Ureskens speelbal van Zaamslag Steen verrast Terneuzense Boys na rust Cadzand overrompelt Sluis ,21 éertreffen bij de rust al beslist: thuisclub kansloos (1-6) f In s Terneuzen al een rondje verder Riante winst voor AZVV op Spui Vogelwaarde heeft beste kansen Axel gaat gelijkop met Borssele lostkapelle op (pijnbank :gen Veere uitslagen Philippine houdt HVV'24 op 2-2 Vlissingen geeft voorsprong weg woensdag 24 augustus 2005 irPgtervan Kouteren - Mopperend en I veel zelfspot verliet een Kil deel van de supporters n Breskens gisteravond direct afloop van het bekertreffen 1 Zaamslag (1-6) het eigen wa- t door Zaamslag zó afge- dat het toch al niet grote lirouwen in de eigen selectie 1 fikse deuk had opgelopen, kon geen moment een maken en verloor kans je De thuisploeg was een van Zaamslag, dat in Isrste helft vlot combinerend jtfi op de helft van Breskens telde. de ruime marge bij de rust 51 viel niets af te dingen, om- Breskens na de 1-2 van s Dieleman de draad volle- kwijt was. De thuisspelers gierden in aanvallend op- :l in balverlies en gaven in dedigend opzicht in alle li- sveel ruimte weg. anslag wist daar wel raad e en legde bij vlagen goede jbinaties op de mat. Ferdi pal was op rechts een plaag, sneed herhaaldelijk door de rdelijke defensie. Peter Die- san genoot van de ruimte die centraal kreeg en Jacco den ser stuurde zijn ploeg als itchte aanvoerder. Hamer tekende zelf al :eg in de wedstrijd voor de amgstreffer. Hij kreeg de plots links voor het doel, s« alle tijd om aan te leggen krulde de bal behendig langs hlandt: 0-1. ynslag domineerde vanaf dat ment, maar leed achterin in opbouw ook diverse keren rdig balverlies. Dat werd na i klein kwartier afgestraft orRens Gielleit. De van Bier- i! gekomen speler maakte op rechtervleugel een goede in fo passeerde op snelheid aman en bediende Niels Pie- ilopmaat: 1-1. tskens trok zich heel even op Zaamslag-spits Jaccó den Hamer schiet de 1-0 binnen voordat Maikel Verschorre (Breskens) kan ingrijpen. aan die meevaller, was zo'n tien minuten de gelijke van de bezoe kers, maar werd daarna op alle fronten afgerold. Nadat Zaam slag door treffers van Dieleman (twee keer) en Maarten de Groene halverwege tot 1-4 was uitgelopen, was het duel na de hervatting het aanzien nau welijks nog waard. Zaamslag speelde met de rem op. Breskens kon niet beter. In de slotfase bouwden de bezoekers de marge door Arjen Hamelink en Jacco den Hamer uit tot 1-6. Breskens-Zaamslag 1-6 (1-4): 4. Jacco den Hamer 0-1, 13. Niels Pielaat 1-1, 20. Peter Dieleman 1-2, 26. Peter Dieleman 1-3, 40. Maarten de Groene 1-4, 76. Arjen Hamelink 1-5, 89. Jacco den Ha mer 1-6. Breskens: Jurgen Zohlandt; Serge Nöthen, Arno Zwegers (59. Serge laprade), Maikel Verschorre, Michel Coc- quijt (26. Gino Vink); Johnny de Jaeger, Angelo Cornelis, Ralf Kra mer; Rens Gielleit, Elmar Lauret, Niels Pielaat (46.Jan van Opdorp). foto Peter Nicolai Zaamslag: Bart Corstanje; Tommy Tissinlc (46. Johnny Kloonen), Joris Rade makers, Jean Dooms, Peter