclu deerde hij tevreden. Het evenement had geluk met het goede weer, dat zeker in het weekeinde meewerkte. Peters: „Wij zeggen altijd: geluk moet je afdwingen. Maar het klopt, we hebben geluk gehad. Het VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagavond kort voor acht uur een 24-jarige Vlissinger aangehouden, nadat de ze een agent had geslagen. Even daarvoor had een agent; in de Bonedijkestraat in Vlissingen een personenauto ter controle aan de kant gezet. De 24-jarige Vlissingse passa gier stapte uit en mengde zich in het gesprek. Toen de agent hem vroeg een stukje verderop te gaan staan weiger de hij, waarop de man werd aangehouden wegens het niet voldoen aan een bevel of vordering. Bij zijn aanhouding zwaaide de man met zijn armen om zich heen waarbij hij een agent in het gezicht raakte. Dit werd opgevat als op zet. De man rende na de klap weg. Hij is kort daarop als nog aangehouden. De agent die geraakt werd hield aan de klap wat zwellingen in het gezicht over. OOST-SOUBURG - Een onbekend gebleven klant heeft in de nacht van zaterdag op zondag tussen kwart over twaalf en vijf voor een een 34-jarige taxichauffeur uit Middelburg in Oost-Souburg beroofd. De chauffeur had de man in Vlissingen opgepikt. Bij de beroving is een on bekend geldbedrag buitgemaakt. Bij de overval raakte de taxichauffeur gewond; hij moest zich in het ziekenhuis la ten behandelen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. ZOUTELANDE - Een 47-jarige man uit Harderwijk is za terdagmiddag rond vijf uur bestolen toen hij een duik in zee nam op het strand bij Zoutelande. Hij had zijn porte- monee achtergelaten in een strandcabine. Toen hij terug keerde was de portemonnee, met daarin waardepapieren en tientallen euro's, uit de cabine weggenomen. VLISSINGEN - Een poging een potje gel te stelen in een supermarkt aan de Vlissingse Aagje Dekenstraat is een 52-jarige inwoner van die stad op een proces-verbaal ko men te staan. Hij werd zaterdag rond half zeven betrapt. GOES - Een 26-jarige Goesenaar is vrijdagavond gewond geraakt toen een 28-jarige Vlissingse met haar auto ach terop de zijne klapte op de rotonde Tiendenplein in Goes. De vrouw zag te laat dat de Goesenaar afremde. De man is met hoofd-, nek- en rugletsel opgenomen in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes. GOES - In de Goese binnenstad zijn afgelopen weekeinde drie vrouwen van hun portemonnee beroofd. Alledrie wer den ze in het gedrang aangestoten of geduwd door twee onbekende wouwen, waarna hun portemonnee uit hun tas verdwenen was. Twee van de dames misten honderd euro, de derde tweehonderd euro. Van de zakkenrolsters is geen duidelijk signalement. Ze opereerden zaterdagmid dag tussen 13.00 en 15.00 uur en kozen telkens drukke winkels als werkterrein. Hun slachtoffers waren vrouwen tussen 40 en 60 jaar oud. (Advertentie) weer heb je niet in de hand, het is er gewoon. En je hebt goed weer nodig voor een evenement als dit." Grote Sail Volgend jaar is er weer een Small Sail in Vlissingen. Die edi tie wordt door de organisatie be schouwd als de opstap naar de grote Sail Vlissingen van 2007. Dat jaar zal in het teken staan van de vierhonderdste geboorte dag van de Vlissingse zeeheld Michiel de Ruyter. DVD André Hazes 'Zij gelooft in mij' van €5,99 voor €2,50 DVD 'Cracking the Da Vinei Code' Van €14,99 Voor €7,50 het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Ook zondag stroomde het publiek weer toe om de schepen voorbij te zien varen. foto Lex de Meester L Ze waren al op de parkeer plaats, een paar minuten van het strand. Met een flinke klap sloeg de zijdeur van het bestelbusje dicht. Althans, bijna dicht; een scherpe kreet, gevolgd door ferm gekreun, tnaakte de oplettende toehoor der duidelijk dat nog één vin ger de deur van het slot scheidde. Opa's vinger werd zowel dik als blauw, maar hij verbeet zich in het aangezicht van zijn kleinkinderen en meldde zich korte tijd later voor bijstand bij de strand- wacht. Niet gebroken, luidde het oordeel, en met een ijszak om de gekwetste vinger kon opa al spoedig plaatsnemen op een badhanddoek. „Eigenlijk ben jij een geluks vogel, opa", verkaarde klein zoon Stijn. „Ik moet het meestal wel tien keer vragen voordat ik ijs krijg. !Uoorde Nationale Evenementen p,ijzen 2005 is Zeeland Nazomer festival uitgeroepen tot Beste ^egio-evenement van Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9