zc darm bouwput bleef binnenshuis Duitse wapens en Zeeuwse foto's Kwalleballen op markt in Goes 1F VLIEGEN Twee gewonden bij ongeluk Werk Keersluisbrug duurt langer Terneuzense kapper in de prijzen Geen treinen door defect aan brug 1 AO/ VAKANTIE IU /O KORTING Elke 2e bus 15% KORTING &oogaard VêFf Winkels De bouwput blijft nog maanden een bouwput nwonenden Zuidsingel vinden doorgaan onaanvaardbaar de 15«' h?Üêt)4 is6ebote» m RM mikt met mpagne op ngere redders WOON DOEN 0113-315649 .pzc.nl Hredactie@pzc.nl kis31,4460 AA Goes rtentie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520 jVs-Vlaanderen: 0114-372770; (,331:020-4562500. jag 26 augustus 2005 editie Walcheren RITTHEM - Twee automobilisten zijn gisterochtend op de Sloeweg" in Ritthem gewondgeraakt bij een ongeluk. Een 27-jarige man uit Middelburg raakte op de zuidbaan in de slip. Hij kwam met zijn auto via de tussenberm op de noordbaan terecht en botste tegen het voertuig van een 46-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen. De twee bestuurders zaten bekneld in hun voertuig. Ze zijn met onbekende verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De auto's zijn totaal ver nield. VLISSINGEN - Het verkeer moet rekening houden met een langere stremming van de Keersluisbrug in Vlissin gen. Afgelopen maandag is begonnen met onderhoud aan de brug, maar door het slechte weer duurt het werk lan ger. De bovenkant van de brug wordt met behulp van een hoogwerker geschilderd. Het werk vindt plaats tussen acht en twaalf uur 's avonds. Autoverkeer wordt omgeleid via de Sloebrug, fietsers en voetgangers mogen wel gewoon over de Keersluisbrug. Het werk duurt tot volgende week vrijdag. Het is moge lijk dat het nog verder wordt uitgesteld als het weer slecht blijft. TERNEUZEN - Kapsalon La Belle Frisée uit Terneuzen, is winnaar geworden van de Haarlijncompetitie van de Gezamenlijke Nederlandse Kappers. Ruim tweehonderd kappers stuurden een ontwerp in voor de nieuwe vrouwen-haarlijn voor komende winter. Het ontwerp van Kontarinis Gerasimos en Riet Jansen van La Belle Frisée kwam als beste uit de bus. De foto's van de winnende haarmode verschijnen 8 sep tember in het magazine van het tv-programma Looking Good. „Ik heb een klassieke haardracht ontworpen en niet te veel kleur gebruikt", licht Gerasimos alvast een tipje van de sluier op. GOES - Tussen Goes en Kruiningen hebben gisteravond tussen zeven en acht uur geen treinen gereden door een de fect aan de Vlakebrug. Dat was volgens spoorwegbeheerder Prorail vermoedelijk ontstaan door een blikseminslag. De brug wilde niet meer dicht. Monteurs wisten de brug weer naar beneden te krij gen, maar het defect is nog niet verholpen. De brug kan nu niet meer open en is daarom voorlopig niet te gebruiken door het scheepvaartverkeer. Advertentie op Sigma Sikkens (geldig augustus 2005) Op onze mengmachines maken wij alle door u gewenste kleuren met: SIKKENS - SIGMA - FLEXA - HISTOR. Tevens zijn wij dealer van: SIKKENS - JACHTLAK - TOUWEN - TIMBERCOAT CETA BEVER. MIDDELBURG, Korendijk 34, tel. 0118-650024 (naast van Westen bouwmaterialen) VLISSINGEN, Gildeweg 25, tel. 0118-431304 (50 meter van het Miroterrein) www.verfmarktboogaard'.nl INDIEN GEWENST, THUISBEZORGING MOGELIJK (Advertentie) zeeuwse almanak Monumenten, musea, het kan de veertienjarige Middelburg se puber allemaal gestolen worden. Nee, dan winkels! Daar worden steden op beoor deeld. En herkend. Als ze op de terugreis van vakantie op de ringweg van Brussel een Ikea-vestiging ziet, roept ze: „Hé, de Ikea. Dan zijn we in Breda. MuNadia Berkelder IDDELBURG - De bouwput de Zuidsingel in iddclburg blijft nog maanden bouwput, ongeacht de jslissing die de gemeenteraad september neemt, lercerst moet overeenstem- jug worden bereikt met de jnciner over de aansprake- iheid. Tot 1 december wordt gepro beerd om een regeling met de aannemer en adviseurs te tref fen. Tot er overeenstemming is, zal er niet gebouwd worden, zegt Blüm van adviesbureau Toorn end en Partners. „Je kunt alleen maar een bak in het werk van een ander bou