Fraai duel Ovaa en De Jonge PZC Van Ham denkt aan linkerrijtje Van Oeveren en Blaak ijzersterk in zeilweekend Oostkapelle heeft grotere plannen dan Smerdiek Veel deelnemers bij dressuur Nieuwland Aanvalslust Van der Klooster niet beloond Spannende finales in Tebotoernooi RCS is ambitieui Cross Wemeldinge Wasibi's wint rugbytoernooi uitslagen agenda maandag 29 augustus 2005 door Rinus Verberkmoes BRESKENS - De deelnemers aan het Breskens Sailing Week end hadden met wisselende om standigheden te maken. Hans Blaak uit Goes wist zich met de Aquazul het best aan te passen. Blaak moest het als schipper van de Aquazul in klasse 3 opne men tegen routinier Frans Maas uit Breskens met zijn jacht Ca- pella. „Maas verslaan, geeft de zege een extra dimensie. We heb ben alles wat in onze boot zat er uit moeten halen. Op de ope ningsdag werden we vierde en eerste en bleven daardoor gelijk met Capella. Zaterdag sloegen we de kloof door alle drie de ra ces te winnen. De derde plaats op de slotdag was genoeg om bij de kleine boten te winnen", glunderde de Goesenaar, die meldinge als thuishaven he In dezelfde haven ligt oo boot Xanadu van Lennard Oeveren uit Heinkenszand kwam uit in de klasse 1B er het aan de stok met Zeebi van Van Wijngaarden (fi Swiss Life van Ralph Berki uit België. Een gevecht dat geopend met winst op de ningsdag. „Zaterdag was voor ons niet het ideale Toch werden we derde ii dagklassement. De slot strijd ging weer goed. We trokken als een speer en ha steeds de goede wind te pal Dat extraatje bracht ons d ge", stelde Van Oeveren in terugblik op de driedaags het totaalklassement, groej en 1B samen, werd de zeile Heinkenszand derde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Een massa deelnemers en hoge scores kenmerkten gisteren de dressuurwedstrijd op Stal de Kroo in Nieuwland. Vooral in de in handicap verre den klasse Z1 en Z2 werd sterk gepresteerd. In de eerste proef toonde Chantal Nijpjes zich met Hexagons Rodinde met 191 pun ten de beste. In de tweede om loop eiste Evelien Schouten met Miami met 205 punten de over winning op. De amazone uit We- meldinge bleef Benjamin Mal- jaars met Joli tien punten voor. In de met bijna dertig combina ties sterk bezette klasse L toon de Erleyne Brookman zich met Levi in beide proeven overtui gend de beste. In de eerste proef, waar maar liefst ruim ze ventig procent van de deelne mers met een winstpunt op zak de piste mocht verlaten, stu de voor de Braanjenhoek uit pelle uitkomende amazoni apart bewegende Levi naai score van 171 punten naai oranje erelint. De goede scores waren vooi leyne Brookman niet voldo voor de hoogste dagscore, prijs werd een prooi voor A mijn Harten die metr Sukal de eerste proef van de klass met 172 punten op haar i schreef. De voor de Weelru uitkomende Annemijn Ha bleef hiermee haar clubge Anneke Phernambucq met cane zes punten voor. De re' che van Anneke Phernaml liet echter niet lang op wachten. De amazone uit Kwadendai stuurde de veel souplesse to de zwarte Toscane naar het stekende totaal van 171 pu en verwees daarmee Ha naar de tweede stek. door lepïriou WEMELDINGE - Omdat de op komst in de mxl-klasse aan de magere kant was, kregen de lief hebbers van motorcros zaterdag in Wemeldinge misschien wel de mooiste manche van het hele sei zoen te zien. Voor het eerst kwamen Casper Ovaa, Dave de Jonge, Gregory de Nooijer en Jeffrey Meurs sa men achter het starthek. Het werd 2-0 voor De Jonge, die bei de manches in de combiklasse won. Joris van Strien blijft Zee- lands sterkste veteraan en pakte weer de volle wins, net als John ny van Eekelen (85cc), Percey Karelse (65cc) en Jochem van Dorpel (mini). In de clubklasse wonnen Frank Rottier en Auke van Steenbergen elk een man che. De vraag wie nu de sterkste Zeeuw is werd zaterdag voor de eerste keer beantwoord. De