Clinge countert naar overwinning PZC Aquazul ijzersterk op Breskens Sailing °y|an Biackman is rissLife as voor zege Hengstdijk Schouwse Boys stunt in beker tegen SSV sterker dan z'n broer De Bruyn maakt de verwachtingen waar Doelman Vincent Martens onneembare hindernis voor thuisclub HVV24 (0-1) Kint mist snelheid Tafeltennisster De Klerk maakt een sterk debuut Scheldesport houdt Kreekloop agenda uitslagen maandag 29 augustus 2005 door Jurgen Naeye HULST - I)e voetballers van Clinge hebben zich gisteren ge plaatst voor de volgende ronde van het bekertoernooi. De ploeg versloeg buurman HVV'24 op ei gen veld met 1-0 dankzij een treffer van Davy van Puijvelde. Grote man bij de bezoekers was doelman Vincent Martens. Hij bleek een onneembare hindernis voor de Hulster aanvallers. De felicitaties van Michel Leon- hart aan het adres van Martens waren terecht. De 28-jarige keeper toonde aan al vroeg in het seizoen in vorm te zijn. Hij kreeg in de tweede helft een spervuur aan schoten te verwer ken, maar overleefde het vuurpe loton. „Vandaag zat alles mee", glunderde Martens na afloop. „De eerste hoge bal plukte ik goed uit de lucht en vanaf dat moment groeide ik in de wed strijd. We stonden continu on der druk. Maar het leek wel of er een engeltje op de lat zat. We wisten dat HW'24 ruimte zou weggeven naarmate het duel vor derde en daar profiteerden wij uitstekend van. De overwinning is een mooie opsteker. We heb ben een zwaar programma voor de boeg, maar we kunnen de competitiestart tegen Koewacht met vertrouwen tegemoet zien." Terwijl uit de kleedkamer van de bezoekers gezang klonk, over peinsde HVV'24-trainer Michel Leonhart zijn zorgen. Zijn elftal had negentig minuten een veldo- verwicht, maar kon dit niet in de score tot uitdrukking bren gen. De thuisclub startte met drie aanvallers, maar de wend bare spitsen Tristan van Acker, Jari Vyane en Jaimy de Visser konden geen gevaar stichten. Het was kenmerkend dat links back Christof de Clippelaer met een kopbal (naast) en een af standsschot (over) voor het eer ste gevaar zorgde. Baltempo „Inderdaad typerend", beaamde Leonhart. „We hadden het duel volledig in handen, maar maken het karwei niet af. Voor rust lag het baltempo te laag, waardoor Clinge makkelijk stand hield. In de tweede helft was de balcircu latie hoger. Dat resulteerde in kansen. Maar het ontbreekt ons aan een scorende spits. We leg gen de lat zelf hoog. Dat is pri ma. Maar dan moet er iemand opstaan die de bal erin schiet. Het maakt me niet uit wie." Jaimy de Visser leek voor HW de ban te breken. Zijn schot pas seerde doelman Martens, maar uitgerekend zijn oom Jan de Vis ser kopte de bal van de doellijn. Even later probeerde de jeugdi ge aanvaller het opnieuw. Met een katachtige reflex tikte Mar tens de bal over. Clinge wachtte geduldig op de kansen die zouden komen. In de slotfase sloeg de ploeg genade loos toe. Eerst verprutste Tho mas Leegwater dé kans om de wedstrijd te beslissen. Een po ging voor een leeg doel, vanaf drie meter, was te veel ge vraagd. De bal belandde tegen de lat. Het was uiteindelijk Da vy van Puijvelde die het genade schot gaf en zijn ploeg naar de volgende bekerronde schoot. De vraag blijft dus wie dit sei zoen bij HVV'24 voor de goals gaat zorgen. Kana da Rosa Ber nardo zag de wedstrijd als toe schouwer. Hij heeft een trai ningsachterstand en zit momen teel niet bij de selectie. „Wie niet traint, speelt niet", lichtte Leonhart zijn besluit toe. Op de vraag of Leonhart zelf als speler het veld ingaat, antwoordde hij diplomatiek: „Het kriebelt." HVV'24-Clinge 0-1 (0-0). 