i n IMdb-ya! vancet kraakt ïomeopathie af Hoon voor lekkend kabinet PZC Reizen DÜSSELDORF )e Unie wantrouwt ekensom kabinet CARAVAN SALON Iternatieve geneeskunde zou niet werken erzet tegen indmolens rieken straffen Orkaan Katrina bedreigt noordwesten Florida ntse toeristen -r" Schrijver Louis Ferron (63) overleden larmer Je vindt de auto die je zoekt pperaturen rond de 20 graden. IJl l.i.n. l.l.li.! IJ.! ItJcUl^.tUfclUl.miMllj.L!] I...I UI! l.l.H WttÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊHHÊÊÊÊÊÊÊk WÉ internet: www.pzc.nl IbbbbbbbBBBBBBBBBMBBBBBBBBBBBBBMBBMBMWMMMMWMWI !i I' i Advertentie Intern, beurs voor caravans en mobiele recreatie 27 augustus t/m 4 september wvvw.caravan-salon.de Tel: 070-3501100 - email: info@fairwise.nl Elke week in de zaterdagkrant R e .i e 11 Daar moetje naar toe. jfEdine Wijnands Harm Harkema Ji HAAG - Het effect ahomeopathische genees- iddelen op de gezondheid niet groter dan dat van pmedicijnen. Dat blijkt leen onderzoek dat is ge- bliceerd in het toonaange- ode Britse medische tijd- irift The Lancet. N HAAG - De bouw van idmolens op land wordt ge- slreerd door 'steeds beter ge viseerde en groeiende maat- jppelijke weerstand'. Sstaat in een rapport van on- iqeksinstituut TNO. verzet van burgers en actie- Kpen maakt dat 'een efi'iciën- anpak van nieuwe projecten ivelijks meer tot de mogelijk- inbehoort', aldus TNO. Vol- s de onderzoekers is het pijn- te moeten constateren dat weerstand vooral wordt ge- iddoordat de landelijke poli- k'de strategische betekenis pwindenergie op land' onvol- sdeduidelijk maakt. ANP Onderzoekers vergeleken 110 on derzoeken naar het effect van homeopathische middelen met 110 studies naar het effect van reguliere geneesmiddelen. Zij kwamen tot de conclusie dat conventionele medicijnen een duidelijke positieve werking hebben. Alternatieve geneesmid delen daarentegen werken niet beter dan placebo's, nepmedicij- nen. Een uitkomst die de Vereniging tegen de Kwakzalverij nauwe lijks verrast. „Homeopathische middelen kunnen niet werken, want er zitten nauwelijks werk zame stoffen in. De homeopa thie staat al vanaf het begin stil en gaat voorbij aan de vooruit gang die de laatste 150 jaar ge boekt is op het gebied van de chemische wetenschap en de ge neeskunde. Omdat homeopa thische middelen niet inwerken op een lichamelijk mechanisme, is hun effect niet groter dan het bekende kusje op de wond", al dus een woordvoerder. Onzin, beweren woordvoerders van de Nederlandse Vereniging voor Klassieke Homeopathie (NVKIi) en van de Artsenvereni ging voor Homeopathie (VHAN). Zij benadrukken dat aan de resultaten van studie naar effecten van geneesmidde len moet worden getwijfeld. „Er is onderzoek gedaan op een klas sieke wijze", aldus de VHAN „Er is gekeken naar een medi cijn en het effect ervan. Maar zo werkt de homeopathie niet. Daar wordt een patiënt als indi vidu bekeken. De ene persoon met een maagzweer krijgt een combinatie van heel andere mid delen voorgeschreven dan de an dere." Daar komt nog bij, zegt een woordvoerster van de NVKH, 'dat wij zien dat ook ba by's en kinderen baat hebben bij homeopathie'. „Groepen die niet vatbaar zijn voor suggestie ve kracht." De VHAN: „Wij zien dat onze patiënten beter wor den. Dus het werkt." De Vereni ging tegen de Kwakzalverij vindt dat een redenering van 'lik-me-vestje'. „Er is nog nooit aangetoond dat homeopathie werkt." De homeopathische wereld be ticht The Lancet van publicatie van een politiek geëngageerd ar tikel. „Binnenkort verschijnt een onderzoek van de Wereldge zondheidsorganisatie. Daarin wordt, zo is de voorspelling, aan gegeven dat homeopathie werkt. Dat is tegen het zere been van de farmaceutische in dustrie", aldus de NVKH. Exacte cijfers over het gebruik van homeopathische geneesmid delen zijn er niet. De grootste producent in Nederland, VSM in Alkmaar, heeft een omzet van zo'n 50 miljoen euro per jaar. GPD Onzin Orkaan Katrina raast over Deerfield Beach in Florida. foto Joe Skipper/RTR (Advertentie) nummer: posicc telefoon: (postlbenkrekeningnummer: Kijk op wvm.pic.nl/ahonneren, bel gratis 0800 -02S1231 olswurdeie bon naar P2C. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,44S0 WB Goes -- O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming, voor automatische incasso van dit bedrag va Ik heb de laatste tes maanden geen proefabonnement O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis, Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19.95). O per kwartaal met automatische incasso 58,00). per jaar met automatische incasso 222,50), 8II7,11688"555547 het alfabet van Zeeland lENE - Griekenland over at strenger op te treden te- Britse vakantiegangers die j misdragen. Politici pleiten celstraffen tot drie jaar uiterst onfatsoenlijk ge- Griekse minister van Toeris- houdt maandag spoedbe- d op het eiland Zakynthos, ir de situatie uit de hand igt te lopen. Hij reageerde op iehten over jonge dronken te toeristen die in bars en an- eopenbare plaatsen seks heb- De autoriteiten zagen zich gedwongen enkele disco's te na problemen metnkot- deen vechtende jongeren op lat, ge Britten genoten al een iMe reputatie op de Griekse iaden Kreta en Rhodos, meld de Britse omroep BBC giste- lANP van onze redactie buitenland MIAMI - De orkaan Katrina, die donderdag in het zuiden van Florida zeker zeven levens eiste, bedreigt nu de noordwestelijke kust van de Amerikaanse staat. De hevige storm wordt daar be gin volgende week verwacht. Weerkundigen denken dat de deT pressie, die inmiddels weer or kaankracht heeft bereikt, boven het warme water van de Golf van Mexico verder aan kracht zal winnen. Katrina veroorzaakte in de re gio rond Miami zware regenval en harde rukwinden. Daardoor sneuvelden veel bomen en elek- triciteitsmasten. Zo'n 1,5 mil joen huishoudens zitten nog steeds zonder stfoom. Door het hevige noodweer stortte een half afgebouwde fly-over in Miami in. Ook kwamen comple te daken naar beneden. Op som- [James McConigal fHAAG - „Het pakket koop- thtmaatregelen van het kabi- op Prinsjesdag is volstrekt loldoende om de middeninko- 15 te helpen. Het kabinet laat «mensen in de kou staan." '«uwen, voorzitter van vak- d de Unie, gelooft niets van rekensommen van premier lenende en de ministers en De Geus. „Het loon tje in januari 2006 zal dui- fc maken dat het anders .zegt hij. Sens Teuwen is De Unie (Advertentie) daarom van plan om bij de CAO-onderhandelingen van be gin volgend jaar flinke compen satie te eisen voor de huishou dens met een inkomen tussen 30.000 en 60.000 euro bruto per jaar. „Deze middeninkomens hebben de afgelopen jaren al een flinke koopkrachtveer moe ten laten. De maatregelen van het kabinet corrigeren dit niet. Die gaan alleen over het vermin deren van nieuw koopkrachtver lies volgend jaar." En ook daar plaatst Teuwen vraagtekens bij. „Zelfs met alle maatregelen waar het kabinet zo trots op is, gaan groepen AOW'ers er op achteruit, net als vele mensen die nu nog in het ziekenfonds zitten. Studenten en scholieren van 18 jaar en ouder kunnen rekenen op een hogere studiedrempel als gevolg van de veel duurdere ziektekos tenverzekering, die amper wordt gecompenseerd." Volgens Teuwen houden de maatregelen van het kabinet voor volgend jaar geen rekening met lokale lastenstijgingen van gemeenten, waterschappen en nutsbedrijven. „De Haagse wer kelijkheid is een schijnreali- teit." GPD Zeeuwen mislukt in profvoetbal Eendracht maakt macht in Arnemuiden Interviews met Diederik Hiensch en Eric Tetaert Er zit iets scheef in de contributies Samsung wil voorop gaan in de digitale dans Parijs is één groot filmdecor Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten 8c Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio 8c Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Amateurvoetbal: W1, W2, W3, W4, W5, W6. W7 en W8; Wonen: W9, W11 en W13; Trends: W17 en W19; Jong: W21; Reizen: W25 en W27 mige plaatsen viel in enkele uren ruim 300 millimeter regen. Het natuurgeweld kostte in Fort Lauderdale drie mensenlevens. De slachtoffers werden getrof fen door vallende takken. Gouverneur Jeb Bush heeft Was hington gevraagd zijn staat tot federaal rampgebied te verkla ren. Daardoor zou sneller geld kunnen worden vrijgemaakt voor hulpverlening. Katrina zwakte boven het vaste land van Florida af tot een tropi sche storm, maar zwelt weer aan nu zij de warme wateren van de Golf van Mexico heeft be reikt. Volgens het orkanencen- trum van de Amerikaanse meteo rologische dienst in Miami valt de orkaan nu in klasse twee op de schaal van Saffir-Simpson, die vijf