zc doorliefde voor het oude korfbal [ondagkorfbal is wat vriendelijker rik de Winter is ^are martelgang al ng weer vergeten Golfers op dreef ,25 ruiner Gijs Hollestelle gruwt van structuren in moderne speelwijze agenda thoondijke Cadzand evenwicht Successen Hexagon bij Pavo Cup Eersteklassers naar Tjoba-toernooi Concurrent Willeboordse mist WK Open Week bij Woeste Kop uitslagen IJzendijke wint oefenwedstrijd Zwaar bevochten zege Joep Smits vrijdag 26 augustus 2005 fRoeland van Vliet fS - Gijs Hollestelle (50) is de oude stempel, vindt jelf. Maar de korfbaltrainer s.Heer Hendrikskinderen is een fel voorstander van het je korfbal'. „Ik hou ervan als ispelers op een creatieve ma- lol scoren komen", zegt hij. geef ze daarom ook maar jjg regels mee." iestelle, die sinds 2003 trai ls van de Brabantse eerste ler Juliana, gruwt wel eens het moderne korfbalspel. uiers in de lagere klassen !H hun spelers en speelsters ilei opdrachten mee, waar de wedstrijden er niet [rekkelijker op worden. „Ik niet van al die struc- m", vertelt hij. „Wij trainen ook bij Juliana amper op. gaat er in de wedstrijd om je je kansen afmaakt, daar den ons daar dan ook mee We verzorgen bij Juliana jurlijk ook eerst de afvang de korf, maar daarna ilhet vooral aan op de creati- itvan de spelers." verwondering kijkt Hol- elle daarom wel eens naar jstrijden van andere teams, irbij alles al vastligt. „Dan ik speelsters die de hele Strijd geen bal schieten, om- ie dat zogenaamd niet mo- Maar dan denk ik: wat n jullie dan tijdens de trai nen? Daarop doen jullie toch ook mee aan de schotoefenin gen? Vroeger was elke speler all round. Nu heb je veel meer spe cialisten. De één schiet de hele wedstrijd, een ander vangt al leen maar af. Ik vind dat dus he lemaal niks." Hollestelle snapt wel hoe het zo gegroeid is. In het nationale top korfbal - de hoofdklasse - wordt er puur op het resultaat ge speeld en puzzelen de trainers op de beste aanvals- en verde digingssystemen. „En daar kij ken de trainers uit de lagere klassen het van af. Maar het lijkt wel een heel ander soort korfbal, zeker als je er niet de goede spelers en speelsters voor hebt." Goede mix Eén van de gevolgen is, zo con stateert Hollestelle, dat niet meer automatisch de beste acht mensen voor het eerste team worden geselecteerd. „Het moet tegenwoordig een goede mix zijn", weet hij. „Heb je al twee goede aanvallers in je team, dan moet de derde aanvaller maar in het tweede. Nou, daar zal-ie blij mee zijn. Ik vind dat de beste acht altijd moeten spelen. Die kunnen echt wel samenspelen. En gelukkig krijg ik bij Juliana de gelegenheid de beste acht ook daadwerkelijk op te stel len." Hollestelle heeft zijn ideeën over korfbal al tot leven kunnen brengen bij Olympia uit Wilhel- minadorp, All Ready uit Zierik- zee en TOP uit Arnemuiden, en nu doet hij dat bij Juliana. Bij de drie Zeeuwse clubs was hij succesvol. Bij alle clubs maakte hij met het eerste team de gang wel een keer omhoog. Maar in Oud-Gastel lukte dat tot dusver nog niet. „Ik zeg wel eens voor de grap dat dat slecht voor mijn reputatie is." Gemoedelijkheid Toch knoopt de docent econo mie er een derde jaar aan vast, hoewel hij de gewoonte heeft maar twee seizoenen bij een club te blijven. Maar ja, hij voelt zich er helemaal thuis. „Het is misschien wel de Bra