Dressuurpaarden uit doen op CHIO Oltmans raakt nog niet in paniek PZC PZC Rossi één zege van titel af in MotoGP Erik Dekker heeft goede hoop op WK-deelname EK-zilver voor Kadijk en Mooren DTM-coureur Paffett wint in Zandvoort 17 'an Grunsvens Salinero nauwelijks te kalmeren ;t winnen ïrveelt nooit oor Van Dijk Davenport weer nummer één Howell zegeviert in BMW Open Kanovaarsters spelen bijrol Claudia Zwiers stelt afscheid uit Wauters beste tijdrijder België maandag 29 augustus 2005 or Annemiek Steenbekkers [EN - Typisch toch. Ging af- open zaterdag tijdens het no in Aken eerst Anky van unsvens Keltec Salinero door lint, gisteren vloog Geldnet agh van Edward Gal bijna de guit. Weg individuele aspira- s van de Nederlandse dres- irruiters, voor wie Aken ikzij de historische winst in landcnwedstrijd niet meer ik kon. i dag na de onwaarschijnlij- dertiende plaats in de turbu- te Grand Prix Special heeft ky van Grunsven nog altijd >n idee waardoor Salinero h vlak voor de entree in het issuurstadion een hoedje irok. Tijdens de proef op za- dag was de elfjarige ruin nau- lijks te kalmeren. „Ik heb dit ;nog nooit meegemaakt. Mis- uen dat er op het inspringter- n even verderop iets gebeur- Aanvankelijk voelde het 1 fijn. Ik dacht echt dat ik n gaan winnen. Na vandaag et ik dat het iets extreems is feest. Het viel me mee hoe Sa- iet weer oppakte. Ik ben hart- kke blij met deze kür." het halthouden ging wéér it je-van-het, maar de Europe en olympische kampioenen re- n voor een uitverkocht huis - 1)0 toeschouwers - inderdaad i vrijwel vlekkeloze kür op iziek. Door de jury gewaar- erd met een score van 81,525 icent. „Valt me eigenlijk nog 1 tegen. 84, 85 procent had t misstaan." linies iewel ze zegt niet met het irval in haar maag te zitten, rweegt de 37-jarige Van insven toch wat meer de ukte op te zoeken met de snel 'eleide Salinero. „Clinics bij- orbeeld. Meer van huis. Thuis ARIGRAD - Meervoudig we- liampioene Edith van Dijk ig dan aan haar afscheidstoer- bezig zijn, cadeau doet ze altijd niets. Winnen ver- elt immers nooit. Noord-Hollandse langeaf- ndzwemster bracht zaterdag Stari Grad, op het Kroatische and Hvar, de Faros Marathon haar naam. Ze legde de zes kilometer in zee voor de st van Split af in een tijd van mr, 16 minuten en 24 secon- Dijk had bijna anderhalve nuut voorsprong op de Russin na Oevarova, wier landgeno- Ekatarina Zdanova op 3.45 derde aantikte. Het Neder- dse talent Daniëlle uit den logaard, de mogelijke opvolg- van Van Dijk, werd vierde meer dan 20 minuten van ar voorbeeld. Bij de mannen evierde de Sloveen Igor Maj- nin 3.14.04. Montreal werd Edith van jk vorige maand nog wereld- mpioene op de 10 en 25 kilo- iter. ANP sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 •ax: 0113-315669 •mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker coördinator zuid) Koen de Vries coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie itationspark 28 'ostbus 31 4460 AA goes Iel: (0113)315500 :ax: (0113)315669 :-maïl: redactie@pzc.nl internet vwvw.pzc.nl R-mail: web@pzc.nl kun je dat niet nabootsen. Ach, je weet als je zo begint te win nen, dat het een keer kan gebeu ren. Niemand is perfect, geluk kig maar. Voor de sport is het goed dat er een Zweed wint." Jan Brink en Björsells Briar 899 waren over drie onderdelen de beste individuele combinatie. Van Grunsven en Salinero de één na beste. Net als in de kür. Edward Gal kende met de twaalfjarige hengst Geldnet Lingh een sterke Grand Prix Special (3e), maar vergaloppeer de zich letterlijk in de kür. Als een dolle stormde zijn Lingh door de ring. „Ik wilde een beet je naar voren rijden, maar Lingh wilde te veel", aldus de 35-jarige ruiter uit Harskamp. „Dan neemt-ie 't van je over." Trancemuziek Gevolg was dat de twee de veel besproken trancemuziek voor uit waren. „Het ging natuurlijk nogal hard. De pirouette had den we al zo'n beetje gehad, ter wijl de muziek nog niet op dat punt was. Dat is wel goed te ma ken, maar