categorieën telt. Meteorologen voorspellen dat Katrina na het weekeinde het noordwesten van Florida zal treffen, mogelijk als een nog ge vaarlijkere orkaan. Dat gebied herstelt zich nog altijd van de or kanen Dennis; die er in juli huis hield, en Ivan, die er vorig jaar september raasde. ANP Terugblik op een wisselvallige zomer Bastioncomplex is oppepper voor Hansweert door Jaco van Lambalgen DEN HAAG - Op Prinsjesdag leest koningin Beatrix voor de 26ste keer de Troonrede voor. Dit jaar zal daar echter weinig nieuws in staan, met dank aan premier Balkenende. Die maak te deze week op een aparte pers conferentie vast de belangrijk ste plannen van de regering be kend. „Potsierlijk", vindt oppo sitieleider Bos (PvdA). „Het kabinet was zo bang dat het nieuws uit de begroting zou uitlekken, dat het heeft besloten dat zowel de Kamer als de me dia de begrotingsstukken dit jaar later tot hun beschikking krijgen dan ooit tevoren. En nu is het kabinet zelf het. grootste lek", schampert Bos. Ook Timmerman-Buck (CDA) voorzitter van de Eerste Kamer, en op Prinsjesdag 'de baas' in de Ridderzaal, constateert wat ver bolgen dat de 'minister-presi dent dit kennelijk nodig en wen selijk heeft geacht'. En dat terwijl het kabinet vorig jaar zelf woedend reageerde toen kranten en televisiesta tions dagen voor Prinsjesdag (de derde dinsdag van september) nieuws uit de Miljoenennota brachten. Het is gebruik dat Ka merleden en de media de stuk ken eerder krijgen, maar zij be loven dan het nieuws pas na het voorlezen van de Troonrede op Prinsjesdag naar buiten te bren gen. Na het debacle van vorig jaar werd de regeling veranderd: dit jaar zou de Miljoenennota pas op maandag, de dag voor Prins jesdag, verspreid worden. Zere been Dat was tegen het zere been van zowel de Eerste als de Tweede Kamer. „Wij hebben een pittige brief naar de premier gestuurd, dat wij de begrotingen eerder willen krijgen. Ook onze fractie voorzitters worden dinsdag om commentaar gewaagd en dan heb je het weekeinde hard nodig om je goed voor te bereiden", zegt Timmerman-Buck. „De pre mier heeft zijn positie met. zijn persconferentie niet sterker ge maakt", zegt zij droogjes. Of Prinsjesdag nu voor de koningin de glans verloren heeft? „Dat moet u maar bij het hof navra gen." Volgens P. Rehwinkel, staats- rechtdeskundige en oud-Kamer lid van de PvdA, valt dat nog wel mee. „Er lekte altijd al het nodige uit", zegt de huidige bur gemeester van Naarden. „Prins jesdag is al jaren slechts een for maliteit. Maar wel een die we in stand moeten houden. Het is toch een mooie traditie met die Gouden Koets en de balkonscè ne." GPD scheen zijn laatste roman Nie mandsbruid. Fei'ron was een van de begaafd ste, productiefste en meest ge waardeerde auteurs van het Ne derlandse taalgebied, aldus de uitgeverij. „Zijn oeuvre, waarin een fascinatie voor de West-Eu- ropese cultuurgeschiedenis, in het bijzonder die van Duitsland, een grote rol speelt, is even op vallend als uitgebreid, en van een constant hoog literair ni veau." In 1967 verscheen zijn eerste ge dichtenbundel, 'Zeg nu zelf, is dit ontroerend?' en in 1974 debu teerde hij als romancier met 'Gekkenschemer'. In de daarop volgende jaren groeide zijn oeuvi'e gestaag. Hij schreef ro mans, verhalen en essays. Boven dien hield hij zich bezig met ver talingen en toneel. Ferron ontving meerdere onder scheidingen. Zo kreeg hij in 1990 de AKO Literatuurprijs voor zijn roman Karelische nachten. In 1994 werd hij be- ki'oond met de F. Bordewijk- prijs voor De Walsenkoning. In 2001 werd. hem voor zijn gehele oeuvi'e de Constantijn Huygen- sprijs toegekend. De uitgeverij noemt hem 'een van onze meest bijzondere en ge liefde auteurs'. „De Bezige Bij verliest met hem een groot schrijver en een dierbare vriend", zo meldde de woord voerster. De schrijver, dichter en essayist wordt in besloten kring begraven. ANP door Claudia Bolster HAARLEM - In zijn woonplaats Haarlem is gisteren schrijver Louis Ferron overleden. De au teur, in 1942 geboren in Leiden, stierf op 63-jarige leeftijd aan kanker. Hij was korte tijd ziek. Dat heeft een woordvoerster van uitgeverij De Bezige Bij be kendgemaakt. Deze week ver- Louis Ferron in maart 2002. archieffoto Klaas Koppe/ANP mm 'W88&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1