zc PC stopt Arnemuiden slim af Wolfaartsdijk wint op valreep VOOr zege Hengstdijk J SV verder dankzij effer in blessuretijd Stavenisse en Vosmeer hebben niets aan gelijkspel Kint mist snelheid lissingers maken meeste kans om door te gaan in poule 1 van districtsbeker 19 Gissingen üeineert auwendaele Vrouwenteams uit bekertoernooi Hoek verliest laatste oefenduel IJzersterk debuut Simone de Klerk Goede start handbalsters EMM egSSINGEN - Hoewel de niet op hetzelfde niveau jj ibalden, speelden GPC Vlis- d en en Arnemuiden de afgelo- jaren verschillende keren le- elkaar. Geen enkele keer de ploeg uit het vissers- Niet in bekerwedstrijden n iiet in oefenpotjes. „GPC ligt emuiden blijkbaar niet", dateerde trainer Carlos de ;e zaterdag droogjes, nadat v lemuiden op 2-2 was gehou- „Wij kunnen misschien ijlijk winnen van hen, maar iezen doen we ook niet." ld het gelijkspel deed de Vlis- tweedeklasser goede za- de beker. Na drie wed- Jen staat GPC met zeven ten aan kop in poule 1, met voor- en vijf tegendoelpun- Eersteklasser Arnemuiden, twee pouleduels speel- staat tweede met vier pun- Het team van Ad Roovers maandag 29 augustus 2005 wb Roeland van Vliet scoorde zelf vijf keer en kreeg er drie tegen. Morgen ontmoet Ar nemuiden VC Vlissingen, de nummer drie in de poule. Arne muiden zal met vijf doelpunten verschil moeten winnen om de poulefase van de districtsbeker te kunnen overleven. Wanneer Arnemuiden met bijvoorbeeld 4-0 of 5-1 wint, gaat GPC op ba sis van de meeste voordoelpun- ten door. Maar Arnemuiden had zich mor gen niet zo hoeven uitsloven, als het zaterdag tegen GPC de kan sen wat beter had afgemaakt. Al leen verdediger Corjan Marijs had zijn vizier op scherp staan, hij schoot twee keer van buiten het strafschopgebied raak. Ar jen Kats, Marvin Meerman, Jaco Moerdijk, Leon van Belzen en Pierre la Grand hielpen daaren tegen al hun kansen om zeep. „Aan het begin heb ik ze nog al lemaal opgeschreven, maar op een gegeven moment ben ik daar mee gestopt", zei trainer Ad Roovers achteraf, met zijn aantekeningenboekje bij de hand. „We hebben zo veel scho ten gelost en goede kopkansen gehad, daar hadden er wel wat meer van in mogen gaan." Grove charges De slimheid van GPC, dat bedui dend minder vaardige voetbal lers heeft dan Arnemuiden, was dat het de opbouw van de tegen stander goed verstoorde. Soms met kleine overtredingen, soms met grove charges. Het elftal van Ad Roovers kwam daardoor nooit lekker in z'n ritme. Boven dien scoorde de thuisploeg pre cies op de juiste momenten. De 1-0 (Jimmy Pinas, van dichtbij) viel al na zes minuten, waar door Arnemuiden niet de kans kreeg om rustig in de wedstiijd te groeien. En de 2-1 (Erik de Ruijter, hard schot van twintig meter) werd vijf minuten voor het einde van de wedstrijd ge maakt, juist op het moment dat Arnemuiden het duel naar zich toe leek te trekken. GPC'er Mar tin Wilken had in de 71e minuut zijn tweede gele kaart opgelo- OES - De monsterzege e VLissingen zaterdag be- aalde op FC Dauwendae- was alleen goed voor de atistieken. De ploeg is ansloos voor de tweede onde. auwendaele leidde volle- lig tegen de verhouding in ij rust met 0-1 door een be- mtte strafschop van Robin an de Velde. In de tweede ;lft stelde Vlissingen orde zaken. Via treffers van iervin Niemandsverdriet 1 en 3-1), Khalid Boufra- (2-1, 5-1, 6-1 en 8-1), Jor- Bakker (4-1) en Daniël attinama (7-1) werden de liddelburgers volledig reggespeeld. GPC'er Martin Wilken (links) vecht een duel uit met Arnemuidenaar Corné van Belzen. foto Lex de Meester onze sportredactie - RCS had zaterdag lan- jd uitzicht op de tweede ron ton het toernooi om de dis sbeker. In de slotfase scoor- iSV echter nog omdat de ar- r waarschijnlijk terecht een negeerde en de Goe- pren verder mogen bekeren. (lie 2. Meeuwen-Oostkapelle k De winst ging simpel naar [eerste klasser, die bij rust al 0-4 leidde door doelpunten Stefan Wielmaker, Michael awael, Harold Vermeulen en iieuw Wielemaker. Halverwe ge tweede helft tekende Ar- [Pattenier voor de 0-5. 