KNRM test opstappers in spe PZC BLIJ MET ALLES In India gaan 3 op de 10 kinderen niet naar school Borse le Kees van Sighem wint ringrijden Westkapelle Mensenredder moet snelheid, vaardigheid en teamgeest hebben Aan alle bewoners van Middelburg: Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove en Dauwendaele STARTPREMIE 150 EURO gemeente Raadsvergadering I september Uitnodiging tot het bijwonen van de raadsvergadering van de gemeenteraad van Borsele te houden op donderdag I sep tember 2005 om 20.00 uur in de raadzaal 't Hof Stenevate te Heinkenszand. A. Opening. 1Spreekrecht publieke tribune. 2. Vaststelling van de agenda. 3. Orde van de vergadering. B. Besluitvorming. 1Notulen van de raadsvergadering van 7 juli 2005. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot instemming met het opheffen van de gemeenschappelijke IZA-regeling. 4. Voorstel tot het vaststellen van de Inspraakverordening 2005. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter afronding van het masterplan Heinkenszand. 6. Voorstel tot het voor inspraak vrijgeven van het ontwerp van de thematische regiovisie De Bevelanden, 7. Voorstel tot het afwijzen van vijf verzoeken om plan- schade ex artikel 49 WRO als gevolg van het bestem mingsplan "Heinkenszand.gedeelte Over de Dijk, fase II". 8. Voorstel tot het benoemen van een schadebeoorde- lingscommissie mbt bestemmingsplan Lewedorp, gedeel te West-Kraaijertpolder. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor grondaankoop ten behoeve van woningbouw te Borssele. 10. Voorstel tot het vaststellen van een beleidsnotitie inzake het oprichten van particuliere begraafplaatsen. 11Voorstel tot het vaststellen van de 15e begrotingswijzi ging 2005. C. Vragenuurtje. D. Sluiting. Heinkenszand. 16 augustus 2005 De heer E.J. Gelok, voorzitter van de raad DOLFIJNEN IN DE NOORDZEE?! Ja, dolfijnen komen voor in fSonze Noordzee. Stichting a De Noordzee staat voor een JLgezonde en schone zee. Steun ons werk en help 1*1 in de Noord- 0166 orn vaker dolfijnen j'r.T.IÉIfAHr inde Noord- zee te zien. v.Dr Word donateur via www.noordzee.nl ^eenbezwaai of stort een gift op giro 3666563 maandag 29 augustus 2005 wl2' 1 door Sandra van de Vreugde WESTKAPELLE - In West kapelle werd zaterdag goed gepresteerd tijdens de laatste afdelingswedstrijd van het seizoen. Zonder de groene sjerp te hebben gedragen werd Kees van Sighem met 28 ringen kampioen na de kamp. Kees Minderhoud en Pascal de Witte gingen lange tijd aan de leiding in het klasse ment. Door twee missers van beide rijders kwamen ze in de laatste beurten gelijk met Kees van Sighem. Van Sig hem won ook de eerste beker. Miriam Brasser werd eerste in de kleine finale en Pascale de Witte kreeg de pollepel. Debutante Margriet Simonse won de eerste jeugdbeker. Gi- sella Gabrielse behaalde zo wel de damesbeker als de eer ste prijs bij de versiering ove rige paarden. Bij de trekpaar den ging deze prijs naar San ne Cijsouw. Simon de Pagter was bij de boerenkoopdag de beste van de 42 Koudekerkse ringlij ders. De Pagter won de kamp op 14 mm en de ommekeer op 20 mm schijnbaar moeiteloos. De pollepel was voor Piet Kluijfhout en de eerste prijs bij de versiering haalde debu tante Bianca Gilde binnen. Zuid-Beveland De afdeling Zuid-Beveland reed een wedstrijd in Kapelle, die werd gewonnen door Jan Besuyen. Hij stak in 30 beur ten 28 ringen. Naaste belager Peter de Vos bleef steken op 27 ringen. Marja Goedhart werd derde met 25 ringen en won de damesbeker. Vincent Bol won de eerste beker, de tweede was voor Peter de Vos en de derde voor Jan Be suyen. Verrassend was dat Klazina