Alarm bouwput bleef binnenshuis voor jonge redders La Ban Nieuwe keukens met korting en een leuk cadeau! PZC Duitse wapens en Zeeuwse foto's wegens waterschade NB! uitsluitend in de Lange Geere Keuze uit meer dan 2000 fronten en kleuren Omwonenden Zuidsingel vinden doorgaan onaanvaardbaar KNRM-campagne Planschadeclaim vanwege schuur weekenddiensten Tijdens de verbouwing bij SSK in augustus/september vrijdag 26 augustus 2005 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Wethouder A. van 't Westeinde is door zijn ad viseurs niet geïnformeerd over de waarschuwing die de bouwer van het theater over de bouw put heeft gegeven. De aannemer waarschuwde in april vorig jaar dat de put aan de Zuidsingel in Middelburg niet deugde. Het contract met de bouwer is bo vendien meer dan een jaar kwijt geweest. Dat zei Van 't Westeinde gister avond in de commissievergade ring over het theater. Bouwbe drijf Sprangers, de aannemer die het theater zelf op de bouw put zou bouwen, wilde geen ga rantie geven op de bouwput. De bouwput is door een andere aan nemer gemaakt. Sprangers heeft zijn zorgen schriftelijk meegedeeld. BBN, het bureau dat de bouw namens de gemeente begeleidde, heeft dié brief niet aan de gemeente doorgestuurd. Pas begin dit jaar RENESSE - De gemeente Schou- wen-Duiveland hanteert ver schillende maatstaven rond nieuwbouwprojecten, aldus T. Lindner-Van de Kasteele uit het Duitse Ingolstadt. Ze is eigena resse van vakantiewoning Marij ke aan de Oude Moolweg in Re- nesse. Toén ze een aantal jaren gele den een bouwaanvraag indiende voor een schuurtje, mocht dat al leen met instemming van omwo nenden. „Nu staat daar plotse ling een heel grote schuur", ver wees Lindner gisteren als inspre ker bij de gemeenteraad naar het nieuwe servicecomplex voor ouderen De Vronenburg, pal achter haar huisje. „Dat tast mijn privacy aan, maar ik ben als omwonende niet gevraagd of ik het goed vond." Lindner heeft een planschadeclaim van 15.000 euro ingediend. heeft de wethouder met Spran gers over de problemen in de bouwput gesproken. Op de vraag of de wethouder niet van mening is dat hij de regie over het project kwijt was, antwoord de hij: „Daar kom ik later op te rug." Belanghebbenden gaven giste ren hun mening over de toe komst van het theater. Door gaan op de Zuidsingel is voor omwonenden onaanvaardbaar. „Uw marge op fouten is abso luut nul", zei buurtbewoner W. Maljers. „Neem rustig de tijd, neem een goed besluit, denk na over een goede locatie." L. Clarijs van belangenvereni ging Van A tot Z riep de raadsle den op om niet alleen te kijken naar de cijfers. „Ik wil uw aan dacht vragen voor het menselij ke aspect." Omwonenden van de bouwput hebben genoeg over last gehad, zei ze. „Beseft u dat mensen het niet langer meer uit houden, zodat er zelfs mensen uit de buurt verhuisd zijn?" Ook met een 'veilige' bouwme thode blijven er risico's bestaan, zei F. Minneboo van de belan genvereniging. Volgens advies bureau Toornend en Partners is het bouwen van een extra bak in de put honderd procent vei lig. Minneboo bestreed dat. „Al onze deskundigen distantiëren zich van deze opmerkingen. Ze zijn voorbarig en passen alleen in een verkooppraatje." Volgens Minneboo is vooral het herstel van de bodem van de bouwput pen van de kleine zaal is geen optie, zei Kole. Die zaal zorgt voor inkomsten die anders moe ten worden gecompenseerd door verhoging van de subsidie. Er is geen overleg geweest tussen de gemeente en de SSCM over het schrappen van de kleine zaal. Daar was geen tijd voor. Vol gens Van 't Westeinde is die be slissing vlak voor de presentatie van het rapport genomen. J. de Kuyper (links) van het Zeeuws Veilinghuis in gesprek met een bezoeker van de taxatiedag. foto Lex de Meester Kleine zaal De exploitant van de schouw burg, de SSCM, vindt dat het theater aan de Zuidsingel moet worden gebouwd. Een plek in de binnenstad is essentieel voor de SSCM. Daarnaast is de conti nuïteit van de schouwburg in ge vaar als voor een andere locatie wordt gekozen. „Het is niet on ze schuld dat we in de positie zit ten waarin we nu zitten", zei voorzitter H. Kole. „De proble men van de omwonenden raken ons ook. Maar wij hebben ook een