klas sen 250/500cc (MX1) en 125cc (MX2) werden wegens de lage opkomst samengevoegd. Voor de liefhebbers was dit de kans om Ovaa (MX1) en De Jonge MIDDELBURG - Het Blind Da te Toernooi van rugbyclub Oe- moemenoe is gewonnen door de Wasabi's. Het team versloeg op sportpark De Voorborch in Middelburg in de finale de Highlanders met 35-15. In de finale van het vrou wentoernooi waren de jeugdige Prothea Babes met 20-15 te sterk voor de Bad Boys. (MX2) tegen elkaar aan het werk te zien. Het publiek werd getracteerd op een prachtige wedstrijd. In de eerste manche liet Ovaa het een beetje afwe ten, maar de tweede manche werd er eentje om in te lijsten. Ovaa kwam als snelste uit de startblokken met De Jonge in het wiel. In een ongelooflijk tem po vlogen beide matadoren over het circuit, waarbij de afstand tussen het achterwiel van Ovaa en het voorwiel van De Jonge soms niet meer was dan een vin gerdikte. Tien ronden lang kreeg Ovaa aanval op aanval te verwerken van een felle De Jonge. Op twee ronden van het einde besliste De Jonge de strijd in zijn voor deel. Hij kwam iets beter uit een van de bochten en passeerde Ovaa, waarna hij de overwin ning niet meer afstond. Veteranen Bij de veteranen blijft Joris van Strien de sterkste. Op alle cir cuits in Midden-Zeeland wint hij. Toch had hij zaterdag nog even getwijfeld of hij bij de vete ranen zou starten. Hij had last van een voetblessure. In de tweede manche moest hij nog wel even alle zeilen bijzet ten. De eerste reed hij van start tot finish aan de leiding, maar in de tweede kwam hij na een ronde pas als zesde door. Na een prachtige inhaalrace nestelde hij zich halfweg aan de leiding en stond die niet meer af. Mykel van Goor had in de eerste manche niet te klagen over ge luk. Hij ontdekte nog net op tijd dat zijn balhoofdpen was afge broken en voorkwam daarmee een lelijke val. In de tweede pak te hij een derde plaats na Van Strien en Bos. door Wim de Vos HANSWEERT - Aanvallen was zaterdag het parool van de ren ners in de TMZ-koers van Hans- weert. Wie anders dan Johnny van der Klooster speelde daarin een hoofdrol. Daarnaast gingen Ke vin Gideonse en Andy van Loon mee in de parade van aanval lers. Van Loon deed dat uitein delijk op het juiste moment. De Brabander hield in de slotfase voldoende over om als winnaar over de meet te komen. Johnny van der Klooster neemt als het maar even kan het initia tief. Daarbij schuwt hij het niet om kilometers lang in zijn een tje vooruit te rijden. Zoals zater dag in Hansweert. Hij moest ech ter uiteindelijk buigen voor de achtervolgers. „Vandaag heb ik vooral mijn vorm getest. Zondag is het NK en ik moet zeggen dat ik tevre den ben", vertelde Van dei- Klooster na afloop van de wed strijd waarin hij als negende zou finishen. Meer dan de helft van de wedstrijd bepaalde hij het beeld. Van der Klooster reed ronden- lang voor het peloton uit (en won daardoor met overmacht de leidersprijs) maar moest zich uit eindelijk gewonnen geven toen met name de Beebikes-ploeg een achtervolging op touw zette. Vooral Jacques Schuit en Andy van Loon speelden daarin een hoofdrol. Kort na de samensmelting ont stond er een kopgroep met on der andere Andy van Loon, Ke vin Gideonse, Patrick Tolhoek, Dennis Mesu en Rein-Jan Elen- baas. Het bleek de beslissende fase van de wedstrijd te zijn. Vooral Kevin Gideonse durfde het niet aan om met deze groep naar de meet te gaan. Hij pro beerde er een paar keer alleen vandoor te gaan. Dat was tel kens tevergeefs. Dat was niet het geval toen An dy van Loon aanzette en een kleine gaatje sloeg. Hij gaf dat niet meer uit handen. De wed strijd bij de amateurs B werd be heerst door Leo van de Velde uit Hellevoetsluis. Bijna de gehele wedstrijd was hij voorin te vin den om in de slotfase samen met de pas uit de S/P-categorie over gekomen Ferdinand