Su al in vorm voor Kustmarathon Christiaan van de Plasse terug aan front De Ridder verrast met winst op Veldhuis Kabboord tweede in tienkamp Vlissingen Fortis biedt PKC in oefenduel goed partij )iverse atleten goed op dreef in halve marathon van Westenschouwen Wisse loopt pr op 400 meter horden Tjoba derde op eigen toernooi Skeelerteam Cijsouw wordt derde Jacques Schuit pakt nationale titel Record op 110 horden in tienkamp ricketploeg uit ingeland gaat in Ie Ashes op kop Jware loting foor handballers fan Gemerden 'erliest finale maandag 29 augustus 2005 sportredactie KDELBURG - De prijswin- s van de open-waterwed- lijden van Luclor et Emergo Middelburg kregen een zoen n Marleen Veldhuis of van tarten van der Weijden, bei- n deelnemer aan het WK in óntreal van deze zomer. [organisatie had het duo ge- jagd of zij wilden meedoen in jjdelburg. Dat Van der Weij- den - die een cheque ter waarde van 1068 euro ontving, bestemd voor het KWF Kankerbestrij- dingfonds - won, was vooraf al wel bekend. Dat Veldhuis twee de werd, was echter verrassend. Carmen de Ridder klopte de zil veren medaillewinnares van de jongste wereldtitelstrijd. Marin- ka Bil, terug van een lange va kantie in Australië, werd derde Niek de Ridder kon Van der We ijden volgen in de eerste honder den meters, maar moest de twee meter lange reus laten gaan en genoegen nemen met de tweede plek. Charles Potin en Jeroen Dellebeke moesten uitmaken wie er derde zou worden. In de eindspurt klokte Potin de twee de Zeeuwse tijd. Omdat de wed strijden niet meetelden voor de nationale bekers, was het een Zeeuws onderonsje. De strijd was interessant en leverde enke le verrassende winnaars op. Le vy Kort van De Stormvogel bleef na 250 meter zwemmen Björn Scherbeijn van Schelde- stroom - die leidt bij de mini- oren 3 - nét voor. Clubgenotcs Judith Stap en Danique van Pee- nen maakten het feest compleet door hun afstanden te winnen. Nadat Nathan Tramper in Bres- kens Yaïr Klazen moest laten voorgaan, was het nu weer de zwemmer van Bevelanders die won en de leiding in de Zeeland cup verstevigde. Eline Nijskens won de twee kilo meter schoolslag en verraste daarmee vriend en vijand. Na een tactisch goede race bleef ze Ryan Verplanke en clubgenote Anouk Meesen voor in de eind- rankin'g. Alex Eversdijk was sterk op de twee kilometer schoolslag. In die race vormde zich een treintje met Ruud I-Ia- melink, René van Oudenaarde en Eversdijk. Hamelink moest de race maken, maar Eversdijk profiteerde in de laatste meters. Koen de Vries ESTENSCHOUWEN - Als de «rtekenen niet bedriegen, (Hen op 1 oktober diverse Kuwse atleten in recordtempo ier het parkoers van de Zeeuw- Kustmarathon. Zaterdag, bij halve marathon van Westen- houwen, toonden tal van deel- mers hun goede vorm. n te beginnen was daar Arjan ;ije. De 33-jarige atleet liep er het geaccidenteerde terrein boswachterij Westenschou- m speels naar de overwin- og, en passant zijn persoonlijk op dit parkoers verbre „Hij verkeert in top- verklaarde Beije's trai- Kloet vooraf en hij zei geen woord te veel. (atleet van het organiserende dta Sport duldde tot de vijf kilometer Alwin Vermeu- B naast zich en plaatste toen n kleine tempoversnelling die [Bevelander meteen te veel as. „Dit was een training voor Jungfrau marathon", ver jaarde Beije, die de halve mara- pn voor de derde achtereenvol- jnde keer en de vierde keer in jaal op zijn naam schreef. „Ik lb op reserve gelopen, maar |b dankzij die tempoversnel- wel mijn pr met een halve verbeterd." finishte na 1 uur 14 minu- n en 36 seconden. Voor de jngfrau marathon schreven tal in Zeeuwen in, maar het is nog izeker of de wedstrijd op 10 doorgaat. Een deel in het traject dat van Interla ken naar het