het kost ook punten." Het bleef bij plaats acht in de kür en plaats vijf in de eind stand voor Gal, die nu met va kantie gaat en in het wintersei zoen met Lingh weer instapt. Debutant in Aken Laurens van Lieren (18e) had zaterdag even eens te maken met een gespan nen paard. Het lukte de 23-jari- ge ruiter uit Rijswijk niet om zich met Hexagons Ollright - de negenjarige ruin staat in elk ge val tot en met de Olympische Spelen van Peking tot zijn be schikking - bij de beste vijftien in de Special te scharen (21e). Dat betekende dat de kür op mu ziek gisteren aan zijn neus voor bij ging. GPD van onze sportredactie MEEREE-HOOGSTRATEN - Erik Dekker heeft goede hoop op tijd fit te zijn voor het we reldkampioenschap wielren nen in Madrid. De renner van Rabobank brak vorige week in de Tour de Rijke door een val zijn sleu telbeen maar het herstel ver loopt boven verwachting. In de Ronde van Polen (12-18 september) moet blijken of de vorm toereikend is voor een optreden op 25 september in Madrid. Dekker trainde de afgelopen dagen al weer ongeveer drie uur per dag. „Dat dat kan is een meevaller, ik ben dan ook een stuk optimistischer dan vorige week", vertelde hij gis teren. Uitwendig is alleen een hechtpleister het aandenken aan zijn in Spijkenisse 'opgelo pen breuk. „Sleutelbeentechnisch gaat het gewoon goed, maar ver der heb ik nog wel problemen met- mijn nek. Ik voel me nog niet topfit, misschien ook een gevolg van de narcose, maar de Ronde van Polen ga ik zeker halen. Daar moet blijken of ik het niveau haal waarmee ik voor een WK-se- lectie in aanmerking kom." ANP Een aantal Franse hockeyers zit Oranje-aanvoerder Jeroen Delmee lelijk in de weg. foto Koen Suyk/ANP Bondscoach hockeymannen houdt vast aan speelwijze na 5-4 in eerste EK-duel door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - De Nederland se hockeyers zijn eigenlijk nog niet klaar voor het EK, zo bleek in Leipzig tijdens de openings wedstrijd. Frankrijk miste in de laatste minuut een strafcomer en voorkwam zo een stunt. Ne derland won met 5-4. Dat de hockeyers fysiek beter in vorm zijn dan ooit, werd door bondscoach Roelant Oltmans en spelers voor het EK vaak bena drukt. Mentaal ontbreekt het de ploeg kennelijk nog wel aan scherpte, getuige vooral de vier tegendoelpunten. Aanvankelijk leek Nederland prima op weg te zijn. Taeke Tae- kema sleepte in de 21ste minuut met zijn tweede straf corner de 3-0 binnen, nadat Rob Reekers in de vijfde minuut de score had geopend. Maar na de rust haper de de strafcorner plotseling en bleek de Nederlandse defensie kwetsbaar. „We hebben die vier tegentreffers gewoon cadeau ge daan", aldus aanvoerder Jeroen Delmee. Hij speelde op het middenveld, maar een linie terugzakken om de verdediging te organiseren, is geen optie, aldus bondscoach Oltmans. „Ik ben absoluut niet in paniek. We houden vast aan een duidelijke lijn." Doelsaldo Maar van het goede gevoel waar mee de hockeyploeg naar eigen zeggen was afgereisd naar Duits land, zal niet veel over zijn. Van daag kan Nederland tegen Po len een beetje van dat gevoel te rugwinnen. Toch moeten de Nederlanders de wedstrijd niet te licht opvatten. De Polen ver loren slechts met 2-1 van Span je. Toch was die 2-1 wel het goede nieuws van de eerste EK-dag: als de hockeyers donderdag ge lijk spelen tegen Spanje en het doelsaldo bepaalt welke ploeg als eerste eindigt in de poule, staat Nederland er vooralsnog beter voor. GPD van onze sportredactie BRNO - Valentino Rossi hèeft gisteren op het Masaryk-circuit van Brno de Grote Prijs van Tsjechië in de MotoGP-klasse gewonnen. Het was de negende overwinning in elf races dit seizoen van de wereldkampioen. De schier onoverwinnelijke Itali aan (26) bouwde inmiddels in de stand om het wereldkampioen schap een enorme voorsprong op. Hij heeft nu nog aan één zege in een van de laatste zes races voldoende om zich voor de vijfde achtereenvolgende keer 's werelds beste te mogen noemen. Het was gisteren