tekeningrijden komt pas in 2012 Hf.» i Meeste huishoudens in de plus PZC "««Si' Sjiitische moslims raken onderling slaags in Bagdad luienkans 17 Huister Peijs geeft voorlopig voorkeur aan aanleg van wegen iholier moet lopen in aatschappij Beleef het in Onder de Toren Nederlanders dupe van regenval Alpen 21 Vrouw bevorderd tot generaal Geen vakantie voor Kamerleden Ajax door naar hoofdtoernooi HR" DUBBELGLAS 18° 1 12° W 5 puit het westen enkele opklaringen, maar J..al vanmiddag ook kans op een regen- ï0nvveersbui. Het wordt 18 graden. Is jaargang no. 200 iderdag 25 augustus 2005 nummer 1,25 PZC Vier Engelse clubs azen op Kuijt internet: www.pzc.nl II 1 ■Pater Vogels SHAAG - Automobilis- oaan pas in 2012 beta- 'oor elke gereden kilo- ier. Minister Peijs van [lieer wil eerst wegen aan benen pas dan het reke-' ^rijden invoeren. [staat in de Nota Mobiliteit het kabinet morgen be- =jkt, hebben betrouwbare icen bevestigd. Vorig jaar nee-premier Zalm dat het eet mogelijk al in 2007 zou [gaan tot rekeningrijden. l* Peijs wilde de automobi- pas laten betalen als er een si draagvlak in de samenle- gzou zijn. [adviescommissie onder lei- r van oud-ANWB-topman jrenzei dit jaar dat de auto- Klist niet bereid is te betalen hij in dezelfde file blijft aals voor de invoering, s wil daarom versneld we- aanleggen. De extra kosten rde aanleg mogen later ver lid worden op de automobi- [door een hogere kilometer- gag. In totaal wil Peijs 14,5 jjrd euro extra uittrekken nietjwe wegen. ilteland 1 ministerie van Verkeer en lerstaat neemt ook de sugges- van de commissie-Nouwen -om de prijs per gereden ki ller te laten variëren, afhan- Ijk van plaats en tijd. Het sis om de automobilist die in spits in de Randstad rijdt WRBURG - Op de eerste dag :het schooljaar hebben leer- i uit de hoogste klassen oliel Sint Maartenscollege in orburg te horen gekregen dat een maatschappelijke stage Kien lopen. ge in Voorburg maakt hit van een groep van 131 olen in het voortgezet onder- js.die dit schooljaar meedoen ihet project maatschappelij- ;s. Vanaf 2006-2007 rit dat aantal uitgebreid i>262. Het schooljaar daarna men alle scholen deelnemen, nrde stages trekt minister der Hoeven van Onderwijs djoen euro uit. Leerlingen aenbijvoorbeeld training ge- :opde eigen sportclub, inter- tegeven aan ouderen en acti- dten binnen de toneelclub :school ontplooien, dinge Charlotte (16) vindt Vervelend dat de stage ver- ril is. „Ik heb het idee dat -oiieren worden gebruikt om zaten in de maatschappij te "ANP - (Advertentie) gS Portie zwaarder te belasten dan een au tomobilist die op donderdagmid dag op het platteland een bood schap doet. Peijs wil het bedrijfsleven ook de mogelijkheid geven nieuwe wegen aan te laten leggen. De kosten kunnen dan worden te rugverdiend door bijvoorbeeld tol te heffen. Dat kan leiden tot een mix van heffingen voor de automobilist. Eerder deed Peijs de weg Rotterdam-Antwerpen en de tweede Coentunnel bij Am sterdam in de aanbieding voor het bedrijfsleven. In totaal wil Peijs 80 miljard euro uittrekken voor de infrastructuur tot 2020. Dat geld gaat naar asfalt, maar ook naai- vaarwegen en .open baar vervoer. Naast de aanleg van wegen en spoorlijnen wordt ook het onderhoud aan de infra structuur uit het geld betaald. GPD Irakezen kijken toe nadat een autobom is afgegaan in het Hay al Janima-district in het westen van Bagdad. door Robert Bloemen BAGDAD - Sjiitische moslims zijn gisteren in de Iraakse hoofd stad Bagdad met elkaar slaags geraakt. Strijders die loyaal zijn aan de radicale geestelijke Muqtada al Sadr, het 'Mahdi Leger', vielen op drie plaatsen kantoren aan van een rivaliserende groep sjiie ten. In de kantoren is de Ba- dr-beweging gehuisvest, die ver bonden is aan de belangrijkste politieke partij in de door sjiie ten geleide Iraakse regering. De onlusten volgen op een confron tatie tussen Al Sadr-aanhangers en leden van de Badr