Boogaard uit Vlissingen aan de leiding te komen. Later kon Jerry de Blok nog aansluiten maar dat vormde voor Van de Velde geen beletsel om winnend over de finish te ko men. Bij de veteranen won Matti de Baat uit het Brabantse Nieuw-Vossemeer en Patrick Borsman uit Hellvoetsluis was de snelste van het hele peloton in de S/P-categorie. Joris van Strien in actie bij de veteranen. foto Willem Mieras Heinkenszand. Total Tebo-toer- nooi. Finales. Mannenenkelspel. HE6: E. Weekamp-M. Lukasse wo. HE7: S. de la Cousine-B. Koeman 6-2 6-2. HE8: A. Duine-A. Cijsouw 6-4 4-6 6-2. Mannendubbelspel. HD5: S. Nieuwenhuyze/C. Versteeg-R. Aarts/S. Lokerse 4-6 6-4 7-5. HD6: E. Relijveld/R. van Steenbergen-R. Janse/P. Verstraete 6-4 6-2. HD7: A. Nijsse/J. Nijsse-A. de Ruijter/J. van Boxtel 6-3 2-6 6-1. HD8: S. de Blaeij/P. Karman-R, Monkau/J. Jas pers 6-0 6-3. Vrouwenenkelspel. DE8: C. van de Pas-R. Beenhakker 6-3 6-1. Vrouwendubbelspel. DD5: H. Clausing/M. Ridderikhoff-S. de Marco/ C. Versteeg 6-3 7-6. DD7: A. Wondergem/ C. Hoogerwerf-N. de Neef/M. Smolders 2-6 6-3 6-3. DD8: J. de Marco/R. Reijnhout-E. Duerink/C. Katsman 7-5 7-6. Gemengdubbelspel. GD5: M. Meulmeester/M. van Gastel-D. de Jonge/S. Sprinkhuizen 7-5 6-3,1 C. Geluk/E. Relijveld-M. Wirtz/D. Bl wijns 6-1 3-6 6-2. GD7: M Wabel van Hese-A. Meulmeester/J. Geld: 6-2. GD8: C. van der Pas/A. Ki Glisovic/H. Geus 6-3 6-2. Hansweert. Amateurs A: 1. And Loon (Hoogerheide). 2. Kevin Gids (Hzand), 3. Dennis Mesu (Middel! 4. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 5.1 de Kok (Steenbergen), 7. Patrick hoek (Yerseke). Amateurs B: 1 van de Velde (Hellevoetsluis), 2. de Blok (Middelharnis), 3. Ferdi Boogaard (Vlissingen), 4. John M (Hansweert). Veteranen: 1. Mal Baat (Nieuw-Vossemeer). S/P-cal Patrick Borsman (Hellevoetsluis Edwin Matthijssen (Roosendaal Jean-Pierre Hoeboer (Tholen), Jeroen van der Pluijm (Zonnemaii Baukje Doedee (Driewegen). door Sven Bakker HEINKENSZAND - Sjaco Nieu- wenhuyze en Chris Versteeg heb ben in Heinkenszand bij het To tal Tebo-toernooi de titel ge pakt bij het dubbelspel in de vijfde categorie. De favorieten- versloegen in de finale Ronald Aarts/Sjaak Lokerse. Het werd een spannende eind strijd in Heinkenszand tussen Nieuwenhuyze/Versteeg en Aarts/Lokerse. De eerste set ging nog met 4-6 naar Aarts en Lokerse, maar in het tweede en derde bedrijf toonden Nieuwen- huyze en Versteeg zich de sterk- sten: 6-4 en 7-5. Ook in de vijfde categorie van het gemengddubbelspel waren het de favorieten die er met de ti tel vandoor gingen. Marloes Meulmeester en Mario van Gas tel zetten in de eindstrijd Debby de Jonge en Stijn Sprinkhuizen met 7-5 en 6-3 opzij. Een verrassing viel te noteren bij het vrouwendubbelspel in de 5-categorie. De ongeplaatsten Helen Clausing en Mariëlle Rid- derikhoff versloegen in de finale de als eerste ingeschaalden Sa- brine de Marco en Chantal Vers- maandag Wielrennen Zomercup mountainbike X-Treme. Vierde wedstrijd. Locatie: Den Inkel, Kruiningen. 18.00 uur: 11 en 12 jaar (30 minuten). 18.01 uur: 6 t/m 10 jaar (20 mi nuten). 18.45 uur: 13 t/m 16 jaar (40 mi nuten). 18.46 uur: vrouwen (40 minu ten). 19.30 uur. senioren (60 minuten). 19.31 uur: veteranen (50 minuten). teeg in twee sets: 6-3 en 7-6. Er werden bij het Total bo-toernooi ook enkelpari afgewerkt, al was de sterkste tegorie de zes. Bij de man» won Eric Weekamp en bij mannen 7 Steven de la Coua Het mannendubbelspel zes een prooi voor Eddy Reliji en Richard van Steenbergen. GOES - Voor promoves RCS, dat met Zierikzee vooi Zeeuwse inbreng zorgt in dei dag-tweede klasse E, is hand ving niet voldoende. De pl uit Oost-Souburg begint anil eus aan de nieuwe competitii Menig nieuwkomer zou te den zijn met een plek net bö de degradatiezone in het debl jaar. Volgens trainer Alexas van Keulen gaat deze vliege