Jungfrau-massief voert (boven 2000 meter) is door de overstromingen in Zwitser land weggeslagen. Het is ook nog niet helemaal ze ker of Beije op 1 oktober aan de start zal staan van de Kustmara thon. Vooral zijn trainer houdt een flinke slag om de ami. „Het hangt af van hoe Arjan de Jung frau marathon verteert. Afhan kelijk daarvan beslissen we of hij op 1 oktober in Burgh-Haam- stede van start gaat." De loper zelf denkt dat hij van de partij is. Hij heeft bovendien enige revanchegevoelens. Vorig jaar eindigde Beije slechts als negende omdat hij de laatste ki lometers werd geplaagd door he vige pijnen in de liezen. Alwin Vermeulen (35) zette zich met zijn tweede plaats terug op de kaart van de Zeeuwse atle tiek. De inwoner van Kwadendamme nam een sabattical van enkele ja ren, onder meer om zijn huis op Arjan Beije moet Alwin Vermeulen in de halve marathon van Westenschouwen nog achter zich dulden, maar zal zijn concurrent na vijftien kilometer eenvoudig lozen met een tempoversnelling. foto Dirk-Jan Gjeltema te knappen. Hij maakte dit voor jaar een voorzichtige rentree in de marathon van Rotterdam en wil zich nu weer serieus gaan meten met de toppers uit de pro vincie. Te beginnen in de Kust marathon. Andere atleten die in Westen schouwen een goede vorm toon den, waren onder meer Scpp Vermeulen uit Koewacht, die on- danks een zware trainingsweek als derde overall eindigde, Ter- neuzenaar Erik Goossen die vier de werd en Wim Besuyen. De vijftigplusser uit Middelburg fi nishte in 1.20.28 en werd daar mee knap zevende. Tegenvallend Franky Beljaars uit Vlissingen had een reis van vele uren uit Zuid-Frankrijk in de benen. Hij werd vijfde in 1.19.27, maar moet naar eigen zeggen nog een stukje sneller kunnen. Tegenval lend was de prestatie van Niels Koole. De advocaat uit Zoute- lande liep enkele kilometers met de koplopers mee, maar moest daarna veel terrein prijsgeven. Hij werd veertiende in 1.23.11 en bleef daarmee ver verwijderd van het parkoersrecord dat hij in 1999 mèt 1.11.56 op zijn naam zette. Bij de vrouwen stond er geen maat op Willemien de Nooijer. De bijna 44-jarige inwoonster van Koudekerke, eerder dit sei zoen winnares van de loodzware Hobbeldebobbelloop, had met haar 1.40.40 meer dan vijf minu ten voorsprong op de nummer twee, Suzanne Geschiere uit Sint Laurens. UTRECHT - Atlete Yvonne Wisse heeft zaterdag tijdens de Rob Druppers Meeting in Utrecht een persoonlijk re cord gelopen op de 400 meter horden. De Vlissingse spe cialiste op de meerkamp kwam tot een tijd van 58,70 se conden. Daarmee dook ze zestien honderdsten onder haar oude persoonlijke toptijd, die ze in 2002 realiseerde. Wis se finishte in Utrecht als tweede achter Tamara Ruben (58,55). Lieja Tunks-Koeman kreeg na de wedstrijd in het natio nale baancircuit de Rob Druppers Bokaal. De atlete won in Utrecht zowel het kogelstoten als het discuswerpen. Tunks-Koeman, elfde op het WK bij het kogelstoten, haal de met de kogel 17,83 meter en met de discus 52,35 meter. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba zijn als derde geëindigd tijdens het eigen oefentoer- nooi in 's-Heer Hendrikskinderen. De eersteklasser won van overgangsklasser ZKV uit Zaandam met 7-6. maar verloor van de eersteklassers Tempo uit Alphen aan den Rijn (6-7) en Koag uit Krimpen aan den IJssel (3-5). Koag won alledrie de wedstrijden en werd eerste. OLDENZAAL - Het skeelerteam Cijsouw heeft in een 24-uursrace in Oldenzaal beslag gelegd op de derde plaats. De Zeeuws-Vlaamse formatie legde in een aflos singsmarathon in totaal 711 kilometer af. Het skeelerteam bestaat uit Jaap van Tatenhove uit Axel, Kees Cijsouw uit Oostburg, André van Espen uit Axel, Flip SaloméHit Breskens en Jean-Luc Ostyn uit