IC hordes voor Ajax en PSV Ruiters door een magische grens ance Armstrong slaat wild om zich heen Spaanse ronde is pittige opwarmer voor het WK Tour van 1998 had nog meer epo-zondaars H unny Blind is niet ongelukkig met Arsenal als tegenstander Jol drie jaar langer bij Tottenham Nedved keert niet meer terug Spanjaard krijgt startverbod Gerrard waardevolste speler Boulahrouz wedstrijd geschorst Roemeense turnsters zijn te dik Obodai mag weg bij Ajax Zaak Aalbers weer uitgesteld vrijdag 26 augustus 2005 Bayêrn München (Dui^V^i Juventus (Ita) Club Brugge (Bel) Rapid Wien (Oos) B— I Arsenal (Eng) AJAX (NED) I Sparta Praag (Tsj) FCThun (Zwi) AC Milan (Ita) PSV (NED) Schalke 04 (Dui) Fenerbahce (Tur) Real Madrid (Spa) Olympique Lyon (Fra) Olympiakos (Gri) Rosenborg (Noo) di 13 sep. wo 28 sep. wo 19 okt. di 01 nov. wo 23 nov. di 06 dec. SPEELSCHEMA PSV PSV - Schalke 04 Fenerbahce - PSV AC Milan - PSV PSV - AC Milan Schalke 04 - PSV PSV - Fenerbahce Cpsv Indeling Champions League 2005/2006 FC Barcelona (Spa) Panathinaikos (Gri) Werder Bremen (Dui) Udinese (Ita) Liverpool (Eng) Chelsea (Eng) Anderlecht (Bel) Real Betis Sevilla (Spa) Manchester Utd (Eng) Villareal (Spa) Lille (Fra) i Benfica (Por) Internazionale (Ita) V FC Porto (Por) Glasgow Rangers (Sch) Artmedia Bratislava (Slw) SPEELSCHEMA AJAX wo 14 sep. Sparta Praag - Ajax di 27 sep. Ajax - Arsenal di 18 okt. Ajax-FCThun wo 02 nov, FC Thun - Ajax di 22 nov. Ajax - Sparta Praag wo 07 dec. Arsenal - Ajax anp - bron: UEFA oud-werkgevers van Hiddink. „Ik ben er in 1990 aan de slag ge gaan. Die tijd heb ik ervaren als heel warm en emotioneel. Toen al was het zo dat ook de uitwed strijden van Fenerbahce aanhan gers uit heel Turkije trokken. Dan heb je het echt over miljoe nen aanhangers." AC Milan is volgens Hiddink nog sterker dan vorig seizoen. „Terwijl wij een paar aderlatin gen hebben gedaan, konden zij de ploeg verder versterken met spelers als Vieri, Gilardino en Vogel. Dat is het grote verschil: Milan doet altijd mee om de hoofdprijzen." Voor Hiddink begint de voor bereiding op het Europese sei zoen morgen Hij bezoekt dan met assistent Fred Rutten de competitiewedstrijd tussen Schalke en Borussia Mön- chengladbach. Titelverdediger Liverpool treft Chelsea in de eerste ronde van het toernooi voor de beste Euro pese clubteams. Anderlecht en Real Betis Sevilla maken die groep vol. Co Adriaanse van Porto ont moet met zijn club Glasgow Ran gers, de club waar Ricksen en Waterreus spelen. Internaziona le en Artmedia Bratislava zijn de overige tegenstanders van beide ploegen. Trainer Frank Rijkaard en Mark van Bommel moeten het met Barcelona tegen Panathinai kos (Wooter), Werder Bremen en Udinese opnemen. Makaay stuit met Bayern Mün chen op Juventus, Club Brugge en Rapid Wien. Manchester Uni ted (Van der Sar en Van Nistel- rooij) is ingedeeld bij Villarreal (Kromkamp), Lille en Benfica van trainer Ronald Koeman. GPD/ANP LONDEN - Martin Jol leeft een nieuwe overeen komst gesloten met Totten ham Hotspur. De Neder landse coach kwam een driejarig contract overeen met de club uit de Premier League. Jol nam vorig jaar de taken over van de Fransman Jac ques Santini en leidde Tot tenham naar de negende plek in de hoogste Engelse divisie. Dit seizoen boekte de ploeg al twee zeges en werd eenmaal gelijkge speeld. ;De toekomst ziet er goed Uit en ik wil er deel van uit maken", reageerde Jol op decontractverlenging. „Het is geweldig dat de club op deze manier zijn vertrouwen in mij uit spreekt." Tottenham Hotspur kan morgen de koppositie in de Premier League veroveren sis het de sterrenformatie van Chelsea verslaat. m/RTR De dressuurequipe die een historische zege boekte op het CHIO in Aken. Vlnr. Kirsten Beckers, Laurens