89. Davy van Puijvelde 0-1. Scheidsrechter: A. Rodermond (Vlissingen). Gele kaart: Robin Mac Taggart, Kieran O'Shea, Tristan van Acker (HVV). Aantal toeschouwers: 250. HVV'24: Tim Siersema; Davy Ker- stens, Robin Mac Taggart, Christof de Clippelaer, Niels Cornelis (46. Wannes Daneel), Dennis Rodrigo, Kieran O'Shea (46. Evert van de Berg), Jari Vyane, Maarten Scheer ders (70. Ruben van der Hoeven), Tristan van Acker, Jaimy de Vis ser. Clinge: Vincent MartensJan de Visser (65. Edioin Martens), Jean- Ruud de Houck, Jurgen Ras, Mar tin Leegwater, Dennis de Block, Michael de Block, Peter Drumonl, Davy van Puijvelde (91. Björn Luijcks), Thomas Leegwater. door Wim de Vos HENGSTDIJK - Peter Mol was niet sterk genoeg om een lange vlucht mee te dragen en Fonny Kint had onvoldoende snelheid in de benen om het karwei af te maken. Kortom, ondanks vol doende arbeid kwam de zege in de WAOD-koers van Hengstdijk niet in Zeeuwse handen, maar mocht de Belg Henk Devreese het uitschreeuwen van vreugde. Henk Devreese uit Bellem was zaterdag de verrassende spurt winnaar van een kopgroep Van vijf, waaronder dus Kint. De coureur uit Driewegen finishte als vijfde. Beide Zeeuwse wiel renners hadden hun zinnen ge zet op de overwinning. Bij Mol was het alweer enkele weken ge leden dat hij een wedstrijd won en Kint wilde vooral goede za ken doen in het algemeen klasse ment van de Ronde van Zuid- West Nederland. De coureur uit Driewegen stond daarin derde, met een achterstand van vijfen twintig punten op de leider. Met zijn vijfde plaats eindigde Kint wel voor leider Patrick van Rent- erghem en voor nummer twee Kristof Muys. Maar het was on voldoende om op te klimmen naar een hogere klassering. Kint reed zaterdag een bekeken race, Hij keek de kat uit de boom® probeerde op het juiste momeni mee te gaan. Die afwachten^ houding kwam Kint bijna duur te staan. Daarvoor was met a me streekgenoot Mol verant* woordelijk. De Kapellenaai kwam met drie anderen aan de leiding en die vlucht leek te sfe gen toen de voorsprong snel op* liep naar een halve minuut Maar uiteindelijk werd hei kwartet teruggepakt. „Ik was niet honderd procent vandaag. Daardoor kon ik feite lijk niet genoeg mijn werk doen in die kopgroep. Het was jant mer, want we leken zo goed op weg", zei Mol kort na de aai komst, waarin hij uiteindeltjj nog als negende finishte. Dat de vier werden teruggepakt gebeurde vooral onder impuls van Wim de Waal, die met nan* in de polders enorm sleurde ai het peloton. Amper was h kwartet achterhaald of een vijf tal koos het hazenpad. Daarbij nu wel Fonny Kint. Het werdai snel duidelijk dat dit gi niet meer achterhaald zou wor den. Met zijn vijven koerstenzc. af op de finish, waar Henk D vreese de snelste bleek. Een wilde trap