>2C joes legt hand op proefstation Goese raad breekt lans voor rondwegen Kwalleballen op de Markt ZELF VLIEGEN Boogaard Vwf 15 'et Zeeuwse Landschap kan nu verhuizen naar Wilhelminadorp emeenten zijn eer kwijt aan :creatieschap GEWOON DOEN Adieu stadhuis Geen treinen door defect aan brug Alcoholcontroles in kantines Twee gewonden bij ongeval Man aangehouden na messteek Steun voor plan startershuizen 1 AO/ VAKANTIE IU /O KORTING Elke T bus 15% KORTING ,de<* Winkels jclie: 0113-315649 (ypzc.nl iil:redactie@ pzc.nl dus 31,4460 AA Goes «tentie-exploitatie: ,((j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ls-Vlaanderen: 0114-372770; 1:020-4562500. j 26 augustus 2005 Indonesische marine bij De Schelde editie Bevelanden-Tholen drank Balkenende [JIELMINADORP - De aan gier wint. De gemeente Goes nit eigenaar van het terrein ihet voormalige Proefstation r de Fruitteelt in Wilhelmina- p.Goes heeft een akkoord ge len met de Rijksdienst der meinen. woordvoerder van de ge- ente Goes bevestigt dat beide [tijen er uit zijn. De koopakte wel worden getekend. RIKZEE - De vijf gemeen- het Natuur- en Recreatie- jjp De Grevelingen, waaron- Schouwen-Duiveland, gaan tr betalen aan de gemeen- ïppelijke regeling. is een rechtstreeks gevolg het uittreden van de rijks- ïheid uit het orgaan. De ge- telijke bijdrage stijgt van 5 12,5 procent. In de prak- komt dat neer op een stij- van 9000 naar zo'n 20.000 per jaar. De gemeenteraad Schouwen-Duiveland ging eren akkoord met die gewij- jè opzet. Het aandeel van de lincie Zeeland was 10 en dt25 procent. Het Rijk heeft jpsom van bijna tien Ijoen euro betaald. In combi- iemet de nieuwe verdeelsleu- moet het Grevelingenschap naar verwachting de eerstko- nde negentien jaar financieel komen. is elf maanden nor steekpartij Clinge orAector Doorns DDELBURG - Tegen een jarige inwoner van Clinge is leren bij de rechtbank in Mid- Iburg wegens een steekpartij ilien maanden gevangenis- ai waarvan vijf maanden trwaardelijk geëist. verdachte stak op 2 juli dit in Clinge met een aardap- nesje in de borst van een jarige man. De aanleiding het incident op het woonwa- ïkamp was een feestje. Daar commotie zijn ontstaan over morsen van bier. Het slacht - overbuurman van verdach- wiide de volgende morgen voorval uitpraten en zocht mop. i leidde al snel tot een vecht- die eindigde met messte- i het hartvlies en het long van het slachtoffer. De awerd vervoerd naar het zie- ihuis in Gent. Officier van titie J. Zondervan vond po ll tot doodslag bewezen. „U lit van korte afstand met het in de buik en de hartstreek loken. Dat is levensgevaar- ij is zeer ernstig gewond lakt, maar inmiddels weer re- kopgeknapt." officier wees verder op de stoorde relatie tussen de ver sie en een nicht, vriendin het slachtoffer. Zij zou vol- 5 de officier die bewuste za- lagmorgen met een honkbal- ippel klaar hebben gestaan, jonge Clingenaar beweerde ielfverdediging te hebben ge- deld. „Ik had geen keus, ik it me verweren. Het was paniekreactie, maar ik heb de bedoeling gehad om hem aar te verwonden, zeker niet hem dood te steken." 'osman J. Kuijpers beriep 'op noodweer. „Mijn cliënt ®d tegen het trapje, hij kon 1 weg. Hij werd bont en uw geslagen en heeft tenslot- «et mes gepakt om zich te ver- ügen." 