wen als je daar die ander de op dracht voor geeft", zegt Blüm. Een extra bak aanbrengen in de put is de enige veilige ma nier om nog een theater aan de Zuidsingel te bouwen. De gemeente zou met de aanne mer kunnen afspreken dat het werk door een ander gedaan wordt. „Maar het kan ook zo zijn dat die aannemer dat abso luut niet wil. Dan moet je naar de rechter. En u weet hoe juridi sche procedures lopen. Die du ren lang. Een jurist zou moeten kijken of dat misschien via een kort geding kan." Daarnaast is er extra tijd nodig om een gedetailleerd plan te maken. „Het is niet zo dat we meteen kunnen beginnen als de gemeenteraad besluit om door te gaan op de Zuidsingel. Er zal nog wel een aantal maanden overheen gaan voordat we kun nen starten. De prefab beton platen die nodig zijn voor de bak hebben ook een levertijd. Ik denk dat het sowieso verstan diger is om de winter af te wachten." De bouwput kan dat wel heb ben, denkt Blüm. „Hij kan lang mee omdat hij onder water staat. Daardoor wordt de wand niet belast. Het water heeft ook geen invloed op de kwaliteit van het beton." Madia Berkelder DELBURG - Wethouder A. Iffesteinde is door zijn ad- is niet geïnformeerd over aarschuwing die de bouwer let theater over de bouw- leeft gegeven. De aannemer schuwde in april vorig jaar e put aan de Zuidsingel in clbuig niet deugde. Het tact met de bouwer is bo- ienmeer dan een jaar kwijt est. vraag of de wethouder niet van mening is dat hij de regie over het project kwijt was, antwoord de hij: „Daar kom ik later op te rug." Belanghebbenden gaven gisteren hun mening over de toe komst van het theater. Door gaan op de Zuidsingel is voor omwonenden onaanvaardbaar. „Uw marge op fouten is abso luut nul", zei buurtbewoner W. Maljers. „Neem rustig de tijd, neem een goed besluit, denk na over een goede locatie." L. da rijs van belangenvereniging Van A tot Z riep de raadsleden op om niet alleen te kijken naar de cijfers. „Ik wil u aandacht vra gen voor het menselijke aspect." Verhuisd Omwonenden van de bouwput hebben genoeg overlast gehad, zei ze. „Beseft u dat mensen het niet langer meer uithouden, zo dat er zelfs mensen uit de buurt verhuisd zijn?" Ook met een 'vei lige' bouwmethode blijven er ri sico's bestaan, zei F. Minneboo van de belangenvereniging. Vol gens adviesbureau Toornend en Partners is het bouwen van een extra bak in de put honderd pro cent veilig. Minneboo bestreed dat. „Al onze deskundigen dis tantiëren zich van deze opmer kingen. Ze zijn voorbarig en pas sen alleen in een verkooppraa tje." Volgens Minneboo is voor al het herstel van de bodem van de bouwput lastig. De exploitant van de schouw burg, de SSCM, vindt dat het theater aan de Zuidsingel moet worden gebouwd. Een plek in de binnenstad is essentieel voor de SSCM. Daarnaast is de conti nuïteit van de schouwburg in ge vaar als voor een andere locatie wordt gekozen. „Het is niet onze schuld dat we in de positie zitten waarin we nu zitten", zei voorzitter H. Ko- le. „De problemen van de omwo nenden raken ons ook. Maar wij hebben ook een ander belang. Er werken bij ons zestig men sen." Het schrappen van de klei ne zaal is geen optie, zei Kole. Die zaal zorgt voor inkomsten die anders moeten worden ge compenseerd door verhoging van de subsidie. Er is geen over leg geweest tussen de gemeente en de SSCM over het schrappen van de kleine zaal. Daar was geen tijd voor. Volgens Van 't Westeinde is die beslissing vlak voor de presentatie van het rap port genomen. en daarom trakteren wij op 2 5 0 gratis brillen! zei Van 't Westeinde gister- j in de commissievergade- over het theater. Bouwbe- Sprangers, de aannemer et theater zelf op de bouw- oii bouwen, wilde geen ga- egeven op de bouwput. De put is door een andere aan gemaakt. ^en heeft zijn zorgen elijk meegedeeld. BBN, reau dat de bouw namens neente begeleidde, heeft ef niet aan de gemeente gestuurd. Pas begin dit jaar de wethouder met Spran- over de problemen in de put gesproken. Op de LTJEJANS-De KNRM be ten landelijke campagne jongeren te interesseren het werk bij de reddings- Ischappij. Bij