3. RCS-SSV'65 0-1: Tot in had RCS zonder de problemen te zijn ge- de poulewinst in handen, leidsrechter Van Rijsingen Itoen ondanks vlagsignalen jde RCS-assistent, die de bal r de achterlijn had gezien, terecht doorspe- pi de voorzet werd door Den van der Welle in de winnen- omgezet. had in de eerste helft een rwicht en SSV '65 in het be- van de tweede. leverde de bezoekers geen doelkansen op en de kwam eigenlijk nooit problemen. Tot in de slot- dus. M 4-3: le ploegen waren kansloos r de tweede ronde en maak- er een leuke oefenwedstrijd waarin de beide verdedi- zeker niet uitblon- Alberto Condo Morgano te- voor 0-1Bas Rooze maak- elijk en via Patrick van de |e kwam de thuisploeg op sprong. Een eigen doelpunt rde de 2-2-ruststand op. Bas ze zorgde voor 3-2; Patrick de Putte voor 4-2 en Alber Morgano voor de 4-3. 5. Noad'67-Kapelle 0-5: wel Kapelle heer en meester i kroop de ploeg toch enkele n door het oog van de d. Voor rust kwamen de be ers op 0-1 door Koen Sinke. hervattingen zorgden een doelpunt, Rob Oostrom, de Dreu en Kevin Joosse de eindstand. e 6. SKNWK-Arendskerke Gert-Jan Tierie opende in de eerste helft de score voor SKNWK. Twee minuten na rust scoorde Emiel Kuijten na een as- sist van Tierie de tweede Nieu- werkerkse treffer. Leon Goede- gebure en Gert-Jan Tierie leg den daarna de eindstand vast. Zierikzee-Rillandia 5-0: Een eenvoudige overwinning voor de thuisploeg die na één helft al met 2-0-leidde. Elmar Verhage, Wesley Quist, Thomas Vos (twee keer) en Matthijs Hage scoorden voor de zondagtweedeklasser. Poule 7. WHS-Heinkenszand 4-2: Ermo Cappon tekende hal verwege de eerste helft vanaf elf meter voor 0-1, maar Egbert Moerland kon vlot daarna ver diend gelijkmaken. Direct na rust liep WHS door twee doel punten van Patrick van Schet sen uit naar 3-1. Tien minuten voor tijd werd het door Joeri Westraete voor 3-2. Het aandrin gende Heinkenszand creëerde daarna nog vele kansen, maar in de slotminuut counterde de thuisploeg via Hans Leune naar 4-2. MOC'17-Patrijzen: 2-1: Ook de derde bekerwedstrijd ging verlo ren voor Patrijzen. Via Gabriël Sapuletu kwam de ploeg uit 's-Heerenhoek nog wel op voor sprong, maar MOC'17 trok de stand al heel snel weer gelijk: 1-1. Bij een corner van MOC'17 ging keeper Wouter Dijkmans in de fout, waardoor de eind stand al voor rust bereikt was: 2-1. Poule 44. Nieuwland-Zeeland Sport 3-2: De thuisploeg begon prima en de 2-0-voorsprong door twee doelpunten van Jo- zias van Belzen verdiend. Vlak voor rust scoorde David Schrier vanaf elf meter 2-1, maar al in de eerste minuut na rust werd het via Richard Jacobs weer 3-1. Halverwege de tweede helft werd het door Niels Slager 3-2. Het aandringende Zeeland Sport creëerde daarna echter geen echte kansen meer. De Noormannen-Walcheren 1-4: Met een kopbal zorgde Leo Brasser voor een vroege voor sprong voor de thuisploeg. Na een halfuur bracht Vincent de Rijke Walcheren echter weer langszij. Na rust was Walcheren duide lijk de betere ploeg. Met een loepzuivere hattrick bracht Vin cent de Rijke zijn ploeg een rui me overwinning: 1-4. pen en het was wachten op de 1-2. Redder in nood was Corjan Marijs. In de eerste helft ver schalkte hij GPC-doelman Hen ry Guingo met mooi geplaatste vrije trap, in de slotminuut schoot hij weer van buiten de 'zestien' raak. Omdat er zoveel voetballers in zijn strafschopge bied stonden, zag Guingo de bal pas heel laat aankomen, waar door zijn reactie te laat kwam. „We zitten nu dus nog wel in de beker, maar ik ben teleurgesteld dat