Oppe neer; Ferdi Kabal, Arjen Hame link, Jacco den Hamer, Coen Goos- sen; Maarten de Groene, Peter Die leman. NIEUWDORP - Met bij vlagen mooi, aanvallend voetbal heeft Terneuzen er gisteravond geen twijfel over laten be staan wie de beste is in de poule waarin verder Breskens, Zaamslag en Nieuwdorp uitkomen. Op het veld van Nieuwdorp raasde Terneuzen voor de rust al over de te genstander (1-5). Daarna nam het elftal van Ardian Lekaj gas terug en bepaalde Dominique Verlinde de eindstand op 1-6. Nieuwdorp leek heel even voor een stuntje te zorgen. In de achtste minuut zorgde Robert Baas voor een 1-0-voor- sprong. Het was voor Terneuzen het sein om alle registers open te trekken. Hans van Damme, Sinan Coban, Remco van Leeuwen en Ramazan Kesikbas bogen de stand om naar een riante 4-1-voorsprong. Kort voor rust zorgde een eigen goal van een verdediger voor de 5-1. Terneuzen zit op doelsaldo al vrijwel zeker in de volgende ronde. In de eerste wedstrijd werd Breskens met 5-1 verslagen. SPUI - De 6-1-winst van AZW in de uitwedstrijd bij Spui was dikverdiend, maar iets geflatteerd. De Axelse doelman Niels Meesen verrichtte een paar prachtige red dingen op schoten van de thuisclub. AZW, dat in zijn eerste wedstrijd met 4-0 van Steen had gewonnen, stond bij de rust al op een 3-0-voorsprong. Die score werd na de pauze verder uitgebouwd. Joep Frusch (twee keer), Veli Eryürük (twee keer), Jochem Marcus en Jacco Koekkoek tekenden voor de Axelse treffers. Het doelpunt van Spui kwam door een eigen been in de AZVV-verdediging tot stand. Scheidsrechter Sardjou kwam niet opdagen. Willy Loof leidde de wedstrijd naar een goed einde. VOGELWAARDE - De strijd om de eindzege in poule 55 van het bekervoetbal gaat zondag tussen Vogelwaarde en Hulsterloo. Beiden wonnen hun wedstrijd tegen Graauw en maken in de beslissende partij uit wie de groepswin naar wordt. De poule bestaat maar uit drie clubs, omdat SDO'63 zich niet had ingeschreven. Hulsterloo won zondag met 3-2 van Graauw, Vogelwaar de was gisteravond nog beter op schot: 4-1. Toch kwam Graauw eerst op voorsprong door een treffer van Titjano Staes, die net voor de rust voor 0-1 zorgde. Vogelwaarde trok de winst na de pauze naar zich toe. Ar no Wauters zorgde eerst met een kopbal voor de gelijkma ker. Björn Vermeersen schoot de thuisclub naar 2-1, Arno Wauters maakte de marge nog iets groter en kort voor tijd mocht Bjor Vermeersen een strafschop benutten nadat Artjan Lambert was gevloerd (4-1). SLUISKIL - Voor Axel verloopt de bekercompetitie tot nu toe voortreffelijk. Na de 2-0-winst op Kwadendamme volgde gisteravond een comfortabele 4-0-zege op Sluiskil. De groepswinst is nog lang niet zeker, want ook Borssele heeft twee overwinningen gehaald. De Bevelandse ploeg won gisteravond met 6-4 van Kwadendamme met vier goals van Martijn de Graaf. Axel had bij de rust in Sluiskil een 0-2-voorspröng door Percy Verlinden en Kevin Schot. Ralf Zegers en opnieuw Kevin Schot bepaalden de eindstand op 0-4. orBaukè