van Lieren, Edward Gal, Anky van Grunsven en chef d'equipe Sjef Janssen. foto Jacob Melissen/WFA Dressuurploeg haalt voor het eerst goud in landenwestrijd met Duitsers door Gert Lammerink AKEN - De Nederlandse dres suurequipe heeft een magische grens doorbroken. Voor het eerst won het team op het hoog ste niveau een landen wedstrijd. Of liever gezegd: de primeur was dat de Duitsers een histori sche nederlaag werd toege bracht. Of het nu om een EK, een WK, Olympische Spelen of het CHIO van Aken ging, altijd won Duits land. Vaak werd Oranje tweede, maar meer zat er nooit in. Sail lant was dat de nationale equipe, met Anky van Grunsven en Laurens van Lieren, nu ruim voor het einde van de wedstrijd al wist dat het de Duitsers had verslagen. De grap was echter dat de Verenigde Staten het Ne derlandse resultaat nog konden overtreffen. Dat gebeurde uitein delijk bij lange na niet. Het welhaast historische resul taat kwam op naam van Anky van Grunsven (Keltec Salinero), Edward Gal (Geldnet Lingh), Laurens van Lieren (Hexagon's Ollright) en Kirsten Beckers (Broere Jazz). De bondscoach was Sjef Janssen. Kennelijk heeft de overkoepelende bond na jaren van zoeken eindelijk de juiste man op de juiste plaats ge kregen. Met recht mocht worden gespro ken van een zege met allure. Sinds 1977 vindt in Aken, 's we relds grootste concours hippi- que, een landenwedstrijd voor dressuurruiters plaats. Altijd won Duitsland. „Pas nu weten we dat het ook anders kan", zei Anky van Grunsven, na het eer ste onderdeel als vanzelfspre kend de nummer één van het in dividuele klassement. „Dat is waarschijnlijk de belangrijkste winst van vandaag." Doorbraak De tweevoudig olympisch kam pioene uit Erp keek terug in de historie. „Destijds met Bonfire heb ik ook jarenlang gevochten tegen de Duitse hegemonie. Uit- eindehjk doorbrak ik die op een belangrijk toernooi. Daarmee legde ik de basis voor al mijn verdere successen. Ik wist in eens dat ik kon winnen, maar minstens zo belangrijk: de tegen standers en de jury wisten het ook. En nu weet iedereen dat wij als land kunnen winnen. Daar gaat het om." Dat vond ook Sjef Janssen. „Dit is een bevrijding. Voor ons een enorme stimulans om zo verder te gaan. En voor de Duitsers be tekent het meer druk. Het was de wedstrijd van de moeilijke omstandigheden. Het ging er om zo weinig mogelijk fouten te ma ken. Daarin waren wij de beste. We hebben daarmee een zeer be langrijke stap gezet." In Hagen, waar enkele weken ge leden de Europese titelstrijd plaatsvond, wonnen de Duitsers nog. Met een fractie verschil. Volgend jaar zijn uitgerekend in Aken de Wereldruiterspelen. „We hebben een brede groep van jonge, zeer talentvolle rui ters", zegt Janssen. „De Duit sers hebben een paar jonge top paarden bij geroutineerde rui ters. Zij zuüen nu willen aanval len. Dat is mooi. Voorlopig lig gen wij op koers." Dat zei ook Joep Bartels, Neder lands insider op het gebied van de dressuur en onder meer voor- maHg directeur van de wereldbe ker. „Dit is een absolute doorbraak. Ik vond al dat Nederland in goe den doen er beter voorstond dan de Duitsers, maar nu is dat in de piste bewezen. Bovendien heb ben we veel talent. Er is een sig naal afgegeven. -Het is heel goed mogelijk dat we straks bij de Wereldruiterspelen de volgende stap zetten." ANP rinze sportredactie DH0VEN - De verliezend fi st van de Champions Lea- de vice-kampioen van Island en de Turkse kam- werpen voor PSV zware jes op in de eerste ronde van Champions League. Het lot pelde gisteren AC Milan, alke 04 en Fenerbahce aan landskampioen. Ajax treft iets beter met Arsenal, Praag en het Zwitserse Ihun als tegenstanders. diverse PSV'ers kleeft aan een persoonlij herinnering. Bovenal is er