we hier niet gewonnen heb ben", zei Ad Roovers. De Jonge kon daarentegen goed met de puntendeling leven. Hij vond GPC, dat ook gerust vijf of zes keer had kunnen scoren, de morele winnaar. De trainer hoopt dit jaar, net als vorig jaar, weer ver te komen in de beker. Toen schakelde zijn elftal Arne muiden uit in de knock-outfase (1-0) en werd pas één wedstrijd voor de finaleronde de hand doek gegooid. Carlos de Jonge: „Ik heb mijn spelers verteld dat de C in GPC staat voor Cupfighter. De beker winnen is geen doel op zich, maar ik ben wel blij als we tij dens de competitie nog mooie be kerwedstrijden spelen. Ik 'oe fen' liever tegen een goeie ploeg dan tegen bijvoorbeeld een vier deklasser." GPC Vlissingen-Arnemuiden 2-2 (1-0). 6. Jimmy Pinas 1-0, 69. Cor jan Marijs 1-1, 85. Erik de Ruijter 2-1, 90. Corjan Marijs 2-2. Scheids rechter: A.C. Deurloo (Tholen). Ro de kaart (2x geel): Martin Wilken (GPC Vlissingen). Gele kaart: Ralph Wiessner, Bjom Ronde (GPC Vlissingen) en Jaco Moer dijk (Arnemuiden). Aantal toe schouwers: 300. GPC Vlissingen: Henry Guingo; Martin Wilken, Joris Beilo (80. Danny Bomer), Marco Schroevers, Leo de Groot, Ralph Wiessner, Jeroen van Ommen, Sven Ronde, Erik de Ruijter, Björn Ronde, Jim my Pinas (74. Wessel Leyer). Arnemuiden: Roy den Dunnen; Walter Crucq (81. Raymond de Nooijer), Corjan Marijs, Jaco Moer dijk, Peter Bil, John Crucq, Arjen Kats, Marvin Meerman (58. Pierre la Grand), Bart van Steveninck, Leon van Belzen, Corné van Bel zen. GOES - De vrouwenteams van Oostkapelle en Smerdiek zijn in de tweede ronde van de landelijke Gatorade Cup uitgeschakeld. Oostkapelle verloor thuis met 5-0 van hoofdklasser Fortuna Wormerveer en Smerdiek in Gro ningen met 2-0 van Knickerbockers. Oostkapelle-Fortuna W 0-5: De bezoekers waren de bete re ploeg, maar in de eerste helft troffen ze geen doel. Twintig minuten na rust werd het 0-1 en 0-2. De thuis ploeg was geklopt en met nog drie snelle doelpunten werd het geflatteerd 0-5. The Knickerbockers-Smerdiek 2-0: Smerdiek scoorde na een kwartier, maar de scheidsrechter stond op te grote af stand om te kunnen zien dat het schot van Lenny Stoutjes- dijk via de lat achter de doellijn terug in het veld was ge caramboleerd. Tot overmaat van ramp werd het vlak voor rust door een strafschop ook nog 1-0. Na rust had Smer diek een overwicht. Echte kansen kreeg de ploeg niet en tijdens het alles-of-nietsoffensief scoorde de thuisploeg uit een counter de 2-0. BREDA - In de laatste test voor de start van de competi tie liep Hoek zaterdag tegen een nederlaag aan. In Breda was Baronie met 3-1 te sterk. Het duel tussen de zondag en zaterdag-hoofdklasser kende door doelpunten van Van Zon en Djamel Buyse een 1-1-ruststand. Hoek, dat aantrad zonder de geblesseerden Charly Okone- do, Pieter de Munnik, David Destorme en Sam Ysebaert, kwam een kwartier voor tijd via Zimmerman op achter stand. De Zeeuws-Vlamingen jaagden in de slotfase op de gelijkmaker, maar kregen in de slotminuut een vakkundi ge counter om de oren: 3-1. GOES - Tafeltennisster Simone de Klerk heeft een ijzer- sterk debuut gemaakt in de eredivisie-vrouwen. De 15-ja- rige inwoonster van Kloosterzande die eind vorig seizoen haar club SAR verruilde voor FVT Rotterdam, won zater dag in de eerste wedstrijd van de competitie tegen Amster- dam'78 beide wedstrijden. Ze versloeg Lea Kooy en Anne-Marie van der Kwast bei den met 3-1. Samen met Monique Posthuma verloor ze het dubbelspel van Hop/Van der Kwast met 2-3. De team genotes van De Klerk kwamen aanmerkelijk minder goed uit de verf. Ze konden niet winnen, waardoor FVT met 5-2 verloor. MIDDELBURG - De handbalvrouwen van EMM zijn de voorbereiding op het komende seizoen met een dubbele ze ge gestart. In de Nassaulaan werden zaterdagavond