helemaal een Italiaanse dag in Tsjechië. Loris Capirossi werd tweede op 1,8 se conde, Max Biaggi derde op 3,4 seconden. Rossi's grote rivaal, de Spanjaard Sete Gibemau, viel in de laatste ronde uit door mechanische problemen. In de stand om het WK staan achter Rossi's naam al 261 pun ten. Biaggi volgt ver op 129. Hun landgenoot Melandri staat derde met 126 punten. Daniel Pedrosa zegevierde in de 250-cc-klasse. Het was de zesde seizoenszege in tien races voor de Spaanse motorcoureur. Zijn landgenoot Jorge Lorenzo ging als tweede over de streep. De derde plaats was voor Casey Sto- ner uit Australië. De Spanjaard blijkt onnavolgbaar in de 250 cc. Door de overwinning in Tsje chië groeide zijn voorsprong in de stand om het wereldkampi- Valentino Rossi laat zijn achterwiel spinnen, als teken van de overwinning. oenschap tot 59 punten. Pedrosa heeft 206 punten. Daarmee lij ken de kaarten na tien van de zestien races al geschud. Stoner staat tweede, hij verzamelde tot nu toe 147 punten. In de 125-cc-klasse was de Zwit serse motorcoureur Thomas Lüthi de beste. Hij versloeg zijn grote concurrent, de Fin Mika Kallio, die ruim drie tellen meer nodig had. De Zwitser vertrok vanaf po- le-position op het 5,4 kilometer lange Masaryk-circuit. Halver wege de race nam de Fin de kop positie over. Met nog drie ron den te gaan hielpen de weergo den Lüthi een handje: het begon zacht te regenen. De Zwitser kan goed uit de voeten op een foto David Cerny/RTR nat circuit. Hij nam de leiding in de race weer over en won voor de tweede keer in zijn car rière een Grote Prijs. In de stand om het wereldkampioen schap leidt Lüthi met 144 pun ten, acht meer dan Kallio. ANP NEW HAVEN - Met het bereiken van de finale van het tennistoernooi in New Haven heeft de Amerikaanse ten nisster Lindsay Davenport zich weer verzekerd van de toppositie op de wereldranglijst. Die wordt vandaag opge maakt. De Amerikaanse passeert de Russische Maria Sja- rapova, die slechts een week geleden de eerste stek op de lijst in handen kreeg. Davenport won in de finale zater dag van de Frangaise Amelie Mauresmo: 6-4 6-4. ANP MÜNCHEN - De Engelsman David Howell heeft de BMW Open in München aan zijn erelijst toegevoegd. De golfer steeg dankzij een rondgang van 65 slagen op de slotdag van de tweede naar de eerste plaats. Met een totaal van 265 eindigde hij voor de Australiër Brett Rumford en de Amerikaan John Daly, die één slag meer nodig hadden. Robert Jan Derksen had voor de laatste ronde 72 slagen nodig en zakte door dit resultaat terug in het klassement. Hij ging met een totaal 276 van een dertiende naar een 24e plaats, onder andere gedeeld met Maarten Lafeber. Lafeber verbeterde zichzelf zeven plaatsen op de laatste dag. Hij sloot het toernooi af met een ronde van 68. ANP ZAGREB - De Nederlandse kanovaarsters hebben giste ren in de finales om de wereldtitels vlakwater in Zagreb slechts een bijrol kunnen spelen. De K4 eindigde in de ra ce over 500 meter op de achtste plaats. Nicole Bulk, Fem ke Roos, Eef Haaze en Tamara Yosef hadden een achter stand van bijna zes seconden op de kampioenen uit Duits land. Later op de dag ging het met de K4 op de sprint, over 200 meter, ietsje beter met een zevende plaats. De tijd van 36,903 seconden was ruim 1,7 seconden meer dan de winnaressen, wederom uit Duitsland Nicole Bulk en Femke Roos reikten in de K2-finale over 200 meter eveneens tot de zevende plek. Met een tijd van 39,039 seconden waren ze bijna twee seconden langzamer dan het winnende Hongaarse duo. ANP HAARLEM - Claudia Zwiers (31) gaat door met judo. Ze is teruggekomen op haar besluit afscheid te nemen tij dens de wereldkampioenschappen, die van 8 tot en met 11 september in Egypte worden gehouden. Zwiers wil tot medio volgend jaar (EK) doorgaan. De beslissing is mede ingegeven door cle ontwikkeling van het talent Marhinde Verkerk. Die kon op de afgelo pen reeks A-toernooien nog geen potten breken. Zwiers: „Ik zie haar als mijn opkomende