)FS winnaar in superlieve derby Duiveland kan nu gaan feesten spelenderwijs Zierikzee wint enesse moet nog body krijgen oede start andbalsters an EMM SKNWK sluit positief af Hoek verliest laatste oefenduel Eerste bekerwinst Ouwerkerk Derde verlies Brouwershaven CS laat winst i poule glippen cgen SSV'65 Yerseke wint in van Mevo poule Winst Kapelle mag niet baten Oostkapelle pakt laatste strohalm maandag 29 augustus 2005 s 19 hrBen Hameeteman IBGH-HAAMSTEDE - Hoe- |de juiste vorm er nog niet he il is, heeft DFS zaterdag h met de twee spreekwoorde- 3 ;e vingers in de neus de vol- [de bekerronde behaald. Dit koste van een moedig strij- jd Renesse, dat in de superlie- derby uiteindelijk kansloos t; door met 5-1. nvege de eerdere zeges op res- E tievelijk Brouwershaven 1) en MZVC (2-0) had DFS za- ij dagmiddag voldoende aan i gelijkspel om de volgende terronde te halen. Maar dat s geenszins voor aanvang het gangspunt van de nieuwe trai- rRon de Bruine. „Een gelijk- l'Nee, daar gaan we natuur- niet voor. We zijn het aan ie stand verplicht om te win- ivandaag", zo vond hij. enige waar De Bruine zich gszins zorgen om maakte, DDELBURG - De handbal- auwen van EMM zijn de voor- reiding op het komende sei- tn met een dubbele zege ge it. de Nassaulaan werden zater- gavond Artemis en Hollandi- opzij gezet. De uitslagen wa- 7-4 en 13-10. Bij de mannen door EMM in het Belgische van Waasmunster de eer oefenwedstrijd met 24-18. vroeger dan geplande compe- ieslart (zondag 18 september) til Zeeuwse eersteklassers en Delta Sport in verlegen- id gebracht. de regio Rotterdam en Den lag vangt de competitie eind tober aan. In de afdeling Bra ai, waartoe de ploegen sinds rt behoren, begint de competi- vanwege de aanmerkelijk otere poules (veertien ploe- n) zes weken eerder. was de conditionele gesteldheid van zijn elf. „Dat zit nog niet zo goed. Hoewel ik veel met de bal train, doen we ook veel aan duuroefeningen. En je ziet dat ze dat bij DFS niet echt gewend zijn. Menigeen zit er al heel snel doorheen. Maar dat komt wel goed." Negentig minuten bleek uitein delijk inderdaad nog wat te lang voor de oranjehemden. In het laatste halfuur van de twee de helft werd bijna collectief de handrem erop getrokken. Niet in de laatste plaats overigens omdat het scorebord toen reeds een veilige 5-0-voorsprong aan gaf. „Ja...", lachte trainer Ron de Bruine enigszins geheimzin nig na afloop. „Tijdens de rust had ik de groep verteld dat ér wat rustiger ge speeld moest gaan worden. Maar het werd inderdaad een beetje te rustig. Ik bedoelde na tuurlijk dat we de bal wat meer moesten rondspelen en er op de juiste momenten ingeschoven moest worden. En op zo'n mo ment moet het tempo naar 110. Jammer dat dat niet lukte." Nuchter Collega Leon Bakker, de nieuwe oefenmeester die komend sei zoen de scepter zwaait bij Renes se, was na afloop vrij nuchter over de nederlaag. „DFS was ge woon twee maatjes te groot voor ons vandaag. Omdat we nog en kele spelers missen zie je dat de ze groep moeite heeft met dit ni veau. Wanneer iedereen terug is, krijgt Renesse meer body en dan heb ik er ook meer vertrou wen in." Ook DFS was zaterdag overigens nog niet geheel com pleet. Beide trainers hechtten bij voorbaat dan