>zc bibliotheek toe aan vernieuwing Raad bepleit uitstel notitie begraafbeleid KNRM mikt met nieuwe campagne op jongere redders ZELF VLIEGEN t£oogaard VêFf Aankoop terrein voor speelveld is nog niet rond 15 meente overweegt overname en nieuwbouw De Stolpe in Zierikzee Alcoholcontroles in kantines Terneuzense kapper in de prijzen Twee gewonden bij ongeval Werk Keersluisbrug duurt langer GEWOON DOEN Winkels I AO/ VAKANTIE IV /O KORTING Elke 2e bus 15% KORTING oes legt hand i proefstation ilhelminadorp at\de«s del50efcansa« jjdag 26 augustus 2005 waarin opgenomen e Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 i editie Schouwen-Duiveland Indonesische marine bij De Schelde rAli Pankow IRIKZEE - Op dringend ver van de gemeenteraad rdt de besluitingvorming de beleidsnotitie 'Begraven Schouwen-Duiveland' voor tijd uitgesteld. Het onder- werd gisteravond op ver van de fracties van de dsagenda gehaald. De raad op tal van vragen nog ant- rd hebben. Het college van burgemeester en wethouders streeft naar verbete ring in het begraafbeleid dat nu nog is gebaseerd op oude afspra ken, normen en eisen uit het ver leden. Ruimtegebrek op veel begraaf plaatsen op Schouwen-Duive land, het niet betalen van onder houdsrechten en hoge kosten voor het onderhoud zijn knel punten die aangepakt moeten worden. Gevoelig Uit eerdere discussies over het voorgestelde nieuwe beleid blijkt dat vooral het ruimen van graven zeer gevoelig ligt. B en W stellen voor de bestaande be graafplaatsen niet verder uit te breiden, maar eerst graven te ruimen of meer begraafplaatsen te creëren binnen de bestaande ruimte. De fracties van SGP en CU wil len dat er pas geruimd wordt als er echt geen andere mogelijk heid tot uitbreiding meer is. De beide fracties beroepen zich in dit opzicht op een raadsbesluit van februari vorig jaar, waarin prioriteit voor uitbreiden zou zijn bepaald. Volgens wethouder W. Renden echter zouden daardoor de kos ten voor de gemeente wel 'heel hoog' worden. In zijn optiek be treft het raadsbesluit van vorig jaar alleen de uitbreiding van de oude begraafplaats in Burgh-Haamstede en is daar geen algemene beleidslijn mee vastgelegd. De raadsleden hebben nu be hoefte aan meer tijd om helder heid te krijgen over de onduide lijkheden die zij nog in de be leidsnotitie signaleren. GOES - De korpsen in de zes zuidelijke politieregio's, waaronder Zeeland, houden zondag 25 september 's mid dags en in het begin van de avond weer een gezamenlijke alcoholcontrole bij sportkantines. De politie vraagt jaar lijks bij het begin van het sportseizoen op deze manier extra aandacht voor het bewust omgaan met alcoholge bruik tijdens en na sportevenementen. Zij heeft de indruk dat de normen van alcoholgebruik na sporttrainingen -en wedstrijden niet al te nauw worden genomen. Hoewel het hele jaar door onaangekondigde controles worden gehouden, wil de politie aan het begin van het sportseizoen de sporters, supporters, maar ook de bestu ren van sportverenigingen en kantines wijzen op de geva ren van alcoholgebruik in het verkeer. TERNEUZEN - Kapsalon La Belle Frisée uit Terneuzen is winnaar geworden van de Haarlijncompetitie van de Gezamenlijke Nederlandse Kappers voor het ontwerpen van een nieuwe winterhaardracht voor vrouwen, Ruim 200 kappers stuurden een ontwerp in voor de nieuwe haai'lijn voor komende winter. Daai'uit is het ontwerp van Kontarinis Gerasimos en Riet Jansen van La Belle Fi-isée als beste uit de bus gekomen. De foto's van de win nende haarmode verschijnen op 8 september in het maga zine van het televisiepi-ogramma Looking Good. „Ik ben benieuwd, want ik heb de foto's zelf nog niet gezien", zegt Gerasimos, die van Griekse afkomst is en negentien jaar in Terneuzen als kapper werkt. „Ik heb een klassieke haardracht ontworpen en niet te veel kleur gebruikt", licht