bantse gemoedelijkheid. Juliana is niet zo'n grote club (180 le den), maar er is altijd wel wat te doen. Er zijn zo veel nevenactivi teiten.En er wordt nog gepres teerd ook. We zitten al enige tijd in de eerste klasse en willen ook dit seizoen daarin weer bovenin meedraaien." Hollestelle is als trainer/coach anders met korfbal bezig dan toen hij zelf korfbalde. Hij had als speler van Blauw Wit en Tjo- ba nauwelijks respect voor zijn tegenstanders en de scheidsrech ter. „Ik korfbalde voornamelijk met mijn mond. Maar nu ik zelf langs de lijn sta, ben ik heel rus tig. Vroeger had ik niet iemand die mij tot de orde riep. Nu ik trainer ben, doe ik dat bij ande ren wel als dat nodig is. Korfbal moet voor iedereen leuk blij- yRoeland van Vliet Zondagkorfbal is vriendelijker dan zater- [korfbal. Dat stelt trainer Gijs Hollestelle. Bij ma - een zondagvereniging - wordt volgens beduidend minder hard gespeeld dan een isnee zaterdagclub. „En ik zie het bij de ande- loegen in onze klasse ook." et amateurvoetbal staat het zondagvoetbal I-hoger aangeschreven dan het zaterdagvoet- korfbal is dat net andersom. Desondanks Hollestelle liever op zondag naar een wed- dkijken. de zondag zie je zelden dat een speler hard op zijn tegenstander inkomt of bij het verdedigen doorslaat op het lichaam", verklaart hij. „Ook on der de korf wordt minder stevig om de beste posi tie geknokt. In het zate'rdagkorfbal gaat het in de korfzone soms echt hard tegen hard. Maar op de zondag pakt de ene speler de beste positie en de andere accepteert dat gewoon. In het zondagkorf bal gaat iedereen wat socialer met elkaar om." Hoewel Juliana op zondagmiddag speelt, gaat een aantal spelers op zaterdagavond tot in de late uur tjes uit. En de trainer juicht dat zelfs toe. „Ik heb het gevoel dat ze dan beter zijn. Ze komen welis waar zowat met een kater het veld op, maar wil len zich in de wedstrijd niet laten kennen en ge ven dus wat extra's." Vrijdag Tennis Total Tebo-toernooi. Locatie: tennis vereniging Tebo in Heinkenszand. Aan vang: 15.00 uur. Voetbal oktober wordt de derde edi- m de Zeeuwse Kustmara- gelopen. De start is in yh-Haamstede, waarna het teers over de Stormvloedke- loopt, de Veerse Damhet nd, de duinende Westkap- zeedijk, weer duinen en nd naar de finish in Zoute- t, De PZC kijkt elke vrij- vooruit met een van de deel- m. Vandaag in de derde bij- i: Erik de Winter. USTMARATHOIM - „Mooi, maar nooit schreef Erik de Winter na de tweede editie van Zeeuwse Kustmarathon in gastenboek van de website bet evenement. Eén keer ra- wie dit jaar al vroeg in leef voor de derde editie, st, Erik de Winter. inwoner van Rozenburg had schrikkelijk afgezien op die Koen de Vries HOONDIJKE - Schoondijke Cadzand speelden gisteren •2 gelijk in de tweede wed- 'icj van de eerste ronde van de töctsbeker. te ploegen waren alleen in eerste helft productief. Na 'elf minuten maakte Marnix rtlé 1-0 voor de thuisploeg 'es minuten later werd het 'door Stefan Kreto. ien de Neve bracht Cadzand >e minuut terug in de Strijd, waarna nauwelijks =e minuten later een eigen dpunt 2-2 betekende. waren de beste kansen 1 Schoondijke, maar paal en ''oorkwamen een derde tref- Hoofdplaat en Cadzand lei- de poule met 4 uit 2. tweede oktober 2004. Hij had zich twaalf weken voorbereid, maar dat bleek niet genoeg. „De