sportieve gewicht dat giste- gevoeld werd. „We zijn op- iiwde club met de laagste be ling van onze poule", zei trai- Hiddink. „Op zich is gunstig om met een thuis- te eindigen, maar ik ddat we uit elk van de pot een van de zwaartse oppo ten hebben getroffen." kijkt ongetwijfeld het aarst op tegen de ontmoeting i Arsenal. De tegenstander ionder meer de Nederlan- sDennis Bergkamp en Robin iPersie was de Amsterdam- vorige maand in het eigen nog de baas met 1-0. seizoenen geleden troffen twee clubs elkaar ook in de ronde van de Champions ague. Ajax speelde op Highbu- jnet 1-1 gelijk. De thuiswed- leverde geen treffers op. heeft het altijd moei- iinde Champions League", sl ook Ajax-coach Danny ind. „Maar ze hebben natuur- jheel veel kwaliteiten. Het is dat altijd wil voetbal- vind het leuk dat Berg tijdens zijn laatste jaar keer tegen Ajax speelt. lugge ploeg Blind weet van de twee twee tegenstanders heel Énig. Sparta Praag zal onge een stugge ploeg heb- p, FC Thun heeft zich niet »r niets voor de Champions fague gekwalificeerd en wordt sook moeilijk voor ons. Al hadden we het natuurlijk nog zwaarder kunnen treffen." Fc Thun was in de voorronde van onder meer verantwoorde lijk voor de uitschakeling van Dinamo Kiev en Malmö. PSV begint de campagne met een thuiswedstrijd tegen Schal- ke'04 op dinsdag 13 september. Assistent-trainer René Eijkel- kamp van PSV sloot daar zijn spelersloopbaan af. „Het is een geweldige club, Schalke", rea geerde Eijkelkamp. „Voor mij persoonlijk is het mooi om die club als tegenstander te heb ben." Fenerbahce is een van de PRAAG - Pavel Nedved keert niet terug in de nationale ploeg van Tsjechië. Dat heeft bondscoach Karol Brückner van de tegenstander van het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie bevestigd. Nedved stopte vorig jaar na het EK in Portugal als inter national. De middenvelder wilde zich volledig concentre ren op zijn werkzaamheden bij Juventus. Hij liet zich on langs echter ontvallen dat hij volgend jaar toch graag aan het WK in Duitsland wil deelnemen. Tsjechië hervat op 3 september de WK-kwalificatie met een uitwedstrijd tegen Roemenië. Op 8 oktober staat de waarschijnlijk allesbeslissende wedstrijd tegen het Neder lands elftal op het programma. Volgens bondscoach Brückner moet Tsjechië het in beide duels zonder Nedved stellen. ANP/DPA MADRID - De Spaanse wielrenner Oscar Laguna mag morgen niet starten in de Ronde van Spanje. De renner van het bescheiden team Relax-Fuenlabrada kreeg om ge zondheidsredenen een startverbod. Een bloedtest bij La guna wees uit dat zijn hematocrietwaarde boven de 50 procent ligt. De hematocrietwaarde geeft de verhouding tussen bloed cellen en vocht in het bloed aan. Een te hoge waarde kan wijzen op EPO-gebruik. ANP/RTR MONACO - Steven Gerrard is als beste speler van de laat ste editie van de Champions League verkozen. De mid denvelder had een groot aandeel in eindzege van Liver pool. Petr Cech van Chelsea ontving de prijs voor beste doel man. Ploeggenoot John Terry werd als beste verdediger onderscheiden. Kaka van AC MEan mag zich beste middenvelder van de vorige editie van de Champions League noemen. Ronal- dinho van Barcelona werd als beste aanvaller onderschei den. ANP/RTR HAMBURG - Khalid Boulahrouz zal in het eerste duel in de eerste ronde van de Uefa-beker ontbreken. De speler van Hamburger SV kreeg tijdens de Intertoto-wedstrijd tegen Valencia zijn tweede gele kaart, waardoor hij de eerstvolgende Europese ontmoeting mist. ANP/DPA BOEKAREST - De Roemeense turnbond heeft Monica Ro- su en Alexandra Eremia wegens gewichtsproblemen op nieuw uit de nationale selectie verbannen. Rosu en Ere mia, die vorig jaar bij de Olympische Spelen tot het gou den Roemeense team