>zc en Kalou maken het verschil Gouden Vuelta-start Denis Mentsjov Emotioneel afscheid van springpaard De Sjiem in Aken 0 ,-^j 0 raag en voorspelbaar Ajax maakt het Feyenoord nauwelijks moeilijk: 1-2 PSV'er Lee foor vier jaar laar Tottenham UCI staakt gesprekken met drie grote rondes Boegbeeld VC Vlissingen overleden Robben onzeker voor Oranje Collina verbannen naar Serie B Matig begin hockeyers aan EK Achtvoudig winnaar Chardon derde bij CHIO actie: 0113-315640 ail:redactie@pzc.nl 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; 020-4562500. jandag 29 augustus 2005 AutoTeam AUTOTEAM I NIÉUW I OCCASIONS OPEL CHEVROLET SCHAOÉ I Henri van der Steen - Zelfs de top- in Nederland zijn ieds minder vaak top. ax-Feyenoord was gistermid- zelfs ronduit vervelend, al is de uitslag (1-2) dik in orde, oral vanwege Kuijt en Kalou. mag je Ajax noch al te hard afvallen, jax is nog steeds piepjong en yenoord komt van ver, na een ar lang gefrustreerd te zijn de mislukte coach Gullit. nvin Koeman wilde wel mee- ian met de vaststelling dat van teleurstellende middag spra- geweest. „Maar ja, in Ita- waar de budgetten veel roter zijn, is het ook wel eens goecl." Hij beloofde in elk de video nog eens terug te raaien, maar zal dan waar- thijnlijk toch weer letten op de waarop zijn spelers het setbal van Ajax ontregelden. Jptimistisch iy Blind beperkte zich lie- tot de analyse van zijn eigen ;g, die kort was: de eerste ien minuten werd goed gevoet- ild én werd de kans gemist die iet gemist had mogen worden, lind telde in totaal zes kansen or zijn ploeg, voor Feyenoord ie. Coaches tellen altijd wat itimistisch, als ze willen aange- sn hoeveel kansen er wel niet verprutst door hun spelers, i kwam helemaal niet aan S3 kansen tegen Feyenoord, aar zelfs zes kansen in ander if uur voetbal zijn een dis- isalificatie voor een ploeg met veel technisch talent. Ajax pbineerde niet goed en dan omt de analyse van Blind wat ERKRADE - De laatste minu- in het Parkstad Limburg ladion waren best emotioneel, srtelde Young-pyo Lee kort nordat hij de spelersbus instap- it duel met Roda JC was zijn atste in dienst van PSV. Gis- iavond moesten nog wat laat- i details worden geregeld, ar het staat vast dat de jd-Koreaan vandaag naar inden reist en de medische airing ondergaat bij Totten- am Hotspur, de club waar hij i contract voor vier jaar te- ent, Iét doet verdriet dat ik beken- en en vrienden hier achterlaat, eaar ik ben natuurlijk heel blij lat het tot een akkoord is geko- ren", aldus Lee, voor wie Tot enham naar verluidt drie mil- oen euro heeft neergeteld. „Ik iebbij PSV een prachtige tijd ïhad, maar mijn ambitie is om leen grotere competitie erva- ngop te doen. De Premier Lea- leisdat." Idink: „Toen ik Lee meenam ahet WK in 2002 was hij inter zonaal nog een kleine jongen, heeft zich daarna geweldig itwikkeld en is uitgegroeid tot beste linksback van Neder- - Tussentijds heeft PSV de as gelicht en is het contract gewaardeerd, maar de clausu- svan toen bleven zitten en ge il. Lee's agenten nu de kans lm dit te doen." 'laar wrevel is er niet. De trai- et accepteert het vertrek van ijn speler dan ook. „Lee heeft ijna drie jaar voortreffelijk Ijn plichten vervuldi Als trai- jïmoet ik ze dan ook verder la- vliegen. De Premiership aekt veel voetballers aan. Als iderlandse club moet je dat in file realiteit accepteren." ervanger >V is druk bezig om een ver- iger voor Lee te halen en zich ïtueel nog op een of twee an- posities te versterken. Inter zonaal ligt de deadline op - woensdag 24.00 uur, nationaal er nog langer transfers mo- sdijk. Vorige week liet Hiddink ioorschemeren dat in de komen- jen nog rond meer PSV'ers Weging zou kunnen ontstaan. wilde er gisteravond niets Fer kwijt. „We wachten af. Pas :P 31 augustus 's nachts gaat de klrfoon uit." Pagina 16 1 PSV speelt als vanouds simpel over. Blind had zelf na tuurlijk part en deel aan de zeperd, al was het maar door zijn beslissing Escudé op te stel len. Niet voor het eerst vroeg je je af waarorii