ook weinig waarde aan de ontmoeting en klasseerde de bekerwedstrijd on afhankelijk van elkaar als een oefenwedstrijd. Het handjevol supporters dat vanwege het aanvangstijdstip (17.00 uur) de patat en de pie pers thuis lieten verpieteren, kregen inderdaad weiriig spekta kel voorgeschoteld. Het hongeri ge gevoel werd nooit gecompen seerd. Mocht het duel op papier Erwin Wandel van Renesse probeert tussen de DFS-spelers Lennart Padmos (links) en Huib Nortier door te glippen. een derby heten, op het veld was daarvan totaal niets te merken. Hoewel scheidsrechter Jacob van den Berge uit Bruinisse in de eerste helft kwistig met gele kaarten strooide (vier stuks), had hij ze evengoed op zak kun nen houden. Zoveel was er na melijk niet aan de hand. Beide teams waren eigenlijk superlief voor elkaar. Na de hervatting lietVan den Berge het gele plas tic dan ook gelukkig op zak. DFS opende al na acht minuten de score. Na een prima diepte pass van aanvoerder Jeroen Grefkens op aanvaller Lennart Padmos scoorde spits Anco van der Linde de openingstreffer. De actieve Van der Linde bereid de tien minuten later de tweede treffer voor, die door middenvel der Huib Nortier achter doel man Maarten Kemper werd ge werkt. In de 35e minuut was het de beurt aan Lennart Padmos, Hij krulde heel fraai de bal van af de rand van het zestienmeter gebied tussen de palen. Na de hervatting nam spits An co van der Linde de plaats in van laatste man Maarten van Strien, die werd gewisseld. Rob bert van de Loos werd gebracht door De Bruine en ging op de po sitie van Van der Linde spelen. Ook Van de Loos pikte zijn goal- tje mee. In de tweede minuut van deel twee kopte hij zijn team naar een 4-0-voorsprong. Ook de der de aanvaller, Remco Rotte, liet zich niet onbetuigd en tilde de stand drie minuten later naar een veilige 5-0. Hierna hoefde het eigenlijk niet meer zo voor DFS. Foutjes Na een eerder schot op de lat van Frenk van de Heuvel, was de meest actieve Renesse-speler, Vincent Goedegebuure, in de al lerlaatste minuut eindelijk suc cesvol. Uit een voorzet van Kris pijn de Jonge redde Goedege buure de eer voor de badgasten. „Deze uitslag is gewoon terecht. DFS heeft de persoonlijke fout jes bij ons goed afgestraft", be rustte Renesse-trainer Leon Bakker. DFS-Renesse 5-1 (15-0). 8. Anco van der Linde 1-0, 19. Huib Nor tier 2-0, 35. Lennart Padmos 3-0, 47. Robbert van de Loos, 50. Rem- foto Dirk-Jan Gjeltema co Rotte 5-0, 90 Vincent Goedege buure 5-1. Gele kaart: Lennart Padmos, Michael Leyten (beide DFS), Sebastiaan Everaers, Wilco Hoogerhuis (beide Renesse). Scheidsrechter: Jacob van den Ber ge (Bruinisse). Aantal toeschou wers: 50. DFS: Stefan Smalheer; Gerard Boshoven (58. Bas Bitter), Maar ten van Strien (46. Robbert van de Loos), Bram Nortier (58. Peter Be- ije), Martijn Boot; Michael Leyten, Huib Nortier, Jeroen Grefkens; Remco Rotte, Anco van der Linde, Lennart Padmos. Renesse: Maarten Kemper; Sebasti aan Everaers, Robbert-Jan Can ters, Remco Wandel, Erwin Wan del (57. Michael van Dijk); Vincent Goedegebuure, Wilco Hoogerhuis, Arjan van de Stolpe, Frenk van de Heuvel; Willem-Jan Beneker, Kris pijn de Jonge. NIEUWERKERK - SKNWK heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen positief afgesloten. In de laatste beker wedstrijd, thuis tegen derdeklasser 's-Heer Arendskerke. won de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijze zater dag eenvoudig met 4-0. SKNWK en Arendskerke, voor de competitie in dezelfde klasse ingedeeld, maakten er een op het oog vriendschap pelijke wedstrijd van. SKNWK, spelend zonder de gebles seerde Maarten Padmos, kwam na een dieptepass van Martijn Neele via een lob van Gert-Jan Tierie in de eerste helft op voorsprong. Kort na rust beslisten de Nieuwerker- kers de wedstrijd in hun voordeel toen Gert-Jan Tierie Emiel Kuijten in stelling bracht. Leon Goedegebure zorg de daarna, met een diagonaal schot in de kruising, voor de mooiste goal van de middag. Uiteindelijk bepaalde Gert-Jan Tierie met zijn tweede goal de eindstand op 4-0. BREDA - In de laatste test voor de start van de competi tie liep Hoek zaterdag tegen een nederlaag aan. In Breda was Baronie met 3-1 te sterk. Het duel tussen de zondag en zaterdag-hoofdklasser kende door doelpunten van Van Zon en Djamel Buyse een 1-1-ruststand. Hoek, dat aan trad zonder de geblesseerden Charly Okonedo, Pieter de Munnik, David Destorme en Sam Ysebaert, kwam een kwartier voor tijd via Zimmerman op achterstand. De Zeeuws-Vlamingen jaagden in de slotfase op de gelijkma ker, maar kregen in de slotminuut een vakkundige coun ter om de oren: 3-1. OUWERKERK - Ouwerkerk boekte gistermiddag de eer ste bekerwinst van het seizoen. De zondag-vijfdeklasser won met 3-2 van NVS, dat toch winnaar werd in poule 57. Vosmeer en Stavenisse speelden immers onderling 2-2. Ouwerkerk - NVS 3-2: Op verzoek van NVS werd het be- kertreffen bij Ouwerkerk gespeeld. De ploeg van Rini Ver west begon heel matig aan de wedstrijd, hetgeen door NVS meteen werd afgestraft. Na ruim tien minuten had Joris Nagelkerke met twee treffers al voor 0-2 voor NVS gezorgd. Ouwerkerk herstelde zich knap, en via Barry Manny en Silvan Caverle was de stand bij rust al in even wicht: 2-2. In de tweede helft ging Ouwerkerk met succes op zoek naar de overwinning. Johnny Hage zorgde in de slotminuut voor de 3-2. Vosmeer - Stavenisse 2-2: In een draak van een wedstrijd die geen winnaar verdiende, kwam Stavenisse voor rust met 0-1 voor. Twee treffers van Jacco Vaders zorgden er voor dat Vosmeer niet met lege handen achterbleef. MIDDELBURG - Brouwershaven verloor zaterdag ook zijn derde poulewedstrijd in de districtsbeker. In poule 47 was MZVC in Middelburg met 4-0 te sterk. DFS bekert door een 5-1-overwinning op Renesse verder uit deze pou le. Brouwershaven had zaterdag met de 4-0 nog weinig re den tot klagen. De overwinning had immers veel groter kunnen uitvallen. Sander de Vries tekende al in de eerste minuut voor 1-0. Een fraaie kopbal van Alexander Bom leverde de 2-0 ruststand op. Na de rust zorgde Niels Vers luis voor de 3-0 en maakte Ronald Jansen 4-0. OES - RCS liet zich zaterdag van het brood eten in bekerduel met SSV'65. De uburgse zondag-tweedeklas had aan de 0-0 die in blessu- tijd nog op het bord stond, vol- ende om winnaar in bekerpou- te worden, maar gaf het ge- kspel toch nog uit handen. nemuiden heeft het in poule 1 tig. De ploeg moet na de 2-2 GPC Vlissingen morgen met ils verschil winnen