het Bel gische Kortrijk. Er kwamen 21 teams aan de start. SOMEREN - Wielrenner Jacques Schuit is gisteren in het Brabantse Someren Nederlands kampioen bij de vrije ren ners geworden. De Arnemuidenaar klopte na 110 kilome ter zijn medevluchters in de sprint. Tjitte van den Buijs uit Middelburg finishte als tweede, Johnny van der Kloos ter uit Lewedorp passeerde de meet als vijfde. Van dei- Klooster slaagde er derhalve niet om zijn titel met glans te verdedigen, maar gaf hem wel over aan een provinciege- noot. Kevin Gideonse uit Heinkenszand was met zijn ne gende plaats de vierde Zeeuw in de toptien. Bij de renners van 40 tot en met 49 jaar eiste Jack van dei- Horst de nationale titel op. De Souburger won in 1982 ook al het NK voor vrije renners. Evert Eckhardt uit Krui- ningen werd in de koers over 90 kilometer zeventiende. VLISSINGEN - Tijdens de Oranjewoud-tienkamp in Vlis singen vestigde Roland Volleman een Zeeuws record bij de mannen 40+. Volleman voltooide de 110 meter horden in 20.3 seconden. Het oude record stond sinds 1999 op naam van George Valckx in 20.97. Voldoende voor de ze ge op de tienkamp was dat niet voor Volleman. Hij was in gevecht met Ronald Rasenberg, net als Volleman een Zeeuws-Vlaming, en Wim van den Wijngaarde uit Ooster hout. De Brabander pakte op de vlakke loopnummers zo veel punten, dat hij de overallzege naar zich toe trok. OTTINGHAM - Het Engelse licketteam heeft gisteravond ra 2-1-voorsprong genomen in e Ashes, de prestigieuze twee- lijd met Australië. Engelsen hebben nu in de latste wedstrijd van de serie an een gelijkspel genoeg om de Ishes voor het eerst sinds 1987 Dat vijfde en laatste begint volgende week don- ardag op The Oval in Londen, was de afgelopen da- fa in Nottingham in de vierde vanaf de eerste dag de ovenliggende partij. Mede nor een century van publieks- tveling Andrew Flintoff (102 is) scoorde Engeland in de ffste inning 477 runs. Austra- ükwam niet verder dan 218 en Si runs, waardoor Engeland in plaatste inning 129 runs moest laken voor de zege en de eerste hgelse voorsprong in een Ash- s-serie sinds 1997. Ondanks leerwerk van Shane Warne (4 nckets) en Brett Lee (3 lickets) slaagde Engeland, met wickets achter de hand. JRECHT - De Nederlandse undballers hebben het niet ge loften met de loting voor de Balificatie voor het WK in W7 in Duitsland. Nnje moet het in de voorronde ?nemen tegen Italië, Bosnië en hekenland. De Grieken eindig en vorig bij de Olympische Spe- jn in eigen land als zesde. De p wedstrijden (uit en thuis) torden in januari afgewerkt, peen de nummer één van de pep plaatst zich voor de kv-offs in juni volgend jaar. to winnaar van een play-of- «edstrijd kwalificeert zich k de wereldtitelstrijd. ANP IWERBIO - Melle van Gemer- |»n is er gisteren niet in ge jaagd het challengertoernooi in p Italiaanse Manerbio op zijn kn te schrijven, p Amsterdamse tennisser ver kin de finale met 3-6 2-6 van f Oostenrijker Oliver Marach. k Gemerden stond eerder dit k al in de eindstrijd van het feUengertoeraooi in Schevenin- pi.Toen won hij wel. ANP door Sjaak Sinke VLISSINGEN - De atletiek baan van sportpark Baskens- burg was afgelopen weekeinde ter gelegenheid van de jaarlijkse meerkampen omgetoverd tot een soort primitieve camping met een vijftiental tentjes. Op gezette tijden werden de cam- pinggangers opgeroepen door als recreatieleiders fungerende juryleden om een onderdeel van de meerkamp af te werken. In totaal vijftien senioren werk ten op de zonovergoten atletiek baan in Vlissingen over twee da gen hun tienkamp af. René Kab boord van de organiserende ver eniging Dynamica verraste met de tweede plaats, nadat hij ruim drie jaar door zijn studie in Til burg uit de roulatie is geweest. Opsteker