de Fransman ei genlijk mee mag doen, maar nee, hij is zelfs aanvoerder. Es cudé is geen kruk, maar zeker niet de crack die je verwacht, als het om de aanvoerder van Ajax gaat. Naast hem stond weer Grygera. De Tsjech is ook geen gewelde naar, als centrale verdediger, maar defensief wel beter dan Es cudé. Opbouwend is het met bei den tobben en daar begon ook gisteren de misère. Achterin was er geen vastheid, geen fanta sie, geen lef, voorin (Rosenberg) geen kwaliteit. Pas laat in de wedstrijd slaagde Sneijder erin de spits, die toen inmiddels Cha- risteas heette, met slimme pass- jes twee keer voor Lodewijks te zetten. De eerste keer leverde het een doelpunt op, de tweede kans werd door de Griek ver prutst. De goal van Ajax viel na 78 mi nuten, toen het Ajax-legioen de wedstrijd al lang en breed had opgegeven. „Steek die drie maar in je reet", zongen ze. Met 'die drie' werden de punten bedoeld die Feyenoord mee naar huis ging nemen. Zo kansloos speel de Ajax, zo vervelend ook. Smoesje Feyenoord voetbalde evenmin glorieus, maar de gasten hadden enkele excuses. Het beste smoes je, om de zaak verder vooral van uit het eigen strafschopgebied te bezien, was natuurlijk de tref fer van Kalou, na iets meer dan een kwartier spel. Het was trouwens een prachtig doelpunt. De Jong stond even te slapen, Paauwe pikte de bal in, speelde op Kuijt, die Kalou aan speelde. Diens draaiende, met de binnenkant rechts getrapte bal viel bij de tweede paal tegen het net. Het handje van Vonk was ontoereikend. De score was een enorme verras sing, want de eerste minuten van Ajax waren zo goed geweest dat het leek of het een nulletje of drie ging worden. Maar Ro senberg faalde gruwelijk. De ef ficiëntie van Feyenoord, vorig jaar al zo geroemd, werd ook na rust nog eens in praktijk ge bracht. Nu was het Kalou die Kuijt bediende, zijn bijna lulli ge schotje verdween zomaar in de verre hoek: 0-2. Nog bijna een halve wedstrijd had Ajax om de zaak te herstel len, een halve helft zelfs met een man meer, nadat Snoyl met een tweede gele kaart voor weer een lompe overtreding was wegge stuurd. Maar uiteindelijk bleek Ajax niet eens op een puntje aan spraak te mogen maken. Het spel bleef voorspelbaar, traag, onschuldig, tot opluchting van de Feyenoord-def'ensie die zon der veel moeite overeind bleef, gesteund door Paauwe, de goede Ghaly en de weer als een paard zwoegende Kuijt. GPD pagina 16 Paauwe voelt weer waardering Feyenoord-spits Dirk Kuijt geniet van het moment. Hij heeft Feyenoord net op 2-0 gezet. foto Ron Pichel/GPD Raborenner wint proloog en rijdt één dag in de leiderstrui door Peter van Leeuwen CORDOBA - Het verlies van de leiderstrui 'op de tweede dag van de Ronde van Spanje was in gecalculeerd. De vreugde over het winnen van de eerste rit bleef intact. Denis Mentsjov be zorgde Rabobank zaterdag in Granada voor het eerst de lei derstrui op de openingsdag van een grote ronde. „Een gouden start", vond ploegleider Adri van Houwelingen met een knip oog naar de kleur van het tricot van zijn Russische pupil. Vergeten waren de moeizame weken in Frankrijk, waar Mentsjov de teleurstelling was in een verder goed functione rende ploeg. Ruim een maand na de Tour bewees Mentsjov in de openingstijdrit van de Vuelta dat hij wel degelijk kan fietsen. In een spectaculair decor - de renners passeerden het monu mentale Alhambra - reed de 27-jarige Rus naar de snelste tijd, vóór de specialisten Rik Verbrugghe uit België en Brad ley McGee uit Australië. Dat tweetal opende een dag la ter op weg van Granada naar Cordoba de aanval op de gou den trui. Verbrugghe leek er mee aan de haal te gaan dankzij onderweg veroverde bonificatie seconden, maar in de slotfase veranderde alles door een ont snapping van de Italiaan Leo nardo Bertagnolli in de klim van de Alto de San Jerónimo. McGee was een van de renners die achter de vluchter aanging, achterhaalde hem maar verloor de sprint. Uit een achtervolgend groepje strandde de Spanjaard Flecha, volgend jaar renner van