Boogaard naast huis ging met de beker voor de zes jongste rijders en de pollepel. De beker voor de zes oudste rijders was voor Leo Wabeke. In Biggekerke staken de broers Rudy, Robbv en Ro nald Koets, alledrie dertig rin gen staken. Toch was Roald I Leendertse alle Koetsen de baas in de kamp. Het klasse- ment werd in drie groepen in-1 gedeeld die apart werden uit- t gekampt. Adrie Reijnierse l won de C-groep en bij de 1 B-rijders won Jannie Louws. Bij de A-groep staken Robbv l Koets en Frank Brasser dne keer achter elkaar de 10 mm. ring. De vierde keer moest Brasser verstek laten gaan. t René Dingemanse stak de kleinste ring en won de polle- f pel. Gapinge In Gapinge was het weer eens j Sebastiaan Sturm die na 23 beurten zegevierde. Ook in de kam ja gaf hij Andre van Mal- degem en Bennie Paauwe het 1 nakijken. Sturm won de eer- 1 ste beker en de pollepel. De j tweede beker was voor Jos Gi- deonse en derde beker voor I Dennis Willeboordse. Jolien f van de Broeke won het Ga- E pingse versieringsklassement, Arjanne Sturm kreeg de spe- i ciale beker voor leden die zich de afgelopen drie jaar bij de vereniging hebben ge voegd. Domburg Bram de Visser stak in Dom-1 burg tijdens het ringrijden bij J verzorgingshuis Simnia alle i 26 ringen en versloeg in de L kamp de broers Roel en San- der Willemse. Sander Willem- jl se nam sportieve revanche in r de bekerkamp, want hij won de eerste beker. René Pro- voost won de tweede beker en de pollepel. Martijn Minder- houd nam de derde beker mee f en de Jan Maasbeker die in de f vorm van een puntenkoers f word verreden. Koos Zijl en Simon de Visser wonnen de versieringsprijzen bij respec-1 tievelijk de trekpaarden en de I overige rassen. Agenda ZRV Zaterdag: Ringrijden in Grijpskerke f aan de Kerkring van 8.00 tot 17.00 I' uur, in Souburg Vlissingsestraat van 1 8.00 tot 17.30 uur, in Aagtekerke op J de speelweide aan de Burgemeester F Geuzestraat van 8.00 tot 17.00 uur F Sjezenrijden Schotse Hoek in Gapin- F ge van 11.00 tot 17.30 uur. door Ali Pankow NEELTJE JANS - „Kom op jon gens, opschieten! Een reddings- pak is geen baljurk", moedigt schipper Hans Saman een groep je jongeren aan tijdens de test dag van kandidaat-opstappers voor de Koninklijke Nederland se Redding Maatschappij (KN RM). Bij het redden van mensen op zee gaat het om snelheid, vaardigheid en teamgeest. Niet om opvallend stoer of mooi zijn zoals in de televisieserie Bay- watch. Dat zullen die 21 redders in spe vandaag weten. De KNRM richt zich met een nieuwe campagne op jongeren en werkt daarbij samen met Ver onica TV, Veronica Magazine en de Sponsorloterij. Doel is de naamsbekendheid onder jonge ren te vergroten en geld te ver werven voor nieuw materiaal. Uit de ruim honderd aanmeldin gen om als nieuwe opstappers onder het oog van de camera te worden opgeleid, zijn 34 kandi daten geselecteerd voor een pitti ge testdag zaterdag op KNRM-station Noordland bui ten op Neeltje Jans. Uiteindelijk komen er 21 opdagen. De 18-jarige Gaia van Reenen uit Den Haag is de jongste. Haar moeder vulde het aanmeldings formulier in. „Echt iets voor Gaia, want ze houdt veel van zwemmen en zeilen en het is ook goed voor haar dat ze iets so ciaals gaat doen", zegt moeder Van Reenen. Gaia is het daar wel mee eens en is bereid zich volledig in te zetten deze dag. Zonder enige schroom springt ze 's ochtends een flink eind uit de kust overboord van reddings boot Koopmansdank. In groepjes van drie of vier jon ge redders wordt geoefend in formatiezwemmen. „Eigenlijk is het drijven op je reddingspak en je gekoppeld aan elkaar voortbe wegen. Met je voeten