Boersma Thuisploeg maakt achtstand in bekerduel ongedaan: 2-1 STKAPELLE - Verliezen icen twee klassen lager voet- We tegenstander: er zijn eens clubs in de voorberei- ig van minder in de war ge- ikt. stkapelle, zo benadrukte trai- iKarl Vergouwen, raakte gis- ivond niet echt onder de in- t van de bekernederlaag te- Veere: 1-2. Maar pijnlijk het natuurlijk wel. leiangrijker dan de uitslag d ik het beeld van de wed- li van vanavond", zei Verg en. „We hebben veel kansen fdwongen, maar moeten ze deen nog wel inschieten." leuk de criticasters de it van Veere misschien ook len, Vergouwen had wel het etste gelijk van de wereld zijn korte analyse. Hoewel wet altijd even soepel liep, veldspel van de adub naar behoren en sloeg iansenteller duidelijk in het deel van de zaterdageerste- sseruit. ar waar met name het vizier iStefan Wielemaker en Maar van Maldegem niet op b ap stond, was Joachim Cor- se al na 25 minuten spelen uitermate koelbloedig. Hij 'flaan het einde van een snel- Wnter - de eerste serieuze te- oot van Veere - en klopte s&apelle-doelman Jacco Ne- i «et een schuiver: 0-1 Pattenier zorgde diep in weede helft wel voor de ver- de 1-1, maar vijf minuten tijd sloeg Veere toch nog Martijn Brinkhuis schoot de rand van het straf- Pgebied laag in de hoek en ^ot zijn club naar de winst. door Aector Dooms SINT JANSTEEN - Omdat Steen gister avond na rust sterk uit de startblokken kwam, won de ploeg het bekertreffen met Terneuzense Boys. Het werd 2-1. De thuisploeg trok de winst naar zich toe dankzij een overrompelende start in de tweede helft, nadat Terneuzense Boys vroeg in de wedstrijd had verzuimd om ruim afstand te nemen van zijn oppo nent. Ruud Hoogesteger zette halverwe ge de eerste helft de zaterdag-tweedeklas ser nog wel op een 1-0 voorsprong, maar de rollen waren na rust binnen een kwar tier omgedraaid. In die fase was er een hoofdrol wegge legd voor invaller Sander van Remortele. De aanvaller drukte meteen zijn stempel op de wedstrijd. Eerst werd de blonde spits in het strafschopgebied gevloerd door Boys-speler Ayhan Atmaca, waarna Eddy van den Bosch de strafschop verzil verde: 1-1. Vervolgens bediende Sander van Remortele met een steekpassje Wou ter de Neijs. Boys-doelman Ronald Gort wist in eerste instantie het schot te ke ren, maar was daarna kansloos op de in zet van de Steen-aanvoerder: 2-1. Gedreven Steen voetbalde na rust fel en gedreven, terwijl de ploeg van trainer Danny van de Velde te mat speelde en niet bij mach te was om het initiatief terug te pakken. De Boys-trainer keek zodoende met ge mengde gevoelens terug op de wedstrijd, Hij verwees naar de eerste helft, waarin zijn team het betere van het spel had. Het ontbrak echter aan scherpte bij een aantal spelers. Zo kreeg Matti Buysse al in de eerste minuut een prima kans, maar zijn schot ging naast. Even later mikte Arjen Oostdijk de bal precies op het hoofd van zijn medespeler, die van dichtbij over het Steen-doel kopte. Steen kreeg daarna meer vat op de tegen