hij een tipje van de sluier op. RITTHEM - Twee automobilisten zijn gisterochtend op de Sloeweg in Ritthem gewondgeraakt bij een ongeval. Een 27-jarige man uit Midclelbui-g ï-aakte op de zuidbaan in de slip. Zijn auto kwam via de tussenberm op de noord- baan tei-echt waar die tegen de auto van een 46-jarige au tomobilist uit de gemeente Terneuzen botste. De twee chauffeurs zaten bekneld in hun voertuig. Ze zijn met on bekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De auto's zijn total loss. VLISSINGEN - Het verkèer moet rekening houden met een langere sti'emming van de Keersluisbrug in Vlissin gen. Afgelopen maandag is begonnen met onderhoud aan de brug, maar door het slechte weer duurt het werk lan ger. Het werk vindt plaats tussen acht en twaalf uur 's avonds. Autoverkeer wordt omgeleid via de Sloebrug door Marcel Modde NEELTJE JANS - De KNRM be gint een landelijke campagne om jongeren te interesseren voor het werk bij de reddings maatschappij. Bij het station Noordland op Neeltje Jans vindt morgen, in samenwerking met televisiezender Veronica, een selectietraining plaats. Van de honderd kandidaten tus sen de twintig en dertig jaar die zich na een oproep in Veronica Magazine en de KNRM-intemet- site hadden aangemeld, zijn er 34 uitgekozen. Woordvoerder K. Groeneveld van station Noord- land: „Kijk, een dame die van zichzelf een foto in badpak, com pleet met een beschrijving van haar maten opstuurt, valt er na tuurlijk gelijk tussenuit. Dan heb je dus niet helemaal door wat een vrijwilligersbaan als op stapper bij de reddingsmaat schappij inhoudt. Waarschijn lijk was ze in de war met Bay- watch. Maar daar gaat het ons nou net om! De bekendheid met het werk van de KNRM onder jongeren laat kennelijk te wen sen over." Tests De 34 uitverkorenen ondergaan morgen rond het station Noord- land een reeks tests. Dat ge beurt in samenwerking met de reddingsboten van Westkapelle. ,,'s Ochtends wordt hun zeevaar digheid op de proef gesteld, in de middag moeten ze bij het KN- RM-station een speciaal par cours doorlopen. Van die groep komen er zeven de komende maanden in aanmerking voor een volledige reddingsopleiding. Dat is inclusief een training bij de marine in Den Helder, brand bestrijding in IJmuiden en een driedaags programma op een ge specialiseerde basis in Schot land. Of de nieuwe redders uit eindelijk ook op een reddingssta tion belanden, is volgens Groe neveld 'bijzaak'. „Wat dan bepalend wordt, is of ze in de buurt van een station wonen en werken. In eerste in stantie willen wij hiermee de jeugd interesseren voor de KN RM. Wellicht dat zo'n opleiding op een later moment een rol mee speelt in hun oveiwegingen bij een verhuizing van baan of wei'kgebied." Veronica gaat de selectie en op leiding volgen voor een nieuwe televisieserie over de KNRM. De eerste uitzending is op 14 okto ber. Daarnaast is ook de Spon sorloterij van de campagne be trokken. Van de loten die via Veronica Magazine worden ver kocht, is de helft van de op brengst voor de aanschaf van een nieuwe reddingsboot. (Advertentie) Start nieuwe theoriecursus 5 september 2005 Seppe Air Service Tel. 0165 31 81 67 www.seppe.nl zeeuwse almanak Monumenten, musea, het kan de veertienjarige Middelburg se puber allemaal gestolen worden. Nee, dan winkels! Daar worden steden op beoor deeld. En herkend. Als ze op de terugreis van vakantie op de ringweg van Brussel een Ikea-vestiging ziet, roept ze: „Hé, de Ikea. Dan zijn we in Breda. (Advertentie) op Sigma Sikkens (geldig augustus 2005) Op onze mengmachines maken wij alle door u gewenste kleuren met: SIKKENS - SIGMA - FLEXA - HISTOR. Tevens zijn wij dealer van: SIKKENS - JACHTLAK - TOUWEN - TIMBERCOAT CETA BEVER. MIDDELBURG, Korendijk 34, tel. 0118-650024 (naast van Westen bouwmaterialen) VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 (50 meter van het Miroterrein) www.verfmarktboogaard.nl INDIEN GEWENST, THUISBEZORGING MOGELIJK irAli Pankow [RIKZEE - Het dagelijks ge- otebestuur overweegt biblio- ekpand De Stolpe aan de Ha- jvlietstraat in Zierikzee over lemen van de Stichting Bibli- eek Schouwen-Duiveland. let op de stoi'machtige ont- keling in de bibliotheeksec- acht wethouder W. Renden goed te overwegen deze ac- modatie vervolgens af te sto- en een nieuwe of bestaande atiein gebruik te nemen. Vol- s Renden gaat het dan om i'plek dicht in de buurt van luidige vestiging', te plannen zijn nog prema- r. De wethouder wil binnen ele weken met het bestuur de Stichting Bibliotheek traject starten om de toe tst van De Stolpe vorm en in- id te geven. lisvestingskosten pand aan de Haringvliet- aat is, in tegenstelling tot de e overige bibliotheekvesti- igen in Burgh-Haamstede en inisse, eigendom van de Ming. De gemeente draait Ier volledig op voor de huis- LHELMINADORP - De aan- ider wint. De gemeente Goes rdt eigenaar van het terrein ihet voormalige Proefstation ir de Fruitteelt in Wilhelmina- p, Goes heeft een akkoord ge len met de Rijksdienst der neinen. woordvoerder van de ge- ente Goes bevestigt dat beide tijen ei-uit zijn. De koopakte et nog wel worden getekend, k bedrag Goes neertelt voor kavel van 1,9 hectare met op- Uen wordt binnenskamers ge- den. Overigens moet de ge- Dteraad de overeenkomst goedkeuren. proefstation stond sinds I) leeg, omdat alle onder- isactiviteiten werden samen- ald in Randwijk in de Betu- Om vandalisme te voorko- i schakelde het ministerie Landbouw, Natuur en Voed- waliteit (LNV) een Utrechts rijf in, dat tijdelijke huur- sheeft geleverd. Dat gebCur- Mt op tijd, omdat twee we- inadat ze hun intrek hadden omen in het proefstation, er groepje krakers voor de r stond. huurders moeten straks wij voor Stichting Het Zeeuwse idschap, die van Heinkens- dnaar Wilhelminadorp wil wizen. Goes is bereid het fdgebouw en een beetje ld (in totaal drieduizend kante meter) over te dragen Het Zeeuwse Landschap, natuurbeschermingsorgani- ois al 25 jaar gehuisvest in voormalig koetshuis op land- i Watervliet in Heinkens- h al jaren i-uimtegebi-ek, zegt oteur M. Hemminga. „We en zelfs ons dienstrooster er- f-Als de een dinsdag werkt, t de ander op woensdag, om- t anders geen werkplek be- kbaar is. We hebben ook on- Oende archiefruimte en 3js voor stagiairs ont- ruimtenood is een gevolg de groei van de organisatie, au vijftien medewerkers van wie het merendeel in kdienst is. „We zijn echt toe een groter pand. We zullen ïurlijk het proefstation moe- verbouwen, want nu is het olste deel ingericht als labo- hum." petshuis in Heinkenszand '1 in bezit van Het Zeeuwse dschap. is nebote*1. vestingskosten. Volgens Renden heeft dat te maken met de ge meenschappelijke regeling die ten tijde van de bouw van De Stolpe nog bestond tussen de toenmalige zes afzonderlijke ge meenten. B en W vinden het een onge wenste situatie wel te moeten opdraaien voor de kosten van onroerend goed, maar er geen ei genaar van te zijn. „Het onder houd van dit gebouw is daar door bijvoorbeeld niet opgeno men in het programma Home run voor alle gemeentelijke pan den", zegt Renden. Hij legt uit dat dit probleem ac tueel is geworden nu aanpassing van het bibliotheekgebouw aan de eisen van de tijd noodzake lijk wordt. Arbo-eisen De Stolpe werd in 1985 opgele verd. Door alleiiei ontwikkelin gen zoals arbo-eisen, uitbrei ding personeel, automatisering, opkomst van de virtuele biblio theek en selfservice is grote be hoefte aan uitbreiding ontstaan. In de begroting voor 2005 wordt rekening gehouden met die aan passingen. Dat levert een extra structureel tekort op van circa 32.000 euro. Het college is be reid dit tekort over 2005 ten las te van de post Onvooi'zien te brengen. Daarmee is het