het station land op Neeltje Jans morgen, in samenwerking televisiezender Veronica, electietraining plaats. oehonderd kandidaten tus- ietwintig en dertig jaar die na een oproep in Veronica aine en de KNRM-intemet- hdden aangemeld, zijn er Igekozen. Woordvoerder K. oeveld van station Noord- ..Kijk, een dame die van ilteen foto in badpak, corn- met een beschrijving van maten opstuurt, valt er na- ijk gelijk tussenuit. Dan je dus niet helemaal door vrijwilligersbaan als op- Kr bij de reddingsmaat- pij inhoudt. Waarschijn- s ze in de war met Bay- Maar daar gaat het ons et om! De bekendheid met «erk van de KNRM onder laat kennelijk te wen- Iuitverkorenen ondergaan jen rond het station Noord reeks tests. Dat ge in samenwerking met de tegsboten van Westkapelle. ntends wordt hun zeevaar- mi op de proef gesteld, in :<idag moeten ze bij het KN- totion een speciaal par- doorlopen. Van die groep te er zeven de komende ton in aanmerking voor ledige reddingsopleiding, fca gaat de selectie en op volgen voor een nieuwe sieserie over de KNRM. De 1 uitzending is op 14 okto- (Advertentie) nieuwe theoriecursus 5 september 2005 Seppe Air Service tel.0165-31 81 67 www.seppe.nl Alle overige bezoekers trakteren we op een gratis montuur. www.gratisbriilen.nl J. de Kuyper (links) van het Zeeuws Veilinghuis in gesprek met een bezoeker van de taxatiedag. foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - In dankbare Anerken- nung, staat op deze zijde van een Duitse sabel; op de andere zijde: Ober- befehlführer der Luftwaffe. De vraag is alleen of het een origineel is, of een ver valsing. J. de Kuyper van het Zeeuws Veilinghuis neemt het zwaard in de hand. Het zijn ge wilde objecten voor verzamelaars, weet hij. „En dus worden ze veel nagemaakt." Op de eerste van twee taxatiedagen in het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg is hem gisteren een collectie wapens aangeboden. Ze waren van een man die is overleden en zijn familie wil ze graag veilen. Aan De Kuyper de taak om te beoordelen of ze wat waard zijn en hoe veel. Bij een Duitse dolk van de noodtroep'en van de SS uit dezelfde collectie heeft hij zo zijn twijfels. Het zou een vervalsing kunnen zijn. Het mes vertoont wat onef fenheden. „En de Duitsers maakten alles perfect." Net als de Britten. Hij pakt een Engelse sabel uit de verzameling en wijst op het heft. „Roggenhuid. Mooi gemaakt." Een man uit Westkapelle opent een plas tic tas en haalt er een schilderij en een te kening uit. Beide hebben geen bijzondere waarde. Althans, in geld uitgedrukt. Het album met foto's van Zeeuwse mensen wel. De foto's zijn gemaakt in dorpen als Biggekerke, Oostkapelle en Westkapelle. Het album is via via bij hem terechtgeko men. De foto's van familieleden heeft hij er al uitgehaald. De rest mag verkocht worden. De Kuyper schat de waarde op 125 tot 150 euro. Daarvoor mag het weg, besluit de Westkapeilenaar. Voor meer uiteraard ook, maar wordt er op de veilingdagen op 28 en 29 september niet meer geboden dan 100 euro, dan wordt het niet verkocht. „Dan hou ik het wel." GOES - Kwalleballen. Ooit van gehoord? Het is een soort x-ugby met een met vijf kilo zand gevulde jutezak. Gister avond vond op de Gx-ote Markt in Goes een kwalle- ballentoernooi plaats in het kader van de zeshondex'dste verjaardag van de stad. Zeven ploegen van vijf perso nen, waaronder teams van de gemeente, SMWO welzijn en uitzendbureau Start, bonden de strijd met elkaar aan. Bij kwalleballen is het de bedoe ling om de jutezak bij de tegenpartij in een met water gevulde specie-emmer te gooien. Die zak wordt steeds zwaarder, waardoor het spel almaar moeilijker woi'dt. Des ondanks wex-d er veel ge scoord. Het ging er ook be hoorlijk hard aan toe. Zelfs de paar dames die meededen werden niet ontzien door de mannen. De mooiste goal van de avond werd gemaakt door het team 'Ren je x-ot'. Een speler gooide de zak achterwaai'ts van ze ker tien meter afstand in de emmer. Het massaal opgeko men publiek had er een luid applaus voor over. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11