richting de tribune van HVV'24 symboliseert de paniek in de verdediging van Clinge. foto Peter Nicolai door Aector Doorns GOES - De futsallers van twee deklasser Schouwse Boys verras ten in de beker met een 3-1-zege op het een klasse hoger spelende SSV'65. In Steenbergen klopte een gehavend Sranang met 8-5 Magica/Versh. Nelisse. SSV'65-Schouwse Boys 1-3 (1-0). SSV verzuimde voor rust afstand te nemen. Alleen Joey van der Hoeff scoorde: 1-0. Na rust maakte Thomas Vos gelijk: 1-1. Het spel golfde daarna op en neer totdat de Schouwse ploeg in de slotfase twee keer toe sloeg via Vos en Martin Kie- senberg: 1-3. „De scherpte ont brak", verklaarde SSV-er Pim Bruins de nederlaag. Magica/Versh. Nelisse-FM Sra nang 5-8 (4-4): Ondanks het ont breken van een aantal baisspe-. Iers won Sranang in Steenber gen. Voor rust nam Sranang via twee goals van Gassin de F afstand, maar de thuisclub zette de 0-2-achterstand om in e 4-2-voorsprong. Nog voor n schoten Alex van den Hoven en Mohamed Azzag'ari hun ploeg langszij: 4-4. In de tweede helf drukte Sranang door via Azzaga-' ri, Van der Hoven en Mohamed Elurachi. De Brabanders scoor den slechts één keer: 5-8. GOES - Tafeltennisster Simone de Klerk heeft een ijzersterk de buut gemaakt in de eredivisie voor vrouwen. De 15-jarige in woonster van Kloosterzande, die eind vorig seizoen haar club SAR verruilde voor FVT Rotter dam, won zaterdag in het eerste competitieduel tegen Amster- dam'78 beide enkelpartijen. De Klerk versloeg Lea Kooy en Anne-Marie van der Kwast bei den met 3-1. Samen met Moni que Posthuma verloor ze het dubbelspel van Hop/Van der Kwast met 2-3. De teamgenotes van De Klerk kwamen aanmer- kelijk minder uit de verf. Ze kon den niet winnen, waardoor FVT de wedstrijd met 5-2 verloor. TERNEUZEN - Atletiekvereni ging Scheldesport uit Terneu- zen houdt komende woensdag weer de inmiddels traditionele Kreekloop. De start en finishlijn van deze loop zijn getrokken op de atle tiekbaan van het Zuidersport- park in Terneuzen en er wordt vooral gelopen in de nabijheid van de Otheense Kreek. De te lo pen afstanden zijn drie, vijf en tien kilometer. Het startschot klinkt om 19.00 uur. maandag Wielrennen Zomercup mountainbike X-Treme. Vierde wedstrijd. Locatie: Den Inkel, Kruiningen 18 00 uur: 11 en 12 jaar (30 minuten). 18.01 uur 6t/m 10jaar (20 mi nuten). 18.45 uur: 13 t/m 16 jaar (40 mi nuten). 18.46 uur: vrouwen (40 minu ten). 19.30 uur: senioren (60 minuten). 19.31 uur: veteranen (50 minuten). door Rinus Verberkmoes BRESKENS - Veel wind, hoge golven en op andere dagen juist weer een matige wind en een rus tige zee. Met die wisselende om standigheden hadden de zeilers in het Breskens Sailing Week end te maken. Het vergde aan passingen, maar leverde ook te vredenheid op. Iedereen blikte dan ook met genoegen terug op de driedaagse. Zeker Hans Blaak uit Goes, die met Aquazul winnaar werd van de challenge Tonnere de Breskens. Blaak moest het als schipper van de Aquazul in klasse 3 opne men tegen routinier Frans Maas uit Breskens met zijn jacht Ca- pella. De Bressiaander voor blij ven, zag Blaak als de grootste overwinning. „Maas verslaan, geeft de zege een extra dimen