'Slachtoffer zou arbeidsonge- "d zijn. „Hoe kan dat? Hij log nooit gewerkt", merk- 'estrafpleiter op. faadsman was het eens met 'fficier dat de 5000 euro scha- ^goeding niet-ontvankelijk d worden verklaard. De offi- marn in zijn eis ook nog hen gelt mee. rechtbank doet 7 september 'Praak. Welk bedrag Goes neertelt voor de kavel van 1,9 hectare met op stallen wordt binnenskamers ge houden. Overigens moet de ge meenteraad de overeenkomst nog goedkeuren. Het proefstation stond sinds 2000 leeg, omdat alle onder zoeksactiviteiten werden samen gebald in Randwijk in de Betu we. Om vandalisme te voorko men schakelde het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit (LNV) een Utrechts bedrijf in, dat tijdelijke huur ders heeft geleverd. Dat gebeur de net op tijd, omdat twee we ken nadat ze hun intrek hadden genomen in het proefstation, er een groepje krakers voor de deur stond. De huurders moeten straks wij ken voor Stichting Het Zeeuwse Landschap, die van Heinkens- zand naar Wilhelminadorp wil verhuizen. Goes is bereid het hoofdgebouw en een beetje grond (in totaal drieduizend vierkante meter) over te dragen aan Het Zeeuwse Landschap. De natuurbeschermingsorgani satie is al 25 jaar gehuisvest in GOES - Kwalleballen. Ooit van gehoord? Het is een soort rugby met een met vijf kilo zand gevulde jute zak. Gisteravond vond op de Grote Markt in Goes een kwalleballentoernooi plaats in het kader van de zeshonderdste verjaardag van de stad. Zeven ploe gen van vijf personen, waaronder teams van de gemeente, SMWO welzijn en uitzendbureau Start, bonden de strijd met elkaar aan. Bij kwalleballen is het de bedoeling om de jute zak bij de tegen partij in een met water gevulde specie-emmer te gooien. Die zak wordt steeds zwaarder, waardoor het spel almaar moeilijker wordt. Desondanks werd er veel gescoord. Het ging er ook be hoorlijk hard aan toe. Zelfs de paar dames die meededen werden niet ontzien door de mannen. De mooiste goal van de avond werd gemaakt door het team 'Ren je rot'. Een speler gooide de zak ach terwaarts van zeker tien meter afstand in de emmer. Het massaal opgekomen publiek had er een luid applaus voor over. foto Willem Mieras een voormalig koetshuis op land goed Watervliet in Heinkens- zand. Dienstrooster Er is al jaren ruimtegebrek, zegt directeur M. Hemminga. „We stellen zelfs ons dienstrooster er op af. Als de een dinsdag werkt, komt de ander op woensdag, om dat er anders geen werkplek be schikbaar is. We hebben ook on voldoende archiefruimte en plaats voor stagiaires ont breekt." De ruimtenood is een gevolg van de groei van de orga nisatie, die nu vijftien medewer kers telt, van wie het merendeel in vaste dienst is. „We zijn echt toe aan een groter pand. We zul len natuurlijk het proefstation moeten verbouwen, want nu is het grootste deel ingericht als la boratorium." Het koetshuis in Heinkenszand blijft in bezit van Het Zeeuwse Landschap. „We zullen kijken of we het kunnen verhuren. Na tuurlijk blijven we het landgoed beheren." Hemminga verwacht binnen twee maanden rond te zijn met de gemeente over aan koop van het hoofdgebouw van het proefstation. ONaast huisves ting van de natuurbeschermings organisatie wil de gemeente hui zen neerzetten op de verworven grond. Het gaat op termijn (naar schatting 2009) om een wijk met 35 woningen. Daar voor moet de gemeente zaken doen met de Koninklijke Maat schap De Wilhelminapolder die 6500 vierkante meter grond be zit die Goes nodig heeft voor ont wikkeling van de wijk. Iets meer dan de helft van de 1,9 hectare, aan de westkant van het perceel, blijft boomgaard. (Advertentie) Start nieuwe theoriecursus 5 september 2005 Seppe Air Service Tel. 0165 - 31 81 67 www.seppe.nl door Frank Balkenende GOES - De Goese politiek hecht sinds gisteren meer waarde aan de aanleg van rondwegen in Wolphaartsdijk en Wilhelmina dorp. De gemeenteraad heeft be sloten het oplossen van deze knelpunten een hoge prioriteit toe te kennen. Vorige maand kregen in de com missie grondgebied nog slechts twee noodzakelijke projecten topprioriteit: aanleg van de zui delijke