laatste twaalf kilometer ben ik langzaam doodgegaan", herin nert hij zich. „Ik heb het hele stuk moeten wandelen. En als de wind even wat harder blies, ging ik bijna door mijn knieën. Ik ben veel te hard gestart want ik moest en zou een persoonlijk record lo pen. Mooi niet. Ik ben flink op mijn bek gegaan." Erik de Winter was vorig jaar met zijn 25 jaren één van de jongste deelnemers en dat zal dit jaar niet anders zijn. Aanvan kelijk was hij op en top voetbal ler, maar het lopen van mara thons trekt hem steeds meer. In middels heeft hij er drie gelo pen. Twee keer Rotterdam en één keer de Kustmarathon. De Winter voetbalt in het achtste van Rozenburg, maar een paar weken voor de start van de ma rathon haakt hij af. „Ik ben dan bang dat ik doormidden word getrapt en de marathon moet missen." Inmiddels heeft de Zuid-Hol lander de bittere nasmaak van vorig jaar weggespoeld. „Na eni ge tijd is de sportman in mij weer naar boven gekomen. Ik kreeg steeds meer de wil om de prestatie van vorig jaar te ver beteren. Niet dat ik per se snel ler moet dan die 4 uur en 45 minuten van vorig jaar. Het moet vooral een stuk soepeler gaan." Misschien kan De Winter dan ook wat meer genieten van het parkoers en de natuur erom heen. „Van het parkoers heb ik de vorige keer weinig meegekre gen. Een van de weinige dingen die ik me goed herinner was die volle wind die in mijn gezicht blies. Daar was ik niet blij mee." En o ja, wat hij ook nog weet is dat hij door een heleboel vrou wen en mannen-op-leeftijd werd gepasseerd. „Normaal ge sproken is dat voor mij een moti vatie om terug te vechten. Nu be paald niet." Ondanks alles is en blijft De Winter ambitieus. „Ik ben nog heel jong voor een marathon loper. Ik kan nog groeien, want pas halverwege je dertigste ben je op je top. Wie weet, win ik de Kustmarathon nog eens." Eredivisie: ADO Den Haag-Heeren veen. Eerste divisie: Den Bosch-TOP Oss, Volendam-De Graafschap, Veen- dam-Haarlem, AGOW-Fortuna Sittard, FC Dordrecht-MVV, Eindhoven-FC Zwol le, Stormvogels/Telstar-Emmen, Go Ahead Eagles-Helmond Sport, Excel- sior-FC Omniworld, VW-Cambuur Leeuwarden. Vriendschappelijk: Axel 2-SD0'63, Terneuzen Al-Terhole. Indien niet anders vermeld, aanvang 19.30 uur. Wielrennen Grote Prijs Ons Eiland. Start: Nieuwe Haven, Zierikzee. Finish: Havenpleïn, Zierikzee. Categorieën: elite/beloften/ amateurs A. Aanvang: 18.30 uur. Af stand: 75 kilometer. Lewedorp. Dikkebandenrace. Starts vanaf 19.00 uur aan de Roompotstraat. Inschrijven vanaf 18.30 uur. Zeilen Breskens Sailing Weekend. Eerste dag. Start handicapklassen en First 31.7 ongeveer 11.00 uur. Zaterdag Atletiek Halve marathon. Aanvang: 12.00 uur. Afstand wedstrijd: 21.1 km, trimloop 6 km en 11 km. Locatie: Adriaan van de Wijdeweg. Inschrijven: Manege Lisidu- na, Hogeweg 59 te Burgh-Haamstede. Oranjewoud meerkampen. Aanvang 11.00 uur. Eerste dag meerkamp voor senioren, masters en junioren. Locatie: atletiekbaan Baskensburg te Vlissingen. I Motorcross Paardensport Tennïs~ l VeldkorfbaT Voetbal Gijs Hollestelle voelt zich op zijn gemak bij zondagclub Juliana. daele; Groep 02: De Meeuwen-Oostka- pelle (14.30); Groep 03: Seroosker- ke-Zeelandia/Middelburg, RCS-SSV'65; Groep 04: Goes-Bruse Boys; Groep 05: Duiveland-ZSC'62 (15.00), Noad'67-Kapelle (15.00); Groep 06: Zie- rikzee-Rillandia, SKNWK-'s Heer Arends- kerke (14.30); Groep 07: WHS-Hein- kenszand (14.30); Groep 08: Bres- kens-Nieuwdorp, Zaamslag-Terneuzen (15.00); Groep 09: Steen-Spui, Tern. Boys-AZVV (14.30); Groep 43: Waar- de-Robur, Krabbendijke-Hansw. Boys; Groep 44: Nieuwland-Zeeland Sport; Groep 45: Wolfaartsdijk-Dreischor, Co- lijnspl. Boys-WIK'57 (14.30); Groep 46: Bevelanders-Yerseke (14.30); Groep 47: DFS-Renesse, MZVC-Brouwersha- ven (14.30); Groep 48: Lewed. Boys-VCK, Wemeldinge-Luctor'88; Groep 49: Axel-Borssele; Groep 50: Hoedekenskerke-SVD (14.30), Kruinin- gen-Volharding; Groep 51: Cad- zand-Hoofdplaat; Groep 56: Meto-Apol- lo'69, Vivoo-SPS; Groep 57: Vos- meer-SC Stavenisse; Groep 58: Smer- diek-Cluzona. Indien niet anders vermeld, aanvang 17.00 uur. Vrouwenbeker. Groep 101: Nieuw- dorp-Aardenburg (11.15), Veere-Zaam- slag (11.15); Groep 102: Nieuwland-Pa- trijzen (11.15), SVD-Wolfaartsdijk (14.00); Groep 103: De Meeuwen-GPC (12.00), Zeelandia/Middelburg-Walche- ren (13.30); Groep 104: WIK'57-Colijns- pl. Boys (11.30), ZSC'62-Zierikzee (12.00); Groep 105: FC Dauwendae- le-Oostkapelle 2 (14.30); Groep 106: Smerdiek 2-Tholense Boys (12.30), SC Gastel-Kruiningen (14.30). Vriendschappelijk: Baronie-Hoek. Lo catie: sportpark De Blauwe Kei in Breda. Aanvang: 17.00 uur. 23e Barbé D-pupillentoernooi. Met deelname van Ajax, PSV, RBC Roosen daal, NAC Breda, Sparta, FC Den Bosch, MVV, Roda JC, Fortuna Sittard, ADO Den Haag, Racing Genk, Zeeuws elftal, RCS, Terneuzen, Yerseke en Roosen- daals elftal. Locatie: voetbalvelden VV Yerseke. Aanvang: 11.00 uur. Finale om streeks 17.30 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Z19.45 uur: paarden M110.40 uur: po ny's Z2. 10.50 uur: pony's Z1. 11.00 uur: pony's L1. 11.15 uur: pony's M2. 11.30 uur: paarden M2. 13.00 uur: paarden B, L1 en pony's B. 14.00 uur: paarden L2. Locatie: hippisch sportpark RSV Hulst, aan de Water straat te Hulst. Wielrennen Ronde van Hansweert. 13.00 uur: ve teranen. 13.01 uur; S/P-categorie. 14.15 uur: amateurs B. 15.30 uur: amateurs A. Inschrijven: café Zeelandia, Hansweert. Ronde van Hengstdijk. Waod-wed- strijd. Aanvang: 14.00 uur. Afstand: 70 kilometer. Inschrijven: dorpscentrum De Schuur, Hengstdijk. H I "ugby Tennis Zeilen Finales Total Tebo-toernooi. Locatie: tennisvereniging Tebo in Heinkens zand. Aanvang: 9.00 uur. Breskens Sailing Weekend. Tweede dag. Eerste start 9.30 uur. NK strandzeilen klasse 8. Eerste dag. Locatie: bij overgang camping Duinho- I] l Voetbal- Zwemmen Open Waterwedstrijden 'Luctor langs de Loskaai'. Middelburg. Orga nisatie: Luctor et Emergo, aanvang 10.30 uur. iZondag Atletiek- Oranjewoud meerkampen. Aanvang 10.00 uur. Tweede dag meerkamp voor senioren, masters en junioren. Locatie: atletiekbaan Baskensburg te Vlissingen. Eredivisie: Ajax-Feyenoord, RBC-Wil- lem II, Heracles-FC Groningen, FC Utrecht-FC Twente, Roda JC-PSV. Districtsbeker. Groep 07: MOC'17- Patrijzen; Groep 44: De Noorman- nen-Walcheren; Groep 49: Sluis- kil-Kwadendamme; Groep 51: Sluis- Schoondijke; Groep 52: Koewacht- Oostburg, Ria W.-Groede; Groep 53: Hontenisse-Aardenburg, IJzendijke-Bier- vliet; Groep 54: HVV'24-Clinge, Philip pine-Corn Boys; Groep 55: Vogelwaar- de-Hulsterloo; Groep 57: NVS-Ouwer- kerk. Aanvang 14.30 uur. Vrouwenbeker. Groep 117: Terneu- zen-Steen (12.30). I Zeilen~ Paardensport Dressuur RSV Hulst. 