ander belang. Er werken bij ons zestig mensen." Het schrap door Maurits Sep MIDDELBURG - In dankbare Anerkennung, staat op deze zij de van een Duitse sabel; op de andere zijde: Oberbefehl- führer der Luftwaffe. De vraag is alleen of het een origineel is of een vervj J. de Kuyper van het Zeeuws Veilinghuis neemt het zwaard in de hand. Het zijn gewilde objec ten voor verzamelaars, weet hij. „En dus worden ze veel nage maakt." Op de eerste van twee taxatiedagen in het Zeeuws Vei linghuis in Middelburg is hem gisteren een collectie wapens aangeboden. Ze waren van een man die is overleden en zijn fa milie wil ze graag veilen. Aan De Kuyper de taak om te beoordelen of ze wat waard zijn en hoeveel. Bij een Duitse dolk van de noodtroepen van de SS uit de zelfde collectie heeft hij zo zijn twijfels. Het zou een vervalsing kunnen zijn. Het mes vertoont wat oneffenheden. „En de Duit sers maakten alles perfect." Net als de Britten. Hij pakt een Engelse sabel uit de verzame ling en wijst op het heft. „Rog- genhuid. Mooi gemaakt." Album Een man uit Westkapelle opent een plastic tas en haalt er een schilderij en een tekening uit. Beide hebben geen bijzondere waarde. Althans, in geld uitge drukt. Het album met foto's van Zeeuwse mensen wel. De foto's zijn gemaakt in dorpen als Big- gekerke, Oostkapelle en Westka pelle. Het album is via via bij hem terechtgekomen. De foto's van familieleden heeft hij er al uitgehaald. De rest mag ver kocht worden. De Kuyper schat de waarde op 125 tot 150 euro. Daarvoor mag het weg, besluit de Westkapellenaar. Voor meer uiteraard ook, maar wordt er op de veilingdagen op 28 en 29 sep tember niet meer geboden dan 100 euro, dan wordt het niet ver kocht. „Dan hou ik het wel." door Marcel Modde NEELTJE JANS - De KNRM be gint een landelijke campagne om jongeren te interesseren voor het werk bij de reddings maatschappij. Bij het station Noordland op Neeltje Jans vindt morgen, in samenwerking met televisiezender Veronica, een selectietraining plaats. Van de honderd kandidaten tus sen de twintig en dertig jaar die zich na een oproep in Veronica Magazine en de KNRM-intemet- site hadden aangemeld, zijn er 34 uitgekozen. Zij ondergaan morgen rond het station Noord- land een reeks tests. Dat ge beurt in samenwerking met de reddingsboten van Westkapelle. ,,'s Ochtends wordt hun zes digheid op de proef geste de middag moeten ze bi KNRM-station. een speciaa cours doorlopen", zegt w voerder K. Groeneveld vai tion Noordland. „Van die komen er zeven de kon maanden in aanmerking een volledige reddingsople Dat is inclusief een trainii de marine in Den Helder,bi bestrijding in IJmuiden ei driedaags programma op et specialiseerde basis in S land. Of de nieuwe redden eindelijk ook op een redding tion belanden, is volgens neveld 'bijzaak'. Veronica gaat de selectie e leiding volgen -voor, een ni televisieserie over de KNR1 zaterdag 27 en zondag 28 augustus 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland M. J. B. M. van Hout, Bernhardst- raat 9, Yerseke, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113)38122 (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse.i Dijk, Stokman: - H van Dijk, Simonswei 2, Heinken zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdiere Huiskes-Cornelisse en M. Berrevo; Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113| 572756. Spreekuur zat 9.30-10 uur Dierenkliniek Goes, kliniek voor zelschapsdieren, C.W Dreesmana M.A.R. van den Boomgaard, 'sGu polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spu uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden,te' 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. We spreekuur Poortvliet, Kalfsdams zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur Wijkverpleging Allévo. tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelai tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goa vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Diteweg. tel 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444 TOTALE LEEGVERKOOP totK0RTING PARFUMERIE* Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG Lange Geere 24 0118-634184

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30