opvolgster, maar zover is ze nog niet. Zolang ze me internationaal niet passeert, vind ik het zonde mijn plek op te geven." GPD HALLE - Mare Wauters is gisteren in Halle Belgisch kam pioen tijdrijden geworden. De renner van Rabobank bleef in 45 kilometer favoriet en titelverdediger Bert Roesems voor. Het verschil bedroeg twintig seconden. De derde plaats was verrassend voor Frank Vandenbroucke, die 34 seconden verloor op de winnaar. Voor Wauters was het de derde keer dat hij tijdritkampioen van België werd. ANP van onze sportredactie MOSKOU - Het goud bleef net buiten bereik, maar Rebekka Kadijk en Merel Mooren keken zaterdag bijzonder tevreden te rug op de Europese titelstrijd be- achvolleybal in Moskou. „Hier hadden we vooraf voor gete kend", zei Kadijk, eerder in haar loopbaan al twee keer goed voor Europees zilver, nadat het Griekse koppel Arvanity/Kara- dassiou in de finale te sterk (21-17 21-14) was gebleken. „Ik ben supertrots op Merel, ze heeft ontzettend goed gespeeld. Dit zilver is een beloning", zei Kadijk (26) over haar vier jaar jongere partner. Het duo ont stond afgelopen winter nadat Kadijk had gebroken met Mar rit Leenstra. Met Mooren vero verde ze vorige week de nationa le titel. Het Nederlandse duo bereikte zaterdagochtend de finale door het Zwitserse koppel Kuhn/Schwer in twee sets (23-21 21-19) te verslaan. In de finale troffen Kadijk en Mooren door Tim Senden ZANDVOORT - De Brit Gary Paffett heeft gisteren in Zand- voort de achtste race van de Duitse toerwagenkampioen- schappen DTM op zijn naam ge bracht. In zijn Mercedes bleef hij de Zweed Mattias Ekström en de Duitse voormalige For- mule-l-coureur Heinz-Harald Frentzen voor. Met zijn vierde zege van dit sei zoen nam Paffett weer de lei ding in de tussenstand over van Ekström. Hij heeft een punt voorsprong op de Zweedse titel verdediger. Er zijn dit seizoen nog drie races te gaan. Paffett startte vanaf de vierde positie, maar werd na enkele tientallen meters al door zijn concurrent Ekström ingehaald. „Maar mijn strategie was op or de", constateerde Paffett.na af loop tevreden. „Ik was in staat om constant snelle rondetijden te noteren." De Brit haalde de Grieksen Arvanity en Kara- dassiou, van wie wij dag al was verloren. „Dat was close, we hadden toen zelfs drie match points", vertelde Kadijk, die via de herkansing met Mooren als nog een plaats bij de laatste vier had afgedwongen. In de finale volgde geen revan che. „We hadden ons goed voor bereid, de partij van vrijdag grondig geanalyseerd maar dit maal waren ze gewoon te sterk. In de eerste set waren er nog mo gelijkheden, maar zij serveer den heel goed. In de tweede set waren ze echt een maatje te groot." Voor Rebekka Kadijk was het al het derde Europese zilver in haar loopbaan. In 1998 was ze de nummer twee van Europa met haar zus Deborah, nu haar coach. Vier jaar later stond het Italiaanse duo Gattelli/Perrotta Europees succes in de weg, toen vormde Kadijk nog een duo met Marrit Leenstra. Aan die sa menwerking kwam na de te leurstellend verlopen Olympi sche Spelen van Athene een ein de. ANP dankzij een snelle pitstop zijn Zweedse rivaal in en schoof langzaam maar gestaag richting de koppositie. In de 27e ronde kwam Paffett aan de leiding toen de Deen Tom Kristensen een pitstop moest maken. In de resterende tijd bouwde de Mer- cedes-rijder de voorsprong uit naai" ruim tien tellen. Ekström, die onderweg een lichte touché had met Christian Abt, wist dat hij zich tevreden moest stellen met de tweede plek en reed in de slotfase dan ook behoudend. Hij finishte uiteindelijk op ruim twaalf seconden van Paffett, cir ca vier tellen voor nummer drie Frentzen. „Het kampioenschap blijft span nend", sprak Ekström, die één punt minder heeft dan Paffett. „Ik ben ervan overtuigd dat het kampioenschap pas op de laat ste racedag, op Hockenheim, wordt beslist." pagina 22 coureurs op zoek naar geld en glorie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31