RCS niet op. „We willen gewoon in de meedoen. We beschikken een goede groep, dus dan het goedkoop zijn om te roe( dat we alleen maar mee wi spelen." Vooral door de ka van ex-prof Dennis de Nofl kreeg RCS een forse kwalite injectie. Ook de Belgische keeper Fr Sijmons maakte de overs naar RCS. Belangrijkste ade ting volgens Alexander van H len is het vertrek van de getal teerde Raymond Wolf Sparta Al. door Eugène de Kok GOES - De een is de nieuwe trai ner van een ploeg, die sinds jaar en dag in de hoogste klassen van het vrouwenvoetbal speelt. De ander is al tijdenlang oefenmees- ter van een team dat hard op weg is naar de top. Ben van Bel- zen van Oostkapelle en Wim Scherpenisse van Smerdiek ont moeten elkaar dit seizoen als trainers in de eerste klasse A van het vrouwenvoetbal. Ben van Belzen is bij Oostkapel le de vervanger van René Hille- brand die om gezondheidsrede nen moest stoppen. De Kloeting- i se oefenmeester is geen onbeken- 1 de in het vrouwen voetbal. Zes jaar lang trainde hij het eerste en tweede elftal van de vrouwen van Kloetinge. Ook werkte hij nog met de C-juniores. De laat ste vier jaar had hij de leiding over de A-junioren van Kapelle. „Eigenlijk wilde ik na tien sei- i zoenen trainersschap een jaartje 1 rust nemen, maar ik heb altijd gezegd: als ik ooit weer vrou wen ga trainen, is dat bij Oostka- pelle." 1 Van Belzen werd gebeld door de Walcherse vereniging en teken de voor een jaar. Hij hoopt de 1 prestaties van vorig jaar, toen J Oostkapelle zesde werd, mini- - maal te evenaren. „Er zit veel r voetballend vermogen in de groep, maar het overgrote deel - 1 op keepster Lennie Jacobse en Nancy Bahadoer (middenveld) na - is erg jong. Fysiek zijn we veel minder sterk dan een club als DSE (Etten-Leur) waarte gen we een oefenwedstrijd heb ben gespeeld. Ik hoop op een i Winst en verlies volleyballers BELGRADO - Een kleine week 1 voor de Europese titelstrijd heb- 1 ben de Nederlandse volleybal- mannen in Belgrado twee keer I geoefend tegen het organise- rende Servië Montenegro. i Nadat zaterdag in de Arena-hal met 3-0 werd verloren, volgde I gisteren een 3-2-zege op het ster- ke thuisland. Oranje begint het 1 toernooi vrijdag met een wed- t strijd tegen Griekenland. ANP plaats tussen de drie en vijf en misschien kunnen we wel een pe- riodetitel meepakken." Wim Scherpenisse van Smer diek hoopt vooral te overleven. De trainer uit Sint-Maartens dijk, aan het roer sinds 1996, verwacht in ieder geval niet de zelfde successen te behalen als vorig jaar. Toen werd Smerdiek overtuigend kampioen in de tweede klasse en won het de dis trictsbeker Zuid 1. „Je weet het natuurlijk nooit. Toen we uit de derde klasse pro moveerden, deden we het jaar daarop direct bovenin mee, maar het zal zwaar worden. Sommige speelsters van Smer diek, zoals Tina Dujakovic en Josca Jansen, zijn het de laatste seizoenen gewend geraakt om van de 40 wedstrijden er 38 te winnen. Dat zal nu niet gaan. Het enige waarvan je kunt profi teren, is dat ze ons niet kennen. Al is het voor ons ook allemaal nieuw. Ik wil in ieder geval dat we ons handhaven. Met een plaats derde of vierde van onder ben ik tevreden." De opening van het seizoen is loodzwaar, zegt Scherpenisse die CSW, Muiden en Rijnvogels als de grote favorieten ziet. „We zijn naar Dokkum en Groningen geweest voor de beker en star ten met drie uitwedstrijden. Voor ons is het juist belangrijk dat we in het begin punten pak ken. Anders wordt het erg las tig-" De eerste ontmoeting met Oost kapelle staat 1 oktober op het programma. Dan ontvangt Oost kapelle Smerdiek. Scherpenisse kijkt uit naar de derby. „We heb ben hier altijd tegen Oostkapel le opgekeken. Zeker in de tijd van Adri Franke zijn daar fan tastische dingen gebeurd. Ik ver wacht dat Oostkapelle bovenin mee zal draaien, dat ze in ieder geval een