stander en Junior van Remortele en Ed dy van den Bosch waren dichtbij een - p mm s. JïmSt v In Terneuzense Boys zet aan voor een offensief waaruit de 1-0-voorsprong tot stand komt tegen Steen. doelpunt. Terneuzense Boys kreeg een te genslag te verwerken met het uitvallen van voorstopper Jan-Gerard Hartman met een ernstige enkelblessure. Na de treffer van Hoogesteger (op aange ven van invaller Tim Buysse) verzuimden de gasten door te drukken. Dat werd de Boys na rust fataal. Steen werd allengs sterker. De Boys-verdediging had het moeilijk tegen de beweeglijke spitsen Dennis Buijs en Sander van Remortele, die uitstekend gesteund werden door Wouter de Neijs. Achterin controleerden Eddy van den Bosch en Michel van den foto Wim Kooyman Bosch het spel. Toen de wissels bij de Boys waren opgebruikt, viel twintig mi nuten voor tijd ook nog eens Matti Buys se geblesseerd uit. Terneuzense Boys ein digde daardoor de wedstrijd met tien man. Steen was nog het dichtst bij een derde treffer, maar doelman Gort wist met goede reflexen een doelpunt te voor komen. Steen-Temeuzense Boys 2-1 (0-1). 26. Ruud Hoogesteger 0-1, 49. Eddy van den Bosch 1-1 (strafschop), 60. Wouter de Neijs 2-1Ge le kaart: Jeroen van Houte (Steen), Ayhan Atmaca, Ronald Gort, Robert Bezemer (allen Terneuzense Boys). Scheidsrechter: P. Maas (Hoofdplaat). Aantal toeschouwers: 100. Steen: Danny Oppeneer; Jeroen van Houte, Eddy van den Bosch, Michel van den Bosch, Peter Lemout: Junior van Remortele, Stijn Dobbelaar, Wouter de Neijs, Peter de Bot (46. Sander van Remortele; Serge Merckx, Dennis Buijs (88. Joris Warrens). Terneuzense Boys: Ronald Gort: Robert Be zemer, Ayhan Atmaca (60. Robbie Jonk man), Jan-Gerard Hartman (27. Tim Buys se), Jordy Goossen; Anrico van Hecke, Kees Duitemeijer, Ah Eryüruk (70. Evert-Jan van Opdorp), Matti Buysse; Arjen Oostdijk, Ruud Hoogesteger. •ijddy van der Hooft HS - Het bekeravontuur in ^51 is er vooral een van der- Cadzand won gisteravond uitwedstrijd bij Sluis met 1 Schoondijke en Hoofdplaat ®en uit op een gedeelde *2-2. Ln de tweede helft drong Cad zand nog nauwelijks nog aan, maar Sluis bleek niet bij machte om terug in de wedstrijd te ko men. Schoondijke-Hoofdplaat 2-2: Schoondijke had lange tijd uit zicht op een verrassende over winning, maar verspeelde na de rust een veilig ogende 2-0-voor- sprong. Barry Haerens en Guil- jam de Neve scoorden zowel voor als na de rust. Daarna was de betere conditie van de bezoe kers de thuisclub te veel. Met twee treffers bracht Eric de Rechter de stand weer in even wicht. Schoondijke-doelman Sander de Hollander stopte nog een strafschop, Groep 52: Groede-Oostburg 0-1 (0-1): Al vroeg in de wedstrijd nam Oostburg een 0-1-voor sprong door Jacco Seen, maar daarna kon de wedstrijd voort- durenci'alle kanten op. Veel kan sen dwongen beide ploegen ech ter niet af, zodat het 0-1 bleef. Ria W-Koewacht 3-3 (2-2). Bei de ploegen gaven elkaar weinig toe. Ria had in het begin van de wedstrijd het beste van het spel, Koewacht