van ssingen om de volgende be- ronde te bereiken, ule 1. GPC Vlissingen - Arne- iden 2-2: GPC Vlissingen ver- rde afgelopen jaren in beker els en oefenpotjes nog nooit Amemuiden, nu ook weer L Jimmy Pinas zorgde al leg voor 1-0, maar in de twee helft maakte Corjan Marijs ijk. Vijf minuten voor tijd akte Erik de Ruijter 2-1 voor maar opnieuw Marijs akte gelijk. issingen-Dauwendaele 7-1: luwendaele leidde volledig te- de verhouding in bij rust 10-1 door een benutte straf- iop van Robin van de Velde, de tweede helft stelde Vlissin- n orde op zaken. Via treffers Mervin Niemantsverdriet en 3-1), Khalid Boufrahi jl, 5-1, 6-1 en 8-1), Jordy Bak- (4-1) en Daniël Pattinama 1) werden de Middelburgers ledig weggespeeld. Wie 3. RCS-SSV'65 0-1: Tot in ssuretijd had RCS zonder it in de problemen te zijn ge acht de poulewinst in handen, heidsrechter Van Rijsingen toen ondanks vlagsignalen nde RCS-assistent, die de bal er de achterlijn constateerde, echt doorspelen en de resulte- ide voorzet werd door Dennis ader Welle prompt in de win- nde treffer omgezet. RCS had de eerste helft een overwicht SSV'65 in het begin van de Dat leverde de bezoe- geen echte doelkansen op thuisclub kwam eigenlijk pit in de problemen. Tot de «minuut dus. irooskerke-Zeelandia Middel- fg 4-2: Aberto Condo Morga- tekende voor 0-1. Bas Rooze ?akte gelijk en via Patrick van kwam de thuisploeg op eigen doelpunt leverde de op. Bas Rooze voor 3-2; Patrick van de jtte voor 4-2 en Alberto Con- voor de 4-3. ZSC'62 legt Oosterlanders vuur na aan de schenen (2-2) door Ko de Ridder OOSTERLAND - De bekeront moeting tussen Duiveland en ZSC'62 was zaterdag in Ooster- land niet om over naar huis te schrijven. Na een teleurstellen de vertoning bleef de eindstand op 2-2 steken en was Duiveland daar nog het meest mee verguld als uiteindelijke winnaar in de bekerpoule. ZSC'62-trainer Leen Koster was niet eens zo ontevreden. Koster: „We gaven Duiveland te veel ruimte, hadden wat meer de aanval moeten ontregelen. Be langrijk moment was de rode kaart voor Jan-Willem Dorre man, maar zelfs met tien man za gen wij kans meer naar voren te spelen dan in de eerste helft. In de aanloop naar de start van de competitie was dit voor ons nog een bruikbare oefenwedstrijd. En zeker was het ook niet onver dienstelijk dat wij twee keer op voorsprong kwamen." Concurrentie Duiveland-middenvelder Jan IJ- zelenberg, die pas voor de eerste keer in de aanloop naar het nieu we seizoen een basisplaats was toebedeeld, was tevreden met het resultaat. „De concurrentie op het middenveld is bijzonder groot. Vandaag had ik de rol van aanvallende middenvelder. Dat heeft veel kracht gekost. Vooral na de rust kreeg ik veel lange ballen aangespeeld en mis te ik de power om zelf doeltref fend af te ronden. De vele voor zetten naar de spitsen werden ook niet doeltreffend afgerond. Er had wel meer ingezeten maar dat het op 2-2 bleef steken, is ook te aanvaarden." Reeds in de derde minuut kwam ZSC'62 op voorsprong. Martin Kiesenberg kwam op rechts in balbezit en uit zijn voorzet was het Renee Coomans die door het midden de 0-1 aantekende. Het duurde tot de vijftiende minuut voordat Duiveland iets terug kon doen. Een voorzet vanaf de rechterflank van