stuk hoger zullen ein digen dan Smerdiek." Ook Van Belzen, die Nathalie van Ee en Sally Joan Muller van zijn team naar Smerdiek zag ver trekken, verheugt zich op de ont moeting. „Elke ploeg is hetzelf de, maar dit duel is toch wel een beetje speciaal. Het zal leuk zijn Emmy Molhoek en Tina Dujako vic weer te zien. Die heb ik bij Kloetinge nog onder mijn hoede gehad." door Ron de Waal OOST-SOUBURG - Hij kan zich nog niet echt een goed beeld vormen van wat zijn ploeg te wachten staat in de tweede klasse. Toch denkt middenvel der Alwin van Ham dat RCS in staat moet zijn om in het linker rijtje te eindigen. „Misschien is de top-vijf wel mogelijk", zegt hij wanneer hij de spelersgroep de revue laat passeren. RCS wilde al langer hogerop, maar een verblijf in de derde klasse was bijna standaard voor de ploeg uit Oost-Souburg. De 23-jarige middenvelderkan zich niet herinneren hoelang geleden zijn ploeg in de tweede klasse uitkwam. „Misschien wel vijftig jaar", denkt hij hardop. „Vijf jaar geleden hadden wij het er al over, daarom is het heerlijk dat RCS nu eindelijk naar de tweede klasse promoveerde. Dit is een prachtige uitdaging." Dat RCS nu wel de stap kon ma ken, schrijft Alwin van Ham voor een aardig deel op het con to van trainer Alexander van Keulen. „Hij kan de juiste snaar raken bij de spelers. Hij wist met goede besprekingen de groep op scherp te zetten. Voor al in die vele derby's die we speelden, kwam dat uitstekend van pas", weet Van Ham. Ook een kleine portie geluk kon RCS volgens Alwin van Ham niet ontzegd worden. „En dan bedoel ik voornamelijk het ge ringe aantal schorsingen en bles sures waarmee we te maken kre gen. Met een smalle groep zijn dat geen onprettige bijkomstig heden." Concurrentiestrijd Dit seizoen zijn de keuzes voor trainer Van Keulen bij RCS veel ruimer en zal de concurrentie strijd op meerdere posities he vig zijn. Alwin van Ham: „Maar dat is alleen maar goed. Ook ik zelf durf' niet op voorhand te zeg gen of een basisplaats vanzelf sprekend is. Om te overleven in de tweede klasse was aanvulling bittere noodzaak. Er zijn wel wat spelers vertrokken, maar de genen die er voor teruggekomen zijn maken onze ploeg bedui dend sterker." Geweldige impuls Vooral de komst van Dennis de Nooijer is volgens Alwin van Ham een geweldige impuls voor RCS. „Hij kan samen met John Bentschap Knook als geen an der de kar trekken. Van de aan wijzingen die deze spelers geven is een hoop te leren, „Daarnaast zullen spelers als Rudly St. Ja- go, Alfaro Pentury, Remco Fe- lius en Rody Uranie ook van waarde worden voor RCS", al dus de speler, die zelf na een één jarig uitstapje naar Oostkapelle, twee seizoen geleden, weer is te ruggekeerd op het oude nest. „Ik speel al bijna mijn hele le ven bij RCS, maar wilde wel eens de uitdaging van de eerste klasse aan. Ik kende Cees Hout epen als trainer goed en bij hem kon ik die kans krijgen. Door mijn werk in de steigerbouw kon ik eigenlijk veel te weinig trainen. Ik zat toen veel in Rot terdam en daardoor was het nau welijks te doen. Terugkeren naar mijn oude club was de meest logische optie", vertelt Van Ham. Wanneer zich onverhoopt op nieuw een kans aan zou dienen om hogerop te komen, dan zou Alwin van Ham daar niet nega tief tegenover staan. „Maar ik concentreer me nu volledig op RCS", haast hij zich te zeggen. „Er staat een enorm sterke groep, waar heel veel rek in zit. Het is nu zo dat als er een speler om wat voor reden dan ook weg valt, er een gelijkwaardige ver vanger klaar staat. Er zijn nu wat kleine blessures, waardoor we bijvoorbeeld bij de Sloepoort-Cup niet optimaal presteerden Maar als de ploeg compleet is, mag er best wel iets verwacht worden." foto Lex de Meester Alwin van Ham (16) in actie tijdens de bekerwedstrijd tegen SSV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18