Arte- mis en Hollandiaan opzij gezet. De uitslagen waren 7-4 en 13-10. Bij de mannen verloor EMM in het Belgische Brugge van Waasmunster de eerste oefenwedstrijd met 24-18. De vroeger dan geplande competitiestart (18 september) heeft Zeeuwse eersteklassers EMM en Delta Sport in ver legenheid gebracht. In de regio Rotterdam en Den Haag vangt de competitie eind oktober aan. In de afdeling Bra bant, waartoe de ploegen sinds kort behoren, begint de competitie vanwege de aanmerkelijk grotere poules zes weken eerder. van onze sportredactie GOES - Smerdiek heeft met op geheven hoofd het bekertoer nooi verlaten. De Tholenaren wonnen de laatste poulewed strijd van Cluzona. Poule 56. Meto-Apollo'69 3-1 Na een doelpuntloze eerste helft scoorde Meto de openingstreffer uit een strafschop. Nog in dezelf de minuut maakte Ralph Sprong gelijk voor de Bevelan ders. Apollo was gevaarlijk in de counter, maar moest toch toe zien hoe de thuisploeg via Mar- tijn Denees en Joey van Hooij- donk won. Vivoo-SPS 3-2: SPS begon goed en kwam dankzij Thijs Nijme- ijer op voorsprong. Vivoo knok te daarna terug. Door een eigen doelpunt kwam de ploeg langs zij, waarna Martijn Oerlemans en Ronnie van der Kraan de ze ge veilig stelden. Thijs Nijmeijer deed nog wat terug voor SPS. Poule 57. Vosmeer-Stavenisse 2-2: In een draak van een wed strijd die geen winnaar verdien de, kwam Stavenisse voor rust met 0-1 voor. Twee treffers van Jacco Vaders zorgden ervoor dat Vosmeer niet met lege han den achterbleef. Het gevolg van het gelijkspel was dat NVS pou lewinnaar werd. De Brabanders verloren weliswaar van Ouwer- kerk, maar hadden aan zes uit drie genoeg. Poule 58. Smerdiek-Cluzona 2-1: Smerdiek had de overwin ning vooral te danken aan de goede invalbeurt van Nordin Achabar. Koud in het veld be gon hij aan een mooie solo, waar na hij Bart Stoutjesdijk in staat stelde de winnende treffer te ma ken. Jeffrey Stuitjesdijk had eer der de Thoolse ploeg op voor sprong gezet, maar Gertjan Maas tekende voor de gelijkma ker. van onze sportredactie GOES - Krabbendijke, Borssele SVD en Wolfaartsdijk plaatsen zich zaterdag voor de tweede ronde van de districtsbeker. Krabbendijke en Wolfaartsdijk wonnen, SVD en Borssele had den genoeg aan een gelijkspel. Poule 43. Waarde-Robur 0-7: Bij rust was het al 0-5 via Rick Hopmans, Ricardo Sukraj en drie keer Jeroen Gerritsen. Op nieuw Hopmans en Danny Scholten tekenden voor de 0-7. Krabbendijke-Hansw Boys 2-0: Een knappe vrije trap van Dan ny Weber leverde na een half uur de 1-0 op. Vlak voor rust werd het ook nog 2-0 door Theo van Houte. Poule 45. Wolfaarts- dijk-Dreischor 2-1: De eerste helft was gelijkopgaand, maar na rust was de thuisploeg beter. Twintig minuten voor tijd kwam Dreischor toch op 0-1 door Frank van der Helm. Jarno Waterham tekende daarna voor de 1-1 en in de slotminuut verze kerde de thuisploeg zich via Harm Fluijt van een plaats in de tweede ronde. Colijnsplaatse Boys-WIK'57 4-2: Nigel Holmes tekende na tien minuten voor 1-0. Vanaf de rand van buitenspel werd het di rect daarna 1-1 door Ferry Ber- revoets. Robert Jan van de Ge- nugten zorgde voor 2-1 en een strafschop van Bart Boot lever de de 2-2-ruststand op. De twee de helft was de thuisclub beter. Ronald Jansen maakte 3-2 en Michiel van de Weele voor 4-2. Poule 46. Bevelanders-Yerseke 0-1: In een gelijkopgaande wed strijd pakten de stevig opereren de bezoekers vijf minuten voor tijd de winst door een treffer van Adriaan van de Plassche. Tot ergernis van de thuisploeg was diezelfde Van de Plassche eerder in de wedstrijd ontsnapt aan rood wegens natrappen. Poule 47. MZVC-Brouwersha- ven 4-0: De overwinning had veel groter moeten uitvallen. Sander de Vries tekende al in de eerste minuut voor 1-0. Een fraaie kopbal van