Brigades in Najaf ten zuiden van Bagdad. (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg Orisant: De laatste geschakelde villa TUYN TADORNA in de Veersche Poort! Door het geweld in de voor sjiiti sche moslims heilige stad kwa men zeker acht mensen om. Volgens sommige meldingen zouden ordetroepen hebben in gegrepen, waarna een schoten wisseling volgde. Agenten wa ren huizen van Al Sadr-aanhan- gers binnengevallen op zoek naar wapens. De ongeregeldheden komen na een dag van uiterst gewelddadi ge botsingen tussen gewapende rebellen, ordetroepen en Ameri kaanse strijdkrachten. Na een aanslag braken straatgevechten uit. In totaal kwamen zeker vijf tien mensen om, tientallen perso- door Fons Kockelmans en Michel Reijns DEN HAAG - Het kabinet trekt voor volgend jaar ruim 1,5 mil jard euro uit voor lastenverlich ting, bovenop de 1 miljard die al was toegezegd. Daardoor gaan de meeste huishoudens er vol gend jaar op vooruit. Maar niet alle groepen belanden in de plus. „Individuele koop krachtgaranties zijn niet te ge ven", zei premier Balkenende gisteren nadat er in het kabinet een akkoord was bereikt. Het kabinet sleutelde tot het laatste moment aan het koop krachtpakket. Zo werd gisteren op aandrang van minister De Geus van Sociale Zaken beslo ten de overheidsbijdrage voor kinderopvang te verhogen met 200 miljoen euro. Vorige week wilde het kabinet nog volstaan met 100 miljoen extra. Om te voorkomen dat gepensio neerden, vutters en kleine zelf standigen de dupe worden van het nieuwe zorgstelsel, wordt hun zorgpremie verlaagd. De werkgevers draaien hiervoor op doordat zij een iets hogere zorg premie moeten betalen. Zij wor den daarvoor gecompenseerd door een versnelde verlaging van de vennootschapsbelasting. De heffingskorting - het bedrag dat iedereen van de belasting mag aftrekken - gaat omhoog met circa 60 euro. Eerder was Woongoed: Woningzoekenden Huursubsidie WoonEnergie Nieuwbouwprojecten NU 15% KORTING op topkwaliteit vouw- gordijnen NERGENS voordeliger Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS over zorg. wonen met zorg en wélzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren tel 0118 - 636960 Wateroverlast in Alpengebied DUITSLAND fff it ©^nch V r) ^BnSnBU v.' A3 - V-- waesen A2 \pmmeó 1 Luzemfz. Betn Samerp» Brunnen Door water atgesloten steden Z Stremmingen op hoofdwegen Ernstige overstromingen Stroomrichting rivierwater t 4 - A6 \Bnen£ C'A2 Thun<^ f Engelberg -■ •- Grfndelwald Rpichen/ Lauleibrunnen I ..Inteflaten ZWITSERLAND 30 Km Z_!2 Kün\eóeut-Paau Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg Ufl (Onder de ■HSjH Lange Jan) IftlBW I www.onderdetoren.com door Edine Wijnands DEN HAAG - Enkele tientallen Nederlanders zijn gedupeerd door de wateroverlast in Zwit serland, Oostenrijk en het zui den van Duitsland. Dat blijkt uit meldingen die binnenkwa men bij de alarmcentrale van de ANWB en bij verzekeringsmaat schappijen. Ook vervoerders on dervinden veel overlast van het noodweer. Persoonlijk letsel is tot dusver niet gemeld. Bij de ANWB alarmcentrale kwamen tot nu toe 32 meldingen binnen. Een woordvoerder vermoedt dat het daar niet bij blijft. „Op dit mo ment zijn de telefoonverbindin gen met het getroffen gebied nog heel slecht. Sommige lijnen liggen er uit. Ik denk dat als die weer zijn hersteld, het aantal meldingen stijgt." De telefoontjes die de ANWB wel bereikten, kwamen met na me uit Zwitserland. „Vooral van mensen die door het water vast zijn komen te zitten of die mate riële schade hebben geleden." Eén Nederlander, die een bunga low had gehuurd, zag zijn huis wegspoelen, een ander moest met een helikopter worden geë vacueerd. Verschillende Neder landers meldden verder dat hun auto was ondergelopen of wegge dreven. Bij de ANWB belden gisteren verder achthonderd mensen met de vraag hoe zij naar Italië of Kroatië moesten rijden, of hoe zij weer terug konden komen. Naast