behoorden, moeten nu weer terug naar hun club. De Roemeense bond verwijt de twee boven dien een slechte instelling. Over hun mannelijke collega Marian Dragulescu kon de Roemeense bond wel positief nieuws melden. De Eu ropees kampioen op vloer kondigde recent zijn afscheid aan, maar funtionarissen binnen de bond hebben hem overgehaald door te gaan tot Peking 2008. ANP/DPA Edward Swier EN HAAG - Lance Armstrong "I in eigen land verwoede po- 'g® om landgenoten in zijn schuld te laten geloven. De ze svoudig Tourwinnaar liet gis ten in Washington weten dat laatste beschuldigingen, ge- ün door de Franse sportkrant %iipe, wat hem betreft pas- 11 in de lange haat-liefdever- wding die hij met de Fransen fft. deed Armstrong de bewe en dat in zijn urinestalen 'deTour van 1999 sporen van "zouden zijn gevonden, af als Üanenverhalen van een rod- "hlad, Toch neemt in Europa geloof in Armstrongs on- j®3 razendsnel af. Tal van ortieve hoogwaardigheidsbe- =ders nemen afstand van de Spaan. 'zei Tourdirecteur Jean-Ma- 'Leblanc dat hij bang is dat „Armstrong iedereen bedrogen heeft." Gok UCI-voorzitter Hein Verbruggen was lang niet zo stellig meer dat Armstrong brandschoon is, zoals hij voor dien altijd zei. Het grote pu- bliek wordt, afgaande op discus sieforums en tv-interviews met de man in de straat, ook steeds sceptischer. Uit peilingen onder het Ameri kaanse publiek blijkt dat daar nog wel groot vertrouwen in Armstrong is. Een onderzoek on der ruim vijftigduizend kijkers van de sportzender ESPN leerde dat 72 procent in Armstrongs on schuld gelooft. Inbinden Dick Pound, hoofd van het we- reld-antidopingagentschap Wada, weet dat inmiddels ech ter niet meer zo zeker. Hij vindt dan ook dat Armstrong moet inbinden. „Het net rond hem begint zich te sluiten." Het Wa da wil onderzoeken in hoeverre het mogelijk is Armstrong op basis van urinestalen uit 1999, volgens een methode die toen tertijd nog niet voorhanden was, alsnog positief te verkla ren. „Als het waar is en Armstrong heeft de Tour gewonnen omdat hij de boel belazerd heeft, dan kan hij dit niet afdoen als een heksenjacht. Het gaat erom dat de waarheid dan boven tafel komt." Armstrong zelf weet echter niet van wijken en slaat wild om zich heen. Plij noemt de metho des die het Franse lab gebruikt heeft onwettig en verdenkt L'Équipe ervan het verhaal, met hulp van functionarissen van het Franse ministerie van sport en de Tourorganisatie, in elkaar te hebben gezet. L'Équipe heeft volgens hem maar één opzét en MUNCHEN - Naast de twaalf positieve stalen uit de Ronde van Frankrijk van 1999 bevatten ook veertig stalen van de Tour uit 1998 sporen van epo. Dat heeft de directeur van het dopinglab in Chatenay-Malabry, Jacques de Ceaur- riz, verteld aan de Duitse krant Süddeutsche Zeitung. „Van 1999 hebben we ongeveer tachtig sta len onderzocht, waarvan er twaalf positief waren", zei de onderzoeker. Van die twaalf positieve plasjes zouden er volgens de Franse sportkrant L'Équipe zes afkom stig zijn van Lance Armstrong. „In 1998 werden zo'n zeventig stalen on derzocht. Daarvan waren er veertig posi tief." De Ceaurriz heeft in samenwerking met het mondiale antidopingagentschap Wada de 150 stalen onderzocht om zo een nieu we opsporingsmethode te testen. De Fransman benadrukt dat de veertig po sitieve stalen uit 1998 niet gelijkstaan aan veertig renners die dope gebruikten. Een renner kan tijdens een Tour meerdere posi tieve plasjes hebben afgeleverd. ANP is daar in geslaagd. „Kranten verkopen daar gaat het ze om. En dat lukt ze, want dit ver koopt." Bedrogen De Texaan is vooral teleurge steld in Tourdirecteur Leblanc. „Ik heb hem een half uur gespro ken en hij heeft niet een keer za ken geroepen die hij in de media