sie. We hebben alles wat in onze boot zat eruit moeten halen. Op de openingsdag wei-den we in de twee gevax-en races vierde en eer- ste en bleven daardoor gelijk met Capella. Zaterdag sloegen we de kloof door alle drie de ra ces te winnen. De derde plaats op de slotdag was genoeg om bij de kleine boten te winnen", glundei'de de Goesenaar, die We- meldinge als thuishaven heeft. In dezelfde haven ligt ook de boot Xanadu van Lennard van Oeveren uit Heinkenszand. Hij kwam uit in de klasse IB en had het met name aan de stok met Zeebeer 3 van Van Wijngaarden (N) en Swiss Life van Ralph Berkmans uit België. Een ge vecht dat werd geopend met winst op de openingsdag. Goede wind „Zaterdag was het voor ons niet het ideale weer. Toch werden we derde in het dagklassement. Dat viel niet tegen. De slotwed strijd ging weer goed. We ver trokken als een speer en hadden steeds de goede wind te pakken. Alles verliep daai-door zoals het moet. Dat extraatje bracht ons de zege", stelde Van Oeveren in zijn terugblik op de driedaagse. In het totaalklassement, groep IA en 1B samen, werd de zeiler uit Heinkenszand derde. De totaalwinst in groep 1 ging naar de boot Allard met Rudi Floridor uit België als schipper. Hij miste tijdens de eei'ste wed strijd van vrijdag vanwege zwa re omstandigheden de slag, maar mocht dat resultaat uit zijn totaal schrappen. Zaterdag trok hij de zaken recht door tweemaal te winnen en één keer als tweede door de finish te gaan in de klasse IA. Ook Hans Zuiderbaan blikte tevi-eden te rug op de strijd in de klasse 2. Zijn jacht Twee Gezusters, in middels 25 jaar oud, moest het opnemen tegen de sportboot Matsuru van Fi-anz Hawer (B). Een te zwai-e opgave. „Die lich te boten zijn zowel bij zwaar als bij licht weer te snel voor ons. Wij moeten het met name van zwaar weer hebben, maar dan nog hadden we het niet gered", stelde de Terneuzenaar, die di-ie keer tweede en drie keer derde werd. Dit deed hij met een be manning, waai-van jongeren als Tom Vroon, Sjef Menu en Mal tin de Quelery werd ingezet om ervaring op te doen. De Belg Ralph Berkmans was in de klasse IB met zijn boot Swiss Life een geduchte concurrent van Lennard van Oeveren met Xanadu, maar hij kon de schipper uit Heinkenszand niet voorblijven. foto Ronald den Dekker door Lucien Roelandt HULST - Met twee zeges maak te Ilona de Bruyn tijdens de af sluiting van het tweedaagse con cours hippique van RSV Hulst de hooggespannen verwachtin gen waar. De voor de organise rende club uitkomende amazo ne uit Sint Jansteen stuurde Mandela, met de respectievelij ke scores van 187 en 173 punten in de dressuurklasse Z1 in beide proeven naar de overwinning. „Natuurlijk ben ik tevreden met deze overwinningen. Maar de punten in de tweede proef val len mij toch wat tegen. Mandela gaf mij daarin duidelijk een be ter gevoel, en liet zich ook fijner sturen dan in de eerste proef. De jury zag het kennelijk anders, die vond de tweede proef niet eens een winstpunt waardig." Ilona de Bruyn behoefde zich overigens over dat winstpuntje meer of minder geen zorgen te maken. Met het bonuspunt uit de eerste proef is ze met de elfja rige ruin immers aan verplichte promotie