Alexander Bom leverde de 2-0-ruststand op. Niels Versluis zorgde voor 3-0 en Ronald Jansen voor 4-0. Poule 48. Lewedorpse Boys-VCK 0-3: De bezoekers wa ren duidelijk beter. Marijn Dek scoorde na een half uur 0-1; San- der Jasperse maakte na een uur de 0-2 en Erik Goudt tien minu ten later 0-3. Luctor'88-Wemeldinge 1-1: Een fraaie kopbal van Rens Koole le verde halverwege de eerste helft 0-1 op. Vlak voor rust werd het gelijk door Lucien Martens, die profiteerde van een verdedi- gingsfout. De tweede helft was voor Luctor, maar de ploeg slaagde er niet in de winnende treffer te produceren. Poule 49. Axel-Borssele 1-1: In dit beslissende duel was Axel veel sterker dan een massaal ver dedigend Borssele. De thuis ploeg liet echter legio kansen lig gen. Axel kwam voor rust aap de leiding door Ivo Verstraeten. Tien minuten voor het einde scoorde Daniël Meijerlijn 1-1. Borssele gaat verder dankzij een beter doelsaldo. Sluiskil-Kwadendamme 3-1: Sluiskil was veel sterker, maar sprong slordig met de kansen om. Raphael Buijsse tekende voor een 1-0-voorsprong bij rust. In de tweede helft bracht Martin Verschare de bezoekers op gelijke hoogte (1-1). Daarna pakte de thuisploeg de goede draad weer op. Jasper van Houcke en Jimmy Coone bepaal den de eindstand op 3-1. Poule 50. Hoedekenskerke-SVD 1-1: Gerard Versluis tekende na en kwartier voor 1-0 en vijf mi nuten later Niels van de Dries voor 1-1. De thuisploeg was daarna wel de betere ploeg, maar SVD verdedigde het ene puntje, dat het nodig had voor poulewinst bekwaam. Kruiningen-Volharding 5-1: De thuisploeg had het makkelijk te gen Volharding. Arno van den Berge maakte de eerste twee doelpunten voor de Kruinin- gers. Niek van Zunderen deed nog wat terug, maar een goal van Martijn Sinke besliste de wedstrijd. Na rust scoorde Gert jan van de Pol twee keer. door Wim de Vos HENGSTDIJK - Peter Mol was niet sterk genoeg om een lange vlucht mee te dragen en Fonny Kint had onvoldoende snelheid in de benen om het karwei af te maken. Kortom, ondanks vol doende arbeid kwam de zege in de Waod-koers van Hengstdijk niet in Zeeuwse handen, maar mocht de Belg Henk Devreese het uitschreeuwen van vreugde. Henk Devreese uit Bellem was zaterdag de verrassende spurt- winnaar van een kopgroep van vijf, waaronder dus Kint. De coureur uit Driewegen finishte als vijfde. Beide Zeeuwse wiel renners hadden hun zinnen ge zet op de overwinning. Bij Mol was het enkele weken geleden dat hij een wedstrijd won en Kint wilde goede zaken doen in het algemeen klassement van de Ronde van Zuid-West Neder land. De coureur uit Driewegen stond daarin derde, met een klei ne achterstand op de leider. Met zijn vijfde plaats eindigde Kint wel voor leider Patrick van Rent- erghem en voor nummer twee Kristof Muys. Maar het was on voldoende om op te klimmen naar een hogere klassering. Kint reed zaterdag een bekeken race. Hij keek de kat uit de boom en probeerde op het juiste moment mee te gaan. Die af wachtende houding kwam hem bijna duur te staan. Daai'voor was met name streekgenoot Mol verantwoordelijk. De Kapelle- naar kwam met drie anderen aan de leiding en die vlucht leek te slagen toen de voorsprong snel opliep naar een halve mi nuut. Maar uiteindelijk werd het kwartet teruggepakt. Dat de vier werden teruggepakt, gebeurde vooral onder impuls van Wim de Waal, die enorm sleurde aan het peloton. Amper was het kwartet achterhaald of een vijftal koos het hazenpad. Daarbij nu wel Fonny Kint. Het werd al snel duidelijk dat dit groepje niet meer achterhaald zou worden. Met zijn vijven koersten ze af op de finish, waar Henk Devreese de snelste bleek Een speler van Hansweertse Boys (links) probeert de bal te veroveren in het duel met Krabbendijke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19