ontsluitingsweg (van de 's-Gravenpoldersweg naar de Van Hertumweg) en een rotonde met fietstunnels op de drukke kruising Ringbaan-West/ Troel- stralaan. Gisteren besloot de raad tijdens de behandeling van het Gemeen telijk Verkeers- en Vervoers plan (GVVP) zijn eigen lijstje te veranderen. Aanleiding waren vurige pleidooien van vooral D66 en WD om de aanleg van rondwegen in Wolphaartsdijk (door verbreding van de Aarde- bolleweg) en Wilhelminadorp met spoed voor te bereiden. D66 diende zelfs een amendement in. Wolphaartsdijk Wacht volgens D66'er A. Huissoon-Schrijver al 25 jaar op een oplossing. De we gen zijn te smal en verouderd en de uitbreiding van campings be tekent op termijn gegarandeerd meer toeristisch verkeer door het dorp. Bovendien bestaat de vrees dat als Goes de aanleg van de zuidelijke ontsluitingsweg (kosten naar schatting 10 tot 20 miljoen euro) voorrang geeft, er lange tijd geen geld in kas is voor de rondwegen om beide dorpen. „Dan moeten de dorpen weer jaren wachten en er heerst al het gevoel dat Goes vooral in de stad investeert en niet in de dorpen", zei Huissoon-Schrij ver, die in Wolphaartsdijk woont. WD-fractievoorzitter S. Heij- ning riep wethouder M 't Hart (PvdA, verkeer) de schouders te zetten onder de rondweg Wol phaartsdijk. Weliswaar heeft waterschap Zeeuwse Eilanden, eigenaar van de plattelandswe gen, al eens een verkennend on derzoekje gedaan naar de moge lijkheden de Larigeweg door te trekken en de Aardebolleweg te verbreden, volgens Heijning moet Goes nu de kar gaan trek ken en proberen bijdragen los te peuteren bij waterschap en pro vincie. Wethouder 't Hart zegde overleg met beide instanties toe, maar hield de raad voor dat de rond weg Wolphaartsdijk bij de pro vincie achteraan de rij bungelt. Provinciale subsidie ligt dus moeilijk. D66 trok het amendement uit eindelijk in, omdat de raad una niem ermee instemde, geen scheiding in de prioriteitenlijst aan te brengen. Dat betekent dat evenveel gewicht wordt toe gekend aan de zuidelijke ontslui tingsweg, de rotonde Ringbaan- GOES - Aan alles komt een eind. Na 285 jaar verliest het Goese stadhuis zijn functie als ver gaderzaal van het gemeentebestuur. De Goese gemeenteraad werkte gisteravond zijn laatste vergadering af in de historische ambiance van het stadhuis. Er wordt voortaan vergaderd in het nieuwe stadskantoor aan het Hollandia- plein. Het vertrek werd met champagne en eni ge weemoed gevierd. Nog één keer klonterden de raadsleden samen in de voormalige, knusse B en W-kamer, waar na afloop van de gemeen teraad altijd wordt geborreld, gerookt en nabe- schouwd. De politici namen gisteren meteen af scheid van PvdA-raadslid J. Hooymeyer en ver welkomden alvast haar opvolger H. Luijt, op wiens geloofsbrieven niets viel aan te merken. Luijt wordt in september beëdigd. foto Willem Mieras GOES - Tussen Goes en Kruiningen hebben gisteravond tussen zeven en acht uur geen treinen gereden door een de fect aan de Vlakebrug. Dat was volgens spoorwegbeheer der Prorail vermoedelijk ontstaan door een bliksemin- slag. De brug wilde niet meer dicht. Monteurs wisten de brug weer naar beneden te krijgen, maar het defect is nog niet verholpen. De brug kan nu niet meer open en is daarom voorlopig niet te gebruiken door het scheepvaartverkeer. GOES - De korpsen in de zes zuidelijke politieregio's, waaronder Zeeland, houden zondag 25 september 's mid dags en in het begin van de avond weer een gezamenlijke alcoholcontrole bij sportkantines. De politie vraagt jaarlijks bij het begin van het sportsei- zoen op deze manier extra aandacht voor het bewust om gaan met alcoholgebruik tijdens en na sportevenementen. Zij heeft de indruk