9.00 uur: paar den Z2 en pony's M1. 9.20 uur: paarden Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Klas sen 50cc, 65cc, 85cc, 125cc en 250cc, ve teranen. Aanvang trainingen 10.00. Aan vang wedstrijden 12.00 uur. Lokatie We- meldinge Oude Polderweg. Springen RSV Hulst. Pony's. 10.00 uur: klasse B. 11.00 uur: klasse L. Paar den. 13.00 uur: A-parcous. 13.30 uur: klasse B. 14.45 uur: klasse L. 15.30 uur: klasse M. 16.00 uur: klasse Z. 16.30 uur: klasse ZZ. Locatie; Hippisch sportpark RSV Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. Dressuur LR PC Walcheren. 9.00 uur: pony's Z1, B en L1. 9.37 uur: pony's L2. 9.40 uur: pony's Z2. 10.00 uur: paar den Z1 en L2. 10.15 uur: paarden B. 11.37 uur: pony's M1. 12.00 uur: paar den Z2 en pony's M2. 13.00 uur: paar den M1. 13.07 uur: paarden L1. 15.07 uur: paarden M2. Locatie: manege Stal de Kroo, aan de Boomdijk 1 te Nieuw en Sint Joosland. Total Tebo-toernooi. Locatie: tennis vereniging Tebo in Heinkenszand. Aan vang: 9.00 uur. Tjoba-toernooi. Deelname van ZKV, Koag, Tempo en Tjoba. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: sportvelden Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen. Clinic. Voor B- en C-jeugd Fortis o.l.v. Stefan Mijnsbergen, trainer PKC. Oefenwedstrijd: Fortis 1-PKC 1. Eredivisie: Vitesse-AZ, Sparta-NAC, NEC-RKC. Districtsbeker. Groep 01: GPC-Arne- muiden (15.00), Vlissingen-FC Dauwen- NORD-EICHENRIED - De drie Nederlandse golfers zijn gisteren in Nord-Eichenried bij Mün- chen het BMW International Open uitstekend begonnen. Robert-Jan Derksen was na de eerste ron de gedeeld leider, Maarten Lafeber, onder meer met de Brit Ian Poulter (foto), gedeeld vierde en Rolf Muntz gedeeld dertiende. foto Alexandra Winkler/Reuters ERMELO - Twee paarden van Stal Hexagon hebben goed gepresteerd bij wedstrijden om de Pavo Cup, een test voor jonge paarden uit heel Nederland. Na diverse voor ronden plaatsten 120 paarden zich voor de halve finale. De beste 25 daarvan verschenen gisteren in Ermelo op de finaledag. De vierjarige hengst Hexagons Radetsky, die voor het grootste deel in bezit is van Thamar Zweistra, eindigde op de vierde plaats. De vijfjarige ruin Hexagons Truppa viel net buiten de topvijf. Op Radetsky en Truppa, beiden nakomelingen van Rubi- quil - de stamvader van vele Hexagonviervoeters - hopen Zweistra en Van Lieren in de toekomst successen te vie ren in de Grand Prix. Chantal Nijpjes, ook lid van de Hexagon-dressuurstal, haalde met U'vegotit bij de vierjarige paarden de beste vijftien. De ruin is eigendom van de familie Nijpjes. Grote uitblinker bij de Pavo Cup was Hans Peter Minder - houd, voormalig inwoner van Westkapelle. Bij de vierjari ge paarden legde hij beslag op de eerste drie plaatsen. GOES - In de afgelopen negen jaren won een hoofdklas ser het oefentoernooi van korfbalvereniging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen, maar dat zal dit jaar niet ge beuren. Op de lijst van winnaars staan Deetos, Die Hag- he, Oost-Arnhem, PKC en Fortuna. Bij de tiende editie zijn ploegen van die naam niet uitgenodigd. Tjoba is zelf namelijk al enige jaren eersteklasser en kan dergelijke achttallen geen partij bieden. En aangezien het voor hoofdklassers ook niet interessant is om te