Zo had hij een leuke opsteker bij het polstokhoogspringen door drie meter en twintig centi meter te overbruggen. Dat was wel ruim achter Martijn Nieuwstraten (Spark), die over de drie meter en negentig centi meter wipte. De Oranjewoud-tienkamp werd uiteindelijk gewonnen door Ro bin van Stralen van Spark uit Spijkenisse, die een totaal reali seerde van 5354 punten en een voorsprong van 77 punten op Kabboord had. Op de afsluiten de 1500 meter, ook wel de mara thon van de tienkampers ge noemd, benaderde Kabboord zijn persoonlijk record: 4.53.4. Jeroen Hage van Dynamica ein digde niet hoog, maar won wel het kogelstoten met 10.72 en pro duceerde een winnende worp op discus van 34.83. Die laatste af stand was meteen zijn beste sei zoenprestatie op dat nummer. Esther Vermue (AV'56) bivak keerde vrijwel de gehele zeven kamp op de tweede plaats ach ter Tamara Middelburg (Olym pus). Alleen na het op een-na- laatste onderdeel (speer) zakte zij met negentien meter en ne gen centimeter terug naar de vierde plaats. Een ijzersterke 800 meter van Vermue (2.24.0) leverde haar niet alleen een rui me winst op dit onderdeel op, maar ook de tweede plaats in het eindklassement. Ze had een kleine 150 punten achterstand op Tamara Middelburg. Hanna Maassen (Delta Sport) won het Zeeuws onderonsje bij de meisjes C. Zij won met een to taal van 2858 punten voor Li- selot Kaijser (Scheldesport) en Kim Schuilwerve (AV'56). door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - De korfbal lers van Forlis hebben zaterdag hun oefenwedstrijd tegen lands kampioen PKC met slechts 10-7 verloren. Het duel werd ge speeld ter gelegenheid van de opening van de nieuwe kantine van de Souburgse club. PKC trad met het sterkst moge lijke team aan. Daardoor stond een aantal Fortis-korfballers za terdag tegenover een internatio nal. Wander Koole had bijvoor beeld te maken met routinier Leon Simons, die hij knap op de nul hield. Ruth Hoogwerf had de taak om Mady Tims, die net als Simons de vijftig interlands al is gepasseerd, af te stoppen en deed dat eveneens prima. Ook Tims scoorde namelijk niet. Toch trok PKC de winst vrij sim pel naar zich toe. Bart de Wit (3), Djin Schot (2), Suzanne Struik (2), Steven de Graaf, Sas- kia Euser en Wim Scholtmeijer zorgden voor de tien Papend- rechtse treffers. Voor Fortis hiel den Wander Koole (2), Jouri van den Broeke, Niels Bebelaar, El- ze Blankenburgh, Marieke de Rijke en Remco Crucq de stand nog redelijk in evenwicht. Zo verloor Fortis voor de derde keer binnen acht dagen van een hoofdklasser. Op 20 augustus oe fende de ploeg van Leonard Deb- baut tegen Die Haghe (5-8) en drie dagen later was Deetos (16-23) de tegenstander. Zater dag begint de competitie en van af dan speelt Fortis dus weer te gen gelijkwaardige ploegen. De eerste wedstrijd is uit bij Sparta in Zwolle. Springruiter uit Yerseke vindt op concours in Hulst juiste knoppen bij San Siro door Lucien Roelandt HULST - Op het tweedaagse concours hippique van de RSV Hulst eiste de jeugd met spring- zeges voor Dennis Evertse, Caro- lein en Christiaan van de Plasse en Samantha Miltenburg de hoofdrol op. Alleen Ellen Bri quet kon op het hippisch sport park in Hulst het hoofd bieden aan de dadendrang van de jon kies. De 42-jarige huisvrouw uit Vogelwaarde won met Rocket Power in de klasse L. Na een fraaie ponycarrière trok Christiaan van de Plasse die lijn met Delta Mossel Oase moeite loos door bij de paarden. Maar de ruim 110 kilo zware en bijna twee meter lange ruiter werd een jaar terug een te grote belas ting voor de kleine merrie. Dat betekende het einde van de suc cesreeks voor de ruiter uit Yerse ke, hij verdween uit beeld. Maar met de aankoop van Delta Mossel San Siro