toe. Denkt De Bruyn dat Mandela daar klaar voor is? „Ik heb enorm gesukkeld met de wissels. Maar nu pakt Mandela dat aardig op. Ook met de ap- puyementen en de uitgestrekte gangen Scoor ik altijd goed. Maar er zijn toch nog wat oefe ningen die beter bevestigd moe ten. Daar werk ik bijna iedere dag aan. Met hulp van trainster Christian van Dorsselaer ben ik ervan overtuigd dat het lukt. Ik start begin oktober in Z2." Evenals De Bruyn was Femke van Goethem spekkoper. De amazone uit Boskapelle stuurde in de klasse Ml Rebel in beide proeven naar de zege. Vooral in de eerste proef liet de ruin zich mooi zien. Met 168 punten bleef Van Goethem jeugdintematio- nal Stephanie de Frel met Tamo- ra vier punten voor. Ondanks haar tweede plek was De Frel wel tevi-eden. „Tamora heeft een veulen gekregen en daardoor heb ik haar een tijdje niet op wedstrijden uit kunnen brengen. Maar ze pakt alles won derlijk snel weer op. Het is leuk om zo'n tweede paard te heb ben, waarmee je als er geen na tionale wedstrijden zijn, in de basis goed kunt presteren." In de klasse M2 deed Emmy Bouthoorn wat men een rege rend kampioene verwacht mag worden. De amazone uit Zaam- slag stuurde de veel front vor mende en goedgekeurde dek hengst Parlando met respectie velijk 161 en 171 punten in bei de proeven naar het oranje ere- lint. De combinatie bewees daar mee klaar te zijn voor de Hipia de, waarop over veertien dagen wordt gestreden om het natio naal kampioenschap. door Willy van Leeuwen KLOOSTERZANDE - De broers Dylan en Duncan Black- man troffen elkaar gisteren in de finale van het enkel 3 in het Windtoernooi in Kloosterzande. Dylan won met 6-1, 6-4. De jong ste Biackman won samen met Jeroen Alliet ook de dubbel 3. Duncan Biackman draaide gis termorgen warm door een partij te spelen in het invitatietoer- nooi van TC Animo en moest daarna aan de bak tegen zijn bi;oer. Dylan, de jongste telg van de tennisfamilie, was niet te stuiten. Zijn techniek en loop vermogen, maar zeker ook zijn tactisch vernuft staan borg voor succes. In de eerste set gunde hij zijn broer een game (6-1), in de tweede set struikelde Duncan Biackman op 6-4. Hij kreeg een herkansing in de enkel 4-finale en won daarin van Dominique Asselman met 7-5, 6-1. Dylan Biackman speelde ook de dubbel 3-finale met Jeroen Al- liet. Desire de Schepper en Fred van Cauteren kwamen na 2-6a verlies in de eerste set terugmeti 6-4. Maar Blackman/Alliet wasi vervolgens veel te sterk: 6-1. In het enkel 5 deed Dominic de] Maagt het goed tegen de talent-I volle Martijn van der Zalm. De Maagt, bezig aan een goede toer-! nooienreeks, wilde tegen VanJ der Zalm de kroon op het wei: zetten en dat lukte: 6-1, 6-1. 1 De Terneuzense broers Beraden! Hans van Broekhoven sloten dei finaledag af met een goede par-i tij tegen Sjakco de Braai en Dan-' ny Vantricht, maar die pakten! wel de hoofdprijs. Na 6-4 in dei eerste set voor De Braai/ Van-: tricht kwamen de broers terag! met 6-2. Toch hadden De Braai1 en Vantricht meer in huis: 6-1 Waar het in het vrouwenenkel ij net niet lukte voor Nathalie de! Schepper (Nienke de Haas was sterker met 7-5, 6-4) pakte h^j voor haar wel goed uit in de pou le