oefenen tegen minder sterke tegenstanders, vroeg Tjoba ploegen van ge lijk niveau. Te gast in 's-Heer Hendrikskinderen zijn nu Koag (Krim pen aan den IJssel), ZKV (Zaandam) en Tempo (Alphen aan den Rijn). Alledrie de clubs zijn eveneens eersteklas sers. Het toernooi begint om 10.00 uur. Elke ploeg speelt drie wedstrijden van twee keer 15 minuten. GOES - De Oostenrijkse judoka Claudia Heill doet niet mee aan het WK, dat over twee weken in Cairo wordt ge houden. Heill komt uit in de klasse tot 63 kg en was een van de grootste concurrenten van Elisabeth Willeboordse. Heill meldde zich gisteren af met een knieblessure. Ze zal bin nenkort een operatie moeten ondergaan. De Oostenrijkse won zowel op de Olympische Spelen in Athene als op het EK in Rotterdam zilver. In Rotterdam verloor ze de eind strijd van de uit Middelburg afkomstige Elisabeth Wille boordse. AXEL - Golfclub De Woeste Kop houdt vanaf zondag een zes dagen durende Open Week in Axel. Op de achttien ho les tellende baan begint zondagochtend een toernooi voor ouders en kinderen, waarvoor uit alle delen van het dis trict en uit België is ingeschreven. Vanaf maandag wordt dagelijks een open wedstrijd gehouden voor verschillende categorieën. Vrijwel elke dag wordt met een maximale bezetting ge werkt. In totaal zijn voor volgende week ruim achthon derd deelnemers ingeschreven. Blind Date Toernooi Oemoemenoe. aanvang: 12.00 uur, locatie: sportpark Voorborch in Middelburg. Breskens Sailing Weekend. Derde en laatste dag. Eerste start 9.30 uur. NK strandzeilen klasse 8. Eerste dag. Locatie: bij overgang camping Duinho- Nord-Eichenried. BMW Internatio nal Open, Europese Tour. Stand na 1e ronde: 1. Derksen (Ned), Cabrera (Arg), Rumford (Aus) 65 slagen (-7), 4. Lafeber (Ned), Archer (Eng), Björn (Den), Griffiths (Eng), Hedblom (Zwe), Howell (Eng), Lucquin (Fra), Poulter (Eng), Storm (Eng) 66, 13. Muntz (Ned) 67. Paardensport Aken. CHIO. Dressuur. Landenwed- strijd: 1. Nederland (Beckers/Broere Jazz 65,45, Van Lieren/Haxagons Oll- right 69,08, Van Grunsven/Keltec Saline- ro 74,50, Gal/Geldnet Lingh 71,37) 214,95, 2. Duitsland 214,62, 3. Verenig de Staten 210,16, 4. Zweden 209,75, 5. Zwitserland 208,54, 6. Denemarken 204,417. Individueel: 1. Van Grunsven/Salinero 74,50, 2. Brink (Zwe) Briar 73,37, 3. Schmidt (Dui) Wansuela Suerte 73,08, 4. Iklé (Zwi) Salieri 72,70, 5. Schaudt (Dui) Weltall 72,08, 6. Gal/Lingh 71,37, 17. Van Lieren/Hexagon's Ollright 69,08, 33. Beckers/Jazz 65,45. Grand Prix, lichte tour: 1. Schmidt (Dui) Forest Gump 72,25, 2. Werth (Dui) Warum Nicht 71,79, 3. Capellmann (Dui) Elvis 71,75, 6. Gal/Geldnet IPS Gri- baldi 69,37. Springen. Prijs van Noord-Rijn- land-Westfalen: 1. Becker (Dui) Do- bel's Cento 0-48,49, 2. Markus Beer- baum (Dui) Le Mans 0-51,62, 3. Gerco Schroder (Ned) Eurocommerce Milano 4-46,94. Sportpriisvragen Lucky Day 3788, d.d. 25.08.2005 1 -3-12-16-17-19-21 -29-34-35-39-44-45-4 9-51-65-68-72-77-78. New Haven. Mannen. Tweede ron de: Haas (Dui/6) - Christophe Rochus (Bel) 6-2 4-6 6-0, Koubek (Oos) - Monfils (Fra/16) 4-6 7-5 7-5. Derde ronde: Lopez (Spa/5) - Spadea (VSt) 6-7 (5) 6-3 6-4, Chela (Arg) - San- toro (Fra) 6-4 6-1, Andrejev (Rus) - Kohl- schreiber (Dui) 6-2 6-3. New Haven. Vrouwen. Mauresmo (Fra/2) - Lichovtseva (Rus) 6-1 6-3, Zheng (Chn) - Jackson (VSt) 6-3 6-4. Kwartfinale: Medina Garrigues (Spa) - Dementieva (Rus/4) 6-4 6-3. Forest Hills. Vrouwen. Eerste ron de: Glatch (VSt) - Morigami (Jap) 6-4 3-6 6-2, Mirza (lna/3) - Peer (Isr) 7-6 (4) 6-1. Kloosterzande Golff Kloosterse Windtoernooi. ME 3: Smit-Joos 6-3, MIDDELBURG - In een vriend schappelijk treffen won IJzendij ke gisteravond vrij gemakkelijk met 6-3 van de Belgische provin ciale vierdeklasser Akkers Mid delburg. Na een achterstand van 1-0 boog IJzendijke die stand nog voor rust om 1-3 door doel punten van Luciën van Dijk, Mi ke van de Velde en Adri van Ha- negem. Na de doelwisseling liepen de bezoekers uit naar 1-6 door Luuk van Waes, Adri van Hanegem en Andres de Wittte. In de slotfase liet IJzendijke de teugels wat vieren en kwam Akkers Middelburg terug tot 3-6. 7-5. ME4: Asselman-Strijdonk 6-2, 6-4. E6 36+: Verscheure-Kint 6-0, 7-5. MD5: Audenaerdt/Smits-De Rooij/De Rooij 6-4, 6-4. ME7: De Haas-Piessens 6-2, 7-5. MD7: Van Broekhoven/Van Sonderen-Coenen/Hoefnagels 6-3, 6-3. MD7 35+: Cappon/Mangus- Valent/ Keeven 6-1, 6-1. ME8: Roels-Van Cads- and 6-4, 6-4; Verkruijssen- Mangnus 6-2, 6-0. GD 5: De Schepper/Vantricht- Rademakers/Smolders 6-2, 6-1; Fraanje/Sponselee-d'Hooghe/De' Rijk 4-6, 6-4, 6-3. GD7: De Maagt/De Maagt-Van Hoeven/De Langen 6-2, 6-1. GD7 35+: Campfens/Mulder- Asselman/Asselman 4-6, 7-5, 6-0. VD8: Van Driessche/Van Driessche-De Kindt/Verkruijssen 6-1, 6-4. Tweede ronde kwalificatie UE- FA-beker, tweede wedstrijd (tussen haakjes uitslag eerste duel). NK Domzale (Slv) - Ashdod (Isr) 1-1 (2-2), FK Teplice (Tsj) - FC Minsk (WRu) 2-1 (1-1) Maccabi Petach Tikva (Isr) - FK Bas- kimi (Mac) 6-0 (5-0), Metalurg Donetsk (Oek) - Matav Sopron (Hon) 2-1 (3-0), Bystrica (Slw) - Groclin Grodzisk (Pol) 0-0 (1-4), Zenit St. Petersburg (Rus) - SV Pasching (Oos) 1-1 (2-2), Wisla Plock (Pol) - Grasshoppers Zurich 3-2 (0-1), NK Rijeka (Kro) - Litex Lovetsj (Bul) 2-1 (0-1), Dnjepr Dnepropetrovsk (Oek) - FC Banants (Arm) 4-0 (4-2). Geplaatst voor hoofdtoernooi: NK Domzale, Teplice, Petach Tikva, Meta lurg Donetsk, Groclin Grodzisk, St. Pe tersburg, Grasshoppers Zürich, Litex Lo vetsj en Dnjepr Dnjepropetrovsk. San Francisco. WK, 470-klasse. Mannen, stand na derde dag: 1. Wilmot/Page (Aus) 6 punten, 2. Philippe/Leberre (Fra) 15, 3. Rogers/Glanfield (GBr) 19, 23. Coster/Coster 54. Vrouwen, stand na derde dag: 1. De Koning/Berkhout (Ned) 8 punten, 2. Bassadone/Clark (GBr) 16, 3. Smidova/Kratzig (Tsj) 18. KLOOSTERZANDE - Joep Smits leek in het mannenenkel 3 van het tennistoernooi in Kloosterzande op een simpele ze ge af te stevenen in zijn ontmoe ting met plaatselijke favoriet Alain Joos. De uit Hulst afkomstig Smits liep vlot naar een voorsprong van 5-0. Daarna stokte zij pro ductie en zag hij Joos nog terug komen aar 5-3. Toch stelde Smits de eerste setwinst veilig met 6-3.. In de tweede set was het scoreverloop evenwichtiger. Smits liep uit naar 5-3, maar zag een verbeten vechten Joos knap terugkomen topt 5-5. In de slotfase had Joos zijn zenuwen niet geheel meer onder bedwang en moest tenslotte met 7-5 bui gen. Het gemengddubbel vijf tussen Marianne Fraanje/Eric Sponse- lee en Bianca d'Hooge/Tom de Rijk was enerverend. Fraanje/ Sponselee wonnen de beslissen de set met 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41