was in de tweede helft in de meerderheid. De rust stand was 2-2 door doelpunten van Arno Verlinde en Ludwig van Gremberghe voor Ria W en van Jacky Lambert (uit een strafschop) en Johnny Lensen voor Kpewacht. Dennis Aarts bracht Koewacht in de tweede helft op voorsprong. Vijf minu ten voor tijd tekende Dimitri Pluijm voor de meer dan ver diende gelijkmaker: 3-3. Groep 53: Biervliet-Aardenburg 0-3 (0-1). Aardenburg won dik verdiend, omdat het veel gevaar lijker was dan Biervliet. De thuisclub deed wel aardig mee qua voetbal. Dat bleek echter onvoldoende om de tegenstan der te verontrusten. In de eerste helft opende Angelo Wieme de score. En na de rust waren John Paridaen en Michiel Leyte tref zeker voor Aardenburg: 0-3. IJzendijke-Hontenisse 5-1 (3-1). IJzendijke had ondanks een vroege tegengoal van Alain Joos betrekkelijk weinig problemen met zondagvierdeklasser Honte- nisse. Nog voor de rust deed Ad- ri van Hanegem met drie tref fers zijn naam van topscorer eer aan: 3-1. Na de hervatting scoor de Van Hanegem nog eens, voor aleer Luc van Waes uit een vrije trap de eindcijfers op 5-1 vast legde. Districsbeker. Poule 1: Dauwendaele-Arnemuiden 1-3, Vlissingen-GPC 3-5 Stand: GPC 2-6, Arnemuiden 1-3, Vlissingen 1-0, Dauwendaele 2-0. Poule 2: Meeuwen-Domburg 3-0, Oost- kapelle-Veere 1-2. Stand: Meeuwen 1-3, Veere 1-3, Oostkapelle 2-3, Dom burg 2-0. Poule 3: Serooskerke-RCS 2-10, Zeelan- dia M-SSV'65 1-4. Stand: RCS 2-6, SSV'65 2-4, Serooskerke 2-1, Zeelandia 2-0. Poule 4: Tholense Boys-Goes 2-5. Stand: Goes 1-3, Thol. Boys 2-3, Bruse Boys 1-0. Poule 5: ZSC-Kapelle 1-4, Duive- land-NOAD'67 6-0. Stand: Duiveland 2-6, Kapelle 2-3, ZSC 2-3, NOAD 2-0. Poule 6: Arendskerke-Rillandia 2-1, SKNWK-Zierikzee 1-3. Stand: Zierikzee 2-6, SKNWK 2-3, Arendskerke 2-3, Ril- landia 2-0. Poule 7: Heinkenszand-Patrijzen 2-1, WHS-MOC 1-5. Stand: Heinkenszand 2-6, WHS 2-3, MOC 2-3, Patrijzen 2-0. Poule 8: Nieuwdorp-Terneuzen 1-6, Breskens-Zaamslag 1-6. Stand: Terneu zen 2-6, Zaamslag 2-3, Nieuwdorp 2-3, Breskens 2-0. Poule 9: Spui-AZVV 1-6, Steen-Tern Boys 2-1. Stand: AZVV 2-6,Tem Boys 2-3, Steen 2-3, Spui 2-0. Poule 43: Waarde-Krabbendijke 1-2, PHILIPPINE - HW'24 en Clin- ge moeten over een paar dagen uitmaken wie uit poule 54 van de districtsbeker de volgende ronde haalt. Clinge heeft de be tere papieren. HW'24 verspeelde twee kostba re punten in de uitwedstrijd te gen Philippine (2-2). Clinge won wel, met 2-1 van Corn Boys. Philippine-HVV'24 2-2: Ómdat de Hulstenaars te slordig met de kansen omsprongen, kon Philip pine verrassend blijven aan klampen. De opening was na vijf minuten voor Philippine. Tim Goossens schoot vanaf elf meter beheerst in. HVV schiep zich daarna volop kansen, maar wist slechts twee maal tot een treffer te komen. Kana da Rosa Bernardo en Tim Mechelink trof fen doel. Een kwartier voor tijd bracht Ostar Dieleman de par tijen op gelijke hoogte. Corn Boys-Clinge 1-2: Er was in Sas van Gent sprake van een ge- lijkopgaande en vooral sportie