dat de normen van alcoholgebruik na sporttrainingen en -wedstrijden niet al te nauw worden genomen. Hoewel het hele jaar door onaangekondigde controles worden gehouden, wil de politie aan het begin van het sportseizoen de sporters, supporters, maar ook de bestu ren van sportverenigingen en kantines wijzen op de geva ren van alcoholgebruik in het verkeer. RITTHEM - Twee automobilisten zijn gisterochtend op de Sloeweg in Ritthem gewondgeraakt bij een ongeval. Een 27-jarige man uit Middelburg raakte op de zuidbaan in een slip. Zijn auto kwam via de tussenberm op de noordbaan te recht waar die tegen de auto van een 46-jarige automobi list uit de gemeente Terneuzen botste. De twee chauffeurs zaten bekneld in hun voertuig. Ze zijn met onbekende ver wondingen overgebi'acht naar het ziekenhuis in Vlissin- gen. De auto's zijn totaal vernield. TERNEUZEN - Een 24-jarige Terneuzenaar is gister avond in zijn woning aangehouden op verdenking van po ging tot doodslag dan wel zware mishandeling. De man wordt ervan verdacht een 17-jarige plaatsgenoot met een schaar in zijn gezicht te hebben gestoken. De oor zaak van het voorval ligt in de relationele sfeer. De man zit nog vast. Het slachtoffer heeft verwondingen opgelopen aan zijn voorhoofd en neus. (Advertentie) West/ Troelstralaan, beide rond wegen, uitbreiden van fietspar- keren, vervolmaken van fietspa den langs de ringwegen, aanpak kruispunt Patijnweg/Oranjeweg en aanleg van de zuidoosttan gent ('s-Gravenpoldersweg door trekken naar knooppunt Vierwe- gen). Verwachtingen Overigens waarschuwde WD'er Heijning ervoor dat het GWP nogal wat verwachtingen wekt bij burgers, gezien het grote aan tal inspraakreacties op deze meerjarenvisie, terwijl de ge meente al die grote projecten nooit kan betalen. Daarom wil de H. Bouma (SGP/ Christen- Unie) het prioriteitenlijstje ook niet in beton gieten. „Je zult ook moeten kijken naar de finan ciële gevolgen van een verkeers- project. Als blijkt dat je vijftien jaar geen ander knelpunt kunt aanpakken omdat je de zuidelij ke ontsluitingweg wilt aanleg gen, is het de vraag of je dat moet doen." BURGH-HAAMSTEDE - Het burgerinitiatief voor de bouw van betaalbare koopwoningen voor starters in Burgh-Haamste- de heeft de steun van alle frac ties in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland. Het initiatief, onder de naam 'bouwen in eigen beheer' (bieb), is ingediend door vier inwoners van het kustdorp. Ze willen in totaal veertig hui zen bouwen, met name om jonge ren tegemoet te komen en te voorkomen dat die doelgroep bij gebrek huizen in de goedkope sector naar een andere plaats verhuist. op Sigma Sikkens (geldig augustus 2005) Op onze mengmachines maken wij alle door u gewenste kleuren met: SIKKENS - SIGMA - FLEXA - HISTOR. Tevens zijn wij dealer van: SIKKENS - JACHTLAK TOUWEN - TIMBERCOAT CETA BEVER. MIDDELBURG, Korendijk 34, tel. 0118-650024 (naast van Westen bouwmaterialen) VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 (50 meter van het Miroterrein) www.verfmarktboogaard.nl INDIEN GEWENST, THUISBEZORGING MOGELIJK (Advertentie) en daarom trakteren wij op 2 5 0 gratis brillen! Kom naar de Hans Anders Roadshow Waarom1 De eerste 250 bezoekers krijgen een gratis complete bril Wanneer.' Op zaterdag 27 augustus Alle overige bezoeke www.gratisbrillen.nl zeeuwse almanak Monumenten, musea, het kan de veertienjarige Middelburg se puber allemaal gestolen worden. Nee, dan winkels Daar worden steden op beoor deeld. En herkend. Als ze op de terugreis van vakantie op de ringiveg van Brussel een Ikea-vestiging ziet, roept ze: „Hé, de Ikea. Dan zijn we in Breda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27