de voet van Jan IJzelenberg werd koppend afgewerkt door Dennie le Comte 1-1. Vijf minuten later kreeg het team uit Scharendijke met te genslag te kampen. Martin Kie senberg moest zich vanwege een hamstringblessure laten vervan gen door Edgar Louwerse. Duiveland kreeg in die fase van «Mf Duivelands aanvoerder Wilmar van de Sande speelt de bal, voordat ZSC'er Martin Kiesenberg er aan kan komen. Achter Van de Sande staat Barry Dorreman. foto Dirk-Jan Gjeltema de wedstrijd de meeste kansen om op voorsprong te komen. Maar een waarlijk fraaie aanval van ZSC'62 in de 41e minuut, over drie schijven, bracht ZSC'62 met 1-2 aan de leiding. Op rechts bracht Edgar Louwer se de bal voor naar Renee Coom ans die het leder bij Jan-Willem Dorreman bezorgde die fraai de treffer voor zijn rekening nam. Met deze stand werd ook gerust. Na rust ging Duiveland op zoek naar de aansluitingstreffer. Leen IJzelenberg werd gepost op het middenveld om nog meer druk naar voren te geven. Die druk en de kansen kwamen er ook wel maar goed keeperswerk van ZSC'62-doelman Leon Wee- da en een falende afwerking van de Duiveland-spitsen hield de stand op 1-2. Toen kwam er een minder slim moment van een speler met toch al heel veel erva ring. Na ruim een uur kreeg Jan-Willem Dorreman wegens doormekkeren zijn tweede gele kaart en derhalve kon hij met rood vertrekken. Aangeslagen ZSC'62 was aangeslagen, maar zeker nog niet verslagen. Waar het kon, bleef het aanvallen. Het was uit eindelijk Duivelan der Wilmar van der Sande die in de 74e minuut de eindstand op het bord bracht. Op fraaie wijze tekende hij de voor de 2-2. Hier in zou geen verandering meer komen. Komende zaterdag zouden bei de teams elkaar in competitie verband ontmoeten, maar als ge volg van het zestigjarig jubi leum van Duiveland zijn alle elf tallen van de Oosterlanders vrij van competitieverplichtingen. Het gelijke spel tegen ZSC'62 was voldoende voor plaatsing in de volgende ronde van de dis trictsbeker. Maar dat was dan ook alles, want de wedstrijd was nu niet om feest te vieren met toeters en bellen. Dat moet dan komende zaterdag maar ge beuren. Duiveland - ZSC '62 2-2 (1-2). 3 Renee Coomans 0-1, 15. Dennie le Comte 1-1, 41. Jan-Willem Dorre man 1-2, 74. Wilmar van der San de 2-2, Scheidsrechter: C. Vermeu len (Moerdijk) Rode kaart (2x geel): Jan-Willem Dorreman (ZSC'62). Gele kaartJan IJzelen- berg (Duiveland), Werner Klaas- sen en Gerard Verhoek (beiden ZSC'62). Aantal toeschouwers: 110 Duiveland: Rene Zwart, John Bol le (66. Jan-Willem Bolle), Bart-Jan van Damme, Mark de Reus, Mar- nix van der Hulle (66. Rudi Kos ter), Wilmar van der Sande, Mar cel de Bruine, Jan IJzelenberg, Marcel Zwager (45. Leen IJzelen- berg), Barry Steenpoorte, Dennie le Comte. ZSC'62: Leon Weeda, Thomas Pet iet, Werner Klaassen, Michiel van de Hoek, Rieme Hart (45. Jos Kris- talijn), Barry Dorreman, Jan-Wil lem Dorreman, Gerard Verhoek, Sander Vaane, Martin Kiesenberg (20. Edgar Louwerse), Renee Coo mans. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Met drie overwin ningen op rij in poule 6 van de districtsbeker is Zierikzee de overtuigende poulewinnaar ge worden. Na eerdere zeges op 's-Heer Arendskerke en SKNWK moest zaterdagavond Rillandia er aan geloven. Zierik zee won eenvoudig met 5-0. Trainer Gaby Niemantsverdriet wilde nog enkele spelers aan het werk zien en daardoor kregen Patrick Roggeband en Jarno Ver meulen rust. Tegen Rillandia, dat weinig in te brengen had, kwam Zierikzee na een halfuur spelen op voorsprong. Na een goed opgezette aanval bezorgde Martijn van Grunsven de bal bij Elmar Verhage die doelman Er win van de Vreede kansloos liet. Drie minuten later viel de 2-0 al toen de Rillandia-doelman een afstandschot van Wesley Goud KAMPERLAND - Yerseke heeft zich als winnaar van poule 46 ge plaatst voor de volgende beker ronde. De 1-0-zege bij Bevelan ders volstond daarvoor. Eerder in de week hield het Zie- rikzeese Mevo in dezelfde poule Yerseke nog op 1-1. In een gelijk opgaande wedstrijd pakten de zeer stevig opererende bezoe kers zaterdag echter vijf minu ten voor tijd de winst door een treffer van Adriaan van de Plas- sche. SINT-PHILIPSLAND - Met een 5-0-zege op Noad'67 voerde Ka pelle de druk op op Duiveland in poule 5 van de districtsbeker. Het mocht niet baten. Voor rust kwam Kapelle op 0-1 door Koen Sinke. Na de hervat ting zorgden een eigen doel punt, Rob Oostrom, Randy de Dreu en Kevin Joosse voor de eindstand. De 2-2 van Duive land tegen ZSC'62 was niette min voldoende om poulewin naar te worden. op zich afgevuurd kreeg. De keeper kreeg zijn vuisten nog wel tegen de bal, maar stompte de bal terug het veld in. Wesley Quist schoot van zo'n el( meter de bal vervolgens alsnog achter de doelman. In de eerste zes minuten na rust gooide de zondag-tweedeklasser de wedstrijd volledig op slot. In die fase scoorde de ploeg maar liefst drie keer. In de openings minuut gleed Thomas Vos een voorzet van Wesley Quist bin nen. Vier minuten later kwam de goal volledig op het conto van Vos. Na een individuele ac tie kapte de linksbenige voetbal ler zijn man uit en bracht de 4-0 op het scorebord. Matthijs Ha- ge, na rust ingevallen voor We sley Goud, scoorde één minuut later vanaf de rand van het straf schopgebied met een verdekt schot de vijfde Zierikzeese tref fer. Rillandia was daarna te machteloos op iets terug te doen en ook Zierikzee vond het wel best. De ploeg lijkt immers klaar voor de competitie. Zierikzee - Rillandia 5-0 (2-0). 30. Elmar Verhage 1-0, 33. Wesley Quist 2-0, 46. Thomas Vos 3-0, 50. Thomas Vos 4-0, 51. Matthijs Hage 5-0. Scheidsrechter: G. Bel (Heuke- lum). Aantal toeschouwers: 100. Zierikzee: Vanya van Iwaarden, Barry Hage (65. Freek Torensma), Niels Lodeivijlc, Mariko Rouw en Martijn van Grunsven; Vincent Bakker, Kasimier Snoek (46. Ser ge Berrevoets), Elmar Verhage en Wesley Quist; Wesley Goud (46. Matthijs Hage) en Thomas Vos. ZOUTELANDE - Oostkapelle heeft in poule 2 zijn laatste kans gegrepen om de volgende beker ronde te halen. Door de 5-0- overwinning op De Meeuwen blijft de eersteklasser afhanke lijk van Veere. De winst ging zaterdag simpel naar Oostkapelle, dat bij rust al met 0-4 leidde door doelpunten van Stefan Wielmaker, Michael Lekawael, Harold Vermeulen en opnieuw Wielemaker. Halverwe ge de tweede helft tekende Ar jen Pattenier voor de 0-5. Oost kapelle is nu afhankelijk van het duel Domburg en Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33