gezegd heeft. Ik heb de fans ook niet bedrogen, dat is grote onzin om dat te zeggen. Zeven jaar lang zijn mijn A- en B-stalen on derzocht, ze waren allemaal ne gatief." Armstrong twijfelt of hij, zoals hij de afgelopen jaren gewoon was te doen als hij aangevallen werd, een rechtszaak tegen de krant en zijn aanklagers begint. „Dat kost anderhalf miljoen dollar en een jaar van mijn le ven. Ik kan leukere dingen ver zinnen om met mijn geld te doen en kan mijn tijd beter beste den." GPD door Edward Swier DEN HAAG - Het WK wielren nen werpt zijn schaduw vooruit. Aansluitend op de Ronde van Spanje, die morgen begint, zal in Madrid de wereldtitelstrijd worden verreden. Het is voor veel renners, onder wie de tops- printers Tom Boonen en Ales- sandro Petacchi, reden geweest zich te concentreren op zowel de Spaanse etappekoers als het WK. De twee topsprinters zullen de eerste dagen van de Vuelta aan grijpen om snel te scoren en vervolgens de wijk nemen naar Madrid, om zich aldaar voor te bereiden op het WK. Ook Max van Heeswijk, Nederlands hoop in de Spaanse rittenkoers, denkt aan een dergelijk scenario. Anderen willen zich in vorm rij den voor het WK tijdens de Vuel ta. Uitdagers Zijn de sprinters vertrokken, de dagprijzen op het vlakke ver deeld, dan mogen de klasse mentsrenners het in de bergen uitmaken. Het contingent Spaanse kandidaten is groot. Francisco Mancebo, Manuel Bel- tran, Aitor Gonzalez en drievou dig Vuelta-winnaar Roberto He- ras zijn de favorieten van eigen bodem. Flovd Landis en mis schien wel een ander Ameri kaans talent, Tom Danielson, be horen tot de uitdagers, de Itali- AMSTERDAM - Ajax en Luton Town FC zijn het eens over de overgang van Anthony Obodai (23) naar de Engelse club. De Ghanees zelf moet nog tot een akkoord komen met de vere niging uit de Championship, de tweede Engelse klasse. Obodai kwam in 2001 naar de Amsterdamse voetbalclub. In het najaar van 2003 debuteerde de middenvelder in de hoofd macht. Hij speelde in totaal 32 wedstrijden voor Ajax. ANP schap vierde. aan Gilberto Simoni mag vraag tekens rond zijn vorm wegne men. En over Denis Mentsjov zijn minstens zoveel vragen. Voor Davitamon-Lotto rijden nationaal kampioen Leon van Bon en Koos Moerenhout de Vuelta, Max van Heeswijk hoopt in het Discovery-shirt op een dagsucces na zijn sterke re monte in onder meer de Benelux Tour. De Vuelta is overigens, zeker voor de niet-klimmers, knap las tig. In de, proloog zit al een colle tje, de zesde etappe finisht op het skistation van Aramon Val- delin. Op 5 en 6 september zijn er pittige Pyreneeën-ritten ge pland, terwijl het weekeinde daarop de lastige ritten naar Lagos de Covadonga en Esta- cion de Esqui Valgrande wor den verreden. Al met al zijn ne gen etappes als bergritten aan te merken. De Ronde van Spanje sluit tradi tiegetrouw af met een individue le tijdrit en een etappe door Ma drid. Een week later zal in de zelfde straten het WK worden verreden. GPD ARNHEM - De rechtbank van Arnhem heeft weer een nieuwe datum geprikt in het proces te gen Karei Aalbers, de oud-voor zitter van Vitesse. Op verzoek van de rechtbank werden gisteren twee getuigen gehoord, een derde, ex-Vites- se-directeur Papenburg, was door ziekte niet in staat te ver schijnen. Aalbers wordt verdacht van valsheid in geschrifte en belas tingfraude. In een eerdere be handeling van de zaak werd door officier van justitie Sta al. een straf van twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. De rechtbank wilde daarop ech ter pas uitspraak doen, als er nog drie getuigen zouden wor den gehoord. Dat waren gisteren de zaakwaar nemer van oud-Vitesse-speler Machlas en Aalbers gewezen za kenpartner Klap. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23