pro bleem voor de jaren daarna ech ter niet opgelost. Wethouder Renden zou graag zien dat dit extra bedrag structureel wordt opgenomen in het Welzij nspro- gramma, maar hij neemt daar mee binnen het college een min derheidsstandpunt in. „Ik heb van B en W de opdracht met de bibliotheekstichting te overleggen of ze zelf ruimte in hun begroting kunnen vinden voor dit bedrag", zegt de wet houder. Overname van het pand door de gemeente zou drastisch verande ring brengen in de situatie. On geacht de toekomstplannen vindt het college wel dat de hui dige accommodatie zodanig in gericht dient te wox'den dat er verantwoord en kwalitatief goed gewerkt kan worden. Vol gens het bestuur van de Stich ting Bibliotheek kan de verbou wing op een kostenbesparende wijze inpanding worden uitge voerd. Daarbij wordt rekening gehouden met het introduceren van selfservice bij het uitlenen en innemen van materialen. „Met de verbouwing zouden ook de kantoor- en magazijnruim ten uitgebreid kunnen worden. Die zijn nu te krap en voldoen niet meer aan de arbo-eisen", zegt directeur A. Eijnwachter van De Stolpe. Verder signa leert zij conform de landelijke ontwikkeling een toenemende behoefte aan meer compu ter-werkplekken voor het pu bliek. Daar staat een inkrim ping van de collectie boeken te genover, waardoor ruimte vrij komt voor uitbreiding van de kantoren. Eind september komt het voor stel tot eenmalige dekking van het exploitatietekort over 2005 in de gemeenteraad. Het dagelijks gemeentebestuur overweegt bibliotheekpand De Stolpe aan de Haringvlietstraat in Zierikzee over te nemen van de Stichting Bibliotheek Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma www.gratisbrlllen.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen Duiveland heeft nog geen ak koord kunnen bereiken over de aankoop van een perceel aan de Mierenweg ten behoeve van de verplaatsing van het speelveldje op de hoek Grevelingen- straat/Oosterscheldestraat in Zierikzee. De vaststelling van het vooront werp-bestemmingsplan Poort ambacht 11 door de gemeente raad voor de bouw van ruim driehonderd woningen is daar door wederom uitgesteld. Wethouder A. Croné nam dit agendapunt gisteravond bij het begin van de gemeenteraadsver gadering van de agenda. In het voorontwerp-bestemmingsplan spreekt het college van B en W nog zijn voorkeur uit voor het halveren van het bestaande speelterreintje. Tegen dat voor nemen zijn zevenhonderd hand tekeningen ingediend van men sen die het trapveldje in de oor spronkelijke omvang willen be houden, B en W hopen een oplossing te kunnen bieden in deze reeds lang lopende discussie met de aankoop van een stuk grond aan de Mierenweg achter basis school 't Kofschip. Wethouder Croné zei begin juli al dat de aankoop van dit perceel voor ne gentig procent rond was. Het be reiken van de overeenstemming duurt echter toch wat langer dan hij had gehoopt. Croné blijft toch optimistisch en ver wacht nu binnen een maand wel definitief te kunnen laten weten of de koop wel of niet doorgaat. „Dat maandje uitstel kan de vaststelling van het vooront werp-bestemmingsplan nog wel hebben", vindt de wethouder. Pleitbezox-ger L. van Gastel na mens de mensen die het oor spronkelijke speelveld willen be houden, heeft de raadsleden in middels zowel mondeling als schriftelijk laten weten dit alter natieve speelterrein aan de Mie renweg af te wijzen. Hij blijft ha meren op de voordelen van het bestaande trapveldje. „Door de openheid van de ligging is de so ciale controle uitermate functio neel gebleken. Er zijn nooit klachten geuit. Bij verplaatsing buiten de directe bebouwing ver dwijnt het zicht op wat daar plaatsvindt. Dat lijkt me niet wenselijk", schrijft Van Gastel aan de raadsleden. Alle overige bezoekers trakteren we op een (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31