vakantiegangers hebben ook Nederlandse vrachtwagens en transportbedrijven last van de overstromingen, meldt Trans port en Logistiek Nederland. „Door het water zijn een paar honderd chauffeurs in de proble men gekomen. Zij kunnen de Gotthardtunnel niet in, de Bren- nerpas niet over." GPD pagina 5 hoogwater naar de Donau pagina 13 Zeeuwse motorrijders zitten vast fotoThaier Al Sudani/RTR nen raakten gewond. Vandaag moet het Iraakse parlement bij eenkomen om een oordeel te vel len over het ontwerp voor de nieuwe grondwet. ANP/RTR/AFP/DPA Zeeuwse boer kiest voor nonfood-tarwe Defensie heeft voor het eerst een vrouwelijke gene raal. De 47-jarige Leanne van den Hoek is sinds giste ren brigade-generaal. Van den Hoek zelf bleef nuch ter. „Mijn vrouw zijn is voor mij niet zo belangrijk, want dat ben ik altijd al ge weest. Mijn bevordering er vaar ik als een groot com pliment. Maar volgende week ben ik weer hard aan het werk." De vakantie zit er bijna op voor de Kamerleden. Hoewel, vakantie: het zomerreces blijkt voor de Zeeuwse parle mentariërs niet zozeer een periode van biertjes en barbe cue, maar meer een tijd om het werk wat anders in te vul len. Zo liep Luuk Blom van de PvdA stage bij de krijgs macht, pleegde CDA'er Siem Buijs overleg over Zeeuwse kwesties en verdiepte partijgenote Myra Koomen zich in het makelaarskantoor van haar partner in het lot van kleine zelfstandigen. Ajax heeft via de kwalifica ties het hoofdtoernooi van de Champions League be reikt. In Amsterdam ver sloeg de ploeg gisteren Bröndby met 3-1. Ryan Ba- bel (foto) scoorde één keer, Wesley Sneijder twee keer. Het eerste treffen twee we ken geleden in Denemar ken eindigde in 2-2. De lo ting voor de groepsfase van de Champions League is van- *8 daag. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 16,17 en 19; Economie: 21, 22 en 23 (Advertentie) nog sprake van een verhoging van 39 euro. De kinderkorting (de belastingaftrek voor gezin nen met kinderen) stijgt met on geveer 90 euro. De WW-premie voor werkne mers wordt met 1,15 procent ver laagd. Hiervan profiteren voor al de midden- en hogere inko mens, Tweeverdieners Twee groepen zullen er volgend jaar ondanks de kabinetsmaatre gelen op achteruit gaan. Dat zijn tweeverdieners van wie een van de partners dankzij een parttime baantje in het zieken fonds zit, en jongeren die nu een goedkope zorgverzekering heb ben. Het ziet er naar uit dat staatsse cretaris Ross van Volksgezond heid volgend jaar 40 miljoen eu ro extra krijgt om de problemen in de jeugdzorg aan te pakken en dat zij in totaal 80 miljoen eu ro extra in de verpleeghuiszorg kan steken. Het bericht dat Ross meer geld krijgt voor de jeugdzorg, kwam op de dag dat de sector zelf aan de bel trok. Volgens de brancheorganisatie MO-groep moeten ruim vijfduizend kinde ren langer dan de afgesproken negen weken wachten op de hulp die zij nodig hebben. De MO-groep stelt echter dat er meer dan 100 miljoen euro no dig is, om deze wachtlijsten weg te werken. ANP (Advertentie) Goes - Breda - Dordrecht Quarles Jurgens Advocaten Onze vestiging te Goes is vanwege verhuizing op maandag 29 augustus a.s. gesloten en vanaf 30 augustus weer bereikbaar op het nieuwe kantooradres: Van de Spiegelstraat 12 te Goes. Telefoon, fax en postbus blijven ongewijzigd. Namens de maatschap, mr M. L. Huisman (Advertentie) S Super isolerend! I /y\ Glashandel I \V MELIESTE Vakkundige montage üvingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl Ik heb de laats» zes maanden geen proeiabonneo» gehad O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per inaand me: automatische incasso 19,95) per kwartaal met automatische incasso 58.00). CU per jaar met automatische incasso 222,501. OSOO-0231231 of stuur de.-e bon naar. PIC. afdeling talenservice Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes shthóssussssso het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1