de Rabobank, op de derde plaats. McGee won voldoende tijd op Mentsjov en Verbrugghe, die beiden in het eerste peloton op 44 seconden van de ritwin naar binnenkwamen, om de lei derstrui over te nemen. Mentsjov was een dag eerder de grote verrassing op het indruk wekkende parkoers van de ope ningstijdrit. De renners moesten twee kilometer klimmen naar het Alhambra waarna nog vijf kilometer - deels dalend, deels vlak - volgden. De Rus kwam bo ven met drie seconden achter stand op Verbrugghe, de win naar van de proloog in de Eneco Tour. „Hij is in de afdaling en het vlakke stuk vier seconden inge- van onze sportredactie GRANADA - De internationale wielrenunie UCI heeft de onder handelingen met de organisato ren van de drie grote wielerron des over de toekomst van de Pro- Tour afgebroken. Dat zei Victor Cordero, koersdirecteur van de Ronde van Spanje, gisteren voor de start van de tweede etappe. Cordero meldde dat de UCI de dwarsliggende wielerbazen heeft laten weten dat verdere ge sprekken zinloos zijn. Sinds de invoering van de nieuwe serie topwielerwedstrijden is er one nigheid tussen de UCI en de be drijven die Tour, Giro en Vuelta organiseren, alsmede een aantal klassiekers. De laatsten vrezen een te grote inmenging van de wielerbond. UCI-baas Verbruggen liet eer der al weten desnoods verder te gaan zonder de betreffende koer sen. „Wij willen blijven praten", zei Cordero gisteren op persoon lijke titel. „Ik praat nu niet na mens de drie grote rondes. Ik ga met mijn collega's Zomegnan (Giro) en Clerc (Tour) overleg gen over een reactie." ANP Denis Mentsjov is de snelste in de proloog van de Ronde van Span je. foto Luis Tejido/EPA lopen op een hardrijder als Ver brugghe. Dat zegt veel over zijn vorm", had Van Houwelingen te vreden geconstateerd. „Toen ik het parkoers had verkend, wist ik dat een goede klassering mo gelijk zou zijn voor Denis. Eer lijk gezegd was ik teleurgesteld geweest als hij niet bij de eerste tien was geëindigd." Hoog niveau Mentsjov zelf verbaasde zich over zijn ritzege. „Ik ben nooit echt een goede tijdrijder geweest, daarom had ik dit ze ker niet verwacht. Het was een parkoers dat me lag, maar dat ik hier specialisten als Verbrugg he en McGee klop, zegt me dat ik terug ben op een hoog ni veau." Mentsjov ging naar de Ronde van Frankrijk met als doel een plaats in de topvijf. Al na de eer ste bergrit kon de Rus dat stre ven uit zijn hoofd zetten, Een keelontsteking was het excuus, ook naderhand kwam Mentsjov nooit meer in het stuk voor. Hij beëindigde de Tour uiteindelijk •gedesillusioneerd als 85e op meer dan tweeëneenhalf uur van winnaar Armstrong. Mentaal geknakt trok hij met zijn familie naar zijn vaderland. „Ik heb een week vakantie ge houden. Dat heeft me goed ge daan. Sinds die tijd was ik weer goed aan het trainen." Hij viel al op door zijn goede rijden in de Clasica San Sebastian. Dicht bij zijn woonplaats Pamplona leek de Rus weer op de renner die Rabobank vorig jaar met trots binnenhaalde als klasse mentsrijder. Mentsjov had des tijds net een rit gewonnen in de Vuelta. Een klein jaar later volg de een herhaling van dat kunst stukje. ANP GOES - In zijn woonplaats Arnhem is vorige week op 83-jarige leeftijd oud-VC Vlissingen-voetballer Pierre van der Schraaf overleden. Van der Schraaf kwam twin tig jaar lang (1938-1958) uit voor het eerste elftal van Vlis singen. Hij speelde in die periode meer dan vierhonderd officiële wedstrijden, waarin hij meestal als buitenspeler optrad en vele doelpunten scoorde. Van der Schraaf was met name door zijn grote inzet het boegbeeld van VC Vlissingen, dat direct na de Tweede We reldoorlog op het hoogste voetbalniveau in Nederland speelde met tegenstanders als PSV, NAC en Willem II. In 1956 behaalde hij met Vlissingen het kampioenschap van de eerste klasse amateurs en speelde hij om het landskam pioenschap met Hengelo en RFC Rotterdam. Hierin werd Vlissingen uiteindelijk derde. Van der Schraaf, die al vele jaren in Arnhem woonde, is altijd lid van