onder de oksels van de ander", zegt KN- RM-voorlichter Kees Groene- veld. Volgens hem hoef je zelfs geen zwemdiploma te hebben om bij de Redding Maatschappij te kunnen komen. Hij noemt als De jonge redders oefenen het formatiezwemmen: voeten in de oksels van de voorganger. voorbeeld Izaak Breen die niet kon zwemmen maar toch 22 jaar schipper is geweest bij de KNRM. „Zo'n reddingspak is behoorlijk zwaar. Het lijkt zo gemakkelijk vanaf hier, maar het kost echt in spanning om je daarin voort te bewegen", zegt Tom van Wijk (21) uit Hoek van Holland als hij over de reling bij Station Noordland buiten naar de ver richtingen van een ander groep je kijkt. Van Wijk wil zich best als vrijwilliger inzetten voor de maatschappij, maar brandweer man worden zoals enkele vrien den van hem, trekt hem niet. Hij duikt liever het water in. Hij heeft die opdracht van honderd meter rennen, pak aantrekken, overboord springen, naar een bootje in nood toe en er onder door zwemmen net achter de rug. Hij hoopt straks bij de ze ven geselecteerden te zitten. Die vervolgopleiding trekt hem wel. In brand „Ze mogen dan in zeven weken proeven en snuffelen aan de op leiding voor opstapper die nor maal een jaar duurt", zegt Mar co di Groegi, operationele man van het KNRM-hoofdkantoor in IJmuiden. Die verkorte oplei ding wordt gegeven in de week ends op de stations in Hoek van Holland, Terschelling en hier op Noordland. „Hop, hop, hop red ders. Jullie zijn al tweeënhalve minuut onderweg. Er staat een schip in brand, er zijn mensen in nood. Het duurt me allemaal te lang", onderbreekt hij zich zelf om de jonge redders aan te sporen. De laatste opdracht tijdens de testdag betreft de vaarbekwaam- heid. De deelnemers mogen indi vidueel de reddingboot manoeu vreren volgens een uitgezet par cours. Dan gaan de zes juryle den, allen schippers en reserves chippers van de stations Westka pelle en Noordland, in conclaaf. De spanning stijgt. Woonplaats Normaliter is de woonplaats voor een opstapper van essen tieel belang. Hij mag niet verder dan 15 minuten vanaf het red dingstation wonen. Dat crite- foto Dirk-Jan Gjeltema rium geldt nu niet. Motivatie, in zet, vaardigheid en gevoel voor samenwerking geven de door slag. Voor Leendert de Die uit Maastricht komt dat mooi uit. Hij behoort tot de zeven ges electeerden. De andere uitverko renen voor de vervolgopleiding zijn: Sander Boersma uit Hyppo- lytushoef, Sheila van den Bos uit Noordwijk. Natasha van den Burgh uit Hellevoetsluis, Elmar van Hoevelaak uit Amsterdam, Wouter van de Hout en zijn zus Marlies van de Hout, beiden uit Hoek van Holland. het alfabet van Zeeland Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken 3,60). Geluk is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28, 2517 HZ Den Haag Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! van maandag 29 augustus t/m vrijdag 2 september 2005 Op bovenstaande dagen gaat DELTA N.V. spuiwerkzaamheoen verrichten aan het waterleidingnet in Middelburg: Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove en Dauwendaele. Tijdens de werkzaamheden kan mogelijk bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Zonder onderwijs krijgen ze geen eerlijke kans. Dat moet veranderen! Blijvende ontwikkeling begint bij onderwijs. Daarom helpt Edukans kinderen in ontwikkelingslanden naar school. Helpt u mee? Giro 515 Amersfoort www.edukans.nl Jk omdat onderwijs écht helpt edukans Postbus 1492 a 3800 BL Amersfoort T (033) 460 60 10 "Waar je ook woont, onderwijs maakt wijs. De toekomst is het bewijs!" Carry Slee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12