lijken de goede tijden voor Christiaan van de Plasse terug te keren. De Indoc- tro-zoon staat niet bekend als de gemakkelijkste om te rijden, maar Van de Plasse vond in kor te tijd de juiste knoppen bij de min. In amper drie maanden promoveerde hij met de schim mel van de klasse B naar M. Het eind lijkt nog niet in zicht. De uit de kluiten gewassen San Siro heeft geen enkele moeite met het gewicht van zijn ruiter. Dat bleek zaterdag uit het ge mak waarmee hij in Hulst de hindemissen nam en zijn berij der de eerste M-zege bezorgde. Van de Plasse: „Toen ik dat paard een tijd terug in Brabant zag staan, dacht ik: dat is hem. Totnogtoe heeft hij mij nog niet teleurgesteld. San Siro is een paard dat qua formaat bij me past, hij heeft veel vermogen en techniek en denkt in het par cours met je mee. Met zijn enor me galop oogt hij traag, maar is hij erg snel. Waar een ander vijf galopsprongen nodig heeft, kan hij het met vier. Voordat ik hem kocht, had hij nog weinig wed strijden gelopen, ik wil dan ook niets forceren. Maar het gaat snel, na amper vier wedstrijden op dit niveau geeft hij al het ge voel dat ik wat meer van hem mag vragen. Vandaag heeft San Siro bewezen dat dit ook kan." Toch leek het er op dat Christi aan van de Plasse moest wach ten op zijn eerste zege met San Christiaan van de Plasse heeft met San Siro de goede lijn weer te pakken. foto Peter Nicolai Siro in de klasse M. In de strijd om de familie-eer stuurde zijn 19-jarige zus Carolein Delta Mossel So Lovely in een bloed stollende rit over het parcours. Ze verbeterde de tijd van haar broer met ruim ééntiende secon de, maar met de finish in zicht haalde de Heatbreaker-dochter een paal naar het gras. „So Lo vely begreep mij even niet. Daar door moest ik haar in de wen ding naar die hindernis bijstu ren. Het bit schoot deels uit haar mond en toen maakte ze die fout. Jammer. Christiaan daagt me nogal eens uit, ik had hem graag de mond gesnoerd." De zege voor Carolein van de Plasse kwam er toch. In het za del van Delta Mossel Roma ver wees ze in een spannende barra ge thuisrijder en huizenhoog fa voriet Uyo de Loos met Quenet- te naar de tweede stek. Stage Dennis Evertse bewees dat de lessen van topruiter Peter Gee ring, waarbij hij enkele weken stage liep, niet voor niets waren geweest. Het 18-jarige talent uit Nieuw en Sint Joosland won met de ruin Redbull overtui gend in de klasse ZZ. In de bar rage was Evertse ruim vier tel len sneller dan jeugdinternatio- nal Cindy Perdaen met Nonne- vanck. „Een paar weken bij een topruiter als Peter Geering is ei genlijk veel te kort. Ik heb veel geleerd. Redbull heeft veel ver mogen, maar hij durft wel eens uit te breken. Peter adviseerde mij eens een ander bit te probe ren. Dat lijkt de oplossing. Vori ge week in Enschede liep hij op een zwaar nationaal concours twee keer nul. En ook vandaag stuurde ik hem met dit bit pro bleemloos rond." Ellen Briquet verkeert met Rocket Power in bloedvorm. Voor de derde keer op rij stuur de de amazone uit Vogelwaarde de ruin in de klasse L naar de ze ge. Evenals in Vlissingen en Tho- len moest de combinatie ook in Hulst in de barrage het spits af bijten. Weinig benijdenswaar dig, maar Briquet maakt er zich niet druk om. Als een speer stuurde ze Rocket Power in 40.91 foutloos rond. Haar vijf concurrenten beten zich er op stuk. „Als eerste starten, vind ik abso luut geen probleem. Gewoon vol gas en zo de rest onder druk zet ten. Dat lukt me de laatste tijd aardig. Dus geniet ik er gewoon nog even van. De verplichte pro motie komt er aan en dan is het misschien wel over. Hoewel, Rocket kan in deze vorm een M-parcours ook aan." .ÏIERIKZEE TEL0JJ};

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21