VC Vlissingen gebleven. LONDEN - I-Iet is onzeker of Arjen Robben zaterdag kan meedoen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Armenië. De aanvaller heeft last van een lichte enkelblessure en kon daardoor zaterdag niet meespelen in de uitwedstrijd van zijn club Chelsea tegen Tottenham Hotspur. Robben liep de kwetsuur woensdag op in het duel met Wést Brom- wich Albion. Volgens zijn vader en zaakwaarnemer Hans Robben heeft Arjen dermate veel last van het gewricht dat hij mogelijk niet inzetbaar is tegen Armenië. Robben: „Hij hoopt echter wel te kunnen spelen en zal zich ook melden bij Oranje." ROME - Scheidsrechter Pierluigi Collina is verbannen naar de tweede Italiaanse voetbaldivisie, de Serie B. Hij krijgt geen wedstrijden in de Serie A. omdat hij weigert een reclamecontract met Opel op te zeggen. Naar verluidt ontvangt Collina hiervoor 1 miljoen euro. De Italiaanse voetbalbond FIGC had Collina gezegd de overeenkomst met het automerk te verscheuren, aangezien Opel sponsor is van AC Milan, dat uitkomt in de Serie A. LEIPZIG - De Nederlandse hockeyers zijn wisselvallig be gonnen aan het Europees kampioenschap in Leipzig. De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans won met 5-4 van middenmoter Frankrijk in een wedstrijd waarin Oranje defensief nog geen solide indruk maakte. Bij de rust leid de Nederland met 4-2. pagina 17 Oltmans raakt niet in paniek door Ger Lammerink AKEN - De Sjiem heeft gisteren in Aken afscheid genomen van de springsport. Met Jeroen Dub beldam stapte de olympisch kampioen van Sydney 2000 nog één keer door de ring. Een dave rende ovatie van bijna 40.000 toeschouwers in het springsta- dion viel de hevig geëmotioneer de ruiter en - vooral - zijn paard ten deel. Het Duitse pubhek had geen aankondiging nodig om te be grijpen wat er gaande was. Voor afgaande aan de Grote Prijs van Aken reed Dubbeldam met zijn legendarische paard de ring bin nen en meteen wist iedereen waar het om ging. De Sjiem won de grootste prijzen in de spring sport. Niet alleen Sydney 2000, ook de Grote Prijs van Aken 2001. De Sjiem (de Schimmel) groeide daarmee uit tot een van de suc cesvolste paarden uit de vader landse springsport. „Wat ik ben, heb ik aan hem te danken", was een bekend citaat van Dubbel dam, gisteren aangehaald door de Duitse speaker. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat De Sjiem met Dubbel dam in Athene 2004 zijn olympi sche titel zou verdedigen. In de kwalificatie echter zag de ruiter uit Weerselo dat het hoogste, er niet meer inzat en deed hij al een stapje terug. De Sjiem reed nog enkele kleinere wedstrij den, soms met succes, maar in de loop van dit seizoen zag Dub beldam dat het mooi was ge weest. Hij wilde het afscheid in Aken. In zijn dankwoord, dat hem Springruiter Jeroen Dubbeldam houdt het niet droog na de laat ste wedstrijd van zijn paard, De Sjiem. zwaar viel, zei hij tot het pu bliek: „U hier in Aken was zijn grootste fan." Op de klanken van It's a perfect Day, de melo die van Sydney, werden op het videoscherm nog een keer de beelden van de Spelen van 2000 getoond. Geen andere Nederlandse springcombinatie dan Dubbel dam/De Sjiem werd ooit Olym pisch kampioen. In Aken won slechts één keer een andere Ne derlander, Jos Lansink met Ega- no (1992). In de wei van de stal bij Weei'selo gaat De Sjiem van zijn pensioen genieten. ANP pagina 17 dressuurpaarden uit hun doen van onze sportredactie AKEN - IJsbrand Chardon is gisteren bij de internationale vierspanwedstrijd van het CHIO van Aken als derde geëndigd. De meesterlijke menner uit Schipluiden moest slechts de Zwitserse winnaar Werner Ul- rich en de Duitser Michael Freund laten voorgaan. Chardon won al acht keer in Aken. Waarom hij dit keer niet als beste uit de ring kwam, werd simpel verklaard. Chardon: „Ik heb zaterdag gewoon een slech te marathon gereden, normaal gesproken mijn sterkste onder deel. Ik had geen tempo en het was mijn dag niet." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15