van het vrouwendubbel 5. Sa^, men met zus Sophie werd zè( poulewinnaar. René van Gassen? won met Marianna Fraanje liet gemengddubbel 3. Kloosterzande. Kloosterse Wind toernooi. Finales: VE 5: Nienke de Haas- Nathalie de Schepper 7-5 6-4, VD 6. Poule: De Kesel/de Maagt, ME 3: Dylan Biackman- Duncan Biackman 6-1 6-4, ME 4: Duncan Blackman-Domini- que Asselman 7-5 6-1, ME 5: Dominic de Maagt- Martijn van der Zalm 6-1 6-1, ME 6: Henk van de Voorde- Nicky Sa- mijn 6-3 6-2, ME 6 35+: Bas Verscheu- re-Ronald Kint 6-0 6-4, MD 3: Blackman/Alliet-De Schepper/van Caute ren 6-2 4-6 6-1, MD 5: De Braal/Vantricht- Van BroekhovenA/an Broekhoven 6-4 2-6 6-4, MD 6: Boddaert/Audenaerdt-Groffen/De Lan gen 6-0 4-6 7-5, MD 6 35+: Kint/lvens- De Maagt/de Schepper 4-6 6-2 6-3, GD 3. Poule: Fraanje/Van Gassen, GD 5: De Schepper/Vantricht- Fraanje/ Spon- selee 6-4 7-6, GD 6: Dierick/Rouw- Bukkens/Van Dorsselaer 6-4 6-2. Vogelwaarde. Bosse Pielentoer- nooi: VD 3-4: Dingenouts/De Schep per-Herman/De Ritter 4-2 4-1, VD 5-6+: Burggrave/Meerman-De Kort/Van de Starre 5-3 4-0, VD 6: Bakkers/ Meer- man-Aarssen/De Rijk 4-0 4-0, Aarssen/ De Rijk-Susanna/IJsebaert wo. Bakkers /Meerman-Susanna/IJsebaert wo, MD 5: Van Broekhoven/De Maagt- Vlassenrood/Vonk 4-2 4-0, Hiel/de Vries -Matthijssen/Zegers 5-3 4-2, MD 5-6: Kint/De Meijer-Herman/Moens 4-1 4-1, De Bakker/De la Ruelle-De Kort/Nouwen 3-5 5-3 4-2, De Bakker/De la Ruelle-De Rijk/de Rijk 5-3 5-3, De Rijk/De Rijk-De Kort/Nouwen 4-0 5-4, MD 6: Aarnoudse /Visser-Dreesmann/Schelfaut 4-2 4-2, De Jonge/Neels-Van Avermaete/Faas 5-4 3-5 4-2, Millenaar/Vlassenrood- Matthijs/Statujew 2-4 5-3 4-1, Nanninga /Rietjens-BroedersA/an GraefschepeZ-2' 1-4 4-1GD 6: Van Lare /Kuhlman-Riss eeuw /Aarnoudse 4-2 4-1, Aarssenda' Rijk-Fermont/Noya 4-1 0-4 5-4. Vrouwen. Districtsbeker. Poule 1'.: Nieuwdorp-Aardenburg 2-1 (1-0)" Stand: Nieuwdorp 3-9 (15-4), Aarden-1 burg 2-3 9-2), Veere 1-0 (3-8), ZaanG slag 2-0 (0-13). Poule 2: SVD-Wolfaans-' dijk 2-1. Patrijzen-Nieuwland (uitgestelde tot woensdag 31 augustus om 18.30' uur). Stand: Patrijzen 2-6 (8-1), Nieuw- land 1-3 (8-1), Wolfaartsdijk 2-3 (2-31; SVD 3-0 (3-16). Poule 3: De Meeu- wen-GPC 1-2. Zeelandia MiddaK burg-Walcheren 5-3. Stand: GPC 2-5 (15-1), Meeuwen 2-3 (9-2), Zeelandia Middelburg 2-3 (5-11), Walcheren 2-fl (3-18). Poule 4: ZSC'62-Zierikzee 0-8; Eindstand: WIK'57 2-6 (9-2), Zierïkzefi' 2-3 (10-3), ZSC'62 2-0 (0-14). Poule 5: FC Dauwendaele-Ooslkapelle 2 ID (1-0). 1-0 Jolanda Oostdijk. Stand: FC Dauwendaele 1-3 (1-0), Oostkapelle 2; 2-3 (5-1), Noormannen 1-0 (0-5). Poule 6: Smerdiek-Tholense Boys 6-0. SC Gas- tel-Kruiningen 0-0. Stand: SC Gastel 3-5 (6-1), Kruiningen 2-4 (11-0), Smer- diek 2 2-4 (7-1), Tholense Boys 3D (0-22). Poule 7: Terneuzen-Steen 8-1 (4-0). Eindstand: Terneuzen 2-6 (15-21. Steen 2-3 (8-9), Hulsterloo 2-0 (2-14). Hengstdijk. WAOD-koers: 1. HenkDe- vreese (B), 2. Dries Echelpoels (B), Kristof Verbraecken (B), 4 Fabiën Hans- sens (B), 5. Fonny Kint (Driewegen), 3- Peter Mol (Kapelle), 11, Wim de Waar (Axel), 13. Ard van Houte (Sint-Jan-, steen), 28. Kees de Wijze (Kapelle).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40