ve wedstrijd. In de aanloop naar de competitie voor beide trai ners een nuttig oefenpartijtje. Clinge kwam als winnaar uit de strijd, omdat de ploeg beter met de kansen omsprong dan de thuisclub. Na tien minuten bracht Kevin van Hoye de bezoekers aan de leiding. Nog voor de rust werd het 1-1 door Stefan Burbach. Martin Leeghwater bezorgde Clinge na de pauze de volle winst. Robur-Hansw Boys 2-2. Stand: Krab- bendijke 2-6, Hansw. Boys 2-4, Robur 2-1, Waarde 2-0. Poule 44: Nieuwland-Noormannen 2-3, Zeel Sport-Walcheren 3-2. Stand: Zeel Sport 2-6, Noormannen 2-3, Wal cheren 1-0, Nieuwland 1-0. Poule 45: Wolfaartsdijk-Col Boys 4-1, Dreischor-WIK 4-1. Stand: Wolfaarts- dijk 2-6, Col Boys 2-3, Dreischor 2-3, WIK 2-0. Poule 46: Mevo-Yerseke 1-1 Stand: Bevelanders 1-3, Yerseke 1-1, Mevo 2-1. Poule 47: DFS-MZVC 2-0, Renes- se-Brouwershaven 2-1. Stand: DFS 2-6, MZVC 2-3, Renesse 2-3, Brouwersha ven 2-0. Poule 48: Lew Boys-Wemeldinge 2-4, VCK-Luctor 7-0. Stand: VCK 1-3, We- meldinge 1-3, Luctor 1-3, Lew Boys 2-0. Poule 49: Kwadendamme-Borssele 4-6, Sluiskil-Axel 0-4. Stand: Borssele 2-6, Axel 2-6, Kwadendamme 2-0, Sluis kil 2-0. Poule 50: Volharding-SVD 2-3, Kruinin- gen-Hoedekenskerke 6-0. Stand: SVD 2-6, Kruiningen 2-3, Volharding 2-3, Hoedekenskerke 2-0 Poule 51: Sluis-Cadzand 0-4, Schoon dijke-Hoofdplaat 2-2. Stand: Hoofd plaat 2-4, Cadzand 1-3, Schoondijke 2-1, Sluis 2-0. Poule 52: Groede-Oostburg 0-1, Ria-Koewacht 3-3. Stand: Koewacht 2-4, Oostburg 2-4, Ria 2-2, Groede 2-0. Poule 53: Biervliet-Aardenburg 0-3, IJ zendijke-Hontenisse 5-1. Stand: IJzen dijke 2-6, Aardenburg 2-3, Hontenisse 2-3, Biervliet 2-0. Poule 54: Corn Boys-Clinge 1-2, Philip pine-HVV'24 2-2. Stand: Clinge 2-6, HVV'24 2-4, Philippine 2-1, Corn Boys 2-0. Poule 55: Vogelwaarde-Graauw 4-1, Stand: Vogelwaarde 1-3, Hulsterloo 1-3, Graauw 2-0. Poule 56: Meto-Vivoo 5-0, Apollo-SPS 1-3 Stand: Meto 2-6, Vivoo 2-3, SPS 2-3, Apollo 2-0. Poule 57: NVS-Vosmeer 1-0, Ouwer- kerk-Stavenisse 0-2. Stand: NVS 2-6, Vosmeer 2-3, Stavenisse 2-3, Ouwer- kerk 2-0. Poule 58: Smerdiek-WW'67 1-2, Cluzo- na-Rimboe 1-4. Stand: WW 2-6, Rim boe 2-6, Cluzona 2-0, Smerdiek 2-0. MIDDELBURG - Arnemuiden won in poule 1 van het beker voetbal de uitwedstrijd tegen Dauwendaele: 1-3. GPC besliste een spectaculaire score tegen Vlissingen in voordeel: 3-5. Arnemuiden hielp in de eerste tien minuten drie opgelegde kan sen om zeep en trakteerde de thuisploeg ook nog op een 1-0-voorsprong. Bart van Steve- ninck kon na een halfuur profi teren van een misser (1-1). Drie minuten na rust kopte hij ook de 1-2 binnen. Jacky de Smit te kende voor de beslissende 1-3. Vlissingen-GPC 3-5: Peter de Jong en Björn Ronde zorgden voor een gelijke ruststand (1-1). Door Mervin Niemandsverdriet liep Vlissingen in het eerste kwartier van de tweede helft uit naar 3-1, maar GPC toonde veer kracht dankzij Ralfph Wiessner, Lunven Vermeer, Björn Ronde en opnieuw Wiessner (3-5).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57